| ||||
|
|
|
|||
| found: 84 books on 4 pages. This is page 1 - Next page |
Q. Curtii Rufi. De Rebus Gestis Alexandri Magni. Cum Supplementis Freinshemii. Interpretatione et Notis Illustravit Michael Tellier ... in Usum Serenissimi Delphini. Pariis, Leonard 1678, 4to., 253x181 mm., 33+417+135 pp., eng. title by J. Edelinck, index; édition originale Delphini; Brunet - Ôassez bonne édition'; Loveden bookplate; old mot. calf gilt, worn, split; Book number: LR17129 USD 350.00 [Appr.: EURO 265.5 | £UK 222 | JP¥ 27182]
| In shopping cart More information div> |
De rebus Alexandri Magni, cum commentario perpetuo & indice absolutissimo Samuelis Pitisci… Ultrajecti, Franciscum Halma, 1685. Thick 8vo, [36] & 847-[1104]pp., engraved title-p., folding engraved map and 10 engraved plates (6 folding); a nice copy in old paste-paper boards, neatly rebacked in brown calf gilt, red morocco label. Alexander (356-323 B.C.) devoted himself early to invading the Persian Empire and other parts of Asia which had been a part of his inheritance, liberated the Greek cities there, occupied Phoenicia, Palestine and Egypt, and in his greatest military achievement, captured the city of Tyre, from which time Persia ceased to be a military power. This edition contains a chronological synopsis, Alexander's genealogy, and interesting illustrations of ancient monuments. Book number: 9104 USD 562.50 [Appr.: EURO 426.5 | £UK 356.75 | JP¥ 43686]
Keywords: Alexander the great Ancient History Classical Literature Persia Persian Empire Military Asia Greek Greece Phoenicia | In shopping cart More information div> |
De'fatti di Alessandro Magno Re de'macedoni, Tradotto per m. Tomaso Porcacchi, con alcune annotationi, dichiarationi, & auuertimenti, con vna lettera d'Alessandro ad Aristotile del sito dell'India. Aggiuntaui vna tauola copiosissima delle cose notabili. Porcacchi, Tommaso <1530c.-1585> In Venetia, 1687, appresso li Prodotti Medaglione con ritratto dell'A cm.12x19, pp.55, (53), 622, (2), rile.in mz.pelle. Book number: 16167 € 170.00 [Appr.: US$ 224.21 | £UK 142.25 | JP¥ 17413] Catalogue: Angolo Antico
| In shopping cart More information div> |
De herhalingsfiguren in de stijl van Quintus Curtius Rufus. Anaphora, Paronomasia, Allitteratio, Homoioteleuton. Thesis. Assen, 1971. Or. wrappers. Book number: 6000438 € 10.00 [Appr.: US$ 13.19 | £UK 8.5 | JP¥ 1024]
Keywords: CURTIUS RUFUS | In shopping cart More information div> |
Alexander Magnus, et in illum commentarius Samuelis Pitisci, quo antiquitates Persarum, Macedonum, Phoenicum, Carthaginiensium, Romanorum, Babyloniourum, Indorum, Atheniensium ... explicantur. Huic accedunt index auctorum & rerum, Mottevayeri de Curtio dissertatio, Freinshemii supplementa ... Edition secunda priori ornatior et comptior. Utrecht, Franziscus Halma, 1693, in-8vo, titre gravé + 22 ff. + 785 p. + 81 ff. (Indices), + 1 carte dépl. (avec noms de lieux soulignées à la pume) + 12 planches (dont 6 dépl.), pages légèrement brunies quelques taches d'humidité peu importantes, reliure (XIXe) en plein-veau, dos à 4 faux-nerfs orné en noir et en or, pièce de titre noire, trances dorées. sans coiffe sup., sinon bel exemplaire. ¶ Please notify before visiting to see a book. Prices are excl. VAT/TVA (only Switzerland) & postage. Brunet II, 449: '... on prend de préférence celle de 1693 comme un peu plus complète'; Graesse II, 311; Preuss-Engelmann II, 236; Ebert I, 5552; Schweiger II, 321. Book number: 91730 CHF 400.00 [Appr.: EURO 330.75 US$ 436.07 | £UK 276.75 | JP¥ 33867] Catalogue: Illustrated Books
Keywords: latin literature littérature-latine history histoire antiquity, antiquities, antics antiquité illustrations, illustrations, illustrated illustré engraving, engravings gravures classical literature littérature-classique | In shopping cart More information div> |
Alexander Magnus et In illum Commentarius Samuelis Pitisci. Traject ad Rhenum [Utrecht]. Franciscus Halm. 1693. Contemporary vellum binding, title in ink on spine, 2nd printing, thick 8vo: Vol. 1: frontispiece, small engraving title-page, [46]pp. 785pp. [167]pp. portrait, folding map, 4 page-large engravings, 6 large folding engravings, large index. Tear in spine. Firm copy. Book number: 37546 € 150.00 [Appr.: US$ 197.84 | £UK 125.5 | JP¥ 15365]
| In shopping cart More information div> |
Das Bild der Persönlichkeit Alexander d. Gr. ( = Aus dem Schatze des Altertums/ Lateinische Schriftsteller B 4) . Mit Vorbereitungsheft. 2 Bände. Buchners Bamberg 1967 4. Aufl. Broschur ca.70 S. Sehr guter Zustand, softcover, no dustjacket. Book number: 388774 € 15.50 [Appr.: US$ 20.44 | £UK 13 | JP¥ 1588] Catalogue: Latein-Sprache-Literatur-Philologie
Keywords: Latein-Sprache-Literatur-Philologie Antike Literatur Alexander der Grosse | In shopping cart More information div> |
Codices parisinos recensitus cum varietate lectionum supplementis Jo. Freinshemii, et selectis Schmiederi variorumque commentariis quibus notas excursus mappasque et indices addidit N. E. Lemaire. Volumen Primum. Parisiis, Colligebat Nicolaus Eligius Lemaire, 1822 4º. XLVIII+438 páginas; 3 planos planos plegados (falto del primero). Encuadernación en holandesa piel de época con hierros dorados en el lomo. Sellos de goma de antigua biblioteca y etiqueta en la base del lomo. Bibliotheca Classica Latina sive Collectio auctorum classicorum latinorum cum notis et indicibus. Book number: 60490 € 14.00 [Appr.: US$ 18.46 | £UK 11.75 | JP¥ 1434]
| In shopping cart More information div> |
Codices parisinos recensitus cum varietate lectionum supplementis Jo. Freinshemii, et selectis Schmiederi variorumque commentariis quibus notas excursus mappasque et indices addidit N. E. Lemaire. Volumen Secundum. Parisiis, Colligebat Nicolaus Eligius Lemaire, 1823 4º. 492 páginas; 2 láminas plegadas. Encuadernación en holandesa piel de época con hierros dorados en el lomo. Sellos de goma de antigua biblioteca y etiqueta en la base del lomo. Bibliotheca Classica Latina sive Collectio auctorum classicorum latinorum cum notis et indicibus. Book number: 60494 € 14.00 [Appr.: US$ 18.46 | £UK 11.75 | JP¥ 1434]
| In shopping cart More information div> |
Codices parisinos recensitus cum itinerario Alexandri et Julio Valerio Aesopi graeci translatore, quibus apud nos primum editis novos excursus, mappas, imagines, catalogos e indices omnium absolutissimos addidit N. E. Lemaire. Volumen Tertium et ultimum. Parisiis, Colligebat Nicolaus Eligius Lemaire, 1824 4º. IV+724 páginas; 4 láminas, tres plegadas. Encuadernación en holandesa piel de época con hierros dorados en el lomo. Sellos de goma de antigua biblioteca y etiqueta en la base del lomo. Bibliotheca Classica Latina sive Collectio auctorum classicorum latinorum cum notis et indicibus. Book number: 60496 € 14.00 [Appr.: US$ 18.46 | £UK 11.75 | JP¥ 1434]
| In shopping cart More information div> |
Q. Curtii Rufi, Ani. De rebus gestis Alexandre Magni, libri decem, selectissimis Notis variorum illustrati. Lugdunum (Lyon), Savy 1807. Nova Editio. kl.-8°. IV, 408 S. Ldr. d. Zt. Beschäd. Bll. tlw. fleckig. Quintus Curtius Rufus, römischer Historiker, verfasste dieses Werk im 1. Jahrhundert, vermutlich unter Kaiser Claudius. Book number: 1351-08 € 50.00 [Appr.: US$ 65.95 | £UK 42 | JP¥ 5122] Catalogue: Geschichte
Keywords: Geschichte, Literatur | In shopping cart More information div> |
Q. Curtii Rufi Alexander Magnus et in illium commentarius Samuelis Pitisci: edition secundo priori ornatior & comptior Francis Halmam, 1693. Good in contemporary vellum with leather title lab 2nd.ed.. Bookplate on front pastedown; inscrip on ffep; corner of ffep torn off; some browning in text; vellum slightly soiled. Extra-engraved title, plate of Samuele Pitisco; one folding map; 11 other plates (5 folding); Synopsis Chronologica, Index Auctorum & I. Book number: BOOKS063484I GBP 166.67 [Appr.: EURO 199.5 US$ 262.85 | JP¥ 20414]
| In shopping cart More information div> |
Q. Curtii de gestis Alexandri Magni, Libri XII. ... Quibus Alexandri Magni vitam praeposuimus ; Adiecimus, Praeterea Alexandri ad Aristotelem, de Indiae situ ... Epistolam / Item, Erasmi Roterodami Annotationes: & Elegantiarum Flores Hul. Hutteni in Q. Curtium: Una cum Hen. Glareani in lib. XII. Curtii Annotationibus Basileae : [officina Henricpetrina], [1575] al colophon: ex officina Henricpetrina anno a Christo nato M.D.LXXV. mense Martio. 8°: pp. [24] 2nn bianche., 29, [1] ., 115, 400, 8 ., [92] 2nn bianche. Bella legatura in piena pergamena con titoli su doppio tassello al dorso. Legacci in ottone questi ultimi non utilizzabili. Tagli del volume in azzurro alcuni scolii realizzate coeva presso il convento gradicensis (sic!) di un esemplare in perfetto stato di conservazione.alcune capilettare incisi, caratteri corsivi di bela fattura nel testo. Collazzionate le segnature ed opera completa di tutte le sue carte originali Cfr. VD16 C 6469 ; Hieronymus: Petri/Schwabe, Nr. 298. opera introvabile presso le biblioteche italiane a causa delle postille realizzate da erasmo Da rotterdam Book number: 12473 € 800.00 [Appr.: US$ 1055.12 | £UK 669.25 | JP¥ 81944] Catalogue: Cinquecentine
| In shopping cart More information div> |
Q. Curtii de gestis Alexandri Magni, Libri XII. ... Quibus Alexandri Magni vitam praeposuimus ; Adiecimus, Praeterea Alexandri ad Aristotelem, de Indiae situ ... Epistolam / Item, Erasmi Roterodami Annotationes: & Elegantiarum Flores Hul. Hutteni in Q. Curtium: Una cum Hen. Glareani in lib. XII. Curtii Annotationibus Basileae : [officina Henricpetrina], [1575] al colophon: ex officina Henricpetrina anno a Christo nato M.D.LXXV. mense Martio. 8°: pp. [24] 2nn bianche., 29, [1] ., 115, 400, 8 ., [92] 2nn bianche. Bella legatura in piena pergamena con titoli su doppio tassello al dorso. Legacci in ottone questi ultimi non utilizzabili. Tagli del volume in azzurro alcuni scolii realizzate coeva presso il convento gradicensis (sic!) di un esemplare in perfetto stato di conservazione.alcune capilettare incisi, caratteri corsivi di bela fattura nel testo. Collazzionate le segnature ed opera completa di tutte le sue carte originali Cfr. VD16 C 6469 ; Hieronymus: Petri/Schwabe, Nr. 298. opera introvabile presso le biblioteche italiane a causa delle postille realizzate da erasmo Da rotterdam Book number: 12473 € 800.00 [Appr.: US$ 1055.12 | £UK 669.25 | JP¥ 81944] Catalogue: Cinquecentine
| In shopping cart More information div> |
Q. Curtii Rufi de rebus gestis Alexandri Magni libri decem in usum Scholarum Belgicae. Bruxellis, Typis regiae Acedemiae, 1778. 273 pp. Calf. 10x17 cm. Book number: 4002 € 70.00 [Appr.: US$ 92.32 | £UK 58.75 | JP¥ 7170]
Keywords: oude drukken classical antiquity alexander the great old and rare | In shopping cart More information div> |
Q. Curtii Rufi De rebus gestis Alexandri Magni libri superstites. Q. Curtius Rufus ad codices Parisinos recensitus cum varietate lectionum supplementis Jo. Freinshemii et selectis Schmiederi variorumque commentariis quibus notas excursus mappasque et indices addidit N. E. Lemaire. 3 Bde. Paris, Nicolaus Eligius Lemaire, 1822. LII, 439 S.; 4 Bll., 492 S.; IV, 724 S. Mit 10 meist mehrf. gefalt. gestoch. Taf. bzw. Ktn. u. 1 Faks. (= Bibliotheca Classica Latina, sive Collectio auctorum classicorum Latinorum cum notis et indicibus). Gr.-8vo. Rotes HLdr. d. Zt. a. 4 Bünden mit RVergold. ¶ Quérard, La France littéraire 5, S. 129. - Rücken etwas verblasst, Ecken bestossen; stellenw. braunfleckig; Bd. 1 mit Besitzverm. aV u. Reihentitel; eine Karte mit hinterlegtem Einriss; vereinzelt Bleistift-Anmerkungen. - Quintus Curtius Rufus "Schrieb um 50 n. Chr. ein Werk in 10 Büchern über Alexander den Grossen, das ausser den ersten 2 Büchern erhalten ist; eine phantasiereiche, auch stilistisch fesselnde Darstellung der Alexandergeschichte, nach griechischen Quellen (hauptsächlich Kleitarchos) mit wenig geschichtlicher Kritik gearbeitet, zwischen Geschichtswerk u. Roman auf der Mitte stehend" (Tusculum-Lexikon (1974), S. 113). - Johann Freinsheim (Freinshemius) (1608-1660), Professor in Uppsala, Stockholm u. Heidelberg, Kommentator von Livius, Tacitus, Curtius u.a. Historikern (Zischka, Allgem. Gelehrten-Lex., S. 223). - Friedrich Gotthelf Benjamin Schmieder (1770-1838), Altphilologe, "hat sich durch seine Ausgaben des... Curtius u.a. bekannt gemacht (ADB32, S. 29). - Nicolas Eloi Lemaire (1767-1832), Altphilologe, gab in seiner Reihe "Bibliotheca classica latina" zahlr. antike Autoren mit Kommentaren heraus. - Bde.1 u. 2: Bücher 3-10 des Curtius mit Kommentaren; Bd. 3: Itinerarium Alexandri (ed.Angelus Maius). Julius Valerius: Res gestas Alexandri Macedonis, translatas ex Aesopo. Index editionum Q. Curtii Rufi (1470-1806, einschliessl. Übersetzungen). Index absolutissimus hominum, locorum, rerum et verborum. - Ordentliches Exemplar Book number: 37384 € 150.00 [Appr.: US$ 197.84 | £UK 125.5 | JP¥ 15365] Catalogue: Antike Literatur u. Altphilologie
Keywords: Altphilologie; Antike; Geschichte; Latein | In shopping cart More information div> |
Q. Curtius Rufus Von Den Thaten Alexanders Des Grossen Koniges Der Macedonier. Frankfurt & Leipzig: Joachim Wilde, 1696. (ALEXANDER THE GREAT) Folding map, frontis, [12], 843, [27] pp. Contemporary vellum. Vellum darkened, else Very Good. ¶ Quintus Curtius Rufus was a Roman historian, writing probably during the reign of the Emperor Claudius (41-54 AD) or Vespasian. His only surviving work, Historiae Alexandri Magni, is a biography of Alexander the Great in Latin in ten books, of which the first two are lost. This is a German translation by in 1653 by Lehsten Book number: 248113 USD 400.00 [Appr.: EURO 303.5 | £UK 253.75 | JP¥ 31065]
| In shopping cart More information div> |
Geschichte Alexander des Grossen. Lateinisch – deutsch., Heimeran, München 1954, Oln, Ou., 860s., in gutem Zustand, [LSA18,1m]. Weight appr./Gewicht ca. 600. Book number: B25928 € 128.00 [Appr.: US$ 168.82 | £UK 107.25 | JP¥ 13111] Catalogue: Varia
| In shopping cart More information div> |
GESCHICHTE ALEXANDERS DES GROSSEN Goldmanns Gelbe Taschenbücher. 1961. In-12 Carré. Broché. Bon état. Couv. convenable. Dos satisfaisant. Intérieur frais. 342 pages. Ouvrage en allemand. ¶ Ungekürtze Ausgabe. -- Le-livre.comBook number: RO60017486 € 10.95 [Appr.: US$ 14.44 | £UK 9.25 | JP¥ 1122]
Keywords: Langues germaniques. Allemand | In shopping cart More information div> |
De gestis Alexandri Magni regis Macedonium. Libri qui supersunt octo. Ausgabe zum Schulgebrauch. Komm. v. C.G. Zumpt. Braunschweig, Vieweg 1849. Kl.-8°. 327 S. u. 1 Karte. Marm. Hln. d. Zt. m. Rückentitel. Rücken stark beschabt. Einband berieben. Papier gebräunt u. teils fleckig. Einz. Anstr. Book number: 37343CB € 15.00 [Appr.: US$ 19.78 | £UK 12.75 | JP¥ 1536] Catalogue: Altphilologie
Keywords: Altphilologie | In shopping cart More information div> |
De gestis Alexandri Magni regis Macedonium. Libri qui supersunt octo. Ausgabe zum Schulgebrauch. Hrsg. v. C.G. u. A.W. Zumpt. Braunschweig, Vieweg 1864. 2. Aufl., Kl.-8°. 343 S. u. 1 Karte. Hld. d. Zt. m. Rückenschild. Einband stark beschabt. Papier leicht gebräunt u. teils fleckig. Einz. Anstr. Book number: 53169EB € 20.00 [Appr.: US$ 26.38 | £UK 16.75 | JP¥ 2049] Catalogue: Altphilologie
Keywords: Altphilologie | In shopping cart More information div> |
Historiae Alexandri Magni Amsterdam, ex officina Elzeviriana (L. and D. Elzevier), 1664. Anders, nl. Elzevier Press. 11 x 20 cm. (4), 751 pp.(1), 93 pp. (46). With an engraved title, 1 folded map and a woodcut illustration. Cond./Kwaliteit: Goed. Book number: U1429375 € 210.00 [Appr.: US$ 276.97 | £UK 175.75 | JP¥ 21510] Catalogue: Klassieke talen
| In shopping cart More information div> |
Historiam libri Amsterdam, ex officina Elzeviriana , 1670. Anders, nl. Elzevier press 7x12 cm. Cond./Kwaliteit: Goed. Book number: U1421001 € 225.00 [Appr.: US$ 296.75 | £UK 188.25 | JP¥ 23047] Catalogue: home
| In shopping cart More information div> |
Historiam libri Amsterdam, ex officina Elzeviriana , 1670. Anders, nl. Elzevier press 7x12 cm. Cond./Kwaliteit: Goed. Book number: U1489502 € 85.00 [Appr.: US$ 112.11 | £UK 71.25 | JP¥ 8707] Catalogue: home
| In shopping cart More information div> |
| Pages: 1 | 2 | 3 | 4 | - Next page