BOEKENANTIQUARIAAT DE LEZENAAR
Vissersstraat 2, B-3500 Hasselt, Belgium
Tel.& Fax : + 32-(0)11-26.27.28
delezenaar@telenet.be
www.delezenaar.com

SCHEEPVAART - NAVIGATION

° May 2011

Bestellen - Order

  1. AHMAD BIN MAGID (& KHOURY Ibrahim, ed.), La Hawiya - Abrégé versifié des principes de nautique (Hawiyat al-'Ihtisar fi Usul Ilm al-Bihar) texte arabe établi avec introduction et analyse en français par Ibrahim Khoury, s.l., 1971, pp.249-386 + 10 planches hors-texte (dont 6 cartes), dédicacé par l'auteur Khoury, 30cm, br.orig., extrait du Bulletin d'Etudes Orientales t.XXIV, [texte en arabe avec notes et introduction en français], 50 Euro.
  2. ARCTOWSKI H. & RENARD A.-F., Notice préliminaire sur les sédiments marins recueillis par l'expédition de la "Belgica", Bruxelles, Hayez, 1902, 50pp. + carte dépliante en couleurs, 22cm., publié dans et extrait de "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique. Collection in-8o" Tome LXI (61), non coupé, qqs.rousseurs, W74528, 40 Euro.
  3. AVERMAETE Roger, Les Gueux de mer et la naissance d'une nation, Bruxelles, Dessart, s.d., 225pp., br. (dos réparé), texte en bel état, 15 Euro.
  4. BAUMGARDT, Rudolf, Fernado Magallan - Die Geschichte der Ersten Weltumseglung, Berlin, Rowolt, 1938, 359pp.+ 14 ills.out-of-text + 1 map, 16 Euro.
  5. BAZIN René, L'enseigne de vaisseau Paul Henry, Tours, Mame, s.d. [+/- 1900], 321pp.+ frontispice p(ortrait) et quelques ills.en texte, reliure demi-toile, 18cm., 30 Euro.
  6. BAZIN Rene, L'enseigne de Vaisseau. Paul Henry, defenseur de la mission de Pékin, Tours, Maison Alfred Mame et fils, s.d., 287pp.avec frontispice et ills., 29cm., relié en couverture cart., qqs. Cachets, 20 Euro.
  7. BLOND, Georges, Histoire de la Flibuste, Paris, Stock, 1969, 378pp.+ 20pp.ills.hors texte, 11,5 Euro.
  8. BLUNCK Hans Friedrich, Die grosse Fahrt (ein Roman von Seefahren, Entdeckern, Bauern und Gottesmännern), Leipzig, Insel-Verlag s.d., 340pp., linen cover, 15 Euro.
  9. BOMBARD Alain, Naufragé volontaire, Paris, 1958, 324pp.+ 19pp.ills.hors texte + 1 carte dépliante, br., 15 Euro.
  10. BRUGMANS H. (red.), Zeemansleven [bundeling verhalen over de zeevaart], Nijkerk, G.F.Callenbach s.d., 380pp.geïll.+ enkele buitentekstills.in kleur (van G.D.Hoogendoorn), linnen band (wat vlekjes), wat gebruiksslijtage, 11,5 Euro.
  11. BRUTTING Georg, Das waren die deutschen Stuka-Asse 1939-1945, Stuttgart, Motorbuch-Verlag, 1976, 285pp., cart., dustwrapper, 23cm., 20 Euro.
  12. BYRD Richard E., 80 Zuiderbreedte, Den Haag, Succes [Reeks Nr.63], s.d., 256pp., 9 Euro.
  13. CLERC-RAMPAL G., Les sous-marins, Paris, Hachette, vi + 185pp avec 88 gravures (dont 30 palnches hors texte), dos réparé, peu usé, dans la série "Bibliothèque des Merveilles", 16 Euro.
  14. Collectif, La course autour du monde - les secrets de la cours '79/80 : récits - souvenirs - anecdotes de voyage des participants, Paris, Hachette, 1980, 200pp.avec ills., 12 Euro.
  15. Collectif, La course autour du monde - les secrets de la course '80/81 : récits - souvenirs - anecdotes de voyage des participants, Paris, Hachette, 1981, 216pp., 12 Euro.
  16. Collectif, Le XIVe congrès international de navigation tenu à Caire en décembre 1926. Notice, discours, conclusions (textes français, anglais, arabe), Le Caire, Impr.Nationale, 1927, IV + 82pp.(texte français) & V + 80pp.(english text), [Texte arabe manque], partiellement non coupé, 23 Euro.
  17. Collectif, Les ports et leur fonction économique [5 tomes en 1 volume], Louvain, Secrétariat de la Société Scientifique, 1906-1910, 5 tomes en 1 vol.: 184 + 123 + 235 + 184 + 272pp. avec ills. dans le texte & planches et cartes (dont plusieurs dépliantes) hors-texte, 25cm., extrait de la "Revue des questions scientifiques" avril-juillet 1906 & avril-juillet 1907 & avril-octobre 1908 & janvier-juillet 1909 & octobre 1909-juillet 1910, relié en couverture cart. (dos en toile, br.orig.conservées), qqs.cachets, sinon en bel état, contient: I: "Introduction", "La fonction économique des ports dans l'Antiquité grecque", "Le port de Bruges au moyen âges", "Le port de Barry" + planches dépliante, "Le port de Beira" + carte dépliane en couleurs & carte dépliante bl/n, "Les fonctions économiques de Liverpool", "Anvers et la vie économiques nationale", "Les ports et la vie économique en France et en Allemagne", "Note complémentaire". II: "Le port de Londres", "Le port de Délos" + planche dépliante, "Le port de Rotterdam" + carte dépliante en couleurs, "Le port de Gênes au moyen âge", "Le port de Marseille" + 3 figures dans le texte. III: "Le port moderne de Gênes" + 2 figures dans le texte, "Le port moderne d'Ostende", "Le port de Jaffa" + ill., "Le port de Lisbonne" + ill., "Le port du Havre" + 3 figures dans le texte, "Le port de Hambourg" avec ill., "Le port de Rio de Janeiro" + 3 planches (dont 2 dépliantes) hors-texte, "Le port de Hankow". IV: "Les ports de Barcelone et de Bilbao", "Le port de Buenos-Aires" avec 4 ills., "Le port de Brême" avec 2 ills., "Le port de New-York" avec ill., "Le port de Pouzzoles", "Le port de Shangaï", "Le port de Zeebrugge" + plan dépliant. V: "Le port de Rouen" + planche dépliante, "Le port de Montréal" + planche dépliantes, "Les ports de Seattle et de Tacoma", "les ports de Trieste, Fiume et Venise", "Le port de Venise au moyen âge" + carte dépliantes, "Les ports du Nord-Est de l'Angleterre", "Conclusions", "Appendice: L'administration des ports", "Appendice: L'industrie des transports maritimes"], E74191, 200 Euro.
  18. Collectif, Les secrets de la course autour du monde '81/82 : récits - souvenirs - anecdotes de voyage des participants, Paris, Hachette, 1982, 175pp.avec ills., 12 Euro.
  19. COLUMBUS Christoffel, Logboek 1492-1493, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel 1947, 240pp., harde kaft, mooie staat, 20 Euro.
  20. CONSTANTIN-WEYER Maurice, La croisière du jour sans fin, Paris, Rieder, 1935, 235pp., relié, estampe, 10e éd., 12 Euro.
  21. CRABBÉ, Raoul, La conquete de la mer - de la pirogue au Normandie, Bruxelles, Goemaere, 1944, 256pp.avec ills., 22,5 Euro.
  22. DE BOER M.G., Piet Heyn en de zilveren vloot, Amsterdam, Van Kampen, 1946, 146pp.+ 8pp.buitentekstills., gecart.band, in de reeks "Patria", stempeltjes, goede staat, 11 Euro.
  23. DE KLERK, F.W.K.(Scheepsbouwkundig Ir.), Klink los !, Antwerpen / Amsterdam, De Techniek / Andries Blitz, s.d., 256pp.geïll.+ 124 buitentekstills., linnen band (slijtage), roestplekjes, 12,5 Euro.
  24. DE ZUTTERE Charles, Etude économique de la pêche maritime [Enquête sur la pêche maritime en Belgique, première partie], Bruxelles, Lebègue / Société belge de librairie, 1909, xvi + 634pp.avec 39 figures dans le texte + 2 planches dépliantes hors-texte, 25cm., reliure cart. (dos en toile), ex.bibl. (qqs.cachets), texte en bel état, B71932, 75 Euro.
  25. DEKKER P., Willem 't Hart 1750-1830 ; een Zijper zeevaarder in de nadagen der Republiek [over de koopvaart onder neutrale vlag op West-Indië en de walvisvaart op Groenland], Zaltbommel, Europese Bibliotheek 1966, 115pp. + 24pp.buitentekstill., 17,5 Euro.
  26. DENUCE Jan, Calcoen verhaal van de tweede reis van Vasco da Gama naar Indië 1502-1503 (in fac simile uitgegeven met inleiding en nota's), Antwerpen, De Sikkel, 1931, 26pp.(tekst en inleiding) + 12pp.facsimiles + 1 portret & 1 kaart, beperkte en genummerde oplage: nr.260/300, 26cm., stempeltje, 23 Euro.
  27. DENUCE Jean, Magellan. La question des Moluques et la première circumnavigation du globe, Bruxelles, Hayez, 1911, 433pp.avec 6 planches, 29cm., dans la série "Académie royale de Belgique. Classe des lettres et des sciences morales et politiques, classe des beaux-arts, mémoires, collection in-4o, deuxième série" tome IV fascicule III, br.orig., non coupé, qqs.rousseurs aux tranches, bon état, 80 Euro.
  28. DERMUL Am., Het scheepvaartmuseum, Antwerpen, Comité der Antwerpsche Propagandaweken, 1941, 39pp.+ 16pp.buitentekst-ills., gecart., 13 Euro.
  29. DERMUL Am., Het scheepvaartmuseum, Antwerpen, Comité der Antwerpsche Propagandaweken, 1941, 39pp.+ 16pp.buitentekst-ills., gecart., 13 Euro.
  30. DEROLEZ M.A., Onze oude vissers en hun bedrijf, Antwerpen, De Sikkel, 1950, 100pp.geïll., 22cm., stempeltje op titelblad en bladsneden, 18 Euro.
  31. Diverse auteurs, Les bateaux, s.l., Collections Life, 1967, 200pp., cart., 12 Euro.
  32. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.7 (volledig in 4 afleveringen), Roermond, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1900, 370pp.met buitentekstills., 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met lederen rug, titel en nerven in goudopdruk [bevat o.a.: VAN BEURDEN A.F., Charles de Quaij, capitaine de Grénadiers de la Garde Impériale sous Napoléon, pp.3-116, & VAN BEURDEN A.F., Roermondsche Schepenzegels, pp.117-216], 75 Euro.
  33. Diverse auteurs, Scheepvaart, Amsterdam, Het Parool, 1967, 200pp.rijkelijk geïll., bib.ex., hc, licht onfris, 6 Euro.
  34. Diverse auteurs, Schelde en Antwerpen - getuigenissen van een opgang, Antwerpen, Gemeentekrediet 1966, 77pp.geïll., tentoonstellingscatalogus, 11,5 Euro.
  35. Diverse auteurs, Zeilvaart 1520-1914, Alphen aan den Rijn, ICOB, 1979, 258pp. (rijkelijk geïll.in zw./w. & in kleur), gecart.band met stofwikkel, in oblong, 24 Euro.
  36. DU PLESSIS J. comte, La vie héroïque de Jean du Plessis commandant du "Dixmude" 1892-1923, Paris, Plon, 1929, 364pp.avec 2 gravures hors-texte & 2 carte, 55e mille, br.orig., 21cm., bel état, 17 Euro.
  37. DUCLAU, S., Marco Polo - sa vie et ses voyages, Limoges, Eugène Ardant, s.d. [+/- années 1880], 192pp.+ 1 portrait, couv.cart., dos réparé, 12,5 Euro.
  38. EDMONDS, Alan, Voyage to the edge of the world, Toronto, McClelland & Stewart, 1974, 254pp.with ill., 10 Euro.
  39. EGGERMONT, J., Scheepsmodellen bouwen, Brussel, De Pijl, 1945, 71pp.(geïll.), uit de Mijlpaal-serie N 37, in oblong, naam op kaft, 6 Euro.
  40. ERNST, Eugen, The Rhine - A European river landscape from the air, Bühl / Baden, Konkordia, 1973, 147pp.with 72 coloured photos from S.Luber, hardcover with dustwrapper, 17,5 Euro.
  41. EVERS F.J.H., De Nederlandsche marine - met een aanhangsel over de Nederl. Scheepswerven, Amsterdam, Joh.G.Stemler, 1899, 92pp.met 4 afbeeldingen in autotypie (dubbelbladig), gecart.band met linnen rug, 20cm., 30 Euro.
  42. FESKENS Joseph, Op een troepschip naar Indië, Mechelen / Amsterdam, Vleeschouwer / Van de Vecht, 1907, vii + 237pp. + buitentekstills., 24cm., omslag hersteld, A68729, 25 Euro.
  43. FRAIN LE POHON I., Quand les Bretons peuplaient les mers, Paris, Fayard, 1979, 357pp., 14 Euro.
  44. FRANK, Bernard, Le carnet d'un enseigne de vaisseau (souvenirs de la vie de patrouille), Paris, Flammarion, 1924, 215pp.+ 3 cartes hors texte, estampe, dos peu abîmé, 10 Euro.
  45. GEISTBECK Michael, Der Weltverkehr - Telegraphie und Post, Eisenbahnen und Schiffart in ihrer Entwicklung dargestellt, Freiburg im Breisgau, Herder, 1887, x + 495pp.with 123 ills. & 33 maps (of which some enfolding), 1st edition, half-cloth, stamp, VG, 85 Euro.
  46. GERBAULT Alain, Met mijn zeilboot de aardbol rond - 40.000 mijlen alleen op zee, Amsterdam, Scheltens & Giltay, s.d., 239pp.+ 26pp.buitentekstill., 10 Euro.
  47. GHEQUIERE Fr. Aug. Jac. M., Iets over Sant-Elmo (dat is: zalige Petrus Gonzales) preêkheer Patroon der schippers, Leuven, Karel Peeters, 1882, 55pp., orig.omslag, onopengesneden, mooie staat, 37 Euro.
  48. GILBERT Humphrey (& BEERS QUINN David, ed.), The voyages and colonising enterprises of sir Humphrey Gilbert (2nd volume), London, The Hakluyt Society, 1940, xiiipp.+ pp.239-534, illustrated with 4 plates out-of-text & 1 folding map, blue cloth with gilt imprinting, 23cm., in the series "Works issued by the Hakluyt Society" second series no.84, 50 Euro.
  49. GOMMERS, K., Over zeekunde, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1903-'04, 41pp., uit de reeks "Katholieke Hoogeschooluitbreiding" N 67 jg.6, 6,5 Euro.
  50. GRANZOTTO, Gianni, Christopher Columbus - The dream & the obsession : a biography, London, Grafton Books, 1988, 300pp., 9 Euro.
  51. GREEN Michael, The art of coarse sailing, London, Hutchinson, 1962, 122pp.with ills.by John Jensen, cart.cover with orig.dustwrapper, 11,5 Euro.
  52. GREUP G.M., De Rijnverbinding van Amsterdam en haar geschiedenis, Amsterdam, Becht, 1952, 203pp.met 52 ills., 28cm., linnen band, stofwikkel, enkele stempeltjes, goede staat, N72848, 20 Euro.
  53. HADFIELD Charles, World canals - Inland navigation past and present, New York / Oxford, Facts on File Publications, 1986, 432pp.with ills., hc + dustwrapper, VG, 32,5 Euro.
  54. HASSE Georges, Les barques de pêche trouvées à Anvers en 1884 et 1904-1905 (Congrès de Gand, 1907), Gand, Siffer, 1907, 21pp.avec 11 ills., dédicacé par l'auteur, br.orig., 22cm., bon état, 18 Euro.
  55. HEDIN, Sven, Van pool tot pool - Mijn 75.000 kilometer lange reis door Oostelijk Europa -Azië en Australië - Amerika en de Poolstreken, Utrecht, W.De Haan, 1950, 402pp. + 50 buitentekstills., harde kaft -licht beduimeld, 12,5 Euro.
  56. HENRY Bernard, Mijn Vikingroute, s.l., 1969, 157pp.geïll., 9 Euro.
  57. HOUTAIN Henri, Essai sur l'industrie & le commerce belges, français & étrangers, leur état actuel et leur avenir, Gand, Ad. Hoste, 1876, 272pp.avec tableaux statistiques + 3 cartes dépliantes (I.Carte des voies navigables de la Belgique, II.Carte physique de la France et de la Belgique, III.Les côtes maritimes belges), 23cm., br.orig. (restauré), pour la plupart non coupé, texte et intérieur en bon état, peu commun, [contient e.a.: Le mouvement commercial et maritime des différents peuples, les marines marchandes et militaires et le droit maritime, Densité de la population des Etats et l'émigration européenne et orientale, création d'une marine belge et les progrès économiques de la marine à vapeur, ...], 90 Euro.
  58. JOHNSON W. (red.), Scheve schepen - de vormenrijkdom van de Chinese scheepsbouw, Antwerpen, Nationaal Scheepvaartmuseum, 1993, 119pp.rijkelijk geïll., 30cm., mooie staat, [catalogus van tentoonstelling mei-dec.1993), 17 Euro.
  59. JOHNSON, Harry & LIGHTFOOT Frederick, Maritime New York in ninetheenth-century photographs, XIV + 160pp., New York, Dover Publications, 1980, 25 Euro.
  60. KEARTON, Cherry, L'Ile des Manchots (The Island of Penguins), Paris, Boivin, 1941, 183pp. + 63 ills.hors texte (héliogravure), estampe, bel état, 15 Euro.
  61. LANE Frederic C., Venice. A Maritime Republic, Baltimore, The Johns Hopkins University Press, 1981, 505pp.with ills., 25cm., softcover, VG, 23 Euro.
  62. LAUWENS, P.A., Kayakamping - manuel du pagayeur touriste, s.l., 1941, [getypt manuscript van de schrijver met bijgevoegde illustraties ; uniek], ongepp.[+/- 90pp.], 25 Euro.
  63. LECONTE L., La marine de guerre belge, Bruxelles-Paris, G.Van Oest, 1920, 67pp., dans "Les Cahiers Belges" nr.33-34, br.orig., qqs.estampes, 17 Euro.
  64. LEDERER A., Du choix d'un propulseur pour bateau tropical, Bruxelles, 1956, 119pp.avec 49 figures, dans la série "Académie royale des Sciences coloniales. Classe des sciences techniques. Mémoires in-8. Nouvelle série" Tome V fasc.1, estampe, bon état, 25 Euro.
  65. MAEREVOET L. (m.m.v. F.De Bondt), Bijdrage tot de studie van de woordenschat van de Scheldevissers te Mariekerke, Tongeren, G.Michiels, 1960, 224pp.geïll., in de reeks "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde" reeks VI nr.84, onopengesneden, mooie staat, 24 Euro.
  66. MAEREVOET L. (m.m.v. F.De Bondt), Bijdrage tot de studie van de woordenschat van de Scheldevissers te Mariekerke, Tongeren, Michiels, 1960, 224pp.met enkele ills., in de reeks "Studiën uitgegeven door de Koninklijke Commissie voor toponymie en dialectologie" nr.9, ex.bibl. (enkele stempeltjes), 20 Euro.
  67. MAGNAN, Pierre, Le voilier des déserts polaires, Paris, Flammarion, 1977, 251pp.+ 16pp.ill.hors texte, dans la série "L'aventure vécue", 10 Euro.
  68. MATTINGLY, Garrett, The defeat of the Spanish Armada, London, The Reprint Society, 1961, XVI + 415pp.+ 8pp.buitentekstill., gecart.band, veel tekstonderlijningen, 6 Euro.
  69. MELCHIOR A. (& W.H.Bierman, inleiding), De eerste walvisvaart van de "Willem Barendsz", Haarlem, Gottmer, s.d., 235pp.geïll., gecart.band, 20 Euro.
  70. MERRIEM Jean, Les navigateurs solitaires, Paris, Denoël, 1953, 295pp.avec ills.+ 6pp.ills.hors texte + 6 cartes dépliantes, 15 Euro.
  71. MOLLAT Michel, Le navire et l'économie maritime du nord de l'Europe du moyen-âge au XVIIIe siècle, S.E.V.P.E.N., 1960, 178pp.+ planches & graphiques hors-texte, br.orig., 23cm., dans la série "Bibliothèque générale de l'Ecole pratique des hautes études" Vie section, joint: lettre signé par M.Mollat, [Travaux du troisième colloque international d'histoire maritime tenu les 30 et 31 mai 1958 à l'Académie de Marine, présenté par Michel Mollat], 25 Euro.
  72. NEWBY, Eric, Atlas van de grote ontdekkingsreizen, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1975, 288pp.rijkelijk geïll., gecart.band + stofwikkel, 20 Euro.
  73. NIJS Jan, Hasselt - een brug meer of minder, s.l.[B.], Het Streekboek 1999, 152pp.rijkelijk geïll., gecart.band, als nieuw, 27,5 Euro.
  74. NN (& VAN OSS F., uit het fransch vertaald door, & BROUWERS J.W., aanbevelend voorbericht), Christoffel Columbus en de ontdekking der nieuwe wereld, Brugge/ Amsterdam, Desclée de Brouwer/ G.Borg, 1892, viii + 194pp.geïll.+ 1 kaart in kleur, ingebonden in gecart.band met linnen rug, mooie staat, 30 Euro.
  75. NN (Un père mariste) [= MAYET], Auguste Marceau : Capitaine de Frégate, commandant de l'Arche d'Alliance [2 vols.], Paris, René Haton, 1873, vii,352 + 352pp., nouvelle édition revue avec soin considérablement augmentée et fixée définitivement, reliures cart., dos en cuir (titre et faux-nerfs dorés), 19cm., qqs.rousseurs, traces d'usage mais bon exemplaire, 60 Euro.
  76. NN, Appendage-catalogus N 89 voor de scheeps- en machinebouw, Rotterdam, NV Econosto, 1954, xvi + 208pp.geïll. + 35pp.buitentekstill.(o.a. van schepen met toepassingen van Econosto), linnen band, mooie staat, 22,5 Euro.
  77. NN, Biographie du baron Henri Van Zuylen van Nyevelt, commandant en second du navire-ecole "Comte de Smet de Naeyer", 26 aout 1878 - 19 avril 1906, Bruxelles, Schepens, 1906, 88pp.avec illustrations et planches hors-texte (photos), signé avec dédicace par l'auteur "à son Eminence Monseigneur l'Evêque de Liège [Rutten]... ", 25cm., br.orig. (dos restauré), 60 Euro.
  78. NN, De haven van Antwerpen, Antwerpen, Gemeentebestuur, 1920, 43pp., 6 Euro.
  79. NN, Het Baralongvoorval - geautoriseerde vertaling van de officieele stukken der Duitsche en Engelsche regeering, 's-Gravenhage, Van der Beek, 1917, [iv +] 70pp., 33cm., goede staat, 35 Euro.
  80. NN, Historisch museum: Mariniers 1665-1965, s.l., s.d., 56pp.geïll., 24cm., catalogus van de gelijknamige herdenkingstentoonstelling ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van het Korps Mariniers (Historisch Museum, 9 dec. 1965 - 1 feb. 1966), 13 Euro.
  81. NN, Jubileum Vlaamse Ingenieursvereniging (V.I.V.) 1928-1948, gewijd aan Haventechniek ; voordrachten gehouden tijdens en studies ingezonden t.g.v. het eerste Internationaal Congres voor Haventechniek, te Antwerpen van 16 tot 19 juni 1949, Antwerpen, Vlaamse Ingenieursvereniging 1949, 319pp.geïll. + lvi pp.publiciteit, gecart.band met stofwikkel, Bijzonder nummer van het "Technisch Wetenschappelijk Tijdschrift" 18 Jg., oct.1949, 40 Euro.
  82. NN, Mexican free ports, Mexico City, Revista de Hacienda, s.d. [+/- 1923], 73pp.with ills., 27cm., softcover (repaired), few stamps, else G, G71972, 35 Euro.
  83. NN, Op de rede. Het leven aan de waterkant in Europese havens, Antwerpen, Stad Antwerpen, 1973, 94pp.rijkelijk geïll.in zw./w. en kleur, 23cm., catalogus van de gelijknamige tentoonstelling (Antwerpen, Stadsfeestzaal, 14.7 - 16.9.1973), 13 Euro.
  84. NN, Tentoonstellingscatalogus Schelde en Antwerpen - Getuigenissen van een opgang, Antwerpen, Gemeentekrediet, 1966, 77pp., 11,5 Euro.
  85. NN, Tijdschrift "Sirene" - Maritiem tijdschrift, Antwerpen, BESCHIKBARE NUMMERS : 1960(jrg.11 - volledig ) maart-juni-sept.- dec. & 1961(jrg.12 - volledig) maart-juni-sept.-dec., per nummer:, 5 Euro.
  86. NN, Vlaamse maritieme achterglasschilderijen. Peintures sous verre maritimes flamandes. Flämische maritime Hinterglasbilder. Flemish maritime underglass paintings, Antwerpen, 1981, 173pp., 101 ills., 25cm., mooie staat, [catalogus van gelijknamige tentoonstelling in het Nationaal Scheepvaartmuseum 1981-1982], [quadrilingual; tekst in Nederlands, texte en français, texts in english & in deutsch], 24 Euro.
  87. OMEY Eddy, De zeevisserij. Een struktuuranalyse van de Belgische zeevisserij, Brugge, Westvlaams Ekonomisch Studiebureau, 1982, 256pp., 24cm., in de reeks "WES" no. 27, mooie staat, 23 Euro.
  88. OSTENDORF, Rolf, Eisenbahn-Knotenpunkt Ruhrgebiet - Die Entwicklungsgeschichte der Revierbahnen seit 1838, Stuttgart, Motorbuch Verlag, 1979, 272pp.with ill., hardcover with dustwrapper, VG, 37 Euro.
  89. PEISSON Édouard, Passage de la Ligne, Paris, Bernard Grasset, 1935, 255pp., 11e éd., 12 Euro.
  90. PEISSON, Eduoard, Pôles - l'étonnante aventure de Roald Amundsen, Paris, Grasset (Le Club du livre du mois), 1953, 300pp., couv.cart.plastifiée, N 2687/3000, ill.frontispice de Guillaume Weber, 11,5 Euro.
  91. PINXTEN K., Het Albertkanaal - zijn economische beteekenis voor Vlaanderen, Antwerpen-Brussel-Gent-Leuven, Standaard-Boekhandel, 1936, 96pp.+ 1 uitvouwbare kaart, uit de reeks "Katholieke Vlaamsche Hoogeschool-uitbreiding" Jg.35 Nrs. 6-7 verhandeling 343-344, stempeltje, deels onopengesneden, 13 Euro.
  92. PRIMS Floris, De oorlog van Mijnheer Cobbé - Geschiedenis van de reis van luitenant-generaal Cobbé, van zijn onderhandelingen met den Nabab en van zijn oorlog tegen de Mooren 1722-1724 (naar de bronnen bewerkt door Floris Prims), Antwerpen, Leeslust, 1927, 352pp.geïll.met tekeningen van M.Pauwaert + frontipsice en enkele facsimiles, in de "Koloniaal-historische reeks" nr.2, originele omslag (rug verstevigd), enkele stempeltjes, goede staat, 25 Euro.
  93. PRIMS Floris, De oorlog van Mijnheer Cobbé - Geschiedenis van de reis van luitenant-generaal Cobbé, van zijn onderhandelingen met den Nabab en van zijn oorlog tegen de Mooren 1722-1724 (naar de bronnen bewerkt door Floris Prims), Antwerpen, Leeslust, 1927, 352pp.geïll.met tekeningen van M.Pauwaert + frontipsice en enkele facsimiles, in de "Koloniaal-historische reeks" nr.2, orig.omslag), goede staat, 30 Euro.
  94. PRIMS Floris, De reis van den St. Carolus 1724 (uit den tijd der Oostendsche Compagnie op de oorspronkelijke stukken bewerkt), Antwerpen, Leeslust, 1926, 190pp.geïll. met tekeningen van M.Pauwaert, in de "Koloniaal-historische reeks" nr.1, orig.omslag, goede staat, 23 Euro.
  95. PRIMS Floris, De reis van den St. Carolus 1724 (uit den tijd der Oostendsche Compagnie op de oorspronkelijke stukken bewerkt), Antwerpen, Leeslust, 1926, 190pp.geïll.met tekeningen van M.Pauwaert, in de "Koloniaal-historische reeks" nr.1, originele omslag (rug verstevigd), enkele stempeltjes, goede staat, 23 Euro.
  96. RAPPE Guido, De zee van toen. Een historisch-ecologische verkenning van de zuidelijke Noordzee (1930-1980), uit de mond van Vlaamse vissers, Brugge, 2008, 463pp.geïll., in oblong (22x24cm.), gecart.band, mooie staat, B73745, 30 Euro.
  97. REUSCH Heinrich, Der Index der verbotenen Bücher - Ein Beitrag zur Kirchen- und Literaturgeschichte. Zweiter Band (Erste und Zweite Abtheilung), Bonn, Max Cohen & sohn, 1885, 2nd volume (2 parts in 1): xi + 1266pp., cart.cover (leather spine with engilded title), original (1st) edition, 24cm., stamp, G, rare, 150 Euro.
  98. ROTSAERT Arthur, L'Escaut depuis le Traité de Munster (1648) Aperçu historique, Bruxelles-Paris, G.Van Oest, 1918, 104pp., dans "Les Cahiers Belges" nrs.23-24, qqs.cachets, 14 Euro.
  99. RUYS Robert, Veer en veerdienst in Oost-Vlaanderen vroeger en nu, Gent, 1979, 191p.geïll., 24cm., 23 Euro.
  100. SALSMANS J. S.J., De Index en de kerkelijke boekenwetten, Brussel, Standaard-Bibliotheek, 1921, 99pp., 19cm., onopengesneden, stempeltje, 14 Euro.
  101. SCHULTZE Ernst (& STEINMETZ S.R., voorrede), Engeland en het oorlogsrecht ter zee, Amsterdam-Rotterdam, Van Langenhuysen, 1915, 180pp., 23cm., gebroch., stempeltje, wat roestplekjes, goede staat, 25 Euro.
  102. SELMER Carl (ed.), Navigatio sancti Brendani abbatis, from early Latin manuscripts, edited with introduction and notes, Notre Dame, University of Notre Dame Press, 1959, li + 132pp., 24cm., in the series "Publications in mediaeval studies" vol.16, cloth, G, [introduction in English, text in Latin], R72486, 110 Euro.
  103. SMITH PANGLE Lorraine, Aristotle and the philosophy of friendship, Cambridge, Cambridge University Press, 2003, vii + 255pp., 24cm., hardcover (cloth), dustwrapper, VG, 45 Euro.
  104. SOWDEN William & HENDRICK J., La victoire sur la mer - Le rôle de la marine américaine pendant la guerre, Paris, Payot 1925, 371pp. + 4 cartes, 10 Euro.
  105. STEFANSSON, Vilhjalmur, Avonturen en ontdekkingen - van de vroegste tijden tot op heden zoals zij verhaald werden door de ontdekkingsreizigers zelf, Amsterdam / Brussel, Elsevier, 1949, 662pp.+ 20pp.buitentekstill., gecart.band, stempel, 20 Euro.
  106. STENUIT Robert, Les épaves de l'or, Paris, Gallimard, 1976, 186pp.avec ills., couv.cart., [verslag van de zoektocht naar goud in scheepswrakken], 13 Euro.
  107. TABARLY Eric, Le tour du monde de Pen Duick VI, Rueil-Malmaison, Pen Duick 1979, 261pp.+ 24pp.ills.hors texte, bel état, 12,5 Euro.
  108. THIELEMANS Marie-Rose, Bourgogne et Angleterre. Relations politiques et économiques entre les Pays-Bas Bourguignons et l'Angleterre 1435-1467, Bruxelles, Presses Universitaires de Bruxelles, 1966, 641pp.avec ills.hors-texte et 1 carte et 1 graphique dépliantes, 24cm., br.orig., dans la série "Travaux de la Faculté de Philosophie et Lettres" vol.30, bel état, 27 Euro.
  109. VAN CAUWENBERGH George, Antwerpen - de haven, Antwerpen, Ontwikkeling, 1971, 215pp.rijkelijk geïll. + kaart, 28cm., 3de uitgave, linnen band, stofwikkel, goede staat, B72250, 20 Euro.
  110. VAN DOORN Th.H., Terminologie van riviervissers in Nederland, Assen, Van Gorcum, 1971, [xii] 447pp.+ 2pp.stellingen (met enkele illustraties, bibliografie, uitvouwbare tabel en 90 kaarten), mooie staat, [Proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de letteren aan de katholieke universiteit te Nijmegen, 1971, promotor: prof.dr. A.A. Weijnen], 25 Euro.
  111. VAN HAERSOLTE, J.W.J., Vaar wel !, Amsterdam, Andries Blitz, s.d., 320pp.geïll. + 127 buitentekstills., linnen band (wat slijtage), roestvlekjes, stempel, 2e druk, 12,5 Euro.
  112. VAN NOUHUYS J.W. (& HOKKE C., bewerking), De eerste Nederlandsche transatlantische stoomvaart in 1827 van Zr Ms stoompakket Curaçao. Tweede deel: Bijlagen [Linschoten, 53-2], 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1951, xliv + 224pp.met 8 platen en 1 lijnentekening, 25cm., blauwlinnen band met goudopdruk, in de reeks "Werken uitgegeven door de Linschoten-vereniging" deel LIII-2, mooie staat, 35 Euro.
  113. VAN OVERBERGH Cyr., L'aventure du "Sénégal" - Mémoires d'un escapé, Bruxelles, Schepens, 1901, 102pp.avec qqs.ills., signé avc dédicace par l'auteur, br.orig., 20cm., estampe, bon état, 30 Euro.
  114. VAN WALSUM G.E. (ed.), Rotterdam - Europoort 1945-1970, Rotterdam, Donker, 1972, 330pp.met buitentekstills., bijgevoegd: losbladige kaart in kleur, 28cm., linnen band met stofwikkel, in gecart.foudraal, mooie staat, 20 Euro.
  115. VAN WERVEKE Hans, Bruges & Anvers - Huit siècles de commerce flamand, Bruxelles, Editions de la Librairie encyclopédique, 1944, 112 [viii] pp.+ 44 illustrations hors-texte, Edition revue et corrigée sur l'original néerlandais, br.orig., 24cm., 20 Euro.
  116. VERLINDEN Charles, Columbus, Den Haag, Kruseman, 1962, 96pp., 7 Euro.
  117. VERLINDEN, C., De ontdekking der Kanarische eilanden in de XIV eeuw volgens de geschreven bronnen en de kartografie, Brussel, 1958, uit de reeks mededelingen van de Kon.Vlaamse Academie voor wetenschappen - letteren en schone kunsten in België " Jg.XX N 6, 14pp.+ 6pp. buitentekstill., 8 Euro.
  118. VERMEERSCH Valentin (ed.), Bruges and the sea - from Bryggia to Zeebrugge, Antwerp, Mercator, 1982, 335pp.richly illustrated in colour and bl/w, 34cm., cloth, dustwrapper, in slipcase, VG, 60 Euro.
  119. VLEESCHOUWERS C., Inventaris van het Archief van het bestuur van het zeewezen (1830-1976), Brussel, Algemeen Rijksarchief, 1979, 662pp., 25cm., mooie staat, B68562, 27 Euro.
  120. VOORMEULEN VAN BOEKEREN Gerrit Rinse, Het leven en de daden van Nederlands meest beroemde zeehelden en vlootvoogden, Amsterdam, De erven Hendrik van Munster en zoon & Johannes Van Der Hey en zoon, 1841, iv + 172pp., 24cm., orig.omslag, uitgegeven door de "Maatschappij tot nut van 't algemeen", 60 Euro.
  121. WAGHENAER Lucas Janszoon & KOEMANS C., Spieghel der Zeevaerdt [bijgevoegd:] Lucas Janszoon Waghenaer. Sa vie et son "Spieghel der Zeevaerdt", Lausanne, Sequoia, 1964, 228pp.met 44 kaarten in kleur (dubbele pagina's), blauwlinnen band in etui (achterkant wat bevlekt) met titel in goudopdruk, 41cm., facsimile herdruk van de oorspronkelijke editie gedrukt te Leiden door Christoffel Plantijn in 1584-1585 van het exemplaar uit de Universiteitsbibliotheek van Utrecht (T.FOL.165), mooie staat, [bijgevoegd: KOEMANS C. "Sa vie et son "Spieghel der Zeevaerdt", 72pp.geïll., blauwlinnen band met titel in goudopdruk, 28cm., mooie staat, tekst in Frans-text en français], 270 Euro.
  122. WAGHENAER Lucas Janszoon (& SKELTON R.A., introd.), Spiegel der Zeevaerdt, Amsterdam, N. Israel/ Meridian, 1964, facsimile herdruk van de oorspronkelijke editie gedrukt te Leiden door Christoffel Plantijn in 1584-1585 met 44 kaarten in z/w (dubbele pagina's), linnen band met titel in goudopdruk, 44cm., mooie staat, 200 Euro.
  123. WEBER R.E.J., De seinboeken voor Nederlandse oorlogsvloten en konvooien tot 1690, Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgeversmij., 1982, xii + 177pp., stofwikkel, in: "Verhandelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. Afd.Letterkunde" nieuwe reeks deel 112 (Werken commissie voor Zeegeschiedenis, deel XV), mooie staat, 25 Euro.
  124. WILLIS Thayer, Beroemde poolexpedities, Rotterdam, Lekturama, 1971, 191pp.rijkelijk geïll., gecart., 12 Euro.
  125. WINKELMAN P.H. (ed.), Bronnen voor de geschiedenis van de Nederlandse Oostzeehandel in de zeventiende eeuw - deel II. Amsterdamse bevrachtingscontracten van notaris Jan Franssen Bruyningh 1593-1600, 's-Gravenhage, Nijhoff, 1977, L + 625pp.+ 7pp.facsimiles, in de reeks Rijks Geschiedkundige Publicatiën. Grote serie" nr.161, linnen band, 28cm., goede staat, 65 Euro.
    Bestellen - Order