ascending
descending
found: 513 books on 21 pages. This is page 1
- Next page

BRAAK, MENNO TER, EN E. DU PERRON
Briefwisseling 1930-1940.
Amsterdam, Van Oorschot, 1962-1967. 4 delen. Linnen. 552; 548; 496; 732 p. Iets scheefgelezen. Enkele streepjes in de marge van D.A.M. Binnendijk.
¶ Bijgevoegd is Briefwisseling Ter Braak-Du Perron (Amsterdam 1949) met ex libris D.A.M. Binnendijk.
Book number: 250874
€  20.00 [Appr.: US$ 26.23 | £UK 16.75 | JP¥ 2013]
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Cinema Militans
Utrecht, Reflex, 1980. Paperback, 136 pp, 20 x 14 cm, Ill.: zwart/wit illustraties. Goed / good.
Book number: 27844
€  6.50 [Appr.: US$ 8.52 | £UK 5.5 | JP¥ 654]
Catalogue: Cinema
Keywords: film
In shopping cart

More information

 -
BRAAK, MENNO TER
Cinema Militans.
Utrecht, De Gemeenschap, 1929. Linnen met stofomslag. 144 p. 1e druk. Bovenzijde omslag ontbeert enkele hapjes, maar is overigens prima.
¶ Mét het zeldzame fotomontage-omslag. Van Laar 80.
Book number: 252594
€  90.00 [Appr.: US$ 118.02 | £UK 74.75 | JP¥ 9060]
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
De duivelskunstenaar: een studie over S. Vestdijk
Amsterdam, Veen, 1945. Druk: 1ste druk. Prominentenreeks, octavo, half linnen, 127 pp. Netjes.
¶ De befaamde studie van ter Braak over Vestdijk, waarvan de titel legendarisch is geworden.
Book number: 1634
€  10.00 [Appr.: US$ 13.11 | £UK 8.5 | JP¥ 1007]
Keywords: ; ; ; ESSAYS
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Hampton Court.
Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1931. Ingenaaid (omslagtekening Hans Detlev Voss). 232 p. 1e druk. Gerepareerd door de rug te verstevigen met een reep linnen en het oorspronkelijk omslag op bordpapier te plakken. Aardig exlibris.
Book number: 253843
€  9.00 [Appr.: US$ 11.8 | £UK 7.5 | JP¥ 906]
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Hampton Court.
Amsterdam, G.A. van Oorschot, 1963. Or. omslag (paperback), 145+1p.
¶ Omslag iets verkleurd; verder mooi exemplaar.
Book number: 20535
€  7.50 [Appr.: US$ 9.83 | £UK 6.25 | JP¥ 755]
Keywords: Nederlandse literatuur
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
In gesprek met de onzen.
Amsterdam, G.A. van Oorschot, 1964. Or. omslag, 192p.
¶ Rug iets verkleurd; verder mooi exemplaar.
Book number: 20536
€  7.50 [Appr.: US$ 9.83 | £UK 6.25 | JP¥ 755]
Keywords: Nederlandse literatuur
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
In gesprek met de vorigen.
Amsterdam, G.A. van Oorschot, Uitgever, 1963. Or. omslag (paperback), 176+2p.
¶ Stoa-reeks. Rug verkleurd; verder mooi exemplaar.
Book number: 20533
€  7.50 [Appr.: US$ 9.83 | £UK 6.25 | JP¥ 755]
Keywords: Nederlandse literatuur
In shopping cart

More information

(SLAUERHOFF, J.). BRAAK (INL.), MENNO TER
In memoriam J. Slauerhoff. Overleden 5 October 1936.
Den Haag, Stols, 1945. Ing. (12), 14 p. Gedrukt met de Erasmus op geschept papier van H.F. de Charro in een oplage van 300 exemplaren. 1e druk.
¶ Bevat bijdragen van Menno ter Braak, Wiebe Dijkstra, Ed. Hoornik, Karel Jonckheere, Jo Landheer, L.Th. Lehmann, Johan de Molenaar, Jan van Nijlen, Jan Prins en A. Roland Holst. Van Dijk 669.
Book number: 253540
€  18.00 [Appr.: US$ 23.6 | £UK 15 | JP¥ 1812]
In shopping cart

More information

(CAMPERT, REMCO). BRAAK, MENNO TER
In gesprek met de onzen.
Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1946. Halflinnen. 188 p. 1e druk. Scheur in rug.
¶ Exemplaar met handgeschreven opdracht van een zeventienjarige Remco Campert aan zijn moeder: 'Voor Mam op haar 43ste verjaardag/ van/ Rem'. De moeder van Remco Campert, de actrice Joekie Broedelet, vierde haar verjaardag op 3 oktober 1946.
Book number: 18607
€  45.00 [Appr.: US$ 59.01 | £UK 37.5 | JP¥ 4530]
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
In gesprek met de vorigen
Amsterdam, Van Oorschot, 1963. Druk: 1ste druk van deze edititie. Stoa, octavo, linnen + S.O., 176 pp. Netjes.
¶ Opstellen van ter Braak over Erasmus, Couperus,Van Schendel, Rembrandt, Multatuli, LeopoldKafka, Tomas Mann enz.
Book number: 5804
€  8.00 [Appr.: US$ 10.49 | £UK 6.75 | JP¥ 805]
Keywords: ESSAYS; ; ; COUPERUS; KAFKA;
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
In gesprek met de onzen.
Amsterdam, G.A. van Oorschot, 1964. Or. omslag, 192p.
¶ Naam op de eerste pagina; rug iets verkleurd; verder mooi exemplaar.
Book number: 17718
€  7.50 [Appr.: US$ 9.83 | £UK 6.25 | JP¥ 755]
Keywords: Nederlandse literatuur
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
In gesprek met de onzen
Amsterdam, Van Oorschot, 1964. Druk: 1ste druk. STOA, octavo, ingenaaid + S.O., 189 pp. zeer goed exemplaar.
¶ nawoord. Essays over Marsman, Greshoff, Slauerhoff, Walschap, Du Perron e.a.
Book number: 5915
€  5.00 [Appr.: US$ 6.56 | £UK 4.25 | JP¥ 503]
Keywords: ; ; ;
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Journaal 1939
Amsterdam, De Bezige Bij, 1945. Druk: 1ste druk. klein octavo, ingenaaid, 53 pp. Achterplat gevlekt; goed.
¶ Dagboekaantekeningen van ter Braak aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog. Eerste druk.
Book number: 50099
€  5.00 [Appr.: US$ 6.56 | £UK 4.25 | JP¥ 503]
Keywords: EGODOCUMENTEN; ; KRONIEK 1939; 1STE
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Man tegen man.
Brussel, A.A.M. Stols, 1931. Or. omslag, 220+4p.
¶ Standpunten en getuigenissen (2). Omslag iets verkleurd en met lichte gebruikssporen; goed exemplaar.
Book number: 23810
€  9.50 [Appr.: US$ 12.46 | £UK 8 | JP¥ 956]
Keywords: Nederlandse literatuur Stols, A.A.M.
In shopping cart

More information

 -
BRAAK, MENNO TER
Mephistophelisch.
(Maastricht, A.A.M. Stols), 1938. Linnen. (2), 62 p. Gedrukt in rood en zwart in een oplage van 300 genummerde exemplaren. 1e druk. Veegje op voorplat.
¶ Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur op de Franse titel, gericht aan zijn geestverwant Jo Planten-Koch: 'voor Jo/ voor 28 Mei 1938/ Menno'. Ursa Minor IV. Van Dijk 419.
Book number: 254051
€  220.00 [Appr.: US$ 288.49 | £UK 182.75 | JP¥ 22147]
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Mephistophelisch.
(Maastricht, A.A.M. Stols), z.j. Or. linnen, 67+7p.
¶ Genummerde oplage van 300 exx. (nr. 166). 'Ursa Minor' deel 4; titelpagina gedrukt in rood en zwart. Platten wat verkleurd; herbonden (rug in vrijwel identiek rood linnen vervangen).
Book number: 5995
€  22.50 [Appr.: US$ 29.5 | £UK 18.75 | JP¥ 2265]
Keywords: Bibliofilie Nederlandse literatuur Stols, A.A.M.
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
De nieuwe elite.
Den Haag, Leopold's Uitgevers-Mij N.V., 1939. Or. omslag, 36p.
¶ Eerste druk. De vrije bladen, jaargang 16, schrift V. Omslag wat verkleurd; binnenin vooraan iets gevlekt.
Book number: 20522
€  7.50 [Appr.: US$ 9.83 | £UK 6.25 | JP¥ 755]
Keywords: Braak, Menno ter Nederlandse literatuur Tijdschriften Vrije Bladen
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Van oude en nieuwe Christenen.
Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1937. Linnen. 284 p. 1e druk. Netjes, ondanks vage vlek op voorplat.
Book number: 11263
€  8.00 [Appr.: US$ 10.49 | £UK 6.75 | JP¥ 805]
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Van oude en nieuwe christenen. De nieuwe elite
Amsterdam, G.A. van Oorschot, 1968. Paperback, 250 pp, 20 x 12,5 cm. Stoa Goed / good.
Book number: 9852
€  3.95 [Appr.: US$ 5.18 | £UK 3.5 | JP¥ 398]
Keywords: Stoa
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER
Over waardigheid en macht: politiek-culturele kroniek
Amsterdam, De Bezige Bij, 1945. Druk: 1ste druk. octavo, half linnen, 157 pp. Iets gebruind; goed.
¶ Posthuum uitgegeven essay-bundel van ter Braak. Nawoord Ans ter Braak-Faber. Toegevoegd: Briefje ter recensie van De Bezige Bij aan het Idil.
Book number: 50100
€  7.50 [Appr.: US$ 9.83 | £UK 6.25 | JP¥ 755]
Keywords: ; ESSAYS; ;1STE
In shopping cart

More information

 -
BRAAK, MENNO TER
De Pantserkrant.
Een tragicomedie van wapens, schrijfmachines en idealen. Gevolgd door een Brief aan een Vijandin van het Tooneel. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1935. Ingenaaid (omslag met fotomontage [door Menno Huizinga]. 128 p. 1e druk. Hoekje gevouwen van achterzijde omslag.
¶ Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur aan Jo Planten-Koch: 'voor Jo/ hartelijk/ Menno/ April '35'.Planten-Koch ontving dit geëngaeerde toneelstuk per post, en was zeer geboeid. 'Je boek deed me Shawesk aan en gezien mijn oude liefde voor J.B. begrijp je hoe ik het waardeerde. Ik vond de pantserkrant als geheel in zijn kortheid en typeeringen uitstekend', schreef Planten-Koch aan Ter Braak in mei 1935 (bron: website mtb.dbnl.nl).
Book number: 254048
€  180.00 [Appr.: US$ 236.03 | £UK 149.5 | JP¥ 18121]
In shopping cart

More information

BRAAK, MENNO TER.
De pantserkrant. Een tragicomedie van wapens, schrijfmachines en idealen. Gevolgd door een Brief aan een vijandin van het toneel.
Nijgh & Van Ditmar: Rotterdam, 1935. Paperback, 1ste dr., vochtspoor omslag, verder goed ex., 125 pp.
Book number: 29154
€  7.00 [Appr.: US$ 9.18 | £UK 6 | JP¥ 705]
Catalogue: Literatuur
In shopping cart

More information

 -
BRAAK, MENNO TER
Reinaert op reis. Essays.
[Amsterdam], Het zwarte schaap [A.A. Balkema, Fred Batten en Adriaan Morriën, 1944]. Ingenaaid. 152 p. Gedrukt in een oplage van 110 exemplaren. 1e druk.
¶ Met onder het colofon een handgeschreven, gesigneerde opdracht van Fred Batten aan G.H. 's-Gravesande: 'Aan G.H. 's-Gravesande,/ ter nagedachtenisse/ van Menno ter Braak,/ wiens vaderlandse/ rechterhand hij was./ 1.11.44 Fred Batten.' Bovendien met het (fraaie) exlibris van 's-Gravesande. De Jong 106.
Book number: 18678
€  45.00 [Appr.: US$ 59.01 | £UK 37.5 | JP¥ 4530]
In shopping cart

More information

 -
BRAAK, MENNO TER
Het tweede gezicht. (Verzamelde essays).
Den Haag, (Boucher), 1935. Linnen. (2), X, 268 p. Met een portret (oorspronkelijke houtgravure) door John Buckland Wright en een bibliografie door G.H. 's-Gravesande. Gedrukt in een oplage van 615 exemplaren. 1e druk. (Sigaretten)brandgaatje bovenaan rug.
¶ Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur aan Jo Planten-Koch: 'voor Jo/ hartelijk/ Menno/ Juli '35'. Folemprise V. Reid A17 c.'Hartelijk dank voor de toezending van je laatste boek, waarin ik reeds vele oude kennissen ontmoette, maar toch ook (voor mij) nieuwe dingen tegen kwam', schreef Planten-Koch aan Ter Braak op 10 juli 1935 (bron: website mtb.dbnl.nl). Het postscriptum luidt: 'Wat is het keurig uitgegeven!'J.M.M. Planten-Koch (1891-1986) was een intieme vriendin van Ter Braak. Ondanks haar hogere leeftijd zag hij haar als de ideale liefde. Ter Braak stuurde haar in de loop der jaren honderden brieven, waarvan de meeste 'uit angst voor event. represailles na de D. bezetting' zijn verbrand.
Book number: 254047
€  180.00 [Appr.: US$ 236.03 | £UK 149.5 | JP¥ 18121]
In shopping cart

More information

| Pages: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | - Next page

New Search