| ||||
|
|
|
|||
| found: 437 books on 18 pages. This is page 1 - Next page |
Erts Almanak 1926. Verzen. Proza. Drama. Essay. Amsterdam, S.L. van Looy, [1925]. Ingenaaid met stofomslag (ontwerp Albert Hahn jr.). 208 p. 1e druk. Omslag wat smoezelig, rug licht beschadigd. Strook van 5 cm uit schutblad geknipt. ¶ Exemplaar met op het schutblad een handgeschreven, gesigneerde opdracht van Mies Veegens: 'Uit het "verre vaderland"/ voor: zie pag. 129./ Mies Veegens'. Daaronder gesigneerd door 'Hen Marsman' en 'Henrik Scholte' met de datum 'Zeist. 22 XII 25.'Mies Veegens zat in 1924 in de redactie van het studentenblad Propria Cures, samen met Menno ter Braak, maar droeg niets bij aan deze almanak. Van Marsman is opgenomen het gedicht 'De vreemdeling' (p. 116) en van Scholte het essay 'Om de schoonheid' (p. 127-131), waar zich ook een knipsel uit Het Vaderland bevindt. Book number: 251814 € 150.00 [Appr.: US$ 199.11 | £UK 125.25 | JP¥ 15317]
| In shopping cart More information div> |
H. Marsman Verzameld werk. P 2 in: Boucher's Boekengids Zwart op wit. Jrg. 6, afl. 1 (mei 1938). Geniet. 8 p. Geïllustreerd. ¶ Artikeltje over het te verschijnen Verzameld werk van Marsman, met een fotootje. Book number: 251915 € 8.00 [Appr.: US$ 10.62 | £UK 6.75 | JP¥ 817]
| In shopping cart More information div> |
Zoo juist verschenen. Jaargang 3, afl. 5 (okober 1940). Geniet. 16 p. Ills. ¶ Aflevering van dit boekentijdschrift, met op het omslag een in-memoriamfoto van Marsman en op pagina 10 een halve kolom aandacht voor de verschijning van het aan Marsman gewijde herdenkingsnummer van Criterium.Voorts uitgebreid aandacht voor de verschijning van Elsschots De leeuwentemmer (in de vorm van een artikel door C.J. Kelk), Vestdijks Water in zicht, en Bordewijks (en anderen) Het gele huis te huur. Book number: 21395 € 22.00 [Appr.: US$ 29.2 | £UK 18.5 | JP¥ 2246]
| In shopping cart More information div> |
Zwart op Wit. Internationale boekengids. Jaargang VI, afl. I. Geniet. 8 p. Ills. ¶ Aflevering van 'Boucher's Boekengids' van mei 1938, met op pagina 2 uitgebreid aandacht voor de verschijning van Marsmans Verzameld werk, mét foto. Bepaald schaars! Book number: 21394 € 20.00 [Appr.: US$ 26.55 | £UK 16.75 | JP¥ 2042]
| In shopping cart More information div> |
De dood van Angéle Degroux. Salamander pocket 20 Amsterdam, Querido, 1973. 158 blz. Pocketboek -- De Wijze UilBook number: 4950 € 3.00 [Appr.: US$ 3.98 | £UK 2.75 | JP¥ 306] Catalogue: Salamander pockets
Keywords: Salamander pocket | In shopping cart More information div> |
De dood van Angele Degroux Amsterdam, Em. Querido's Uitgeverij N.V., 1959, 4de druk. Pocket, 157 pp, 18,5 x 11,5 cm. Salamander pocket 20. Salamander 20 Goed / good. Book number: 358 € 2.50 [Appr.: US$ 3.32 | £UK 2.25 | JP¥ 255] Catalogue: Nederlandse literatuur - Dutch Literature
Keywords: Salamander pocket, roman Salamander 20 | In shopping cart More information div> |
De dood van Angéle Degroux Amsterdam, N.V. EM Querido, 1953. 146 blz. Ingenaaid. Hard cover. Linnen. Stofomslag gerafeld en vlek op achterplat. -- De Wijze UilBook number: 8656 € 3.00 [Appr.: US$ 3.98 | £UK 2.75 | JP¥ 306] Catalogue: Literatuur
Keywords: De Salamander/Literatuur | In shopping cart More information div> |
Poëzie en Proza J.L. Van Schaik, BPK., Pretoria, 1943. Nederlandse Boekerij, bijeengebracht door J. Greshoff en H.A. Mulder. 12mo, HB, lxii + 158pp. Good- condition. Sunned spine and edges, bumped, foxed, owner's name on ffep, soiled. Contents clear and legible. Scan available on request. ¶ Dutch language. Book number: 59854 AUD 23.00 [Appr.: EURO 19 US$ 24.92 | £UK 15.75 | JP¥ 1917]
Keywords: Literature, Anthology | In shopping cart More information div> |
Tempel en kruis Amsterdam, Querido, 1964. Paperback, 45 pp, 19 x 11 cm. Goed / good. Book number: 24450 € 6.00 [Appr.: US$ 7.96 | £UK 5.25 | JP¥ 613] Catalogue: Poëzie - Poetry
| In shopping cart More information div> |
Verzameld werk Deel I - IV Amsterdam, Querido, 19447, 2de druk. hardcover met stofomslag/with dustjacket, 213 + 271 + 282 + 273 pp, 21 x 14 cm. Ruggen en schutbladen wat vergeeld, verder zeer goed. Deel I: Poëzie; Deel II: Proza; Deel III en IV: Critisch Proza. Goed / good. Book number: 14495 € 14.50 [Appr.: US$ 19.25 | £UK 12.25 | JP¥ 1481] Catalogue: Nederlandse literatuur - Dutch Literature
| In shopping cart More information div> |
Verzamelde gedichten Amsterdam, Querido, 1967, 11de druk. Paperback, 188 pp, 20 cm. De verte lokt / De zee en't bronzen duin. Leesvouwen in de rug. Goed / good. Book number: 24438 € 7.00 [Appr.: US$ 9.29 | £UK 6 | JP¥ 715] Catalogue: Poëzie - Poetry
| In shopping cart More information div> |
Verzamelde gedichten Amsterdam, Querido, 1951, 5de druk. Linnen band, 211pp, 21 x 14 cm. Ruggen en schutbladen wat vergeeld, verder zeer goed. Deel I: Poëzie; Deel II: Proza; Deel III en IV: Critisch Proza. Goed / good. Book number: 16664 € 37.50 [Appr.: US$ 49.78 | £UK 31.5 | JP¥ 3829] Catalogue: Poëzie - Poetry
| In shopping cart More information div> |
verzamelde gedichten Amsterdam, Querido, 1977, 14de druk. Paperback, 188 pp, 20 cm. Leesvouwen in rug. Goed / good. Book number: 32189 € 3.00 [Appr.: US$ 3.98 | £UK 2.75 | JP¥ 306] Catalogue: Poëzie - Poetry
| In shopping cart More information div> |
Zelfportret van J.F. en andere verhalen. Salamander pocket 196 Amsterdam, N.V. EM Querido, 1965. 189 blz. Uitgavejaar 1965. Pocketboek -- De Wijze UilBook number: 30482 € 3.00 [Appr.: US$ 3.98 | £UK 2.75 | JP¥ 306] Catalogue: Salamander pockets
Keywords: Salamander pocket | In shopping cart More information div> |
In memoriam H. Marsman. Overleden 17 juli 1940. Den Haag, Stols, 1945. Ingenaaid. Onafgesneden. Oplage 300 exemplaren op geschept papier van H.F. de Charro. XII, 28 p. 1e druk. ¶ Bevat bijdagen van o.a. Gerrit ACHTERBERG, Jan ENGELMAN, A. ROLAND HOLST en S. VESTDIJK. Dit boek wordt door ons bij deze Van Dijk 668[b] gedoopt omdat in Van Dijk abusievelijk twee nummers 668 werden opgenomen. Book number: 1249 € 12.00 [Appr.: US$ 15.93 | £UK 10.25 | JP¥ 1225]
| In shopping cart More information div> |
De bewaard gebleven brieven. 1ste druk. Groningen, Umbra. 1993. 61 p. Gebonden in harde kaft met stofomslag. * Stofomslag licht geschaafd. Book number: 84706 € 10.00 [Appr.: US$ 13.27 | £UK 8.5 | JP¥ 1021] Catalogue: Brieven
Keywords: Brieven Letterkunde Literatuur, Nederlandse Poëzie | In shopping cart More information div> |
Menno ter Braak, een studie. Amsterdam, Querido, 1939. Linnen. 94 p. Book number: #1633 € 10.00 [Appr.: US$ 13.27 | £UK 8.5 | JP¥ 1021]
| In shopping cart More information div> |
Onze literatuur vanaf 1916 Amsterdam : Meulenhoff Educatief. 1988. Gebonden Hardcover. 2e herziene druk 1e oplage, 180 blz, illustraties in kleur en zw/wit, 25 cm, literatuur opgave, register, isbn 9028063013, goed exemplaar [geen aantekeningen]. Annotatie: Inleiding tot de literatuurgeschiedenis van Nederland met tekstfragmenten. Book number: 006844 € 7.50 [Appr.: US$ 9.96 | £UK 6.5 | JP¥ 766]
Keywords: Nederlandse Letterkunde | In shopping cart More information div> |
Onze literatuur vanaf 1916 Amsterdam : Meulenhoff Educatief. 1985. Gebonden Hardcover. 1e druk 3e oplage, 172 blz, illustraties in kleur en zw/wit, 25 cm, met literatuur opgave, register, isbn 902805359X, goed exemplaar [geen aantekeningen]. Annotatie: Inleiding tot de literatuurgeschiedenis van Nederland met tekstfragmenten. Book number: 006719 € 7.50 [Appr.: US$ 9.96 | £UK 6.5 | JP¥ 766]
| In shopping cart More information div> |
In memoriam H. Marsman. Herdenkingsuitgave van "Criterium" (sept. 1940). Amsterdam, Meulenhoff, 1940. Linnen. Ills. 208 p. ¶ Bevat maar liefst 42 bijdragen van Aafjes, Achterberg, Nijhoff, Roland Holst, Stols, Vestdijk e.v.a. Ook ingenaaid leverbaar. Book number: 14820 € 12.00 [Appr.: US$ 15.93 | £UK 10.25 | JP¥ 1225]
| In shopping cart More information div> |
'Orpheus en het lam', Jan Engelman en H. Marsman 1925-1940, Utrecht, Amboboeken, 1e dr.z.j., 166p., Ing., Reeks: Raam 24 Naam op schutblad en onderijde rug besch., Over de overeenkomsten tussen Engelman en Marsman., Book number: 13094 € 7.50 [Appr.: US$ 9.96 | £UK 6.5 | JP¥ 766]
Keywords: nederlands | In shopping cart More information div> |
Vier handschriften. (Utrecht, Jhr.Dr. M.R. Radermacher Schorer), [1931]. Ingenaaid (met op het omslag een afbeelding van het exlibris van Radermacher Schorer, ontworpen door R.N. ROLAND HOLST). 8 p. Gedrukt in een oplage van 60 genummerde exemplaren. 1e druk. ¶ In deze zeer zeldzame uitgave zijn, in facsimile van het handschrift, opgenomen het gedicht 'Vera Janacopoulos' van Engelman, een fragment uit Triangel van Helman, een fragment uit Jonas van Kuyle en het gedicht 'Holland' van Marsman. Dit exemplaar is onder het colofon uitgeschreven voor de bekende edelsmid Jan Eloy Brom, die tevens conservator was van het Aartsbisschoppelijk Museum (tegenwoordig Catharijneconvent).De Utrechtse bibliofiel en mecenas Radermacher Schorer verleende zijn letterkundige vrienden regelmatig financiële steun in ruil voor handschriften. Deze uitgave verscheen ter gelegenheid van een binnen de letterkundige anekdotiek legendarisch geworden voorleesavond ten huize van Radermacher Schorer op 9 mei 1931. In de aan Marsman gewijde herdenkingsuitgave van Criterium van september 1940 zou Radermacher Schorer zijn herinneringen aan deze avond ophalen: 'Bij gelegenheid van een kleine tentoonstelling van het Nederlandsche boek sinds 1880, gehouden te mijnen huize, ongeveer tien jaar geleden, verzamelde zich een gezelschap van ongeveer veertig gasten, schrijvers, schilders, architecten en hunne vrienden in onze woning. Jan Engelman - Henny Marsman - Albert Helman en Albert Kuyle lazen voor uit eigen werk. (...) Van een onzer gasten hoorden wij, dat zich onder de aanwezigen ook een jonge declamatrice bevond, die, indien zij daartoe werd uitgenoodigd, gaarne zou voordragen uit het werk der jongeren. (...) Mevrouw X droeg voor uit het werk van Roland Holst, Bloem en enkele anderen. Toen zij aankondigde ook te willen voordragen uit het werk van Marsman, bleek hij daarop in 't geheel niet gesteld. "Daar brengt zij toch geen donder van terecht". Ik gaf haar een van de verzenbundels van Marsman. Welk gedicht zij voor haar declamatie koos, herinner ik zij niet meer. Wel zie ik nog voor mij Marsman, staande achter in de kamer terzijde, leunend tegen een van de boekenwanden. Mevrouw X declameerde. Marsman werd bleek, spierwit. Hij kon zich niet meer inhouden: "Mevrouw, hou alsjeblieft op, ik verbied U ooit iets uit mijn werk voor te dragen. Uw voordracht is verdomd slecht en beroerd. U maakt mijn werk kapot." Mevrouw X onderbrak haar voordracht. Van alle kanten kwam de critiek los. Heftig, soms hard. De schrijvers, uit wier werk Mevrouw X had voorgedragen, lazen nu zelf de gedeelten voor, die zij had uitgekozen. Zij wenschten geen declamatie van hun werk. Marsman, opgewonden en heftig, was leider van de debatten. Voor de jonge declamatrice, die niet minder goed had voorgedragen dan welk ander declamator, waren het moeilijke uren. Met tranen in de oogen luisterde zij naar haar aanvallers. Marsman, die den aanval in al zijn hevigheid had geopend, was ook de eerste, die naar haar toeging, haar een hand gaf en zei: "Mevrouw, je hebt je als een man gedragen."' Book number: 259391 € 80.00 [Appr.: US$ 106.19 | £UK 67 | JP¥ 8169]
| In shopping cart More information div> |
Gevoelens ik heb er wel duizend : gedichten van gevoel, uitzinnigheid en Waanzin Amsterdam : Querido. 1999. Paperback. 1e druk, 152 blz, 21 cm, literatuur opgave, isbn 9021462427, goed exemplaar. Annotatie: Gedichten van gevoel, uitzinnigheid en waanzin. Per emotie geordende bloemlezing van Nederlandstalige gedichten over gevoelens. Uitgave n.a.v. 50-jarig bestaan in 1999 van het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid (NFGV). Book number: 006632 € 5.00 [Appr.: US$ 6.64 | £UK 4.25 | JP¥ 511]
Keywords: Emoties; Gedichten | In shopping cart More information div> |
DE IMMORALIST 1979, Querido, 1979. Prima staat. Salamander 115. vergeelde pagina's. -- Boek na BoekBook number: A13501 € 3.95 [Appr.: US$ 5.24 | £UK 3.5 | JP¥ 403]
| In shopping cart More information div> |
Herman Gorter. Antw., De Nederl. Boekh., 1937. Oorspr.omslag. * * Aanteekeningen bij de poëzie van Herman Gorter. Book number: 5799 € 7.00 [Appr.: US$ 9.29 | £UK 6 | JP¥ 715] Catalogue: Poetry
Keywords: Poetry / Studies ; | In shopping cart More information div> |
| Pages: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | - Next page