BOEKENANTIQUARIAAT DE LEZENAAR
Vissersstraat 2, B-3500 Hasselt, Belgium
Tel.& Fax : + 32-(0)11-26.27.28
delezenaar@telenet.be
www.delezenaar.com

POËZIE - POETRY - POÉSIE - DICHTKUNDE - DICHTUNG

° May 2011

Bestellen - Order

  1. AAFJES Bertus, De karavaan, Amsterdam, Meulenhoff, 1967, 84pp., 2e dr., 6,5 Euro.
  2. ABRASSART Jules, Poésies [5 volumes] I-II: Les ailes de la lyre, III: Hexaméron - poétique belge, IV: Les mandragores, V: La vie aimante, Liège, Vaillant-Carmanne, 1894, Ouvrage complet en 5 tomes: 180 + 188 + 150 + 192 + 202pp., Tome I contient frontispice (portrait de l'auteur), br.orig. (qqs.traces d'usage, br.du t.V restauré), 19cm., ex.bibl. (estampe), bon ensemble, peu commun, 140 Euro.
  3. ADENES LI ROIS [ADENES LE ROI] (& SCHELER Aug., éd.), Bueves de Commarchis, Bruxelles, Closson, 1874, xvi + 186pp., 24cm., br.orig., imprimé sur papier de luxe, non-coupé, 80 Euro.
  4. ADHEMAR E.P. O.F.M.Cap., Elkerlijk. Moraliteit uit de 15e eeuw, vrij bewerkt in modern Nederlandsch, Brugge, Excelsior, 1927, 45pp., 19cm., stempeltje, 13 Euro.
  5. ADRIAENSSENS Hilde & VAN WAES Luc, Het woord als leugen - een verkenning van kreatieve ontmoetingsmogelijkheden met eksperimentele poëzie in het onderwijs, Wilrijk, 1980, 254pp., in-4, mooie staat, [onuitgegeven thesis tot het verkrijgen van de graad van licentiaat in de Germaanse Filologie, Universiteit Antwerpen 1980, promotor: prof.dr. C.Neutjens], 30 Euro.
  6. AERTS JOSÉ, Stijlgeheimen van Karel van de Woestijne - Een stijlkundig onderzoek, Leuven, Leuvense Universitaire Uitgaven, 1956, 143pp., 15 Euro.
  7. AERTS Pieter, Perpetuum Mobile, Lier, De Bladen voor de Poëzie, 32pp., uit de reeks "De Bladen voor de Poëzie" Jg.14 Nr.2, gecart., 6,5 Euro.
  8. AHMEDI (UNVER Ismail, ed.), Ahmedi Iskender-Name. Inceleme-Tipkibasim, Ankara, Türk Dil Kurumu Basimevi, 1983, vii + 52pp. + 150pp.facsimile, 24cm., facsimile-edition; in the series "T¨ruk Dil Kurumu Yayinlari" no.504, softcover, VG, X71719, 40 Euro.
  9. AILLAUD l'abbé, L'égyptiade poëme héroïque en douze chants, Paris, chez Lenormant & Pelicier, 1813, 71 + 234 [1] pp., reliure cart., dos en toile rouge avec titre doré, 22cm., bel état, 130 Euro.
  10. ALBE [= JOOSTENS Renaat], Paradijsvogel - verzen, Kortrijk, Steenlandt, 1931, 39 [v] pp.met omslagtekening van Prosper De Troyer, gesigneerd met uitgebreide opdracht (handgeschreven gedicht uit "Kerubijn en mens") door auteur, 26cm., 2e uitgave (vermeerderd met een 4-tal verzen), beperkte oplage van 300 exemplaren (ongenummerd ex.), mooie staat, 50 Euro.
  11. ALBERING L.A.H., Vergelijkend-syntactische studie van den Renout en het volksboek der Heemskinderen, Groningen, Wolters, 1934, 128 + 2 pp., 24cm., Academisch proefschrift (ter verkrijging van den graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Groningen), 23 Euro.
  12. Alfons V.D.Moeder van Smarten O.C.D. & DE VOGHT Jozef, inleiding), Maria in de Nederlandsche poëzie - keur van gedichten, Kortrijk, Carmelitana, 1942, 255pp.+ enkele buitentekstills., 23cm., goede staat, 17 Euro.
  13. ALGOET Maria & LUYCX Josse, Vonkskens en tintelingen. Kindergedichten, Lier, Van In, s.d., 45pp., 21cm., stempeltje op titelblad, 15 Euro.
  14. ALI SIR NEVAI (LEVEND Agah Sirri, ed.), Ali Sir Nevaî [complete in 4 volumes]. I. Cilt: Hayati, Sanati ve Kisiligi. II. Cilt: Divanlar: 4 Türkçe, I Farsça Divan. III. Cilt: Hamse: Hayretü'l-Ebrar, Ferhad ü Sirin, Leyli vü Mecnun, Seb'a-i Seyyar, Sedd-i Iskenderî..., Ankara, Türk Tarih Basimevi, 1965-1968, [... IV. Cilt: Divanlar Ile Hamse Disindaki Eserler], complete in 4 vols.: xvi,307,iii + viii,272,viii,15 + viii,566 + viii,311,iv pp. + plates out-of-text, 24cm., in the series "Türk Dil Kurumu Yayinlarindan - Sayi" 239-244-253-253, softcover, G, X71720, 200 Euro.
  15. ALIGHIERI Dante (BREMER Frederica), Divina commedia, met een Nederlandse vertaling door Frederica Bremer, en inleidende verklaringen naar aantekeningen van Wilhelmina Kuenen. I: Inferno. II: Purgatorio. III: Paradiso, Haarlem, Tjeenk Willink, 1965, 3 vols.: 413 + 406 + 425pp. + 3 frontispices + uitvouwbare plaat, 18cm., 6e druk, linnen banden, mooie staat, [tweetalig: Italiaans-Nederlands], I73444, 40 Euro.
  16. ALISHER NAVOIY [= ALI SHIR NAWAI / ALI SIR NEVAI / NAVOIJ], Ilk Devon [Early divans]. 1466 jili kucirilgan quljozmaniny faksimil nasri, Toskent, Uzbekiston SSR Fanlar Akademiâsi, 1968, 143Bl. [285pp.] with facsimiles in colour + 12pp., 27cm., cloth, G, [facsimile edition of the 1466-manuscript in Arabic script of the early divans of Ali Sir Nevai, with introduction in Russian and Uzbek], OCLC 162278258, X72507, 120 Euro.
  17. ALLARD H.J., Vondel en de paus, Amsterdam, Van Langenhuysen, 1869, 115pp., orig.omslag (rug verstevigd), stempeltje, 40 Euro.
  18. ANDRELINUS Publius Faustus & TOURNOY-THOEN Godelieve (inl. + ed.), Publi Fausti Andrelini Amores sive Livia, Brussel, Paleis der Academiën, 1982, xl + 486pp., 26cm., bevat tevens Latijnse tekstversie van "Amores sive Livia", in de reeks: "Verhandelingen van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België, Klasse der Letteren" jg.44 nr.100, 80 Euro.
  19. ANSELMUS Cantuariensis, Mariale sancti Anselmi Cantuarensis archiepiscopi, Tornaci Nerviorum [Tournai], Desclée,..., 1885, xvi + 214pp., 2nd edition, cart. (bit used), 12cm., text in latin, small stamp, 25 Euro.
  20. ANTHEUNIS G.Th., Liederen en gedichten. Met eene levensschets van den dichter, Ninove, Weduwe Prosper Jacobs en zonen, 1889, 32pp., 19cm., in de reeks "Onze nationale letterkunde. Eene keuze uit de werken der beste Zuid- en Noordnederlandse schrijvers" vol.2, 15 Euro.
  21. ANTONISSEN, ROB.(BEZORGD EN INGELEID), Zuidafrikaansche poëzie, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1944, 156pp., gesigneerd met opdracht door auteur, uit de reeks "Klassieke Galerij" Nr.15, rug licht beschadigd, 12,5 Euro.
  22. ARGHEZI Tudor e.a., Werk uit Roemenië - poëzie, Brussel/Den Haag, Manteau, 1966, 160pp., Maerlant-pocket nr.3, 10 Euro.
  23. ARISTOPHANE [ARISTOPHANES] (ALFONSI Marc-Jean, ed.), Théâtre d'Aristophane. Nouvelle édition avec une introduction, des notices et des notes [complet en 2 tomes], Paris, Garnier, 1933, complet en 2 tomes reliés en 1 vol.: ix,363 + 418pp., 19cm., reliure demi-cuir (plats marbrés), bel état, [traduction française des textes d'Aristophane], K72889, 30 Euro.
  24. ARISTOPHANES (& VAN LEEUWEN J., ed.), Thesmophoriazusae (cum prolegomenis et commentariis), Lugduni Batavorum, Sijthoff, 1904, xvi + 156pp., (spine repaired), G, [text in greek, introduction & commentaries in latin], 40 Euro.
  25. ARNOLD Edwin (& FROJO Silvio, trad.), La Luce d'Asia ovvero La Grande Rinunzia Mahabhinishkramana - La vita e l'insegnamento di Gautama principe d'India raccontata in versi da un buddhista indiano, Bari, Gius. Laterza & figli, 1926, xi + 194pp., br.orig.ill., 22cm., texte en italien, bel état, 24 Euro.
  26. ASHFORD Daisy, BERDIAEFF N., BERNANOS G., GREEN J., e.a., Le Roseau d'Or - Œuvres et Chroniques. Vol.10; Chroniques Nr.2 (contenant des poèmes et des essais de J.Aurenche, N.Berdiaeff, G.Bernanos, J.Green, J.Lebreton, ..., et le roman de Daisy Ashford: Les jeunes visiteurs...), Paris, Plon-Nourrit, 1926, 399pp., non coupé, qqs.rousseurs, br.orig., ex.numéroté: nr.2861/5500 sur papier d'alfa, 22 Euro.
  27. ASVAGHOSHA (COWELL E.B., ed.), The Buddha-Karita of Asvaghosha, edited from three mss., Oxford, Clarendon Press, 1893, xvi + 175pp., 23cm., original 1893-edition, in the series "Anecdota Oxoniensia. Texts, documents and extracts, chiefly from manuscripts in the Bodleian and other Oxford libraries. Aryan series" vol.1 part 7, original softcover (repaired), pages uncut, G, X71836, 250 Euro.
  28. AUGÉ-CHIQUET Mathieu, Les amours de Jean-Antoine de Baïf (Amours de Méline) - édition critique, Paris/ Toulouse, Hachette/ E.Privat, 1909, 159pp., br.orig. (peu usée), bon état, 35 Euro.
  29. AXTERS Stephanus O.P. (verzameld en ingeleid door), Mystiek brevier - vol.III. De Nederlandsche mystieke poëzie, Antwerpen, DNB, 1946, xviii + 301pp., rug licht hersteld, tekst in mooie staat, 23 Euro.
  30. AXTERS Stephanus O.P. (verzameld en ingeleid door), Mystiek brevier - vol.III. De Nederlandsche mystieke poëzie, Antwerpen, DNB, 1946, xviii + 301pp., gecart.band (linnen rug met goudopdruk), stofwikkel, 23 Euro.
  31. BAHA'U'LLAH, Les paroles cachées, Bruxelles, Maison d'éditions Bahá'í, 1977, vi + 52pp., toile, bel état, 15 Euro.
  32. BALLINGS Jac., De droom van bakker den booze. Zangspel in een bedrijf. Muziek van O. Gomart, Antwerpen, Janssens, 1927, 35pp., 20cm., stempeltje op titelblad, 17 Euro.
  33. BARBIER Joseph (éd.), Notre-Dame des Poètes (anthologie), Le Jas, Robert Morel, 1966, 400pp., toile, 21cm., 25 Euro.
  34. BARTHELEMY & MERY, Napoléon en Egypte - poème en huit chants, Bruxelles, Auguste Wahlen et H. Tarlier, 1828, 221pp., belle reliure cart. (plats marbrés, dos en cuir avec titre et faux-nerfs dorés), feuilles de garde marbrés, 14cm, quelques rousseurs, estampe sur page de titre, bon état, rare édition de Bruxelles, 65 Euro.
  35. BARTOLI Adolfo, La poesia italiana nel periodo delle origini, Firenze, Sansoni, 1879, [viii+] 421pp., dans la série "Storia della Letteratura italiana" (Tomo secondo), couv.cart. (dos en toile, plats marbrés), 19cm., qqs.rouseurs, bon état, 30 Euro.
  36. BAUR FR., Uit Gezelle's leven en werk, Leuven, Davidsfonds, 1930, 238pp.met illustraties, 10 Euro.
  37. BAUWENS Claude, Donnez-moi le tuyau, Bruxelles, Henri Fagne, 1974, 32pp., bel état, 11,5 Euro.
  38. BEKAERT Georges, Le mystère divin, Gand, 1965, 119pp.illustré de 'Méditations' de Samuel P.A. Hecht, br.orig., 2ème édition, exemplaire numéroté no.63, 20 Euro.
  39. BELLEFROID P., Onze hedendaagsche Limburgsche dichters, Gent, Siffer, 1906, 116pp., 20cm., stempeltje op titelblad en bladsneden, heringebonden in gecart.band, 25 Euro.
  40. BELPAIRE M.E., Christen ideaal - gevolgd van Liefderozen geplukt in de legende der heilige Elizabeth, Antwerpen, Buschmann, 1904, 119pp., 2e dr., 2-kleurendruk, op luxe-papier, vollederen band ('tree-calf'), 18cm., stempeltje op voorblad en p.13, mooie staat, 50 Euro.
  41. BELPAIRE M.E., Christen ideaal - gevolgd van Liefderozen geplukt in de legende der heilige Elizabeth, Antwerpen, Het Vlaamsche Land, 1921, 119pp., 3e dr., 2-kleurendruk, ingebonden in gecart.band (linnen rug), 17cm., goede staat, 30 Euro.
  42. BELPAIRE M.E., Na vijftig jaar [2 delen] I.Proza & II.Poëzie, Antwerpen, Het Vlaamsche Land & Centrale Boekhandel Neerlandia, 1924, Volledig in 2 volumes: 152 + 223pp., 2e druk, 20cm., grotendeels onopengesneden, enkele stempeltjes, goede staat, 40 Euro.
  43. BENOIT Jaques & RATS Renald O.F.M. (ill.), Uittocht, Schiebroek, Vox romana, s.d., 74 + [4] pp.met [5] ills.van Renald Rats, 18cm., enkele stempeltjes, in de reeks "In liefde bloeyende egelantier" nr.6, linnen band, goede staat, 17 Euro.
  44. BERIGER Leonhard, Grillparzers Persönlichkeit in seinem Werk, Horgen-Zürich/ Leipzig, Münster-Presse, 1928, 128pp., softcover, original dustwrapper, few foxing on edges, pages uncut, VG, in the series "Wege zur Dichtung" Band III, 20 Euro.
  45. BERN Maximilian (ausgewählt von), Deutsche Lyrik seit Goethe's Tode, Leipzig, Philipp Reclam, s.d.[+/- 1886], xvi + 638pp. (+ 32pp. editor's catalogue), linen cover (bit used), text in Gotic alphabet, 14cm., G, 16 Euro.
  46. BERNAERTS Jan & HEYMAN Hendrik (ed.), Oorlogspoëzie. Verschenen in 1914 en 1915 en onuitgegeven gedichten, Port-Villez, Militair gesticht van vak-heropleiding voor zwaar gekwetsten uit den oorlog, 1916, 218pp., 18cm., enkele stempeltjes, gesigneerd met opdracht aan letterkundige pater Linnebank door Jan Bernaerts, 40 Euro.
  47. BERQUE Jacques (ed.), Les dix grandes odes arabes de l'Anté-Islam - Les "Mu'allaqat" traduites et présentées par Jacques Berque, Paris, Sindbad, 1979, 178pp., br.orig., 22cm., bel état, dans las érie "La bibliothèque arabe", [texte en français], 25 Euro.
  48. BEVERSLUIS Martien, Ons aller eigen. Een bundel verzen, Hilversum, Paul Brand, 1941, 46pp., 31cm., 1e druk, omslag wat bevlekt, 2 stempeltjes, onopengesneden, tekst in mooie staat, T72634, 15 Euro.
  49. BEYER Renate, Untersuchungen zum Zitatgebrauch in der deutschen Lyrik nach 1945, Göttingen, 1975, 353pp., 20cm., stamp, [Dissertation zur Erlangung des Doktorsgrades der philosophischen Fakultät der Georg-August-Universität zu Göttingen, 1975], 30 Euro.
  50. BILDERDIJK Willem, Het Nicotiaansche kruid en Uitzicht op mijn dood, voorafgegaan door een levensbericht des dichters, Rotterdam, Smit, 1832, vi + 48pp., 23cm., uitgebreid levensbericht (pp.1-53) door Hendrik Maronier, gedrukt op luxepapier, rug verstevigd, orig.gecart.band, 1e druk, 45 Euro.
  51. BILDERDIJK, Dichterlijke beschrijving van Bilderdijk - een keuze uit zijn korte gedichten, Brussel, Standaard-Boekhandel, 1943, 302pp., uit de reeks "Bibliotheek der Nederlandsche Letteren- samengesteld door de Mij.der Nederlandsche letterkunde te Leiden en de Koninklijke Vlaamsche Akademie te Gent", gecart.band, mooie staat, 22,5 Euro.
  52. BIRT Theodor, Horaz' Lieder und Römisches Leben, Leipzig, Quelle & Meyer s.d.[+/-1925], viii + 176pp., linen cover (bit used), 12,5 Euro.
  53. BITTREMIEUX Leo C.I.C.M. (Scheut), Zielezangen, Leuven, De Vlaamsche Drukkerij, 1930, 115pp., 22cm., geïll.omslag, onopengesneden, stempeltje, 25 Euro.
  54. BLANCKE Dirk, Tegen de botte doodsdrift in - Analyse van Ed Leeflangs "De hazen en andere gedichten", Leuven, 1983, ii + 159pp., in-4, goede staat, [onuitgegeven thesis tot het verkrijgen van de graad van licentiaat in de Germaanse Filologie, Katholieke Universiteit Leuven 1983, promotor: prof. Hugo Brems], 27 Euro.
  55. BLOCCIUS Petrus (COEBERGH-VAN DEN BRAAK A.M., ed.), Petrus Bloccius. Praecepta formandis puerorum moribus perutilia. Inleiding, tekst en vertaling, Leuven, Leuven University Press, 1991, xi + 88pp.geïll., 24cm., in de reeks "Supplementa humanistica Lovaniensia" vol.6, zeer goede staat, [tweetalig: Latijn-Nederlands], O74583, 20 Euro.
  56. BLOMMAERT Ph. (ed.), Oudvlaemsche gedichten der XIIe, XIIIe en XIVe eeuwen [2 delen], Gent, L.Hebbelynck, 1838-1841, 2 delen in 1 band: vi,128 + iv,123 pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., enkele roestplekjes, stempel op titelblad, goede staat, zeldzaam, 90 Euro.
  57. BOENDERS FRANS, Kunst in het garnizoen - Canada tussen mythe en werkelijkheid [over kunst en poëzie uit Canada], Brussel, BRT, 1984, 200pp.geïll., 10 Euro.
  58. BOGAERS A., De Togt van Heemskerk naar Gibraltar (in 1607) - dichtstuk, s.l., 1837, 124pp. (pp.101-124 bevatten "Aanteekeningen"), ingebonden in moderne linnen band, vergulde bladsneden, vignet op titelblad, [aan dit werk werd door de "Hollandsche Maatschappij van fraaije kunsten en wetenschappen haren gouden eerepenning" toegewezen], enkele roestplekjes, goede staat, 35 Euro.
  59. BOILEAU, Oeuvres complètes de Boileau [en 2 tomes], Paris, Hachette, 1880, 314 + 378pp., reliure cart.avec dos en toile, estampe, qqs.rousseurs dans le texte, 40 Euro.
  60. BOILEAU, Œuvres poétiques de Boileau Despréaux, avec les notes de tous les commentateurs [édition publiée par M.Aimé-Martin], Paris, Lefèvre 1845, xxiii + 480pp., couv.cart., dos en cuir vert, qqs.rousseurs, bon état, 30 Euro.
  61. BONEBAKKER E. (ed.), Van Sente Brandane, naar het Comburgsche en het Hulthemsche Handschrift. Eerste stuk: de teksten. Tweede stuk: inleiding en aanteekeningen [volledig in 2 vols.], Amsterdam, Binger, 1894, volledig in 2 vols.: 53 + xix,67pp. + [2] pp.stellingen, originele omslag (hersteld), enkele stempeltjes, enkele roestvlekjes, tekst in goede staat, H69706, 80 Euro.
  62. BONNEURE Fernand, Brugge beschreven. Hoe een stad in teksten verschijnt, Brussel, Elsevier, 1984, 399pp.geïll., 26cm., linnen band, stofwikkel, mooie staat, 35 Euro.
  63. BONTRIDDER Albert, De bankreet " vader ", Hasselt, Heideland, 1968, 80pp., uit de reeks " Poëtisch erfdeel der Nederlanden " Nr.63, 7 Euro.
  64. BOON Jozef C.SS.R., De missie-droom der kleinen ; missie-declamatorium (2e bundel), Brugge/ Roeselare, Desclée de Brouwer/ Hernieuwen, 1943, 77pp., 21cm., geïll.omslag, in de reeks "Opbouwen. Tooneel-uitgaven" 3e reeks nr.23, 15 Euro.
  65. BOONEN Jaak, Prosper Van Langendonck, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1905, 32pp.met portret, 22cm., enkele stempeltjes, overdruk uit "Dietsche Warande en Belfort", gedrukt op luxepapier Van Gelder, gesigneerd met opdracht door de auteur, 20 Euro.
  66. BORMANS J.-H. (ed.), Ouddietsche fragmenten van den Parthonopeus van Bloys, grootendeels bijeenverzameld door wijlen professor Ferdinandus Deycks..., Brussel, Hayez, 1871, [... en verder in orde geschikt en kritisch uitgegeven op last van de Koninklijke Akademie van België door J.-H. Bormans], xxxiv + 421pp.+ 1 facsimile buitentekst, grotendeels onopengesneden, 25cm., orig.omslag (wat hersteld), op luxe-papier, stempeltje, tekst en interieur in mooie staat, 110 Euro.
  67. BORNEMAN, ULRICH, Anlehnung und Abgrenzung - Untersuchungen zur Rezeption der niederländischen Literatur in der deutschen Dichtungsreform des siebzehnten Jahrhunderts, Assen / Amsterdam, Van Gorcum, 1976, 342pp., hardcover with dustwrapper, 25 Euro.
  68. BOSMAN A. & BUDDINGH C., Twee recht, twee averecht - de dichters van onzen tijd, 's Graveland, De Driehoek, s.d.[jaren 1940's], 77pp., uit de "Plejaden reeks" nr.9, gecart.band (rug lichtjes beschadigd), 7,5 Euro.
  69. BOUCHETTE, HENRI, Vrugten uyt den geestelycken wyngaert (verzameld door ---), Utrecht, Het Spectrum, 1939, 81pp.geïll., stempeltje, goed, T11472, 10 Euro.
  70. BOUTENS P.C. (& DE CLERCK Karel, inleiding), Altijd zing ik 't zelfde lied, Hasselt, Heideland, 1963, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.12, 7,5 Euro.
  71. BOUVAERT Godefridus (& LINNIG Ben, ed.), Beschrijvinge van den toren van de cathedrale kerke binnen Antwerpen, in nederduitschen rijm gemaakt door... Godefridus Bouvaert jubilaris der vermaarde abdye van St-Nernards bij de Schelde..., Antwerpen, Janssens, [1920], 69pp., 20cm., genummerde oplage: nr.66/500, orig.omslag (rug hersteld), [... met eene levensbeschrijving en andere bijzonderheden toegelicht, opnieuw uitgegeven door Ben Linnig], 24 Euro.
  72. BRANDT CORSTIUS, J.C., De dichter Marsman en zijn kring, 's-Gravenhage, G.B.Van Goor Zonen 1951, 148pp., mooie staat, uit de reeks "lessen in literatuur", 11,5 Euro.
  73. BRANDT Willy, Wilde Pfade nah und weit, Giessen, Gideon Schüler, s.d., 28pp.ill. (Linoschnitte Renate Schüler), edition of 600 copies, [translated from the original Dutch by Willem Enzinck & Wolfgang Schwarz], VG, 12,5 Euro.
  74. BRASSEUR-CAPART A., Laisse la porte ouverte..., Louvain, 1955, 80pp.avec 4 photographies (hors texte) dues à l'auteur,pp.non-coupées, bel état, 16 Euro.
  75. BRECHT BERTOLT, Gedichte 1941-1947 (Gedichte im Exil, In Sammlungen nicht enthaltene Gedichte, Gedichteund Lieder aus Stücken), Berlin/Weimar, Aufbau-Verlag 1964, 218pp., in the series "B.Brecht-Gedichte" Band VI, linen cover with dustwrapper, VG, 12,5 Euro.
  76. BREDERO, Liedern van Bredero - uitgegeven door F.Buitenrust Hettema, Zwolle, Tjeenk Willink, s.d., 132pp., onopengesneden, 9 Euro.
  77. BREDERO, HOOFT, VAN DEN VONDEL & LUYKEN Jan, De ziel van den poëet vertoont zich in zijn dichten - Lyriek van vier Amsterdamse dichters uit de 17e eeuw, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1967, 334pp.met enkele ills., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.9, 10 Euro.
  78. BREUKEN, W.H., Ruusbroec de wonderbare (bloemlezing van fragmenten in de oosrpronkelijke tekst met inleiding en aantekeningen door W.H.Breuken), Culemborg, Tjeenk Willink-Noorduijn, 1970, 206pp., 11,5 Euro.
  79. BREYNE Marc R. & VERSCHAEVE Cyriel, Zwart en goud, met huldegroet aan Paul Krüger (1825-1925) door Cyriel Verschaeve, Brugge, Excelsior, s.d., 92pp., 20cm., stempeltje op titelblad, 20 Euro.
  80. BROERE (& ALBERDINGK THIJM J.C. S.J., toelichting), Broere's Dithyrambe op het Allerheiligste (toegelicht door J.C.Alberdingk Thijm), Amsterdam, R.K.Boek-Centrale, 1917, 116pp., 2e uitgave, wat roestplekjes, [originele titel: "Dithyrambe auf das Allerheiligste Altarssakrament", Ubersetzung von J.Bollen S.J.], 21 Euro.
  81. BROM Eduard, Grootstad. Verzen, Amsterdam, Van Munster, s.d. [1926], 84pp., 22cm., 1e druk, enkele roestvlekjes, stempeltje, bibliotheeketiket verwijderd van rug, zoniet in goede staat, T72566, 23 Euro.
  82. BROM Eduard, Verzen, Amsterdam, Van Langenhuysen, 1909, 195pp., geïllustreerde linnen band, boekversieringen van Th. Molkenboer, 25cm., 20 Euro.
  83. BROUWERS J., Heures de poésie, Liège, Cormaux, 1904, 173pp., 19cm., cachet, signé avec dédicace à "la Grandeur Monseigneur l'Evêque" par l'auteur, non coupé, 40 Euro.
  84. BRUNELLI Geremia, Il medagliere di Leone XIII, 1837-1887, Versi di Geremia Brunelli, con versione poetiche in lingua latina, francese, spagnola, tedesca, inglese, seguite da cenni sulla vita letteraria di sua santita, Roma/ Tournai, San Giovanni Desclee Lefebvre, 1888, 214pp.avec illustrations, 31cm., reliure cart.moderne, page de titre en couleurs, bon état, [poèmes italiens sur les médaillons de Leon XIII, avec une traduction latine, anglaise, française, allemande et espagnole], 80 Euro.
  85. BRUNING Henri, De tocht, Nijmegen, 1925, 59pp.met geïll.omslag en [3] linoleumsneden door Ernst Voorhoeve, 22cm., enkele stempeltjes, roestvlekjes, 1e druk, 23 Euro.
  86. BRUNING Henri, Guido Gezelle, de andere, Den Haag/Antwerpen, Daamen/De Sikkel, 1954, 374pp., 1e dr., linnen band met stofwikkel, 20 Euro.
  87. BRUNING Henri, Heilig verbond, Brussel, Steenlandt, 1943, 16pp., uit de reeks "De Bladen voor de Poëzie" jg.7 nr.5, 8 Euro.
  88. BRUNING Henri, Het verbond, Groesbeek, Het Sinjaal, 1931, 60pp., 28cm., gecart.band (linnen rug), enkele stempeltjes, goede staat, T73528, 25 Euro.
  89. BRUTSCH Charles, Essai sur la poésie de Verhaeren (La Campagne, les villes, Le jardin), Strasbourg, Heitz & Cie., 1929, 236pp., couv.peu abîmée sinon en très bon état, 22,5 Euro.
  90. BRYS Joannes Baptista, Dissertatio de vita et scriptis Aurelii Clementis Prudentii, Lovanii [Leuven], Vanlinthout et socii, 1855, xii + 176pp., Academic dissertation at the University of Leuven (B.), text in latin, softcover, 23cm., few stamps, G, 60 Euro.
  91. BUCKINX P.G., De oevers van de stroom, Drongen, Colibrant, 1958, 45pp., 1e druk, beperkte en genummerde oplage: nr.54/300, (bijgevoegd: kaartje met handtekening van Buckinx), 27,5 Euro.
  92. BUCKINX P.G., De vleugelen van Icarus (gedichten), Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1944, 48pp., 1e druk, beperkte en genummerde oplage; nr.240/300, mooie staat, 30 Euro.
  93. BUCKINX P.G., Droomvuur- kleine ode aan het leven en de dood, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1940, 34pp., 1e druk, beperkte oplage (500 ex.), gesigneerd, bijgevoegd: handgeschreven en ondertekende brief van Buckinx (waarin hij kort uitwijdt over de bundel en waarin vraagt om een recentie in een krant), 45 Euro.
  94. BUCKINX PIETER G., Arnold Sauwen, Antwerpen, Helios, 1967, 47pp.geïll., uit de reeks "Monografieën over Vlaamse letterkunde" nr.43, gecart.band, mooie staat, 9 Euro.
  95. BUCKINX Pieter G., Blijdschap is een boom, Drongen, Colibrant, 1967, 46pp., 1e druk, mooie staat, 17,5 Euro.
  96. BUCKINX Pieter G., Late gedichten, Kortessem, Pieter G.Buckinx-Genootschap, 1988, 72pp., beperkte oplage van de 400 ex., 24cm., [posthume uitgave, nog zelf samengesteld en persklaar gemaakt door de auteur], 20 Euro.
  97. BUCKINX Pieter G., Zeven gedichten - een Limburgse suite, Hasselt, 1963, 24pp.geïll., themanummer van het tijdschrift "De Tijdspiegel - cultureel maandblad voor Limburg" Jg.18 nr.3 (maart 1963), 11,5 Euro.
  98. BUCKINX Pieter Geert, RUTTEN Mathieu J.H., e.a. & CANTRE Jan Frans (ills.), De doedelzak. Jaarboek van Vlaamse jongeren, Gent, De Goudkever, 1929, 92pp.met [4] buitentekstills. en 17 houtsneden van Jan Frans Cantré, 26cm., rug hersteld, omslag licht bevlekt, eerste en enige jaarboek dat verscheen, zeldzaam, [bevat o.m. een artikel over Jan Frans Cantré door Hubert DEVOGHELAERE (pp.84-92)], 100 Euro.
  99. BUCKINX, PIETER G., De vleugelen van Icarus, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1944, 48pp., beperkte en genummerde oplage: N 240/300, 18,5 Euro.
  100. BUCKINX-LUYKX A. [Lommel, 1903 - Antwerpen, 1983], De weg naar de ontmoeting, s.l., s.d., 31pp., stempeltje op 1ste pp., goede staat, 8,5 Euro.
  101. BUCKINX-LUYKX A., Liederen aan de liefde, Tongeren, G.Michiels broeders, s.d., 32pp., uit de "Oostland"-reeks nr.12, gecart.band, beperkte en genummerde oplage: één der 325 ex. (nr.180/325), omslag wat beduimeld, [BUCKINX-LUYKX A., Lommel 1903 - Antwerpen 1983], 13 Euro.
  102. BUCKINX-LUYKX A., Milde zomer, Antwerpen, Van Maerlant, 1950, 40pp., gesigneerd met opdracht door auteur, gecart.band, 25cm., [BUCKINX-LUYKX A., Lommel 1903 - Antwerpen 1983], 24 Euro.
  103. BUCKINX-LUYKX A., Stille uren, Turnhout, Lumen, s.d., 34pp., 22cm. [BUCKINX-LUYKX A., Lommel 1903 - Antwerpen 1983], 20 Euro.
  104. BURSSENS Gaston, Liederen uit de Stad en uit de Sel, Antwerpen, Nederlandsche Boekhandel, 1920, 42 [viii] pp.geïllustreerd met lino's door auteur, originele omslag, 21cm., ex.bibl. (5 stempeltjes: op omslag, voorblad, titelblad en op pag.13 & 33), zoniet goed exemplaar, zeldzaam, 160 Euro.
  105. BUSCH Wilhelm, Kritik des Herzens - Gedichte, München, Friedr.Wassermann'sche Verlagsbuchhandlung, 1942, 84pp., cart.cover, 12,5 Euro.
  106. BYRON Lord (& BULWER Henry Lytton), The complete works of Lord Byron, reprinted from the last London edition, containing besides the notes and illustrations... considerable additions and original notes, with a most complete index; to which is prefixed a life by Henry Lytton Bulwer, Paris, Galignani, 1841, xxxiii + 935pp.+ frontispice (portrait) & some facsimiles out-of-text, cart.cover (leather spine with engilded title and decorations, marbled plates), 24cm., foxing in text, text printed in 2 columns, marbled edges & endpapers, G, 75 Euro.
  107. CAHEN Raymond, Mensura membrorum rythmica cum metrica comparatur. Exempla petuntur ex Ovidi Metamorphoseon libris, Paris, Paul Geuthner, 1910, [v +] 121pp., br.originale, partiellement non coupé, bel état, texte en latin, [Dissertation académique], 40 Euro.
  108. CAILLIEU Colijn (& DE KEYSER Paul, ed.), Colijn Caillieu's Dal sonder wederkeeren of Pas der doot, Antwerpen, De Sikkel, 1936, 159pp.geïll., onopengesneden, 25cm., mooie staat, in de reeks "Universiteit te Gent. Werken uitgegeven door de Faculteit der Wijsbegeerte en Letteren" Afl.73, 25 Euro.
  109. CALDERON DE LA BARCA Pedro, Mystica y real Babilonia, auto sacramental alegorico. Vrij bewerkt in Hollandsche versmaat, Noordwijk, Flora, 1923, 57pp., 23cm., enkele stempeltjes, roestvlekjes, 30 Euro.
  110. CALDERON DE LA BARCA Pedro, Somtijds zijn droomen openbaringen van God, Noordwijk, Flora, 1923, 68pp., 22cm., 25 Euro.
  111. CALIS PIET, Gesprekken met dichters [o.a.H.Pernath - G.Burssens - G.Gils - J.Bernlef...], Den Haag, Bert Bakker, 1964, 220pp.geïll., 10 Euro.
  112. CALIS, Piet, Daling van temperatuur - 12 Nederlandse dichters 1890-1960, Den Haag, B.Bakker (Daamen), 1964, 7,5 Euro.
  113. CAMBIER Maurice, Les yeux de la lune - pièce en un acte, en vers, Bruxelles, Editions de la Belgique Artistique et Littéraire 1913, 44pp., rare, 17,5 Euro.
  114. CARBONI Fabio, Incipitario della lirica italiana dei secoli XIII e XIV. I: Biblioteca Apostolica Vaticana, Fondi Archivio S.Pietro - Urbinate latino, Citta del Vaticano, Biblioteca Apostolica Vaticana, 1977, 437pp., text in italian, 25cm., in the series "Studi e Testi" vol.277, VG, 50 Euro.
  115. CARDUCCI Giosue, DELEDDA Grazia & PIRANDELLO Luigi, Gedichten, essays, roman, toneel - ingeleid door Luc Indestege, Raymond Martini & R.Van Nuffel [reeks: Pantheon der Nobelprijswinnaars], Hasselt, Heideland, 1960, 403pp.+ 24pp.buitentekstills., linnen band met simili-lederen rug (met goudopdruk), enkele roestplekjes op bladsneden & omslag, goed, 11 Euro.
  116. CAREME Maurice (EWBANK Edward, avant-propos), 63 illustrations pour un jeu de l'oie, Bruxelles, Revue Sincère, 1925, x + 74pp., 18cm., dans la série "Les cahiers de la Revue sincère" no.15, br.orig., bon état, Y73218, 24 Euro.
  117. CARÊME MAURICE, Au clair de la lune, Paris, Les Editions Ouvrières 1977, 144pp.ill. avec des dessins de Henri-Victor Wolvens, dans la collection "Enfance heureuse", 12,5 Euro.
  118. CARÊME Maurice, Femme, Bruxelles, Ed.du Croquis 1946, 71pp., édition numérotée: 1 des 50 exemplaires de luxe sur papier Vélin, bel état, 18,5 Euro.
  119. CARÊME Maurice, Femme, Bruxelles, Impr.Van Doorslaer, 1952, 62pp., 2me éd., signé avec dédicace, bel état, 22,5 Euro.
  120. CAREME Maurice, La lanterne magique, Bruxelles, 1959, 128pp., 6e édition (tirage de 1000 exemplaires sur vélin vergé), br.orig., 21cm., bel état, 18 Euro.
  121. CARRAI Stefano, I sonetti di maestro Rinuccino da Firenze, Firenze, Presso l'Accademia della Crusa, 1981, 139pp., pages uncut, VG, text in italian, in the series "Quaderni degli "Studi de Filologia Italiana" vol.6, [Academic dissertation, Rijksuniversiteit Leiden NL, 1981], 30 Euro.
  122. CARRASQUER Francisco, Antologia de la poesia neerlandesa moderna (texto bilingüe), Barcelon, El Bardo, 1971, 815pp., 20cm. (bilingual: Dutch-Spanish), in the series "El Bardo. Coleccion de poesia, serie especial" vol.5, 25 Euro.
  123. CASTILLO Fernando Paz, Signe - poèmes (traduits de l'espagnol par Edmond Vandercammen), Bruxelles, La Maison du Poète, 1947, 109pp., br.orig., non coupé, bel état, 20 Euro.
  124. CATS J., Gedachten op slapeloose nachten, waer inne de deugd van herbergsaemheyt en mededeylsaemheyt aen den nootdruftigen, wytlustig word vertoont, ende de vruchten der selver naer 't leven afgemaelt worden ; ..., Amsterdam/ Brussel, by A.Vander Putte/ by J.B.Jorez, s.d., [... mitsgaders het twee en tachtig-jarig leven van den selven Heere, van syn geboorte af tot syn dood toe, door hem self in vaersen beschreven.], xii + 238pp., blinde omslag uit de tijd (rug hersteld), 18cm., tekst en interieur in goede staat, 150 Euro.
  125. CHABOSEAU A. (VESNITCH Milenko R., préface), Les Serbes et leur épopée nationale, Paris, Bossard, 1919, 103pp., 17cm., br.orig., qqs.cachets (dont 3 sur les tranches), bon état, G74799, 23 Euro.
  126. CHAMPAGNE Elise, Mont-de-piété, Liège, Thone, 1932, 85pp., édition limitée et numérotée: no.52/200 sur Vergé d'Arches, br.orig., 24cm., non coupé, 35 Euro.
  127. CHAMPAGNE Paul, Noces spirituelles - Poèmes 1909-1913, Paris, Editions du Temps Présent, 1913, 64pp., édition limitée et numérotée: nr.99/100 sur Papier de Hollande, signé avec dédicace par l'auteur, couv.peu tâchée, bon état, 25 Euro.
  128. CHAMPION Pierre, Le prisonnier desconforté du chateau de Loches. Poème inédit du XVe siècle, avec une introduction, des notes, un glossaire et deux fac-similes, Paris, Honoré Champion, 1909, xxii + 88pp.+ 2 planches hors-texte, signé avec dédicace par l'auteur à Henri Omont, br.orig., 26cm., pour la plupart non coupé, bel état, 50 Euro.
  129. CHARPENTREAU Jacques, Poèmes pour les jeunes du temps présent - anthologie de la poésie contemporaine, Paris, Les éditions ouvrières, 1976, 288pp., 12,5 Euro.
  130. CHAZEL Henry-R. (traduction, introduction et notes), Les poètes mineurs italiens des XIIIe et XIVe siècles, Paris, La Rennaissance du Livre s.d., 236pp., édition numérotée: nr.310/1500 sur papier Spécial des Papéteries du Marais, dos peu restauré, estampes, bon état, 22,5 Euro.
  131. CHEHABI Issa, Friedrich Bodenstedts Verdeutschung des Hafisischen Lieder (Inaugural-Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der Philosophischen Fakultät der Universität zu Köln), Köln, 1967, 161pp., VG, 27 Euro.
  132. CHÉNIER A., LAMARTINE, HUGO V., DE MUSSET A., GAUTIER Th., DE VIGNY A. & BAUDELAIRE, Les grands poètes du XIXe siècle ; A.Chénier, Lamartine, V.Hugo, A.De Musset, Th.Gautier, A.De Vigny & Baudelaire, Paris, Aristide Quillet, 1953, 505pp., couv.cart., dans la "Collection des Grands Classiques Quillet", dos en simili-cuir, bel état, 20 Euro.
  133. CHENIER André (& MANUEL Eugène, publ.), Oeuvres poétiques de André Chenier (publiées avec une introduction et des notes par Eugène Manuel), Paris, Librairie des Bibliophiles, 1884, xliv + 315pp., belle reliure demi-toile (br.orig.conservée, titre doré au dos), 18cm., tranches supérieures dorées, cachet, bel état, 45 Euro.
  134. CHRETIEN Victor, Roma - poésies catholiques, Paris/ Bruxelles, Palmé/ Lebrocquy, 1877, 81pp., br.orig., 18cm., bon état, 35 Euro.
  135. CHRISTANUS CAMPILILIENSIS (& ZECHMEISTER W., ed.), Christani Campililiensis Opera poetica II [Corpus Christianorum. Continuatio Mediaevalis, 19b], Turnhout, Brepols, 1992, pp.290-620, 25cm., in the series "Corpus Christianorum. Continuatio Mediaevalis" vol.19b, editor's cloth with gilt lettering, VG, ISBN 2-503-03121-7, [text in Latin, notes in German], 90 Euro.
  136. CHRISTANUS CAMPILILIENSIS O.Cist. [CHRISTAN VON LYLINVELD] (& ZECHMEISTER W., ed.), Christani Campililiensis Opera poetica [Corpus Christianorum. Continuatio Mediaevalis, 19a], Turnhout, Brepols, 1992, 116 + 289pp., 25cm., in the series "Corpus Christianorum. Continuatio Mediaevalis" vol.19a, editor's cloth with gilt lettering, VG, ISBN 2-503-03193-4 [introduction in German, text in Latin], 115 Euro.
  137. CHRISTIAENS A.G., Onvindbaar land - Gedichten 1937-1967, Oudenaarde, Sanderus, 1968, 48pp., genummerd exemplaar: nr.399/500, 21cm., omslag met lichte slijtage, 10 Euro.
  138. CHRISTIAENS, André G., Verzamelde gedichten, Beveren, Orion - Colibrant, 1981, 136pp., 11,5 Euro.
  139. CIAN Vittorio, Il cantare quattrocentesco di S. Giovanni evangelista, edito e illustrato, Citta del Vaticano, Biblioteca Apostolica Vaticana, 1947, 104pp., dans la série "Studi e Testi" vol.130, br.orig., estampe, 26cm., texte en italien, bel état, 27 Euro.
  140. CLAES Désiré, Humoristische schets van de regeering van Willem I in de Vereenigde Nederlanden, Hasselt, St-Quintinus-drukkerij, 1902, 129 + IV pp., 23cm., rug hersteld, tekst en interieur in goede staat, 30 Euro.
  141. CLAES Fa (& DECORTE Bert, woord vooraf), Aardse suite - Poëziecyclus voor Jan de Smedt, Mechelen, Vrienden van Jan de Smedt, 1988, 32pp.geïll., 18cm., oplage: 300 exemplaren, mooie staat, 13 Euro.
  142. CLAEYS H. pr., Gemengde gedichten, Sint-Nicolaas [Sint-Niklaas], Ch. Strybol-Vercruyssen, 1878, 207pp., orig.omslag (hersteld), 23cm., in de reeks "Schriften door het Davidsfonds uitgegeven. Nr.15, tweede reeks: schoone kunsten nr.3", 35 Euro.
  143. CLAUS Hugo, Gedichten 1948-1963, Amsterdam, De Bezige Bij, 1965, 349pp., 1e dr., "Literarie reuzenpocket" nr.106, 16 Euro.
  144. CLAUS Hugo, Sonnetten, Brussel, Knack Magazine, 1986, 16pp., verschenen als bijlage bij het tijdschrift "Knack Magazine", mooie staat, 7,5 Euro.
  145. CLEMEUR Marcel (& DEBATTY Léon, prologue), Images de la mort et du printemps, Bruxelles, La Revue Sincère, 1926, 60pp., br.orig., 19cm., dans la série "Les cahiers de la 'Revue Sincère'" nr.21, bel état, 20 Euro.
  146. COHEN Jean, Structure du langage poétique, Paris, Flammarion, 1971, 237pp., br., 14 Euro.
  147. COIGNEAU D., Beschouwingen over de Refreinen in het Zotte uit de bundel van Jan van Styevoort (Rederijkersstudiën VI), Gent, 1972, 60pp., uit "Seminarie voor Nederlandse literatuurstudie van de rijksuniversiteit te Gent" vol.XVI, 13 Euro.
  148. Collectif (& GODEFROID, publ.), Les clairons belges du Christ, Namur, Godenne, +/- 1904, xii + 634pp., belle reliure cart. (dos en cuir avec titre et faux-nerfs dorés), dédicacé par Emile Valentin & (??), 25cm., bel état, [contient anthologie de poèmes religieux par des auteurs belges], 100 Euro.
  149. Collectif, Anthologie des poètes français du XIXème siècle [4 tomes] I: 1762 à 1817, II: 1818-1841, III: 1842-1851, IV: 1852-1866, Paris, Lemerre, 1887-1888, Complet en 4 volumes: iii,409 + 467 + 413 + 473pp.+ gravures hors-texte (portraits), belles reliures demi-cuir (br.orig. conservées), 26cm., estampe, bel état, 200 Euro.
  150. Collectif, Le Royal Caveau Liégeois. Recueil d'oeuvres wallonnes 1937. 57me annuaire, [Liège], Cercle Royal Littéraire, 1937, 90pp., br.orig. (dos peu restauré), 22cm., 23 Euro.
  151. Collectif, Miscellanea Dantesca (edita dalla società dantesca nei paesi bassi nella ricorrenza del settimo centenario della nascita del sommo poeta 1965), Utrecht-Antwerpen, Spectrum, 1965, 284pp., jaq., bel état, [textes en italien], 21 Euro.
  152. Collectif, Recueil de l'Académie des Jeux Floraux 1835, Toulouse, Jean-Matthieu Douladoure, 1835, 216pp., br.orig., 22cm., qqs.rousseurs, bel état, 45 Euro.
  153. COLLECTIF, Transfigurance en majeur et en mineur ... [poèmes religieuses], Bruges, Zevenkerken, 1987, 64pp.avec qqs.ills., 10 Euro.
  154. COMMODIANUS & CLAUDIUS MARIUS VICTORIUS (MARTIN J. & HOVINGH P.F., eds.), Commodiani Carmina. Instructiones. Carmen de duo populis - Claudii Marii Victorii Alethia [Corpus Christianorum. Series latina, 128], Turnhout, Brepols, 1960, xxxii + 299pp., 25cm., in the series "Corpus Christianorum. Series latina" vol.128, editor's cloth with gilt lettering, VG, ISBN 2-503-01281-0, [introduction and text in Latin], 60 Euro.
  155. CONDAMIN Albert S.J., Poèmes de la bible - avec une introduction sur la strophe hébraïque, Paris, Beuachesne, 1933, vii + 287pp., reliure cart. (dos en toile), 25cm., qqs.estampes, bon état, 40 Euro.
  156. CONINCKX Simoen-Michiel, Dichtwerken, voorafgegaan van eene studie over zijn leven en zijne werken, Sint-Truiden, Moreau-Schouberechts, 1889, 224pp., 23cm., orig.omslag (rug hersteld), Uitgave van het Davidsfonds (nr.63), [CONINCKX Simoen-Michiel, Sint-Truiden 1750-1839], 45 Euro.
  157. COOLE Marcel [ 1913, Kortrijk], Het andere uur, Hasselt, Heideland, 1962, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.9, 8 Euro.
  158. COOLE, Marcel, het hart op de hand [dichtbundel], Hoogstraten, Moderne Uitgeverij 1943, 64pp., mooie staat, 1 druk, 15 Euro.
  159. COPPÉE François, Le naufragé (Poème de par M.Coquelin Aîné), Paris, Alphonse Lemerre s.d., 15pp., 98e édition, 10 Euro.
  160. COQUELIN C., Un poète national Béranger, Paris, Paul Ollendorf, 1884, 86pp., br.orig., 18cm., bon état, 30 Euro.
  161. CORALLO Maria F.M.A., La poesia latina di Vittorio Genovesi, Milano, Vita e Pensiero, 1945, xv + 125pp., 23cm., br.orig., dans la série "Universita cattolica del Sacro Cuore. Saggi e Ricerche. Nuova serie" vol.I, 35 Euro.
  162. CORNEILLE P. & Th. & FONTENELLE, Oeuvres de P. et Th. Corneille, précédées de la vie de Pierre Corneille par Fontenelle, et des discours sur la poésie dramatique, Paris, Garnier, s.d., 531pp.illustré de vignettes sur acier hors-texte, 28cm., texte imprimé en 2 colonnes, nouvelle éd., reliure toile (titre et décorations dorés au dos, feuilles de garde marbrées), tranches dorées, cachet, bon état, Y72931, 75 Euro.
  163. CORNELIS Frans & LUYTEN Gie (samenstelling), Poëzie en zee, Keerbergen, Kofschip-Kring, 1978, 176pp.met ills. van Jan de Smedt, 20 Euro.
  164. Cornelius Nepos, Quinte-Curce, Justin, Valère Maxime, Julius Obsequens (& NISARD, ed.), Cornelius Nepos, Quinte-Curce, Justin, Valère Maxime, Julius Obsequence - Oeuvres complètes (avec la traduction en français), Paris, Dubochet et cie., 1841, ii + 856pp., 26cm., dans la "Collection des auteurs latins, avec la traduction en français", bilingue: latin-français, qqs.rousseurs, reliure cart.avec dos en toile (charnière restaurée), bon état, 100 Euro.
  165. COTTON G., La poésie de l'Inde - Kalidasa, Bruxelles, Office de Publicité, 1942, 69pp., qqs.traces d'humidité, texte en bon état, 10 Euro.
  166. COUDENYS Wim, HUWEL Renold & WAEGEMANS Emmanuel, Poesjkin in Vlaanderen 1799-1999 Puskin vo Flandrii, Antwerpen, Stadsbibliotheek, 1999, 107pp.geïll. (with illustrations), 30cm., mooie staat (VG), [tweetalig: Nederlands-Russisch, bilingual: Dutch-Russian], 20 Euro.
  167. COULMAS Danae, Das apokalyptische im lyrischen Werk Victor Hugos, Hamburg, 1966, 262pp., 21cm., [Doctoral dissertation, Universität Hamburg, 1965], 45 Euro.
  168. COUMANS Willem K., Stille dagen in Maastricht, Heerlen, Comité Stille dagen, 1995, 342pp.met buitentekstills.in zw./w., 23cm., 17 Euro.
  169. COUSIN Jean, Etudes sur la poésie latine - nature et mission du poète, Paris, Boivin, 1945, ix + 250pp., br.orig., non coupé, 25 Euro.
  170. CRUICE M.P., Etudes littéraires sur l'apologie, la poésie lyrique, la poésie épique chez les français, les anglais, les allemands, les italiens et les espagols; et sur la poésie hébraïque et la poésie orientale, Paris-Lyon, Perisse frères, 1840, [Renfermant des extraits, des analyses et des notices critiques et biographiques sur chaque auteur], xxvi + 372pp., belle reliure plein-cuir (encadrements dorés aux plats, titres et décorations dorés au dos), tranches marbrées, 22cm., qqs.rousseurs, bon état, 50 Euro.
  171. CUPPENS Aug. (e.a.), In Memoriam van Jan-Mathijs Ballings [in: 't daghet in den oosten, jg.29 nr.1], Hasselt, CEYSENS, 1913, 40pp.+ 1 portret, 27cm., bevat vnl. August Cuppens: "In Memoriam van Jan-Mathijs Ballings" (pp.1-37), 20 Euro.
  172. CUPPENS August, Een rooske van overzee, Maldeghem, V.Delille, 1904, 92pp., gesigneerd met opdracht door auteur aan H.Linnebank, uit de reeks "Duimpjesuitgave" nr.46, omslag met gebruiksslijtage (rug hersteld, achterkant omslag ontbreekt), stempeltje, tekst in goede staat, [CUPPENS August, 1862 Beringen & +1924 Loksbergen], 25 Euro.
  173. CUPPENS Bernard, Priester-dichter August Cuppens - het legendarische pastoorke van Loksbergen, s.l., s.d., 351pp., 2e ed., omslag geplastifieerd, mooie staat, 20 Euro.
  174. CUSIMANO G. (a cura di -), Poesie siciliane dei secoli XIV e XV - vol.II, Palermo, 1952, 240pp., dans la série: "Collezione di Testi siciliani dei secoli XIV e XV", qqs.estampes, sinon en bel état, 30 Euro.
  175. DA COSTA, ISAAC, Kompleete Dichtwerken ( uitgegeven door J.P.Hasebroek ), 's- Gravenhage, Thieme, 1876, 964pp., 3 druk, harde kaft met goudopdruk, 30 Euro.
  176. DAEMS S. Fr. O.Praem., Gedichten van Fr. S. Daems, Brugge, Desclée, de Brouwer en Cie., 1879, x + 200pp., ingebonden in halflinnen band (orig.omslag mee ingebonden), 22cm., stempeltje, goede staat, 50 Euro.
  177. DAEMS S.D. (O.Praem.), Luit en Fluit - dichtbundel, Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, 1884, 195pp., 1e ed., op luxe-papier, 2-kleurendruk, in kleur geïll.omslag, rug wat hersteld, tekst in mooie staat, 40 Euro.
  178. DAEMS S.D. O.Praem., Luit en Fluit - dichtbundel, Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, 1884, 195pp., 1e ed., op luxe-papier, 2-kleurendruk, halflinnen band (in kleur geïll.omslag mee ingebonden, titel in goudopdruk op rug), 2 stempeltjes, bovenste bladsneden verguld, mooie staat, 50 Euro.
  179. DAMBRE O., De dichter Justus De Harduijn (1582-1641). Een biographische en letterkundige studie (in den universitaire wedstrijd 1922-1924 met goud bekroond), 's Gravenhage, Nijhoff, 1926, xxvi + 552pp., 25cm., enkele stempeltjes, in de reeks "Université de Gand. Recueil de travaux publiés par la Faculté de Philosophie et Lettres" vol.58, 40 Euro.
  180. DANTE & BIGNAMI Ernesto, La divina commedia. Schemi, riassunti, analisi dei singoli canti [complete in 3 volumes]. I: Inferno. II: Purgatorio. III: Paradiso, Milano, Bignami, 1971, complete in 3 vols.: 287 + 341 + 350pp.with ills., 22cm., softcover, good condition, T74499, 30 Euro.
  181. DANTE (KOPS C. O.F.M.), Dante's goddelike komedie [3 vols.], Utrecht, Torentrans, s.d. [1927], volledig in 3 vols.: 262 + 285 + 305pp.met houtsneden + frontispice, 27cm., tweekleurendruk (rood-zwart), halflinnen banden (gemarbreerde platten), enkele roestvlekjes, goed, [Nederlandse vertaling], I74493, 50 Euro.
  182. DANTE Alighieri (CASINI Tommaso, BARBI Silvio Adrasto & PETROCCHI Giorgio, eds.), La divina commedia [complete in 3 vols.]. I: Inferno. II: Purgatorio. III: Paradiso, Milano, Fratelli Fabbri, 1976, complete in 3 vols.: 375 + 360 + 381pp. with ills. by Gustave Doré, 30cm., cloth, very good condition, [critical text edition with commentary],T74500, 60 Euro.
  183. DANTE, La vita nuova e il Canzoniere (per cura di Michele Scherillo), Milano, Ulrico Hoepli, 1921, 487pp.+ 1 ill., in the series "Biblioteca Classica Hoepliana", 2nd ed. (ritoccata e notevolmente accresciuta), back bit repaired on top, some rust, partly uncut, VG, 24 Euro.
  184. D'ARNAUD, Les amans malheureux, ou le comte de Comminge. Drame en trois actes et en vers, précédé d'un discours préliminaire, suivi des mémoires du comte de Comminge, & de la lettere à sa mere, Londres/ Paris, chez les libraires du Palais Royal, & du Quai de Gèvres, 1765, xvi + 175pp., cart.muette (dos restauré), 18cm., peu taché, bon état, 75 Euro.
  185. DE BELDER J.L., Verglaasde spiegel, Hasselt, Heideland, 1964, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.27, 7,5 Euro.
  186. DE BERANGER Pierre Jean, Chansons de Beranger (préface du Comte Serge Fleury -Noël Ramère), Paris, J.M.Dent & fils, s.d., xxiv + 185pp., dans la collection "Gallia", couv.en lin, 12,5 Euro.
  187. DE BRUYNE Jenny Leonora, Rudrakavi - the great poem of the dynasty of Rastraudha, Leiden, Brill, 1968, xiv + 162pp.+ folding map, Academic disseration (University of Utrecht, 15 November 1968), 24cm., 27 Euro.
  188. DE BUSSCHERE Karel, Guido Gezelle, Desclée de Brouwer, 1959, 68pp., uit de reeks "Ontmoetingen" nr.13, 7,5 Euro.
  189. DE CHAZAUD Henri, Pressoir prompt moulin galant, Paris, Editions Points & Contrepoints, 1960, 55pp., dédicacé par l'auteur, br., bel état, 20 Euro.
  190. DE CLER, Jan & POLA, Alexander, Klokspijs - een keur van gedichten en liedjes, Amsterdam, Van Kampen & Zoon, s.d., 51pp.(geïll. dr. Jan De Cler), 9 Euro.
  191. DE CLERCQ Rene, De noodhoorn. Vaderlandsche liederen, Utrecht, Dietsche stemmen, 1916, 63pp.met portret, 21cm., gecart., 1e druk, 25 Euro.
  192. DE CLERCQ Rene, De noodhoorn. Vaderlandsche liederen, Thielt, Lannoo, s.d., 98pp.met portret, 21cm., stempeltje op titelblad, 2e uitgave, 20 Euro.
  193. DE CLERCQ Rene, De noodhoorn. Vaderlandsche liederen, Utrecht, Dietsche stemmen, 1916, 63pp.met portret, 21cm., gecart., 1e uitgave, enkele stempeltjes en roestplekjes, goed, 20 Euro.
  194. DE CLERCQ Rene, Het boek der liefde, Amsterdam, Meulenhoff, 1921, 269pp., 20cm., enkele stempeltjes, 1e druk, 40 Euro.
  195. DE CLERCQ Rene, Terwe. Een verhaal in verzen [Duimpjesuitgave nr.37], Maldeghem, Victor Delille, 1903, 116pp., 18cm., in de reeks "Duimpjesuitgave" nr.37, enkele stempeltjes, 20 Euro.
  196. DE CLERCQ Rene, Vaderlandsche liederen, s.l., Volksuitgave, s.d., 48pp., 17cm., stempeltje op titelblad, 15 Euro.
  197. DE CLERCQ Rene, Van aarde en hemel. De appel - Hemelbrand - Ahasver - Doemsdag, Amsterdam, Simons, 1915, 67pp., 24cm., 1e druk, steunuitgave, enkele roestvlekjes, 24 Euro.
  198. DE CONDE Baudouin & DE CONDE Jean (& SCHELER Aug., éd.), Dits et contes de Baudoin de Condé et de son fils Jean de Condé, publiés d'après les manuscrits de Bruxelles, Turin, Rome, Paris et Vienne et accompagnés de variantes et de notes explicatives. Tome I: Baudouin Condé. Tome II: Jean de Condé, 1re partie. III: Jean de Condé, 2e partie [complet en 3 tomes], Bruxelles, Devaux, 1866-1867, complet en 3 tomes: xxxii,540 + 462 + xxii,416pp., 24cm., dans la série "Académie royale de Belgique", br.orig. (sauf tome I: br.muet moderne), non-coupé, imprimé sur papier de luxe, dos restauré, 300 Euro.
  199. DE CONDE Baudouin (& SCHELER Aug., éd.), Dits et contes de Baudoin de Condé et de son fils Jean de Condé, publiés d'après les manuscrits de Bruxelles, Turin, Rome, Paris et Vienne et accompagnés de variantes et de notes explicatives. Tome I: Baudouin Condé, Bruxelles, Devaux, 1866, xxxii + 540pp., 24cm., dans la série "Académie royale de Belgique", reliure cart. (dos en cuir avec titre doré, plats marbrés, feuilles de gardes marbrées, tranches dorées aux tranches supérieures), 150 Euro.
  200. DE CRÉE, Marleen, Brieven aan Plinius (gedichten), Antwerpen, Manteau, 1984, ongepp.[48pp.], 7,5 Euro.
  201. DE CREE-ROEX, MARLEEN, Florentijnse Madrigalen (poëzie), Deurle, Colibrant, 1973, 42pp.geïll. door de auteur, gesigneerd, 9 Euro.
  202. DE DECKER, JEREMIAS, Goede vrijdag ofte Het Lijden onses Heeren Jesu Christi (ingeleid en van aantekeningen voorzien door W.J.C.Buitendijk), Zwolle, Tjeenk Willink, 1958, 144pp., uit de reeks "Zwolse drukken en herdrukken der voor de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde" N 32, 11,5 Euro.
  203. DE DECKERS Jeremias (& JONAS Henri, ill.), Goede vrydag, Maastricht, Leiter-Nypels, 1923, 38pp.met houtsnede door Henri Jonas, 26cm., enkele stempeltjes, genummerde en beperkte oplage: ex.64/220, één van de 170 exemplaren gedrukt op simili japon van Gelder, 45 Euro.
  204. DE GEYTER Julius, Reinaart-de-vos in Nieuwnederlandsch met de regels van den middeleeuwschen versbouw in Dietsch en Duitsch en onderzoek naar de quantiteit in Oudduits en Gothisch, Schiedam, Roelants, 1885, lxx + 133pp., 22cm., stempeltje op bladsneden en titelblad, heringebonden in gecart.band, 40 Euro.
  205. DE GIRARDIN Emile mme. [Delphine GAY] & HUGO Victor & J.-B...de Saint-Victor, Poésies complètes (par E.de Girardin) & Les rayons et les ombres (par Victor Hugo) & L'espérance (poëme), Paris/ Bruxelles/ Paris, Librairie Novuelle/ chez Eugène Dubois/ chez Barra, 1856 / 1840/ An XI (1803), 3 ouvrages reliés ensemble en 1 volume (reliure cart., dos en cuir, titre et fleurons dorés au dos): 371 + xi,166 + 93pp., (l'ouvrage de J.-B.desaint-Victor porte un frontispice, 7e éd.), 17cm., bon état, 90 Euro.
  206. DE GRAAF Kees (uitg.), Flandrijs - fragmenten van een Middelnederlands riddergedicht, Groningen, Wolters-Noordhoff, 1980, x + 378pp., zwartlinnen band, stofwikkel, 25cm., mooie staat, 23 Euro.
  207. DE GROOT, HUGO, De dichtwerken van Hugo Grotius - Oorspronkelijke dichtwerken deel II- pars I: A.Tekst en vertaling (vertaald door B.L.Meulenbroek), Assen, Van Gorcum / Prakke, 1972, 287pp., gecart.band, 30 Euro.
  208. DE GUERIN Maurice (& TREBUTION G.S. & SAINTE-BEUVE), Journal, lettres et poèmes (publiés avec l'aasentiment de sa famille par G.S.Trebutien et précédés d'une étude biographique et littéraire par M.Sainte-Beuve, Paris, Didier et cie, 1866, xxxvi + 474pp., 10e éd., belle reliure demi-toile (br.orig.conservé), 19cm., 2 cachets, qqs.rousseurs, bon état, 35 Euro.
  209. DE HARDUWIJN Justus (& DAMBRE O., inleiding), Der liefden stille krachten, Hasselt, Heideland, 1967, 80pp., uit de reeks "Poëtisch Erfdeel der Nederlanden" Nr.53, 7,5 Euro.
  210. DE HARDUYN Justus & DAMBRE O. (uitg.& toelichting), Godeelicke Lof-zanghen (1620), Antwerpen, De Seven Sinjoren, 1933, 196pp.met enkele ills., genummerde uitgave: nr.255/400, goede staat, 23 Euro.
  211. DE HEERE BERINGA Heesius, Weergalm van het Eeuwenlied [2 volumes], Sint-Truiden, Jos.Leenen, 1904-'05, 168 + 196pp., 23cm., zeldzaam, 60 Euro.
  212. DE HEREDIA José-Maria, Les trophées, Paris, Alphonse Lemerre, 1929, iv + 254pp., 146e éd., bel état, 12,5 Euro.
  213. DE JAER Jean (= Jean DAGUILAR), Le mauvais esprit, Bruxelles, s.d., 64pp., 2e éd., dédicacé par l'auteur, bon état, 20 Euro.
  214. DE JAER Jean, La vierge noire, Bruxelles, 1940, 60pp., 19cm., qqs.cachets, bon état, non coupé, 17 Euro.
  215. DE KONINCK L. (bewerking door), Lofdicht over het Heilig Sacrament, grootendeels getrokken uit het oude en het nieuwe testament en het kerkelijk officie, Turnhout, J.Splichal 1902, 148pp., rug wat hersteld, enkele pagina's licht bevlekt, 20 Euro.
  216. DE LA FONTAINE (DE GEEST Edmond, bewerk. & STUYVAERT Victor, ills.), Arbeid en spaarzaamheid. Eenige fabelen naar La Fontaine, Brussel, Algemeene Spaar- en Lijfrentekas, 1934, 14pp.geïll.door Victor Stuyvaert, 21cm., goede staat, I69689, 15 Euro.
  217. DE LA HARPE, Oeuvres de m. De La Harpe, Paris, chez Pissot, 1778, 5 volumes (complet): viii,xvi,486 + [iv],424 + [iv],388 + 399 + viii,456 + [viii],584pp., in-8, reliure demi-cuir (titre doré au dos, plats marbrés), qqs.rousseurs dans le texte, estampe sur feuille de garde, bon état, 600 Euro.
  218. DE LAEY Om. K., Bespiegelingen [Duimpjesuitgave nr. 61], Maldeghem, Victor Delille, 1907, 48pp., 18cm., in de reeks "Duimpjesuitgave" nr.61, stempeltje, 17 Euro.
  219. DE LAMARTINE Alphonse, Jocelyn - Journal trouvé chez un curé de village, Paris, Gründ s.d.[+/- 1936], 253pp., bel état, 12,5 Euro.
  220. DE MATHELIN DE PAPIGNY H., Gris-Gris et Tams-Tams, Bruxelles, Les Editions de Belgique s.d., 54pp., édition originale numérotée: une des 500 ex. sur papier Featherweight, non coupé, très bel état, 20 Euro.
  221. DE MATTELAER, EUG., Nooit de moed opgeven, Knokke, Drukkerij Julien Matthys, 1979, 272pp., 2 uitgave, [1 gedicht in 300 verschillende talen en streektalen], gesigneerd met opdracht, 16 Euro.
  222. DE MERODE Willem, De donkere bloei, Amsterdam, Uitgeversmaatschappij Holland, 1926, 74 + [2]pp., 21cm., enkele stempeltjes, 17 Euro.
  223. DE MEYER Livinus S.J., Poematum libri sex, Bruxellis [Brussels], typis Francisci Foppens, 1703, xvi + 175 pp.+ frontispice & title vignette (Foppens' device), cart.cover, 17cm., text in latin, few foxing, first edition, VG, [Livinus = Lievin De Meyer, born at Gent 1655, died in 1730 in Leuven where he was rector at the University of Leuven from 1706 till 1714, cfr. De Backer-Sommervogel V-1042-15], [contains: De ira (liber I-III), Elegiarum (liber I-II) & Carminum lber unus], 210 Euro.
  224. DE MINDERE TOON, De ware poëzie - in het gedrang & verantwoording, Diksmuide, Vanblaere-Decaestecker, s.d., 99pp., (verschenen in De yzerbode), onopengesneden, (titelblad beschreven), 10 Euro.
  225. DE MINDERE Toon, Vuursteentjes, Oedelem, Hemelwerke, 1939, 48pp., verbeterde uitgave, 9 Euro.
  226. DE MOLENAAR, Johan, Kleine suite - gedichten over muziek, Amsterdam, Wereldbibliotheek, " uit de reeks "Premieboeken voor de W.V.B.-leden" 1964 (voorjaar)", 29pp., 6,5 Euro.
  227. DE MONT Paul, Reinaert de vos. Volksspel. Dramatische bewerking van het oude dierenverhaal aan de hand van de 2e tekstuitgave door J.F. Willems, s.l., s.d., 133pp., 22cm., stempeltje op titelblad, 23 Euro.
  228. DE MONT Pol, Zomervlammen. Verzen, Leiden, Sijthoff, 1922, xv + 200pp.met buitentekstill., 22cm., enkele stempeltjes, 1e druk, 23 Euro.
  229. DE MONTROND Maxime, Jasmin poète d'Agen - Etude biographique et littéraire, Lille-Paris, L. Lefort, 1866, 132pp.+ frontispice (portrait), br.orig., estampe, bon état, 35 Euro.
  230. DE MUSSET Alfred (& ALLEM Maurice), Alfred de Musset ; Poésies complètes - édition établie et annotée par Maurice Allem (Pleiade), Paris, Gallimard, 1976, xxviii + 940pp., reliure d'éditeur, jaq., 18cm., dans la Bibliothèque de la Pleiade, bel état, 40 Euro.
  231. DE MUSSET Alfred (& MARTIN Charles, ills.), Oeuvres complètes illustrées [10 volumes], Paris, Librarie de France, 1928-1929, Complet en 10 volumes: 412 + 484 + xv,466 + 498 + 474 + 265 + 312 + 228 + 327 + 346pp.avec frontispices en couleurs + planches hors-texte (dont qqs.-unes en couleurs), 24cm., br.orig., no.508/600 sur pur fil Lafuma, partiellement non coupé, bon état, [Contient: Premières poésies 1828-1833, Poésies nouvelles 1833-1852, Comédies et proverbes (3 tomes), Correspondance 1827-1857, Contes et nouvelles (2 t.), Mélanges de littérature et de critique, La confession d'un enfant du siècle - l'anglais mangeur d'opium], 300 Euro.
  232. DE MUSSET Alfred, Oeuvres complètes de Alfred de Musset. Poésies, Paris, Charpentier, 1889, 528pp.avec un portrait d'Alfred de Musset et de nombreuses gravures sur bois, 28cm., toile rouge, dos en cuir rouge (titre, nerfs et fleurons dorés, coins peu touchés), peu de rousseurs, feuilles de garde marbrées, 35 Euro.
  233. DE MUSSET Alfred, Poésies nouvelles 1836 à 1852, Paris, La renaissance du Livre s.d., 230pp., qqs.rousseurs, 12,5 Euro.
  234. DE MUSSET Alfred, Premières poésies 1829 à 1835, Paris, La Renaissance du Livre s.d.[+/- années 1920's], 279pp., 14 Euro.
  235. DE MUYNCK Remy, De moderne Finsche poëzie, Antwerpen, De Nederlandsche B oekhandel, 1943, 60pp., gecart., in de reeks "De Seizoenen" nr.46, 12 Euro.
  236. DE NEEF EMIEL, Klank- en vormleer van het gedicht van den VII Vroeden van binnen Rome, Gent, Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde [bekroond werk], 1897, 85pp., goede staat, 20 Euro.
  237. DE NORA A., Madonen - Ein Cyklus, Leipzig, L.Staackmann, 1931, 139pp., black cloth, 22cm., text in gothic german, 15 Euro.
  238. DE PAUW Napoleon (uitg.), Middelnederlandsche gedichten en fragmenten. Tweede deel (2e stuk). Wereldlijke gedichten, Gent, Siffer, 1914, pp.277-524, orig.omslag, 26cm., onopengesneden, 60 Euro.
  239. DE PAUW Napoleon (uitg.), Middelnederlandsche gedichten en fragmenten. 2 delen I: Geestelijke gedichten, II: Wereldlijke gedichten [samen 5 volumes], gent, Siffer, 1893-1914, Volledig in 5 volumes: samen 732 + 524pp., 236cm., enkele stempeltjes, originele omslagen hersteld, tekst en interieur in goede staat, 210 Euro.
  240. DE POLIGNAC Melchior (& GEURTS P.M.M., vertaling en aantekeningen), Anti-Lucretius of Over God en de Natuur ; Boek 1,5 en 9 (met vertaling en aantekeningen), Assen, Van Gorcum, 1968, 385pp., linnen band et stofwikkel, [tweetalig: nederlands-latijn], stempeltje, goede staat, 25 Euro.
  241. DE PUYDT, Raoul-Maria, Huurceel (Verzamelde gedichten 1978-1987), Brussel, Kofschip-Kring, 1990, 80pp., 9 Euro.
  242. DE REIFFENBERG baron, Notice sur frère Corneille de St-Laurent, poète belge inconnu jusqu'ici, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1841, 17 (1) pp., Mémoire présenté à la séance du 5 déc.1840, publié dans et extrait de "Nouveaux mémoires de l'Académie Royale des sciences et belles-lettres de Bruxelles" Tome XIV (14), in-4, non coupé, 30 Euro.
  243. DE REUL Paul, Le centenaire de Keats, Bruxelles, M.Lamertin, 1921, 28pp., extrait du "Flambeau - revue des questions politiques et littéraires" année 4 nr.11, nov.1921, non coupé, signé, 10 Euro.
  244. DE RIDDER André, Pastoor Hugo Verriest, Amsterdam / Antwerpen, Veen / De Nederlandsche boekhandel, s.d., 137pp.met frontispice en buitentekstills., 21cm., stempeltje op bladsneden en titelblad, 15 Euro.
  245. DE RIDDER Clem (samenstelling en inleiding), Lied van mijn land - een bloemlezing gedichten over Vlaanderen, zijn volk en zijn strijd, Leuven, Davidsfonds, 1975, 383pp., 12,5 Euro.
  246. DE RYCK Paul, Bezinning over Van Ostaijen, Gent, De Vissende Kat, 1951, 47pp., beperkte oplage van 500 exemplaren, 24 Euro.
  247. DE SAINT-GUIDON Robert, Le pèlerin dans la nuit - poèmes, s.l., Editions Ariel, 1946, 63pp., br.orig., 18cm., bon état, 20 Euro.
  248. DE SCHOOLMEESTER (PSEUD. VAN GERRIT VAN DER LINDE JZ.) MET INLEIDINGEN VAN C.J.KELK EN MR. J. VAN LENNEP EN DE OORSPRONKELIJKE ILLUSTRATIES, Gedichten, Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1930, 395pp., 4 druk, lichte slijtage, stempel, 17,5 Euro.
  249. DE SCHUTTER, F., Het vers van Jonker Jan van der Noot - Een ritmologische studie, Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde, 1967, 203pp., onopengesneden, met ex-libris van J. Aerts (= Albert Westerlinck), enkele stempeljtes, goede staat, T711385, 30 Euro.
  250. DE SEGUR Anatole comtesse, Nouvelles fables et contes, suivis de satires et de poésies diverses, Paris, Jacques Lecoffre, 1863, 251pp., 1ère édition, reliure cart. (plats marbrés, dos en cuir rouge avec titre doré), 19cm., qqs.rousseurs dans le texte, bon état, 100 Euro.
  251. DE SMEDT Raphaël, Jan de Smedt van Mechelen - een filmtekst (ingeleid door prof.Paul Naster), Mechelen, Vrienden van Jan de Smedt, 1984, 40pp.geïll., 18cm., mooie staat, 14 Euro.
  252. DE SWAEN Michiel (& CELEN V., uitg.), Werken van Michiel De Swaen [6 volumes] I-II: De tooneelspelen, III-IV: Het leven en de dood van Jesus Christus, V-VI: verscheyden godtvruchtige en sedige rym-wercken, Antwerpen, De Sikkel, 1928-1934, Volledig in 6 delen: lxxxvi,278 + 301 + 275 + 226 + 337 + 340 pp., 22cm., beperkte en genummerde oplage van 850 exemplaren; dit is een van de 800 genummerde exemplaren op houtvrij editie papier, stempeltje op titelblad en bladsneden, deels onopengesneden, 120 Euro.
  253. DE UNAMUNO Miguel, Le Christ de Velasquez - suivi d'un choix de poèmes (traductions originales de Mathilde Pomès), Paris/Bruxelles, Cahiers des Poètes catholiques 1938, 80pp., un des 300 exemplaires numérotéssur featherweight léger, 15 Euro.
  254. DE VERTRON Alexandre Gislain, Ode à la Belgique 1830-1905, Namur, Godenne, 1905, [16] pp., br.orig., 17cm., signé par l'auteur avec dédicace à "Sa Grandeur Monseigneur Goossens archevêque de Malines...", 23 Euro.
  255. DE VIGNY Alfred, Poésies ; poèmes antiques et modernes & poèmes philosophiques, Paris, René Hilsum 1932, 182pp., sur Vélin, dans la série "Génie de la France", bon état, 12,5 Euro.
  256. DE VILLERS GRAND CHAMPS Marguerite, Hommage au Roi [poésie sur la famille royale belge, Léopold III, Albert I et la reine Astrid], Bruxelles, L'édition Universelle, 1941, 32pp., édition limitée et numérotée: nr.105 des 200 exemplaires sur papier Van Gelder en zonen, 25 Euro.
  257. DE VOGHT Joz., Landsche liederen, Antwerpen, Veritas, 1920, 173pp.geïllustreerd met platen van Edw. Pellens, 21cm., in de reeks "Voor God en 't volk", geïll.omslag, stempeltje, 24 Euro.
  258. DE VOGHT Joz., Maria in de Middelnederlandsche poëzie, Tongerloo, Sint Norbertus Boekhandel, 1941, 189pp., 18 Euro.
  259. DE VOOYS C.G.N. (ed.), Middelnederlandse Marialegenden [2 volumes] I: Onser liever vrouwen miraculen (naar het Katwijkse handschrift), II: Inleiding, verspreide Marialegenden, aantekeningen, Leiden, Brill, s.d. [1903], Volledig in 2 delen (complete in 2 vols.): xii,461 + lxxxviii,335 pp., cart., 25cm., 150 Euro.
  260. DE VREE Paul & JESPERS Henri-Floris, Paul Van Ostaijen, Brugge/ Antwerpen, De Galge, 1968, 254pp.+ enkele ills., 18cm., stempeltje, goede staat, Galgeboekje no.14, 20 Euro.
  261. DE VRIES Jan (ed.), Edda, vertaald en van inleidingen voorzien, Amsterdam, Elsevier, 1938, 284pp.geïll.door Machteld De Vries, 26cm., 1e druk, enkele roestvlekjes, tekst in goede staat, I71177, 23 Euro.
  262. DE WILDE Frans [ 1889, Antwerpen], Aards avontuur, Hasselt, Heideland, 1964, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.17, 7,5 Euro.
  263. DECLERCQ Rene, Gedichten, Amsterdam, Van Looy, 1907, 224 + xivpp.geïll.door J.B. Heukelom, 18cm., enkele stempeltjes, eerste volledige uitgave, 20 Euro.
  264. DECORTE BERT, Firmin van Hecke, Antwerpen, Helios, 1964, 42pp.+ 8pp.buitentekstills., uit de reeks "Monografieën over Vlaamse letterkunde" nr.33, gecart., 7,5 Euro.
  265. DECORTE BERT, Firmin van Hecke, Antwerpen, Helios, 1964, 42pp.+ 8pp.buitentekstills., uit de reeks "Monografieën over Vlaamse letterkunde" nr.33, bib.ex., 6 Euro.
  266. DEFRENNE Madeleine, Odilon-Jean Périer, Bruxelles, Palais des Académies, 1957, 468pp., br., non coupé, peu de rousseurs, sinon en bel état, [publication par l'Académie Royale de Langue et de Littérature Française de Belgique], 25 Euro.
  267. DEHMEL Herta, Widerholte Umkehr des Sprechvorgangs - Zur Autoren-Theorie des Gedichts im 20. Jahrhundert, Bonn, 1982, 283pp., VG, "Inaugural-Dissertation zur Erlanung der Doktorwürde der Philosophischen Fakultät der Rheinischen Fr.-Wilhelms-Universität zu Bonn" (1982), 30 Euro.
  268. DEKENS Valère, Warm en stil (gedichten), Hasselt, 1979, 31pp., uit de "Boekweit-serie" nr.9, beperkte en genummerde plage : nr.121/250, geparagrafeerd, enkele aantekeningen, [DEKENS Valère, Hasselt 1951 - ], 6,5 Euro.
  269. DELA MONTAGNE A., Gedichten, Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, 1882, 170pp., genummerd exemplaar: nr.207, op luxe-papier, geïll.omslag, 16cm., 1e druk, 60 Euro.
  270. DELAPORTE P.V., Récits et légendes - première série, Paris, V.Retaux, 1893, x + 299pp., 7ème éd., couv.cart., 12,5 Euro.
  271. DELARGE Léon (& DELARGE Georges, présentation), Reflets d'une ame Léon Delarge, biologiste, poête, penseur, soldat, 1914-1940 - Oeuvres posthumes présentées par Georges Delarge, son père, Liège, Vaillant-Carmanne, 1953, 210pp.avec ills., br.orig., 20cm., qqs.cachets (dont 3 cachets sur tranches), non coupé, bon état, 24 Euro.
  272. DELÉPINNE Berthe (& illustrations de Julia CAPRON-VAN DAMME), Le poète et la ville [boutade à la ville de Bruxelles], Bruxelles, Berthe Delépinne 1959, 45pp.avec 10 ills.en couleurs par J.Capron-Van Damme, éd.numérotée nr.48, petite tâche sur la couv.sinon en très bel état, 45 Euro.
  273. DELESALLE Jacques, Cet étrange secret - Poésie et philosophie à la recherche de Dieu, s.l., Desclée De Brouwer, 1957, 315pp., dans la série "Etudes Carmelitaines", 20 Euro.
  274. DELILLE Jacques, L'homme des champs, ou Les Géorgiques françoises, Strasbourg, Levrault, 1800 (An VIII), 266pp.+ frontispice (gravure par C.Guerin), reliure cart. (plats marbrés, dos en cuir avec titre et décorations dorées), 22cm., 1e édition française, bel état, 90 Euro.
  275. DELILLE Victor (& VAN PUYVELDE Leo, inl.), De Sevenste Bliscap van Maria (Kern van den ouden tekst volgende de uitgave van Stallaert, herdicht door Victor Delille. Met eene Inleiding over Middeleeuwsch Tooneel) [Duimpjesuitgave nr.77], Maldeghem, Victor Delille, 1909, xi + 73pp., 22cm., in de reeks "Duimpjesuitgave" nr.77, met aantekeningen van letterkundige Pater Linnebank, enkele stempeltjes, enkele roestvlekjes, goede staat, 20 Euro.
  276. DELILLE Victor, Kruimelkes. Een jaarkrans van gedichtjes verschenen in "'t getrouwe Maldeghem" 1923, Maldeghem, Victor Delille, 1924, 50pp., 18cm., stempeltje, T74816, 17 Euro.
  277. DELLA NEVE Fiore [= VAN LOGHEM Martinus Gesinus Lambertus], Liana, Sneek, Pijttersen, s.d. [1882], 112pp., 17cm., 1e druk, linnen band (geïllustreerd, titel in goudopdruk op rug), voorste schutblad ontbreekt, goede staat, [Fiore Della Neve = M.G.L. Van Loghem, 1849-1934], T73557, 50 Euro.
  278. DELMELLE Joseph, La petite Aiguille, Paris, Grassin 1962, 32pp., édition originale numérotée nr.55/300, signé avec dédicace, dans la "collection 'Originale'" nr.33, bel état, 17,5 Euro.
  279. DELMELLE Joseph, Obstination de la mer [Prix Unimuse 1938], Tournai, Unimuse, 1959, 32pp., signé avec dédicace par l'auteur, dans la série "Cahiers Unimuse" nr.31, édition limitée et numérotée: nr.131/277, très bel état, 21 Euro.
  280. DEMEDTS ANDRÉ, De Vlaamsche Poëzie sinds 1918 - 2 delen : I.studie & II.bloemlezing, Diest, Pro Arte, 1945, 260 + 283pp., gecart.band met stofwikkel, mooie staat, 40 Euro.
  281. DEN DUVEL Filip [= DE PILLECIJN Filip, pseud.] & VAN DEN LANGENBERG Kris (ills.) [= DE PILLECIJN Remy, pseud.], Hoe de Zwarten in de Hemel kwamen, Antwerpen, Luctor, s.d. (1950), [56]pp., prachtig geïll., zwarte omslag met titel in goudopdruk, 28cm., beperkte genummerde oplage op Engels cartrigde papier: ex.nr.204/400, mooie staat, zeldzaam, 90 Euro.
  282. DES HAYES Emmanuel, Le coffret d'ébène, Bruxelles, Albert Dewit 1908, 55pp., qqs.rousseurs, 22,5 Euro.
  283. DESSERS Herman, Herfstbladeren - poëzie en liederen, Leopoldsburg, Litera, 1985, 88pp.met ills.van Staf Timmers, 24cm., 10 Euro.
  284. DESTREE Bruno O.S.B. (& MERCIER card., lettre), Au milieu du chemin de notre vie - poèmes légendaires, symboliques et religieux, Bruxelles, Albert Dewit, 1921, xiv + 234pp.+ frontispice (portrait de l'auteur), 19cm., belle reliure demi-toile (br.orig.conservé), cachet, bon état, 23 Euro.
  285. DESTREE Bruno O.S.B. (& MERCIER card., lettre), Au milieu du chemin de notre vie - poèmes légendaires, symboliques et religieux, Paris, Bloud, +/- 1908, xiv + 278pp., reliure toile (dos en cuir avec titre doré), feuilles de garde marbrées, 19cm., cachet, 25 Euro.
  286. DEZAIRE, P.N., Handboek der Poëtiek, Den Haag/Brussel-Antwerpen-Leuven, Servire/Standaard-Boekhandel, 1932, 244pp., 22,5 Euro.
  287. DIEDERIC VAN ASSENEDE (& LEENDERTZ P. jr., uitg.), Floris ende Blancefloer van Diederic van Assenede, Leiden, Sijthoff, 1912, CXXV + 142 [ii] pp., linnen band, 24cm., 30 Euro.
  288. DIERCKS, LOUK, Gijsbert van Amstel, Houten, P.R. Van Amelrooij, 1967, 56pp., 1 druk, oplage 1.500 ex. waarvan dit ex. N 1 draagt!, 18,5 Euro.
  289. DIERMANSE Pieter Johan Jurriaan (ed.), Renout van Montalbaen, de middelnederlandsche fragmenten en het middelnederduitsche fragment uitgegeven en toegelicht. I: Inleiding en teksten, Leiden, Brill, 1939, 20 + 332pp.+ 3pp.facsimiles, Academisch proefschrift (ter verkrijging van den graad van Doctor in de Letteren en Wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, 1939), 25cm., 32 Euro.
  290. DIVERS AUTEURS, Anthologie des jeunes poètes belges d'aujourd'hui, Bruxelles, Les jeunesses littéraires de Belgique, 1958, 184pp., 12,5 Euro.
  291. Divers auteurs, Cahiers d'analyse textuelle - vol.2 [articles sur Eluard, V.Hugo, ...], Liège, Les Lettres Belges 1960, 112pp., peu usagée, 11,5 Euro.
  292. DIVERS AUTEURS, Festival Européen de Poésie - European Poetry Festival ; Afrique - Africa - Europe (essays and poems selected by Eugene Van Itterbeek) vol.I.Sixth European Poetry Festival), Leuven, Leuvense Schrijversactie, 1984, 535pp., bilingue: Français/English, bel état, 15 Euro.
  293. Divers auteurs, Le disque vert - Revue mensuelle de littérature ; Tome IV. Au disque vert, Ecrits du Nord, Le Disque Vert [Edition facsimile des éditions originales de 1934, '35 & '41], Bruxelles, Jacques Antoine 1971, 588pp., couv.cart., bon état, 85 Euro.
  294. DIVERS AUTEURS, Les poètes de la femme - Anthologie de poésies sur la femme du XIVe siècle à nos jours (choix, préface et notes par Léon Larmand), Paris, Louis-Michaud, s.d., iii + 152pp.avec 9 ills., non découpée, bel état, 16 Euro.
  295. DIVERS AUTEURS, Les poètes de la lune - Anthologie du XVIe siècle à nos jours (choix, préface et notes par Paul Madières), Paris, Louis-Michaud, s.d., vii + 151pp.ill.de 8 gravures, couv.cart., bel état, 16 Euro.
  296. DIVERS AUTEURS, Poètes de la Mort - Anthologie de poésies de la mort du XVe siècle à nos jours, Paris, Louis-Michaud, s.d., viii + 145pp., couv.cart., bel état, 16 Euro.
  297. DIVERS AUTHORS (selected by Eddy Van Vliet & Willem M.Roggeman), Poetry in Flanders now, Brussels, P.E.N., 1982, 119pp., [Flemish poetry in english translation], 11 Euro.
  298. Divers authors, Die Ernte der deutschen Lyrik (gesammelt von Will Vesper), Berlin, Deutsche Buch-gemeinschaft s.d., 464pp., Gothic alphabet, cart.cover, VG, 12,5 Euro.
  299. Divers authors, Lob der Schöpfung und Ärgernis der Zeit - Moderne christliche Dichtung in Kritik und Deutung, Freiburg im Breisgau, Herder, 1959, 208pp., 7 Euro.
  300. DIVERS AUTHORS, Mutter-Ungesicht (Gedichte), Jena, Eugen Diederichs Verlag 1940, 72pp., In the series "Deutsche Reihe" nr.97, cart.cover, text in Gotic, VG, 15 Euro.
  301. Divers authors, Unterscheidung und Bewahrung - Festschrift für Hermann Kunisch zum 60.Geburtstag 27.Oktober 1961, Berlin, De Gruyter, 1961, viii + 397pp.+ portrait, cloth, 23 Euro.
  302. Diverse auteurs (& DE WIT Jozef, ed.), Paarsche- en roode passie-bloemen (gegaderd door Jozef De Wit pr.), Hoogstraten, Haseldonckx, 1918, 108pp., onopengesneden, 19cm., orig.omslag, goede staat, 30 Euro.
  303. Diverse auteurs (& RUYSLINCK Ward, inleiding), Jan de Smedt in verzen, Mechelen, Vrienden van Jan de Smedt, 1987, 24pp.geïll., 18cm., oplage: 300 exemplaren, mooie staat, 13 Euro.
  304. Diverse auteurs (& WESTERLINCK Albert, samenstelling), Poëtisch Panorama - Bloemlezing uit de Dichtkunst van de Zuidelijke Nederlanden (1830-1890) - samengesteld en ingeleid door Albert Westerlinck, Leuven, Davidsfonds, 1962, 247pp., gecart.band, 10 Euro.
  305. Diverse auteurs (PELS Andries, HORATIUS FLACCUS, JUVENALIS e.a.), Dichtkunst en schouwburg, voorspel, met muzyk én danssen... [samen gebonden met 5 andere 18e eeuwse werken omtrent dicht- en toneelkunst, uitgegeven door het Kunstgenootschap te Amsterdam], Amsterdam, Gedrukt voor het Kunstgenootschap (Nil Volentibus Arduum), 1719, 119 [ii] pp.+ gegraveerd frontispice & titelvignet door Gerard de Lairesse, 2e druk naagezien en verbeterd // samen ingebonden in volperkamenten band uit de tijd (16cm., mooie staat) met: I) HORATIUS FLACCUS, Bygedichten op Otto Vaenius zinnebeelden, uit Horatius Flaccus (Amsterdam, Kunstgenootschap, 1709, [xx] 71 pp.+ gegraveerd frontispice & vignet op titelblad door G.de Lairesse, "2e druk vermeerdert en nauwkeurig verbetert") // II) PELS A., Q.Horatius Flaccus Dichtkunst op onze tyden, én zéden gepast (Amsterdam, Kunstgenootschap, 1705, [xxx] 76 [iii] pp.+ gegraveerd frontispice en titelvignet door G.de Lairesse, Derde druk nauwkeurig verbeterd) // III) PELS A., Gebruik én misbruik des tooneels, dienende tot het vervolg van Q. Horatius Flaccus dichtkunst (Amsterdam, Kunstgenootschap, 1718, [14] 76 [3] pp.+ gegraveerd frontispice en titelvignet door G.de Lairesse, Derde druk nauwkeurig verbeterd) // IV) JUVENALIS D.J., Satyra X, of tiende berispdicht, in Nederduitsche vaerzen vertaald én met aantekeningen, enz. vermeerderd (Amsterdam, Gedrukt voor het Kunstgenootschap, 1711, [14] 47pp.+ gegraveerd frontispice en titelvignet door G.de Lairesse, Derde druk merkelijk verbeterd) // V) JUVENALIS D.J., Derde berispdicht. In Nederduitsche vaerzen toepasselyk uitgebreid en met aantekeningen voorzien (Amsteldam, Gedrukt voor den auteur en te bekomen by de Erven van Jakob Lescaille, 1712, 29 [2] pp.+ gegraveerd frontispice en titelvignet (door G.de Lairesse ?), Twéde druk overgezien en verbeterd), 950 Euro.
  306. Diverse auteurs (samengesteld dr. Bert Decorte), Van Heer halewijn tot vrouw Griese - Vlaamse Balladen, Hasselt, Heideland, 1959, uit de reeks "Vlaamse Pockets" N 4, 6 Euro.
  307. Diverse auteurs (samenstelling dr. G.Achterland), Een tuiltje bloemen (kindergedichten), Dilbeek, Panther Paperback, 1979, 28pp., 6 Euro.
  308. Diverse auteurs (voorwoord door Albe), Gouden Garve - Gedichten van zieken, Brussel, Onder-Ons 1955, 80pp., 12,5 Euro.
  309. Diverse auteurs, Actuele Vlaamse dichters I, Tielt, 1981, pp.299-328 geïll., themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" Nr.185, Jg.30 nov.-dec.1981, 10 Euro.
  310. Diverse auteurs, Actuele Vlaamse dichters, Tielt, 1986, pp.145-167, geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" nr.211 (pp.145-200, Jg.35 Nr.3, mei-juni 1986), 10 Euro.
  311. Diverse auteurs, Alice Nahon herdacht. 16 augustus 1896 - 21 mei 1933, Antwerpen, DNB, 1934, 93pp.+ 16 platen buitentekst, 27cm., illustratie op omslag door Jos Leonard, sporen van verwijderd bibl.label op rug, 2 stempeltjes (op recto en verso van titelblad), tekst en inhoud in goede staat, 27 Euro.
  312. Diverse auteurs, Anthonis de Roovere Brugghelinck - Vlaemsch Doctoor ende gheestelich poëte (+1482-1982), 71pp.geïll., mei-juni 1982, themanummer in tijdschrift "Vlaanderen" Nr.188, 10 Euro.
  313. diverse auteurs, Anton Van Wilderode, Tielt, 1983, pp.257-319 geïll., themanummer van het tijdschrift "Vlaanderen" Nrs.196-197, Jg.32, sept.-dec.1983, 15 Euro.
  314. Diverse auteurs, Anton Van Wilderode, Tielt, 1998, 48pp., geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" speciaal nummer (Jg.47, mei 1998), 14 Euro.
  315. Diverse auteurs, Biekorf, 22e jaargang, 1911, [volledige jaargang], Brugge, Biekorf, 1911, volledige jaargang ingebonden in 1 volume: 384 + cxxxipp., 23cm., gacart.band (gemarbreerde platten, linnen rug), enkele roestvlekjes, goede staat, [bevat tevens het bijblad "De Grieksche metriek in de Nederlandsche Dichtkunst. Eene aestetische taalstudie" door VAN OYE Eugeen, pp.i-cxv], B70566, 60 Euro.
  316. Diverse auteurs, Bloemen verzekes. Een tweede jaarkrans van gedichtjes verschenen in "'t getrouwe Maldeghem" 1925 [Duimpjesuitgave nr.120], Maldegem, Victor Delille, 1925, 45pp., 22cm., omslag met kleurenill.door Modest Huys, in de reeks "Duimpjesuitgave" nr.120, stempeltje, enkele kleine roestplekjes op omslag, goed, T74811, 20 Euro.
  317. Diverse auteurs, De taal is mijn landschap - essays en gedichten over de dichter in zijn landschap (samengesteld, 384pp., Leuven, Leuvense Schrijversaktie (Cahier N 16 - Europees Poëziefestival 1979), ingeleid en van aantekeningen voorzien door Eug. Van Itterbeek), veeltalig, 12,5 Euro.
  318. Diverse auteurs, De wondersteen en andere verhalen, Tessenderloo, Sint-Jansbond, 1928, 128pp.geïll., 18cm., stempeltje op bladsneden en titelblad, 17 Euro.
  319. Diverse auteurs, Een Catalaans bericht [Bloemlezing van Catalaanse poëzie - door Bob de Nijs], Lier, De Bladen voor de Poëzie, 1968, 214pp., 13 Euro.
  320. DIVERSE AUTEURS, Een nieuw geluid - de tachtigers in proza en poëzie, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1972, 310pp., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.23, 7,5 Euro.
  321. Diverse auteurs, Een woordeloos gebed voor nu en later - hulde aan P.G.Buckinx en F.De Boeck, 96pp.geïll., in tijdschrift "'t Kofschip", 1978 (Jg.6 Nr.1/2), 10 Euro.
  322. DIVERSE AUTEURS, Elf uit Vlaanderen (o.a. G.Burssens, H.Claus, Weverbergh, P.de Wispelaere...), Amsterdam / Antwerpen, De Bezige Bij / Contact, 1966, 168pp., 7,5 Euro.
  323. Diverse auteurs, Gedenkboek 1838-1938 Lodewijk De Koninck, Hoogstraten, HOK, +/-1938, 138pp.+ buitentekstills., 25cm., geïll.omslag, 30 Euro.
  324. DIVERSE AUTEURS, Gedichten 1973 - een keuze uit de tijdschriften, Leuven, Davidsfonds, 77pp., 6,5 Euro.
  325. DIVERSE AUTEURS, Gedichten 1974 - een keuze uit de tijdschriften, Leuven, Davidsfonds, 71pp., 7,5 Euro.
  326. DIVERSE AUTEURS, Gedichten 1975 - een keuze uit de tijdschriften, Leuven, Davidsfonds, 68pp., 7,5 Euro.
  327. DIVERSE AUTEURS, Gedichten 1976 - een keuze uit de tijdschriften, Leuven, Davidsfonds, s.d., 60pp., 7,5 Euro.
  328. Diverse auteurs, Gedichten 1977 - een keuze uit de tijdschriften, Leuven, Davidsfonds, s.d., 62pp., 6,5 Euro.
  329. Diverse auteurs, Gedichten 1981 - een keuze uit de tijdschriften, Leuven, Davidsfonds, s.d., 68pp., 6,5 Euro.
  330. Diverse auteurs, Gedichten 1990 - een keuze uit de tijdschriften, Leuven, Davidsfonds, 1990, 64pp., 6,5 Euro.
  331. Diverse auteurs, Gedichten '67 (een keuze uit de tijdschriften), leuven, Davidsfonds 1967, 66pp., 6,5 Euro.
  332. DIVERSE AUTEURS, Gedichten ontleend aan de Noord- & Zuid-Nederlandsche literatuur - verzameld naar tijdsorde gerangschikt en toegelicht door J.A. Alberdingk THIJM : 1ste bundel XII -XVI eeuw, Amsterdam, C.L.Van Langenhuysen, 1850, 347pp., gecart.band met lederen rug, 20 Euro.
  333. Diverse auteurs, Geef mij Gent - Tournée générale : langs eeuwenoude cafés vandaag (poëzie), Dilbeek, Dilbeekse Cahiers, 1994, 56pp., 10 Euro.
  334. Diverse auteurs, Gezellekroniek nr.1 (bijdragen en mededelingen van het Guido-Gezellegenootschap), Kapellen, Guido-Gezellegenootschap, 1963, 219pp., mooie staat, 20 Euro.
  335. Diverse auteurs, Gezellekroniek nr.2 (bijdragen en mededelingen van het Guido-Gezellegenootschap), Kapellen, Guido-Gezellegenootschap, 1964, 204pp., onopengesneden, 20 Euro.
  336. Diverse auteurs, Gezellekroniek nr.3 (bijdragen en mededelingen van het Guido-Gezellegenootschap), Kapellen, Guido-Gezellegenootschap, 1965, 180pp., onopengesneden, mooie staat, 20 Euro.
  337. Diverse auteurs, Gezelle-Rodenbach en de Westvlaamse school, Tielt, 1980, pp.257-307, geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" nr.178 (pp.257-328, Jg.29), 13 Euro.
  338. Diverse auteurs, Guido Gezelle herdacht, Brugge, Davidsfonds, 1924, 137pp.+ enkele buitentekstills., Davidsfonds-uitgave nr.206, 23cm., 15 Euro.
  339. Diverse auteurs, Guido Gezelle, 68pp.geïll., in themanummer van tijdschrift Vlaanderen Nr.85, januari-februari 1966, 15 Euro.
  340. Diverse auteurs, Guido Gezelle, Borgerhout, Goedkope volkslectuur, 1930, 31pp., 20cm., in het tijdschrift "Vlaamsche geluiden" nr.6, 12 Euro.
  341. Diverse auteurs, Guido Gezelle, Tielt, 1999, pp.1-42, geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" nr.274 (pp.1-64, Jg.48 Nr.1, jan.-febr.1999), 10 Euro.
  342. Diverse auteurs, Guido Gezelle, Tielt, 1999, pp.1-42, geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" nr.274 (pp.1-64, Jg.48 nr.1, jan.-febr.1999), 10 Euro.
  343. Diverse auteurs, Guido Gezelle-nummer (themanummer van tijdschrift "Toerisme" Jg.9 N 9, 1 mei 1930), , 10 Euro.
  344. Diverse auteurs, Gustaaf en Karel Van de Woestijne, Tielt, 1972, pp.65-112, geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" nr.125 (pp.65-136, Jg.21), rug licht hersteld, 12 Euro.
  345. Diverse auteurs, Het teken van de ram - Jaarboek voor de Claus-studie (vol.1), Leuven, Kritak, 1994, 252pp., mooie staat, 13 Euro.
  346. Diverse auteurs, Hulde van het Davidsfonds aan Guido Gezelle, Yper, Callewaert-De Meulenaere, 1905, 43pp., geïll.rode omslag, 25cm., met ex-libris van prof.Egied I. Strubbe, 18 Euro.
  347. Diverse auteurs, Ik zeg het met een vers - bloemlezing ; gedichten voor de jeugd (samengesteld dr. Tony Heidekens) - Deel II (II en III graad), Brussel, Frans van Belle, s.d.[+/- 1947], 191pp., 10 Euro.
  348. Diverse auteurs, In den spiegel - Dichters over dichters (bijeengebracht dr. H.Van Fraechem), Lier, De Bladen voor de Poëzie (Nrs.9-10), 1953, 32pp., 8 Euro.
  349. Diverse auteurs, Jan Hammenecker [in: Heemkundig Jaarboek van de Vereniging voor Heemkunde in Klein-Brabant" jg.XII], Bornem, Abdij Bornem, 1977, 208pp.geïll., in-4, themanummer van "Heemkundig Jaarboek van de Vereniging voor Heemkunde in Klein-Brabant" jg.XII, met geïll.stofwikkel (enkele scheurtjes), goed, 30 Euro.
  350. Diverse auteurs, Kleine literatuurgeschiedenis in verzen over Nederlandse schrijvers (bijeengebracht dr.Theo Vesseur), Amsterdam/Antwerpen, Wereldbibliotheek-Vereniging, 1953, 49pp., gecart., 7,5 Euro.
  351. Diverse auteurs, Letteroefeningen van het taalminnend genootschap opgericht onder de leerlingen van het Klein-Seminarie te Sint-Truiden. Derde bundel, Sint-Truiden, Moreau-Schouberechts, 1893, 399pp., 22cm., stempeltje op bladsneden en titelblad, heringebonden in gecart.band, 70 Euro.
  352. Diverse auteurs, Letteroefeningen van het taelminnend genootschap opgerigt onder de leerlingen van het Klein-Seminarie te Sint-Truiden. Tweede bundel, Brussel, Goemaere, 1857, 299pp., 20cm., stempeltje op bladsneden en titelblad, heringebonden in gecart.band, 70 Euro.
  353. Diverse auteurs, Lodewijk Plessers (1862-1915). Limburger, flamingant, leider, dichter, journalist, bezieler, s.l., Oudheidkundige en Culturele Kring Sint-Aldegonds As-Niel, s.d., 119pp.geïll., 24cm., 23 Euro.
  354. Diverse auteurs, Maastricht schrijft en dicht 1978, Maastricht, Comissie ter behartiging van de culturele belangen Maastricht, 1978, ongepp.(geïll.), 6 Euro.
  355. Diverse auteurs, Middeleeuwse gedichten, s.l., ASLK, 1972, 32pp., genummerde oplage: nr.50, 12,5 Euro.
  356. Diverse auteurs, Mijnheer Henri [De Hovre]. Gedenkboek, Brakel, O.L.B. Sint-Augustinus, 1970, 72pp.geïll. [pp.16bis-17bis tweemaal los toegevoegd], 24cm., in het tijdschrift "De Zwalmbode. Driemaandelijks tijdschrift van de O.L.B. Sint-Augustinus" nr.3-4, goede staat, 17 Euro.
  357. Diverse auteurs, Moderne poëzie, pp.65-96 geïll., themanummer van het tijdschrift "Vlaanderen" Nr.157 (jg.26, maart-april 1977, pp.65-124), 10 Euro.
  358. DIVERSE AUTEURS, Moderne Vlaamsche religieuze lyriek, Lochem, De Tijdstroom, s.d., 335pp., 15 Euro.
  359. Diverse auteurs, Moderne Vlaamsche religieuze poëzie, Lochem, De Tijdstroom, s.d., (vi) + 335pp., harde kaft, 18,5 Euro.
  360. Diverse auteurs, Nieuwe geluiden - Een keuze uit de hedendaagsche poëzie (inleiding en samenstelling dr. D.Coster), Arnhem, van Loghum Slaterus, 1932, XCVI + 296pp., 4e herziene en bijgewerkte uitgave, roestplekjes, 12 Euro.
  361. Diverse auteurs, Op de rand van de tijd - thematische verzenbundel over vergankelijkheid en bewustwording (bijeengebracht door T.Luiting & A.Middendorp), 160pp., Hilversum / Antwerpen, De Koofschep, 1991 , gecart.band, 10 Euro.
  362. DIVERSE AUTEURS, Optima ; Jg.12 nr.2, aug.1994 [letterkundig tijdschrift], Amsterdam, Contact, 1994, 96pp., 7,5 Euro.
  363. Diverse auteurs, Oudegem herdenkt 25 juni 1961. Dag van de Vier Groten. Onthulling van gedenkplaten ter ere van Vrouwe Courtmans-Berchmans, Fr. De Hovre. Huldigt dan ook nog Justus de Harduwijn en Jef Scheirs, Oudegem-Mespelare, Justus de Harduwijn-genootschap, s.d., 72pp.geïll., 22cm., 15 Euro.
  364. Diverse auteurs, Poëtisch bericht - Honderd gedichten uit Vlaanderen (Tijdschrift "Vlaanderen" Nr.250: jubileum-uitgave), Tielt, 1994, 119pp., maart-april 1994, 17 Euro.
  365. DIVERSE AUTEURS, Profijtelijk vermaak - moraliteit en satire uit de 16e en 17e eeuw, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1968, 347pp.geïll., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.10, 9 Euro.
  366. DIVERSE AUTEURS, Protestantse Poëzie uit de 16e en 17e eeuw [2 delen], Brussel, Standaard-Boekhandel, 1940-'50, 215 + 248pp., uit de reeks "Bibliotheek der Nederlandsche Letteren -samengesteld door de Mij. der Nederlandsche letterkunde te Leiden en de Koninklijke Vlaamsche Akademie te Gent", gecart.band, mooie staat, 37 Euro.
  367. Diverse auteurs, Shakespeare [in de reeks: Genie en wereld], Hasselt, Heideland, 1967, 287pp.geïll.in kleur & zw/w, simili-lederen band, mooie staat, 18 Euro.
  368. Diverse auteurs, 't daghet in den oosten, jg.27 nr.1, Hasselt, CEYSENS, 1911, 24pp., 26cm., 14 Euro.
  369. Diverse auteurs, 't daghet in den oosten, jg.27 nr.12, Hasselt, CEYSENS, 1911, 16pp., 26cm., 14 Euro.
  370. Diverse auteurs, 't daghet in den oosten, jg.27 nr.2, Hasselt, CEYSENS, 1911, 16pp., 26cm., 14 Euro.
  371. Diverse auteurs, 't daghet in den oosten, jg.27 nr.3, Hasselt, CEYSENS, 1911, 18pp., 26cm., 14 Euro.
  372. Diverse auteurs, 't daghet in den oosten, jg.27 nr.4-5, Hasselt, CEYSENS, 1911, 16pp., 26cm., 14 Euro.
  373. Diverse auteurs, 't daghet in den oosten, jg.27 nr.6, Hasselt, CEYSENS, 1911, 20pp., 26cm., 14 Euro.
  374. Diverse auteurs, 't daghet in den oosten, jg.27 nr.7, Hasselt, CEYSENS, 1911, 16pp., 26cm., 14 Euro.
  375. Diverse auteurs, 't daghet in den oosten, jg.27 nr.8-9-10, Hasselt, CEYSENS, 1911, 20pp., 26cm., 14 Euro.
  376. DIVERSE AUTEURS, 't Hoge huis te Muiden - teksten uit de Muiderkring, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1972, 320pp., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.8, vlekje op omslag, 7,5 Euro.
  377. Diverse auteurs, Van minne spreken... Nederlandse mystieke teksten uit de 13e eeuw, Nijmegen, Dekker & Van de Vegt, 1976, 259pp.+ 22 pp.bijgevoegde woordenlijst, 20cm., 16 Euro.
  378. DIVERSE AUTEURS, Van popel en eik - gedichten van de studenten, leden der Vlaamsche Academie "Bloemengaard", St-Jozefscollege Hasselt, s.l. [Hasselt], s.d. +/-1934, 90pp., geïll.omslag, 20cm., annotatie (kribbel) op laatste pagina, 15 Euro.
  379. Diverse auteurs, Verschaeve, Van de Perre, De Gruyter, een driemanschap van de voorlinie, gehuldigd in het Heldenhuldekruis te Diksmuide, Diksmuide, Comité der "Bedevaart naar de Graven van den Ijzer", 1935, 64pp.geïll., 21cm., 15 Euro.
  380. Diverse auteurs, Vlaamse Moederlyriek (samengesteld dr. J.Haest), Brussel, Die Skald, s.d., 219pp.geïll. door Roger Caluwaerts, stempel, 2e druk, 12,5 Euro.
  381. Diverse auteurs, Vlaamse Verzen (bloemlezing - verzameld en ingeleid dr. M.Gijsen & R.Herreman), Amsterdam, Bigot en Van Rossum, s.d., 80pp., gecart., 7,5 Euro.
  382. Diverse auteurs, Vrije dichters (verzameld dr. Joh.C.P.Alberts), Amsterdam, Strengholt, s.d., 48pp., 9 Euro.
  383. Diverse auteurs, Want elk dichter loopt gehandboeid door tijd struikelt over werkelijkheid [bloemlezing poëzie van 45 limburgse dichters], 32pp., in tijdschrift "De Tijdspiegel - Cultureel blad voor Limburg" jg.36 afl.4 (dec.1981), 9 Euro.
  384. DIVERSE AUTEURS, Wie wil horen een goed nieuw lied ? - Liederen en gedichten uit de middeleeuwen, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1968, 280pp., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.4, 9 Euro.
  385. DIVERSE AUTEURS, Zit stil en reis ; verhalen en gedichten uit het eerste kwart van de 20e eeuw, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1972, 243pp., pocket, 6,5 Euro.
  386. DIVERSE AUTEURS, Zuid-Afrikaanse poëzie (verzameld en ingeleid door R.Antonissen], Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1950, xxvi + 134pp., uit de reeks "Klassieke Galerij" nr.15, 10 Euro.
  387. DONIÈS Louise, Tout caillou sonne - poèmes, Paris, La Concorde, 1949, 61pp., signé avec dédicace par l'auteur, bon état, 25 Euro.
  388. DONKER, ANTHONIE, De episode van de vernieuwing onzer poëzie (1880-1894), Utrecht, De Gemeenschap, 1929, 181pp., wat slijtage, 15 Euro.
  389. D'ORBAIX D.J., Cloche interdite - poèmes, Bruxelles, Editions des Artistes, 1935, 97pp., 2e éd., 20cm., br.orig., bel état, 20 Euro.
  390. D'ORBAIX D.J., Le beau dimanche - couchants d'argile, noël de guerre, Bruxelles, Editions des Artistes, 1942, 93pp., br.orig., exemplaire numéroté: no.162 (un des 600 exemplaires sur vélin mat), Edition originale, 19cm., bon état, 20 Euro.
  391. D'ORBAIX D.-J., Le village envolé - Poèmes (avec onze images de l'enfance de Pierre d'Orbaix), Bruxelles, Vromant, 1937, 93pp.ill., édition limitée et numérotée: nr.486 (un des ex.sur papier Alpha), non coupé, bel état, 23 Euro.
  392. D'ORBAIX D.J., Les complaintes de l'absence, Bruxelles, Au Glaïeul d'or, 1942, 77pp., Nouvelle édition, br.orig., 19cm., bel état, 20 Euro.
  393. D'ORBAIX D.J., Les complaintes de l'absence, Bruxelles, Editions des Artistes, 1940, 73pp., dédicacé par l'auteur, exemplaire numéroté: no.101 (un des 260 exemplaires sur papier simili Japon), 22cm., peu de rousseurs, bel état, 35 Euro.
  394. D'ORBAIX D.J., Ogives - poèmes, Bruxelles, Editions des Artistes, 1935, 91pp., br.orig., Edition limitée (tirage de 515 exemplaires); un des 500 ex. sur Vélin mat, 20cm., 23 Euro.
  395. DRAGER Jorn, Typologie und Emblematik in Klopstocks "Messias", Göttingen, 1971, 281pp., 21cm., Academic dissertation (Inaugural-Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der Philosophischen Fakultät der Georg-August-Universität zu Göttingen), 35 Euro.
  396. DROOGMANS Joz., Hendrik van Veldeke, de eerste Dietsche dichter - Zijn leven en zijn werk, Tongeren/ Hasselt, Michiels/ St-Quintinus-drukkerij, 1928, 240pp.(waarvan 16pp.bibliografie) + enkele buitentekstills., gecart.band (linnen rug), 23cm., mooie staat, 25 Euro.
  397. Droogmans Joz., Hendrik van Veldeke. De eerste Dietsche Dichter. Zijn leven en zijn werk, Tongeren / Hasselt, Michiels / St-Quintinus-drukkerij, s.d., 240pp.waarvan 16pp.bibliografie + enkele buitentekstills., 23cm., 2e druk, 23 Euro.
  398. DU CERCEAU Joannis Antonius [Jean Antoine], Opera (nova editio aucta & emendata), Paris, Sumptibus fratrum Barbou, 1724, [2bl] [xvi] 217 [vi] [2bl] pp., engraving on titlepage & engraving "Ecce homo" in text, 17cm., full-leather binding with engilded title and decorations at spine, VG, text in latin (some poems with french translation), [cfr. De Backer-Sommervogel II-970-no.21], 170 Euro.
  399. DUBOIS Charles (trad.), Les poètes du foyer. Poésies allemandes. Traduites avec préface et commentaires, Paris, Librairie de la Société Bibliographique, 1880, 184pp., 16cm., dans la série "Classiques pour tous" vol.14, br.orig., cachet, qqs.rousseurs, bon état, Y72951, 30 Euro.
  400. DUBOIS, H., Zonder echo, Hasselt, Heideland, 1966, 80pp., bib.ex., uit de reeks " Poëtisch Erfdeel der Nederlanden " N 43, 5 Euro.
  401. DUIJVESTIJN B.W.Th. (inl. en uitg.), Madelgijs - De middelnederlandse fragmenten en de overeenkomstige Hoogduitse verzen, Brussel, Paleis der Academiën, 1989, 201pp.+ 8pp.ills., 26cm., mooie staat, in de reeks "Verhandelingen van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" Jg.51 nr.130, 27 Euro.
  402. DURNEZ Gaston, Rijmenam. Verzen voor kinderen en andere mensen met ontvankelijk hart en kwetsbare zinnen, St.-Katelijne-Waver, Wiltzang, 1956, 64pp., 20cm., 1e ed., 15 Euro.
  403. EDMONDSTOUNE AYTOUN W., Bothwell a poem in six parts, Edinburgh & London, William Blackwood and sons, 1856, [x] 306pp., 1st edition, 21cm., very nice contemporary binding by Henderson and Bisset (Edinburgh at 19 Hill Street, in 1839 till 1892 appointed bookbinders to the Queen), full red leather binding, all edges gilt, gilt title and decorations at spine and decorations in gilt at plates, few foxing at first and last pages, nice copy, 300 Euro.
  404. EECKELS Constant, Een ruikertje voor de Lieve-Vrouw, Antwerpen, Opdebeek, s.d.[1926 ?], 64pp., gecart.band met stofwikkel, 10 Euro.
  405. EECKELS Constant, Het voortdurend mirakel, [Antwerpen], Die Poorte, 1939, 64pp.+ 1 plaat (ill.van George Minne), 20cm., 1e druk, orig.omslag, 2 stempeltjes, zoniet in mooie staat, 30 Euro.
  406. EECKELS Constant, Het voortdurend mirakel, Die Poorte, 1939, 64pp.+ 1 plaat buitentekst, gesigneerd met opdracht door auteur aan Maria-Elisa Belpaire, 20cm., onopengesneden, mooie staat, 60 Euro.
  407. EECKELS Constant, Kruisbloemen, Antwerpen, Lodewijk Opdebeek, s.d., 160pp.+ frontispice (door Edmond Van Offel), 2e vermeerderde druk, geïllustreerde linnen band, 21cm., 2 stempeltjes, goed, 15 Euro.
  408. EECKELS Guido, Marginales - Notes sur le lyrisme néerlandais, Bruxelles, La Toison d'or, 1943, 253pp., non coupé, br., 18 Euro.
  409. EECKHOUT Joris, Litteraire Aktualiteiten ; zuivere poëzie - expressionisme - romantisme, Brussel, Standaard-Boekhandel, 1927, 108pp., mooie staat, 12,5 Euro.
  410. EGGERS H., De ordine et figuris verborum quibus Horatius in carminibus usus est (Dissertatio philologica), Lovanii [Leuven], Vanlinthout fratres, 1877, 144pp., Academic dissertation (University of Louvain, 1877), text in latin, 23cm., softcover, 60 Euro.
  411. ELEMANS JAN, Adriaan Roland Holst, s.l., Desclée de Brouwer, 1961, 52pp., uit de reeks "Ontmoetingen" nr.34, 6,5 Euro.
  412. ELFLEIN Werner, Verssprache. Zum Problem der Abhängigkeit von Vers und Sprache am Beispiel deutschsprachiger Versübersetzungen von Vergils Aeneis, Göttingen, 1972, 146pp., 21cm., softcover, stamp, G, [doctoral dissertation, Georg-August-Universität zu Göttingen, promotores: Prof. Jacob & Prof. Will], K73251, 24 Euro.
  413. ÉLUARD Paul, Léda (poème de Paul Eluard, dessins de Géricault), Lausanne, Mermod, 1956, 36pp.+ 4pp.ills.hors texte, 2ème éd., 22,5 Euro.
  414. ENZINGER Moriz, Franz Grillparzer und Therese Utsch - Ein nachklang zum Revolutionserlebnis des Jahres 1848, Wien, Böhlaus, 1963, 87pp.+ 14 plates out-of-text, in the series "Österreichische Akademie der Wissenschaften, philosophisch-historische Klasse" 242/3, stamp on titlepage, VG, 15 Euro.
  415. EREVE Paul, Echanges ou Messages (Poèmes), Nivelles, Havaux, 1955, 100pp., 20cm., signé avec dédicace par l'auteur, tirage de 600 exemplaires, 25 Euro.
  416. ERÈVE Paul, Stefan George 1868-1933 visionnaire de nos Temps Epiques, Bruxelles, La Maison du Poète, 1956, 88pp.+ 1 portrait, signé par l'auteur, non coupé, 21 Euro.
  417. EVENEPOEL Willy, Zakelijke en literaire onderzoekingen betreffende het Liber Cathemerinon van Aurelius Prudentius Clemens [with an english summary], Brussel, Paleis der Academiën, 1979, 168pp., in de reeks "Verhandelingen van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" Jg.41 nr.91, gesigneerd met opdracht, 25 Euro.
  418. EYFFINGER, A.C.G.M., Grotius' Poeta - Aspecten van Hugo Grotius' Dichterschap, 's-Gravenhage, 1981, 344pp.(geïll.), 40 Euro.
  419. FAGGIN Giorgia & NADIANI Giovanni (eds.), Poesia fiamminga contemporanea, Faenza, Mobydick, 1998, 183pp., 19cm., in the series "Lenuvole" vol.41, softcover, very good, [bilingual: Dutch-Italian], T73680, 17 Euro.
  420. FERGUUT Jan [= psued.van VAN DROOGENBROECK Jan A.], Makamen en Ghazelen - proeven Oosterscher Poëzie, Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, 1887, xlii + 131pp.met portret van dichter, gesigneerd met opdracht door auteur, beperkte en genummerde oplage van 325 exemplaren (nr.220), 2e druk, goudkleurige gecart.band (rug bovenaan licht beschadigd, orig.omslag mee ingebonden), 26cm., goede staat, zeldzaam, 110 Euro.
  421. FERGUUT Jan, Spreuken en sproken - gedichten en gedachten den zangers en kloosterlingen der Oosterlingen afgeluisterd en nagefluisterd door Jan ferguut, Aalst, De Seyn-Verhougstraete, 1894, 66pp., 2e uitgave, gecart.band, 24 Euro.
  422. FERGUUT Jan, Spreuken en sproken, gedichten en gedachten, den zangers en kloosterlingen, der Oosterlingen afgeluisterd en nagefluisterd, Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, 1892, 102pp., beperkte en genummerde oplage van 270 exemplaren; dit is nr.67 op papier wit velijn, 28cm., orig.omslag (enkele vlekjes, rug hersteld), goede staat, zeldzaam, 70 Euro.
  423. FIRDAUSI, An abridged version of Bizhan and Manizha - A story taken from the Shahnama of Firdausi, Tehran, Iranian Oil Operating Companies, 1965, +/- 270pp.with coloured plates out-of-text, cloth (with gilt imprinting), 29cm., bilingual edition: persian-english, VG, [This book commemorates the 25th year of the reign of H.I.M. Mohammad Reza Pahlavi, Arya Mehr, Shahanshah of Iran], 50 Euro.
  424. FLEERACKERS E. S.J., Reineke Vos in de Kempen, Turnhout, Joseph Spichal, 1910, 111pp., geïll.omslag, 25cm., wat roestplekjes, 20 Euro.
  425. FLETCHER Phineas (HAAN Estelle, ed.), Phineas Fletcher. Locustae vel pietas iesuitica. Edited with introduction, translation and commentary, Leuven, Leuven University Press, 1996, lxxx + 151pp., 24cm., in the series "Supplementa humanistica Lovaniensia" vol.9, softcover, fine condition, [bilingual: Latin-English], R74575, 30 Euro.
  426. FLOORIZOONE Gery, Een voorraad wonen (gedichten), [Brugge?], +/-1980, 32pp., gesigneerd, 21cm., 10 Euro.
  427. FONTAINE Pierre, Les Lutins dans l'Ornière - Vers et Poèmes, Bruxelles, L'Essor Belge, 1923, 221pp., 1er mille, partiellement non coupé, bel état, 25 Euro.
  428. FOQUÉ Richard, Alleen kringen, Lier, De Bladen voor de Poëzie, 1967, 32pp., uit de reeks "De Bladen voor de Poëzie" Jg.14 Nr.9, gecart.band (wat verkleurd), 6,5 Euro.
  429. FOULON Roger, Aulne [poèmes], Thuin, Editions du Spantole 1958, s.p.[36pp.] avec ills. de Blanche Gillot, signé avec dédicace par l'auteur, bel état, 30 Euro.
  430. FRENAY Henri, Fourehon - oeuvres choisies, Hasselt, Les Imprimeries du Limbourg, 1932, 116pp.+ planches hors-texte, exemplaire numéroté: nr.157/500, dédicacé par l'éditeur Olyff, br.orig. (dos restauré), 28cm., [texte en dialect wallon], 30 Euro.
  431. FREROTTE Auguste, Sourires et sanglots. Poésies, Namur, Godenne, s.d., 65pp., 18cm., cachet sur tranches et page de titre, 23 Euro.
  432. FRICKX, ROBERT & JOIRET Michel, La poésie française de Belgique de 1880 à nos jours, 268pp., Paris/Bruxelles, F.Nathan/Labor, 1977, 12,5 Euro.
  433. FROISSART J. (SCHELER Aug., éd.), Oeuvres de Froissart: poésies. Tome troisième: la cour d'amour, le trésor amoureux, glossaire, deux notice e M. le baron Kervyn de Lettenhove sur la Cour d'amour et le Trésor amoureux, Bruxelles, Devaux, 1872, 454pp., 24cm., édition originale de 1872, br.orig. (dos restauré), non coupé, texte en bel état, 60 Euro.
  434. FUZULI (MAZIOGLU Hasibe, ed.), Fuzuli, farsça divan. Edisyon kritik, Ankara, Türk Tarih Kurumu Basimevi, 1962, lxxii + 710pp., 25cm., in the series "Ankara Universitesi Dil Ve Tarih - Cografya Fakültesi Yayinlarin" no.135 "Türk Dili Ve Edebiyati Serisi" no.20, softcover, few foxing on edges, G, [Fuzûli = Muhammad bin Suleyman, c.1483-1556, Azerbaijani and Ottoman poet and thinker; this work offers a critical edition of the Persian (Farsi) part of his collected poems; introduction in Turkish, text in Farsi], X71700, 170 Euro.
  435. GEERINCK Cyrille, L'étang bleu - poèmes, Paris/Bruxelles/Courtrai, Jos.Vermaut 1938, 96pp., couv.plastifiée, signé par l'auteur, estampe, 12 Euro.
  436. GEIBEL Emanuel (& TEIRLINCK-STIJNS, samenstelling), Emanuel Geibel herdacht - Een bloementuiltje uit zijne "Jugendgedichte" bijeengegaard door Teirlinck-Stijns, Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, +/-1884, 93pp., genummerd exemplaar: nr.17, orig.omslag, 17cm., mooie staat, 40 Euro.
  437. GENS Pierre, Clartés de'ame, Verviers, CH.Vinche, 1903, xvi + 112pp., 2e éd., br.orig., 21cm., 2 cachets de bibl., bon état, 30 Euro.
  438. GEORGE Stefan, Das Jahre der Seele, Berlin, Georg Bondi 1921, 128pp., 10th ed., cart.cover, bit used, 9 Euro.
  439. GEURTS J. (& LECOUTERE C., inl.), Nederlandsche metriek, met een aanhangsel over het middelnederlandsch vers, Hasselt, St-Quintinus, 1902, xv + 229pp., 22cm., heringebonden in gecart.band, stempeltje op bladsneden en titelblad, 37 Euro.
  440. GEURTS J., Bijdrage tot de geschiedenis van het rijm in de Nederlandsche poëzie [2 volumes], Gent, Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde, 1904-1906, Volledig in 2 delen: xvi,396 + xii,417 pp., 26cm., gesigneerd met opdracht door auteur aan Mgr. Rutten [= bisschop van Luik], deel 2 is onopengesneden, 100 Euro.
  441. GEURTS Jos., THEATRE Adriaan, DROOGMANS Jozef, THANS Hilarion, e.a., In Memoriam Jef Leynen 1880-1936 [Gedenkboek Hasseltse dichter], Hasselt, Comité voor hulde aan Jef Leynen, 1937, 191pp. + 5pp.buitentekstill., beperkte oplage van 212 exemplaren (dit is 1 van de 200 ex. op zwaar Featherweight), omslagtekening door Dirk Baksteen, roestplekjes in tekst, zeldzaam, 35 Euro.
  442. GEVERS Lieve & DE BRUYNE Michiel (& WILDIERS Max, nawoord), Kroniek van Albrecht Rodenbach, Brugge, Orion, 1980, 294pp.geïll., gesigneerd met dedicace door L.Gevers, 20 Euro.
  443. GEZELLE GUIDO, Jubileumuitgave van Guido Gezelles volledige werken [18 volumes], Standaard-Boekhandel, 1931-1939, perfecte staat, herbonden in (niet allen gelijke) gecart.band, 223 Euro.
  444. GEZELLE Guido (BAUR Fr., ed.), Guido Gezelle's Dichtwerken (3 delen) + Guido Gezelle's Proza en Varia (1 deel) [4 delen in 2 vols.], Amsterdam, L.J. Veen, s.d., 4 delen in 2 volumes: xliv,840 + 950 + 816 + xx,667pp., 19cm., 3e herziene druk, gecart.banden, mooie staat, [deel 1: Dichtoefeningen & kerkhofblommen-gedichten, gezangen en gebeden - liederen, eergedichten en relique - the song of Hiawatha. Deel 2: Tijdkrans - Rijmsnoer - laatste verzen - verklarend glossarium - alphabetisch register. Deel 3: gelegenheispoëzie. Deel 4: Proza uit 't jaer 30 - politieke verzen - jeugdverzen - vertalingen - verklarend glossarium], T70613, 45 Euro.
  445. GEZELLE Guido (VINCENT Paul, ed.), That limpid singer. A bilingual anthology of the poems of Guido Gezelle (1830-1899), Hull, ALCS, 199, 238pp. + portrait, 24cm., softcover, VG, [bilingual: Dutch-English], T73683, 35 Euro.
  446. GEZELLE Guido, De XIV stonden of de bloedige dagvaart ons Heeren, Antwerpen, Standaard Boekhandel, 1939, 58pp.met 15 houtsneden van Desiré Acket, 23cm., enkele roestvlekjes, 20 Euro.
  447. GEZELLE Guido, Kerkhofblommen, Rousselaere, Jules De Meester, 1900, 184pp., 21cm., zevende vermeerderde uitgave, blauwlinnen band (lichte gebruiksslijtage, plakkertje verwijderd van rug), 2 stempeltjes op titelpagina en 1 stempeltje op verso titelpagina, tekst in mooie staat, T73812, 50 Euro.
  448. GEZELLE Guido, Loquela [jaargang 1 no.1 (Meiavond 1881) tot en met no.12 (Grasmaand 1893), met 'woordenwijzer' en bijbladen, 'wetensweerdigheden',... ], Rousselaere, Jules Demeester, 1881-1893, 1e en originele editie, gecart.band met lederen rug (titel in goudopdruk, scharnieren fragiel), Collectie van de volledige eerste dertien jaargangen, bevat tevens: 1882-2 3pp Andleie, 1883-1 4pp Sterren, vliege, mijn hert, 1883-4 gravure "vigilate" (kraanvogel), Bijbladen: Kerstmaand 1885 2pp., jaarmesse 1886 2pp., sporkele 1886 2pp., Lente 1886 2pp., Ooster- en meimaand 1886 2pp., Wiedmaand 1886 2pp., oestmaand 1886, 2x Het grafteeken van zaliger deken de bo [2pp + gravure, bijlage bij VI-4 aug.1886], pietmaand 1886 2pp., "Wetensweerdigheden" ; Bamesse 1886 4pp (VI-6 okt.1886), Alderheiligen 1886 4pp (VI-7 nov.1886), Kerstmaand 1886 en jaarmesse 1887 4pp (VI-8-9 dec.1886-jan.1887), Sporkele 1887 4pp (VI-10 febr.1887), Lente 1887 4pp (VI-11 maart 1887), Oostermaand 1887 4pp (VI-12 april 1887), meimaand 1887 4pp (VII-1 mei 1887), bijblad loq. wiedmaand 1887 4pp (VII-2 juni 1887), hooimaand 1887 4pp (VII-3 juli 1887), oestmaand 1887 4pp (VII-4 aug 1887), Pietmaand en bamesse 1887 4pp (VII-5-6 sept-okt 1887), Alderheiligen 1887 4pp (VII-7 nov. 1887), Kerstmaand 1887 en jaarmesse 1888 4pp (VII-8-9 dec 1887- jan.1888), sporkele 1888 4pp (VII-10 febr 1888), Lente en oostermaand 1888 4pp (VII-11-12 maart-april 1888), wiedmaand 1888 4pp (VIII-2 juni 1888), oestmaand 1888 4pp (VIII-4 aug 1888), bamesse 1888 4pp (VIII-6 okt 1888), kerstmaand 1888 4pp (VIII-8 dec 1888), sporkele 1889 4pp (VIII-10 febr 1889), Oostermaand 1889 4pp (VIII-12 april 1889), wiedmaand 1889 4pp (IX-2 juni 1889), oestmaand 1889 4pp (IX-4 aug. 1889), bamesse 1889 4pp (IX-6 okt. 1889), kerstmaand 1889 4pp (IX-8 dec. 1889), sporkele 1890 4pp (IX-10 febr. 1890), oostermaand 1890 4pp (IX-12 april 1890), wiedmaand 1890 4pp (incl taalwetenschappelijke mingelmaren n1, dr. J.C.) (X-2 juni 1890), oestmaand 1890 4pp (incl taalwetenschappelijke mingelmaren n2, dr. J.C.) (X-4 aug. 1890), bamesse 1890 4pp (incl taalwetenschappelijke mingelmaren n3, dr. J.C.) (X-6 okt. 1890), kerstmaand 1890 4pp (incl taalwetenschappelijke mingelmaren n4, dr. J.C.) (X-8 dec. 1890), sporkele 1891 4pp (incl taalwetenschappelijke mingelmaren n5, dr. J.C.) (X-10 febr. 1890), oostermaand 1891 4pp (incl taalwetenschappelijke mingelmaren n6, dr. J.C.) (X-12 april 1890), & Woordenwijzer over de tien eerste jaren van loquela 1881-1891 [38] pp., [= volledig met alle bijlagen behalve volgende drie: 1.Inschrijving & beginselverklaring (4pp.), 2. De gulden woensdag of het godlijk blijspel (11pp., 1884) & 3.'n séstoarm (3pp., 4 col.)], goede staat, zeldzaam, 500 Euro.
  449. GEZELLE Guido, LP 33 1/3 : Voordrachten uit het werk van Guido Gezelle (door Antoon Vander Plaetse, Hector Deylgat, Guido Cafmeyer, Teresa Vanmarcke, Gerard Vermeersch & Remy Van Duyn), Roeselare, C.V.K.V., s.d., LP 33 1/3, uit de reeks "Westvlaamse discotheek" vol.I nr.1 (algemene leiding: Antoon Vander Plaetse), goede staat, 30 Euro.
  450. GEZELLE Guido, Met een korreltje zout - Volkswijsheid en volkshumor uit Duik- ofte Plukalmanakken van Guido Gezelle, Tielt-Den Haag, Lannoo, 1956, 36pp.geïll., stempeltje op titelblad, goede staat, 10 Euro.
  451. GEZELLE, Gezellekroniek - Bijdragen en mededelingen van het Guido-Gezellegenootschap ; nr.7 (1971), Kapellen, Guido-Gezellegenootschap: Nr.7 (1971), 132pp., 16 Euro.
  452. GIJSELEN Blanka [GYSELEN], Heimwee, asch der branden..., Mechelen, 1941, 13 [ii] pp., gesigneerd met opdracht door auteur, in de reeks "De Bladen voor de Poëzie" Jrg.V nr.1 (januari 1941), 22cm., mooie staat, 23 Euro.
  453. GIJSEN Marnix, Breviarium der Vlaamsche Lyriek, Antwerpen, Die Poorte, 1936-1937, 232pp., 20cm., 1e druk, onopengesneden, goede staat, T69559, 15 Euro.
  454. GIJSEN MARNIX, Breviarium der Vlaamsche Lyriek, Antwerpen, Die Poorte, 1945, 232pp., 3e druk, 13 Euro.
  455. GIJSEN Marnix, Breviarium der Vlaamse Lyriek, Antwerpen, Die Poorte, 1937, 231pp., 20cm., 4e druk, goede staat, T73843, 10 Euro.
  456. GIJSEN Marnix, Het huis. Verzen, waarin is opgenomen de derde druk van de lof-litanie van Sint-Franciscus, Utrecht / Antwerpen, De gemeenschap / De Sikkel, 1925, 65pp., 24cm., enkele stempeltjes, gedrukt op luxepapier, met ex librisstempel van letterkundige pater Linnebank, 20 Euro.
  457. GIJSEN Marnix, Het huis. Verzen, waarin is opgenomen de vierde druk van de Lof-litanie van Sint-Franciscus van Assisi, Antwerpen / Utrecht, De Sikkel / De Gemeenschap, 65pp., 22cm., stempeltje op bladsneden en titelblad, tweede druk vermeerderd met een tweetal verzen, gedrukt op Old Drury van Spalding and Hodge, 15 Euro.
  458. GIJSEN Marnix, Peripatetisch onderricht. Kroniek der poëzie: I, s.l., Standaard-boekhandel, 1940, 230pp., 22cm., 1e druk, goede staat, T73844, 17 Euro.
  459. GILBERT Pierre, La poésie égyptienne, Bruxelles, Fondation Egyptologique Reine Elisabeth, 1943, 108pp.+ 15 planches hors-texte, signé avec diédicace par P.Gilbert, 1e édition, 23cm., br.orig., 30 Euro.
  460. GILBERT, Poésies de Gilbert, Paris, Quantin, 1882, xxxvi + 221pp., tirage à petit nombre, 19cm., belle reliure demi-toile (br.orig.conservé), cachet, qqs.rousseurs, tranches supérieures dorées, bon état, dans la série "Petits poètes du XVIIIe siècle", 50 Euro.
  461. GILLES LI MUISIS [LE MUISET] (& KERVYN DE LETTENHOVE, éd.), Poésies, publiées pour la première fois d'après le manuscrit de Lord Ashburnham. Tome premier + second [complet en 2 tomes], Louvain, Lefever, 1882, complet en 2 tomes: 388 + 381pp., 25cm., imprimé sur papier de luxe, br.orig., non-coupé, dos restauré, 200 Euro.
  462. GILLIS Anne-Marie, Edmond Breuché de la Croix aumonier de la duchesse d'Orléans et curé de Flémalle. Contribution à l'histoire de la poésie et de l'éloquence au XVIIe siècle, Bruxelles, Palais des Académies, 1957, 171pp., 20cm., br.orig., bon état, 18 Euro.
  463. GISEKIN Jo & BEUTEN Lieve (ills.), Annabel, Antwerpen, Contramine, 1986, [64] pp.met illustraties van Lieve Beuten, beperkte genummerde en gesigneerde oplage: nr.122/300, gesigneerd met opdracht, 27cm.? mooie staat, 23 Euro.
  464. GISEKIN Jo, Ach, hoe sereen en listig de narcissen in april, Brugge/ Nijmegen, Orion/ Gottmer, 1977, 53pp., met handgeschreven opdracht, 21cm., mooie staat, 17 Euro.
  465. GISEKIN Jo, Klein huisboek, Brugge, Orion, 1975, 68pp., gesigneerd met opdracht door auteur, 21cm., 1e druk, mooie staat, 20 Euro.
  466. GISEKIN Jo, Klein huisboek, Brugge, Orion, 1982, 77pp., gesigneerd met opdracht door auteur, 21cm., 2e druk, mooie staat, 20 Euro.
  467. GOBLET D'ALVIELLA Hélène (1887-1944), Chansons d'hier et d'aujourd'hui, Bruxelles, Maurice Lamertin 1948, 211pp., (sur Papier de Luxe), estampe, bel état, 20 Euro.
  468. GODEFROY Jean, La vie de Dom Simplicien Gody - poète & écrivain mystique, Abbaye Saint-Martin de Ligugé, 1931, 200pp., dans la série "Moines et monastères" vol.9, 20 Euro.
  469. GODELAINE C., Bij de 25e verjaring van G. Gezelle's dood, Maeseyck, Van der Donck-Robyns, 1924, 9pp., 25cm., stempeltje op titelblad, overdruk uit het tijdschrift "Limburg", 10 Euro.
  470. GODELAINE C., Van drie Limburgsche dichters, Maeseyck, Van der Donck-Robyns, 1925, 9pp., 24cm., stempeltje op titelblad, overdruk uit het tijdschrift "Limburg", 10 Euro.
  471. GODELAINE Const., Letterkundige Pieter G.Buckinx, Maeseyck, Van der Donck-Robyns, 1927, 11pp., (overdruk uit het maandschrift "Limburg" jg.VIII), 12,5 Euro.
  472. GODOY Armand, Dulcinée, Grasset, 1957, [69] pp., signé avec dédicace, exemplaire numéroté: no.629 sur vélin de Rives, br.orig., pour la plupart non coupé, 25cm., bon état, 30 Euro.
  473. GODRY Leon, Sensations, Bruxelles, 1976, 52pp.avec dessins inédits de Bernard Lorge, br.orig., 14 Euro.
  474. GOOSSENS Pierre, Arcs-en-ciel (Poèmes), Louvain, Gospierre 1960, 33pp., dans la série "Noir et blanc" nr.1, 12,5 Euro.
  475. GOOVAART Th., Simon Vestdijk, Desclée de Brouwer, 1960, 51pp., uit de reeks "Ontmoetingen" nr.18, 6,5 Euro.
  476. GORTER Herman, Verzen, Amsterdam, Versluys, 1903, 116pp., 23cm., gedrukt op Van Gelder papier, 1e druk, stempeltje op titelblad, 30 Euro.
  477. GORTER, HERMAN, Mei - een gedicht, Brussel, Standaard-Boekhandel, 1940, 208pp., uit de reeks "Bibliotheek der Nederlandsche Letteren -samengesteld door de Mij.der Nederlandsche letterkunde te Leiden en de Koninklijke Vlaamsche Akademie te Gent", gecart.band, mooie staat, 22,5 Euro.
  478. GOSSELIN Jeanne (MOCKEL Albert, préface & DONNAY Auguste, dessins inédits de), La Bergerie d'Epinal, Bruxelles, La Revue Sincère, 1925, 66pp.avec dessins inédits d'Auguste Donnay, br.orig., 18cm., dans la série "Les cahiers de la 'Revue Sincère'" nr.14, bel état, 21 Euro.
  479. GOSWIN Rob, Robespierre (De gedichten van spel en schande, liefde en dood), 104pp., s.l., Orion, 1972, 9 Euro.
  480. GRAULS A.W., Cantabile, Hasselt, Heideland, 1964, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.31, 7,5 Euro.
  481. GREG W.W. (ed.), A newe enterlude of godly queene Hester, edited from the quarto of 1561, Louvain, Uystpruyst, 1904, xvi + 62pp., 27cm., in the series "Materialen zur Kunde des älteren Englischen Dramas" vol.5, softcover (spine repaired), stamp, few foxing, G, T73207, 30 Euro.
  482. GRESSET & DEROME L., Poésies choisies de Gresset, avec une notice bio-bibliographique par L.Derome, Paris, Quantin, 1883, xlv + 278pp.+ frontispice (portrait) & gravure hors-texte, reliure demi-toile moderne (br.orig.conservée, titre doré au dos), 20cm., peu de rousseurs, tranche supérieure dorée, bel état, "tirage a petit nombre", dans la série "Petits poètes du XVIIIe siècle", 50 Euro.
  483. GRESSET (& CAMPENON M.), Œuvres choisies de Gresset, précédées d'un essai sur la vie et ses écrits par M.Campenon, Paris, Janet et Cotelle 1823, xxxiii + 446pp., rousseurs & qqs.tâches d'humidité dans le texte, couv.cart., dos en cuir (charnières réparées), 35 Euro.
  484. GROSSE H., Chr. Fr. D. Schubart als Schulmann, Langensalza, Hermann Beyer, 1899, 100pp., 21cm., in the series "Pädagogisches Magazin. Abhandlungen von Gebiete der Pädagogik und ihrer Hilfswissenschaften" vol.117, softcover, few foxing, pages uncut, G, O73254, 25 Euro.
  485. GUARINI, Le berger fidele (traduit de l'italien de Guarini, En vers françois), Cologne, Pierre Marteau, 1686, [2bl.] [22] 573pp.+ frontispice gravée & 5 gravures hors-textes (A. Blotel fecit), 14cm., reliure plein-cuir d'époque (coins peu touchés), édition bilingue: italien-français, bon exemplaire, 200 Euro.
  486. GUEGAN Bertrand (recueillis par), Le livre de la Vierge - 88 tableaux de Maitres, 78 poèmes du XIIe au XXe siècle, dédiés à la Vierge par des poètes français et recueillies par Bertrand Guégan, Paris, Arts et Métiers Graphiques, 1943, 182pp.avec 88 ills., 28cm., br., 20 Euro.
  487. GYSELEN Blanka [GIJSELEN], De engel werft - verzen, s.l., privé-druk, 1952, 36 [vi] pp.met 8 illustraties (van engelen), 28cm., stempeltje, 23 Euro.
  488. GYSELEN Blanka [GIJSELEN], In Memoriam - gedichten, Brasschaat, De Gulden Schaduw, 1944, 51 [v] pp., gesigneerd en genummerd exemplaar (nr.85), Tweede herziene druk in privé-uitgave, orig.omslag, stempeltje, goede staat, 30 Euro.
  489. GYSELEN Blanka [GIJSELEN], In Memoriam - gedichten, Brasschaat, De Gulden Schaduw, 1944, 51 [v] pp., nr.16 der 25 luxe-exemplaren op houtvrij lompenpapier "La Hulpe", gesigneerd en met opdracht door auteur, Tweede herziene druk in privé-uitgave, zwartlinnen band met titel op voorplat, mooie staat, 50 Euro.
  490. HADEWIJCH (VAN MIERLO J. S.J., ed.), Strophische gedichten. I: Tekst en commentaar. II: Inleiding [volledig in 2 volumes], Antwerpen, Standaard-boekhandel, s.d., volledig in 2 volumes: 347 + 141pp., 24cm., in de reeks "Leuvense studiën en tekstuitgaven", stempeltje, goede staat, 60 Euro.
  491. HAENEN Huibrecht, Avondschemering - verzen, Hasselt, St-Quintinus-drukkerij, 1906, 94pp., kaft beschadigd, 1e (en laatste ?) druk, gesigneerd, [HAENEN Huibrecht, 1873-1908, Hasselt, Tessenderlo], 16 Euro.
  492. HAENEN Huibrecht, Avondschemering - verzen, Hasselt, St-Quintinus-drukkerij, 1906, 94pp., rug wat beschadigd, 1e (en laatste ?) druk, [HAENEN Huibrecht, 1873-1908, Hasselt, Tessenderlo], 20 Euro.
  493. HAFT Llyod Lewis, Pien Chih-lin, s.l., by the author, 1981, [viii +] 196pp., Academic dissertation, softcover, stamp, else VG, text in english, [study on the modern chinese poet Pien Chih-lin], 25 Euro.
  494. HAKHOLT Ubbo-Derk [ Groningen], Aan de rivier gevestigd, Diest, 't Prieeltje, 1986, 48pp., uit "Muzesprokkels" Nr.6, 6 Euro.
  495. HAKKAJ L'EXPATRIE & RUSPOLI Stephane, Le message de Hallâj l'Expatrié. Recueil du Dîwân, Hymnes et prières, Sentences prophétiques et philosophiques, Paris, Cerf, 2005, 422pp., 24cm., dans la collection "Patrimoines. Islam", br., qqs.taches sur tranches, sinon en bon état, X72361, 35 Euro.
  496. HALLER, Poesies de M. Haller - traduites de l'allemand, Berne, chez la Société Typographique, 1775, viii + 266pp. + 12 pages non-numérotées (entre pp.236 & 237), illustré avec frontispice et avec vignettes dans le texte gravés par Dunker, "Edition retouchée et augmentée", 19cm., texte très frais, reliure cart., dos en cuir vert avec titre et décorations dorées (peu abîmé par petit trou de ver), sinon en bel état, [traduction en prose française], 170 Euro.
  497. HAMEL B., La Pologne immortelle, Paris, Gebethner & Wolf, 1928, 80pp.avec ills., 23cm., br.orig., qqs.cachets (dont 3 sur tranches), non coupé, bon état, Y74803, 40 Euro.
  498. HAMMENECKER Jan & OST Alfred (ills.), Verzen, Dendermonde, Juul Van Lantschoot-Moensz, 1908, 108 + [4]pp.met [11] pentekeningen van Alfred Ost, 18cm., schrijversdebuut, roestvlekjes, enkele stempeltjes, met ex-librisstempel van letterkundige pater Linnebank en enkele interessante potloodaantekeningen van zijn hand, goed exemplaar, gedrukt op luxepapier, 50 Euro.
  499. HAMMENECKER Jan, Bloemlezing uit zijn werk - bij gelegenheid van de inwijding der grafkapel tot zijn nagedachtenis opgericht te Westrode 15 augustus 1934, Antwerpen, Vlaamsche Boekcentrale, 1934, 154pp.+ buitentekstills., 2-kleurendruk (zwart-groen), linnen band, enkele stempeltjes (waarvan 3 op bladsneden), enkele roestvlekjes, goed, T74815, 23 Euro.
  500. HAMMENECKER Jan, Excubiae, Brussel, Standaard-Boekhandel, 1926, 43pp., beperkte en genummerde oplage: 600ex., enkele stempeltjes, goede staat, 25 Euro.
  501. HAMMENECKER, Jan, Bloemlezing uit zijn werk - bij gelegenheid van de inwijding der grafkapel tot zijn nagedachtenis opgericht te Westrode 15 augustus 1934, Antwerpen, Vlaamsche Boekcentrale, 1934, 156pp.+ 7pp.buitentekstill., 2-kleurendruk, 20 Euro.
  502. HAREL Paul, Aux champs, Paris, Lemerre, 1886, [xii] 159 pp., reliure demi-toile moderne (br.orig.conservée, titre doré au dos), 20cm., estampe sur br.orig., tranche supérieure dorée, bel état, 45 Euro.
  503. HAREL Paul, Sous les pommiers, Paris, Alphonse Lemerre, 1888, v + 182pp., 2e éd., 19cm., belle reliure demi-toile (br.orig.conservé), tranches supérieures dorées, cachet, bon état, 45 Euro.
  504. HAUVETTE Henri, Dante - inleiding tot de studie van de 'Divina comedia' (veratling door W.Davids), Amsterdam, Wereldbibliotheek s.d., 365pp.geïll., wat roest, goede staat, 12,5 Euro.
  505. HEERKENS Piet S.V.D., Den Örgel, Tilburg, Bergmans, s.d., 47pp.geïll., 26cm., in de reeks "Vignetten van Tijs Dorenbosch", 14 Euro.
  506. HEGMANS A., ... in Verscheidenheid, Gent, Fecheyr, 1951, 144pp., 11,5 Euro.
  507. HEIDEGGER Martin, Erläuterungen zu Hölderlins Dichtung, Frankfurt am Main, Vittorio Klostermann, 1963, 144pp., 21cm., cloth, 3rd ed., 23 Euro.
  508. HEISSIG Walther (ed.), Geser Rëdzia-Wu. Dominik Schröders nachgelassene Monguor (Tujen)-Version des Geser-Epos aus Amdo, Wiesbaden, Harrassowitz, 1980, 451pp.with ills. and facsimiles of Schröders handwritten text + 2 plates out-of-text, 24cm., in the series "Asiatische Forschungen. Monographienreihe zur Geschichte, Kultur und Sprache der Völker Ost- und Zentralasiens" vol.70, softcover, VG, X69072, 75 Euro.
  509. HEISSIG Walther, Geser-Studien. Untersuchungen zu den Erzählstoffen in den "neuen" Kapiteln des mongolischen Geser-Zyklus, Opladen, Westdeutscher Verlag, 1983, viii + 530pp. + 8 plates out-of-text, 24cm., in the series "Abhandlungen der Rheinisch-Westfälischen Akademie der Wissenschaften" vol.69, softcover, VG, X69074, 35 Euro.
  510. HELLWEG Hans, Aspekte einer symbolistischen Kunstsprache in Rilkes Lyrik. Bildstruktur und dichterisches Verfahren, Köln, 1974, ii + 302pp., 21cm., Academic dissertation (Inaugural-Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der Philosophischen Fakultät der Universität zu Köln), 30 Euro.
  511. HENDRIX Elfriede [Maaseik 1935 - ], De zwarte doos, Herk-de-Stad, Mikron, 1980, 77pp., mooie staat, 10 Euro.
  512. HENRY A., Précis de l'histoire de la poésie, avec des jugements critiques sur les plus célèbres poètes, Paris/ Mirecourt, A.Le Clere-L.Vives/ Humbert, 1859, iii + 471pp., 2e éd., reliure cart., dos en cuir, estampe sur page de titre, qqs.rousseurs, 22cm., 35 Euro.
  513. HENSEN Herwig, Het voorbeeldig bestand, Brussel/Den Haag, Manteau/ Stols, 1941, 97pp., genummerde oplage: nr.70/200, 20cm., 24 Euro.
  514. HEREMANS J.F.J., Nederlandsche dichterhalle - Bloemlezing uit de Nederlandsche dichters van de vroegste tyden onzer letterkunde tot op onze dagen, volgens dichtvakken en ouderdom gerangschikt door J.F.J. Heremans [2 delen], Gent, L. Hebbelynck, 1858, 2 delen: vii,450 + 562pp., gecart.banden (linnen ruggen met titel in goudopdruk), 28cm., uitgave van het Willemsfonds nr.32, luttele roestplekjes, mooie staat, 100 Euro.
  515. HERMANS Ward, Apocalypsis, s.l., Hermans, 1958, 66pp., 25cm., tweede privé-uitgave, zeldzaam, linnen band, onopengesneden, 30 Euro.
  516. HERMANS Ward, De geestelijke zwerftocht, Brugge, Excelsior, s.d., 84pp., 20cm., stempeltje op titelblad, gesigneerd met opdracht door de auteur, 50 Euro.
  517. HERMANS Ward, Gekluisterde verzen. Satiren en balladen, s.l., Hermans, s.d., 63pp., 25cm., tweede privé-uitgave, linnen band, onopengesneden, één van de 200 exemplaren getrokken op handgeschept Ingrespapier: nr.472/301-500, 40 Euro.
  518. HERMANS Ward, Moeder's Dodenkrans, s.l., Hermans, 1956, 69pp., 25cm., linnen band, tweede privé-uitgave [de eerste uitgave was na 14 dagen uitgeput], één van de 100 luxe-exemplaren getrokken op handgeschept oud-Hollands papier: nr.135/101-200, 30 Euro.
  519. HERMANS Ward, Poëzie achter tralies, s.l., De Goudvink, s.d., 79pp.geïll., 21cm., 20 Euro.
  520. HERMANS, GODFRIED (= PSEUD. VAN LODEWIJK DOSFEL), Verzamelde opstellen en gedichten, Brussel, Vlaamsche Boekhandel, 1907, 120pp., kaft lichtjes beduimeld, 20 Euro.
  521. HERREMAN R. & GIJSEN M. (verzameld en ingeleid door), Vlaamsche verzen van dezen tijd, Amsterdam, Bigot en Van Rossum, s.d., 80pp., 2de geheel herziene en vermeerderde druk, gecart.band (licht beschadigd), uit "de Uilenreeks" nr.5, 7,5 Euro.
  522. HEYTING August, Bilderdijks plaats in de Nederlandse en in de wereldliteratuur - drie beschouwingen en een open brief (Herdenking 1931 met verslagen en comité-lijst), Den Haag, Luctor et Emergo, 1932, 120pp., gesigneerd met opdracht door auteur aan Jan De Schuyter, 21 Euro.
  523. HIEL Emanuel, Historische zangen en vaderlandsche liederen, Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, 1885, viii + 206pp., met handgeschreven opdracht en handtekening van auteur, mooie halflinnen band 'orig.omslag mee ingebonden), 20cm., 2 stempeltjes, in de reeks "Volledige dichtwerken van Emanuel Hiel", 50 Euro.
  524. HIEL Emanuel, Monodramen en andere gedichten, Gent, Siffer, 1893, 185pp., met handgeschreven opdracht en handtekening van auteur, 20cm., orig.omslag (klein hoekje aan onderkant van omslag ontbreekt), 2 stempeltjes, 35 Euro.
  525. HIEL Emanuel, Winter-Symphonie, Dendermonde, Aug.De Schepper-Philips, 1892, 47pp., gesigneerd met opdracht door auteur (op omslag), 2 stempeltjes, 23cm., goede staat, zeldzaam, 50 Euro.
  526. HIEL Laura (vrouwe Willem Battaille), Liederen en gedichtjes voor groote en kleine meisjes, Brussel, A.Hessens, 1928, 154pp., orig.omslag, 22cm., grotendeels onopengesneden, 2 stempeltjes, goede staat, 25 Euro.
  527. HLOUSEK Jiri, Splynutí, Kladno, Cipra, 1968, 24 + [2] pp.with 2 ills. by Josef Rehor (both ills. signed in pencil by the illustrator), 31cm., signed by the author, loose pages in folder, G, [text in Czech], T73281, 30 Euro.
  528. HOEWAER Trudo, Bezinning 1963, s.l., Privé-uitgave, 1963, 55pp., beperkte en genummerde oplage: nr.90/250, gesigneerd met opdracht, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 15 Euro.
  529. HOEWAER Trudo, Caleidoscoop (dichtbundel), s.l., eigen beheer, 1973, 63pp., geïll.omslag, 24cm., [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907, +1985], 14 Euro.
  530. HOEWAER Trudo, De eeuwige rit, Maaseik, Van der Donck-Robyns, 1938, 47pp., beperkte en genummerde oplage:nr.203/300, onopengesneden, gesigneerd & met opdracht aan vriend senator H.Leynen, [HOEWAER Trudo, Kerkom, 1907 - 1985], 16 Euro.
  531. HOEWAER Trudo, De eeuwige rit, Maaseik, Van der Donck-Robyns, 1938, 47pp., beperkte en genummerde oplage: nr.86/300, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 14 Euro.
  532. HOEWAER Trudo, Fata Morgana (gedichten), Vroenhoven, E.Van Aelst, 1941, 47pp., beperkte en genummerde oplage: nr.45/350, bib.ex. (enkele stempels & kaft achteraan wat beschadigd), [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 10 Euro.
  533. HOEWAER Trudo, Geheime zenders, Maaseik, Van der Donck-Robyns, 1939, 47pp.geïll.met 2 houtsneden van G.J.Wallaert + 1 portret, beperkte en genummerde oplage: nr.261/300, kaft licht bevlekt, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 12,5 Euro.
  534. HOEWAER Trudo, Ik ben in Tirol geweest. Gedichten, s.l., 1956, 46pp., 24cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, genummerde oplage: ex. 167/300, stempeltje op bladsneden en titelblad, privé-uitgave, 20 Euro.
  535. HOEWAER Trudo, Littekens en sporen, s.l., eigen beheer, 1960, 54pp., beperkte en genummerde oplage: nr.110/350, gesigneerd met opdracht, scheurtje in p.27, goede staat, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], T74819, 17 Euro.
  536. HOEWAER Trudo, Littekens en sporen, s.l., eigen beheer, 1960, 54pp., beperkte en genummerde oplage: nr.39/350, gesigneerd met opdracht, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 15 Euro.
  537. HOEWAER Trudo, Met open vizier [gedichten], s.l., eigen beheer, 1970, 61pp., gesigneerd met opdracht aan vriend M.Bervoets, mooie staat, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 15 Euro.
  538. HOEWAER Trudo, Ode aan de stilte. Gedichten, s.l., 1955, 46pp., 24cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, genummerde oplage: ex. 105/250, stempeltje op titelblad, privé-uitgave, 20 Euro.
  539. HOEWAER Trudo, Onder het teken van de weegschaal (dichtbundel), s.l., Eigen beheer, 1975, 53pp., gesigneerd met opdracht aan Fl.Van Vinckenroye, mooie staat, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 15 Euro.
  540. HOEWAER Trudo, Tussen twee polen : liefde en dood (dichtbundel), Maastricht/Lanaken, E.Van Aelst, 1967, 63pp., beperkte en genummerde oplage: nr.37/100, gesigneerd & met opdracht, met stofwikkel, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 16 Euro.
  541. HOEWAER Trudo, Voorbij de dingen [gedichten], s.l., eigen beheer, 1943, 46pp., beperkte en genummerde oplage: nr.194/250, gesigneerd, enkele roest- & vochtplekjes, [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 10 Euro.
  542. HOEWAER Trudo, Voorbij de dingen [gedichten], s.l., privé-uitgave, 1943, 46pp., beperkte en genummerde oplage: nr.26/250, gesigneerd & met opdracht "aan mijn kunstbroeder en vriend" [= Hubert Leijnen], [HOEWAER Trudo, Kerkom 1907 - 1985], 15 Euro.
  543. HOEWAER Trudo, Vroege herfst (gedichten), Pricé-uitgave, 1946, 48pp., genummerde en gesignerde oplage van 310 exemplaren: nr.177/310, 3 stempeltjes, 22cm., zeldzaam, 23 Euro.
  544. HOFFMANN VON FALLERSLEBEN (& LISSENS R.F., inleiding), Loverkens, Hasselt, Heideland, 1964, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.22, 9 Euro.
  545. HÖLDERIN Friedrich, Friedrich Hôlderin ; een portret van den dichter uit zijn werken en brieven (samenstelling, inleiding en vertaling van het proza door Roel Houwink, vertaling der gedichten door George de Sévooy), Amsterdam, Wereldbibliotheek-vereeniging, 1943, 87pp., gecart., Najaarspremie 1943 voor de leden der WB-vereeniging, 10 Euro.
  546. HOMER [HOMERUS, HOMEROS] (JORDAN Wilhelm, ed.), Homers Ilias. Uebersezt und erklärt, Frankfurt a. M., Jordan's Selbstverlag, 1881, xiii + 686pp., 21cm., cloth, marbled edged, G, [German translation with notes; printed in Gothic German], K73197, 30 Euro.
  547. HOMERUS [Homer] (various editors), A Commentary on Homer's Odyssey. I: Introduction and books I-VIII, II: Books IX-Xvi, III: Books XVII-XXIV [complete in 3 vols.], Oxford, Clarendon, 1990-1992, complete in 3 vols.: xii,300 + xii,396 + xii,447pp., 22cm., 120 Euro.
  548. HOMERUS, Odyssee - metrische vertaling van A.W.Timmerman, Amsterdam, Paris s.d., 369pp., 5 druk, kaft wat bevlekt, 15 Euro.
  549. HOOFT P.C., Enkele gedichten van --, 46pp., Arnhem, Hijman-Stenfert Kroese-Van der Zande, 1923, harde kaft, 9 Euro.
  550. HOOFT Pieter Cornelisz. (& SIMONS Wim, inleiding & toelichting), Sonnetten & zangen, Hasselt, Heideland, 1967, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.54, 8 Euro.
  551. HOOFT, P.C., P.C.Hooft [gedichten], Amsterdam, Van Looy / H.Gerlings, 1893, 115pp., in de reeks "Nederlandsche dichters", 12,5 Euro.
  552. HOOPS Johannes, Kommentar zu Beowulf, Heidelberg, Carl Winters Universitätsbuchhandlung, 1932, x + 333pp., 23cm., 1st ed., cloth, G, T71131, 27 Euro.
  553. HOORNAERT Hector, D'après les maitres espagnols. Etudes & sonnets, Bruxelles, Oscar Schepens, 1899, 297pp., br.orig., 19cm., bel état, 60 Euro.
  554. HORACE [HORATIUS] & WILKINS Augustus S. (edited with notes by), The Ars Poetica of Horace, London, Macmillan, 1947, 77pp. (Ars Poetica) + pp.329-436 (notes), cloth, 17cm., VG, 13 Euro.
  555. HORACE [HORATIUS] (LEMAISTRE Felix & RIGAULT M.H., eds.), Oeuvres complètes d'Horace. Traduction de la collection Panckoucke, Paris, Garnier, 1885, xlix + 419pp., 18cm., nouvelle éd., dans la série "Bibliothèque latine-française" vol.1, reliure cart. (plats marbrés, dos en cuir avec titre et fleurons dorés, feuilles de garde et tranches marbrées), qqs.rousseurs, sinon en bon état, [bilingue: latin-français], K69679, 40 Euro.
  556. HORACE, JUVENAL, PERSE, SULPICIA, TURNUS, CATULLE, PROPERCE, GALLUS ET MAXIMIEN, TIBULLE, PHEDRE, SYRUS, Horace, Juvénal, Perse, Sulpicia, Turnus, Catulle, Properce, Gallus et Maximien, Tibulle, Phèdre, Syrus ; Oeuvres complètes, avec la traduction en français, Paris, Dubochet et cie., 1845, xii + 819pp., 27cm., dans la "Collection des auteurs latins, avec la traduction en français, publiés sous la direction de M. Nisard", bilingue: latin-français, reliure toile avec dos en cuir, plastifiée, (titre et décorations dorés au dos), estampe, qqs.rousseurs, bon état, 100 Euro.
  557. HORACEK Blanka, Kunstprinzipien der Satz- und Versgestaltung - Studien zu einer Inhaltbezogenen Syntax und Metrik der deutschen Dichtersprache, Wien, Böhlaus, 1968, 187pp., in the series "Österreichische Akademie der Wissenschaften, philosophisch-historische Klasse" 258/1, stamp on titlepage, VG, 20 Euro.
  558. HORTEN M., Mystische Texte aus dem Islam. Drei Gedichte des Arabi 1240 (aus dem arabischen übersetzt und erlautert), Bonn, Marcus und Weber's, 1912, 18pp., softcover, in the series "Kleine Texte für Vorlesungen und Übungen" vol.105, 20cm., VG, 14 Euro.
  559. HOUWAERT J.B. (& F.VAN VINCKENROYE, inleiding & aantekeningen & tekstuitgave), J.B.Houwaert - De vier wterste (Tekstuitgave met inleiding, verklarende aantekeningen en glossarium) [3 vols.], Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde, 1965, 214 + 347 + 163pp.(met enkele buitentekstills.), onopengesneden, als nieuw, 100 Euro.
  560. HUGO Victor, Les chatiments, Paris, Hetzel, s.d.[+/-1870], 380pp., couv.cart.,dos en cuir (usée & charnières peu cassées au haut), texte en bel état, dans "Œuvres complètes de V.Hugo - poésies", 20 Euro.
  561. HUGO Victor, Les feuilles d'automne, Bruxelles, Louis Hauman et Comp., 1836, xii + 194pp., texte en bel état (qqs.rousseurs), couv.en bon état (peu usagée), [première éd.= 1831], 35 Euro.
  562. HUTH Fien, Indien mijn onoplettendheid... - gedichten, Maastricht, 1978, [in oblong], 52pp.(geïll.), 7,5 Euro.
  563. HUYDECOPER B., Proeve Taal- en Dichtkunde; in vrijmoedige aanmerkingen op Vondels vertaalde herscheppingen van Ovidius - voorgesteld door B.Huydecoper waar achter volgen eenige bijvoegsels en verbeteringen - een kort bericht wegens de letter Y en twee bladwijzers, 't Amsterdam, E.Visscher & J.Tirion, 1730, 682pp.met 1 gravure voor titelblad, perkamenten band, unieke taalstudie, 300 Euro.
  564. HUYGENS Constantijn (EYMAEL H.J., ed.), Constantijn Huygens' Hofwijck, Culemborg, Blom & Olivierse, 1888, xii + 92 + 105pp. + gravure, 23cm., 1e druk van deze editie van Huygens' Hofwijck (gebaseerd op de "Uitgave der Korenbloemen van 1672), gecart.band (linnen rug), enkele stempeltjes, goede staat, T73529, 30 Euro.
  565. HUYGENS CONSTANTIJN, De gedichten van Constantijn Huygens naar zijn handschrift uitgegeven door Dr. J.A.Worp ( Verzameld werk ) [9 volumes], Groningen, Wolters, 1892-'99, samen +/- 2100pp. (deel IX : registers), linnen banden, goede staat, zeldzaam, 320 Euro.
  566. HUYGHE Henri, Mei van Herman Gorter : gewikt en gewogen - Een vergelijkend onderzoek naar de interpretaties, Louvain/Leiden, Bibliothèque de l'Université/E.J. Brill, 1974, 146pp., "Travaux de la Faculté de Philosophie et Lettres de l'Université Catholique de Louvain - XI, section de Philologie germanique fasc.2", mooie staat, 20 Euro.
  567. IJZENDOORN Reginals SS.CC., Vergeetmijnietjes, Leuven, Paters der HH. Harten, 1928, 56pp.met portret, 19cm., stempeltje op titelblad, 20 Euro.
  568. ILGNER Rainer, Scheltstrophen in der mittelhochdeutschen "Spruchdichtung' nach Walther, Bonn, 1975, 307pp., 21cm., Academic dissertation (Inaugural-Dissertation zur Erlangung der Doktorwürde der Philosophischen Fakultät der Rheinischen Friedrich-Wilhelms-Universität zu Bonn), 35 Euro.
  569. IMPELLIZZERI Salvatore, Il Digenis Akritas - l'epopea di Bisanzio, Firenze, Sansoni, 1940, viii + 191pp., 24cm., br.orig., texte en italien, estampe, bel état, dans la série "Studi di lettere storia e filosofia pubblicati dalla r.Scuola normale superiore di Pisa" vol.XVIII, 27 Euro.
  570. IMPERIALI Monique, Fleurs et rayons, Bruxelles, Dewit, 1926, 140pp., 20cm., non coupé, cachet, signé avec dédicace à Monseigneur Rutten par l'auteur, 50 Euro.
  571. INDESTEGE Luc, INDESTEGE Luc, Kortrijk, Steenlandt, 1932, 47pp., 20cm., beperkte oplage van 200 exemplaren, gesigneerd met opdracht, [INDESTEGE Luc, Zonhoven 1901 - Dilbeek 1974], T74821, 23 Euro.
  572. INDESTEGE Luc, Middelnederlandse geestelijke gedichten, liederen, rijmspreuken en exempelen, uitgegeven naar een pas ontdekt handschrift van het einde der 15de eeuw, afkomstig uit het Windesheimer klooster "Ter Noot Gods" te Tongeren, Gent, s.d. [+/-1951], 111pp.+ 4 buitentekstills., in de reeks "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde" reeks III nr.33, grotendeels onopengesneden, 18 Euro.
  573. INDESTEGE, LUC, Orpheus en Eurudike - een gedicht, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1944, 22pp., 3 druk, 7,5 Euro.
  574. IRIARTE Rita Rodrigues, Das Bild des Dichters bei Eichendorff, Köln, 1968, vi + 300pp., 21cm., Academic dissertation (Inaugural-Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der Philosophischen Fakultät der Universität zu Köln), 30 Euro.
  575. JANSSENS A.J.M., Gedichten. Tweede reeks, Sint-Niklaas, De Puysselaer-Laenen, 1902, 310pp.geill. met tekeningen van Jozef Janssens, 20cm.,[exemplaar uit de collectie van pater Linnebank], 30 Euro.
  576. JAUFFEN Johannes, Friedrich Leopold Graf zu Stolberg ; Sein Entwicklungsgang und sein Wirken im Geiste der Kirche, Freiburg im Breisgau, Herder, 1882, xiv + 496pp.+ frontispice (portrait), 2nd ed., G, 30 Euro.
  577. JEFFREY David L. & LEVY Brian J., The Anglo-Norman lyric. An anthology, edited from the manuscripts with translations and commentary, Toronto, Pontifical Institute of Mediaeval Studies, 1990, xiii + 285pp., 26cm., in the series "Studies and texts" vol.93, softcover, G, T72528, 35 Euro.
  578. JOIRET Michel, Souffleur de cendre, Bruxelles, Henry Fagne, 1974, 46pp., signé avec dédicace par l'auteur, 12,5 Euro.
  579. JOLY A., William Drummond de Hawthornden 1585-1649 Aperçu d'ensemble sur la vie et l'oeuvre du poète, Lille, 1934, xi + 165pp.+ frontispice (portrait), non coupé, texte en français, 25cm., dans la série "Mémoires et travaux pubbliés par des professeurs des facultés catholiques de Lille" fasc.XLIII, bel état, 30 Euro.
  580. JONCKHEERE Karel & FAGNE Henri (trad.), Karel Jonckheere. Poèmes, Bruxelles, Fagne, s.d., 16pp., 17cm., dans la série "Poètes néerlandais", non coupé, 10 Euro.
  581. JONCKHEERE Karel, Grenzen van papier en pijn, Hasselt, Heideland, 1963, 88pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.13, 6,5 Euro.
  582. JONCKHEERE, K., De poëziemuur doorbreken (essay), Brussel/Den Haag, Manteau, 1958, 135pp., 1e druk, gecart.band met stofwikkel, 12,5 Euro.
  583. JONIAUX MARCEL, De zeesymfonieën van Verschaeve, Antwerpen, Die Poorte, 1960, 136pp., goede staat, 11,5 Euro.
  584. JORDENS Rom. Jan O.Praem., Tongerloosch Lindeloover - 1ste dichtbundel (voorbericht door J.Muyldermans), Averbode, Drukkerij der abdij, 1904, 120pp.geïll., 1e (en enige ?) uitgave, heringebonden in gecart.band, enkele stempeltjes (waarvan 3 op bladsneden), luttele roestvlekjes, goede staat, T74822, 17 Euro.
  585. JORDENS Rom. Jan, Tongerloosch Lindeloover - 1ste dichtbundel (voorbericht door J.Muyldermans), Averbode, Drukkerij der abdij, 1904, 120pp.geïll., 1e (en enige ?) uitgave, kaft wat bevlekt, rug hersteld, tekst in goede staat, 15 Euro.
  586. JOURNEE Mark, Samurai, s.l., s.d., 27pp., [JOURNEE Mark, Hasselt 1942], 7,5 Euro.
  587. JURDANT Louis-Thomas, Petit bestiaire personnel - poèmes inédits, Firenze, La Nuova Europa, 1971, 43pp., signé avec dédicace par l'auteur, bel état, 17,5 Euro.
  588. KEERSMAEKERS A.A., De dichter Guilliam Van Nieuwelandt en de Senecaans-classieke trageide in de Zuidelijke Nederlanden - Bijdrage tot de studie van de Zuidnederlandse literatuur der zeventiende eeuw, Gent, Secretarie der Academie, 1957, 301pp., in "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde" reeks VI nr.80, onopengesneden, mooie staat, 27 Euro.
  589. KEERSMAEKERS A.A., De dichter Guilliam Van Nieuwelandt en de Senecaans-classieke trageide in de Zuidelijke Nederlanden - Bijdrage tot de studie van de Zuidnederlandse literatuur der zeventiende eeuw, Gent, Secretarie der Academie, 1957, 301pp., gesigneerd met opdracht door auteur, in "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde" reeks VI nr.80, mooie staat, 30 Euro.
  590. KEMP Mathias & JONAS Henri (ills.), De zeven broeders, Maastricht, Leiter-Nypels, 1921, [25]pp.versierd met houtsneden van Henri Jonas, 31cm., enkele stempeltjes, genummerde en beperkte oplage: ex.306/325 (één van de 25 exemplaren niet in de handel), licht gecart.en wat bevlekte omslag, herdruk uit de in 1916 verschenen bundel "Het Wijnroode Uur", 60 Euro.
  591. KEMP Mathias [ 1890-1964, Maastricht], Onder de rosse komeet, Maastricht, Veldeke, 1945, 37pp., mooie staat, 11,5 Euro.
  592. KEMP Mathias, De vreemde vogel en andere gedichten, Maastricht, Schmitz, 1919, 42pp., 22cm., enkele stempeltjes, 1e druk, gedrukt op Van Gelder papier, 23 Euro.
  593. KEMP Mathias, Naar den uchtend. Een bundel verzen, Maastricht, Schmitz, 1917, 56pp., 20cm., enkele stempeltjes, 24 Euro.
  594. KEMP Mathias, Ravijnen. Verzen, Amsterdam, Van Munster, s.d., 118pp., 22cm., enkele stempeltjes, herziene herdruk van "Het wijnroode uur', "Naar den uchtend" en "De vreemde vogel", 20 Euro.
  595. KEMP Pierre, De bruid der onbekende zee en andere gedichten, Maastricht, Maastrichtsche boek- en handelsdrukkerij, s.d., 112pp., 20cm., enkele stempeltjes, roestvlekjes, 23 Euro.
  596. KERVYN DE MARCKE TEN DRIESSCHE Roger, Journal de bord, Bruxelles, André de Rache 1969, 152pp., éd.numérotée Nr.736/1000 sur papier Da Costa, non coupé, bel état, 21 Euro.
  597. KERVYN DE MARCKE TEN DRIESSCHE Roger, Kermesse à Sainte-Croix, Bruxelles, Collection "Le Rond Point" (vol.6) & Série "La muse" (vol.I) 1936, 46pp., édition limitée à 500 ex. sur Excelsior Featherweight Antique Wowe, bel état, rare, 20 Euro.
  598. KEUNEN J., P.B. Shelley - bij de honderd vijftigste verjaring van zijn geboorte 1792-1942, Leuven, Davidsfonds, 1944, 238pp.+ 1 portret, 12,5 Euro.
  599. KEUNEN Jozef, Barbaarse bevalligheid - een benadering van de persoon en het werk van G.M. Hopkins, Hasselt, Heideland, 1967, 191pp.+ 30pp.bijlage (Engelse teksten van de besproken gedichten en prozafragmenten), linnen band met stofwikkel, stempeltje, 24cm., goede staat, 20 Euro.
  600. KHASS HAJIB Yusuf & RAHMETI ARAT Resid (ed.), 1) Kutadgu bilig: tipkibasim. I: Viana nüshasi. II: Fergana nüshasi. III: Misir nüshasi [complete in 3 vols.] & 2) Kutadgu bilig. I: Metin [Text]. II: Ceviri [Translation]. III: Indeks [complete in 3 vols.], 1) Istanbul & 2) Istanbul / Ankara / Istanbul, 1) Alaeddin Kiral Basimevi & 2) Millî Egitim Basimevi / Türk Tarih Kurumu Basimevi / Edebiyat Fakültesi Basimevi, 1) 1942-1943 & 2) 1947 / 1974 / 1979, two works containing 3 facsimile editions of "Kutadgu bilig" on the one hand and a modern critical edition on the other hand: 1) complete in 3 vols.: 144 + 24 + 14pp. & 200 facsimiles + 447 + 392 facsimiles, 24cm., in the collection "T.D.K: Turk Dil Kurumu publications", cloth, few stains, good copies, [first facsimile edition of the 3 existing manuscripts - the Vienna manuscript, the Ferghana manuscript and the Egyptian manuscript - of the Krakhanid work 'Kutadgu bilig' by Yusyf Khass Hajib, written in Uighur and Arabic scripts; introductions in Turkish] & 2) complete in 3 vols.: lix,656 + xxviii,477 + xv,565pp., 25cm., vols.1 & 3: 1st ed., vol.2: 2nd ed., in the series: "Türk Tarih Kurumu Yayinlarindan" II. Seri No.20a [vol.2] & "Türk Kültürünu Arastirma Enstitüsü" Yayinlari 47 Seri IV Sayi A12 [vol.3], softcover, [critical edition by Resid Rahmeti Arat of the Middle Turkish text with Turkish translation and index], X71221, 450 Euro.
  601. KHAYYAM Omar, Rubaiyat, Amsterdam/Antwerpen, Wereldbibliotheek, 1960, 63pp., in oblong, als najaarspremie 1960 voor de W.B.V.-leden, 9 Euro.
  602. KLEINE, Mia, Verzekens, Ledeberg, Het Morgenrood Fonds / De Dageraad, 1924, 56pp., wat beduimeld, 6 Euro.
  603. KNUTTEL J.A.N., Het geestelijk lied in de Nederlanden voor de kerkhervorming, Groningen / Amsterdam, Bouma's boekhuis / Bert Hagen, 1974, xv + 543pp., 23cm., herdruk van de Rotterdam-uitgave (1906), linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R69225, 23 Euro.
  604. KOCK Ernst Albin, Den Norsk-Isländska Skaldediktningen [complete in 2 vols.], Lund, Gleerup, 1946-1949, complete in 2 vols.: [8] + 344 + 350pp. + frontispice, softcover, pages uncut, text and interior VG, T71181, 75 Euro.
  605. KOLKHUIS TANKE Johannes Antonius, Dr. E.J.B. Schonck (1745-1821). Een bijdrage tot de studie van het literaire leven in Nederland op het einde van de achttiende eeuw, Nijmegen, Janssen, 1963, 208pp. + 16 buitentekstplaten + toegevoegd: 3pp.stellingen, 25cm., goede staat, [doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit te Nijmegen, promotor: Prof. W.J.M.A. Asselbergs], T72565, 25 Euro.
  606. KOMURJIAN Eremya Chelebi (SANJIAN Avedis K. & TIETZE Andreas, eds.), Eremya Chelebi Kömürjian's Armeno-Turkish poem "The Jewish Bride", Budapest, Akadémiai Kiadó, 1981, 198pp.with ills., 24cm., softcover, G, [introduction in English, text in Armeno-Turkish with English translation], X71712, 42 Euro.
  607. KONDULE-BASOUKOU Elene [KONDILI-BASOUKOU Eleni], Eisagôgê stê logotechnia tôn Arabôn [Isagogi sti logotechnia ton Arabon] / Min al-adad al-Arabi, Athina [Athens], 1999, 341pp.with ills., 24cm., softcover, copy from the collection of Jacques Ryckmans, signed with dedication (probably by the author: signature unreadable), G, [study in Modern Greek on Arabic poetry, from pre-islamic times to the 20th century, with Greek translation of fragments], ISBN 960-91105-0-9, X72596, 50 Euro.
  608. KORTELING J., Mysticism in Blake and Wordsworth, Amsterdam, H.J.Paris, 1928, (viii +) 174pp.+ 2pp.theses, original 1928-edition, 25cm., text in english, Academic dissertation ("Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de universiteit van Amsterdam", 1928), 23 Euro.
  609. KORTUM C.A., Die Jobsiade - Ein grotesk komisches Heldendicht, Berlin, K.Stephenson 1942, 521pp.with ills., in Gothic alphabet, neueste Original-Ausgabe, cart.cover, VG, 22,5 Euro.
  610. KRUYSKAMP, C.H.A., De Refreinenbundel van Jan Van Doesborch - deel I (van 2), Leiden, E.J.Brill, 1939, deel I: lxxxiiipp.(inleiding op tekst en inhoud) + 149pp.(tekst), Doctoraatsthesis aan de Faculteit Letteren & Wijsbegeerte Rijksuniversiteit Leiden - promotor Prof.Dr.Albert Verwey, goede staat, T18327, 17 Euro.
  611. KUNITZSCH Paul & ULLMANN Manfred, Die Plejaden in den Vergleichen der arabischen Dichtung, Munchen, 1992, 185pp., in the series "Bayerische Akademie der Wissenschaften. Philosophisch-historische Klasse" 1992-4, 22cm., VG, 25 Euro.
  612. LAMBERT PHILIPPE, Poèmes en mineur, Bruxelles, Editionsdes Voiliers 1948, édition originale limitée Nr.132/200, sur Vélin supérieur, signée avec une dédicace par l'auteur, bel état, 25 Euro.
  613. LANGENDYK Peter, De spiegel der vaderlandsche kooplieden (opnieuw uitgegeven met inleiding en aanteekeningen door C.H.Ph.Meijer), Zutphen, W.J.Thieme, 1929, xix + 116pp., 15 Euro.
  614. LANGOHR Jozef (Van Veldeke J., inl.), Va gen Weech bes a ge Graaf (Van de Wieg tot aan het Graf). Folkloristisch drieluik uit het land van Overmaas, s.l., Langhor en Veltmans comité, 1956, 128pp., 25cm., gedeeltelijk onopengesneden, 23 Euro.
  615. LASBORDES, HENRIETTE, La création poétique, Paris, Librairie ancienne Honoré Champion, 1929, 215pp., non découpée, couv.peu abîmée sinon en très bel état, 24 Euro.
  616. LAUCHMANN Karl (hrsg.), Der Nibelunge Noth und die Klage, nach der ältesten Überlieferung mit Bezeichnung des unechten und mit den Abweichungen der gemeinen Lesart, Berlin, Georg Reimer, 1867, xii + 372pp., 4th edition, 24cm., cart., some foxing, G, 20 Euro.
  617. LAWET R. (& SCHARPE L., ed.), Gheestelick Meyspel van t reyne Maecxsele ghezeyt de ziele, Leuven/ Amsterdam, Bomans en Vanbrusselen/ Van der Vecht, 1906, 127pp., in de reeks "Leuvense tekstuitgaven" nr.2, 19cm., 35 Euro.
  618. LE MAISTRE DE SACY Isaac-Louis [& ARNAULD Antoine ?, préface], Poëme contenant la tradition de l'Eglise sur le tres-saint sacrement de l'eucharistie, Paris, chez Guillaume Desprez, 1695, [2bl.] [lxx] 84pp., avec vignette sur la page de titre et trois vignettes gravées dans le texte, reliure plein-cuir (qqs.traces d'usage), 16cm., 2 estampes sur page de titre, bon exemplaire, rare, 150 Euro.
  619. LE MAYEUR Myriam & BOEDTS Jean, Au jardin du royaume des cieux. Fragments, poesie, sculpture (ressurection spirituelle de l'art), Bruxelles, La Nouvelle Alliance, 1949, 60pp.+ planches hors-texte (avec des sculptures de Jean Boedts), br.orig., édition limitée et numérotée; cet exemplaire porte le no. 313 sur 500 (sur Vergé), signé par les auteurs, 30 Euro.
  620. LEDEGANCK K.L., De drie zustersteden [Gent, Brugge, Antwerpen], Brussel, Reinaert, 1964, 47pp., in oblong, 10 Euro.
  621. LEDEGANCK Karel Lodewijk, Keurgedichten (ingeleid en toegelicht dr. Prof.P.de Smaele), Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1942, 95pp.+ portret, uit de reeks "Klassieke Gallerij" Nr.12, 7,5 Euro.
  622. LEDEGANCK, K.L., Dichtwerken - volledige uitgave, Gent, W.Rogghé, 1878, 249pp., gecart.band, 24 Euro.
  623. LEDEGANCK, K.L., Gedichten van Ledeganck met eene levensschets des dichters door J.Heremans, Gent / Amsterdam, Van Doosselaere / Van Kesteren, 1856, XX + 443pp., gecart.band met lederen rug-wat beschadigd, 22,5 Euro.
  624. LEDEGANCK, K.L., K.L.Ledeganck's volledige dichtwerken - in chronologische volgorde verzameld - vermeerderd met vele onuitgegeven of in vroegere uitgaven niet opgenomen gedichten - voorzien van aantekeningen, Aalst, De Seyn-Verhougstraete, 1904, 343pp., 3 druk, losse rug, 20 Euro.
  625. LEENDERS Paul, Facetten. Gedichten, Maaseik, Van der Donck, s.d., 27pp., 23cm., 20 Euro.
  626. LEENDERS Paul, Vervroegde schaduw, Vroenhoven-Maastricht, Van Aelst, 1949, 31pp.met 3 houtsneden door Gaston Jos. Wallaert, 24cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, stempeltje op titelblad, 20 Euro.
  627. LEFERE Vincent, De Diedrick's sage - verdichtsel in 48 zangen, Rousselare, Jules de Meester, 1894, 239pp., orig.omslag (rug hersteld), goede staat, 25 Euro.
  628. LEFERE Vincent, Het heilig kruis. Gedicht, Luik, Sengier, 1923, 273pp., 21cm., 25 Euro.
  629. LEGAVRE Léon, Verhaeren et le peuple, Bruxelles, Editions de l'Eglantine, s.d., 95pp., br.orig., non coupé, signé avec dédicace par l'auteur, bel état, 25 Euro.
  630. LEGENDRE Louis, Le son d'une ame, Paris, Léon Chailley, 1895, 219pp., belle reliure demi-toile (br.orig.conservée, titre doré au dos), 16cm., 2 cachets (sur br. & page 13), tranches supérieures dorées, bel état, 75 Euro.
  631. LELOIR Léon (des Pères Blancs, Aumônier Divisionnaire du Maquis des Ardennes Françaises et Belges), Buchenwald [Poésie sur la 2e guerre mondiale], Paris, Editions du Rendez-Vous 1945, 296pp.+ 1 portrait, bon état, 20 Euro.
  632. LELOIR Leon, Les poèmes du Bagne, Bruxelles, Gibet, 1945, 63pp., 22cm., exemplaire numéroté: 1817/2500, 23 Euro.
  633. LENAERTS Leenaard-Willem-Jacobus, De verdwijning der Alvermannekens. Limburgsche overleveringen uit het heidendom, Antwerpen, Buschmann, 1898, 148pp.met enkele ills., "van de pers den xxxe maart 1899", 22cm., geïll.omslag (klein hoekje uit bovenhoek), goede staat, zeldzaam, [bijgevoegd: geïllustreerde prospectus [4] pp.+ inschrijvingsformulier (bijvoegsel aan "'t Daghet" van heden], 100 Euro.
  634. LENAIN Yvan, La maison dans les arbres, Bruxelles, Editions de la "Revue Sincère", 1925, 39pp.avec frontispice de Jean Stiénon du Pré, dédicacé par l'auteur, 22,5 Euro.
  635. LEOPOLD J.H., Gedichten [6 vols.in 7 banden], Amsterdam/ Oxford/ New York, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1983, 6 vols.in 7 banden: I. Gedichten I. De tijdens het leven van de dichter gepubliceerde poëzie. Deel 1: Teksten: 208pp., II. Deel 2: Apparaat en commentaar: xxxxvi + 297pp., III. Gedichten uit de nalatenschap. Deel 1: De gedichten voorafgegaan door editie-technische commentaar: ix + 258pp., IV. Deel 2: Genetisch-interpretatief commentaar: 258pp., V. Gedichten II. Nagelaten poëzie. Deel 1: Teksten: 378pp., VIa en b. Deel 2: Apparaat en commentaar: lxii + 758pp.met buitentekstills., 26cm., zachte kaft met stofwikkel, in de reeks "Monumenta Literaria Neerlandica" vol.2, mooie staat, 140 Euro.
  636. LERSCH Heinrich, Das dichterliches Werk ; Mensch im Eisen & Mit brüderlichen Stimme, Berlin, Deutsche Buch-Gemeinschaft s.d.[+/-1934], 396pp., Gothic alphabet, cart.cover, leather back, VG, 22,5 Euro.
  637. LEVIN Susan B., The ancient quarrel between philosophy and poetry revisited. Plato and the Greek literary tradition, Oxford, Oxford University Press, 2001, xii + 212pp., 25cm., hardcover (cart.), dustwrapper, VG, 27 Euro.
  638. LEY Silva, Clara een 'ongeregeld' leven, Aalsmeer, Dabar, 1993, 72pp., 10 Euro.
  639. LINDEMANS C. (bewerk.), Reinaert de vos. Naar de schooluitgave van Jan-Frans Willems, Leuven, De Vlaamsche Boekenhalle, 1923, x + 134pp., 19cm., stempeltje op titelblad, 15 Euro.
  640. LINDQUIST Ivar, Die Urgestalt der Havamal. Ein Versuch zur Bestimmung auf synthetischem Wege, Lund, Gleerup, 1956, 270pp., 25cm., in the series "Lundastudier i Nordisk Sprakvetenskap" vol.11, softcover, G, T71179, 27 Euro.
  641. LISSENS R.F., Gezelle-briefwisseling I, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1970, 116pp.+ 4pp.buitentekstills., lichte slijtage, goede staat, 15 Euro.
  642. LITTMANN Enno, The legend of the queen of Sheba in the tradition of Axum, Leyde/ Princeton, Brill/ University Library, 1904, xi + 40pp., 24cm., in the series "Bibliotheca Abessinica. Studies concerning the languages, literature and history of Abyssinia" vol.1, spine repaired, else VG, 60 Euro.
  643. LOISE Ferd. (Docteur en philosophie et lettres, professeur de poésie au collège de Tongres), De l'influence de la civilisation sur la poésie, Bruxelles, 1859, xiv + 261pp., 21cm., reliure cart. (dos en toile, peu usée), signé avec dédicace par l'auteur, texte en bel état, [extrait de "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie Royale de Belgique, T.8"], [contient deux grands chapitres: I.Le monde oriental (les hébreux, les arabes, divers peuples de l'Asie antérieure, les Arméniens, l'Inde, l'Iran, l'Egypte, la Chine) & II.Le monde classique (La Grèce & Rome)], T71959, 50 Euro.
  644. LOISE Ferd. (Docteur en philosophie et lettres, professeur de poésie au collège de Tongres), De l'influence de la civilisation sur la poésie, Bruxelles, 1859, 261pp., non coupé, bel état, [publié dans et extrait de "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie Royale des Sciences, des Lettres et des Beaux-Arts de Belgique, T.8"], [contient deux grands chapitres: I.Le monde oriental (les hébreux, les arabes, divers peuples de l'Asie antérieure, les Arméniens, l'Inde, l'Iran, l'Egypte, la Chine) & II.Le monde classique (La Grèce & Rome)], 40 Euro.
  645. LOISE Ferdinand, Histoire de la poésie en rapport avec la civilisation - La poésie espagnole, Bruxelles, Hayez, 1868, 299pp., publié dans et extrait des "Mémoires couronnés et autres mémoires" publiés par l'Académie royale de Belgique, collection in-8 Tome XX 1868, 35 Euro.
  646. LOISE Ferdinand, Histoire de la poésie. L'Allemagne dans sa littérature nationale depuis les origines jusqu'aux temps modernes, Bruxelles, Vromant, 1875, 356pp., 23cm., 2e éd., reliure cart. (plats marbrés, dos en toile), qqs.rousseurs, qqs.cachets, T68661, 45 Euro.
  647. LOISE Ferdinand, Histoire de la poésie. L'Allemagne dans sa littérature nationale depuis les origines jusqu'aux temps modernes, Bruxelles, Merzbach et Falk, 1878, 356pp., peu de rousseurs, bel état, 50 Euro.
  648. LÖNS HERMANN, Der kleine Rosengarten - Volkslieder, Jena, Eugen Diederichs Verlag 1940, 88pp., text in Gotic, cart.cover, in the series "Deutsche Reihe" nr.13, VG, 12,5 Euro.
  649. LOOTEN Camille l'abbé, Etude littéraire sur le poète néerlandais Vondel, Bruxelles, Société belge de Librairie, 1889, 322 + iv pp., br.orig., 25cm., non coupé, bel état, 60 Euro.
  650. LUCAIN [LUCANUS], SILIUS ITALICUS & CLAUDIEN [CLAUDIUS] (& NISARD m., Dir.), Lucain, Silius Italicus, Claudien - Oeuvres complètes (avec la traduction en français), Paris, Dubochet et cie., 1857, 749pp., 26cm., dans la "Collection des auteurs latins, avec la traduction en français", bilingue: latin-français, qqs.rousseurs, reliure cart.avec dos en toile, bon état, 90 Euro.
  651. LUCAIN [LUCANUS], SILIUS ITALICUS & CLAUDIEN [CLAUDIUS], Lucain, Silius Italicus, Claudien - Oeuvres complètes (avec la traduction en français), Paris, Dubochet et cie., 1837, 749pp., 26cm., dans la "Collection des auteurs latins, avec la traduction en français, publiés sous la direction de M. Nisard", bilingue: latin-français, reliure toile avec dos en cuir (titre et fleurons dorés au dos), peu de rousseurs, bel état, 120 Euro.
  652. LUCAIN [LUCANUS], SILIUS ITALICUS & CLAUDIEN [CLAUDIUS], Lucain, Silius Italicus, Claudien - Oeuvres complètes (avec la traduction en français), Paris, Dubochet et cie., 1837, 749pp., 27cm., dans la "Collection des auteurs latins, avec la traduction en français, publiés sous la direction de M. Nisard", bilingue: latin-français, reliure toile avec dos en cuir (titre et décorations dorés au dos), estampe, bel état, 110 Euro.
  653. LUCANUS Marcus Annaeus [LUCANO, LUCAN, LUCAIN] (& BOCCELLA Cristoforo, trad.), La Farsaglia di Anneo Lucano, tradotta in versi italiani da Cristoforo Boccella [2 tomes], Pisa, Dalla tipografia della Societa letteraria, 1804, 2 tomes reliés en 1 volume: 227 + 259 [3] pp., belle reliure moderne (plats marbrés, dos en cuir brun avec titre et faux-nerfs dorés), 24cm., peu de rousseurs, traduction en italien, bel état, [rare Pisa-édition], 200 Euro.
  654. LUCRECE [LUCRECIUS], VIRGILE [VIRGILIUS], VALERIUS FLACCUS, Lucrèce, Virgile, Valérius Flaccus ; Oeuvres complètes, avec la traduction en français, Paris, Dubochet et cie., 1843, [x] 610pp., 27cm., dans la "Collection des auteurs latins, avec la traduction en français, publiés sous la direction de M. Nisard", bilingue: latin-français, reliure toile avec dos en cuir (titre et décorations dorés au dos), estampe, qqs.rousseurs, bel état, 110 Euro.
  655. LUCRECE [LUCRETIUS] & CLOUARD Henri, ed., De la nature (De Natura), Paris, Garnier frères, s.d. [+/-1939?], ix + 451pp., Traduction nouvelle, 2e édition revue et augmentée, 20cm., Edition bilingue: latin-français, belle reliure demi-cuir (plats marbrés, dos et nerfs dorés, br.orig.conservé), bel état, 45 Euro.
  656. LUCRECE [LUCRETIUS] (ERNOUT Alfred, ed.), De la nature [De rerum natura]. Tome premier. Texte établi et traduit, Paris, Les belles lettres, 1941, xxvii + 288pp., 21cm., dans la série "Collection des Universités de France", br.orig., non coupé, bon état, [bilingue: latin-français], K73189, 20 Euro.
  657. LUITING Ton, Binnenwaarts deelbaar - Verzamelde gedichten 1964-1984, Hilversum/ Brussel/ Paris, Kofschip-Kring, 1984, 85pp., deel 48 uit de reeks "De Ceder", 10 Euro.
  658. LUYTEN Gie [Heppen 1953 -], Menuet voor twee nachtvogels - gedichten, Antwerpen, Dichtersgroep Dimensie, 1977, 47pp.geïll.door Monique de Ceulaer, bib.ex., 6 Euro.
  659. MABILLE DE PONCHEVILLE A., Vie de Louis le Cardonnel, Tournai/Paris, Casterman, 1947, 292pp., dans la série "Les cahiers des poètes catholiques" (hors-série), 20 Euro.
  660. MACCORMACK Sabine, The shadows of poetry. Vergil in the mind of Augustine, Berkeley, University of California Press, 1998, xx + 258pp.with ills., 24cm., in the series "The transformation of the classical heritage", hardcover (cloth), dustwrapper, fine condition, ISBN 0-520-21187-1, 45 Euro.
  661. MALINE Marie, Nicolas Gumilev poète et critique acméiste, Bruxelles, Palais des Académies, 1964, 380pp., 25cm., non coupé, très bel état, dans la série "Académie royale de Belgique. Classe des Lettres et des sciences morales et politiques. Mémoires coll.in-8" T.LVII fasc.5, [texte en français], 40 Euro.
  662. MANDELSTAM Nadjezjda, Memoires [2 vols.], Amsterdam, Van Oorschot, 1971, 2 vols.: 479 + 611pp., linnen band met stofwikkel, 24cm., mooie staat, 30 Euro.
  663. MARIJNEN Joannes [= MATTHYSSEN Joannes] (RAIMONDI Piero, ed.), Voci e spirali, Siena, Casa editrice Maia, 1968, 79pp., 20cm., signed (by author or editor?), G, [poems in Italian], T73681, 14 Euro.
  664. MARIJNEN, Joannes, Kosmisch geloof, Antwerpen, Stichting Dichtersgroep Dimensie, 1980, 107pp.geïll. door Jos De Wil, beperkte en genummerde oplage Nr.444/1000, achterkant kaft licht bevlekt, 6,5 Euro.
  665. MARIMAN, FRANS, Gedichten, Leuven, Bomans en Vanbrusselen, 1905, 200pp., 1 druk, 22,5 Euro.
  666. MARITAIN Jacques et Raïssa, Situation de la poésie, Paris, Desclée de Brouwer, 161pp., br.orig., dans la série "Courrier des Iles" vol.12, bel état, 15 Euro.
  667. MARLOW Georges, Helene, Bruxelles, 1956, 47pp., édition limitée et numérotée: nr.47/250 sur papier d'Arches, non coupé, bel état, 25 Euro.
  668. MAROT Clément & MALHERBE, Oeuvres choisies de Clement Marot [relié avec:] Poésies de Malherbe (Edition stéréotype d'après le procédé de Firmin Didot), Paris, chez Tournachon-Molin & H.Séguin [& Didot], 1819 [& 1800, An VIII], 2 ouvrages reliés ensemble: 143 + xxiv,202 pp., reliure cart. (dos en cuir avec titre doré, qqs.petits trous de ver au dos), 14cm., bon état, 60 Euro.
  669. MASONI CARLO, La croisière impossibles - poèmes, Bruxelles/Paris, Editions "Le Nénuphar" 1947, 63pp., signé avec dédicace par l'auteur, 24 Euro.
  670. MATSU Hitono, Le soleil levant. Quatre tableaux lyriques, Louvain, Association Universitaire Catholique pour l'Aide aux Missions, 1928, 119pp., 21cm., non coupé, 20 Euro.
  671. MATSU Hitono, Le soleil levant. Quatre tableaux lyriques, Louvain, Association Universitaire Catholique pour l'Aide aux Missions, 1928, 119pp., 21cm., cachet, 17 Euro.
  672. MATTELAER Eug., Kring des levens, s.l., s.d. [+/-1968], [116] pp.losbladig in originele map, gesigneerd met opdracht, 22cm., mooie staat, 27 Euro.
  673. MATTELAER Eugene, Zwaluw, waar vlieg je naar toe ? De strijd om de Scheldemonding 03.09.44-02.11.44, De genesis van het Moed-gedicht, Mijn adieu aan ereburgemeester graaf Léon Lippens, Knokke, Matthys, 1987, 228pp.geïll., gecart.band, (blind voorblad verwijderd), volledig en in goede staat, 18 Euro.
  674. MAYEUR Jeanne, Le Signe du Berger - poèmes, Bruxelles, La Revue Sincère, 1927, 78pp., br.orig., 18cm., dans la série "Les cahiers de la 'Revue Sincère'" nr.22, bel état, 23 Euro.
  675. McFADDEN David, Gipsy guitar, Vancouver, Talonbooks, 1987, 111pp., 1st ed., stamp, VG, 10 Euro.
  676. MEERSSEMAN G.G. O.P., Der Hymnos Akathistos im Abendland. II: Gruss-Psalter, Gruss-Orationen, Gaude-Andachten und Litaneien, Freiburg Schweiz, Universitätsverlag, 1960, xv + 390pp., 24cm., in the series "Spicilegium Friburgense" vol.3, softcover, few stamps, text VG, R69293, 70 Euro.
  677. MEERSSEMAN G.G. O.P., Was de dichter Dante ook filosoof en theoloog? Herdenkingsrede uitgesproken bij de 700e verjaring van Dantes geboorte in de Klasse der Letteren op 20 februari 1965, Brussel, Paleis der Academiën, 1965, 20pp., 26cm., in de reeks "Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" jg.27 no.5, goede staat, T73144, 10 Euro.
  678. MEESTERS Rob (ed.), Roman van Heinric en Margriete van Limborch, uitgegeven volgens het Brusselse handschrift. Editio princeps + Bijlage: Aantekeningen bij het tekstgedeelte van de roman van Heinric en Margriete van Limborch, Amsterdam / Antwerpen, Wereld-bibliotheek, 1951, lxxvii + 147bl. [294]pp. + frontispice + los toegevoegd: 40pp.bijlage, enkele stempeltjes, [tekst in Middelnederlands], T72623, 25 Euro.
  679. MELAGE F., L'ame belge - poèmes pour le centenaire, Carlsbourg, Editions de la Revue belge de Pédagogie 1930, 61pp.richm.ill. par F.Mabin-Joseph, couverture illustrée en couleurs, bel état, 37 Euro.
  680. MELIS Huibrecht, Gedichten, Aalst, De Seyn-Verhougstraete, 1894, 96pp., beperkte en genummerde oplage van 150 exemplaren : dit is nr.22/150, orig.omslag, 17cm., 45 Euro.
  681. MELIS Jan [Beringen 1902 - Borgerhout 1974], Rythmen en melodieën - verzen, Brussel, Pieter Céoen, 1926, 62pp., 21cm., gedrukt op luxepapier, stempeltje, goede staat, T74817, 18 Euro.
  682. MELIS Jan [Beringen 1902 - Borgerhout 1974], Van jaar tot jaar, s.l., 1949, privé-druk, samengelezen uit de dichtbundels verschenen tussen 1927 en 1948 en vermeerderd met Kern, beperkte oplage, niet in de handel, 108pp.met tekeningen van R.Marinus, 23 Euro.
  683. MELIS Jan, Het looze visschertje. Toneelschets in één bedrijf, Kortrijk, Vermaut, 1930, 32pp., 20cm., stempeltje op titelblad, onopengesneden [MELIS Jan, Beringen 1902 - Borgerhout 1974], 17 Euro.
  684. MELIS Jan, Purperen bloei, s.l., privé-uitgave, 1946, 61pp., mooie staat, [MELIS Jan, Beringen 1902 - Borgerhout 1974], 15 Euro.
  685. MELIS Jan, Schaduwland - gedichten, s.l., Privé-uitgave, 1948, 63pp., beperkte oplage, niet in de handel (privé-druk), onopengesneden, goede staat, [MELIS Jan, Beringen 1902 - Borgerhout 1974], 20 Euro.
  686. MELLEN Christiane, Titelspectrum - Aspecten van Achterbergs prismatisch wereldbeeld, Leuven, 1981, [iv +] 96pp., in-4, mooiee staat, [onuitgegeven thesis tot het verkrijgen van de graad van licentiaat in de Germaanse Filologie, Katholieke Universiteit Leuven 1981, promotor: prof. Marcel Janssens], 25 Euro.
  687. MENSINK B.A. Dr., Jan Baptist Stalpart van der Wiele - advocaat, priester en zielzorger 1579-1630, Bussum, Paul Brand, s.d. [+/- 1958], [viii +] 237pp.+ 3 platen + 1 uitvouwbare genealogische tabel, 25 Euro.
  688. MESSCHERT Willem (ROCHUSSEN C., ill. & TOLLENS H., voorwoord), De gouden bruiloft, Haarlem, Kruseman, s.d. [1848], 100pp.geïll.met vignetten van Rochussen, 26cm., blinde omslag, stempeltje, enkele roestvlekjes, T72665, 27 Euro.
  689. MEULON Henri, Le bonnet de marin - poèmes, Zevenkerken (Bruges), 1978, 109pp., bel état, 11,5 Euro.
  690. MEULON Henri, Le chemin de la mer - poèmes, Zevenkerken (Bruges), 1977, 112pp., br., bel état, 12,5 Euro.
  691. MEYLAND Frank, Mors et vita, Antwerpen, De Brug, 1947, 25pp.met frontispice-tekening door P. Serneels, 20cm., in de reeks "Mens en muze" vol.3, beperkte oplage van 500 genummerde exemplaren: dit is nr 366/500, enkele roestvlekjes, zoniet in goede staat, T69570, 17 Euro.
  692. MICHEL ANGELO, Sonnetten (uit het italiaans vertaald door Nico Van Suchtelen, Amsterdam, W.B.-vereniging, s.d., 17pp., 7,5 Euro.
  693. MICHIELS Gerard, De Limburgse dichters, Lier, De bladen voor de poëzie, 1956, 62pp., 22cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, gecart., 20 Euro.
  694. MILLOT Mado, Esquisses, s.l. [Bruxelles], Ca Ira, 1947, 37pp., br.orig., 20cm., bel état, 24 Euro.
  695. MILTZ Ingo Albert Otto, Caprice als dichterisches Genre in der französischen Literatur, Bonn, 1971, 207pp., 21cm., Academic dissertation (Inaugural-Dissertation zur Erlangung der Doktorwürde der Philosophischen Fakultät der Rheinischen Friedrich-Wilhelms-Universität zu Bonn), 30 Euro.
  696. MINNE Jules, Seve Bantoue - Univers et poésie & L'Afrique et le sens de l'humain (essais) & Stele à l'enfance (poèmes), Bruxelles, Editions des Artistes, 1952, 149pp.avec frontispice, édition limitée et numérotée: nr.882/1100 sur pur fil, dans la collection "Europe-Afrique", bon état, 25 Euro.
  697. MOENS Wies & CANTRE Jozef (ill.), Opgangen, Antwerpen / Arnhem, De Sikkel / Van Loghem - Slaterus & Visser, [1922], 47pp.geïll.met houtsneden van Jozef Cantré , 25cm., stempeltje op voorblad, genummerde oplage: ex. 600/750, één van de 600 exemplaren gedrukt op zwaar Engels papier, 80 Euro.
  698. MOENS Wies (ed.) & V. HATZFELD Adolf (transl.), Das flämische Kampfgedicht, Jena, eugen Diederichs, 1942, 99pp., 20cm., 1st ed. (bilingual: Dutch-German), 20 Euro.
  699. MOENS Wies, De tocht, Antwerpen/ Amsterdam, De Sikkel/ Querido, s.d., 48pp., omslag geïllustreerd door Prosper De Troyer, 19cm., rug licht hersteld, 35 Euro.
  700. MOENS Wies, Een Vlag waait open... Spreekkoor bij gelegenheid van dfen 2n Landdag van het Verdinaso (1933), s.l., Verbond van Dietsche Nationaalsolidaristen, s.d., 12pp., 22cm., geïllustreerde omslag, 30 Euro.
  701. MOENS Wies, Poëzie (1919-1925), Anwterpen / Santpoort, De sikkel / Mees, s.d., 139pp., 19cm., linnen band, bevat de vierde uitgave van "De boodschap" (1919) en een keuze uit de bundels "De tocht" (1920), "Opgangen" (1921), "Landing" (1923) en uit de verzen die ontstonden tussen de eerste en tweede druk (1923-1925) van "Landing", 17 Euro.
  702. MOK M., Berijmde bokkesprongen, Amsterdam, Wereldbibliotheek, uit de reeks "Premieboeken voor de W.V.B.-leden" 1962 (voorjaar), 50pp.geïll., geïll.omslag, 6,5 Euro.
  703. MOK Maurits, Stadiën, Hasselt, Heideland, 1967, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.55, 8 Euro.
  704. MOMBRIZIO Bonino (BAYOT Alphonse & GROULT Pierre, eds.), La légende de sainte Catherine d'Alexandrie poème italien du XVe siècle, publié pour la première fois d'après le manuscrit unique de la bibliothèque royale de Belgique, Gembloux, Duculot, 1943, ix + 157pp., br.orig., 26cm., non coupé, bel état, H54891, 30 Euro.
  705. MORANE Edmond, Confidences à Nadine, suivies de: Heures Chaudes, Bruxelles, M.E.P.I., 1941, 102pp.avec dessin hors-texte et ex-libris de Charles Flagothier, dans la série "Le Tapis de Sable", bel état, 15 Euro.
  706. MORRIS David, The poetry of Gerard Manley Hopkins and T.S.Eliot in the light of the Donne tradition - a comparative study, Bern, A.Francke, 1953, 144pp., in the series "Schweizer Anglistische Arbeiten - Swiss studies in english" Vol.33, VG, 28 Euro.
  707. MULLER Carolus Guilielmus, De cyclo Graecorum epico et poetis cyclicis scripsit, eorum fragmenta collegit et interpretatus est Dr. Carolus Guilielmus Müller, Lipsiae, Sumptibus Augusti Lehnholdi, 1829, xvi + 188pp. + folding plate, 24cm., cart.cover., some foxing, text in Latin, K68715, 90 Euro.
  708. MULOT Edouard (& St-YVES l'abbé, préface), Méditations poétiques - De Gethsémani au Golgotha (Hommage à l'abbé E. St-Yves), Paris, chez l'auteur, s.d. [+/- 1889], 149pp.+ qqs.planches hors-texte, 26cm., partiellement non coupé, bon état, 40 Euro.
  709. MULS Jozef, Een onuitgegeven gedicht van Paul Van Ostayen, Gent, Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde, 1934, 12pp., 22cm., onopengesneden, mooie staat, 9 Euro.
  710. MUSSCHE Achilles, Koraal van den dood, Gent, 1938, 61pp.met omslagontwerp en houtsneden van Jozef Cantré, "uit de fijne Egmont-letter op simili-Japansch papier gedrukt in de werkplaatsen van de Stedelijke Jongensberoepsschool te Gent met de medewerking van Jozef Cantré", beperkte en genummerde oplage: nr.247/300, 2-kleurendruk, mooie staat, 45 Euro.
  711. MUSSCHE ACHILLES, Nederlandse poëtica, Brussel, A.De Boeck, 1960, 195pp., 3 druk, enkele tekstonderlijningen, 7,5 Euro.
  712. NAEFF, J. P., Bredero en de kritiek - Een bloemlezing uit de literatuur over Bredero, Amsterdam, Polak & Van Gennep, 1971, 183pp., 12,5 Euro.
  713. NAGANT Louis, Lueurs et rayons. Poèmes, Louvain, Uystpruyst-Dieudonné, 1902, 59pp., 18cm., 1e éd., br.orig., cachet, bon état, Y73217, 25 Euro.
  714. NAHON Alice, Op zachte vooizekens - gedichten, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1924, 55pp.+ frontispice (portret), wat roestplekjes, 4e uitgave, orig.omslag, goede staat, 10 Euro.
  715. NAHON ALICE, Schaduw (gedichten), Antwerpen/Leiden, De Nederlandsche Boekhandel /Sijthoff, 1929, 47pp., 3e uitgave, 10 Euro.
  716. NAHON ALICE, Vondelingskens ( gedichten), Antwerpen/Leiden, De Nederlandsche Boekhandel / A.W.Sijthoff, 1930, 56pp., 12 uitgave, 10 Euro.
  717. NAHON Alice, Vondelingskens (gedichten), Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1924, 56pp.+ frontispice (portret), wat roestplekjes, 7e uitgave, orig.omslag, goede staat, 12 Euro.
  718. NAHON, ALICE, Op Zachte Vooizekens (gedichten), Antwerpen / Leiden, De Nederlandsche Boekhandel / A.W.Sijthoff, 1930, 55pp., 10 uitgave, 10 Euro.
  719. NEMEC Vaclav, Veznice. Vybor Basni, Ceskych Budejovicich, Druzstevni Prace, 1945, 27pp.+ 2 engravings (frontispice & p.14), 24cm., pages loose in editor's cover, small stamp at verso of title page, printed on luxury paper, limited edition, VG, [text in Czech], T72882, 40 Euro.
  720. NEUMANN Karl Eugen (transl.), Die Lieder der Mönche und Nonnen Gotamo Buddhos, aus den Theragatha und Therigatha zum ersten Mal übersetzt, München, Piper, 1923, xxvii + 634pp., 16cm., cloth, G, [German translation], X71826, 21 Euro.
  721. NEUVILLE Guy, Chants de ma girouette, Bruxelles, Louis Musin 1977, 53pp., 1e ed. (à 500 ex.), bel état, 10 Euro.
  722. NICOD Marguerite, du réalisme à la réalité. Evolution artistique et itinéraire spirituel de Ramuz, Genève, Droz, 1966, 209pp., br.orig., 24cm., Dissertation académique (Thèse présentée à la Faculté des lettres de l'Université de Lausanne pour obtenir le grade de docteur ès lettres), 27 Euro.
  723. NIES Fritz, Poesie in prosaischer Welt - Untersuchungen zum Prosagedicht bei Aloysius Bertrand und Baudelaire, Heidelberg, Carl Winter, 1964, 298pp., cm., in the series "Studia Romanica" 7.Heft, 23 Euro.
  724. NN & SYMPHOSIUS (& GLORIE F., ed.), Variae collectiones aenigmatum Merovingicae aetatis (pars altera): Aegnimata quaestionum artis rhetoricae (Bernensia), Aenigmata, De nominibus litterarum (al. de alphabeto), Expositio alphabeti - De dubiis nominibus [Corpus Christianorum. Series latina, 133a], Turnhout, Brepols, 1968, pp.541-1010, 25cm., in the series "Corpus Christianorum. Series latina" vol.133a, editor's cloth with gilt lettering, VG, ISBN 2-503-01333-6, [introduction and text in Latin], 80 Euro.
  725. NN (een Antwerpse Capucienes), Gedichtenkrans voor een gezellige thuis, Antwerpen, 1953, 64pp., 6,5 Euro.
  726. NN (een kapucineske O.F.M.Cap.), Gelegenheidsdichtjes voor uw familiekring, Antwerpen, 1946, 68pp., 17cm., 13 Euro.
  727. NN (een roomsch catholyk tijdgenoot) & SCHOTEL G.D.J., voorwoord, De legende van den Geusen troubele in den jare 1572 ende 1575, Leiden, Sijthoff, 1872, 48pp., 21cm., moderne gecart.band, stempeltje, 35 Euro.
  728. NN (LYNA Frederik & VAN EEGHEM Willem, eds.), De Sotslach. Klucht uit ca. 1550, Brussel, De vrienden van het boek, 1932, 59pp. + 3 bijgevoegde buitentekstills. + bijgevoegde prospectus [4pp.], 26cm., beperkt en genummerde oplage: ex. 76 van 100 op grofkorrelig pannekoek gedrukte exemplaren, eerste nummer van de biliofieluitgaven van de Vrienden van het boek - tak Brussel [afdruk van een tot ca. 1550 opklimmend uniek handschrift van de klucht (Brussel, hs. 21660)], 50 Euro.
  729. NN (SMULDERS W., ed.), De sevenste bliscap van onser vrouwen. Mysteriespel van de XVde eeuw, 's-Hertogenbosch, Teulings, [1913], xxxii + 158pp.met buitentekstills. + viiipp.muziekteksten toegevoegd, 20cm. (met Nederlandse vertaling van de Middelnederlandse tekst), 20 Euro.
  730. NN (un religieux), Violettes. Poésies par un religieux, Paris, Joseph Albanel, 1867, 144pp., 19cm., br.orig., dédicacé par "Franz" à "ma chère Wilma", qqs.rousseurs, bon état, rare, Y72938, 60 Euro.
  731. NN [FOUGERET DE MONBRON Louis-Charles], La Henriade travestie en vers burlesques, Paris, 1808, 141pp., 13cm., cart.muet, 50 Euro.
  732. NN, De stylo poëtico ad usum studiosae juventutis, Antverpia, Grangé, 1823, 132 + [4]pp., 21cm., parchment cover (somewhat stained) (text in Latin), 60 Euro.
  733. NN, Der Minnen Loep, Leiden, Du Mortier en zoon, 1845-1846, 4 boeken in 3 vols., 280 + 135pp.+ 1 facsimile buiten-tekst, volledige tekst (maar zonder het volume met de varianten & aantekeningen en woordenlijst), verschenen in de reeks "Werken uitgegeven door de vereeniging ter bevordering van oude Nederlandsche Letterkunde" Jg.2 afl.1-2 en Jg.3 afl.1, slechts weinige roestplekjes, gecart. uitgeversbanden, mooie staat, 75 Euro.
  734. NN, Een groot schat in een klein vat - Geestelijke vertelkunst uit de middeleeuwen, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 309pp., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.2, 9 Euro.
  735. NN, Egidius waer bestu bleven - liederen uit het Gruuthuse-manuscript bijeengelezen en ingeleid door J.D. Janssens - Veerle Uyttersprot & Lieve Dewachter), Leuven, Davidsfonds, 1992, 112pp., mooie staat, linnen band met stofwikkel, 16 Euro.
  736. NN, Fraaie historie ende al waar - Ridderverhalen uit de middeleeuwen, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1967, 330pp., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.1, wat gebruiksslijtage, 7,5 Euro.
  737. NN, Gedichten '82 - een keuze uit de tijdschriften, Leuven, Davidsfonds 1983, 64pp., 6,5 Euro.
  738. NN, Heer Halewijn - luisterliederen uit de middeleeuwen bijeengelezen en ingeleid door Norbert de Paepe, Leuven, Davidsfonds, 1991, 104pp.met ills.in kleur & zw./w., linnen band met geïll.stofwikkel, 15 Euro.
  739. NN, Het daghet in den Oosten en twee andere balladen (inleiding door M.Deruelle, houtsneden van V.Stuyvaert), s.l., Willemsfonds, 1936, 21 + 72pp., 17,5 Euro.
  740. NN, Hiawatha - Het Indiaanse wordingsverhaal, van Beek, 2001, 316pp.geïll., mooie staat, 15 Euro.
  741. NN, Hilda Ram, Hoogstraten, J.Haseldonckx s.d.[+/-1908], 54pp.+ portret, 3e dr., uit de reeks "Nederlandsche schrijvers voor het middelbaar onderwijs" nr.1, 9 Euro.
  742. NN, Komische gedichten van den controleur, ten voordeele van weduwen van ambtenaren, Amsterdam, Hassels, 1884, 78pp., 21cm., linnen band, 25 Euro.
  743. NN, Le livre des Ballades (soixante ballades choisies), Paris, A.Lemerre, 1876, xxxii + 188pp., br., bel état, 40 Euro.
  744. NN, Le siège de l'église St-Urbain de Troyes (20 février 1906) poème héroï-comique en quatre chants (Episode de la persécution religieuse en France sous la République radicale-socialiste), Troyes, +/- 1906, 85pp.+ quelques planches hors-texte, avec tables, br.orig., 23cm., 35 Euro.
  745. NN, Neemt hier exempel an - Satire, lering en vermaan uit de middeleeuwen, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1968, 315pp., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.3, 9 Euro.
  746. NN, Ridder Sox of de trouwlustige totebel, en Koekeloer of de verschalkte vleier : twee luchtige luimen van Geoffrey Chaucer opgediept uit de prullenkraam van Willem Bilderdijk, Amsterdam /Antwerpen, Wereldbibliotheek-Vereniging, 1956, 66pp.geïll., [najaarspremie, t.g.v. 200e geboortejaar van Bilderdijk], 7,5 Euro.
  747. NN, Rijmelarijen van Meester De Splenter uit Dadizele, s.l., s.d., 115pp.met buitentekstills., 24cm., mooie staat, 23 Euro.
  748. NN, Slezské písne [Silesian songs], Praha, Spolek Ceských Bibliofilu v Praze, 1911, 127 + [5]pp., 20cm., softcover, small stamp at verso of title page, G, [text in Czech], T73298, 50 Euro.
  749. NN, Stances sur le voyage de sa majesté Charles X, fait au mois de septembre 1828 dans ses provinces de Lorraine et d'Alzace, Millau, chez Carrère Jeune, s.d. [+/-1828], 19pp., br.orig., 22cm., 30 Euro.
  750. NOE W., Wies Moens. De ontwikkelingsgang van een volksch dichter, Tielt, Lannoo, s.d., 87pp.met buitentekstills., 21cm., 15 Euro.
  751. NOLET DE BRAUWERE VAN STEELAND J., Poëzij en lettercritiek (1878-1884), Roeselare, De Seyn-Verhougstraete, 1884, 294pp., 23cm., orig.omslag (rug hersteld), goede staat, 50 Euro.
  752. NOTELAARS Frans, Uilenspiegel onder 't hakenkruis en er van onder. 1940-1944, Antwerpen, Lectura, 1944, 63pp., omslagillustratie door Franse Dille, 1 van de 200 exemplaren op getint opdikkend papier: nr.148/205, zeldzaam, 20cm., mooie staat, 50 Euro.
  753. NOTERMANS Jef, Rondom de Maaslandse dichter en minnezanger Heinric Van Veldeke, Hasselt, Heideland, 1973, 179pp., 20cm., 15 Euro.
  754. NOTHOMB Pierre, Ans de grâce ; Poèmes 1923-1957, Paris, Ed.Universitaires 1958, 291pp., couv.cart., bel état, 27,5 Euro.
  755. NYSSEN J.J., Essai de poétique, Saint-Trond, Vanwest-Pluymers, 1845, xvi + 492pp., 23cm., couv.cart. (dos en cuir avec titre et faux-nerfs dorés, qqs.traces d'usage), 2e édition revue corrigée et augmentée d'une troisième partie traitant du style, bon état, 60 Euro.
  756. OBREBSKA-JABLONSKA Antonina [OBREBSKIEJ-JABLONSKIEJ Antoniny] (ed.), Slowo o wyprawie Igora, Warszawa, Panstwowy Instytut Wydawniczy, 1954, 176 + viii + 46pp. + plates out-of-text + folding genealogical plate, 26cm., softcover, G, [added: 2 articles: OBREBSKA-JABLONSKA Antonina, Slowenskie wydanie "Slowa o wyprawie Igora", Kwartalnik Instytut Polsko-Radzieckiego, nr.3-4 (1956), pp.296-300 & SZOLSON Menasze, O Pierwszym przekladzie "Slowa o wyprawie Igora" na jezyk polski, Kwartalnik Instytut Polsko-Radzieckiego, nr.3-4 (1956), pp.68-76], X71240, 75 Euro.
  757. OMONT Henri, Satire de Garnier de Rouen contre le poète Moriuht (Xe-XIe siècle), Paris, 1895, 18pp., extrait de l'"Annuaire-Bulletin de la Société de l'Histoire de France" T.XXXI (année 1894), non coupé, br.orig., peu de rousseurs, bel état, [introduction en français, texte du poème en latin], 20 Euro.
  758. OORDA L., De dichter Albrecht Rodenbach, Brugge, Kerlinga, 1909, 74pp., 24cm., gedrukt op luxepapier, enkele roestvlekjes, stempeltje, T73009, 15 Euro.
  759. OSIRIS jean, Okiana, Genève, Société des Amis de Jean Osiris, 1986, 48pp.avec ills. de Caline Fauve & Danilo Wyss, bel état, 10 Euro.
  760. OUDEMANN A.C. sr., Woordenboek op de gedichten van G.Az. Bredero, Leiden, Brill, 1857, x + 512pp., in: "Nieuwe reeks van werken van de maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden" 9e deel, blinde gecart.omslag uit de tijd (rug hersteld), goede staat, 35 Euro.
  761. OVIDE [OVIDIUS] & VIRGILE [VIRGILIUS] & DU RYER (trad.), Les metamorphoses d'Ovide, traduites en françois par mr. Du Ryer... avec des explications à la fin de chacune fable. Augmentée en cette dernière édition du Jugement de Paris et de la Metamorphose des abeilles [de Virgile] [3 volumes], Paris, Pierre Emery, 1704, Complet en 3 volumes: [xviii], 414, [4bl] + [4bl], [viii], 488, [4bl] + [4bl], [viii], 410, [4bl] pp.avec frontispice gravé & portrait et planches hors-texte (des figures en taille douce signées Lalouette), 16cm., reliures plein-cuir d'époque (titres et décorations dorés aux dos, charnières peu fragiles, petit manque aux dos), bon état, 300 Euro.
  762. OZANAM A.-F., Les poètes franciscains en Italie au treizième siècle, avec un choix des petites fleurs de saint François (traduites du latin) suivie de recherches nouvelles sur les sources poétiques de la Divine Comédie [Dante], Paris, Lecoffre, 1882, 540pp., reliure demi-toile (plats marbrés), 6ème éd., tome V des "Oeuvres complètes", peu de rousseurs, bon état, T24757, 35 Euro.
  763. OZANAM Frédéric & CONDAMIN James, Deux oeuvres de jeunesse de Frédéric Ozanam rééditées à l'occasion des fêtes du premier centenaire de sa naissance (1813 - 23 avril - 1913) et précédées d'un avant-propos, Lyon-Paris, Vitte, 1913, lvii + 287 + 48pp., br.orig., 23cm., contient les ouvrages suivants: I: Essai sur la philosophie de Dante (thèse pour le doctorat) & II: De frequenti apud veteres poetas heroum ad inferos descensu (theses disceptandas facultati litterarum parisiensi), 37 Euro.
  764. PALMA ALFONSO ORTIZ, Ritmos y Rimas, Mexico, Ateneo Nacional de Artes de Mexico 1952, 143pp., (text in Spanish), VG, 22,5 Euro.
  765. PALMEN Maurice G., Zonder naald, Tongeren, 1997, 107pp.geïll., 21cm., 13 Euro.
  766. PALUMBO Edward M., The literary use of formulas in "Guthlac II" and their relation to Felix's "Vita Sancti Guthlaci", The Hague/ Paris, Mouton, 1977, 87pp., softcover, 24cm., 23 Euro.
  767. PAQUOT Marcel, La joie d'aimer - poèmes, Front belge - Edition des Cahiers, 1919, 40pp., signé avec dédicace par l'auteur, couv.avec rousseurs, intérieur en bel état, 22,5 Euro.
  768. PATETTA Federico, Venturino de Prioribus - Umanista Ligure del seculo XV, Citta del Vaticano, Biblioteca Apostolica Vaticana, 1950, viii + 431pp., 25cm., dans la série "Studi e Testi" vol.149, cachet, bel état, 60 Euro.
  769. PEETERS J. (inl.), Den spyeghel der salicheyt van elckerlyc. Hoe dat elckerlyc mensche wert ghedaecht Gode rekeninghe te doen, Sint-Truiden, Moreau, s.d., 30pp., 18cm., heringebonden in roodlinnen band met volgende tekst in goudopdruk op voorste plat: "Eerbiedig aangeboden aan Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Monseigneur Rutten, bisschop van Luik en Eupen-Malmedy. Jos. Peeters", schutbladen met vergulde decoratie, oorspronkelijke omslag mee ingebonden, 40 Euro.
  770. PELEMAN Bert, Franciscus en de Vlaamse Gaai. Een vlucht licht gevederde verzen mede bedoeld als een ludiek pleidooi voor het leefmilieu, Retie, Kempische Boekhandel, 1982, 88pp.met tekeningen van Regnier De Herde, 18cm., gesigneerd met opdracht en kleine tekening door de auteur, gecart.band, stofwikkel, mooie staat, T69685, 20 Euro.
  771. PELLICO Silvio (da Saluzzo), Poesie inedite di Silvio Pellico da Saluzzo [2 volumes], Parigi [Paris], Baudry, 1837, 2 volumes: together vi + 456pp., full-leather binding, text in italian, 22cm., all edges engilded, marbled endpapers, some foxing, in the series "Collezione de' migliori autori Italiani antichi e moderni" T.XXXVII, 110 Euro.
  772. PERRON-LOUIS Georges (& illustrations de André Baehr), Le chant du retour, Paris, Arc-en-Ciel 1946, 157pp.avec ills.en couleurs de André Baehr, éd.limitée Nr.516/1000, sur Ingrès, très bel état, 75 Euro.
  773. PERSOON WILLEM, Regeneratie : gedichten 1977-1980, Beveren, Orion-Colibrant, 1981, pp., uit de reeks "De Bladen voor de Poëzie" jg.29 nr.4, gesigneerd met opdracht, 10 Euro.
  774. PETRUS BLESENSIS [PIERRE DE BLOIS, PETER OF BLOIS] (WOLLIN C., ed.), Petri Blesensis Carmina (Corpus Christianorum, Continuatio Mediaevalis, 128), Turnhout, Brepols, 1998, 714pp., 25cm., in the series "Corpus Christianorum, Continuatio Mediaevalis" vol.128, editor's cloth with gilt lettering, VG, ISBN 2-503-04281-8, (introduction in German, text in Latin), 190 Euro.
  775. PETRUS PICTOR & PETRUS DE SANCTO AUDEMARO (& VAN ACKER L., ed.), Petri Pictoris Carmina nec non Petri de Sancto Audemaro Librum de coloribus faciendis [Corpus Christianorum. Continuatio Mediaevalis, 25], Turnhout, Brepols, 1972, clxx + 247pp., 25cm., in the series "Corpus Christianorum. Continuatio Mediaevalis" vol.25, editor's cloth with gilt lettering, VG, ISBN 2-503-03251-1 [introduction in German, text in Latin], 75 Euro.
  776. PFEIFFER Johannes, Wege zur Dichtung - Eine Einführung in die Kunst des Lesens, Hamburg, Friedrich Wittig Verlag 1952, 144pp., linen cover with dustwrapper, VG, 12,5 Euro.
  777. PIRENNE H., Chronique rimée des troubles de Flandre en 1379-1380 (publié avec une introduction et des notes par H.Pirenne), Gand, Siffer, 1902, xx + 63pp., dans la série "Société d'histoire et d'archéologie de Gand. Publication extraordinaire" no.1, br.orig., 23cm., 23 Euro.
  778. PLANTIER l'abbé, Etudes littéraires sur les poètes bibliques, Paris/ Lyon, Périsse frères, 1842, viii + 408pp., tranches dorés, reliure cart.avec dos en cuir (titre et décorations dorées au dos, charnières peu fatiguées), bon état, 50 Euro.
  779. PLANTIER Mgr., Etudes littéraires sur les poetes bibliques [2 tomes], Paris, Giraud, 1865, 2 tomes en 1 volume: xi,370 + 377pp., 2e édition revue et considérablement augmentée, reliure cart. (dos en cuir avec titree doré), 23cm., qqs.estampes et rousseurs, bon état, 90 Euro.
  780. PLETSERS Roger, Rozen van de morgen, Drongen, Colibrant, 1959, 45pp., 21cm., beperkte en genummerde oplge: nr.84/200, mooie staat, 17 Euro.
  781. PLISNIER CHARLES, Brûler vif ; Poésie 1920-1943, Paris, Editions Universitaires 1957, 205pp., couv.cart., bel état, 22,5 Euro.
  782. POELHEKKE M.A.P.C., Een pionier J.A. Alberdingk Thijm 1840-1853, Nijmegen, Malmberg, s.d. [19e E.], 114pp., stempel op titelblad, rug hersteld, goed, 17 Euro.
  783. POELHEKKE, M.A.P.C., Lyriek, Groningen / Den Haag, J.B.Wolters, 1924, 288pp., linnen band, T10470, 17 Euro.
  784. POIRTERS Adr. S.J. (& SALSMANS J. S.J., uitg.), Den Spieghel van Philagie - door Adr.Poirters S.I., heruitgaaf van den III.druk Antwerpen 1674, van inleiding en aanteekeningen voorzien door prof.J.Salsmans S.I., Leuven, De Vlaamsche Drukkerij, 1937, viii + 287pp., "Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterekunde. Uitgave van het Salsmans-fonds" nr.4, 25 Euro.
  785. POLYTE Jeanne, Nos amis les poètes - choix de poèmes de poètes belges - à l'usage des enfants des écoles, Bruxelles/Paris, Vromant & Cie. 1921, 318pp., couv.cart., dos en lin, 15 Euro.
  786. POMES Hendrikus, Over Van Alphen's kindergedichtjes. Bijdrage tot de kennis van de opvoeding hier te lande in de 18e eeuw, Rotterdam, Brusse, 1908, xii + 283pp.+ frontispice (portret), 25cm., Academisch proefschrift (ter verkrijging van de graad van doctor in de Nederlandse letteren aan de Rijks-Universiteit te Leiden, 1908), 27 Euro.
  787. PONCY Charles (maçon à Toulon), Poésies ; La chanson de chaque métier poésies (4e volume) & Regains (5e volume), Paris, Hachette, 1868, 2 volumes reliés en 1 tome: 306 + 273pp., reliure cart. (dos en cuir rouge avec titre et nerfs dorés), peu de rousseurs, 15cm., bon état, [volume 4 contient une préface de l'auteur addressée à Georges Sand (pp.5-15)], 60 Euro.
  788. PONCY Charles (maçon à Toulon), Poésies ; Marines (1e volume) & Le chantier (2e volume), Paris, Hachette, 1867, 2 volumes reliés en 1 tome: xiii,xlix,203 + 303pp., reliure cart. (dos en cuir rouge avec titre et nerfs dorés), peu de rousseurs, 15cm., bon état, Volume 1 contient une préface de l'auteur (xiii pp.) & une Notice sur Charles Poncy par Ortolan (xlix pp.), Volume 2 contient une préface par Georges Sand, 60 Euro.
  789. POOT H.K., STARING A.C.W., GEZELLE Guido, Dichteren het woord gelaten - Poot, Staring en Gezelle, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1969, 311pp., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.17, 7,5 Euro.
  790. PORTEMAN Karel, De mystieke lyriek van Lucas van Mechelen (1595/96 - 1652) [2 delen], Gent, Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde, 1977-1978, 2 volumes: samen 495pp., gesigneerd met opdracht, KANTL 6e reeks nr.108, 24cm., onopengesneden, mooie staat, 50 Euro.
  791. POTGIETER, E.J., De werken van E.J.Potgieter ( verzameld onder toezicht van Joh.C.Zimmerman) - deel IX: Poëzy 1832-1868, 1 deel, Haarlem, Tjeenk Willink, 1890, 5 druk, harde kaft, 15 Euro.
  792. POTGIETER, E.J., Eens minnaars hoop heeft aadlaars wieken (inleiding dr. W.J.Simons), Hasselt, Heideland, 1974, 80pp., uit de reeks " Poëtisch Erfdeel der Nederlanden " Nr.88, 6 Euro.
  793. POTVIN Ch., Un peu de poésie Homérique - comment il faudrait la traduire et l'illustrer, Bruxelles, 1889, 42pp.avec illustrations dans le texte + 3 planches hors-texte, in-4 , non coupé, [publié dans et extrait de "Mémoires de l'Académie Royale des Sciences, des Lettres et des Beaux-Arts de Belgique", T.47, 1889], 35 Euro.
  794. POTVIN Charles & HOMERE [HOMERUS, HOMEROS], Homère. Choix de rapsodies, illustrées d'après l'art antique et l'archéologie moderne, et mises en vers par Charles Potvin, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1891-1893, 219 (1) pp.avec 45 figures + 11 planches hors-texte, publié dans et extrait de "Mémoires de l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome L (50), in-4, non coupé, bel état, 100 Euro.
  795. PRADERE O., La Bretagne poétique (traditions, moeurs, coutumes, chansons, légendes, ballades, etc., etc.), Paris, Librairie Générale, 1872, xiv + 466pp., reliure cart., dos en cuir rouge avec titre et faux-nerfs dorés, 22cm., bon état, 60 Euro.
  796. PRAET Jan (& BORMANS J.-H., ed.), Speghel der wijsheit of Leeringe der zalichede, van Jan Praet, westvlaemsch dichter van 't einde der XIIIe eeuw (voor de eerste mael uitgegeven van wege de Koninklijke Akademie van België), Brussel, Hayez, 1872, xv + 208pp., orig.omslag, op luxe-papier, 26cm., stempeltje op titelblad, mooie staat, zeldzaam, 150 Euro.
  797. PRASUHN Klaus-Ulrich, Zur Erfüllung der Spenserstanze, bei Edmund Spenser, Lord Byron und John Keats, Göttingen, 1974, 297 + vii pp., 21cm., Academic dissertation (Inaugural-Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der Philosophischen Fakultät der Georg-August-Universität zu Göttingen), 30 Euro.
  798. PRETE Sesto, Two humanistic anthologies, Citta del Vaticano, Biblioteca Apostolica Vaticana, 1964, 107pp.+ plates out-of-text, in the series "Studi e Testi" vol.230, 25cm., VG, 25 Euro.
  799. PRINS Jan, Timaios-sonnetten (deze veertig sonnetten zijn bestemd als inleiding vooraf te gaan aan een eerlang te verschijnen vertaling van Platoon's "Timaios"), s.l., s.d., 24pp., 25cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, zeldzaam, gedrukt op luxepapier Van Gelder, 24 Euro.
  800. PROPERCE [PROPERTIUS] & RAT Maurice (trad.), Elégies, Paris, Garnier, s.d., ix + 278pp., belle reliure demi-cuir avec titre et faux-nerfs dorés au dos, br.orig.conservée, 20cm., dans la série "Classiques Garnier", bel état, [édition bilingue: latin-francais], 30 Euro.
  801. PROSPER Aquitanus [Sancti Prosperi Aquitani], Hepi Axapiston - hoc est: Carmen de ingratis, Oeniponti/ Londini/Taurini/ Parisiis, Libraria Academica Wagneriana/ Nutt/ Marietti/ Albanel, 1873, 211pp. (with introduction and notes, contains also index on vols.1-24 of this series), cart.cover (spine in cloth), ex bibliotheca Cardinal Mercier, in the series "Sanctorum Patrum Opuscula selecta. Edidit et commentariis auxit H.Hurter S.J." vol.24, 13.5x9cm., few foxing, VG, [text in latin], 23 Euro.
  802. R.VAN SINT-JAN, Het West-Vlaamsch van Guido Gezelle, Antwerpen, De Sikkel, 1931, 310pp., enkele stempeltjes op titelblad, goede staat, 27 Euro.
  803. RACHBAUER Mary Aloysia, Wolfram von Eschenbach - A study of the relation of the content of books II-IV and IX of the Parzival to the Crestien manuscripts, Washington D.C., The Catholic University of America, 1934, xii + 263pp., softcover, VG, in the series "The Catholic University of America. Studies in german" vol.IV, [Academic dissertation], 50 Euro.
  804. RAM Hilda, Bloemen en bladeren, Antwerpen, Van Os - De Wolf, 1886, 158pp., 23cm., in de reeks "Uitgave van het Davidsfond" nr.50, 30 Euro.
  805. RAM Hilda, Gedichten, Aalst, De Seyn-Verhougstraete, 1906, 322pp.+ frontispice (portet van auteur), 26cm., grotendeels onopengesneden, 2 stempeltjes, wat gebruiksslijtage, goed, 30 Euro.
  806. RAM Hilda, Gedichten, Aalst, De Seyn-Verhougstraete, 1906, 322pp.+ frontispice (portet van auteur), 26cm., grotendeels onopengesneden, 37 Euro.
  807. RAUSCHER John J. S.M., The Virgin of Nazareth and other poems, Dayton, Horstman Printing Company, 1965, [120] pp., 2nd ed., 19cm., few foxing on edges, G, 10 Euro.
  808. REMANS A., Priester-dichter Jan-Mathijs Winters 1864-1935 Genk [Gedenkboek], Genk, 1964, beperkte oplage van 325 ex., 166pp.met ills., 21cm., 23 Euro.
  809. RENE Lucien, Fantaisies sur les arts graphiques, [Bruxelles], 1959, 115pp.+ portrait, dédicacé par l'auteur, br.orig., 20cm., 25 Euro.
  810. RENINCA, Brandend heden, Tielt, Lannoo, 1947, 80 + [iv] pp., gesigneerd door de auteur, roodlinnen band (binding aan binnenzijde hersteld), 23cm., 1e druk, tweekleurendruk, 2 stempeltjes, bibliotheeklabel op rug verwijderd, goede staat, T72626, 30 Euro.
  811. RENINCA, Openbaar geheim, s.l., s.d., 4pp., 31cm., uitgave buiten de handel van het gedicht "Openbaar Geheim" ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van Reninca, beperkte en genummerde oplage van 200 ex.: dit is nr. 105/200, gedrukt op BFK Rives 250gr., losbladig, in mapje, B69554, 25 Euro.
  812. RENINCA, Zaad in den wind, Tielt, Lannoo, 1953, 162pp., 2e druk, linnen band met stofwikkel, in oblong (11x14cm.), goede staat, 27 Euro.
  813. RENS Lieven, Van Moerbeiboom tot overoever. De poëzie van Anton van Wilderode, Antwerpen, Mercator-Plantijn, 1983, 367pp.rijkelijk geïll., linnen band, stofwikkel, goede staat, 35 Euro.
  814. RETTÉ Adolphe, Poésies 1897-1906 ; Campagne première, Lumières tranquilles, Poèmes de la Forêt, Paris, Léon Vanier, 1906, 248pp., exemplaire numéroté: no.19 (1 des 60 exemplaires sur Chine), br.orig. (peu usé), bon état, 40 Euro.
  815. REVIUS Jacobus (& BITTREMIEUX Clem, inleiding), In uw genade grondeloos, Hasselt, Heideland, 1967, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.51, 9 Euro.
  816. RHIJNVIS FEITH, Oden en gedichten [5 delen], Amsterdam (& vol.5: Haarlem-Zwolle), Johannes Allart (& vol.V: F.Bohn en D.Van Stegeren), 1796-1809 (& vol.V:1814), Volledig in 5 delen: viii,199 + viii,204 + viii [ii] 196 + xvi,204 + xiv,210 pp., + frontispice (portret van auteur) in deel I, gegraveerd vignet op titelbladen, originele blinde omslagen (sommige ruggen licht beschadigd en hersteld), 22cm., enkele stempeltjes, goede staat, 210 Euro.
  817. RIPOSATI Benedetto, L'elegia a Messalino di Albio Tibullo (II,5), Milano, Vita e Pensiero, 1942, vii + 99pp., br., dans la série "Pubblicazione dell'Universita cattolica del S.Cuore, serie quarta: Scienze Filologiche" vol.XI, bon état, 25 Euro.
  818. RODENBACH Albrecht & VERSCHAEVE Cyriel, Keurgedichten - ingeleid met eene studie door Cyriel Verschaeve, Brugge/ Leuven/ Leiden, Sint Michiel & Vlaamsche Boekenhalle, 1919, 144pp., ingebonden in gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 16cm., goede staat, 23 Euro.
  819. RODENBACH Albrecht, Al de gedichten van Albrecht Rodenbach, Rousselare, Jules De Meester-Van Nieuwenhuyse, 1888, 216pp., ingebonden in gecart.band (blauwlinnen rug met titel in goudopdruk, orig.omslag mee ingebonden), 22cm., 75 Euro.
  820. RODENBACH Albrecht, Gedichten - deel I, Tielt, Lannoo, 1930, deel I: XXXI + 175pp.met enige buitentekstills., herziene uitgave - bezorgd en vervolledigd door Ferdinand Rodenbach en ingeleid door Cyriel Verschaeve. Uitgegeven t.g.v. 's dichters vijftigjarig overlijden (27 oct.1856 - 23 juni 1880 - 1930), 15 Euro.
  821. RODENBACH Ferdinand, Albrecht Rodenbach en de blauwvoeterij, ... Deel I: In het gesticht van Roeselare, Deel II: Leuven [volledig in 2 delen], Amsterdam, Van Looy, 1909, [... met de verzameling zijner voordrachten, artikels, nota's, oorkonden en allerhande onuitgegeven wetenswaardigheden in dicht en ondicht, betreffend kunst, taal en Vlaamschen kamp] volledig in 2 delen: 228+ 287pp.met [1] buitentekstill., 23cm., onopengesneden, 100 Euro.
  822. RODENBACH, Albrecht, Keurgedichten - ingeleid met eene studie door Cyriel Verschaeve, Brugge/Leuven/Leiden, Sint Michiel & Vlaamsche Boekenhalle, 1919, 144pp., mooie staat, 15 Euro.
  823. ROEGIERS Patrick, La Belgique en vers contre tout. Poèmes macaroniques, Avin / Hannut, Wilquin, 2003, 78pp., 18cm., br., bel état, 10 Euro.
  824. ROELANTS Maurice, De lof der liefde - omvattende: Pygmalion, Aphrodite op aarde, Wat het orakel weet, Amsterdam-Brussel/ 's-Gravenhage, Elsevier/ Stols, 1949, 65pp., beperkte en genummerde oplage: nr.68/450, 22cm., orig.omslag (licht bevlekt), goede staat, 20 Euro.
  825. ROGGEMAN WILLEM M., Gedichten 57/70 - De school van het plotselinge ontwaken - met een inleidend essay door Mark Dangin, 's-Gravenhage-Rotterdam/ Antwerpen, Nijgh & Van Ditmar/ Standaard Uitgeverij, 1972, 165pp., 12 Euro.
  826. ROGGIA G.B. (introduction), L'epopea di Gilgamesh (introduzione di G.B. Roggia su la formazione del poema e i problemi dello spirito nell'antico oriente), Milano, Bocca, 1944, 189pp., br.orig., dans la série "Breviari mistici" no.16, 17cm., [texte en italien], 27 Euro.
  827. ROLAND HOLST A., Over den dichter Leopold, Maastricht / Brussel, A.A.M.Stols, s.d., 55pp., uit de reeks Kaleidoscoop N 15, harde kaft, tweede druk, 10 Euro.
  828. ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, Henr., Heldensage - een gedicht, Amsterdam, Querido, 1928, 162pp., rug licht beschadigd, 12,5 Euro.
  829. ROLLER Pierre (& HUMBLET Theo, ills.), Zingen om de aarde. Gedichten. Chants planétaires. Poèmes, Leuven, Leuvense Schrijversaktie, 1981, 111pp.geïll., 21cm., in de reeks "Leuvense Cahiers, Europese reeks", nr. 29, met opdracht/avec dédicace, tweetalige uitgave (Nederlands-Frans), éd.bilingue (français-néerlandais), mooie staat, 20 Euro.
  830. ROMAN Andre, Bassar et son expérience courtoise. Les vers à 'Abda: texte arabe, traduction et lexique, Beyrouth, Dar El-Machreq, 1972, 487pp., 25cm., dans la série "Recherches publiées sous la direction de l'Institut de Lettres Orientales de Beyrouth. Nouvelle série. A. Langue arabe et pensée islamique" vol.5, reliure toile, jaq., bon état, rare, [bilingue: arabe-français], X72355, 170 Euro.
  831. RONSARD, Les amours, Paris, Bordas 1949, xvi + 379pp.+ qqs.ills.hors texte, 20 Euro.
  832. ROOSE Lode, Anna Bijns - Een rederijkster uit de hervormingstijd, Gent, 1963, xii + 377pp.+ 8 buitentekstills., in: "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde - Bekroonde werken" 6e reeks nr.93, onopengesneden, mooie staat, 40 Euro.
  833. ROUSE W.H.D. (ed. & transl.), Jinacarita, London, Henry Frowde (for the Pali Text Society), 1905, iv + 65pp., 23cm., extract from the "Journal of Pali Text Society" 1905, original softcover (only the upper wrapper is fully preserved), copy of sir H. Bailey bearing his signature, small stamp, text VG, [Pali text with translation], X71780, 30 Euro.
  834. RUBES Jan, Edmond Vandercammen ou l'architecture du caché (essai d'analyse sémantique), Bruxelles, Académie Royale de Langue et de Littérature françaises, 1984, 91pp., jaq., bel état, 17 Euro.
  835. RUELLE Pierre (ed.) & HUON DE BORDEAUX, Huon de Bordeaux, Bruxelles, Presses Universitaires, 1960, 499pp.+ 5 planches, dans la série "Université Libre de Bruxelles. Faculté de Philosophie et Lettres" Tome XX, 24cm., 50 Euro.
  836. RUET Noël, Les roses de Noël, Liège [B.], 1938, éd.limitée et numérotée: Nr.167/300 sur Papier Featherweight, signé avec dédicace par l'auteur, (nr.écrit sur la couv. sinon en très bel état), 55 Euro.
  837. RUTILIUS Claudius Namatianus (& VAN DE WOESTIJNE Paul, ed.), Rutilius Claudius Namatianus De Reditu Suo. Edition critique, Antwerpen, De Sikkel, s.d. [+/-1936], 103pp., 25cm., br.orig., non coupé, dans la série Rijksuniversiteit te Gent. Werken uitgegeven door de faculteit van de wijsbegeerte en letteren" fasc.76, [introduction en français, texte de Rutilius en latin], 27 Euro.
  838. RUTTEN Felix, Avondrood, Roermond, Romen & zonen, 1913, xx + 113 + [3]pp., omslagill.van J.Th. Toorop, 20cm., enkele stempeltjes, 17 Euro.
  839. RUTTEN Mathieu [Lanaken 1906 - ?], Altengrabow, 16pp., uit de "Bladen voor de Poëzie" jg.5 nr.2, febr.1941, enkele roestplekjes, mooie staat, 9 Euro.
  840. RUTTEN Mathieu [Lanaken 1906 - ?], Met de tong gezegd [poëzie], Deurle, Colibrant, 1972, 57pp., mooie staat, 11,5 Euro.
  841. RUTTEN MATHIEU, De lyriek van Karel van de Woestijne, Brussel, Karel Van De Woestijne-Genootschap, 1935, 305pp., met vignet en titelblad van Jozef Cantré, goede staat, 50 Euro.
  842. RUTTEN Mathieu, De lyriek van Karel van de Woestijne, Liége / Paris, Faculté de Philosophie / Droz, 1934, 304pp., 25cm., in de reeks "Bibliothèque de la Faculté de Philosophie et Lettres de l'Université de Liégé" fasc.62, originele omslag, goed, T73851, 35 Euro.
  843. RUTTEN, M., Tucht en ontucht in de poëzie van H.Hensen en B.De Corte, Tongeren, G.Michiels-broeders, s.d., 159pp., uit de "Oostlandreeks" N 10, 12,5 Euro.
  844. SAINT JEAN DE LA CROIX, Trois poèmes majeurs (avec une préface et dans une traduction de Pierre Darmangeat, en regard le texte de Saint-Jean) [éd.bilingue: français/espagnol], Paris, Portes de France 1947, 81pp., ex. de Presse numéroté sur Vélin des Papéteries Sorel-Moussel: nr.19/200, impr.en deux couleurs, bel état, 20 Euro.
  845. SAINT JEAN DE LA CROIX, Trois poèmes majeurs (avec une préface et dans une traduction de Pierre Darmangeat, en regard le texte de Saint-Jean) [éd.bilingue: français/espagnol], Paris, Portes de France 1947, 81pp., exemplaire numéroté sur Vélin des Papéteries Sorel-Moussel: nr.2080, impr.en deux couleurs, bel état, 20 Euro.
  846. SANDERS Gabriel, Licht en duisternis in de Christelijke grafschriften [2 volumes] I.Aards leven en licht duisternis voor en na de dood & II.Licht na de dood, Brussel, Paleis der Academiën, 1965, LXIII + 1058pp., in de reeks "Verhandelingen van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" jg.xxvii nr.56, 27cm., 70 Euro.
  847. SANDWEG Walther, Die Fremdwörter bei Tannhäuser, Bonn, Scheur, 1931, 61pp., Academic dissertation [Inaugural-Dissertation zur Erlangung der Doktorwürde der Hohen Philosophischen Fakultät der Universität Köln], 23 Euro.
  848. SAN-MARTE [= SCHULZ Albert, 1802-1893], Ueber Wolfram's von Eschenbach Rittergedicht Wilhelm von Orange und sein Verhältniss zu den altfranzösischen Dichtungen gleiches Inhalts, Quedlinburg & Leipzig, Gottfr. Basse, 1871, 165pp., 22cm., orig.softcover (stamp, bit damaged), pages uncut, interior/text VG, rare, [text in german], in the series "Bibliothek der gesammten deutschen National-Literatur" Abtheil.II Band 5, 50 Euro.
  849. SAUWEN Arnold [Stokkem 1857 - Brasschaat 1938], De laatste garven, Antwerpen, Gust Janssens, 1924, 95pp. (met portret als frontispice), wat roest, stempeltje op schutblad, goede staat, 16 Euro.
  850. SAUWEN Arnold, De zingende krekel, Stokkem, Kunstkring Arnold Sauwen, 1982, 96pp., 21cm., [SAUWEN Arnold, Stokkem 1857 - Brasschaat 1938], 14 Euro.
  851. SCHAEPMAN H.J.A.M., Van het H.Sacrament van Mirakel tot Amsterdam, Utrecht, Wed.Van Rossum, 1895, 29pp.+ frontispice, gecart.band met linnen rug (wat gebruiksslijtage), enkele stempeltjes, 2e druk, 20 Euro.
  852. SCHAEPMAN, H.J.A.M., Aya Sofia, Utrecht, Van Rossum, 1906, 232pp., 4 druk, enkele tekstaantekeningen, 11,5 Euro.
  853. SCHAUB-BUNGERS Annegret, Die Poetik Stefan Georges im Rahmen seiner Kunstanschauung (Versuch einer Ideologiekritik), Göttingen, 1972, 189 + viii pp., 21cm., Academic dissertation (Inaugural-Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der Philosophischen Fakultät der Georg-August-Universität zu Göttingen), 30 Euro.
  854. SCHEER LIEVE, De poëtische wereld van Paul Snoek - proeve van close-reading, Brussel/Den Haag, Manteau, 1966, 103pp., Nr.1 uit de reeks "Maerlantpockets", 10 Euro.
  855. SCHELER Aug., Etude lexicologique sur les poésies de Gillon le Muisit (préface, glossaire, corrections), Bruxelles, Hayez, 1886, xii + 186pp., 23cm., br.muet, non coupé, bon état, publié dans et extrait des "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique. In-8" tome XXXVII, 45 Euro.
  856. SCHEPENS JAN, Johan Daisne, Antwerpen-Brussel-Gent-Leuven, Standaard-Boekhandel, 1946, 97pp., 11,5 Euro.
  857. SCHEPENS Piet, Hendrik van Veldeke - middelnederlandsch dichter, Gent, Van Rysselberghe & Rombaut, 1927, 88pp., 26cm., enkele stempels, klein hoekje uit omslag, wat roestplekjes, 20 Euro.
  858. SCHILLER & BROUWERS J. (vert.), Schillers lied van de klok, uit het hoogduitsch vertaald, Leuven, Weduwe C._J.Fonteyn, 1873, 21pp., 22cm., enkele stempeltjes, wat gebruiksslijtage, goed, 14 Euro.
  859. SCHILLER, Schillers Werke (Auswahl in sechs Bänden) herausgegeben von Eduard von der Hellen, Stuttgart & Berlin, J.G.Cotta'sche Buchhandlung, +/- 1925, xxi + 352 + 358 + + 347 + 359 + 349 + 384pp., text in Gotic, cart.cover, linen back, with original dustwrappers, VG, 110 Euro.
  860. SCHILLER, Schillers Werke [in 5 volumes, herausgegeben und erläutert von Prof.Dr.Paul Brandt, mit einer Inleitung von Prof.Dr.Karl Heinemann], Leipzig, Albrecht Seemann s.d., viii + 506 + 543 + 516 + 491 + 462pp., text in Gotic, few underlinings only in the introduction (1st vol.), linen covers, VG, 62 Euro.
  861. SCHMOOK, GER, P. Van Langendonck, Antwerpen, Helios, 1968, 48pp.+ 8pp.buitentekstills., uit de reeks "Monografieën over Vlaamse Letterkunde" nr.44, gecart., 7,5 Euro.
  862. SCHMOOK, GER, P. Van Langendonck, Helios, Antwerpen, 1968, 48pp.+ 8pp.buitentekstills., uit de reeks "Monografieën over Vlaamse Letterkunde" nr.44, bib.ex., 6 Euro.
  863. SCHOKAERT, Rufin, Juvenilia - Poésies de mes dix-sept ans / gedichten mijner jeugd, Leuven, Sint-Alfonsusdrukkerij, s.d., 118pp., niet in de handel, 3-kleurendruk, wat roestvlekjes, 12,5 Euro.
  864. SCHÖNHERR Paul, Saint-Amant sein Leben und seine Werke (Inaugural-Dissertation zur Erlangung der Doktorwürde bei der philosophischen Fakultät der Universität Leipzig), Oppeln-Leipzig, Eugen Franck, 1888, viii + 72pp., few foxing, back repaired, else VG, [Saint-Amant, 1591-1664, France], 24 Euro.
  865. SCHOONEN L., Les Gloires du Pays, tableaux épiques, suivi de 'Les Géorgiques Belges', Bruxelles, Périchon, 1843-44, xxviii + 540pp., couv.cart. (dos en cuir manque, à relier év.), 40 Euro.
  866. SCHOSSIG Alfred, Der Ursprung der altfranzösischen Lyrik, Halle, Max Niemeyer, 1957, xxiv + 272pp.with ills. + 4 folding maps out-of-text, 22cm., cart.cover (spine in cloth), G, T71168, 27 Euro.
  867. SCHOTTMANN Hans, Die islandische Mariendichtung - Untersuchungen zur volkssprachigen Mariendichtung des Mittelalters, Munchen, Wilhelm Fink Verlag, 1973, 588pp., 21cm., in the series "Munchner Germanistische Beitrage" Band 9, 40 Euro.
  868. SCHROEDEL Michael, Bogenschlagendes Erzählen in Wolframs "Parzival", Göttingen, 1973, [iv +] 221pp., softcover, VG, Academic dissertation [Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der philosophischen Fakultät der Georg-August-Universität zu Göttingen 1973], [study on Wolfram von Eschenbach's Parcival], 30 Euro.
  869. SCHUCHART Max [ 1920, Rotterdam], Tijd van leven, Hasselt, Heideland, 1964, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.19, 8 Euro.
  870. SECHE Leon, Lamartine, de 1816 à 1830. Elvire et les "Méditations" (documents inédits), Paris, Société du Mercure de France, 1906, 387pp.avec portrait d'Elvire en héliogravure + table généalogique hors-texte, 19cm., dans la série "Etude d'histoire romantique", 2e éd., br.orig., bon état, 20 Euro.
  871. SEDULIUS SCOTTUS [SCOTUS] (MEYERS I., ed.), Sedulii Scotti Carmina (Corpus Christianorum, Continuatio Mediaevalis, 117), Turnhout, Brepols, 1991, li + 191pp., 25cm., dans la série "Corpus Christianorum, Continuatio Mediaevalis" vol.117, reliure toile d'éditeur avec titre doré, bel état, ISBN 2-503-04171-1, (introduction en français, texte en latin), 70 Euro.
  872. SEHRT Edward H., Vollständiges Wörterbuch zum Heliand und Altsächsischen Genesis, Göttingen, Vandenhoeck & Ruprecht, 1925, viii + 741pp., 23cm., printed in 2 columns, in the series "Helperia. Schriften zur germanischen Philologie" vol.14, cloth, rare, VG, [bilingual: Old Saxon-German], T69195, 200 Euro.
  873. SEVERIN Fernand, Neuf beaux poèmes, Bruxelles, Musée du livre, 1944, 21pp.avec portrait, 30cm., 20 Euro.
  874. SHAKESPEARE W., Dertig sonnetten, Antwerpen, De Sikkel, 1927, x + 55pp., beperkte en genummerde oplage op Handpapier van Auvergne: nr.12/250, gecart.band (klein vlekje), enkele roestplekjes, goede staat, 55 Euro.
  875. SIMONS Jozef, Nagelaten gedichten (ingeleid door Steven Debroey en Em.Janssen), Tongerloo, St.Norbertus-Boekhandel s.d.[1948], 69pp.+ portret, mooie staat, 15 Euro.
  876. SIMONS Jozef, Volksliedjes en verzekens, Borgerhout, Vlaamsche geluiden, s.d., 77pp.met portret door Frans Van Immerseel, 22cm., stempeltje op bladsneden en titelblad, 20 Euro.
  877. SIMONS L., Beowulf - Angelsaksisch volksepos vertaald in stafrijm en met inleiding en aanteekeningen voorzien door L.Simons, Gent, Siffer, 1896, 353pp., uitgave van de "Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde", 2 stempeltjes, omslag hersteld, 25cm., roestplekjes, 35 Euro.
  878. SINIAVSKI Andrei, Plaidoyer pour la liberté de l'imagination (préface de Michel Cournot, textes choisis, présentés et annotés par Laszlo Tikos & Murray Peppard), Paris, Hachette, 1973, 253pp., X24982, 15 Euro.
  879. SLAMETMULJANA R.B., Poëzie in Indonesia. Een literaire en taalkundige studie, Leuven, Leuvense Universitaire Uitgaven / Instituut voor Oriëntalisme, 1954, xvi + 247pp., 26cm., in de reeks "Bibliothèque du Muséon" vol.36, originele omslag, onopengesneden, mooie staat, X73965, 35 Euro.
  880. SMIETS Michael (RUYTEN A.H.M., ed.), Dichtwerken van wijlen Dr. Michaël Smiets, verzameld en met een levensschets van den dichter uitgegeven, Roermond, Henri Van der Marck, 1887, 342pp. + portret, 23cm., gesigneerd met opdracht door Ruyten, gecart.band, enkele roestvlekjes, 2 stempeltjes, goede staat, T73531, 60 Euro.
  881. SNELLAERT F.-A. (uitg.), BOENDALE Jan, VAN AKEN Hein, e.a., Nederlandsche gedichten uit de veertiende eeuw van Jan Boendale, Hein Van Aken en anderen, naar het Oxfordsch handschrift... uitgegeven door J.-A. Snellaert, Brussel, Hayez, 1869, xcvi + 833pp., onopengesneden, 25cm., orig.omslag (hersteld), deels onopengesneden, interieur en tekst in mooie staat, 160 Euro.
  882. SNEYERS J.T.A., Verspreide en nagelaten gedichten, Lier, Van In, 1878, 128pp., 20cm., orig.omslag (rug hersteld), enkele vlekjes, goed, zeldzaam, 50 Euro.
  883. SNIJDER H.G.S., Spiegelingen - gedichten, Brugge, 1963, 32pp., uit de reeks "Literaire Tafelstonden" nr.12, 7,5 Euro.
  884. SOENS E. & WEBER F.W., Goliath. Een gedicht van F.W.Weber, Maldeghem, Victor De Lille, 1900, 142pp., in de reeks "Duimpjesuitgave" nr.16, deels onopengesneden, 18cm., 23 Euro.
  885. SORGE REINHARD JOHANNES, Reinhard Johannes Sorge [Gedichte] (Auswahl und Einführung von Dr.Martin Rodenbach), München-Gladbach, Führer-Verlag 1924, 96pp.with portrait, cart.cover with original dustwrapper, text in Gotic, 20 Euro.
  886. SOURIE LOUIS, Prosper Van Langendonck, Leuven, Davidsfonds, 1942, 211pp.+ portret, mooie staat, 12 Euro.
  887. SOURIS André, Sept portraits de Marie enfant et un autre, Bruxelles, Les Lèvres Nues, 1971, 40pp., br.orig., 20cm., estampe, bon état, 12 Euro.
  888. SPINNER Heinrich, Goethes Typusbegriff, Horgen-Zürich/ Leipzig, Münster-Presse, 1933, 274pp., softcover, original dustwrapper, pages uncut, VG, in the series "Wege zur Dichtung" Band XVI, 30 Euro.
  889. SPRUYT Simon, Godefridus Bouvaert: Lof van den esel. Een genologische analyse [2 vols.], Leuven, 2000, 2 vols.: 129pp. + [75]pp.(kopie van een afdruk van de microfilm van hs.63 in het bezit van de Faculteit Letteren te Leuven), 30cm., goede staat, [onuitgegeven licentiaatsthesis, K.U.Leuven, promotor: M. Van Vaeck], [jan Balthasar Bouvaert, kloosternaam: Godefridus, Antwerpen 1685 - Hemiksem 1770, intrede in de Cisterciënzersabdij Sint Bernardus te Hemiksem in 1703], T73686, 45 Euro.
  890. STAKENBURG Joan Th., Queesten, Eindhoven, Opwenteling, 1965, 63pp., wat roest, 7 Euro.
  891. STALPART VANDERWIELEN Johannes, Een bloemlezing uit zijn gedichten (samengesteld en ingeleid door G.Kamphuis), Baarn, Bosch & Keuninu s.d., 32pp., vlek op kaft, voor de restin mooie staat, 7,5 Euro.
  892. STAPELKAMP, CHR., Revius-studiën - Aantekeningen bij de religieuze poëzie van Jacobus Revius, Assen, Van Gorcum & G.A.Hak & Dr.H.J.Prakke, 1954, 143pp., 15 Euro.
  893. STARING A.C.W., Enkele gedichten van --, 52pp., Arnhem, Hijman/Stenfert Kroese/Van der Zande, 1923, harde kaft, 9 Euro.
  894. STARING A.C.W., Gedichten, Brussel, Standaard-Boekhandel, 1940, [x +] 451pp.+ portret, uit de reeks "Bibliotheek der Nederlandsche Letteren - samengesteld door de Mij. der Nederlandsche letterkunde te Leiden en de Koninklijke Vlaamsche Akademie te Gent", linnen band, wat roestplekjes, 20 Euro.
  895. STARING C.W., PAALTJENS Piet, POTGIETER E.J., Verbeeldingswereld zijn geen grenzen aangewezen - gedichten uit de romantiek, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1970, 266pp., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.18, 9 Euro.
  896. STEENHOFF-SMULDERS Albertine, Tuin van Holland - een keuze uit de gedichten van --- ( met een inleiding dr. B. Verhoeven ), Utrecht/Kortrijk, Het Spectrum/Zonnewende, s.d., 47pp., 7,5 Euro.
  897. STEINHOFF Hans-Hugo, Bibliographie zu Gottfried von Strassburg, Berlin, Erich Schmidt, 1971, 110pp., softcover, VG, 13 Euro.
  898. STERIADE Michel (VANDERVORST-BUYTAERT, vert. & JONCKHEERE Karel, voorwoord), Mijn Roemeens hart in België (gedichten), Leuven, Soveja, 1971, 48pp., 22cm., mooie staat, 14 Euro.
  899. STERIADE Michel, Eminescu (Approche d'un génie), Louvain, Editions Sovéja, 1973, 187pp.avec illustrations, non coupé, br.orig. (illustré), in-4, très bel état, [Monographie sur Michael Eminescu], 30 Euro.
  900. STORZ Gerhard, Friedrich Schiller (Gedâchtnisrede gehalten in der Frankfurter Paulskirche am 9.November 1959), Frankfurt am Main/Bonn, Athenäum Verlag, 1960, 32pp., cloth, 10 Euro.
  901. STRECKER Karl (hrsg.), Die lateinischen Dichter des deutschen Mittelalters - Band 6: Nachträge zu den Poetae Aevi Carolini, erster Teil, Weimar, Hermann Böhlaus nachf., 1951, vii + 230pp., in-4, pages uncut, in the series "Monumenta Germaniae Historica" (Poetarum Latinorum Medii Aevi, T.VI fasc.1), some stamps, orig.softcvoer (repaired), text VG, 25 Euro.
  902. SULLY PRUDHOMME A., MISTRAL Frederi & Mistral Gabriela, Gedichten / Proza - ingeleid door J.L.De Belder , Robert Guiette & Gerard Wijdeveld [reeks: Pantheon der Nobelprijswinnaars], Hasselt, Heideland, 1962, 453pp.+ 24pp.buitentekstills., linnen band met simili-lederen rug (met goudopdruk), enkele roestplekjes op bladsneden, stempeltje, goed, 11 Euro.
  903. SWERTS Lambert, De minnezinger Gods : Hilarion Thans [bio- & bibliografie van deze Limburgse schrijver-Franciscaan], Mechelen, St.Franciscusdrukkerij, 1943, 171pp.+ 8pp.buitentekstills., gesigneerd met opdracht door auteur, goede staat, [SWERTS Lambert, Hasselt 1907 - Antwerpen 1980], 25 Euro.
  904. SWERTS Lambert, Kleine horlepijp [bundeling gedichten en liederen 1957-'60], s.l., Privé-uitgave, 1961, 64pp.met ills.in kleur van Wilfried Gevaert, gesigneerde, beperkte en genummerde uitgave: nr.117/250, zeer mooie staat, [SWERTS Lambert, Hasselt 1907 - Antwerpen 1980], 23 Euro.
  905. TABARAUD [Mathieu-Mathurin], De la philosophie de la Henriade, Paris, Gauthier frères, 1824, viii + 138pp., br.orig., 1e (et seule ?) édition, non coupé, qqs.rousseurs dans le texte, sinon en bel état, 70 Euro.
  906. TASSE (TASSO Torquato), La Jérusalem délivrée - poëme traduit de l'italien, nouvelle édition revue et corrigée - enrichie de la vie du Tasse, Paris, Bossange et Masson, 1810, 2 tomes en 1 volume: LXX,273 + 309pp. + 20 planches hors-texte (gravées par Gravelot), 17cm., reliure cart. (plats marbrés, dos en cuir rouge avec titre et faux-nerfs dorés), qqs.rousseurs, bon état, 180 Euro.
  907. TASSE [TASSO Torquato] (& SUARD, trad.), Jérusalem délivrée (poëme traduit de l'italien) [2 volumes], Paris, Bossange et Masson, 1818, Complet en 2 volumes: lxx,272 + 309pp.+ 20 planches hors-text gravées par Le Roy d'après Gravelot, Nouvelle édition revue et corrigée &enrichie de la vie du Tasse, 18cm., reliures plein-cuir (décorations dorés sur les dos, encadrement doré aux plats, petit manque de dos du 1er tome), toutes tranches dorées, feuilles de garde marbrées, bon état, 110 Euro.
  908. TASSO TORQUATO & GRAADT JONCKERS R.H. (vert.), Torquato Tasso's Verlost Jeruzalem. Heldendicht in XX zangen, in dichtmaat overgezet door R.H. Graadt Jonckers, Nijmegen, Haspels, 1834, viii + [viii] + 301pp.+ gegraveerde frontispice "Dood van Clorinda", 22cm., stempeltje op voorblad, gedeeltelijk onopengesneden, gedrukt op luxepapier, originele licthgecartonneerde band (rug fragiel, scharnier hersteld), tekst in goede staat, 110 Euro.
  909. TEIRLINCK Herman, Elckerlyc - eene middeleeuwsche moraliteit naar den oorspronkelyken tekst getrouwelyk geschreven door Herman Teirlinck, s.l., s.d.^jaren 1930's], ongepp. [37pp.], tweekleurendruk, scheurtje in laatste pagina's, rug verstevigd, "in deze lezing werd Elckerlyc voor het eerst opgevoerd in opdracht van Koning Albert op Kasteel te Laken en naderhand in het Muziekconservatorium te Brussel vertoond ter nagedachtenis van Kningin Astrid", 17,5 Euro.
  910. TENGNAGEL, Mattheus Gansneb, Alle werken - waarin opgenomen de Paskwillen die ten onrechte aan Tengnagel toegeschreven zijn (ingeleid en van aantekeningen voorzien door J.J..Oversteegen), Amsterdam, Athenaeum / Polak & Van Gennep, 1969, 635pp., linnen band met stofwikkel, 24 Euro.
  911. TENKATE, J.J.L., Palmbladen en dichtbloemen, Amsterdam, D.B.Centen, 1884, 200pp., mooie harde kaft, 22,5 Euro.
  912. TESKE Hans, Rufer und Mahner zu deutscher Art - 1.Walther von der Vogelweide (nach den Quellen bearbeitet von Dr.H.Teske), Hamburg, Hanseatische Verlagsanstalt, 1939, 64pp., in the series "Quellen-Reihge zur volkspolitischen Erziehung", [text in gothic german], 16 Euro.
  913. THANS Hilarion O.F.M. [Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], Omheinde hoven, Leuven/ Hasselt, De Vlaamsche Drukkerij/ Eug.Lëen, 1914, xi + 305pp., 2e uitgave, linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, Uitgave der Sint-Lambrechtsgilde van Limburg, T40717, 20 Euro.
  914. THANS Hilarion O.F.M., De stroom der dagen (samengesteld en ingeleid door Jozef Droogmans), Hasselt, Heideland, 1963, 186pp., Vlaamse Pocket nr.104, goede staat, [THANS Hilarion O.F.M., Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], 8 Euro.
  915. THANS Hilarion O.F.M., Der Lieve Vrouwe, Mechelen, S.Franciscus drukkerij, 1940, 125pp.+ buitentekstills., 2e vermeerderde uitgave, geïll.omslag, stempeltje, goede staat, [THANS Hilarion O.F.M., Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], 14 Euro.
  916. THANS Hilarion O.F.M., Dichterlijke dagen bij Maria, Mechelen, St.-Franciscus-drukkerij 1955, 119pp.+ buitentekstills., goede staat, 15 Euro.
  917. THANS Hilarion O.F.M., Het berijmde leven - delen 1, II & III [volledig], Mechelen, S.Franciscus drukkerij, s.d. [+/- begin 1950's], 3 volumes; 381 + 354 + 174pp., orig.omslagen, mooie staat, [THANS Hilarion O.F.M., Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], 45 Euro.
  918. THANS Hilarion O.F.M., Omheinde hoven, Mechelen, S.Franciscus drukkerij, 1927, 318pp.+ 1 portret, 4e uitgave, onopengesneden, [THANS Hilarion O.F.M., Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], 20 Euro.
  919. THANS Hilarion O.F.M., Omheinde hoven, Mechelen, S.Franciscus drukkerij, 1927, 318pp.+ 1 portret, 4e uitgave, [THANS Hilarion O.F.M., Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], 15 Euro.
  920. THANS Hilarion O.F.M., Passiebloemen, Mechelen, Sint-Franciscusdrukkerij, s.d.[+/-1925], 109pp., 2e uitgave, [THANS Hilarion O.F.M., Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], 15 Euro.
  921. THANS Hilarion O.F.M., Verloren stroom, Mechelen, S.Franciscus drukkerij, s.d. [+/-1920?], 222pp., orig.omslag (rug hersteld), [THANS Hilarion O.F.M., Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], 15 Euro.
  922. THANS Hilarion O.F.M., Verloren stroom, Mechelen, S.Franciscus drukkerij, 1927, 301pp., 2e dr.met aanteekeningen, orig.omslag (rug hersteld), goede staat, [THANS Hilarion O.F.M., Maastricht 1884 - Smeermaas-Lanaken 1963, bracht praktisch zijn hele leven door in het klooster van Rekem], 17 Euro.
  923. THIELE Vladimir, Paleta lásky, Praha, Borový, 1947, 98 + [4] pp., 22cm., frontispice and illustration on cover by Bohumil Krátký, softcover, small stamp at verso of title page, pages uncut, [collection of love poems, text in Czech], T73297, 27 Euro.
  924. THIERNESSE A., Caritas, Liège, Grandmont-Donders, 1891, 307pp., 20cm., non coupé, 40 Euro.
  925. THIERRY Marie-Paule, Les primejoies (poèmes), Bruxelles, +/- 1972, 85pp., br., signé avec dédicace par l'auteur, non coupé, bel état, 25 Euro.
  926. THIRY Marcel, Lettre du cap - suivie d'autres tons, Bruxelles, André de Rache 1977, 48pp., non découpé, très bel état, 15 Euro.
  927. THOELEN Heinz, Neidhart der Dichter und sein Publikum (mit einem Reimwörterverzeichnis), Köln, 1969, 205pp., 21cm., Academic dissertation (Inaugural-Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der Philosophischen Fakultät der Universität zu Köln), 40 Euro.
  928. TIECK (KLEE Gotthold Ludwig, hrsg.), Tiecks Werke - herausgegeben von Gotthold Ludwig Klee (kritisch durchgesehene und erläuterte Ausgabe) [3 vol.], Leipzig/Wien, Bibliographisches Institut 1892, 3 volumes: 75 + 426 + 444 + 474pp. + frontispice, cloth with gilt lettering and decorations on spine, marbled edges, (text printed in Gothic German), few stamps, very good condition, D20645, 40 Euro.
  929. TIMMERMANS Felix & MERTENS Herman-Emiel, Adagio met meditaties, Wommelgem, Den Gulden Engel, 1987, 93pp., 24cm., 3e druk, tweekleurendruk, mooie staat, T73497, 16 Euro.
  930. TOERGENJEW Iwan, Gedichten in proza, Amsterdam, Wereldbibliotheek, " uit de reeks "Premieboeken voor de W.V.B.-leden" 1940 (Pinksteren)", 40pp., 6,5 Euro.
  931. TOLLENS, H. CZ., Gezamenlijke Dichtwerken, Leeuwarden, Hugo Suringar, 1876, 895pp., harde kaft met goudopdruk, rug wat beschadigd, 22,5 Euro.
  932. TOLLENS, H. CZ., Nieuwe gedichten - deel II, Antwerpen, J.P.Van Dieren, 1842, 188pp., gecart.band, 22,5 Euro.
  933. TOLLENS, H. CZ., Romancen - balladen en legenden, Antwerpen, J.P.Van Dieren, 1842, 188pp., harde kaft-licht beschadigd, 22,5 Euro.
  934. TROMBERT Mathilde, D'Alverne au Calvaire, Paris/Annecy, Libr.Saint-François/Barrucand 1937, 123pp., qqs.estampes, texte en bel état, 15 Euro.
  935. TURKMEN Erkan, The Essence of Rumi's Masnevi, including his life and works, Meram, Rumi, 2007, 371 + [ix] pp., cart.cover, 20cm., 2nd edition (revised and corrected), VG, 23 Euro.
  936. TUSIANI Iosephus (BANDIERA Emilio, ed.), Iosephus Tusiani Neo-Eboracensis - In nobis caelum, carmina Latina. Raccolta, edizione e traduzione in lingua italiana con aggiunta di Prefazione e di Indici, Leuven, Leuven University Press, 2007, 428pp., 24cm., in the series "Supplementa humanistica Lovaniensia" vol.22, softcover, fine condition, [bilingual: Latin-Italian], T74588, 40 Euro.
  937. ULBRICHTS Frans, Arnold Sauwen - de dichter uit de bonte Maasvallei, Antwerpen, Drukk.Gust Janssens, 1939, 52pp.+ 1 ill., kaft geplastifieerd, mooie staat, 12,5 Euro.
  938. ULFAT Muhammad Kamal Abd al-Aziz, Nazariyat al-shi'ir 'indra al-falasifah al-Muslimin ; min al-Kindi hatta Ibn Rushd [texte en arabe, text in arabic], Al-Qahirah [Cairo], al-Hayah al-Misriyah al-Ammah lil-Kitab, 1984, 315pp., contains bibliography (pp.297-313), hardback (blue cloth, spine in blue leather with engilded title), 24cm., VG, [text entirely in arabic], OCLC 15270188, [ISBN 977013527 (invalid)], 75 Euro.
  939. ULRICHTS Frans, Arnold Sauwen. De dichter uit de bonte Maasvallei, Anwterpen, Janssens, 1939, 52pp., 22cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, 15 Euro.
  940. UYTTERSPROT HERMAN, Over Paul Van Ostaijen, Gent, Willems-Fonds (uitgave Nr.213), 1972, 165pp., 12,5 Euro.
  941. VAERTLINCK Lode, Verzen, Antwerpen, Die Poorte, pp.verlucht met 4 pentekeningen door Wies Peleman, beperkte genummerde oplage op houtvrij papier Virginal Antique Wove ; nr.189/300, 23cm., mooie staat, 25 Euro.
  942. VAN ACKERE J. (samenstelling), Van Petrarca tot Quasimodo : Italiaanse poëzie - Vlaamse ontmoetingen, pp.1-52 geïll., themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" Nr.138 (jrg.23, jan.-febr.1974), 10 Euro.
  943. VAN BAELEN Jacques, Interlinie - gedichten, Herk-de-Stad, Mikron, 1979, 80pp., 10 Euro.
  944. VAN BEERS J., Jacob Van Maerlant, gedicht bekroon in den Wedstrijd door het Belgisch Staatsbestuur uitgeschreven, Gent, Van Doosselaere, 1860, 32pp., 25cm., eerste druk, ill. ontbreekt, 30 Euro.
  945. VAN BEERS Jan, Gedichten [2 delen] (Volksuitgave), Gent, Ad. Hoste, 1884, 2 delen ingebonden in 1 volume: + pp., 20cm., halflinnen band (titel in goudopdruk op rug), orig.omslag mee ingebonden, gesigneerd, 2 stempeltjes, zoniet in mooie staat, [bevat: Deel I: Jongelingsdroomen (9e vermeerderde druk), Levensbeelden (5e dr.) & Deel II: Gevoel en leven (4e dr.), Rijzende blaren (2e dr.)], 50 Euro.
  946. VAN BEERS, JAN, Gedichten [ Eeuwfeest-uitgave 1821-1921 ], Antwerpen, Opdebeek, 1921, 443pp., rug licht hersteld, goede staat, 20 Euro.
  947. VAN BOECKXSEL August, De dubbele afstraling, Gent, Erasmus, 1925, 96pp., 24cm., stempeltje op titelblad, met omslagill. Van Edg. Ernalsteen, 23 Euro.
  948. VAN BROEKHUIZEN, JOAN (1649-1707) & DE REGT Jan, VAN BROEKHUIZEN J. : Gedichten - op nieu by een vergadert en met verscheide noit voorheen gedrukte vermeerdert - Hier is by gevoegt het leven des Dichters [samen ingebonden met : DE REGT JAN, Mengel-dichten - Kluchtspel 'De Nachtwachts' - Sleghten Tijd ], Amsterdam, Gerard onder de Linden, 1712, 1 druk - Sleghten Tijd ; 6 + 112 + 15 pp.(met 1 gravure) [ & De Regt: Amsterdam Johannes Oosterwyk 1709, 18 + 64 + 124pp.met 2 kleine gravures], samen ingebonden in één perkamenten band, zeldzaam, 200 Euro.
  949. VAN CAUWELAERT Aug., De Vlaamsche jongeren van gisteren en heden 1910-1927, Antwerpen, Leeslust, 1927, 158pp., goede staat, 15 Euro.
  950. VAN CAUWELAERT Aug., De Vlaamsche Jongeren van Gisteren en Heden (1910-1927), Antwerpen / Eindhoven, Leeslust / Lecturis, 1927, 158pp., 20cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, stempeltje op bladsneden en titelblad, 25 Euro.
  951. VAN CAUWELAERT Aug., Liederen van droom en daad - gedichten, Antwerpen/ Eindhoven, Leeslust/ Lecturis, 1927, 110pp., gesigneerd met uitgebreide opdracht, 4e druk, ingebonden in gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 2 stempeltjes, goede staat, 25 Euro.
  952. VAN CAUWELAERT Aug., Liederen van droom en daad, Bussum, Van Dishoeck, 1918, 109pp.geïllustreerd met een borstbeeld van Stephan De Vriendt en teekeningen van Sam. De Vriendt, 1e druk, 23cm., orig.omslag, enkele roestplekjes, 23 Euro.
  953. VAN CAUWELAERT Aug., Liederen van droom en daad, Bussum, Van Dishoeck, 1918, 109pp.met tekeningen van Sam De Vriendt, 23cm.gedrukt op De Haesbeek papier, gesigneerd door de auteur met opdracht aan pater Linnebank, 3 stempeltjes, 50 Euro.
  954. VAN CAUWELAERT Aug., Verzen - nieuwe reeks, Antwerpen, Veritas/ Ons Volk, 1913, 82 [ii] pp., gesigneerd met opdracht door auteur aan M.E. Belpaire, 22cm., wat roestplekjes, stempeltje op titelblad, goede staat, zeldzaam, 60 Euro.
  955. VAN CAUWELAERT Aug., Verzen, Leuven, Taal- en letterlievend studentengenootschap, s.d?, 94 + [2]pp., 19cm., enkele stempeltjes, exemplaar uit de bibliotheek van pater Linnebank, met enkele aantekeningen in potlood wellicht door pater Linnebank, 24 Euro.
  956. VAN CAUWELAERT August, Liederen voor Maria, Antwerpen, Standaard-Boekhandel, 1946, 45pp., harde kaft, 2-kleurendruk, 10 Euro.
  957. VAN CAUWELAERT August, Liederen voor Maria, Leuven/ Hilversum, De Vlaamsche Boekenhalle, s.d., 46pp., gesigneerd met opdracht "vriendelijke hulde", gecart.band (gemarbreerd), 17cm., stempeltje op titelblad, 2-kleurendruk, 25 Euro.
  958. VAN COPPENOLLE Renée (& AUTHELET Marie, dessins), Le Rosaire (sonnets), Ottignies, J.Dieu-Brichart, 1983, 48pp.avec dessins en couleurs, 23cm., br.orig.ill., 18 Euro.
  959. VAN COPPENOLLE Renée, La prière émerveillée, Ottignies/Louvain-la-Neuve, J.Dieu-Brichart, 1991, 87pp.avec ills. de Marie Authelet, bel état, 10 Euro.
  960. VAN DAMME Lieve, Reizen en rozen, Lier, De Bladen voor de Poëzie, 1966, 32pp., uit de reeks "De Bladen voor de Poëzie" Jg.14 Nr.5, gecart., 6,5 Euro.
  961. VAN DE PERRE RUDOLF, Die lezen mogen eenzaam wezen - Vijftig gedichten kort belicht, Leuven, Davidsfonds, 1987, stempel op schutblad, goede staat, 10 Euro.
  962. VAN DE VELDE Henry (& ZIELENS Lode, vertaling), De poetische vorming van Max Elskamp, Antwerpen, DNB, 1943, 84pp., gecart. (rug licht hersteld), 18cm., in de reeks "De Seizoenen" nr.39, 15 Euro.
  963. VAN DE VELDE, Anton (inleiding en samenstelling), Joost van den Vondel, Diest, Pro Arte s.d.[jaren 1940'] omslagontwerp door Broeder Max, 144pp., uit de reeks "Keurbladzijden uit de Nederlandsche Letterkunde" N 10, zeer mooie staat, 11,5 Euro.
  964. VAN DE VOORDE Urbain, De haard der ziel, Brugge, Excelsior, 1921, 100 [iii] pp., onopengesneden, 20cm., 2 stempeltjes, goede staat, 30 Euro.
  965. VAN DE VOORDE Urbain, Guido Gezelle's eros of de leeraarstijd te Roeselare, Mechelen/ Amsterdam, Het Kompas/ De Spieghel, 1930, 74pp., wat roestplekjes, 20cm., 20 Euro.
  966. VAN DE VOORDE Urbain, Modern, al te modern - Critiek der Vlaamsche poëzie 1923-1930, Santpoort, C.A.Mees, 1931, 179pp., wat roestplekjes, goede staat, 20 Euro.
  967. VAN DE VOORDE Urbain, Verspilde gloed [gedichten], Hasselt, Heideland, 1964, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.18, 7,5 Euro.
  968. VAN DE WOESTIJNE Karel (& Notes et traduction par Marcel Lecomte), Poèmes choisis [édition bilingue: Flamand/Français], Bruxelles, Editions des Artistes, 1964, 119pp., bel état, 22,5 Euro.
  969. VAN DE WOESTIJNE KAREL, Verzameld Werk - delen 1-7, Brussel, Manteau, s.d. [1948-1950], 7 volumes (deel 8 ontbreekt), linnen banden, mooie staat, 100 Euro.
  970. VAN DE WOESTIJNE, KAREL, Een karakteristiek en een keur uit zijn Gedichten (Inleiding door B.Verhoeven), Utrecht, Het Spectrum, s.d., 126pp., één der 750 ex. op Pannekoek, zeer mooie staat, 36 Euro.
  971. VAN DEN OEVER Karel & GYSEN Marnix (voorw.), Godvruchtige maanrijmen, met een voorwoord van Marnix Gysen, Antwerpen, Neerlandia, 1923, 49 + [2]pp., 18cm., stempeltje, "Nieuwe uitgave", 17 Euro.
  972. VAN DEN OEVER Karel, De Betooverde Heide, Antwerpen, Mercurius, 56pp.met 9 pentekeningen van F.V.D. Velde, 17cm., 1e druk, gecart., 24 Euro.
  973. VAN DEN OEVER Karel, De zilveren flambouw. Verzen, Antwerpen, Mercurius, s.d. [19119], 86pp., 23cm., 1e druk, 20 Euro.
  974. VAN DEN OEVER Karel, Godvruchtighe maen-rymen of liefde-suchten opgedraeghen aen onsen heer Jesus Christus die den nacht deser weirelt verlicht, s.l., s.d. [1911], 41pp., 20cm., stempeltje, orig.omslag, goede staat, zeldzaam, 35 Euro.
  975. VAN DEN OEVER Karel, Het drievuldig beeld, Antwerpen, Boucherij, 1907, 137 + [4]pp., 22cm., enkele stempeltjes, 1e druk, rug hersteld, 30 Euro.
  976. VAN DEN OEVER Karel, Het open luik, Antwerpen, De Sikkel, 1922, 47pp., 23cm., genummerde oplage: ex.319/400, 20 Euro.
  977. VAN DEN OEVER Karel, Lof van Antwerpen, Antwerpen-Leiden, Mercurius, s.d. [1920's], 95pp., geïllustreerde gecart. uitgeversband, 20cm., stempeltje, goede staat, 30 Euro.
  978. VAN DEN OEVER Karel, Schaduw der vleugelen, Antwerpen, Neerlandia, 1923, 64pp., 1e ed., originele oranje omslag, 22cm., goede staat, 25 Euro.
  979. VAN DER KALLEN Maria, Een grammaticaal en rythmisch onderzoek van Hadewijchs poëzie, Den Haag, Cedo-uitgeverij, 1938, 335pp., 25cm., Academisch proefschrift (ter verkrijging van den graad van doctor in de Letteren en Wijsbegeerte aan de R.K.Universiteit te Nijmegen, 1938, promotor: Jac.Van Ginneken], 35 Euro.
  980. VAN DER LAAN N. (ed.), Rederijkersspelen, naar een handschrift ter bibliotheek van het Leidsche gemeentearchief, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1932, xx + 140pp., 24cm., enkele stempeltjes en roestvlekjes, goede staat, T72328, 17 Euro.
  981. VAN DER PLAETSE, Antoon (red.), Het lied der Geuzen - Strijdgedichten, Tielt, Lannoo, 1942, 216pp., rug hersteld, 18,5 Euro.
  982. VAN DER STRAETEN Clemens, Quadrifoliën, s.l., 1953, 57pp., 1e (en enige?) druk, mooie staat, 15 Euro.
  983. VAN DER STRAETEN Clemens, Stille preludiën [gedichten], Leuven/Hasselt, De Vlaamsche Drukkerij/Eugeen Leën, s.d.[1925], 46pp., 1e druk, mooie staat, 15 Euro.
  984. VAN DER STRAETEN Emiel (& FONTEYNE Jules, ills.), Duimpje (een spel in verzen), s.l., V.De Lille, 1913, 64pp.met 9 pentekeningen van J.Fonteyne, geïll.omslag (rug hersteld), 21cm., Duimpjesuitgave" nr.101, 17 Euro.
  985. VAN DEYSSEL, L., Verzamelde werken - proza / gedichten ( uit het leven van Frank Rozelaar-Kind-Leven als het dag wordt-Het ik), Amsterdam, Scheltema & Holkema, s.d., 376pp., 2 druk, harde kaft, 16 Euro.
  986. VAN DORP FREDERICK (HEERE VAN MAESDAM), Stichtelycke Gedichten, 's-Gravenhage, Jacobus de Putter, 1679, 359pp. met 8 gravures, perkamenten band, lichte vochtschade aan de papierrand, zeldzaam, 223 Euro.
  987. VAN DROOGENBROECK J.A., Dit zijn zonnestralen - gedichten voor onze jeugd, Aalst, De Seyn-Verhougstraete, 1894, 120pp.+ frontipsice (portret), 8e zeer veel vermeerderde druk, herbonden, gesigneerd met opdracht door auteur (aan M.E.Belpaire), 24cm., 2 stempeltjes, goede staat, zeldzaam, 50 Euro.
  988. VAN DROOGENBROECK M.J.A., Gedichten, Aalst, De Seyn-Verhougstraete, 1894, [viii] 163 + [ii] 63 + [ii] 120pp.+ frontispice (portret), 23cm., orig.omslag (rug licht hersteld), grotendeels onopengesneden, goede staat, 60 Euro.
  989. VAN DUINKERKEN Anton (red.), Dichters der Contra-Reformatie. Een bloemlezing met inleiding en bibliografische aanteekeningen, Bilthoven, De Gemeenschap, 1932, 340pp., 27cm., in de reeks "Bloemlezing uit de Katholieke Poëzie van de vroegste tijden tot heden" deel II, originele omslag (rug hersteld), luttele roestvlekjes op bladsneden, goed, T18382, 17 Euro.
  990. VAN DUINKERKEN Anton (red.), Dichters der Emancipatie. Een bloemlezing met inleiding, Bilthoven, De Gemeenschap, 1939, 461pp., 27cm., in de reeks "Bloemlezing uit de Katholieke Poëzie van de vroegste tijden tot heden" deel III, originele omslag, scharnieren hersteld, goed, T73848, 17 Euro.
  991. VAN DUINKERKEN Anton, Beeldenspel van Nederlandse dichters, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1957, 216pp., 6 Euro.
  992. VAN DUINKERKEN Anton, Verzen uit St. Michielsgestel. Legenden van den wederkeer, Utrecht, Het Spectrum, s.d., 67 + [2]pp., 25cm., gedrukt op blauwgrijs geschept papier, gecart., enkele stempeltjes, 20 Euro.
  993. VAN DUYSSE PRUDENS & VAN EEGHEM W., Prudens van Duyse herdacht (1804-1959), Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde, 1963, 27pp.+ 9pp.ills., onopengesneden, stempeltje, 10 Euro.
  994. VAN EEDEN, FREDERIK, Gedichten - een bloemlezing, Amsterdam/Antwerpen, Wereldbibliotheek, 1949, 77pp., harde kaft met stofwikkel, 12,5 Euro.
  995. VAN EYCK P.N., Getijden, Bussum, Van Dishoeck, 1910, 140 + ivpp., 20cm., enkele stempeltjes, 1e druk, gedrukt op luxepapier, 23 Euro.
  996. VAN EYCK P.N., Herwaarts. Gedichten, Haarlem, Enschedé en zonen, 1939, 64pp., 21cm., gecart., 1e druk, goud op snee, 17 Euro.
  997. VAN EYCK P.N., Verzameld werk - 3, Amsterdam, Van Oorschot, 1959, 716pp., linnen band, (naam eigenaar op titelblad), mooie staat, 15 Euro.
  998. VAN EYCK P.N., Verzameld werk - 5, Amsterdam, Van Oorschot, 1962, 676pp., linnen band, (naam eigenaar op titelblad), mooie staat, 15 Euro.
  999. VAN EYCK P.N., Verzameld werk - 6, Amsterdam, Van Oorschot, 1962, 644pp., linnen band, (naam eigenaar op titelblad), mooie staat, 15 Euro.
  1000. VAN FRAECHEM, H., Het gedicht - eenige grondbegrippen over Nederlandsche dichtkunst, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1944, 125pp., 10 Euro.
  1001. VAN GALEN Hermanus Martinus Joseph, De grote bijbelse gedichten van Joan de Haes (1685-1723), Tilburg, Jeka, s.d. [+/- 1970], [14] + 215pp., 25cm., goede staat, [doctoraatsthesis, Rijksuniversiteit te Leiden, promotor: Prof. A. Zaalberg], T73561, 20 Euro.
  1002. VAN GEMERT Arnoldus Franciscus, Marinos Falieros en zijn beide liefdesdromen, Amsterdam, Hakkert, 1973, ix + 344pp., Academisch proefschrift (ter verkrijging van de graad van doctor in de Letteren aan de Universiteit van Amsterdam... 1973), 22cm., 30 Euro.
  1003. VAN GORP J., Goethe 1749-1832, Brussel, Standaard-Boekhandel, 1932, 59pp., uit de reeks "Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbreiding - verhandelingen" nr.300, jg.31 nr.3, 9 Euro.
  1004. VAN HECKE Firmin (& JONCKHEERE Karel, inleiding), Gedichten, Hasselt, Heideland, 1962, pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr., 9 Euro.
  1005. VAN HERCKENRODE Willem [pseud.v.Paul Haeven], Dichterstroost (- opgedragen aan de leden van de Aarschotse kunstkamer), Evere, De Galerij, 1954, 22pp.geïll.door Frans Van Immerseel, beperkte en genummerde oplage: nr.45/150, uit de "Galerijreeks" nr.59, stempel op titelblad, kaft wat bevlekt, [VAN HERCKENRODE Willem, pseud.v.Paul Haeven, 1893 Hasselt], 10 Euro.
  1006. VAN HERCKENRODE Willem [pseud.v.Paul Haeven], Ecce Homo - verzamelde gedichten, s.l., 1967, 240pp., gesigneerd met uitgebreide opdracht, beperkte en genummerde oplage: nr.170/330, [VAN HERCKENRODE Willem, pseud.v.Paul Haeven, 1893 Hasselt], 17,5 Euro.
  1007. VAN HERENDAEL Edmond, Gedichten, Antwerpen, Drukkerij H. & L. Kennes, 1882, xxvi + 216pp.+ frontispice (portret van schrijver), 23cm., Posthume uitgave, genummerd exemplaar: "nr.361, van Mejuffer Agnes Gelissen" en gesigneerd door uitgevend familielid Jul.Van Herendael, moderne gecart.band, "niet in den handel", enkele roestplekjes, stempeltje op titelblad en bladsneden, 60 Euro.
  1008. VAN HERIKHUIZEN, F.W.(INLEIDING & AANTEKENINGEN), E.J.Potgieter -Poëzie en proza, Bussum, C.A.J.Van Dishoeck , s.d., 96pp., in de reeks "Dishoeckje" N 45, 7,5 Euro.
  1009. VAN HOOGEVEEN-STERCK L., Christus. Christus-kerstoonen, Antwerpen, Karel Oberts (boekdrukkery van J.van Ishoven), 1843, 33pp., orig.omslag (rug hersteld), 24cm., tekst in goede staat, 27 Euro.
  1010. VAN HOOGSTRATEN P.F.TH., Da Costa - Eene studie, Breda, Eduard Van Wees, 1875, 150pp., omslag hersteld, stempeltje, enkele roestvlekjes, T711346, 20 Euro.
  1011. VAN ISEGHEM Johan & GEZELLE Guido, Gezelle vertaald - een meertalige bloemlezing, Kapellen, Pelckmans, 2003, 160pp., 22cm., mooie staat, 15 Euro.
  1012. VAN LANGE L., De beek van Narcissus, Rotterdam, Brusse, 1925, 79pp., 26cm., enkele stempeltjes en roestvlekjes, 16 Euro.
  1013. VAN LEEUWEN, W.L.M.E., Drie vrienden ; H.Marsman - M.ter Braak - E.Du Perron : studies en herinneringen met portretten en facsimiles, Zeist / Antwerpen, De Haan / Standaard, 1963, 176pp.+ 47 buitentekstill., Phoenix pocket N 82, 10 Euro.
  1014. VAN MAERLANT Jacob (& SNELLAERT F.-A., ed.), Alexanders geesten (met inleiding, varianten van Hss., aanteekeningen en glossarium,... ), Brussel, Hayez, 1860, Deel 2: 460pp., onopengesneden, orig.geïll.omslag (rug hersteld), 25cm., stempeltje, interieur en tekst in mooie staat, [bevat de middelnederlandse tekst], 60 Euro.
  1015. VAN MAERLANT Jacob (MAXIMILIANUS O.F.M.Cap, ed.), Sinte Franciscus leven. Uitgegeven, ingeleid en toegelicht [2 vols.], Zwolle, Willink, 1954, 2 vols.: samen 584pp., 21cm., in de reeks "Zwolse drukken en herdrukken voor de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde te Leiden" nr.7, wat gebruiksslijtage aan omslag, goede staat, H71744, 25 Euro.
  1016. VAN MAERLANT Jacob, Dboec vanden houte, Leiden, D.du Mortier en zoon, 1844, xxvii + 166pp., 21cm., moderne gecart.band, stempeltje op titelblad en bladsneden, goede staat, in de reeks "Werken uitgegeven door de Vereeniging ter bevordering der oude Nederlandsche letterkunde" 1e jg. 2e afl., 25 Euro.
  1017. VAN MAERLANT Jacob, Sinte Franciscus leven, s.l., 1998, 648pp.met enige ills.in kleur, mooie staat, 23 Euro.
  1018. VAN MECHELEN Johan, Het wordende licht, Gent, Erasmusgenootschap, 1948, 62 [ii] pp., 25cm., beperkte oplage van 300 exemplaren, gesigneerd door auteur, 2 stempeltjes, mooie staat, 17 Euro.
  1019. VAN MIERLO J. S.J. (ed.), Theophilus. Ene scone miracle dat onse vrouwe dede ane Theophiluse ende ene scone exempel, Ledeberg, Erasmus, 1941, 169pp. + 1 buitentekstill., 21cm., stempeltje, T68877, 23 Euro.
  1020. VAN MIERLO J. S.J., Hadewijch, Brussel/ Amsterdam, Standaard/ Van Kampen, 1926, 124pp.+ 5 platen buitentekst, beperkte genummerde oplage van 225 exemplaren (dit is nr.99/200 op Engelsch Featherweight), 28cm., gecart.band met linnen rug (titel in goudopdruk), orig.omslag mee ingebonden, mooie staat, in de reeks "Eigen Schoon" vol.5, 50 Euro.
  1021. VAN MIERLO J. S.J., Nieuwe studiën over Anna Bijns en andere opstellen, Gent, s.d., 95pp., uitgegeven door de "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde" reeks III nr.34, 15 Euro.
  1022. VAN MIERLO J. S.J., Nieuwe studiën over Anna Bijns, Gent, Erasmus, s.d., 71pp., onopengesneden, uitgegeven door de "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde", 15 Euro.
  1023. VAN MIERLO J. S.J., Studiën over Anna Bijns, Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde, s.d., 67pp., onopengesneden, mooie staat, [bevat: De refreinen int amoreuse van Anna Bijns, Het auteurschap van hs. A, De refreinenbundel van Jan van Doesborch en Anna Bijns], 15 Euro.
  1024. VAN MIERLO J., Sprokkelingen op het gebied der Middelnederlandse Poëzie, Antwerpen/ Brussel/ Gent/ Leuven, Standaard-Boekhandel, 1948, 112pp., verschenen als Nr.26 reeks III van 'Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde", 16 Euro.
  1025. VAN MIERLO, J., Over taal en tijd van onze oudste vóórhoofse epische gedichten, Gent, Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde [Verslagen en Mededeelingen - oct.1937 ], 36pp., 10 Euro.
  1026. VAN OOSTVELDT Jozef, En toch schijnt de zon !, Kiewit-Hasselt, 1969, 137pp., 17 Euro.
  1027. VAN OSTAIJEN, PAUL, Dag stoel naast de tafel - een programma van fragmenten uit het muzikaal plastisch literair oeuvre van de Vlaamse expressionistische dichter Paul Van Ostaijen - gespeeld door Arena / De Komedie, s.l., 1969, [première 19 april 1969 in het Paviljoentheater te Scheveningen], 64pp., 9 Euro.
  1028. VAN POLL-VAN DE LISDONK Maria Laetitia, Alcuins de Sanctis Euboricensis Ecclesiae vers 1-604 : de bronnen van een carolingisch epos, Rotterdam, Bronder-offset, 1981, ix + 257pp., met handgeschreven kaartje door auteur, [Proefschrift ter verkrijging van de graad van Doctor in de Letteren aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen... 17 september 1981], 30 Euro.
  1029. VAN RIJSWIJCK Theodoor, Keus van Theodoor Van Rijswijck's gedichten naar tijdsorde gerangschikt voorzien van levensbericht en aanteekeningen, Aalst, De Seyn-Verhougstraete, 1895, viii + 256pp.+ frontispice (portret), 23cm., rug licht hersteld, goede staat, 40 Euro.
  1030. VAN RIJSWIJCK, Jan, Werken - Eerste deel : Dichtwerken (uitgegeven dr.Jan Van Rijswijck Jansz. met eene levensschets dr. Max Rooses), Antwerpen, Lodewijk Janssens, 1888, LXV + 434pp., rug hersteld, stempels, 17,5 Euro.
  1031. VAN RUUSBROEC Jan, Un miroir de l'éternelle béatitude ou du Saint Sacrement (traduction structurelle du moyen-néerlandais par sr. Francis Joseph Legrand), Leuven, Peeters, 1991, xi + 166pp., br., dans la série "Miscellanea Neerlandica" vol.IV, bon état, 23 Euro.
  1032. VAN RYSWYCK Jan, Het woord gods in tien gezangen, of dichterlyke bespiegelingen op de tafelen Mozes, Antwerpen, Peeters, 1853, 196pp., 18cm., stempeltje op titelblad, 30 Euro.
  1033. VAN SCHELTEMA Adama, Uit stilte en strijd, Rotterdam, Brusse, 1909, 71pp., 20cm., enkele stempeltjes, 1e druk, 15 Euro.
  1034. VAN SCHELTEMA Adama, Van zon en zomer, Rotterdam, Brusse, 1918, 63pp., 20cm., stempeltje op titelblad, 5e druk, exemplaar van pater Linnebank met enkele aantekeningen, stofwikkel, 15 Euro.
  1035. VAN STICHEL Theo & DE ROECK Lucien (ills.), Werelds getijdenboek. Gedichten. IV: De dagen van de Schutter, Brussel, Kelder-uitgaven, 1992, 53pp.met ills.van Lucien De Roeck, 28cm., genummerde en beperkte oplage, 1 van de 7 exemplaren voorbehouden voor de auteur: E.A.7, door de auteur met de hand gezet op losse vellen, in boekomslag en geïllustreerd foudraal, gesigneerd door de auteur, mooie staat, 50 Euro.
  1036. VAN STICHEL Theo & DE ROECK Lucien (ills.), Werelds getijdenboek. Gedichten. II: De dagen van de Stier, eerste decade, Brussel, Kelder-uitgaven, 1990, [32]pp.met ills.van Lucien De Roeck, 30cm., gecart.band, door de auteur met de hand gezet op behangpapier, uniek exemplaar, mooie staat, 40 Euro.
  1037. VAN STICHEL Theo é DE ROECK Lucien (ills.), Haiku. Een kringloop, Brussel, Uitgave Kelder, 1980, 55pp.geïll.door Lucien De Roeck, 29cm., beperkte oplage buiten de handel: 1 van de 70 exemplaren (dit exemplaar is echter niet genummerd), door de auteur zelf gedrukt op losse bladen getint editiepapier, in bijbehorend mapje, 45 Euro.
  1038. VAN STICHEL Theo, Poèmes tunisiens: Bonheur à sens unique, Bruxelles, Edition Kelder, 1975, [56]pp., in oblong (26 x 29cm.), tirage limité de 70 exemplaires, imprimé par l'auteur lui-même sur papier Van Gelder Zonen, exemplaire non-numéroté, signé avec dédicace par l'auteur à son professeur Robert Guiette, ouvrage non-relié, rare, 50 Euro.
  1039. VAN STICHEL Theo, Spiegels van golf en schuim, 1994, 42pp., 26cm., uitgave in eigen beheer, beperkte oplage: genummerd van 1 tot 40 (dit exemplaar is echter niet genummerd), handmatig ingebonden, 40 Euro.
  1040. VAN STIJEVOORT Jan (& INDESTEGE Luc, inleiding en aanteekeningen), Een keur uit Jan Van Stijevoorts Refereynenbundel Ao 1524, Maeseyck, Van der Donck-Robyns, 1934, xiv + 76pp., beperkte oplage van 300 exemplaren, enkele stempeltjes, goede staat, 27 Euro.
  1041. VAN THILLO Lisbeth, Het gulden uur, Antwerpen, Luctor, 1948, 39pp., gesigneerd met opdracht door auteur, 2e druk, 24cm., 20 Euro.
  1042. VAN TICHELEN Hendrik (verzamel.) & TIMMERMANS Felix (prenten), Van Nieuwjaar tot Oudejaarsavond. Gelegenheidsrijmpjes, Tielt/ Utrecht, Lannoo, 1973, 28pp.met buitentekstills.in kleur, gecart.band met linnen rug, 23cm., 2e ed., enkele kleine roestvlekjes op kaft, goede staat, 30 Euro.
  1043. VAN VEERDEGEM Armand, Langs stille paden. Met voorwoord van Caesar Gezelle, Kortrijk / Oostacker, Vermaut / Glorieux, 1910, 134pp., 19cm., enkele stempeltjes, genummerde oplage: ex. 177, 25 Euro.
  1044. VAN VELDEKE Hendrik (G.A. Van Es, ed.), Sint Servaes Legende, in Dutschen dichtede dit Heynrijck die Van Veldeke was geboren. Naar het Leidse handschrift uitgegeven, Antwerpen, Standaard-Boekhandel, 1950, 221pp., 24cm., enkele stempeltjes, goede staat, [tekst in Middelnederlands], H70487, 20 Euro.
  1045. VAN VRIESLAND Victor E., Spiegel van de Nederlandsche Poëzie door alle eeuwen, Antwerpen, Het Kompas, s.d., 656pp., linnen band, 30 Euro.
  1046. VAN VRIESLAND Victor E., Spiegel van de Nederlandsche Poëzie door alle eeuwen, Antwerpen, Het Kompas, 1940, 2e dr., 656pp., linnen band (voorste scharnier bovenaan licht geraakt), goede staat, 23 Euro.
  1047. VAN WAARSENBURG Hans, Powezie '61-'69, Antwerpen/Rotterdam, Standaard/Nijgh & Van Ditmar, 1972, 181pp., 10 Euro.
  1048. VAN WILDERODE Anton & VANWIJNSBERGHE Dries (ill.), Buitengaats. Gedichten, Boechout, Wereld-Missiehulp, 1996, 77pp.met 27 tekeningen door Dries Vanwijnsberghe, 30cm., stofwikkel, gesigneerd met opdracht door Dries Vanwijnsberghe, mooie staat, 25 Euro.
  1049. VAN WILDERODE Anton, [Dichters uit Vlaanderen en Nederland met:] Woorden van Anton - Anton van Wilderode 75, Gent, Rodenbachfonds 1993, 172pp., zeer mooie staat, 14 Euro.
  1050. VAN WILDERODE Anton, Apostel na de twaalf, Leuven, Davidsfonds, 1992, 271pp.geïll., linnen band met stofwikkel, mooie staat, 17 Euro.
  1051. VAN WILDERODE Anton, En het woord was bij God - vijfhonderd religieuze gedichten uit de Nederlandse letterkunde, Tielt, Lannoo, 1981, 608pp.+ enige buitentekstills.in kleur, linnen band met stofwikkel (geplastificeerd), stempeltje, goede staat, T41059, 17 Euro.
  1052. VAN WILDERODE Anton, Najaar van Hellas, Antwerpen, De Brug, 1947, 29pp.met 1 ill., 20cm., in de reeks "Mens en muze" vol.6, beperkte oplage van 500 genummerde exemplaren: dit is nr 371/500, goede staat, T69569, 20 Euro.
  1053. VAN ZEVECOTE Jacob, Gedichten van Jacob van Zevecote, voor de eerste mael verzameld uitgegeven door jonkh. Ph.Blommaert, Gent/Rotterdam, L.Hebbelynck/W.Messchert 1840, xvi + 343pp., orig.kaft ontbreekt, eerste pp.gerestaureerd, 75 Euro.
  1054. VANDELOO Jas [ Zonhoven, 1925], Wachten op het groene licht - 37 gedichten geïllustreerd met 7 proza-tekeningen, Brussel, Manteau, 1960, 72pp., 2e dr., gesigneerd, 10 Euro.
  1055. VANDELOO Jos [ 1925, Zonhoven], De glimlach van een vlinder, Hasselt, Heideland, 1970, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.68, 2e dr., 8 Euro.
  1056. VANDELOO JOS [ Zonhoven 1925], Zeng - gedichten, Brussel/ Antwerpen/ Den Haag, Manteau, 1962, 48pp., 1e druk, bib.ex. (enkele stempels & omslag licht bevlekt), 7 Euro.
  1057. VANDELOO JOS [ Zonhoven 1925], Zeng - gedichten, Brussel/ Antwerpen/ Den Haag, Manteau, 1962, 48pp., 1e druk, gesigneerd, 13,5 Euro.
  1058. VANDELOO Piet [ 1924, Eksel], Een landkaart van de droom, Lier, De Bladen voor de Poëzie, 1958, 32pp., gecart., 7 Euro.
  1059. VANDELOO Piet [ 1924, Eksel], Op de rug gezien (gedichten 1952-'72), Brugge, Orion, 1974, 159pp., titelblad ontbreekt, 6 Euro.
  1060. VANDEMEULEBROEKE Geert, Van kleine emoties - enkele verzen van Geert Vandemeulebroeke, s.l., s.d. [1941], 33pp., ingebonden in linnen band, gesigneerd met opdracht door auteur, bijgevoegd: aan beide zijden handgeschreven blad met twee gedichten ("Mijn Vader" & "Herfststemming"), gedateerd en gesigneerd door G.Vandemeulebroeke, mooie staat, 40 Euro.
  1061. VANHAUTE D., Eenige gedichten, Brugge, Kerlinga, 1913, 32pp., 22cm., stempeltje op titelblad, 20 Euro.
  1062. VANSINA Dirk, Geprevelde strophen, Antwerpen, Vlaamsche Boekcentrale, s.d., 63 [iii] pp., 18cm., onopengesneden, 2 stempeltjes, goed, [dit is een afzonderlijke uitgave van het laatste deel uit "Het Liederboek van Elckerlijc"], 18 Euro.
  1063. VANSINA, Dirk, Scheppend werk - Eerste deel : Poëzie, Gooreind/Antwerpen, De Zilverberk/Standaard, s.d., 428pp., harde kaft, 15 Euro.
  1064. VANTINA Neer, Kokosvezel achterwaarts, Lier, De Bladen voor de Poëzie (jg.16 nr.1), 1968, 32pp., gesigneerd met opdracht, 10 Euro.
  1065. Various authors, Bild-Sprache: Texte zwischen Dichten und Denken, Leuven, Universitaire Pers, 1990, 311pp., 24cm., in the series: "Symbolae Facultatis Litterarum et Philosophiae Lovaniensis. Series D Litteraria" vol.5, 30 Euro.
  1066. Various authors, Jüdische Schriften aus hellenistisch-römischer Zeit. Band IV Lieferung 1-3: Poetische Schriften [Band IV complete], Gütersloh, Gütersloher Verlagshaus Gerd Mohn, 1974-1977-1983, 278pp., 25cm., cart.cover, 3 stamps (of which a small one at lower edges), else VG, R70368, 50 Euro.
  1067. Various authors, Uns ist in alten Mären... Das Nibelungenlied und seine Welt, Darmstadt, Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 2003, 240pp.with ills. in colour, 28cm., exhibition catalogue (Badisches Landesmuseum, Schloss Karlsruhe, 13-12-2003 - 14-03-2004), cart.cover, dustwrapper, VG, T72473, 37 Euro.
  1068. VERBEECK René, Pieter G.Buckinx, Antwerpen, Helios, 1964, 47pp.+ 4pp.buitentekstills.(foto's), uit de reeks "Monografieën over Vlaamse Letterkunde" nr.29, gecart., 7,5 Euro.
  1069. VERBEECK rené, Van Eros tot requiem, Hasselt, Heideland, 1964, 79pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.32, lichte slijtage, 6,5 Euro.
  1070. VERBEECK RENÉ, Van eros tot requiem, Hasselt, Heideland, 1964, 79pp., gesigneerd met opdracht, uit de reeks "Poëtisch Erfdeel der Nederlanden" nr.32, 10 Euro.
  1071. VERCAMMEN Jan, Drie suites, Diest, Pro Arte, 1942, 64pp.geïll.met houtgravures van Nelly Degouy, gecart.band, uit de reeks "Die Suverlicke Boexskens" nr.4, 2e dr., 14 Euro.
  1072. VERCOUILLIE J., De diersage en Reinaert de vos, Brugge, De centrale boekhandel, 1925, 94pp.met buitentekstills., 17cm., stempeltje op bladsneden en titelblad, in de reeks "Cultuur en wetenschap" vol.16, 20 Euro.
  1073. VERCRUYSSEN Marie-José, Stromen (gedichten), Antwerpen, eigen beheer, 1975, s.p. [60pp.], omslag wat verkleurd, 9 Euro.
  1074. VERCRUYSSEN, Marie-José, Beschaving Evolutie - gedichten, s.l., s.d., 30pp., 7,5 Euro.
  1075. VERCRUYSSEN, Marie-José, Schoonheid - gedichten en essai over kunst, Antwerpen, 1965, 47pp., 7,5 Euro.
  1076. VERECUNDUS IUNCENSIS (& DEMEULENAERE R., ed.), Verecundi Iuncensis Opera. Commentarii super cantica ecclesiastica. Carmen de satisfactione paenitentiae [Corpus Christianorum. Series latina, 93], Turnhout, Brepols, 1976, xxxi + 466pp., 25cm., in the series "Corpus Christianorum. Series latina" vol.93, editor's cloth with gilt lettering, VG, ISBN 2-503-00931-5, [introduction and text in Latin], 80 Euro.
  1077. VERHAEREN Emile, La multiple splendeur (poèmes), Paris, Mercure de France 1922, 169pp., dos restauré, texte en bon état, 15 Euro.
  1078. VERHOEVEN Bernard (inl. & vert.), De poezie van San Juan de la Cruz, Bussum, Paul Brand, 1946, 55pp., 21cm., 2 stempeltjes, in de reeks "Guirlande" nr.1, 15 Euro.
  1079. VERLAINE PAUL, Choix de poésies (préface de Fr.Coppens), Paris, Fasquelle 1930, 360pp.+ portrait, 144e mille, 12,5 Euro.
  1080. VERLAINE Paul, Sagesse, Paris/ Bruxelles, Société générale de librairie catholique (Impr.C. Hérissey), 1881, [vi] 106 pp., Edition originale (1st edition), 24cm., belle reliure demi-toile (brochure originale conservé), titre doré au dos, peu de rousseurs, cachet de bibliothèque sur br.orig. et sur page 13, tranches supérieures dorées, bel état, [Très rare exemplaire de l'édition originale de "Sagesse", probablement tirée à 500 exemplaires sur papier vélin (voir Montel pp.22-26 & Van Bever et Monda p.20)], 1800 Euro.
  1081. VERM Bert, Een gezicht, Wemmel, H.Verminnen, 1967, 34pp., 6,5 Euro.
  1082. VERMER docteur, La santé - poème hygiénique, Beauraing, Longly-Collard, 1886, 195pp., reliure cart. (dos en toile avec titre doré), 19cm., qqs.estampes sinon en bel état, bien rare, [contient des poèmes sur: la lumière, la chaleur, les climats, les aliments, les sens, l'intelligence, les passions, le sommeil, une assemble de microbes,...], 80 Euro.
  1083. VERSCHAEVE C., De poësie der Psalmen, Brugge, Excelsior, 1922, 68pp., 19cm., 17 Euro.
  1084. VERSCHAEVE Cyriel, Aan koning Dante, Brasschaat, 1921, 32pp., overdruk uit "Onze Jeugd", orig.omslag, goede staat, 9 Euro.
  1085. VERSCHAEVE Cyriel, De dichter Joannes A Cruce, Brugge/ Gent, Excelsior/ Karmelietenklooster, 1926, 56pp., goede staat, 15 Euro.
  1086. VERSCHAEVE Cyriel, Nocturnen, Brugge, Zeemeeuw, 1936, 27pp., 23cm., 1e druk, 17 Euro.
  1087. VERSCHAEVE Cyriel, Nocturnen, Brugge, Zeemeeuw, 1943, 29pp., 8 Euro.
  1088. VERSCHAEVE Cyriel, Uit mijn werk, Brussel, Standaard-Boekhandel, 1926, 131pp., enkele roestvlekjes op kaft, goede staat, 15 Euro.
  1089. VERSCHAEVE E.H.C., Delfien Van Haute als dichter, Antwerpen, Kiliaan, 1911, 35pp., 20cm., in het tijdschrift "Verhandelingen van de Algemeene Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbreiding" jg.13 nr.4, 15 Euro.
  1090. VERSCHAEVE, Cyriel, Albrecht Rodenbach - de dichter, Brugge, Zeemeeuw, 1937, 86pp., 10 Euro.
  1091. VERSCHAEVE, Cyriel, Zeesymphonieën, Brugge, Zeemeeuw, 1942, 135pp., prachtige gecart.band met goudopdruk, stofwikkel, 9e druk, 11,5 Euro.
  1092. VERSTICHELEN, Evelyn, Les Plafonds Imaginaires, Bruxelles, PePo, 1966, 86pp.ill.par l'auteur, signé avec dédicace, tirage: 1000 ex., 11,5 Euro.
  1093. VERSTRAETE Pieter Jan [& D'HAESE Jan], Ik ben een non-conformist - Gesprekken met Jan D'Haese, Kortrijk, 2003, 116pp.geïll., 21cm., mooie staat, 17 Euro.
  1094. VERSTRAETE, Erik, Verloren land (gedichten 1969-'80) (inleiding dr. A.Van Wildenrode), Antwerpen, De Nederlanden & VVNA, 1981, 40pp.geïll.door Luc De Ro, 6 Euro.
  1095. VERWIJS Eelco, Van vrouwen ende van minne. Middelnederlandsche gedichten uit de XIVde en Xvde eeuw, Leiden, Sijthoff, s.d., xxxiv + 183pp., 24cm., in de reeks "Bibliotheek van Middelnederlandsche letterkunde", stempeltje, 35 Euro.
  1096. VESPER Will (gesammelt von), Die Ernte der deutschen Lyrik, Berlin, Deutsche Buchgemeinschaft s.d., 464pp., text in Gotic, cart.cover with leather back, VG, 22,5 Euro.
  1097. VEUILLOT Louis, Les filles de Babylone prophéties pour le temps présent tirées d'Isaie et mises en vers français, Paris, V.Palmé, 1871, viii + 115pp., nouvelle édition, reliure cart.rouge (plats marbrés, dos en cuir avec titre et faux-nerfs dorés), pag.62 peu restauré, estampe sur page de titre, 18cm., 40 Euro.
  1098. VEUILLOT Louis, Satires, Paris, Gaume frères et J.Duprey, 1863, xxiii + 330pp., 18cm., reliure cart. (plats marbrés, dos en cuir avec titre doré), estampe, qqs.rousseurs, 40 Euro.
  1099. VILLEMAIN M., Etudes de littérature ancienne et étrangère, Paris, Didier et cie., 1864, 396pp., Nouvelle édition, reliure cart. (dos en cuir noir avec titre et décorations dorés, qqs.traces d'usage, coins touchés), 18cm., rousseurs, bon état, Tome I des "Oeuvres de m. Villemain", [contient: Hérodote et de la manière de le traduire. Du poëme de Lucrece sur la nature des choses. Etudes sur Cicéron, Plutarque, Lucain. De Tibère. De la corruption des lettres romaines. Essai sur les romans grecs. Vies des principaux poëtes anglais: Shakespeare, Milton, Pope, Wicherley, Young, Byron.], 30 Euro.
  1100. VILLON François, Oeuvres poétiques, Paris, Gallimard 1934, 160pp., dansla série "Génie de la France", non découpé, bel état, 15 Euro.
  1101. VILLON Françoys (& DE COCK Wim, vertaling en illustraties), Françoys Villon 1431-1463 ... [tweetalig - Bilingue], Leuven, Davidsfonds/Clauwaert, 1998, 159pp.geïll., linnen band met geïll.stofwikkel, mooie staat, 16 Euro.
  1102. VINCART Oscar (& WILMOTTE Maurice, préface), Qwand l'Cour tocteye hiltais so l'amour, Liège, Clabot, 1913, 112pp., br.orig., 18cm., qqs.traces d'usage, bon état, [texte en dialect wallon], 30 Euro.
  1103. VIRGILE [VERGILIUS] (DELILLE M., trad.), Les Géorgiques de Virgile. Traduction nouvelle en vers françois, avec des notes, Paris, Bleuet, 1770, 334pp., 17cm., 5e éd., reliure cart. (dos en cuir avec titre et faux nerfs dorés), charnières fragiles, qqs.rousseurs, sinon en bon état, 60 Euro.
  1104. VIRGILIUS Maronis, Virgilii Maronis Opera Omnia, accuratissimis et selectissimis Abrami notis et variorum de novo illustrata ; cum appendice de Diis et Heroïbus poëticis P.J. Juvencii, Lugduni, Apud Savy, 1812, 604 + 24pp., text in latin, full-leather (tree-calf, few small wormholes on plates, not in text), engilded title and decorations on spine, 17cm., VG, 80 Euro.
  1105. VIVIER Robert, Traditore... Essai de mise en vers français de poèmes occitans, italiens, espagnols, roumains, polonais et russes de diverses époques, Bruxelles, Palais des Académies, 1960, xix + 285pp., br., non coupé, peu de rousseurs sur couv., sinon en bel état, [publication par l'Académie Royale de Langue et de Littérature Française de Belgique], 40 Euro.
  1106. VOETEN Bert [ 1918 Breda], Er gebeuren geen wonderen, Hasselt, Heideland, 1963, 80pp., uit de reeks "Vlaamse Pockets - Poëtisch erfdeel der Nederlanden" nr.11, 8 Euro.
  1107. VON AUE Hartmann (BENECKE G.F. & LACHMANN K., eds.), Iwein. Eine Erzählung von Hartmann von Aue, mit Anmerkungen von G.F. Benecke und K. Lachmann, Berlin, de Gruyter, 1959, xvii + 563pp., 23cm., cloth, G, [introduction and notes in German, text in Middle High German], T72482, 20 Euro.
  1108. VON HEIDENSTAM V., KARLFELDT E.A. & JENSEN J.V., Roman, gedichten & verhalen, ingeleid door St.Björck, M.Muusses & J.Winkler [reeks: Pantheon der Nobelprijswinnaars], Hasselt, Heideland, 1964, 424pp.+ 24pp.buitentekstills., linnen band met simili-lederen rug (met goudopdruk), goede staat, 11 Euro.
  1109. VON MEGENBERG Konrad (SCHOLZ Richard, bearbeitet von), Konrad von Megenberg ; Planctus Ecclesiae in Germaniam, Leipzig, Karl W. Hiersemann, 1941, viii + 104pp., 27cm., in the series "Monumenta Germaniae Historica. Staatsschriften des späteren Mittelalter" II,1, [introduction in german, text in latin, with notes], 40 Euro.
  1110. VON SCHOLTZ WILHELM, Die Ballade - Menschen und Mächte, Schicksale und Tate, Berlin, Th.Knaur 1942, 623pp., cart.cover with linen back, VG, 20 Euro.
  1111. VOSSLER Karl (deutsch von), Romanischer Dichter [Anthologie - Anthology], München, R.Piper & co. s.d., 182pp., linen cover (bit used), 2e ed., 14 Euro.
  1112. VOSTAERT Pieter & PENNINC (& JONCKBLOET W.J.A., uitg.), Roman van Walewein, Leiden, Mortier, 1846, 382pp., gecart.band, 24cm., stempeltje, goede staat, in de reeks "Werken uitgegeven door de vereeniging ter bevordering der oude nederlandsche letterkunde" 3e jg. 3e afl., enkele roestplekjes, goede staat, 70 Euro.
  1113. VUILIIER G., Devant le tabernacle. Fides et amor. Poésies, Paris, Librairie des Saint-Pères, s.d., 192pp., 16cm., signé avec dédicace à Monseigneur Rutten par l'auteur, non coupé, 50 Euro.
  1114. WALDBAUER Hanna, Freude schöner Götterfunke (Gedichte), Linz, Gutenberg 1950, 48pp., signed with adedicace from the author, cart.cover, VG, 22,5 Euro.
  1115. WALGRAVE AL., Gedichtengroei - Studiën op Guido Gezelle, Hoogstraten, Jos.Haseldonckx, 1938, 246pp., 3e herdruk, onopengesneden, mooie staat, 21 Euro.
  1116. WALGRAVE AL., Gedichtengroei - Studiën op Guido Gezelle, Hoogstraten, Jos.Haseldonckx, 1923, xiv + 276pp., 2e ongewijzigde uitgave, mooie staat, 21 Euro.
  1117. WALI [GARCIN DE TASSY M., trad.], Les oeuvres de Wali, publiées en Hindoustani, Paris, L'Imprimerie Royale, 1834, xx + [4] + 68 + 144pp., 31cm., br.muette restaurée, qqs.rousseurs, sinon en bon état, [recueil des poésies de Schâh Walî Ullah, 1703-1762, savant et écrivain musulman de l'Inde, père de la poésie hindoustani; texte hindoustani avec traduction française], X71985, 400 Euro.
  1118. WALLACE Michel, Intervalles - poèmes (préface de Pierre-Louis Flouquet), Paris/Bruxelles, Cahiers des Poëtes Catholiques 1939, 80pp., éd.numérotée: Nr.112/500, non coupé, bel état, 20 Euro.
  1119. WALSCHAP Gerard, Liederen van leed, Kortrijk, Vermaut, 1923, 87pp., 1e druk van Walschaps debuutwerk, onopengesneden, orig.omslag, 17cm., 2-kleurendruk, mooie staat, 50 Euro.
  1120. WALSH (Vicomte), Tableau poétique des fêtes chrétiennes, Tournai, Casterman, 1850, 443pp. + planches hors-texte, 23cm., nouvelle éd., reliure en cuir (avec titre et décorations dorés, plats marbrés, coins peu touchés), toutes tranches dorées, qqs.rousseurs, sinon en bon état, R69836, 50 Euro.
  1121. WALTZ René, La création poétique - essai d'analyse, Paris, Flammarion 1953, 283pp., dans la série "Bibliohèque de philosophie scientifique", non découpée, bel état, 16 Euro.
  1122. WARTENA Sjoerd, Nux Elegia, Groningae [Groningen], Noordhoff, 1928, 106pp.+ 3pp.theses, text in latin, 25cm., Academic dissertation (Doctoral dissertation at the University-Academy of Groningen, 16th of March 1928], 35 Euro.
  1123. WATRIQUET DE COUVIN (& SCHELER Aug., éd.), Dits de Watriquet de Couvin, publiés pour la première fois d'après les manuscrits de Paris et de Bruxelles et accompagnés de variantes et de notes explicatives, Bruxelles, Devaux, 1868, xxiv + 322pp., 25cm., édition originale de 1868, br.orig., imprimé sur papier de luxe, non-coupé, 110 Euro.
  1124. WATTEZ Omer, Goedroen. Adel en schoonheid uit de Middeleeuwen. Helgi - Horand - Parcival - Lohengrin - Tannhäuser, Antwerpen, Opdebeek, s.d., 125pp., 22cm., 20 Euro.
  1125. WATTEZ, OMER, Siegfried -een oud-germaans heldenlied, Antwerpen, L.Opdebeek, s.d. [+/- 1916], 108pp.(met pentekeningen van Edm.Van Offel), stempeltje, T10481, 20 Euro.
  1126. WEBER F.B. (& DE LEPELEER Eug.), Dertienlinden ("Dreizehnlinden" overgedicht uit het Duits door Eug. De Lepeleer), Sint-Niklaas/ Gent, De Smedt/ A. Siffer, 1909, 403pp.met 4 platen van J.Janssens, 4e omgewerkte uitgaaf, moderne gecart.band met linnen rug, (originele omslag behouden), 23cm., enkele stempeltjes, goede staat, 25 Euro.
  1127. WEBER F.B. (& DE LEPELEER Eug.), Dertienlinden (overgedicht uit het Duits door Eug. De Lepeleer), Sint-Niklaas / Gent, De Smedt / A. Siffer, 1909, 403pp., 22,5 Euro.
  1128. WEBER Friedrich Wilhelm, Dreizehnlinden (Unverkürzte Original-Ausgabe), Paderborn, Schöningh, s.d., 144pp., 8 Euro.
  1129. WEREMEUS BUNING, J.W.F., Zeven en twintig stokpaarden van den heer Johan Willem frederik Weremeus Buning zijnde een aantal verhandelingen -tierelantijnen - oneenigheden -gedichten - verhalen - vertalingen en andere wissewasjes over wat de heer Johan Willem Frederik Weremeus Buni, Rotterdam, Ad. Donker, 1951, 166pp., onopengesneden, 30 Euro.
  1130. WEREMEUS BUNING, J.W.F., Et in terra, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, s.d., 45pp., 2 druk, gecart.band met linnen rug, 37 Euro.
  1131. WESTERLINCK Albert, De " Dichtoefeningen " van Guido Gezelle, pp.97-107 in "Wandelend al peinzend" (283pp.), Leuven, Davidsfonds, 1960, linnen band, 11,5 Euro.
  1132. WESTERLINCK Albert, Een visie op Paul van Ostaijen, pp.174-237 in "Wandelend al peinzend", Leuven, Davidsfonds, 1960 (283pp.), linnen band, 11,5 Euro.
  1133. WESTERLINCK ALBERT, Het schone geheim van de poëzie - beluisterd - niet ontluisterd, Antwerpen/Brussel/Gent /Leuven, Standaard-Boekhandel, 1946, 373pp., harde kaft (licht beschadigd), 10 Euro.
  1134. WESTERLINCK Albert, Het schoone geheim der Poëzie - beluisterd niet ontluisterd, Antwerpen/Brussel/Gent/Leuven, Standaard, 1946, 375pp., 12,5 Euro.
  1135. WIJNGAARDS Nicolaas Carel Heinrich, Mechteldis van Lom 1600-1653 Dichteres en Annuntiate van Venlo, Zwolle, Tjeenk Willink, 1957, 179pp.+ bijgevoegd: 5pp.stellingen, [Academisch proefschrift aan de R.Kuniversiteit te Nijmegen, promotor: W.J.M.A.Asselbergs], 24 Euro.
  1136. WILMOTTE Maurice, L'épopée française - origine et élaboration, Paris, Boivin, +/- 1939, ix + 217pp., br.orig., 20 Euro.
  1137. WILSON & CHAMBERS Robert, The Land of Burns - A series of landscapes and portraits illustrative of the life and writings of the scottish poet [2 volumes], Glasgow, Blackie & Son, 1840, Complete in 2 volumes: vi, 105 + vi, 72pp.with 2 illustrated frontpages, 2 frontispices & 78 plates (full-page illustrations, the landscapes from paintings made expressly for the work by D.O.Hill Esq.), 28cm., full leather binding with gilt decorations on plates & engilded title and decorations at spines (upper hinges of vol.I-II partly split and repaired, few foxing, G, interior VG, 120 Euro.
  1138. WOISCHNIK Hanns, Julio Diniz als Romandichter und Liebespsychologe [Inaugural-Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades der Philosophischen Fakultät der Universität Köln], Köln, Orthen, 1940, 91pp., 25 Euro.
  1139. WOLFF-BEKKER Elisabeth (& MINDERAA P., inleiding en aantekeningen), De menuet en de dominees pruik, Amsterdam, Wereldbibliotheek, uit de reeks "Premieboeken voor de W.V.B.-leden" 1954, x + 21pp., 6,5 Euro.
    Bestellen - Order