| ||||
|
|
|
|||
| found: 26 books on 2 pages. This is page 1 - Next page |
Skanse Teen Die Tyd. Bundel Aangebied Aan W E G Louw By Geleentheid Van Sy Vyf En Sestigste Verjaardag Op 31 Mei 1978 Tafelberg, 1978. F First Edition. #473 of 500 copies. A fine copy in the original dark brown cloth. Book number: 49452 USD 45.00 [Appr.: EURO 34.25 | £UK 28.75 | JP¥ 3495] Catalogue: AFRIKAANS
| In shopping cart More information div> |
Die Afrikaanse literatuur 1652-1987 Kaapstad, Human & Rousseau. 1990, 2e dr. Softcover, Ing. Gr.8vo. 494p. met talloze illustraties. Zo goed als nieuw. Book number: 005016 € 12.00 [Appr.: US$ 15.83 | £UK 10.25 | JP¥ 1229] Catalogue: (On) Vertaalde niet-Nederlandse Literatuur
Keywords: zuid-afrika | In shopping cart More information div> |
Die Afrikaanse Literatuur 1652-1987 Human & Rousseau, 1990. 2nd Edition. Softcover, Soft cover, ISBN: 9780798126298. Very Good. The wraps are slightly shelf rubbed.Some tape residue marks.No inscription.Book is in afrikaans.Well bound.EK. -- Chapter 1Book number: hw34 USD 15.00 [Appr.: EURO 11.5 | £UK 9.75 | JP¥ 1165] Catalogue: Afrikaans Language
Keywords: 9780798126298 | In shopping cart More information div> |
Die bevestigende vlam. Opstelle en lesings oor die Nederlandse letterkunde. Human & Rousseau: Kaapstad, 1989. Paperback, 1ste dr., opdracht en gesigneerd door auteur, goed ex., 166 pp.; Book number: 34837 € 8.00 [Appr.: US$ 10.55 | £UK 6.75 | JP¥ 819] Catalogue: Suidafrikaanse Literatuur
| In shopping cart More information div> |
Die bevestigende vlam : opstelle en lesinge oor die Nederlandse letterkunde Kaapstad, Human & Rousseau 1989 1e dr. - Gebrocheerd Book number: B68543 € 10.00 [Appr.: US$ 13.19 | £UK 8.5 | JP¥ 1024] Catalogue: Literatuurwetenschap
Keywords: nederlandse letterkunde | In shopping cart More information div> |
Briewe Van Peter Blum Hemel & See Boeke, 2008. F 1st Edition. Hardcover, Hardcover, with dustjacket, ISBN: 9780620426954. Very Good. Very Good The jacket is shelf rubbed.Internally clean and tightly bound.Afrikaans.EK. -- Chapter 1Book number: tq97 USD 40.00 [Appr.: EURO 30.5 | £UK 25.5 | JP¥ 3107] Catalogue: Afrikaans Language
Keywords: 9780620426954 | In shopping cart More information div> |
Geskiedenis van die afrikaanse literatuur. 2e hers.uitg. Pretoria 1984. 2 dln. (xii),525-(x),577 pp. geb. Book number: 115417 € 38.00 [Appr.: US$ 50.12 | £UK 32 | JP¥ 3892] Catalogue: Nederlandse Taal- en Letterkunde
| In shopping cart More information div> |
Geskiedenis van die Afrikaanse Literatuur Band 1 & 2 Academica. Hardcover, Hardcover, with dustjacket, Near Fine. Very Good 1984 & 1983. The jackets are a bit marked and worn. Internally clean and tightly bound. Afrikaans. -- Chapter 1Book number: sc47 USD 83.00 [Appr.: EURO 63 | £UK 52.75 | JP¥ 6446] Catalogue: Afrikaans Language
| In shopping cart More information div> |
Geskiedenis van die Afrikaanse Literatuur Band I Academica, 1984. Hardcover, Hardcover, with dustjacket, Fine. Very Good The jacket is a bit marked and worn. Internally clean and tightly bound. -- Chapter 1Book number: 168x USD 30.00 [Appr.: EURO 22.75 | £UK 19.25 | JP¥ 2330] Catalogue: Afrikaans Language
| In shopping cart More information div> |
Geskiedenis Van Die Afrikaanse Literatuur. Band 2. Kaapstad, Academica, 1983. Eerste Uitgawe. Hardeband. Die Afrikaanse literatuurgeskiedenis. Band 2 behandel die periode vanaf 1940 tot omstreeks 1970. 577 Bls met indekse. 160x225mm Hoog. Amper Ongeskonde/Amper Ongeskonde. Book number: 000742 USD 35.00 [Appr.: EURO 26.75 | £UK 22.25 | JP¥ 2718] Catalogue: Afrikaanse Taal en Kultuur
Keywords: Afrikaans, Geskiedenis, Literatuur, Taal, Kultuur, Skrywers, Outeurs, Skryfkuns, Verhale, Stories, Suid Afrika, South Africa, | In shopping cart More information div> |
Geskiedenis van die Afrikaanse literatuur. Band 1. Academica: Kaapstad en Pretoria, 1978. Gebonden, stofomslag gebruiksspoor randen, 1ste dr., reg., goed ex., 515 pp. Book number: 34839 € 15.00 [Appr.: US$ 19.78 | £UK 12.75 | JP¥ 1536] Catalogue: Suidafrikaanse Literatuur
| In shopping cart More information div> |
A history of Afrikaans literature, Die Beiteltjie, Pietermaritzburg, Shuter & Shooter, 1e dr.1993, 167p., Garenloos., Met opdrachtje aan Wim Bronzwaer., Book number: 10983 € 12.50 [Appr.: US$ 16.49 | £UK 10.5 | JP¥ 1280]
Keywords: studies literatuurwetenschap | In shopping cart More information div> |
Jan Rabie: Prosapionier En Politieke Padwyser Tafelberg, 2004. F 1st Edition. Hardcover, Hardcover, with dustjacket, ISBN: 9780624042433. Very Good. Very Good The jacket is shelf rubbed.Internally clean and tightly bound.EK. -- Chapter 1Book number: tq56 USD 25.00 [Appr.: EURO 19 | £UK 16 | JP¥ 1942]
Keywords: 9780624042433 | In shopping cart More information div> |
Kroniek Van Klip En Ster. 'N Studie Van Die Oeuvre Van D.J.Opperman Academica, 1979. First Edition. A fine unread copy in a fine d.w. Book number: 57470 USD 30.00 [Appr.: EURO 22.75 | £UK 19.25 | JP¥ 2330] Catalogue: AFRIKAANS
| In shopping cart More information div> |
Leipoldt. 'n Lewensverhaal. Tafelberg, 1999. F First Edition. A fine copy in a fine d.w. Book number: 61346 USD 40.00 [Appr.: EURO 30.5 | £UK 25.5 | JP¥ 3107] Catalogue: SOUTH AFRICAN LITERATURE AFRIKAANS
| In shopping cart More information div> |
Leipoldt 'n Lewensverhaal Tafelberg, 1999. F 1st Edition. Hardcover, Hardcover, with dustjacket, ISBN: 062403738x. Very Good. Near Fine The jacket is a bit edgeworn. One ownership inscription and a little damp rippling. Soundly bound. Afrikaans. Signed: I Signed by Author(s) -- Chapter 1Book number: hw65 USD 50.00 [Appr.: EURO 38 | £UK 31.75 | JP¥ 3883] Catalogue: Afrikaans Language
Keywords: 062403738x | In shopping cart More information div> |
Nederduitse Digkuns: 'n inleiding met tekste en aantekeninge, tot die sewentiendeeeuse Nederlandse poësie. Pretoria, Academica, 1973. 22 cm 191 p. hc. Book number: L0083 € 13.00 [Appr.: US$ 17.15 | £UK 11 | JP¥ 1332] Catalogue: Literary Criticism
Keywords: Poetry | In shopping cart More information div> |
Nederduitse digkuns. 'n Inleiding met tekste en aantekeninge, tot die sewentiende-eeuse Nederlandse poësie Pretoria: Academia, 1973. 1e dr. 191 p. Linnen met s.o.. . -- ParadoxBook number: 7582 € 12.50 [Appr.: US$ 16.49 | £UK 10.5 | JP¥ 1280] Catalogue: Literature: 17th century
Keywords: Poetical | In shopping cart More information div> |
Nederduitse Digkuns, 'n Inleiding, met Tekste en Aantekeninge, tot die sewentiende-eeuse Nederlandse Poësie. Pretoria/ Kaapstad, Academica, (1973);. 191 pp; gec. Book number: 18547 € 15.00 [Appr.: US$ 19.78 | £UK 12.75 | JP¥ 1536] Catalogue: Nederlands 17e-18e eeuw
Keywords: LETTERKUNDE: Zestiende, Zeventiende & Achttiende Eeuw (ca. 1550 - 1760)/Neerlandistiek: 17de/18de Eeuw,Nederlands, Dutch, Niederländistiek, Literatuur, Literature after/nach/na 1550, 17e/18e eeuw, Golden Age, Gouden Eeuw, seventeenth/eighteenth century, l | In shopping cart More information div> |
Ontsyferde stene. Herinnerings, huldigings, herlesings en herbevestigings. Inset- Uitgewers: Stellenbosch, 1996. Paperback, 1ste dr., goed ex., 227 pp. Book number: 34803 € 10.00 [Appr.: US$ 13.19 | £UK 8.5 | JP¥ 1024] Catalogue: Suidafrikaanse Literatuur
| In shopping cart More information div> |
D.J. Opperman: 'n Biografie Human & Rousseau, 1986. F 1st Edition. Hardcover, Hardcover, with dustjacket, ISBN: 9780798119993. Very Good. Very Good The jacket is shelf rubbed.Internally clean and tightly bound.Mild tanning.Afrikaans.EK. -- Chapter 1Book number: tq88 USD 45.00 [Appr.: EURO 34.25 | £UK 28.75 | JP¥ 3495] Catalogue: Afrikaans Language
Keywords: 9780798119993 | In shopping cart More information div> |
D.J.Opperman. n Biografie. Kaapstad-Human & Rousseau, 1986, 520 pp, geb., (geïll.) Book number: 137022 € 14.00 [Appr.: US$ 18.46 | £UK 11.75 | JP¥ 1434] Catalogue: Varia
| In shopping cart More information div> |
D.J. Opperman. 'n Biografie Human & Rousseau, 1986. F First Edition. A fine unread copy in a fine d.w. The standard biography of this important Afrikaans poet. Book number: 62815 USD 50.00 [Appr.: EURO 38 | £UK 31.75 | JP¥ 3883] Catalogue: SOUTH AFRICAN LITERATURE AFRIKAANS
| In shopping cart More information div> |
Die Stem in Die Literêre Kunswerk. 'n Ondersoek Na Die Aanbiedingswyse in Die Liriese En Epiese Poësie, Verhalende Prosa En Drama. Kaapstad, Nasou Bpk, 1965. Eerste Uitgawe. Hardeband. 235 Bls. VIR MEER BESONDERHEDE OOR ITEM, KONTAK VERKOPER. 140x220mm Hoog. Amper Ongeskonde/Amper Ongeskonde. Book number: 000746 USD 30.00 [Appr.: EURO 22.75 | £UK 19.25 | JP¥ 2330] Catalogue: Afrikaanse Taal en Kultuur
Keywords: Afrikaans, Skryfkuns, Prosa, Liriese, Aanbiedingswyse, Epiese, Poêsie, Drama, Taal, Outeurs, Skrywers, Verhale, Literatuur, Kuns, Gedigte, Digkuns, Verhoog, Draaiboek, Kultuur, Suid Afrika, Kunswerke, Radiodramas, | In shopping cart More information div> |
Die Stem in Die Literere Kunswerk Nasou Beperk, 1965. F First Edition. A near fine copy (ink name fep) in a fine d.w. Book number: 56485 USD 25.00 [Appr.: EURO 19 | £UK 16 | JP¥ 1942] Catalogue: AFRIKAANS
| In shopping cart More information div> |