BOEKENANTIQUARIAAT DE LEZENAAR
Vissersstraat 2, B-3500 Hasselt, Belgium
Tel.& Fax : + 32-(0)11-26.27.28
delezenaar@telenet.be
www.delezenaar.com

NEDERLAND (geschiedenis, heemkunde, cultuur, religie)

° May 2011

Bestellen - Order

  1. A PAULO DESMIS Vicentius O.C.R., Pater Aloysius Maria. Baron van Rijckevorsel van Rijsenburg, monnik der abdij O.L.Vrouw van Koningshoeven (1873-1892), Tilburg, Cisterciënser abdij, 1940, 224pp., 20cm., gecart.band (gemarbreerde platten, linnen rug), stempeltje, goede staat, R72684, 24 Euro.
  2. ACKERSDIJCK W.C. & KIST N.C., Bijdragen tot de geschiedenis van den pauselijken aflaathandel in Nederland, s.l., s.d. [19e eeuw], pp.411-474, blinde omslag, overdruk [uit ?], stempeltje, goede staat, 25 Euro.
  3. AGGAEUS DE ALBADA (& FRIEDLANDER Ernst, hrsg.), Briefe des Aggaeus de Albada an Rembertus Ackema und andere, aus den jahren 1579-1584, Leeuwarden, H. Kuipers, 1874, xviii + 149pp.+ 1 plate (facsimile), [text of letters in latin, introduction in german], softcover (repaired), some foxing, 24cm., G, Ausgabe des Friesischen Gesellschaft ..., [contains a collection of letters, by Aggaeus de Albada, Manuscript A.77 Koeniglichen Staats Archive Aurich], 37 Euro.
  4. AGRICOLA Rudolf (VAN DER POEL Marc, ed.), Over dialectica en humanisme, Baarn, Ambo, 1991, 164pp.met frontispice, 21cm., in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.5, 2 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), zoniet in mooie staat, F69652, 14 Euro.
  5. ALBERDINGK THIJM Jos. Alb., Verspreide verhalen in proza. Deel 1 & 2 (van 4 delen; 2 delen in 1 vol.), Amsterdam, Van Langenhuysen, 1879, 2 delen in 1 vol.: 264 + 266pp., 28cm., gecart.band (gemarbreerde platten, lederen rug, wat gebruiksslijtage), gemarbreerde bladsneden, enkele stempeltjes, tekst in goede staat, T72620, 35 Euro.
  6. ALBERDINGK THIJM P.P.M., De vroolijke historie van Ph. Van Marnix, Heer van Ste-Aldegonde, en zijne vrienden : eene zedenschets opgedragen aan alle zijn bewonderaars [historische roman], Leuven, Drukk. Karel Fonteyn, 1876, Davidsfonds-uitgave Nr.8, VIII + 148pp., moderne gecart.band, 25 Euro.
  7. ALBERDINK-THIJM P.-M. (& RYCKMANS M., trad.), La joyeuse histoire de Phe. De Marnix seigneur de Ste-Aldegonde et de ses amis - Etude de moeurs dédiée à tous ses admirateurs, Paris/ Bruxelles, Palmé/ Albanel, 1878, xi + 156pp., 24cm., br.orig. (dos peu restauré), 40 Euro.
  8. ALBERIGS L., J.Le Mair [Jacques Le Mair] uitgegeven naar aanleiding van de overzichtstentoonstelling, Venlo, [1974], 206pp.waarvan 160pp.met illustraties in kleur en zw/w, in-4, mooie staat, 25 Euro.
  9. ALBERS P. S.J., Geschiedenis van het herstel der hiërarchie in de Nederlanden. Eerste deel, Nijmegen, Malmberg, 1903-1904, xii + 580 + 114pp., 26cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, 40 Euro.
  10. ALBERTS A., Koning Willem II, Den Haag, Kruseman, 1964, 16 + 80pp., gecart.band met linnen rug, 20cm., in de reeks "Kopstukken uit de geschiedenis", mooie staat, 10 Euro.
  11. ALETRINO, L., Vijftien ontmoetingen - geestelijke stromingen in Nederland, Amsterdam, Scheltema & Holkema, 1966, 115pp., 9 Euro.
  12. ALEXANDRE P., Histoire des origines, des développements et du rôle des officiers fiscaux près les conseils de justice dans les anciens Pays-Bas depuis le XVe siècle jusqu'à la fin du XVIIIe, Bruxelles, Hayez, 1891, 164pp., publié dans et extrait de "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie Royale des Sciences, des Lettres et des Beaux-Arts de Belgique" coll.in-8 Tome XLV, non coupé, 40 Euro.
  13. ALEXANDRE P., Histoire du Conseil Privé dans les anciens Pays-Bas, Bruxelles, Hayez, 1895, 420pp., dédicacé par l'auteur, br.orig., 22cm., (extrait de "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie Royale des Sciences, des Lettres et des Beaux-Arts de Belgique" coll.in-8 Tome LII), 50 Euro.
  14. ALLARD H.J., Antonius van Gils en de kerkelijke gebeurtenissen van zijn tijd, 's Hertogenbosch, Mosmans, 1875, xvi,432pp.+ portret (& 11pp.naamlijst der intekenaren), gecart.band met lederen rug, 30 Euro.
  15. ALPERTI METTENSIS [ALPERTUS METTENSIS, Alpertus van Metz], De Diversitate Temporum Alperti Mettensis (uitgegeven door A.Hulshof, met eene inleiding van wijlen H.C. Pijnacker Hordijk), Amsterdam, Johannes Müller, 1916, xxxvii + 74pp., uit de reeks "Werken uitgeg. door het Hist. Genootschap" 3e serie Nr.37, [text in Latin], mooie staat, [over de bisschoppen van Metz, einde 10e - begin 11e eeuw], 25 Euro.
  16. AMBROSIUS (Br.) B.D.O., Broer. 'N edele jongensziel 27 aug. 1917 - 23 febr. 1932 [over Antoon Baams], s.l., s.d., 75pp.met buitentekstills., ingebonden in gecart.band met gemarbreerde platen en linnen rug, 20cm., enkele roestvlekken, goede staat, 20 Euro.
  17. AMPE Alb. S.J., Dr. L. Reypens-album - Opstellen aangeboden aan Prof.Dr.L.Reypens S.J. ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag op 26 februari 1964, Antwerpen, Ruusbroec-Genootschap, 1964, xxix + 420pp.+ 10 buitentekstills.+ 1 portret, linnen band, [L.Reypens was vorser van het vroomheidsleven in de Nederlanden], 35 Euro.
  18. Amsterdam, Amstelodamum - Maandblad voor de kennis van Amsterdam : jg.45(1958) sept.-nov.-dec., jg.46(1959) jan.-febr.-mei-juni-sept.-okt.-nov.-dec., jg.47(1960) jan.-febr.-maart-sept-okt.-dec., jg.48(1961) febr.-maart-mei-juni-sept.-okt.-nov.-dec., Jg.49(1962) jan.-febr.-maart-april-mei-juni-sept.-okt.-nov.-dec., Jg.50(1963) febr.-maart-april-mei-juni-sept.-okt.-nov.-dec., Jg.51 (1964) jan., jg.56 (1969) N 9-10, Jg.57 (1970) N 1, Jg.66 (1979) N 2, per deel :, 2,5 Euro.
  19. ANDELA H.A.M., Inventaris van de archieven van de parochie van de H. Martinus te Sneek, Sneek, 1995, 244pp., in-4, mooie staat, 25 Euro.
  20. ANDREAE A.J., Kollumerland en Nieuw-Kruisland geschiedkundig beschreven, Kollum, Slagter, 1883, viii + 158pp., ingebonden in gecart.band, ex.bibl. (stempeltje), 20cm., goede staat, 23 Euro.
  21. ANNALEN VAN HET THIJMGENOOTSCHAP, Annalen van het Thijmgenootschap : losse nummers beschikbaar (van de jaren 1949-1965), Utrecht, Het Spectrum, per nr. +/-108 à 140pp., 3 nrs./jaargang, beschikbare nummers: 1949-1-2-3, 1950-1-2, 1951-1-2-3, 1952-1, 1953-1, 1954-1-2-3, 1955-1, 1956-1-2, 1957-1-3, 1958-2-3, 1959-1-3, 1960-1-2, 1961-1-2, 1962-1-2-3, 1963-1, 1964-1-2, 1965-1. Prijs per nummer;, 9 Euro.
  22. ANNALEN VAN HET THIJMGENOOTSCHAP, Annalen van het Thijmgenootschap ; Jaargang 41 (1953, 3 fascs.) compleet, Utrecht, Het Spectrum, 1953, 336pp., 3 fascs. samen ingebonden in gecart.band met linnen rug, mooie staat, 24 Euro.
  23. APELDOORN C.G.L., Dr. Willem Doorenbos, Den Helder, De Boer, 1948, 299pp.+ portret, 24cm., Academisch proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Universiteit van Amsterdam, 1948, 23 Euro.
  24. ARENS W., Duitse volkskundige tijdschriften (1842-1960), Antwerpen, Centrum voor Studie en Documentatie, 1978, LXI + 207pp., in-8, in de reeks: "Nederlandse Volkskundige Bibliografie. Systematische registers op tijdschriften, reekswerken en gelegenheidsuitgaven" vol.26, mooie staat, 35 Euro.
  25. AUCLAIR Raoul, La Dame de tous les peuples [visions et messages], Paris, Nouvelles Editions Latines, 1967, 205pp., br.orig.ill., 18cm., 14 Euro.
  26. AUDENAERT W. e.a., Clavis foliorum periodicorum theologicorum. Benelux (CFPTh), Leuven, Bibliotheek van de Faculteit Godgeleerdheid, 1994, liii + 439pp., 24cm., in de reeks "Instrumenta theologica" vol.13, mooie staat, R73764, 40 Euro.
  27. AUF DER HEIDE Herm., Die Missionsgenossenschaft von Steyl. Ein Bild der ersten 25 Jahre ihres Bestehens. Jubiläumausgabe zum 8. September 1900, Kaldenkirchen, Verlag der Missionsdruckerei in Steyl, 1900, 607pp.with ills. + frontispice, 18cm., cart.cover (spine in cloth), text in printed in Gothic German, G, R71627, 25 Euro.
  28. AUWERDA Richard, Johannes Gijsen - omstreden bisschop, Amsterdam, Becht, s.d.[+/- 1973], 189pp.+ 16pp.buitentekstills., 11,5 Euro.
  29. AVERMAETE Roger, Les Gueux de mer et la naissance d'une nation, Bruxelles, Dessart, s.d., 225pp., br. (dos réparé), texte en bel état, 15 Euro.
  30. AXTERS Stephanus, Geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden [4 vols.] 1.De vroomheid tot rond het jaar 1300, 2.De eeuw van Ruusbroec, 3.De moderne devotie 1380-1550, 4.Na Trente, Antwerpen, De Sikkel, 1950-1960, 4 delen: xxiv,502 + xi,600 + viii,498 + x,400pp., vols.1, 2 en 3 gebrocheerd met stofwikkel, vol.4 in linnen band (licht bevlekt), stempeltje, goede staat, 180 Euro.
  31. BAAN Melchior A. O.F.M., De Nederlandse Minderbroedersprovincie sinds 1853. Sociologische verkenning van een religieuze groepering in verandering, Assen, Van Gorcum, 1965, [12] + 565pp.met 41 tabellen en 9 grafieken, 24cm., in de reeks "Katholieke Universiteit te Leuven. Verzameling van de School voor Politieke en Sociale Wetenschappen" nr.182, mooie staat, [verhandeling, promotor: Prof. C. Van Gestel O.P.], R73978, 27 Euro.
  32. BAERT Barbara & FRAETERS Veerle (PLEIJ Herman, voorwoord), Aan de vruchten kent men de boom. De boom in tekst en beeld in de middeleeuwse Nederlanden, Leuven, Universitaire Pers Leuven, 2001, 294pp.geïll., 24cm., in de reeks "Symbolae Facultatis Litterarum Lovaniensis" Series B vol.25, mooie staat, S74619, 35 Euro.
  33. BAKHUIZEN VAN DEN BRINK J.N. (samenstel.), De Nederlandsche belijdenisgeschriften. Vergelijkende teksten, Amsterdam, Uitgeversmaatschappij Holland, 1940, 287pp., 25cm., linnen band, luttele roestvlekjes, 2 stempeltjes, goede staat, R73484, 20 Euro.
  34. BAKKER Nienke, Reclames en advertenties in Noord- en Zuidnederland - Een bijdrage tot de vergelijkende studie van de Noord- en Zuidnederlandse woordenschat, Gent, 1951, 130pp., in de reeks "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde" reeks VI nr.70, 20 Euro.
  35. BARNHOORN J.A.J. arts, Psychopathie, misdadigheid en rechtspraak, Roermond-Maaseik, J.J.Romen & zonen, s.d. [+/-1940], 72pp., stempel, wat gebruiksslijtage, 21cm., 15 Euro.
  36. BARON DE CRAASIER, Louis, Notes sur le munster de Ruremonde, Maastricht, Leiter-Nypels, 1924, 15pp., extrait de "Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg à Maestricht" tome LX (1924), 6,5 Euro.
  37. BARTLETT & VAN KAMPEN, Gezigten in Holland en België, Amsterdam, W.van Hoeve, 1980, 231pp., gecart.band met stofwikkel, mooie staat, 25 Euro.
  38. BASTERT Dirk, Beschimping van afgestorvenen, Utrecht, J.de Kruyff, 1886, [x] + 83pp., 23cm., gecart. (rug hersteld), Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1886, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  39. BAUMGARTNER Alexander, Joost Van den Vondel. Zijn leven en zijne werken, Amsterdam, Van Langenhuysen, 1886, xvi + 315 [iii] pp., in het Nederlandsch overgebracht door A.Th.Th. met een brief aan den vertaler van prof.J.A. Alberdingk Thijm, orig.omslag (rug verstevigd), 23cm., 20 Euro.
  40. BECHTOLD J & GOOSSENS G., Tegelsche volkskunst, Maastricht, Publiciteitsbureau Veldeke, 1943, 106pp.met 67 ills., 28cm., gecart.band (linnen rug), stofwikkel (wat gebruiksslijtage), enkele stempeltjes, zoniet in goede staat, N72667, 14 Euro.
  41. BEEX H. (bewerking), Mirakelen der zoete lieve Vrouw, Bussum, Paul Brand, 1946, 46pp.geïllustreerd, in de reeks "De Guirlande", 21cm., 14 Euro.
  42. BEKKERS, Bisschop Bekkers - negen jaar met Gods volk onderweg, Utrecht, Ambo, 1966, 448pp., hoekje van voorkaft beschadigd, goede staat, 10 Euro.
  43. BEKMAN B., Uit het land van het zwarte goud - over de kolenmijnen in Zuid-Limburg, Utrecht, Het Spectrum, s.d., 109pp.met ills., geïll.stofwikkel, 13 Euro.
  44. BELONJE J., Genealogische en heraldische gedenkwaardigheden in en uit de kerken der provincie Limburg, met een supplement betreffende de Belgische en Duitse grensgebieden [Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap" deel XCVI-XCVII (96-97) 1960-1961], Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1960-1961, xxxvii + 523pp. + buitentekstplaten, 25cm., in de reeks "Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap" deel XCVI-XCVII 1960-1961, goede staat, N72190, 30 Euro.
  45. BEMOLT VAN LOGHUM SLATERUS A.J., Het klooster Frenswegen, Arnhem, Van Loghum, 1938, 195pp.+ 3pp.stellingen, 24cm., [Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de universiteit van Amsterdam, 1938], met ex-libris van H.J.Scharp, 23 Euro.
  46. BENNECKE H., Zur Geschichte des Deutschen Strafprozesses. Das Strafverfahren nach den Holländischen und Flandrischen Rechten des XII. und XIII. Jahrhunderts, Brussels, 2000, xii + 136pp., Reprint of the Marburg 1886-edition, VG, 23 Euro.
  47. BENTINCK Willem (GERRETSON C. & GEYL P., eds.), Briefwisseling en aanteekeningen van Willem Bentinck, heer van Rhoon (tot aan de dood van Willem IV 22 october 1751) hoofdzakelijk naar de bescheiden in het Britsch Museum (uitgegeven door prof.Dr.C. Gerretson en prof.Dr. P.Geyl). Deel I.Tot aan de praeliminairen van Aken (30 april 1748), Utrecht, Kemink & zoon, 1934, x + 499pp., in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie nr.62, (hoekje uit rug), goede staat, [teksten in Nederlands, Frans & Engels], 32 Euro.
  48. BERGHAUS Peter & SCHNEIDER Karl, Anglo-friesische Runensolidi im Lichte des Neufundes von Schweindorf (Ostfriesland), Köln / Opladen, Westdeutscher Verlag, 1967, 75pp.with ills., 25cm., in the series "Arbeitsgemeinschaft für Forschung des Landes Nordrhein-Westfalen, Geisteswissenschaften" vol.134, softcover, signed with dedication by co-author Schneider, G, N72812, 15 Euro.
  49. BERHAUS E. (SCHOUTEN J.H., hrsg.), Propeller überm Paradies Amsterdam-Batavia, eine Luftreise über 17 Länder, Amsterdam, Meulenhoff, s.d., 127pp.+ 4pp.ills.+ 1 enfolding map, text in german gotic, cart.cover, ill.dustwrapper, 18 Euro.
  50. BERKHOUT H.N.P.J. (& NOLET W., voorrede), Amstellandia [2e deel van: Register op de parochiën, altaren, vicarieën en de bedienaars zooals die voorkomen in de middeleeuwsche rekeningen van den officiaal des aartsdiakens van den Utrechtschen dom], Haarlem, St.Jacobs-Godshuis, 1928, 65pp., gebroch., 23cm., goede staat, 20 Euro.
  51. BERNARD Henri, Terre commune. Histoire des pays de Benelux, microcosme de l'Europe, Bruxelles, Brepols, 1961, 699pp.avec ills., 20cm., br., très peu de rousseurs, bon état, B68619, 17 Euro.
  52. BERSIER J.-E., Rembrandt le premier des peintres graveurs, Estienne, 1965, 71pp.avec ills., jaq., 15 Euro.
  53. BERTRAND C.H. e.a., Limburg in vogelvlucht, Leeuwarden, Friesse Pers Boekerij, s.d., 280pp.rijkelijk geïll.in kleur, 32cm., linnen band met goudopdruk, stofwikkel, 17 Euro.
  54. BETS P.V. (Pastoor te Neerlinter), De Pacificatie of Bevrediging van Gent, beschouwd in hare wording, wezen, voorstanders en verdrukkers, Thienen [Tienen], H.Vanhoebroeck, s.d.[1876], 184pp., 23cm., orig.omslag, Davidsfonds-uitgave nr.9, onopengesneden, 40 Euro.
  55. BETS P.V. (Pastoor te Neerlinter), De Pacificatie of Bevrediging van Gent, beschouwd in hare wording, wezen, voorstanders en verdrukkers, Thienen, H.Vanhoebroeck, s.d.[1876], 184pp., Davidsfonds-uitgave nr.9, herbonden, wat gebruiksslijtage en enkele potloodstrepen, 22,5 Euro.
  56. BEVERSLUIS Martien, Ons aller eigen. Een bundel verzen, Hilversum, Paul Brand, 1941, 46pp., 31cm., 1e druk, omslag wat bevlekt, 2 stempeltjes, onopengesneden, tekst in mooie staat, T72634, 15 Euro.
  57. BEYEN Marnix, Oorlog & verleden. Nationale geschiedenis in België en Nederland, 1938-1947, Amsterdam, Amsterdam University Press, 2002, 606pp.geïll., 24cm., mooie staat, 20 Euro.
  58. BIELEMAN Jan, Boeren op het Drentse zand (1600-1910). Een nieuwe visie op de 'oude' landbouw, Wageningen, Afdeling Agrarische Geschiedenis Landbouwhogeschool Wageningen, 1987, xxiii + 833pp.geïll., 25cm., in de reeks "A.A.G. Bijdragen" vol.29, goede staat, [with English summary 'Agragrian change in the Dutch province of Drenthe, 1600-1910], N72880, 24 Euro.
  59. Bijdragen voor de geschiedenis der Nederlanden, Bijdragen voor de geschiedenis der Nederlanden ; deel 22 nr.4 (1969), 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1969, pp.325-438, [inhoud: Kroniek], 10 Euro.
  60. Bijdragen voor de geschiedenis der Nederlanden, Bijdragen voor de geschiedenis der Nederlanden ; volledige collectie van 1946 (jaargang 1) t.e.m. 1967 (jrg.21), 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1946-1967, 21 jaargangen, per jaargang ingebonden in halflinnen banden, per jg.+/- 300-350pp., mooie staat, 570 Euro.
  61. Bijdragen voor de geschiedenis der Nederlanden, Bijdragen voor de geschiedenis der Nederlanden ; deel 22 nr.3 (1969), 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1969, pp.171-323, [inhoud: VAN FOREEST H.A., Traditie en werkelijkheid pp.171-208, Kroniek...], 12 Euro.
  62. Bijdragen voor de geschiedenis der Nederlanden, Bijdragen voor de geschiedenis der Nederlanden ; deel 22 nr.1 (1968-1969), 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1968, 102pp., [inhoud: DECAVELE J., De reformatorische beweging te Axel en Hulst 1556-1566 pp.1-42, GESCHIERE P.L., De meningsvorming over het onderwijsprobleem in de Nederlandse samenleving van de 20e eeuw pp.43-86, ...], 13 Euro.
  63. BIJLEVELD Pieter Jan, Art.293 Wetboek van Strafrecht (Wet van 3 maart 1881, Stbl. 35), Leiden, L.Van Nifterik Hz., 1883, viii + 83pp., 23cm., rug hersteld, onopengesneden, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1883, Doctoral dissertation], 32 Euro.
  64. BLAEU Joan, Toonneel der Steden van de Vereenighde Nederlanden met hare beschrijvingen. Met hare beschrijvingen uytgegeven by Joan Blaeu, Lausanne / Amsterdam, Sequioa / Elsevier, 1966, facsimile van de originele uitgave in het bezit van de Stichting "Museum Enschedé - Haarlem", [200]pp. met [52] plattegronden en stadsgezichten in kleur, 56x34cm., simili-lederen band met wapenschilden in goudopdruk, gedrukt op "vergé teinté de Hollande, 145gr., des papeteries royales Van Gelder zonen N.V. d'Amsterdam", goede staat, A69091, 225 Euro.
  65. BLAEU Johannes (GOSS John & CLARK Peter, eds.), Blaeu - De grote atlas van de wereld in de 17de eeuw. Inleiding, aanvullende teksten en selectie van kaarten: John Goss. Voorwoord: Peter Clark, Lisse, Rebo Reproductions, 1991, 224pp. met 100 kaarten in kleur, 39cm., linnen band, stofwikkel, mooie staat, A74450, 40 Euro.
  66. BLANCHARD Raoul, La Flandre. Etude géographique de la plaine flamande en France, Belgique et Hollande, Handzame, Familia et patria, 1970, x + 530pp.ills.avec 48 photographies hors-texte et une carte dépliante, édition en fac-similé de l'édition publié en 1906 par la Société dunkerquoise pour l'avancement des lettres, des sciences et des art, 24cm., reliure fac-similé-cuir, bel état, 80 Euro.
  67. BLANKERT Albert et al. (eds.), Vermeer, Amsterdam, Meulenhoff, 1992, 232pp.met ills.binnen en buiten tekst in kleur en z/w, linnen band met stofwikkel, 35cm., 2e deels herziene druk, mooie staat, 30 Euro.
  68. BLOK P.J. & MULLER S. Fz. (uitg.), Uit P.L. Muller's verspreide geschriften, Rotterdam, D. Bolle, 1906, vi + 546pp., deels onopengesneden, orig.omslag, 30 Euro.
  69. BLOK P.J., Verslag aangaande een onderzoek in Duitschland naar Archivalia belangrijk voor de geschiedenis van Nederland 1886-1887, 's-Gravenhage, Algemeene Landsdrukkerij, 1888, ii + 296pp., gecart., 23cm., wat roestplekjes, 30 Euro.
  70. BLOKZIJL Max, Brandende kwesties. Een keur uit en een bewerking van de "radiopraatjes" gehouden door Max Blokzijl, Amsterdam / Antwerpen, Opbouw / Volk en staat, 1942, 184pp.met buitentekstills.en met tekeningen door Friso, 19cm., 2e druk, 45 Euro.
  71. BLOM J.C.H. & LAMBERTS E. (eds.), Geschiedenis van de Nederlanden, Rijswijk, Nijgh & Van Ditmar, 1993, xii + 411pp.geïll., 24cm., 2de druk, goede staat, 27 Euro.
  72. BOCK Fr. & WILLEMSEN M., Die mittelalterlichen Kunst- und Reliquienschätze zu Maestricht, aufbewahrt in den ehemaligen Stiftskirchen des h. Servatius und Unserer Lieben Frau daselbst, archäologisch und historisch beschrieben, Köln / Neuss, L. Schwann, 1872, x + 164pp.with 66 xylographies + frontispice, cloth, some foxing, stamp, else G, N72639, 65 Euro.
  73. BOCK Fr. chanoine & WILLEMSEN M. vicaire, Antiquités Sacrées conservées dans les anciennes collégiales de S. Servais et de Notre-Dame à Maestricht, Maestricht, Typ. De Jos. Russel, 1873, 248pp.illustrées de 73 gravures sur bois et décrites + 92pp.appendices, 24cm., [édition française considérablement augmentée], br.orig.restaurée, qqs.rousseurs, cachet sur page de titre, texte en bon état, N74772, 90 Euro.
  74. BOCK Fr. chanoine & WILLEMSEN M. vicaire, Antiquités Sacrées conservées dans les anciennes collégiales de S. Servais et de Notre-Dame à Maestricht, Maestricht, Typ. De Jos. Russel, 1873, [iv +] 248pp.illustrées de 73 gravures sur bois et décrites + 92pp.appendices, [édition française considérablement augmentée], reliure demi-toile, qqs.rousseurs, cachet, sinon en bon état, N40645, 90 Euro.
  75. BODEWES G.H.J.B., De Gelderlander in oorlogstijd, Nijmegen, 1944, 86pp.+ 1 portret, stempeltje, 22cm., 15 Euro.
  76. BOELENS K., Het Fries, s.l., Provinciaal Bestuur van Friesland s.d.[+/- 1978], 56pp.geïll., 9 Euro.
  77. BOELES P.C.J.A., Armengoederen en armbesturen in Friesland (van de 14e eeuw tot heden) Historisch-juridische schets, Leeuwarden, Meijer & Schaafsma, 1902, 113pp., orig.omslag, 23cm., goede staat, 30 Euro.
  78. BOEREN P.C., De abdij Rolduc. Godsdienstig en cultureel centrum van het hertogdom Limburg (1104-1804), Maastricht, Ernest Van Aelst, 1945, 139pp. + 27 buitentekstills., 25cm., originele omslag, 2 stempels, 15 Euro.
  79. BOEREN P.C., Heiligdomsvaart Maastricht - schets van de geschiedenis der heiligdomsvaarten en andere jubelvaarten, Maastricht, Uitgevers-Mij. "Ernest van Aelst", 1962, 228pp.geïll., geïll.gecart.band, 20 Euro.
  80. BOEREN P.C., Sint Willibrord Apostel van Brabant, Antwerpen-Brussel-Gent-Leuven, Standaard-Boekhandel, s.d., 48pp.met enkele kaarten + enige buitentekstills., 10 Euro.
  81. BOEREN P.C., Sint Willibrord Apostel van Brabant, Tilburg, 1939, 48pp.met enkele kaarten + enige buitentekstills., 10 Euro.
  82. BOERSEMA B.R.C.A., De linie, 1946-1963. Een weekblad in handen van de Jezuïeten. Onderzoek naar de pers als middel tot apostolaat, Amsterdam, APA - Holland Universiteits Pers, 1978, xvi + 501pp.geïll. + frontispice, 23cm., in de reeks "Publicaties van het katholiek documentatiecentrum", 2 stempeltjes, goede staat, R73407, 25 Euro.
  83. BOGAARTS M.D. m.m.v. RUIJTERS C.M.J., Parlementaire geschiedenis van Nederland na 1945. De periode van het kabinet-Beel 3 juli 1946-7 augustus 1948. Band C, 's-Gravenhage, SDU, 1989, [xv +] pp.1613-2305, linnen band met goudopdruk, stofwikkel, stempeltje, mooie staat, 25 Euro.
  84. BOGAARTS M.D. m.m.v. RUIJTERS C.M.J., Parlementaire geschiedenis van Nederland na 1945. De periode van het kabinet-Beel 3 juli 1946-7 augustus 1948. Band A, 's-Gravenhage, SDU, 1989, xxix + 818pp., linnen band met goudopdruk, stofwikkel, stempeltje, mooie staat, 25 Euro.
  85. BOGAARTS M.D. m.m.v. RUIJTERS C.M.J., Parlementaire geschiedenis van Nederland na 1945. De periode van het kabinet-Beel 3 juli 1946-7 augustus 1948. Band B, 's-Gravenhage, SDU, 1989, [xiv +] pp.819-1612, linnen band met goudopdruk, stofwikkel, stempeltje, mooie staat, 25 Euro.
  86. BOLTJES Siebren, De bewijskracht van oorkonden naar het Oud-Friesche Recht, Leiden, Somerwil, 1885, 86pp., 23cm., [Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de rechstwetenschap aan de Rijksuniversiteit te Leiden, 1885], blinde moderne omslag, 37 Euro.
  87. BONDESON J. e.a., Eens door Euroop vermaard. Gravin Margaretha van Henneberg en haar 365 kinderen. Een Loosduinse legende van lang geleden, s.l., Drukkerij Voortvaren, s.d. [1994], 88pp.geïll., 26cm., N68826, 14 Euro.
  88. BONENFANT Paul, La suppression de la Compagnie de Jésus dans les Pays-Bas autrichiens (1773), Bruxelles, Hayez, 1925, 262pp., 26cm., signé avec dédicace par l'auteur, br.orig., non-coupé, 37 Euro.
  89. BONTEMANTEL Hans (SMIT C.G., bewerking en uitg.), Notulen gehouden ter vergadering der staten van Holland in 1670 door Hans Bontemantel, Utrecht, Broekhoff, 1937, ix + 340pp., mooie staat, in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie nr.67, 30 Euro.
  90. BOON H.N., Afscheidsaudiëntie - 10 studies over de diplomatieke praktijk, Rotterdam, Ad.Donker 1976, 303pp., linnen band met stofwikkel, mooie staat, 23 Euro.
  91. BOONSTRA O.W.A., De waardij van eene vroege opleiding - een onderzoek naar de implicaties van het alfabetisme op het leven van inwoners van Eindhoven en omliggende gemeenten, 1800-1920, Wageningen, Afdeling Agrarische geschiedenis, Landbouwuniversiteit, 1993, 464pp.met tabellen & kaarten, in de reeks "A.A.G.Bijdragen" vol.34, 20 Euro.
  92. BORNEMAN, ULRICH, Anlehnung und Abgrenzung - Untersuchungen zur Rezeption der niederländischen Literatur in der deutschen Dichtungsreform des siebzehnten Jahrhunderts, Assen / Amsterdam, Van Gorcum, 1976, 342pp., hardcover with dustwrapper, 25 Euro.
  93. BORRIAS Charles Gautier David, Over de beperking van de wetgevende bevoegdheid der plaatselijke besturen door de wetgeving van Rijk en Provincie, Arnhem, Misset, 1898, [viii] 138 [i] pp., 21cm., stempeltje, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1898, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  94. BOS E.P. & KROP H.A. (eds.), Franco Burgersdijk (1590-1635). Neo-Aristotelianism in Leiden, Amsterdam-Atlanta, Rodopi, 1993, 185pp., 22cm., in the series "Studies in the history of ideas in the low countries", softcover, VG, [text in English], ISBN 90-5183-374-1, F70794, 20 Euro.
  95. BOS Nick, Notabele ingezetenen. Historsiche studies over Nederlandse elites in de negentiende eeuw, Brunssum, 1995, 289pp., 20cm. [doctoraatsthesis, Universiteit Utrecht, 1995, promotor Prof. Dr. M.R. Prak], 24 Euro.
  96. BOSMANS J., Romme. Biografie, 1896-1946, Utrecht, Het Spectrum, 1991, 560pp.met buitentekstills., linnen band met stofwikkel, 24cm., in de reeks "KDC - Bronnen & Studies", mooie staat, 20 Euro.
  97. BOTKE J., De Gritenij Dantumadiel, Dokkum, Kamminga, 1932, 336pp.+ handgekleurd frontispice (wapenschild) & geïllustreerd met figuren in de tekst & buitentekstillustraties, tekst in Fries, linnen band, 24cm., stempeltje, goede staat, zeldzaam, in de reeks "De Fryske Bibleteek' no.XXV, 80 Euro.
  98. BOTS P.M., De oude kloosters en abdijen van het tegenwoordige bisdom Haarlem, in alphabetische volgorde, met korte toelichtingen, Rijsenburg, Petit & co., 1882, 488pp., halflinnen band, stempeltje, mooie staat, 60 Euro.
  99. BOUCHER Jean, L'usure ensevelie ou Defence des Monts de Piete de nouveau erigez aux Païs-Bas pour exterminer l'usure, [20] + 175 + 31pp., Reprint (Bruxelles 1998) de l'édition originale (Tournai, Adrian Quinque, 1628), bel état, 27 Euro.
  100. BOUMAN P.J., Anton Philips ; de mens de ondernemer, Amsterdam, Meulenhoff 1956, 294pp.+ 22pp.buitentekstill., enkele roestplekjes, linnen band, 15 Euro.
  101. BOURDARIAS Jean, Een leven voor de kerk in nood - Pater Werenfried van Straaten O.Praem., Averbode, Altiora, 1997, 192pp.+ 16pp.illustraties, mooie staat, 14 Euro.
  102. BOUSMANNE Bernard, Item a Guillaume Wyelant aussi enlumineur - Willem Vrelant un aspect de l'enluminure dans les Pays-Bas méridionaux sous le mécénat des ducs de Bourgogne Philippe le Bon et Charles le Téméraire, Turnhout/ Bruxelles, Brepols/ KBR, 1997, 392p.richement ill., 28cm., bel état, 45 Euro.
  103. BOUVY D.P.R.A., Middeleeuwsche beeldhouwkunst in de Noordelijke Nederlanden, Amsterdam, Balkema, 1947, vi + 249pp.+ 224 illustraties buitentekst, linnen band, goede staat, 30 Euro.
  104. BRAAKENSIEK Joh., HAHN Albert e.a. (ills.), Kuyper in de caricatuur. 100 uitgezochte caricaturen. Met een brief van A. Kuyper, Baarn, Bosch & Keuning, s.d., 112pp.met 100 karikaturen, 19cm., nieuwe herziene uitgave, in de reeks "Libellen-serie" nr.216/217, stempeltje, N72642, 15 Euro.
  105. BRANDS W., Schaijk in dialect, s.l., s.d., 129pp.geïll., 30cm., 17 Euro.
  106. BRANDSMA Titus (& MEIJER Brocardus O.Carm., inleiding), Het laatste geschrift van prof.dr. Titus Brandsma (geschreven op last van de Gestapo in de strafgevangenis te Scheveningen 22 januari '42), Tilburg, W.Bergmans, 1945, 22pp., 19cm., rug licht hersteld, goed, 12 Euro.
  107. BRANDSMA Titus (& MEIJER Brocardus O.Carm., inleiding), Het laatste geschrift van prof.dr. Titus Brandsma (geschreven op last van de Gestapo in de strafgevangenis te Scheveningen op 22 januari 1942), Tilburg, W.Bergmans, 1944, 23pp., 19cm., goede staat, 13 Euro.
  108. BRANDSMA Titus (& MEIJER Brocardus O.Carm., inleiding), Mijn cel - dagorde van en gevangene, Tilburg, W.Bergmans, 1944, 32pp., 10 Euro.
  109. BRANDT CORSTIUS, J.C., De dichter Marsman en zijn kring, 's-Gravenhage, G.B.Van Goor Zonen 1951, 148pp., mooie staat, uit de reeks "lessen in literatuur", 11,5 Euro.
  110. BRANDT-VAN DER VEEN J. (ed.), Het Thorbecke-archief 1798-1872 [3 volumes], Utrecht, Kemink, 1955-1962-1967, 3 delen: xvii,443 + [viii],543 + [viii],602pp.+ genealogische tabel en enkele buitentekstills., 25cm., mooie staat, in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 4e serie nrs.3-7-8, 35 Euro.
  111. BRAUNSBERGER O. S.J. (vertaald door A.Hulsbosch S.J.), Leven van den zaligen Petrus Canisius, Bussum, Paul Brand, 1918, (vii +) 218pp.+ 1 portret, wat roest, goede staat, 20 Euro.
  112. BREDERO, HOOFT, VAN DEN VONDEL & LUYKEN Jan, De ziel van den poëet vertoont zich in zijn dichten - Lyriek van vier Amsterdamse dichters uit de 17e eeuw, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1967, 334pp.met enkele ills., uit de reeks "Spectrum van de Nederlandse Letterkunde" nr.9, 10 Euro.
  113. BREMER Jaap, Charley Toorop. Werken in de verzameling van het Kröller-Müller Museum, Otterlo, Kröller-Müller Museum, 2000, 115pp., rijkelijk geïll.in en buiten tekst in kleur en z/w, 23cm., gecart., mooie staat, 20 Euro.
  114. BRIELS Jan, Vlaamse schilders in het Noorden in het begin van de Gouden Eeuw, s.l., Kredietbank, 1978, 56pp.geïll., in-4, 10 Euro.
  115. BRIÈRE-MISME Clotilde, La peinture hollandaise, Paris-Bruxelles, G.Vanoest, 1927, 59pp.(texte) + 64 planches hors-texte, rousseurs, estampe sur page de titre, 25x19.2cm., dans la série "Bibliothèque d'histoire de l'art", bon état, 24 Euro.
  116. BRITZ J., Mémoire sur l'ancien droit Belgique / Exposé de l'ancien droit civil des Pays-Bas et des Principautés de Liège, de Bouillon et de Stavelot [2 parties], Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1847, Complet en 2 parties; ensemble xxii + 1068 + 9 + 12pp., en 2 volumes, publiés dans "Mémoires couronnés et mémoires des savants étrangers, publiés par l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome XX (20) Première & deuxième partie - 1846, in-4, non coupé, [Mémoire en réponse à la question suivante: "Les anciens-Pays-Bas autrichiens ont produit des jurisconsultes distingués, qui ont publié des traités sur l'ancien droit Belgique, mais qui sont, pour la plupart, peu connus ou négligés, ces traités, précieux pour l'histoire de l'ancienne législation nationale, contiennent encore des notions intéressantes sur notre ancien droit politique; et, sous ce double rapport, le jurisconsulte et le publiciste y trouveront des documents utiles à l'histoire nationale" par M.J.Britz], Titre complet del a première partie: "Histoire de la jurisprudence et de la législation des Pays-Bas et des principautés de Liége, de Bouillon et de Stavelot", Titre complet de la 2ème partie: "Histoire de la législation et de la jurisprudence des provinces belgiques, depuis le cinquième siècle jusqu'à ce jour, suivie de l'exposé de l'ancien droit civil de ces provinces", 300 Euro.
  117. BROCK A.C., Historische beschrijving van de Meierij. Handschrift vervaardigd in de jaren rond 1825, Veghel, Langs Aa en Dommel, s.d. [+/- 1978], 381pp. + uitvouwbare kaarten, 19cm., herdruk in originele vorm van het handschrift van "De stad en Meiery van 's Hertogenbosch of derzelver beschryving. Tweede afdeeling, bevattende eene geographische, historische en chronologische beschouwing van de steden, dorpen, vlekken, heerlykheden, gehuchten en voornaamste buurtschappen der Meiery" van Adriaan Brock, goede staat, N72651, 27 Euro.
  118. BROM Eduard, Grootstad. Verzen, Amsterdam, Van Munster, s.d. [1926], 84pp., 22cm., 1e druk, enkele roestvlekjes, stempeltje, bibliotheeketiket verwijderd van rug, zoniet in goede staat, T72566, 23 Euro.
  119. BROM Gerard, Alfons Ariëns [2 delen], Amsterdam, Urbi et Orbi, 1941, 2 vols.: xv + 631 + 741pp.+ buitentekstills., linnen banden met stofwikkel, 45 Euro.
  120. BROM Gerard, Cornelis Broere en de katholieke emancipatie, Utrecht-Antwerpen, Het Spectrum, 1955, 622pp.+ 16pp.buitentekstills., linnen band, goede staat, 25 Euro.
  121. BROUWER J.H., Jan Jansz. Starter, Assen, Van Gorcum, 1939, 146pp., in de reeks "Teksten en Studiën" IV, 18 Euro.
  122. BROUWER J.J.F. C.SS.R., De nieuwste bisschopswijding der oud-bisschoppelijke Cleresij te Utrecht - Eene bijdrage tot de geschiedenis der oud-katholieken in Nederland, 's-Hertogenbosch, Henri Berger, 1909, 40pp., orig.omslag (rug hersteld), stempel, tekst in goede staat, 12 Euro.
  123. BROUWERS A.P.J., De vlasserij in het Nederlands van de eerste helft der twintigste eeuw, Nijmegen, Janssen, 1957, 175pp.geïll.+ 4pp.buitentekstills.+ losbladig 4pp.stellingen, [Academisch Proefschrift ter verkrijging van de graad van Doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, R.K.Universiteit Nijmegen, 1957], 25 Euro.
  124. BROUWERS L. S.J. & SCRIBANI Carolus S.J., Brieven van Carolus Scribani (1561-1629), Antwerpen, Vereeniging der Antwerpsche Bibliophielen, 1972, 272pp., 24cm., mooie staat, 30 Euro.
  125. BROUWERS L. S.J., Carolus Scribani S.J. 1561-1629 Een groot man van de contra-reformatie in de Nederlanden, Antwerpen, Ruusbroec-Genootschap, 1961, xxiii + 591pp.+ 8pp.buitentekstills., linnen band met stofwikkel, mooie staat, 40 Euro.
  126. BRUCHMAN Jean, Vie de la bienheureuse Lidwine vierge, Paris, Perisse frères, s.d., 291pp., br.orig., 19cm., 25 Euro.
  127. BRUGMAN Joannes (& MEIJER G.A. O.P. & VAN DIJK A. O.P., bewerking), Het leven der H. Liduina, Nijmegen, Malmberg, 1895, 190pp.+ enige buitentekstplaten, 22cm., 2de geheel herziene druk, gecart.band (linnen rug), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, H72716, 30 Euro.
  128. BRUGMAN Joannes (& MEIJER G.A. O.P. & VAN DIJK A. O.P., bewerking), Het leven der H. Liduina, Schiedam, Vox Romana, 1933, 148pp.+ enige buitentekstills., 26cm., stempeltje, 23 Euro.
  129. BRUGMAN Joannes (MEIJER G.A. O.P., vertaling en bewerking), Het leven van de H. Liduina, Nijmegen, Malmberg, 1890, 136pp.+ frontispice, oorspronkelijke roodlinnen band (met wat gebruiksslijtage aan randen), 19cm., binding wat gelost, zeldzaam, 30 Euro.
  130. BRUGMANS I.J., Begin van twee banken 1863 (uitgegeven ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Rotterdamsche Bank en de Nationale Handelsbank), s.l., 1963, xv + 186pp.geïll., linnen band, 15 Euro.
  131. BRUSSE Paul, Overleven door ondernemen. De agrarische geschiedenis van de Over-Betuwe 1650-1850, Wageningen, Afdeling Agrarische Geschiedenis Landbouwhogeschool Wageningen, 1999, [14] + 566pp.geïll., 25cm., in de reeks "A.A.G. Bijdragen" vol.38, goede staat, N72874, 23 Euro.
  132. BUIJS P., Rome en Utrecht of Korte schets van den oorsprong, voortgang en tegenwoordigen staat hunner drie hoofd-geschillen, Amersfoort, Blankenberg, 1844, viii + 192pp., 23cm., ingebonden in lichtgecart.band, enkele stempeltjes, enkele roestvlekjes, tekst goed, R69687, 40 Euro.
  133. BUISMAN J., Duizend jaar weer, wind en water in de Lage Landen. Deel I: tot 1300, Franeker, Van Wijnen, 2000, 656pp.geïll. + enige buitentekstills.in kleur, 25cm., gecart., mooie staat, 35 Euro.
  134. BUISMAN J., Duizend jaar weer, wind en water in de Lage Landen. Deel II: 1300-1450, Franeker, Van Wijnen, 2000, 690pp.geïll. + enige buitentekstills.in kleur, 25cm., gecart., mooie staat, 35 Euro.
  135. BUIT J., Winkels in de Hoornse binnenstad. Een bijdrage tot de kennis van geografische structuur en dynamiek (with summary in English), s.l., s.d. [1966], vii + 235pp.geïll. + 3 uitvouwbare kaarten + toegevoegd: 3pp. 'stellingen', 24cm., stempeltje, goede staat, (doctoraatsthesis, Rijksuniversiteit te Utrecht, promotoren: De Vooys A.C. & Van Paassen C.), N72810, 30 Euro.
  136. BUITKAMP J., Geschiedenis van het verzet (1940-1945), Houten, Fibula/Unieboek, 1990, 152pp.met buitentekstills., 21cm., 14 Euro.
  137. BURGERS J.W.J., De paleografie van de documentaire bronnen in Holland en Zeeland in de dertiende eeuw. 1: Onderzoek, 2: Bijlagen, 3: Afbeeldingen [volledig in 3 vols.], Leuven, Peeters, 1995, volledig in 3 vols.: 504 + 316pp. + iv,368pp.met ills., 30cm., in de reeks "Schrift en schriftdragers in de Nederlanden in de middeleeuwen" vol.1, als nieuw [nieuwprijs: 360 euro], N69591, 300 Euro.
  138. BUSKEN HUET Cd., Het land van Rembrandt - studieën over de Noordnederlandse beschaving in de zeventiende eeuw, 's-Gravenhage, Kruseman, 1965, 528pp.+ 32pp.buitentekstill., linnen band met stofwikkel, mooie staat, 23 Euro.
  139. BUSKEN HUET CD., Vijf Portretten van Nederlanders (Erasmus-Hooft-J.Cats-De Genestet's uitvaart-Potgieter), Brussel, Standaard-Boekhandel, 1940, [vi +] 269pp.+ portret, uit de reeks "Bibliotheek der Nederlandsche Letteren" - samengesteld door de Mij. der Nederlandsche letterkunde te Leiden en de Koninklijke Vlaamsche Akademie te Gent, gecart.band met lederen rug, mooie staat, 22,5 Euro.
  140. BUYS P., Rome en Utrecht - of korte schets van den oorsprong, voortgang en tegenwoordigen staat hunner drie hoofd-geschillen, Amsterdam, H.ten Oever, 1864, xvi + 192pp., 2e herziene druk, blinde omslag, 21cm., stempeltje, mooie staat, 35 Euro.
  141. CALMES Albert, La restauration de Guillaume Ier, roi des Pays-Bas (l'ère Hassenpflug) 1839-1840 (Histoire contemporaine du grand-duché de Luxembourg, tome 3), Bruxelles/ Luxembourg, L'édition universelle/ Impr.Saint-Paul, 1947, 424pp., br.orig., 26cm., bon état, dans la série "Histoire contemporaine du Grand-Duché de Luxembourg" tome 3, 30 Euro.
  142. CAMMAERT A.P.M., Het verborgen front - een geschiedenis van de georganiseerde illegaliteit in de provincie Limburg tijdens de tweede wereldoorlog [2 vols.], Leeuwrden/Mechelen, Eisma, 1994, 2 delen (volledig): samen lii + 1262pp., uit de reeks "Maaslandse Monografieën" delen 55 & 56, gecart.banden, mooie staat, 32 Euro.
  143. CAMPS Rob & HUIJS Theo, Historisch vademecum Venlo 650 jaar stad 1343-1993, Venlo, Gemeentebestuur, 1993, 128pp.rijkelijk geïll., mooie staat, 16 Euro.
  144. CANISIUS Petrus S.J. (BRAUNSBERGER Otto, ed.), Beati Petri Canisii Societatis Iesu, epistulae et acta, vols.1-7 (1541-1584) (7 vols. out of 8), Friburgi Brisgoviae, Herder, 1896-1922, 7 vols.: lxiii,816 + lxi,950 + lxix,876 + lxxxii,1124 + lxxx,937 + lxvi,818 + lxxxviii,905pp. + frontispice, 24cm., vols.1-4: cloth (leather spine with gilt lettering and decorations), vols.2-3-5-6-7: cart.cover (spine in cloth with gilt lettering and decorations), marbled edges (except for vol.5), few stamps, few foxing, good set, R69912, 500 Euro.
  145. CAPACCINI Francesco (VALK J.P. & LAMBERTS E., édition annotée par), Lettres de Francesco Capaccini agent diplomatique et internonce du Saint-Siège au Royaume Uni des Pays-Bas 1828-1831, Bruxelles/ Rome, Academia Belgica, 1983, LXV + 768pp., dans la série "Analecta Vaticano-Belgica 2 série-section C: Nonciature de Bruxelles" vol.5, br.orig., 25cm., bel état, 50 Euro.
  146. CARP E.A.D.E., Jelgersma - leven en werken van een verdienstelijk Nederlander, Lochem, De Tijdstroom, 127pp.+ 9pp.buitentekstills., uit de reeks "Nederlandsche Monographieën" Nr.3, linnen band, 12,5 Euro.
  147. CARRASQUER Francisco, Antologia de la poesia neerlandesa moderna (texto bilingüe), Barcelon, El Bardo, 1971, 815pp., 20cm. (bilingual: Dutch-Spanish), in the series "El Bardo. Coleccion de poesia, serie especial" vol.5, 25 Euro.
  148. CASPARIE W.R., LAMPE H. & WESTERMAN J.B.H. (red.), Hoe wij groeiden Gedenkboek 1882-1932 uitgegeven bij gelegenheid van het 50 jarig bestaan avn den Frieschen Bond, Sneek, 1932, 153pp.geïllustreerd met enkele portretten, 22cm., lichte gebruiksslijtage, goed, 15 Euro.
  149. CASPERS Johannes Hendrikus, Eenige opmerkingen over den ambtenaar van den burgerlijken stand. Artt. 13, 16 en 25, 17, 22 en 24 al.I, 27 B.W., Utrecht, J.De Kruyff, 1883, 80pp., 23cm., Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1883, Doctoral dissertation], 24 Euro.
  150. CATS J., Gedachten op slapeloose nachten, waer inne de deugd van herbergsaemheyt en mededeylsaemheyt aen den nootdruftigen, wytlustig word vertoont, ende de vruchten der selver naer 't leven afgemaelt worden ; ..., Amsterdam/ Brussel, by A.Vander Putte/ by J.B.Jorez, s.d., [... mitsgaders het twee en tachtig-jarig leven van den selven Heere, van syn geboorte af tot syn dood toe, door hem self in vaersen beschreven.], xii + 238pp., blinde omslag uit de tijd (rug hersteld), 18cm., tekst en interieur in goede staat, 150 Euro.
  151. CAUDRI Willem Daniel, Het vraagstuk der schadevergoeding voor preventieve hechtenis, Zaandam, Sombeek & zoon, 1898, 121 + [iii] pp., 24cm., rug licht hersteld, Academisch proefschrift [Universiteit van Amsterdam, 1898, Doctoral dissertation], 37 Euro.
  152. CAZAUX Yves, De geboorte van een natie ; de Nederlanden in de 16e en 17e eeuw, Antwerpen/Kampen, De Nederlandsche Boekhandel/Kok Agora, 1985, 311pp., mooie staat, 16 Euro.
  153. CHARBON Marie H., Haags Gemeentemuseum, Catalogus van de muziekbibliotheek (2 dln.) 1.Historische en theoretische werken, 2.Vocale muziek van 1512 tot ca.1650, Amsterdam, Frits Knuf, 1969, 184 + 241pp., uit de reeks "Catalogi van de muziekbibliotheek en de collectie muziekinstrumenten", linnen banden, goede staat, 25 Euro.
  154. CHARITE J. & GABRIELS A.J.C.M. (red.), Biografisch woordenboek van Nederland. Vierde deel, 's-Gravenhage, Instituut voor Nederlandse Geschiedenis, 1994, xiv + 602pp., tekst in twee kolommen, 28cm., linnen band, stofwikkel, in de reeks "Rijks Geschiedkundige Publicatiën uitgegeven in opdracht van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen onder toezicht van de Rijkscommissie voor Vaderlandse Geschiedenis", mooie staat, 23 Euro.
  155. CHARITE J. (red.), Biografisch woordenboek van Nederland. Eerste deel, 's-Gravenhage, Nijhoff, 1979, xi + 680pp., tekst in twee kolommen, 28cm., linnen band, stofwikkel, in de reeks "Rijks Geschiedkundige Publicatiën uitgegeven in opdracht van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen onder toezicht van de Rijkscommissie voor Vaderlandse Geschiedenis", mooie staat, 23 Euro.
  156. CHARITE J. (red.), Biografisch woordenboek van Nederland. Derde deel, 's-Gravenhage, RGP, 1989, [3] + 695pp., tekst in twee kolommen, 28cm., linnen band, stofwikkel, in de reeks "Rijks Geschiedkundige Publicatiën uitgegeven in opdracht van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen onder toezicht van de Rijkscommissie voor Vaderlandse Geschiedenis", mooie staat, 23 Euro.
  157. CHARITE J. (red.), Biografisch woordenboek van Nederland. Tweede deel, Amsterdam, Elsevier, 1985, [3] + 654pp., tekst in twee kolommen, 28cm., linnen band, stofwikkel, in de reeks "Rijks Geschiedkundige Publicatiën uitgegeven in opdracht van de Minister van Onderwijs en Wetenschappen onder toezicht van de Rijkscommissie voor Vaderlandse Geschiedenis", mooie staat, 23 Euro.
  158. CHAUVIERRE Patrice O.F.M., Les martyrs de Gorcum, Paris, Lethielleux, 1867, 302pp., 18cm., reliure cart.illustrée (coins peu touchés), qqs.rousseurs, bon état, 60 Euro.
  159. CLAERHOUT Bert, Een leven van liefde. Cisterciënzers in de Lage Landen op weg naar de 21ste eeuw, Tielt, Lannoo, 1999, 254pp., gecart.band met stofwikkel, 23cm., mooie staat, 17 Euro.
  160. CLAES Désiré, Humoristische schets van de regeering van Willem I in de Vereenigde Nederlanden, Hasselt, St-Quintinus-drukkerij, 1902, 129 + IV pp., 23cm., rug hersteld, tekst en interieur in goede staat, 30 Euro.
  161. CLAESSENS (chanoine), L'inquisition et le régime pénal pour la répression de l'hérésie dans les Pays-Bas du passé, Turnhout, Splichal-Roosen, 1886, viii + 280pp., couv.défraichie (dos remplacé), page de titre manque sinon complet, texte en bon état, 30 Euro.
  162. CLAESSENS (chanoine), L'inquisition et le régime pénal pour la répression de l'hérésie dans les Pays-Bas du passé, Turnhout, Splichal-Roosen, 1886, viii + 280pp., br. (dos orig.remplacé), pour la plupart non coupé, bon état, 30 Euro.
  163. CLAESSENS P., Quelques éclaircissements sur l'établissement des évêchés dans les Pays-Bas, Louvain, C.J. Fonteyn, 1859, 120pp., br.orig. (restauré), [contenu: 1.Hiérarchie de l'Eglise Belge antérieurement au règne de Philippe II, pp.4-44 & 2.Réorganisation de la hiérarchie épiscopale au seizième siècle, pp.45-71 & 3.Premiers évêques de la Belgique depuis la réorganisation de la hiérarchie au seizième siècle, pp.72-113], 30 Euro.
  164. CLEERDIN Vincent, Gesprekken met Desiderius Erasmus, Amsterdam, Van Munster, s.d., 231pp., linnen band, wat roestplekjes, 14 Euro.
  165. CLEMENS Theo, De godsdienstigheid in de Nederlanden in de spiegel van de katholieke kerkboeken 1680-1840 [2 volumes] I: Analyse van aanbod en appreciatie, II: Inventaris van de uitgaven, Tilburg, Tilburg University Press, 1988, volledig in 2 vols.: ix,262 + xviii,222pp.geïll., 30cm., enkele stempeltjes, zoniet mooie staat, (doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit Brabant, promotor: J.A. Bornewasser), R69651, 75 Euro.
  166. COCKX-INDESTEGE Elly & HENDRICKX Frans (red.), Miscellanea Neerlandica - Opstellen voor dr. Jan Deschamps ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag [3 volumes], Leuven, Peeters, 1987, x,542 + x,470 + x,359 pp., 24cm., als nieuw, [inhoud I: Bibliografie, handschriftenkunde, miniatuurkunst, II: Geestelijke en wereldlijke literatuur, vakliteratuur, taalkunde, III: Bibliotheek- en geestesgeschiedenis, kunst- en cultuurgeschiedenis], 100 Euro.
  167. COLIJN H., Saevis tranquillus in undis - Toelichting op het antirevolutionair beginselprogram, Amsterdam, De Standaard, 1934, ix + 610pp., linnen band, 25cm., 20 Euro.
  168. Collectief, Verslag van de plechtige viering van het honderdvijftigjarig bestaan der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen [1808-1958] met de teksten der bij die gelegenheid gehouden redevoeringen en voordrachten 6-9 mei 1958, Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgeversmij., 1958, 292pp.+ 29 buitentekstills. & 4Opp.platen, linnen band met goudopdruk, 20 Euro.
  169. Collectif (Dijksterhuis E.J., Serrurier C., Dibon P., etc.), Descartes et le cartésianisme hollandais - Etudes et documents, Paris, P.U.F., 1951, xii + 311pp., br., "Publications de l'Institut français d'Amsterdam. Maison Descartes", non coupé, bon état, 30 Euro.
  170. Collectif, Aspects des relations de la Belgique, du Grand-Duché de Luxembourg et des Pays-Bas avec l'Italie (1925-1940) (Séminaire interuniversitaire 1981-1982), Bruxelles, Istituto Italiano di Cultura (Bruxelles) - Comité Belge de l'Istituto per la Storia del Risorgimento Italiano, 1983, 374pp.avec ills., 24cm., br., ex.bibl., intérieur en bon état, B69712, 30 Euro.
  171. Collectif, Bulletin Antimaconnique - Organe mensuel illustré de 'La Ligue Antimaçonnique'. Année IV no.1 (janvier 1914) ; Chez les FF. De Hollande, Bruxelles, 1914, 20pp., br.orig., 28cm., 15 Euro.
  172. Collectif, Bulletin de l'Insitut Historique Belge de Rome, fasc. XLVIII-XLIX, Bruxelles/ Rome, 1978-1979, 567pp.ills.avec ills.hors-texte, br.orig., 25 cm., bel état, contient e.a. 7 contributions du "Colloque Rubens - Italia e Belgio all'epoca di Rubens (1577-1640)", en français et italien, 50 Euro.
  173. Collectif, Histoire et mémoire des crimes et génocides nazis. Colloque international (Bruxelles, novembre 1992). Actes II [dans: "Bulletin trimestriel de la fondation Auschwitz/Driemaandelijks tijdschrift van de Stichting Auschwitz", 38-39, 1993], Bruxelles, Centre d'études et de documentation, 1993, 251pp.avec ill., 24cm., dans la revue "Bulletin trimestriel de la fondation Auschwitz/Driemaandelijks tijdschrift van de Stichting Auschwitz" numéro spécial 38-39, br., bon état, [multilingue], G73695, 23 Euro.
  174. Collectif, La Descente de croix de Rubens. Etude préalable au traitement, s.l., 1962, 187pp.avec ills.hors-texte en couleur et bl./n., br.muet, 25cm., extrait du "Bulletin de l'Institut royal du Patrimoine artistique" vol. 5, qqs.annotations dans le texte, sinon en bel état, 30 Euro.
  175. Collectif, La Franche-Comté et les anciens Pays-Bas, XIIIe-XVIIIe siècles. Tome 1: Aspects politiques, diplomatiques, religieux et artistiques, Presses universitaires de Franche-Comté, 2009, 500pp.avec ills., 22cm., dans la collection "Les cahiers de la MSHE Ledoux" no.15, dans la série "Transmission et identité" no.5, br., bel état, B69745, 24 Euro.
  176. Collectif, La Néerlande - Etudes générales sur la géographie des Pays-Bas, Leiden, Brill, 1938, 160pp.avec 40 figures & 44 photographies & 9 cartes dépliantes (dont 6 en couleur), br.orig., 25cm., cachet, bon étét, 24 Euro.
  177. Collectif, Lombardie et Pays-Bas autrichiens. Regards croisés sur les Habsbourg et leurs réformes au XVIIIe siècle, Bruxelles, Editions de l'Université de Bruxelles, 2008, 222pp., 24cm., dans la série "Etudes sur le 18e siècle" vol.36, br., cachet, bel état, B69717, 23 Euro.
  178. Collectif, Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg ; - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; Deel CV-CVI (1969-1970), Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1971, 287pp.met enkele buitentekstills.+ 1 uitvouwbare kaart, [bevat o.m.: LINSSEN J., De oorkonde van 1244 voor Roermond (pp.7-36), LINSSEN J., Een vergeten schepenbank (pp.37-72), PETERS L.A.H., Pruisisch Gelder in de achttiende eeuw enige aspecte van bestuur en volkshuishouding (pp.125-204), ...]; N39509, 20 Euro.
  179. COLSEN J., Poels [huldeboek], Roermond/Maaseik, J.J.Romen & Zonen, 1955, 680pp., linnen band, stofwikkel (enkele scheurtjes), 20 Euro.
  180. CONRADIE Elizabeth, Hollandse skrywers uit Suid-Afrika. Deel I: 1652-1875, Pretoria/ Kaapstad, De Bussy/ Dusseau, 1934, xxii + 344pp., tekst in Zuid-Afrikaans, 23cm., stempeltje goede staat, 40 Euro.
  181. CONSTANDSE A.L., Geschiedenis van het humanisme in Nederland, Den Haag, Kruseman, 1978, 190pp., 24cm., gecart., tweede druk, mooie staat, 14 Euro.
  182. CONSTANDSE A.L., Geschiedenis van het humanisme in Nederland, Den Haag, Kruseman, 1967, 192pp., 20cm., 10 Euro.
  183. CONSTANTIUS (tekst) & ARNOLDUS (lino's), Sint Lidwina. Spel in spreekkoren, 's-Hertogenbosch, Malmberg, 1933, 50pp.met ills. (waaronder 9 houtsneden), 21cm., 2 stempeltjes, goed, H73808, 15 Euro.
  184. COOLSMA, C.W., In boeien - De houding van de Nederlandse hervormde kerk tegenover de gereformeerde kerken in Nederland ten aanzien van de nieuwe psalmenberijming, Leeuwarden, A.Jongbloed, 1950, 179pp., 31 Euro.
  185. COOPMANS J.P.A., De rechtstoestand van de Godshuizen te 's-Hertogenbosch vóór 1629 [in reeks "Standen en Landen" vol.31], Leuven, Nauwelaerts, 1964, 213pp., [gepubliceerd in de reeks "Standen en Landen" vol.31], 23 Euro.
  186. COORNHERT Volckertsz. Dirck (& BONGER H.), Op zoek naar het hoogste goed (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H.Bonger), Baarn, Ambo, 1987, 159pp.+ portret, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.7, stempeltje, [D.V.Coornhert 1522-1590], 14 Euro.
  187. COPPENS Martien (fotografisch gezien en ingeleid door), Koorbanken in Nederland - Barok, Amsterdam-Brussel, Elsevier, s.d., 14pp.(tekst) + 64 platen (met beschrijving), gecart.band met linnen rug, stempeltje, 35cm., 23 Euro.
  188. COPPENS, Thera, Maurits - zoon van de Zwijger, Baarn, De Fontein, 1984, 219pp., gecart.band met stofwikkel, 11,5 Euro.
  189. CORBET August, Frans Hens, Antwerpen, Standaard, 1943, 30pp.met buitentekstills., 19cm., in de reeks "Kunstenaars van heden", enkele kleine roestvlekjes, goede staat, 15 Euro.
  190. CORNELISSEN Igor, Paul De Groot. Staatsvijand nr.1. Een biografische schets, Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1996, 248pp.met buitentekstills., 20cm., stofwikkel, 15 Euro.
  191. CORNELISSEN Igor, Raamgracht 4. Mooie jaren bij het weekblad, Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1998, 493pp. + buitentekstplaten, 22cm., mooie staat, N69419, 16 Euro.
  192. CORNELISSEN Igor, Van Zwolle tot Brest-Litowsk. Onstuimige herinneringen, Amsterdam, Van Gennep, 1983, 371pp. + buitentekstplaten, 20cm., goede staat, N69418, 16 Euro.
  193. CORNELISSEN J.D.M., De eendracht van het land. Cultuurhistorische studies over Nederland in de zestiende en zeventiende eeuw. Met een essay over leven en werk door E.O.G. Haitsma Mulier A.E.M. Janssen, Amsterdam, De Bataafsche Leeuw, 1987, 318pp.met buitentekstills., linnenband met stofwikkel, mooie staat, 20 Euro.
  194. CORNELISSEN, Anthony J.M., Wilhelmus van Nassouwe - een nieuwe historische plaatsing, Nijmegen/Utrecht, Dekker & Van de Vegt, 1945, 80pp., 10 Euro.
  195. CORSTIENS P., Bernard Van Galen, vorst-bisschop van Munster. Historische schets van een belangrijk tijdperk der XVIIe eeuw en van de Nederlandsche Republiek vooral omstreeks 1672, Rotterdam, Van Belle, 1872, xv + 353pp.+ 1 portret + 1 uitvouwbare kaart (stift van Munster & belegering van Groningen), gecart.band, 23cm., stempeltje, goede staat, 75 Euro.
  196. CORTJAENS Wolfgang, DE MAEYER Jan & VERSCHAFFEL Tom (eds.), Historism and cultural identity in the Rhine-Meuse region. Tensions between nationalism and regionalism in the nineteenth century / Historismus und kulturelle Identität im Raum Rhein-Maas. Das 19. Jahrhundert im Spannungsfeld von Regionalismus und Nationalismus, Leuven, Leuven University Press, 2008, 432pp.with ills., 29cm., cart.cover, VG, G73765, 70 Euro.
  197. COUDURIER l'abbé, Vie de la bienheureuse Lidwine Vierge modèle des malades et des infirmes, Paris, Ambroise Bray, 1862, 314pp., 18cm., reliure cart. (plats marbrés, dos en toile), qqs.rousseurs et cachets, sinon en bon état, R72178, 35 Euro.
  198. COUMANS Willem K., Stille dagen in Maastricht, Heerlen, Comité Stille dagen, 1995, 342pp.met buitentekstills.in zw./w., 23cm., 17 Euro.
  199. CRAENINCKX Gonda, De kroniek van Boudewijn van Ninove, Leuven, 1988, xviii + 248pp., in-4, mooie staat, [onuitgegeven thesis tot het verkrijgen van de graad van licentiaat in de geschiedenis, KUL, promotor: Prof.dr.Jan Goossens], 45 Euro.
  200. CRAEYBECKX J. & SCHEELINGS F. (eds.), De Franse Revolutie en Vlaanderen. De Oostenrijkse Nederlanden tussen Oud en Nieuw regime. Handelingen van het colloquium gehouden op 1-2 december 1988, te Brussel. La Révolution française et La Flandre Les Pays-Bas Autrichiens entre l'Ancien et le Nouveau régime. Actes du colloque du 1-2 décembre 1988 à Bruxelles, Brussel, VUB-Press, 1990, 318pp., 24cm., mooie staat, [tekst in Nederlands, Frans en Duits], 27 Euro.
  201. CRAEYBECKX Lode (& WALSCHAP Gerard, inleiding & STUIVELING Garmt, nawoord), De verhouding Nederland-Vlaanderen in verband met de gemeenschappelijke taal en cultuur [Lezing voor het Algemeen Nederlands Verbond in Amsterdam op 17 jan.1975], Standaard, 1976, 75pp.geïll., gecart.band met linnen rug, niet in de handel, 12,5 Euro.
  202. CRAHAY Louis, Coutumes de la ville de Maestricht, Bruxelles, Gobbaerts, 1876, XCV + 527pp., 29cm., reliure demi-toile, qqs.estampes, bel état, dans la série "Recueil des anciennes coutumes de la Belgique...", 150 Euro.
  203. CREMERS Petrus Franciscus Aloysius, Het transitoire strafrecht, Leiden, Van Doesburgh, 1884, 115pp., 23cm., stempeltje, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1884, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  204. CREUTZ LECHLEITNER W. (S.J.), De heilige Petrus Canisius kerkleeraar, 's-Hertogenbosch, Mariënburg, 1925, 23pp., publicatie nr.117 van het "Geert-Groote-Genootschap", 7,5 Euro.
  205. CRUYSBERGHS K. Mgr., Thomas A Kempis en de priester, Leuven, De Vlaamsche Drukkerij, 1953, 312pp.+ 10 buitentekstills.+ 3 kaarten, 23cm., onopengesneden, stempeltje, mooie staat, 24 Euro.
  206. DA COSTA Is., De mensch en de dichter Willem Bilderdijk, eene bijdrage tot de kennis van zijn leven, karakter, en schriften, Haarlem, Kruseman, 1859, 477 + xxvi + iv + [ii] + 6 pp., moderne halflinnen band, enkele stempeltjes, 20cm., 30 Euro.
  207. DACOS Nicole, Les peintres belges a Rome au XVIe siècle, Bruxelles/ Rome, Institut historique belge de Rome, 1964, 101pp.avec 43 ills.hors-texte, 25cm., br.orig., dans la série "Etudes d'histoire de l'art publiées par l'institut historique belge de Rome"vol.1, bel état, 70 Euro.
  208. DAMEN, C. (o.s.b.), De Orde van Sint Benediktus in Nederland, Brugge/Utrecht, Desclée De Brouwer, 1964, 167pp., 12,5 Euro.
  209. DAMIRON m., Mémoire sur Bayle et ses doctrines, Paris, 1850, pp.319-447 extrait de "Mémoires de l'Académie des Sciences morales et politiques de l'Institut de France. Tome VI. (Paris, Firmin Dodot, 1850)", non coupé, [Pierre Bayle, philosophe, FR. Carlat 1647-1706], 40 Euro.
  210. DANIËLS JOS., les rapports entre Saint-François de Sales et les pays-Bas 1550-1700, Nijmegen, Centrale Drukkerij 1932, (x +) 198pp.(avec 1 portrait) + 3pp.(thèses), Doctoraatsthesis in de Letteren en Wijsbegeerte aan de Univ.Amsterdam 13 dec.1932, promotor prof.Gallas), 40 Euro.
  211. DANIELS L.M.Fr. O.P., Meester Dirc Van Delf. Zijn persoon en zijn werk, Nijmegen, Dekker & Van de Vegt en Van Leeuwen, 1932, 248pp., 26cm., enkele stempeltjes, goede staat, R72668, 25 Euro.
  212. DE BAS F. (ed.) & WILLEM V prins, Brieven van Prins Willem V aan Baron Van Lijnden van Blitterswijk, representant van den Eersten Edele van Zeeland, met vergunning van Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw de Prinses Van Wied, Prinses der Nederlanden, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1893, [viii] + 259pp., grotendeels onopengesneden, uit de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie Nr.4, [Vertrouwelijke brieven van de prins aan zijn vertegenwoordiger als eerste edele in Zeeland], 35 Euro.
  213. DE BIE Jan Pieter, Het leven en de werken van Petrus Hofstede, Rotterdam, Daamen, 1899, XVI + 506 + CX pp.+ 2 platen, 1 uitvouwbare stamboomtabel & 2 facsimiles [+ 20pp.index en stellingen], Proefschrift ter verkrijging van den graad van Doctor in de Godgeleerdheid aan de R.U.Utrecht 1899, blinde omslag, goede staat, [HOFSTEDE Petrus, Ned.theoloog, 16.4.1716 Zuidlaren, † 27.11.1803 Rotterdam], 60 Euro.
  214. DE BOCK Eugene (& VAN DUINKERKEN Anton, inl.), De Nederlanden, Hasselt, Heideland, 1966, 361pp.met 50 ills.in kleur & 250 zw/w-ills.in tekst, linnen band met goudopdruk, geïll.stofwikkel, in gecart.etui, 30cm., mooie staat, 40 Euro.
  215. DE BOCK Eugene (& VAN DUINKERKEN Anton, inl.), De Nederlanden, Hasselt, Heideland, 1966, 361pp.met 50 ills.in kleur & 250 zw/w-ills.in tekst, linnen band met goudopdruk, zonder stofwikkel, in gecart.etui, naam eigenaar op schutblad, 30cm., mooie staat, 35 Euro.
  216. DE BOER M.G., Piet Heyn en de zilveren vloot, Amsterdam, Van Kampen, 1946, 146pp.+ 8pp.buitentekstills., gecart.band, in de reeks "Patria", stempeltjes, goede staat, 11 Euro.
  217. DE BOER M.G., Twee memorien over den toestand der Britsche en Zuid-Nederlandsche ijzerindustrie door G.M.Roentgen uit de jaren 1822 en 1823, 's-Gravenhage, Nijhoff, 1923, 156pp., overdruk uit het "Economisch-Historisch Jaarboek" deel 9, 25 Euro.
  218. DE BOOM Ghislaine, Les ministres plénipotentiaires dans les Pays-Bas autrichiens, principalement Cobenzl, Bruxelles, Lamertin, 1932, 421pp., 26cm., br.moderne muette, non coupé, 40 Euro.
  219. DE BOOM Ghislaine, Les ministres plénipotentiaires dans les Pays-Bas autrichiens, principalement Cobenzl, Bruxelles, Lamertin, 1932, 421pp., 26cm., signé avec dédicace par l'auteur, br.orig. (dos restauré), non-coupé, 42 Euro.
  220. DE BORCHGRAVE D'ALTENA Joseph (Comte), Le retable anversois de la Basilique Saint-Jean à Bois-le-Duc, Bruxelles, A.Ballieu, 1939, pp.271-281 + 16pp.ills.hors-texte, bel état, 10 Euro.
  221. DE CASEMBROOT Eduard August Otto, Artikel 311 Wetboek van strafrecht, Leiden, P.Somerwil, 1887, [viii] + 80pp., 23cm., linnen band, 3x goud op snee, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1887, Doctoral dissertation], 35 Euro.
  222. DE COCK J.K., Bijdrage tot de historische geografie van Kennemerland in de middeleeuwen op fysisch-geografische grondslag, Groningen, Wolters, 1965, vii + 288pp.geïll. + uitvouwbare kaart, 24cm., goede staat, N72798, 30 Euro.
  223. DE CRASSIER, Louis (Baron), Notes sur le Munster de Ruremonde, s.l., 1924, 15pp. Overdruk uit "Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg à Maestricht" T.LX, kaft wat beschadigd, 6,5 Euro.
  224. DE ENZINAS Francisco [DRYANDER Francis] (CAMPAN Ch.-Al., ed.), Mémoires de Francisco de Enzinas. Histoire de l'estat du Pays-Bas et de la religion d'Espagne. Texte latin inédit avec la traduction française du XVIe siècle en regard (1543-1545). Tome 1 [des 2], Bruxelles, Société de l'histoire de Belgique, 1862, xxv + 665pp.(dont les pp.274-656 contiennent des pièces justificatives), 22cm., dans la série "Société de l'histoire de Belgique. Collection de mémoires relatifs à l'histoire de Belgique" no.13, ex.numéroté de Monsieur Terrade: no.124, signé par le secrétaire -qui est en même temps l'éditeur- Ch.-Al. Campan, reliure cart. (plats marbrés, dos en cuir avec titre et décorations dorés, feuilles de garde marbrées, peu passée), qqs.rousseurs, sinon en bon état, B69721, 60 Euro.
  225. DE GEER VAN JUTFAAS B.J.L., De Dom van Utrecht - eene voorlezing met eenige aanteekeningen, met drie photographische afbeeldingen, Utrecht, Kemink en zoon, 1861, [iv +] 171pp.+ 3 originele foto's (buitentekst), gecart.band (rug verstevigd), 23cm., goede staat, 110 Euro.
  226. DE GOOYER A.C. (samenstelling), Het beeld der vad'ren - een documentaire over het leven van het protestants-christelijke volksdeel in de twintiger en dertiger jaren, Utrecht, Ambo 1964, 312pp.geïll., 12,5 Euro.
  227. DE GRAVE Salverda (& BRUNOT Ferdinand, préface), La Hollande, Paris, Rieder, 1932, 179pp.avec 8 planches hors-texte bandeaux et culs-de-lampe de mlle. L.Ibels, dans la série "Les états contemporains", br.orig., qqs.estampes, 21cm., bon état, 15 Euro.
  228. DE GROOT A. & SCHRAM P.L., Aspecten van de afscheiding, Franeker, Wever, 1984, 136pp., 10 Euro.
  229. DE GROOT C., Het Heilig Sacrament van Mirakel te Amsterdam, s.l., De Tijd, +/- 1945, 31pp., gebroch., 22cm., 10 Euro.
  230. DE GROOT Pierre (& KRÄMER F.J.L., publ.), Lettres de Pierre De Groot ambassadeur des Provinces-Unies, à Abraham de Wicquefort, résident des Ducs de Brunswick (1668-1674) [publiées d'après les manuscrits par F.J.L. Kramer], La Haye, Martinus Nijhoff, 1894, xxviii + 429pp., br.orig., non coupé, dans la série "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie Nr.5, [Brieven van P.De Groot- zoon van Hugo De Groot- voornamelijk lopend over de Keulse vredesonderhandeling in 1673], 40 Euro.
  231. DE GRUYTER, W. Jos., Het Vrouwsportret in de Nederlandsche en Vlaamsche Schilderkunst, Antwerpen/Brussel/Gent/Leuven, Standaard-Boekhandel, s.d., 87pp., 10 Euro.
  232. DE GRYSE R. & BAELDE G., Zeeuwse tijdschriften (1850-1960) & Zeeuwse volksalmanak (1836-1847) [Bibliografie], Antwerpen, Centrum voor Studie en Documentatie, 1971, xiii + 227pp., in-8, in de reeks: "Nederlandse Volkskundige Bibliografie. Systematische registers op tijdschriften, reekswerken en gelegenheidsuitgaven" vol.13, mooie staat, 30 Euro.
  233. DE HAAN Tjaard, Onze volkskunst, Amsterdam/Brussel, Elsevier, 1979, 319pp.geïll.in kleur & zw/w, linnen band met stofwikkel, lichte gebruiksslijtage, 22,5 Euro.
  234. DE HULLU J., Bijdrage tot de geschiedenis van het Utrechtse schisma (Proefschrift), 's-Gravenhage, M.Nijhoff, 1892, xiv + 163pp. (waarvan 3pp.stellingen), orig.omslag, [Proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de Nederlandsche taal en letterkunde aan de Rijks-Universiteit te Leiden, 1892], 35 Euro.
  235. DE IONGH Hanno, De bastaarden van koning Gorilla en hun nakomelingen, een vademecum [Koning Willem III], Soesterberg, Aspekt, 2007, 170pp.met ills., 22cm., mooie staat, 13 Euro.
  236. DE IONGH, Jane, Regentessen der Nederlanden II. Maria van Hongarije - 2 delen : I.De kroon van Stephanus de Heilige & II. Machteloos gezag, Amsterdam, Querido, 1947-'51, 281pp.+ 24 buitentekstill. & 301pp. + 17 buitentekstill. gecart.band, 17,5 Euro.
  237. DE JONG B.P.M., Oude Maria-devoties in eere hersteld (Onse Lieve Vrou ter noot Godts van Gouda, onze lieve vrouw van Waddinxveen, Onze Lieve Vrouw van Foy te Maastrecht), Gouda, Verzijl, 1916, 116pp.+ 8 ills., 22cm., wat roestplekjes, goed, 20 Euro.
  238. DE JONG C.A.M., Kompas 1965-1985 - Een algemene krant met een katholieke achtergrond binnen het religieus pluralisme van Indonesië ; een wetenschappelijke proeve op het gebied van de godgeleerdheid, Kampen, Kok 1990, xxiii + 439pp., Doctoraatsthesis in de Godgeleerdheid aan de K.U.Nijmegen - promotor: P.H.J.M.Camps, zeer mooie staat, 45 Euro.
  239. DE JONG Edz. Fr., J.Saks literator en marxist - een politieke biografie, Amsterdam, De Arbeiderspers, 1954, xiv + 298pp., [J.Saks, pseud. Van Pieter Wiedijk 1867-1938], 18 Euro.
  240. DE JONG Hein, Vijftien jaren vrijmetselaar, Haarlem, Küppers, 1900, 105pp.met enkele ills., 24cm., orig.omslag (rug hersteld), stempeltje, [auteur Hein de Jong, oud-bestuurslid eener Vrijmetselaarsloge en van andere maçonnieke instellingen], 35 Euro.
  241. DE JONG, L., Het Koninkrijk der Nederlanden in de tweede wereldoorlog - Deel II : Neutraal, 's Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1969, VI + 460pp.+ 109 buitentekstill., 15 Euro.
  242. DE JONG, L., Het Koninkrijk der Nederlanden in de tweede wereldoorlog - Deel I : Voorspel, 's Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1969, XI + 664pp. + 94 buitentekstill., 15 Euro.
  243. DE JONGE B.C. (VAN DER WAL S.L., ed.), Herinneringen van Jh.Mr.B.C. de Jonge met brieven uit zijn nalatenschap, Utrecht, Historisch Genootschap, 1968, xviii + 496pp.+ enkele buitentekstills., uit de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 5e serie nr.1, 20 Euro.
  244. DE JONGE B.C. (VAN DER WAL S.L., ed.), Herinneringen van Jh.Mr.B.C. de Jonge met brieven uit zijn nalatenschap, Utrecht, Historisch Genootschap, 1968, xviii + 496pp.+ enkele buitentekstills., uit de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 5e serie nr.1, linnen band met stofwikkel, 25 Euro.
  245. DE JONGE VAN ELEMEET B.M., Studiën op het gebied der Drentsche kerkgeschiedenis, 23 + 39 + 35 + 24 + 14pp., 5 opeenvolgende artikelen samengebonden in 1 gecart.band, overdrukken uit het "Nederlandsch Archief voor Kerkgeschiedenis" dl.XIII-XV (1916-1918), 23cm., goede staat, 37 Euro.
  246. DE KLERK C.R., De grootste der "Great Hollanders" : Hugo Grotius, Amsterdam, Maatschappij tot verspreiding van goede en goedkoope Lectuur [Wereldbibliotheek], 1930, 32pp.waarvan 3pp.ills.,bib.ex., 7,5 Euro.
  247. DE KLEUVER Adriaan P., Geschiedenis van de Cunerakerk te Rhenen, s.l., 1960, 32pp.geïll., in oblong (14x20cm.), goede staat, N72659, 10 Euro.
  248. DE KOK David (uitg.), Bijdragen tot de geschiedenis der Nederlandsche Klarissen en Tertiarissen vóór de hervorming, Amsterdam, Kemink en zoon, 1927, 212pp., in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie nr.52, 23 Euro.
  249. DE KONING M., Boschbrand, Arnhem, Nederlandsche Heidemaatschappij te Arnhem, 1941, 58pp.met 49 ills., geïll.omslag, 17 Euro.
  250. DE LA HAYE R.M., Inventaris van de archieven van de heerlijkheid en de schepenbank Wijlre, 1464-1797 (1816), Maastricht, 1993, 173pp.geïll., 29cm., in de reeks "Rijksarchief in Limburg" vol.49, enkele stempeltjes, goede staat, N73455, 23 Euro.
  251. DE LANDTSHEER Jeanine (ed.), Lieveling van de Latijnse taal. Justus Lipsius te Leiden herdacht bij zijn vierhonderste sterfdag, Leiden, Universiteitsbibliotheek Leiden / Scaliger Instituut, 2006, 287pp.geïll. + frontispice, 21cm., catalogus van de gelijknamige tentoonstelling (Universiteitsbibliotheek, Leiden, 16 maart - 28 mei 2006), in de reeks " Kleine publicaties van de Leidse Universiteitsbibliotheek", nr.72, mooie staat, F70725, 20 Euro.
  252. DE LANGE BOOM M M, De Duitsche wetgeving op den Burgerlijken Stand, vergeleken met het Nederlandsch B.W., Leiden, Van Doesburgh, 1883, viii + 112pp., 23cm., onopengesneden, stempeltje, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1883, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  253. DE LOMBAERDE J.-M. (P. Missionnaire de la Sainte Famille), Un Apôtre de nos jours ou La Vie et l'esprit du R. P.Jean Berthier : Missionnaire de la Salette; Fondateur des Missionnaires de la Sainte Famille. 1840-1908, Grave (Hollande), Institut de la Sainte Famille, 1910, 592pp.+ ills.hors texte, pour la plupart non coupé, 24cm., 35 Euro.
  254. DE MAEYER Al., Vlaanderen land van passievertoon - bijdrage tot de kennis van het paas- en passietoneel in de Nederlanden, s.l., 1962, pp.95-180 + 6pp.buitentekstills., overdruk uit "Kultureel Jaarboek Oostvlaanderen" 1962, ex.bib. (stempel, bibl.band op rug), goede staat, 17 Euro.
  255. DE MAN D. (uitgegeven door), Hier beginnen sommige stichtige punten van onsen oelden zusteren - naar het te Arnhem berustende handschrift, 's-Gravenhage, M.Nijhoff, 1919, xciv + 258pp., 25cm., goed, [bevat een 64-tal biografieën van zusters uit het Meester-Geertshuis te Deventer, 15e eeuw], 30 Euro.
  256. DE POORTERE A., Barth. Verschaeren, Antwerpen, Standaard, 1943, 30pp.met buitentekstills., 19cm., in de reeks "Kunstenaars van heden", mooie staat, 15 Euro.
  257. DE POORTERE A., Sander Wijnants, Antwerpen, Standaard, s.d., 30pp.met buitentekstills., 19cm., in de reeks "Kunstenaars van heden", mooie staat, 15 Euro.
  258. DE RAM P.-F.-X., Nonciature de Pierre Vander Vorst d'Anvers, évêque d'Acqui, en Allemagne et dans les Pays-Bas, en 1536 et 1537, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1839, 81pp., texte en latin, publié dans et extrait de "Nouveaux mémoires de l'Académie Royale des sciences et belles-lettres de Bruxelles" Tome XII (12), in-4, non coupé, 60 Euro.
  259. DE RAS Joseph, Mémoire historique, diplomatique et critique sur la Souveraineté du Prince-Evêque de Liège dans la ville de Maestricht avant la Promulgation de l'Ancienne Charte (1283), Maestricht, Boosten & Stols, 1897, 73pp., br., bon état, 25 Euro.
  260. DE REN L., DUERLOO L. & ROEGIERS J., De Gouverneurs-Generaal van de Oostenrijkse Nederlanden, s.l., Kredietbank (uitg.t.g.v. Europalia- Oostenrijk), 1987, 64pp.geïll.in kleur, in-4, mooie staat, 10 Euro.
  261. DE RIDDER André & TOOROP Jan (ills.), Bij Louis Couperus, Amsterdam, Veen, 1917, 55pp.met buitentekstills.waaronder [2] door Jan Toorop, 17cm., gecart., ex libris-stempel van letterkundige pater Linnebank, 13 Euro.
  262. DE RIDDER B. (samenstelling), Registers op de jaargangen 1-18 (1949-1966) van het maandblad Ons Amsterdam, Amsterdam, 1968, 32pp., orig.omslag, mooie staat, 10 Euro.
  263. DE RIJCK Tine & VAN MEULDER Griet, De ereburgers. Een sociale geschiedenis van de Limburgse mijnwerkers, Berchem, Epo, 2000, 775pp.geïll., 24cm., linnen band, stofwikkel, 35 Euro.
  264. DE ROODT Evelyn, Oorlogsgasten. Vluchtelingen en krijgsgevangenen in Nederland tijdens de Eerste Wereldoorlog, Zaltbommel, Europese bibliotheek, 2000, 464pp.geïll., 26cm., gecart.band, mooie staat, N69233, 45 Euro.
  265. DE RUDDER Arthur [de HOOCH], Pieter de Hooch et son oeuvre, Bruxelles-Paris, G.Van Oest & Cie., 1914, 112pp.+ 32 planches hors texte, [contient : Catalogue des œuvres, bibliographie], dans la "collection des grands artistes des Pays-Bas", rousseurs dans le texte, bon état, 23 Euro.
  266. DE RUITER T. O.F.M., Minister A.S. Talma. Een historische studie over de corporatieve gedachte in de christelijk-sociale politiek van Nederland, Franeker, Wever, 1946, 250pp., 24cm., in de reeks "Katholieke Universiteit te Leuven. School voor politieke en sociale wetenschappen" no.137, orig.omslag, mooie staat, [doctoraatsthesis, K.U.Leuven], N74063, 24 Euro.
  267. DE SAEDELEER Antoon, Het streven naar eene volmaakte inrichting van de staat - op den drempel der 17e eeuw [vnl.over Simon Stevin], Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1943, 53pp.+ 5pp.buitentekstills., uit de reeks "De Seizoenen" nr.45, gecart., goede staat, 10 Euro.
  268. DE SAINT-GENOIS & YSSEL DE SCHEPPER G.-A., Missions diplomatiques de Corneille Duplicius De Schepper, dit Scepperus, ambassadeur de Christiern II, de Charles V, de Ferdinand I et de Marie, reine de Hongrie, gouvernante des Pays-Bas, de 1523 à 1555, Bruxelles, 1857, 231pp., (Mémoire présenté à la séance du 6 oct.1856), publié dans et extrait de "Mémoires de l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome XXX (30, 1857), in-4, br.muette, peu de rousseurs, bon état, 110 Euro.
  269. DE SAVORNIN LOHMAN Maurits Adriaan, De strafwet ten opzichte van de verkiezingen, Leiden, Van Doesburgh, 1890, 44pp., 24cm., onopengesneden, rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1890, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  270. DE SCHEPPER Hugo, Belgium nostrum (1500-1650). Over Integratie en Desintegratie van het Nederland, Antwerpen, De Orde van den Prince, 1987, 100pp.geïll., 22cm., 10 Euro.
  271. DE SCHEPPER Hugo, Rond de vrede van Munster, Brussel / 's-Gravenhage, Algemeen Nederlands Verbond, 1999, 32pp., 22cm., in de "ANV-reeks" nr.4, 10 Euro.
  272. DE SCHRYVER Reginald, Jan van Brouchoven, graaf van Bergeyck 1644-1725. Een halve eeuw staatkunde in de Spaanse Nederlanden en in Europa, Brussel, Paleis der Academiën, 1965, 528pp.met buitentekstills., 26cm., in de reeks "Verhandelingen van de koninklijke Vlaamse Academie voor wetenschappen, letteren en schone kunsten van België. Klasse der Letteren" jaargang 17 nr.57, met stofwikkel, mooie staat, 50 Euro.
  273. DE SMET J.-J., Mémoire sur la guerre de Zélande (1303-1305), Bruxelles, 1845, 39pp., (Mémoire lu à la séance du 5 déc.1843), publié dans et extrait de "Nouveaux mémoires de l'Académie Royale des sciences et belles-lettres de Bruxelles" Tome XVIII (18, 1845), in-4, 50 Euro.
  274. DE SMET Monique, La vie du Violoniste Jean Malherbe (Olne 1741-Amsterdam 1800), Maître de chapelle de S.A.S.le Prince d'Orange et de Nassau, d'après ses Lettres inédites, Bruxelles, Palais des Académies, 1962, 170pp.+ 8pp.ills.hors-texte, dans la série "Académie Royale de Belgique, Classe des Beaux-Arts ; Mémoires, coll.in-8 " tome XIII fasc.I, couv.peu abîmée, contenu et texte en bel état, 45 Euro.
  275. DE VLEESCHAUWER, H.J., Het alarm-pamphlet van Samuel Maresius bij het stadhouderschap van Willem III en den val van J.De Wit, s.l., "Tijdschrift voor Philosophie" 1940, pp.551-586 [overdruk uit "Tijdschrift voor Philosophie" Jrg.2-N 4-nov.1940], gesigneerd, stempel, 8 Euro.
  276. DE VOECHT [TRAIECTI] Jacobus (& SCHOENGEN M., ed.), Jacobus Traiecti alias De Voecht: Narratio de inchoatione domus clericorum in Zwollis, met akten en bescheiden betreffende dit fraterhuis, Amsterdam, Johannes Müller, 1908, ccxiv + 682pp.+ 1 uitvouwbaar plan, mooie moderne band, 23cm., stempeltje, luttele roestplekjes, mooie staat, [inleiding en noten in Nederlands, De Voecht's originele tekst in latijn], 75 Euro.
  277. DE VOOYS A.C., Wijzigingen in de maatschappelijke verhoudingen, Utrecht, Het Spectrum, s.d., 55pp., in de reeks "De Nederlandse volkshuishouding tussen twee wereldoorlogen" nr.14, 10 Euro.
  278. DE VRANKRIJKER A.C.J., In andermans ogen [visies op de Nederlanders, door de eeuwen heen], Utrecht, Het Spectrum s.d., 114pp.geïll., uit de reeks "Schijnwerpers" nr.46, stofwikkel, 11,5 Euro.
  279. DE VRIES Jan W., WILLEMYNS Roland & BURGER Peter, Het verhaal van een taal - negen eeuwen Nederlands, Amsterdam, Prometheus, 1994, 316pp.geïll.in kleur & zw/w, 24x22cm., 16 Euro.
  280. DE VRIES Wobbe, Het vocalisme van den tongval van Noordhorn, een bijdrage tot de kennis der hedendaagsche Saksische dialecten, Groningen, Wolters, 1895, [viii] + 92pp., 24cm., gecart., [Proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de Nederlandsche letterkunde aan de rijksuniversiteit te Groningen, 1895], 40 Euro.
  281. DE WIT C.H.E. & THORBECKE J.R., Thorbecke en de wording van de Nederlandse natie. Thorbecke, staatsman en historicus (C.H.E. de Wit) + Historische schetsen (J.R. Thorbecke), Nijmegen, Socialistische Uitgeverij, 1980, 373pp., 23cm., in de reeks "Sunschrift" vol.153, gecart.band, enkele stempeltjes, 15 Euro.
  282. DE WOLF H.C., Brentano 1821-1971 Een bejaardentehuis te Amsterdam, Amsterdam, 1971, 87pp.geïll., ex.bib. (stempeltje), 10 Euro.
  283. DE WOLF H.C., Geschiedenis van het R.C. Oude-Armenkantoor te Amsterdam 1600-1866, Hilversum-Antwerpen, P.Brand, 1964, 200pp.+ 8pp.buitentekstills., Academisch proefschrift [Univ. Nijmegen 1964, promotor: prof.L.J.Rogier], 15 Euro.
  284. DE WOLF H.C., Josephus Augustinus Brentano mecenas en filantroop te Amsterdam 1774-1821, pp.111-120, overdruk uit "Archief voor de geschiedenis van de Katholieke Kerk in Nederland" Jg.8 (1966), 6 Euro.
  285. DE WULF Maurice, Histoire de la philosophie scolastique dans les Pays-Bas et la principauté de Liège jusqu'à la révolution française, Bruxelles, Hayez, 1895, viii + 404pp., publié dans et extrait de "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie Royale des Sciences, des Lettres et des Beaux-Arts de Belgique" coll.in-8 Tome 51, non coupé, bel état, 75 Euro.
  286. D'E. M. [major, retraité MAMET], La chute d'Anvers et l'internement des soldats belges en Hollande, s.l., S.A. Brugeoise d'Imprimerie et de Publicité, s.d. [+/- 1914], 112pp., 23cm., br.orig. (peu passée), qqs.cachets, sinon en bon état, B72733, 30 Euro.
  287. DEELEN J.E.J.Th., Rechtskeuze in het Nederlands internationaal contractenrecht. Een jurisprudentie-onderzoek, Amsterdam, Scheltema & Holkema, 1965, ix + 302pp., 24cm., stempeltje, (doctoraatsthesis, Universiteit van Amsterdam), J68711, 25 Euro.
  288. DEGROOTE G., Nederlandse Moria-waardering, 36pp., overdruk uit "De Brabantse Folklore" 22e jr. Nr.126 (sept.1950), 9 Euro.
  289. DEGROOTE Gilbert, Brieven van Erasmus, Antwerpen/ Brussel/ Gent/ Leuven, Standaard-Boekhandel, 1952, 54pp., uit de reeks "Verhandelingen Katholieke Vlaamse Hogeschooluitbreiding" nr.421, mooie staat, 15 Euro.
  290. DEK J. ( & VAN GINNEKEN Jac., woord vooraf), Het Kruiningensch dialect, Middelburg, Altorffer, 1928, 124pp., gecart.band, 22cm., mooie staat, 20 Euro.
  291. DEKKER P., Willem 't Hart 1750-1830 ; een Zijper zeevaarder in de nadagen der Republiek [over de koopvaart onder neutrale vlag op West-Indië en de walvisvaart op Groenland], Zaltbommel, Europese Bibliotheek 1966, 115pp. + 24pp.buitentekstill., 17,5 Euro.
  292. DEKKERS C., De kerk van Hulst, Hulst, 1930, 21pp.+ 4pp.buitentekstills., opdracht van de schrijver, kaft wat verkleurd, goede staat, 12,5 Euro.
  293. DELACRE M., Les Marches de Silène de P.P.Rubens, Gand, 1930, pp.81-92 avec 4 ills., 32cm., br.orig., article principal dans la revue "Gand Artistique. Art et esthétique" 9e année no.5 (mai 1930), bon état, 14 Euro.
  294. DELEU, Jozef (& woord vooraf door A.W.Willemsen), Nederlander en Europeër - journaal van een 'cultuurimperialist', Tielt / Den Haag, Lannoo, 1966, 191pp., 10 Euro.
  295. DELLEMAN, Th.A., Een rondleiding door de Grote of St.-Bavokerk te Haarlem, Haarlem, Schuyt 1985 geïll. met talrijke zw./w.foto's, 159pp., 7,5 Euro.
  296. DEMANDT Jan & OP DEN KAMP Harry (ed.), De Maas, de Meister en de Kirk - Verhalen uit Obbicht, Maaseik, 1981, 66pp.geïll., 23cm., in de reeks "Cultuurdragers van het Maasland" no.3, 14 Euro.
  297. DEMEY J., De historische twee-eenheid der Nederlanden. bestendige kloof in toenadering, Nijmegen / Brugge, Gottmer / Orion, 1978, 214pp.geïll. + buitentekstplaten, 24cm., linnen band, mooie staat, B73869, 15 Euro.
  298. DEN BROEDER J., Het ontstaan en de ontwikkeling van Rotterdam (een leesboek voor de Rotterdamsche jeugd), Rotterdam, Wenk & Birkhoff, 1900, viii + 188pp.+ enige buitentekstills., blauwlinnen geïll.band (rug bovenaan wat slijtage), 24cm., goede staat, 40 Euro.
  299. DEN TEX Ursula, Anna baronesse Bentinck (1902-1989). Een vrouw van stand, s.l., Balans, 2003, 220pp.met buitentekstills., 22cm., mooie staat, 15 Euro.
  300. DENIS Valentin, De muziekinstrumenten in de Nederlanden en in Italië, naar hun afbeelding in de 15e-eeuwsche kunst. I: Hun vorm en ontwikkeling, Leuven, Universiteitsbibliotheek, 1944, 352pp.geïll. + 20 buitentekstplaten, 27cm., in de reeks Universiteit te Leuven. Publicaties op het gebied der geschiedenis en der philologie" 3e reeks 20e deel (beperkte oplage van 150 exemplaren in deze reeks), orig.omslag, mooie staat, M74294, 40 Euro.
  301. DERIKX Ev.Jos., Bij het eeuwfeest der St.Janskerk van Roosendaal - 1.De heropbouwing, overdruk uit "De Grondwet", 1939, 143pp.geïll., uit de reeks "Sprokkelingen uit de geschiedenis van Roosendaal en omstreken" deel 5, wat roest, goede staat, 12,5 Euro.
  302. DERIX Jan, Met het gezicht naar het volk ; meer dan 1400 getuigenissen van priesters en ex-priesters in het bisdom Roermond, DT produkties, 1989, 325pp., 13 Euro.
  303. DERVEAUX-VAN USSEL G. & LOUSSE E., Philippe graaf de Ligne (schenker in 1559 van glas 24 in de St.Janskerk te Gouda) een historische en kunsthistorische studie [uit de reeks "Standen en Landen" vol.25], Leuven, E.Nauwelaerts, 1962, 64pp.+ 47pp.buitentekstills., uit de reeks "Standen en Landen" vol.XXV, goede staat, 25 Euro.
  304. DES AMORIE VAN DER HOEVEN ABm., Joannes Chrysostomus, voornamelijk beschouwd als een voorbeeld van ware kanselwelsprekendheid, Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1852, xv + 131pp., gecart., 23cm., herziene en vermeerderde uitgave, door uitgever Suringar uitgebreide handgeschreven tekst op titelblad (exemplaar van de uitgever dat hij overgeeft aan het gemeentebestuur van Leeuwarden en waarin hij bevestigt dat dit werk gedrukt is in de drukkerij van de ondergetekende te Leeuwarden, Suringar), stempeltje, 75 Euro.
  305. DES AMORIE VAN DER HOEVEN H.A., Mijn terugkeer tot de kerk van Christus, Amsterdam, C.L. Van Langenhuysen, 1871, viii + 135pp., grotendeels onopengesneden, goede staat, 35 Euro.
  306. DEVADDER J. C.F.X., Rooted in History - The life and times of T.J. Ryken Founder of the Xaverian Brothers [2 vols.] I.The vision, II.The test, Beernem, De Windroos, 1985-1987, 2 volumes (complete): 550 + 573pp.with ills.in bl/w, cloth, dustwrapper, VG, 80 Euro.
  307. DIEPEN Armand, De jongste uitingen van het anti-protectionisme in Nederland, Gorinchem, Noorduyn, 1889, viii + 395pp., orig.omslag (hersteld), wat roestplekjes, 23cm., grotendeels onopengesneden, 40 Euro.
  308. DIERICKX M. S.J., De oprichting der nieuwe bisdommen in de Nederlanden onder Filips II 1559-1570, Antwerpen/ Utrecht, Standaard-Boekhandel/ Het Spectrum, 1950, 347pp.+ buitentekstills. & 3 uitvouwbare kaarten in kleur (met 31pp.bibliografie), linnen band met orig.stofwikkel, mooie staat, 40 Euro.
  309. DIERICKX M. S.J., De oprichting der nieuwe bisdommen in de Nederlanden onder Filips II 1559-1570, Antwerpen/ Utrecht, Standaard-Boekhandel/ Het Spectrum, 1950, 347pp.+ buitentekstills. & 3 uitvouwbare kaarten in kleur (met 31pp.bibliografie), originele omslag, mooie staat, 35 Euro.
  310. DIEST LORGION E.J., Geschiedenis van de kerkhervorming in Friesland, Leeuwarden, Eekhoff, 1842, [viii] + 167pp., 23cm., gecart. (rug wat beschadigd), 1e uitgave, enkele roestplekjes, goede staat, 100 Euro.
  311. DIETEREN Remigius O.F.M., De migratie in de mijnstreek 1900-1935. Een sociaal-historische studie, s.l., Sociaal Historisch Centrum voor Limburg, 1959, [6] + 232 + [5]pp., 25cm., in de reeks "Katholieke Universiteit te Leuven. Verzameling van de School voor Politieke en Sociale Wetenschappen" nr.159, originele omslag, mooie staat, N73986, 20 Euro.
  312. DIETEREN Remigius O.F.M., Grondbeleid en volkshuisvesting in de mijnstreek - N.V.Bouwgrondmaatschappij Tijdig 1913-1963, Assen, Van Gorcum, 1964, xxiii + 248pp.met buitentekstills. + 1 uitvouwbaar plan, in de reeks "Maaslandse Monografieën" vol.2, goede staat, 20 Euro.
  313. DIJKSTRA Jeltje, De hofjes van Nederland, Atrium, 1993, 76pp.rijkelijk geïll.in kleur, gecart., mooie staat, 14 Euro.
  314. DIOGO DO COUTO (& DE JONG Marcus, ed.), Diogo do Couto: Decada quinta da "Asia". Texte inédit, publié d'après un manuscrit de la Bibliothèque de l'Université de Leyde par Marcus de Jong, Coimbra, Biblioteca da Universidade, 1937, 766pp.+ 3 pp. de thèses, Dissertation académique de doctorat (à l'université d'Amsterdam 1938), 25cm., non coupé, bel état, [texte en portugais, introduction et notes en français], dans la série "Publicacoes da Biblioteca Geral da Universidade. Serie A - Ineditos", X58985, 60 Euro.
  315. DIRKS S. O.F.M., Histoire Littéraire et bibliographique des Frères Mineurs de l'Observance de St-François en Belgique et dans les Pays-Bays [Reprint de l'édition de 1886], Sint-Truiden, Instituut voor Franciscaanse Geschiedenis, 1998, 456pp., vol.40 in "Instrumenta Franciscana", 27 Euro.
  316. DIRVEN Herman, Van Ginneken tot Nieuw-Ginneken (of "De geschiedenis van Ginneken en Nieuw-Ginneken in de twintigste eeuw (1900-1979)), Ginneken / Nieuw-Ginneken, s.d. [+/-1979], 144pp.geïll. + toegevoegd: uitvouwbare kaart, 24cm., geïll.omslag, goede staat, N73809, 17 Euro.
  317. DIVERS AUTEURS, Publications de la Société Historique et archéologique dans le Limbourg ; Tome CXXIV (1988), Maastricht, 1988, 465pp.(met enige ills.), [bundeling heem- en geschiedkundige artt. O.a.: Vragen omtrent de tekst van de Annales Rodenses, Van papen en geuzen in de basiliek van Meerssen gedurende de Staatse tijd (1632-1794), de propriumkalender van de Sint-Servaaskerk te Maastricht, Vagebonden in Venlo 1713-1794,...], N23839, 20 Euro.
  318. Diverse auteurs & STEFFENS Adolf (bewerk.), Limburg's jaarboek, jg.6 (volledig in 4 afleveringen) & Geschiedenis der aloude Heerlijkheid en der Heeren van ter Horst, in het land van Kessel, en het gewoonte recht, Roermond, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst & Waterreus, 1898-1899 & 1888, 269 + [2] pp.met buitentekstills & 277 + [4] pp.met frontispice en 2 uitvouwbare platen, 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met lederen rug, titel en nerven in goudopdruk, 110 Euro.
  319. Diverse auteurs (& KLEIN W.F. & KOPUIT M., interview), De Joden in Nederland. Een beeld van hun leven na 1945, Assen, Van Gorcum, 1969, 143pp., 20cm., 2 stempeltjes, 14 Euro.
  320. Diverse auteurs (D'YANVILLE Henry & VAN DIJK W. O.E.S.A., samenstelling), Gedenkboek van het XXVIIe Internationaal Eucharistisch Congres gehouden te Amsterdam van 22 tot 27 juli 1924, Amsterdam, 't Kasteel van Aemstel, 1925, 808pp.+ illustraties buiten-tekst, 24cm., gecart.band met linnen rug (titel in goudopdruk), stempeltje, 60 Euro.
  321. Diverse auteurs (GRAAS Tim, red.), Verborgen kerkschatten 1400-2000 Katholieke kunst uit Zuid-Holland, Den Haag, Sdu, 1996, 349pp.rijkelijk geïll., 24cm., mooie staat, in de reeks "Jaarboeken van de Stichting Kerkelijk Kunstbezit" deel 3, 24 Euro.
  322. DIVERSE AUTEURS (O.RED.V.B.EVELS-HOVING & C.G.SANTING & C.P.H.M.TILMANS), Genoechlicke ende lustige historiën - Laatmiddeleeuwse geschiedschrijving in Nederland, Hilversum, Verloren, 1987, 256pp., in de reeks "Middeleeuwse Studies en Bronnen" IV, 25 Euro.
  323. Diverse auteurs (PELS Andries, HORATIUS FLACCUS, JUVENALIS e.a.), Dichtkunst en schouwburg, voorspel, met muzyk én danssen... [samen gebonden met 5 andere 18e eeuwse werken omtrent dicht- en toneelkunst, uitgegeven door het Kunstgenootschap te Amsterdam], Amsterdam, Gedrukt voor het Kunstgenootschap (Nil Volentibus Arduum), 1719, 119 [ii] pp.+ gegraveerd frontispice & titelvignet door Gerard de Lairesse, 2e druk naagezien en verbeterd // samen ingebonden in volperkamenten band uit de tijd (16cm., mooie staat) met: I) HORATIUS FLACCUS, Bygedichten op Otto Vaenius zinnebeelden, uit Horatius Flaccus (Amsterdam, Kunstgenootschap, 1709, [xx] 71 pp.+ gegraveerd frontispice & vignet op titelblad door G.de Lairesse, "2e druk vermeerdert en nauwkeurig verbetert") // II) PELS A., Q.Horatius Flaccus Dichtkunst op onze tyden, én zéden gepast (Amsterdam, Kunstgenootschap, 1705, [xxx] 76 [iii] pp.+ gegraveerd frontispice en titelvignet door G.de Lairesse, Derde druk nauwkeurig verbeterd) // III) PELS A., Gebruik én misbruik des tooneels, dienende tot het vervolg van Q. Horatius Flaccus dichtkunst (Amsterdam, Kunstgenootschap, 1718, [14] 76 [3] pp.+ gegraveerd frontispice en titelvignet door G.de Lairesse, Derde druk nauwkeurig verbeterd) // IV) JUVENALIS D.J., Satyra X, of tiende berispdicht, in Nederduitsche vaerzen vertaald én met aantekeningen, enz. vermeerderd (Amsterdam, Gedrukt voor het Kunstgenootschap, 1711, [14] 47pp.+ gegraveerd frontispice en titelvignet door G.de Lairesse, Derde druk merkelijk verbeterd) // V) JUVENALIS D.J., Derde berispdicht. In Nederduitsche vaerzen toepasselyk uitgebreid en met aantekeningen voorzien (Amsteldam, Gedrukt voor den auteur en te bekomen by de Erven van Jakob Lescaille, 1712, 29 [2] pp.+ gegraveerd frontispice en titelvignet (door G.de Lairesse ?), Twéde druk overgezien en verbeterd), 950 Euro.
  324. DIVERSE AUTEURS (uitg.o.l.v.J.A.LOEFF, J.Th.BEIJSENS, B.D.VAN BREDA, N.VAN SPANJE, A.STRUYCKEN, V.DE STUERS, VAN SWAAIJ, F.WESTERHOUDT & J.LOOYMANS], Het katholiek Nederland 1813-1913 ter blijde herinnering aan het Eeuwfeest onzer Nationale Onafhankelijkheid [2 delen], Nijmegen, L.C.G.Malmberg, 1913, xvi + 445 + 384pp.geïll. met prachtige gravures buiten-tekst, linnen banden met goudpdruk (enkele vlekjes) & goud op snee (bovenkant), tekst in mooie staat, 125 Euro.
  325. Diverse auteurs, 125 jaar "Zuidnederlandsche Maatschappij van Taalkunde". Een bundel opstellen..., Brussel, Koninklijke Zuid-Nederlandse Maatschappij voor Taal- en Letterkunde, 1997, 241pp., 25cm., mooie staat, 30 Euro.
  326. Diverse auteurs, 300 jaar Kapel van Schilberg (1691-1991), Echt, Stichting O.L.Vrouw van Schilberg, 1991, 80pp.geïll., 24cm., goede staat, N72663, 14 Euro.
  327. Diverse auteurs, 40 jaar Henric van Veldeke-college [Maastricht] (1920-1960), Maastricht, 1961, 149pp. + buitentekstplaten, 25cm., enkele stempeltjes, zoniet in goede staat, N70542, 18 Euro.
  328. DIVERSE AUTEURS, 50 jaar kerken in de Familiekerk (uitgegeven t.g.v. het 50-jarig bestaan van de H.Familiekerk in Venlo), Venlo, 1989, 144pp.geïll., linnen band met stofwikkel, mooie staat, 18,5 Euro.
  329. Diverse auteurs, 58 miljoen Nederlanders en hun kerken (gebaseerd op de belangwekkende TV-serie van de NOS), Utrecht/Antwerpen, Amsterdam Boek (Het Spectrum), 1979, 127pp.geïll., 12,5 Euro.
  330. Diverse auteurs, Alfrink in de Kerk 1951-1976 : Historische en theologische essays aangeboden aan Kardinaal Alfrink bij zijn zilveren bisschopsjubileum, Baarn, Ambo, 1976, 368pp., 10 Euro.
  331. Diverse auteurs, Algemene conferenties der Nederlandse letteren (1951-1975), s.l., s.d. [+/- 1975], 94pp.geïll.met binnen- en buitentekstills., 24cm., 16 Euro.
  332. Diverse auteurs, Algemene geschiedenis der Nederlanden - 12 delen., Utrecht/ Antwerpen-Brussel-Gent-Leuven, W.De Haan/ Standaard-Boekhandel, 1949-1958, volledig in 12 delen; samen +/- 6000 pp. + index, linnen banden met stofwikkels, mooie staat, 300 Euro.
  333. Diverse auteurs, Arbeid en Onderwijs in België en Nederland in de 19e en 20e eeuw - Mededelingen tijdens het Colloquium te Leuven gehouden op 21 november 1981 -Belgische vereniging voor de Geschiedenis van Onderwijs en Opvoeding, Gent, Maurits De Vroede (Centrum voor de Studie van de Historische Pedagogiek), 1984, xi + 105pp., [bevat 5 geschiedkundige artt.], 12,5 Euro.
  334. Diverse auteurs, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 23e deel (1896), Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1896, 480pp., 23cm., gecart.band (gemarbreerde platten, lederen rug, wat slijtage), stempeltje, luttele roestvlekjes, goede staat, N73493, 40 Euro.
  335. Diverse auteurs, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 35e + 36e deel (1909-1911) [2 delen in 1 vol.], Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1909-1910-1911, 2 delen in 1 vol.: 486 + 451pp., 23cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70397, 75 Euro.
  336. Diverse auteurs, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 25e + 26e deel (1899-1900) [2 delen in 1 vol.], Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1899-1900, 2 delen in 1 vol.: 486 + 494pp. + uitvouwbare buitentekstplaten, 23cm., gecart.band (gemarbreerde platten), titelpagina van 25e deel ontbreekt, enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70396, 75 Euro.
  337. Diverse auteurs, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 27e + 28e deel (1901-1902) [2 delen in 1 vol.], Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1901-1902, 2 delen in 1 vol.: 474 + 499pp., 23cm., gecart.band (gemarbreerde platten), titelpagina van 28e deel ontbreekt, enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70394, 75 Euro.
  338. Diverse auteurs, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 29e + 30e deel (1903-1905) [2 delen in 1 vol.], Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1903-1904-1905, 2 delen in 1 vol.: 439 + 468pp., 23cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70395, 75 Euro.
  339. Diverse auteurs, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 33e + 34e deel (1908-1909) [2 delen in 1 vol.], Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1908-1909, 2 delen in 1 vol.: 523 + 427pp., 23cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70393, 75 Euro.
  340. Diverse auteurs, Aspecten van de 18de-eeuwse beiaardkunst in de Nederlanden. Bijdragen rond de uitgave van een Vlaams beiaardboek van 1728, Peer, vzw Musica, 1985, 224pp.met ills., 24cm., themanummer van het "Jaarboek van het Vlaams Centrum voor Oude Muziek" jaargang 1 (1985), mooie staat, 40 Euro.
  341. Diverse auteurs, Aspecten van het sociale leven in Breda na 1850, Tilburg, Stichting Brabants Historisch Contact, 1965, xii + 355pp.+ buitentekstills., uit de reeks "Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden der Nederlanden" Deel III, 17 Euro.
  342. Diverse auteurs, Au bord du schisme ? - L'affaire d'Amsterdam et l'église de Hollande, Paris, Cerf, 1969, 144pp., 12,5 Euro.
  343. Diverse auteurs, Avant-garde in Nederland, Tielt, 1970, 42pp.geïll., in tijdschrift "Vlaanderen" Nr.115 (Jg.19, nov.1970), 12,5 Euro.
  344. Diverse auteurs, Beeld van genade. Feestgave voor de Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch bij gelegenheid van het 125e herdenkingsjar van de terugkeer van het genadebeeld, Hilversum, Gooi en Sticht, 1979, 264pp., 22cm., gecart., geïll.stofwikkel, 12 Euro.
  345. Diverse auteurs, Beelden van Liduina die maghet van Scyedam, Schiedam, Fonds Historische Publikaties, 1999, 116pp.rijkelijk geïll., 24cm., geïll.omslag, 14 Euro.
  346. Diverse auteurs, Benedictus in de Nederlanden. (Benedictus en zijn monniken in de Nederlanden 480-1980, deel I), Gent, Centrum voor kunst en cultuur Sint-Pietersabdij Gent, 1980, 277pp.met buitentekstills.in kleur en zwart/wit en uitvouwbare kaarten, 25cm., softcover, mooie staat, [catalogus van tentoonstelling Sint-Pietersabdij Gent 1980-1981], 23 Euro.
  347. Diverse auteurs, Bij gelegenheid van het eeuwfeest 100 jaar Berne in Heeswijk 1857-1957 2 februari, 1957, pp.309-355 geïll., [reeks artikelen geschreven door Norbertijnen van de abdij van Berne gepubliceerd in Tijdschrift voor Liturgie], 9 Euro.
  348. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Vierde deel (1876), Haarlem, Van den Heuvel, 1876, iv + 485pp. + uitvouwbare plaat, 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), titelblad en inhoudstafel ontbreken, enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, [bevat o.a. J.J. Graaf, Plaatsbeschrijving der S. Bavo-kerk te Haarlem, pp.1-121 + uitvouwbaar grondplan van de kerk], N70377, 40 Euro.
  349. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Derde deel (1875), Haarlem, Van den Heuvel, 1875, iv + 472pp., 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70376, 30 Euro.
  350. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Tweede deel (1874), Haarlem, Van den Heuvel, 1874, iv + 475pp.geïll. + uitvouwbare platen, 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70375, 30 Euro.
  351. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Eerste deel (1873), Haarlem, Van den Heuvel, 1873, iv + 475pp. + uitvouwbare genealogische plaat, 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), titelblad en inhoudstafel ontbreken, enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70374, 30 Euro.
  352. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Zesde deel (1878), Haarlem, Küppers, 1878, iv + 478pp., 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70379, 30 Euro.
  353. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Zevende deel (1879), Haarlem, Küppers, 1879, iv + 483pp., 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70380, 30 Euro.
  354. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Vijftiende deel (1888), Haarlem, Küppers, 1888, iv + 486pp., 22cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70388, 30 Euro.
  355. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Negentiende deel (1894), Haarlem, Küppers, 1894, iv + 482pp. + buitentekstplaten, 22cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70392, 30 Euro.
  356. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Achttiende deel (1893), Haarlem, Küppers, 1893, iv + 476pp. + uitvouwbare genealogische plaat en tabel, 22cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70391, 30 Euro.
  357. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Vijfde deel (1877), Haarlem, Küppers, 1877, iv + 491pp., 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70378, 30 Euro.
  358. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Zestiende deel (1891), Haarlem, Küppers, 1891, xxx + 463pp., 22cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, [bevat hoofdzakelijk: "Het Zijlklooster te Haarlem (Convent der Kanonessen-Regulieren ten Zijl)", pp. i-xxx & "Cartularium van het Zijlklooster", pp.1-382], N70389, 75 Euro.
  359. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Veertiende deel (1887), Haarlem, Küppers, 1887, iv + 484pp., 22cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70387, 30 Euro.
  360. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Twaalfde deel (1884), Haarlem, Küppers, 1884, iv + 470pp. + uitvouwbare tabel, 22cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70385, 30 Euro.
  361. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Tiende deel (1882), Haarlem, Küppers, 1882, iv + 480pp. + uitvouwbare plaat, 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, goede staat, N70384, 30 Euro.
  362. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Negende deel (1881), Haarlem, Küppers, 1881, iv + 484pp., 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70383, 30 Euro.
  363. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Dertiende deel (1886), Haarlem, Küppers, 1886, iv + 478pp., 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70382, 30 Euro.
  364. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Achtste deel (1880), Haarlem, Küppers, 1880, iv + 479pp., 22cm. gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70381, 30 Euro.
  365. Diverse auteurs, Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Zeventiende deel (1891), Haarlem, Küppers, 1891, iv + 479pp., 22cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70390, 30 Euro.
  366. Diverse auteurs, Born een koninklijk domein met een boeiend verleden..., Born, 1978, 543pp.rijkelijk geïll., linnen band met stofwikkel, 32cm., 50 Euro.
  367. Diverse auteurs, Bossche bijdragen - bouwstoffen voor de geschiedenis van het Bisdom 's-Hertogen-bosch : deel XXI Afl.3, St.Michielsgestel, februari 1953, pp.225-384, 7,5 Euro.
  368. Diverse auteurs, Brieven aan R.M. Van Goens en onuitgegeven stukken hem betreffende - IIe deel, Utrecht, Kemink & zoon, 1886, 362pp., in de reeks "Werken van het Historisch Genootschap te Utrecht" nieuwe serie nr.43, deels onopengesneden, rug hersteld, goede staat, [bevat Nederlands- en franstalige brieven], 35 Euro.
  369. Diverse auteurs, Bronnen en geschiedschrijving van de Tweede Wereldoorlog, 's-Hertogenbosch, Rijksarchief in Noord-Brabant, 1995, 232pp.geïll., 22cm. (met 1 bijdrage in het Duits en 1 in het Engels), 25 Euro.
  370. Diverse auteurs, Bruegel - de schilder en zijn wereld, Brussel, Laconti, 1969, 114pp.(geïll.), publicatie t.g.v. de herdenkingstentoonstelling in de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten van België te Brussel t.g.v.de 400 verjaardag van het overlijden van Pieter Bruegel de Oude, 12,5 Euro.
  371. Diverse auteurs, Collaborateurs van niveau. Opkomst en val van de hoogleraren Schrike, Snijder en Van Dam, Amsterdam, Vossiuspers AUP, 1996, 336pp., geïll., 24cm., mooie staat, 20 Euro.
  372. Diverse auteurs, Dancwerk - Opstellen aangeboden aan prof.Dr. D.Th. Enklaar ter gelegenheid van zijn vijfenzestigste verjaardag, Groningen, Wolters, 1959, [vi] 362pp.+ enige buitentekstills., (bevat index & bibliografie van Enklaar) linnen band, 24cm., goede staat, 25 Euro.
  373. Diverse auteurs, De doorwerking van de Moderne Devotie. Windesheim 1387-1987. Voordrachten gehouden tijdens het Windesheim Symposium (Zwolle/ Windesheim 15-17 oktober 1987), Hilversum, Verloren, 1988, 319pp.geïll., 24cm., enkele stempeltjes, 35 Euro.
  374. Diverse auteurs, De geschiedenis van de Nederlandse en Belgische luchtvaart, Rotterdam, Lekturama, 1982, 144pp.rijkelijk geïll.in kleur en zw/w, gecart.band met stofwikkel, in-4, goede staat, 12 Euro.
  375. Diverse auteurs, De Gouverneurs in de beide Limburgen (1815-1989), Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1989, 408pp.geïll., 24cm., in de reeks "Werken uitgegeven door Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap gevestigd te Maastricht" nr.11, 30 Euro.
  376. Diverse auteurs, De Nederlandse Volks-Unie. Portret van een racistische splinterpartij, Bussum, Het Wereldvenster, 1981, 162pp., 21cm., mooie staat, 14 Euro.
  377. Diverse auteurs, De Rijks in Venlo - Van Hogere Stadsschool tot Rijksscholengemeenschap, Venlo, Stichting Oud-Leerlingen Rijksscholengemeenschap Den Hulster (voorheen Rijks H.B.S.), 1980, 127pp., linnen band met stofwikkel, 17,5 Euro.
  378. Diverse auteurs, De tijd waarin wij leven : Huidige aspecten van Nederland en zijn cultuur, Utrecht, W.De Haan, 1952, 236pp. + 18 buitentekstills., gecart., 15 Euro.
  379. Diverse auteurs, De wereld van Karel Alexander van Lotharingen, gouverneur-generaal van de Oostenrijkse Nederlanden (1744-14780). Cultuur en maatschappij, Brussel, Dexia bank, 2000, 143.geïll.in kleur en zw./w., 30cm., in het tijdschrift "Het Tijdschrift van Dexia Bank" jg.54 nr.212, 20 Euro.
  380. Diverse auteurs, Dirck Volckertszoon Coornhert - dwars maar recht, Zutphen, De Walburg Pers, 1989, 189pp.geïll., gecart.band met stofwikkel, 25cm., 15 Euro.
  381. Diverse auteurs, Domklok (8 september 1941 - 9 maart 1946, speciaal herdenkingsnummer bij gelegenheid van de blijde intrede in Haaren), 54pp.+ 4pp.buitentekstills. [bevat 11pp.lijst van de gijzelaars], in-4, jg.7 nr.3, 1946, wat roestplekjes, goed, 18 Euro.
  382. Diverse auteurs, Donum Natalicum Schrijnen - Verzameling van opstellen door oud-leerlingen en bevriende vakgenooten opgedragen aan mgr.prof.dr. Jos. Schrijnen bij gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag 3 mei 1929, Nijmegen-Utrecht, Dekker & Van de Vegt, 1929, xxvii + 926pp.+ enige platen buiten tekst, met bibliografie van Schrijnen, stevige gecart.band met linnen rug, 28cm., enkele stempeltjes, goede staat, [bevat bijdragen in Nederlands, Duits, Frans, Engels en Italiaans], 60 Euro.
  383. Diverse auteurs, Echter Landj. Heemkundige bijdragen over Echt en omgeving, Echt, Echter Landj, 1987, 232pp.geïll., 24cm., in de reeks "Uitgave bij de gelegenheid van het eerste lustrum van de heemkundige kring "Echter Landj" vol.1, goede staat, N72655, 20 Euro.
  384. Diverse auteurs, Een bundel gedachten - Jubileum-uitgave N.V.Uitgevers-maatschappij W.E.J. Tjeenk-Willink 1838-1963, Zwolle, Tjeenk-Willink, [1963], 176pp.+ frontispice, gecart.band met geïll.stofwikkel, [bevat enige essays over: opvoeding en onderwijs, communicatie in de landbouw en types van rechtsvinding], 17 Euro.
  385. Diverse auteurs, Eenheid en scheiding van de beide Limburgen - Verslagbundel van het op 26 mei 1989 te Alden Biesen gehouden congres bij gelegenheid van de herdenking 150 jaar beide Limburgen, Leeuwarden/ Maastricht, Eisma, 1989, vii + 248pp.met enige ills., in de reeks "Maaslandse monografieën" deel 47, gecart.band, mooie staat, 15 Euro.
  386. Diverse auteurs, Eikenburg, Eindhoven. 1894-1994. Een eeuw vol verhalen, Eindhoven, de Broeders van Liefde, 1994, 121pp.geïll., 30cm., stempeltje, goede staat, N72102, 18 Euro.
  387. Diverse auteurs, Feestnummer aangeboden aan prof.dr. Aurelius Pompen O.F.M. op zijn zestigsten verjaardag 15 mei 1939, Tilburg, Henri Bergmans, 1939, 261pp.+ enkele buitentekstills. (waaronder 1 portret), orig.omslag, enkele roestplekjes, 25 Euro.
  388. Diverse auteurs, Franciscaansch idealisme - feestaflevering van "Mons Alvernae" bij de eeuwfeesten van de provincie Germania Inferior 1228-1529-1929, Wychen, Alverna, 1930, 207pp.+ enige ills., 27cm., rug wat hersteld, goed, 27 Euro.
  389. Diverse auteurs, Gedenkboek 1910-1935 Nederlandsche Vereeniging tot bestrijding van het tandbederf "Het Ivoren Kruis", s.l., 1935, 203pp.geïll., wat gebruiksslijtage, goede staat, 27 Euro.
  390. DIVERSE AUTEURS, Gedenkboek bij het 200-jarig bestaan van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde te Leiden gevierd op 18-20 en 21 mei 1966, Leiden, E.J.Brill, 1966, 229pp., linnen band, goede staat, T11062, 15 Euro.
  391. DIVERSE AUTEURS, Gedenkboek der Wereldbibliotheek 1905-1915, 440pp.geïll., linnen band, Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1915, "Feestuitgaaf der Maatschappij voor goede en goedkoope Lectuur", 15 Euro.
  392. Diverse auteurs, Gedenkboek van het nationaal Maria-congres gehouden te Nijmegen 6,7 en 8 augustus 1932, 's Herogenbosch, G.Mosmans, s.d. [+/-1932], 533pp.rijkelijk geïll., 27 Euro.
  393. Diverse auteurs, Gedrag na Verdrag. Balans en toekomst van de samenwerking Nederland-Vlaanderen, Leuven, Davidsfonds, 2004, 301pp., 24cm., mooie staat, 20 Euro.
  394. Diverse auteurs, Gentsche bijdragen tot de kunstgeschiedenis. Deel IX (1943), Antwerpen, De Sikkel, 1943, 284pp.rijkelijk geïll., 26cm., gecart.band, 60 Euro.
  395. Diverse auteurs, Geschiedenis van Limburg, Heerlen, Winants, 1949, 199pp.geïll., 24cm., 23 Euro.
  396. Diverse auteurs, Goddelijk geschilderd - honderd meesterwerken van museum Catharijneconvent, Zwolle/ Utrecht, Waanders/ Museum Catharijneconvent, 2003, 280pp.rijkelijk geïll.in kleur en zw/w., linnen band met goudopdruk, geïll.stofwikkel, 28cm., mooie staat, 25 Euro.
  397. Diverse auteurs, Gratias agimus. Opstellen over danken en loven, aangeboden aan Prof. Dr. W.F. Dankbaar, Groningen, Instituut voor Liturgiewetenschap, Rijksuniversiteit te Groningen, 1975, 159pp.geïll., 24cm., in de reeks "Studies van het Instituut voor Liturgiewetenschap" nr.2, 2 stempeltjes, goede staat, R73422, 15 Euro.
  398. Diverse auteurs, Graven bij Valkenburg II: het archeologisch onderzoek in 1986, Delft, Eburon, 1987, [8] + 118pp.geïll., 24cm., mooie staat, N68842, 10 Euro.
  399. Diverse auteurs, Grenzen en mogelijkheden van de Nederlandse buitenlandse politiek - een discussie, Baarn, In den toren, 1976, 104pp., 6 Euro.
  400. Diverse auteurs, Groot museumboek ; geïllustreerde gids langs 660 musea van Nederland, Amsterdam, Meulenhoff/Landshoff, 1980, 432pp.rijkelijk geïll.in kleur, gecart.band met stofwikkel (geïll.), mooie staat, 13 Euro.
  401. Diverse auteurs, Hagel en vuur - de jongeren en de politiek, Utrecht, De Gemeenschap, s.d. [+/-1930], 40pp., 22cm., orig.omslag (rug hersteld), 15 Euro.
  402. Diverse auteurs, Herleving van de wetenschap in katholiek Nederland - Gedenkboek Gerard Brom, 's-Gravenhage, Ten Hagen, 1930, 270pp.+ enkele platen, in-4, wat roestplekjes, goed, 23 Euro.
  403. Diverse auteurs, Het nieuwe Limburg. Herstructurering en ontwikkeling, s.l., Scriptum, 1990, 498pp., 22cm., 14 Euro.
  404. Diverse auteurs, Het paardloze voertuig : de auto in Nederland een eeuw geleden, Deventer, Kluwer, 1996, 328pp.geïll., mooie staat, 20 Euro.
  405. DIVERSE AUTEURS, Het Waddenboek, s.l., Nederlandsche Geologische Vereniging, s.d., 223pp.geïll., 17,5 Euro.
  406. Diverse auteurs, Historische en heemkundige studies in en rond het Geuldal. Jaarboek 1992, Valkenburg, 1992, 183pp.geïll., linnen band, stofwikkel, 24cm., 15 Euro.
  407. Diverse auteurs, Historische en heemkundige studies in en rond het Geuldal. Jaarboek 1997, Valkenburg, 1997, 284pp.geïll., linnen band, stofwikkel, 24cm., 15 Euro.
  408. Diverse auteurs, Historische opstellen opgedragen aan prof. dr. H. Brugmans, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als hoogleeraar aan de Universiteit van Amsterdam, door zijn oud-leerlingen, leerlingen, vrienden en vereerders (1904 - 7 maart -1929), Amsterdam, 1929, 289pp.geïll. + frontispice, 26cm., linnen band, G, G68649, 20 Euro.
  409. Diverse auteurs, Honderd jaar Berne in Heeswijk 1857-1957, Heeswijk, 1956, 48pp.geïll., jubileumnummer van tijdschrift "Berne" Jg.10 nr.1, 15 Euro.
  410. Diverse auteurs, Honderd jaar sluimeren in gewijde aarde. De geschiedenis van de begraafplaats Sint Barbara te Haarlem, Haarlem, De Vrieseborgh, 1993, 112pp.geïll., 23cm., 20 Euro.
  411. Diverse auteurs, Honderd vijfentwintig jaren arbeid op het onderwijsterrein 1836-1961, Groningen, J.B.Wolters 1961, 240 + xxxiipp.buitentekstill., linnen band , mooie staat, 15 Euro.
  412. Diverse auteurs, Ik zag Cecilia komen. Groot Gezinsliedboek uit de Nederlandse liederschat, Tielt / Amsterdam, Lannoo, 1980, 413pp.met buitentekstills.en partituren, 31cm., gecart., stofwikkel, 40 Euro.
  413. Diverse auteurs, In de voortuin van de Congregatie der Fraters van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid te Tilburg - Gedenkboek bij gelegenheid van het eeuwfeest der Kweekschool Sint Stanislaus 1850 Tilburg-Goirle 1950, Tilburg, Drukk.R.K. Jongensweeshuis, 1950, 215pp.geïll.met pentekeningen van Fr.Vincenzo de Kok & 25 foto's, linnen band, wat gebruikslijtage, 15 Euro.
  414. Diverse auteurs, Jaarboek 2000-2001 Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap (Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg. Deel 136-137), Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 2002, 503pp.rijkelijk geïll.in kleur en zw/w., luxe-exemplaar (linnen band met goudopdruk), Jaarboek 2000-2001 van het "Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" (Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg. Deel 136-137), mooie staat, [bevat o.m.: SPRONCK L., Alexander Michiels van Kessenich 1800-1863 (pp.5-84), MUNIER W.A.J.: Kerken en kerkgangers in Vaals van de Staatse tijd tot op heden (pp.85-262), FLOKSTRA M., Ambt en land van Kessel (pp.263-326), HENDRIX W.P.A.M.: de neolithische grafkelder van Stein (pp.327-352)], 50 Euro.
  415. Diverse auteurs, Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap: deel 139 (2003) [Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg], s.l., Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 2003, 281pp.geïll., 24cm., in de reeks "Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap / Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg" deel 139, mooie staat, N72576, 20 Euro.
  416. Diverse auteurs, Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap: deel 136-137 (2000-2001) [Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg], s.l., Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 2000-2001, 503pp.geïll., 24cm., in de reeks "Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap / Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg" deel 136-137, mooie staat, [bevat o.a. SPRONCK Lou, Alexander Michiels van Kessenich 1800-1863, pp.5-84, MUNIER W.A.J., Kerken en kerkgangers in Vaals van de Staatse tijd tot heden, pp.85-228, FLOKSTRA M., Ambt en land van Kessel, pp.263-312 & HENDRIX W.P.A.M., De neolithische grafkelder van Stein, pp.327-351], N72577, 35 Euro.
  417. Diverse auteurs, Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap: deel 126 (1990) [Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg. 'Vis unita major'], s.l., Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1990, 309pp.geïll., 24cm., in de reeks "Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap / Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg. 'Vis unita major'" deel 126, mooie staat, N72578, 20 Euro.
  418. Diverse auteurs, Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap: deel 128 (1992) [Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg. 'Vis unita major'], s.l., Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1992, 351pp.geïll., 24cm., in de reeks "Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap / Publications de la Société Historique et Archéologique dans le Limbourg. 'Vis unita major'" deel 128, goede staat, N72579, 20 Euro.
  419. Diverse auteurs, Jaarboekje voor Nederlandsche Vrijmetselaren 5887 [= 1887] (uitgegeven ten voordele der Louisa-stichting), 's-Gravenhage, Gebroeders Giunta d'Albani, 1887, lxxvi + 188pp.+ 1 uitvouwbare kaart, gecart., 19cm., 40 Euro.
  420. Diverse auteurs, Jan Dijker vijftig jaar monumentaal, Eindhoven, Kempen uitgevers, 1993, 96pp.rijkelijk geïllustreerd in kleur, geïll.gecart.band, 28cm., 25 Euro.
  421. Diverse auteurs, Joost Van den Voldel 1587-1679, Tielt, 1979, pp.281-320, geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" nr.172 (pp.281-352, Jg.28), 12 Euro.
  422. Diverse auteurs, Joris van Severen. Zijn persoon, zijn gedachten, zijn invloed, zijn werk, Ieper, Studiecentrum Joris van Severen, 2008, 208pp.met buitentekstills., 21cm., in de reeks "Jaarboek" nr.12, mooie staat, 23 Euro.
  423. Diverse auteurs, Justus Lipsius (1547-1606), een geleerde en zijn Europese netwerk, Leuven, University Press, 2006, xviii + 626pp.geïll., 25cm., catalogus van de gelijknamige tentoonstelling (Centrale Bibliotheek, Leuven, 18 oktober - 20 december 2006), in de reeks "Supplementa Humanistica Lovaniensia" vol.21, stofwikkel, mooie staat, F70717, 55 Euro.
  424. Diverse auteurs, Karel Alexander van Lotharingen ; gouverneur-generaal van de Oostenrijkse Nederlanden, Brussel, 1987, (xii +) 360pp.geïll., in oblong (21x24cm.), geïll.omslag, Catalogus van tentoonstelling Europalia 1987 Österreich (Brussel, Koninklijke Bibliotheek Albert I, 1987), mooie staat, 27 Euro.
  425. Diverse auteurs, Karel Alexander van Lotharingen ; Mens, veldheer, grootmeester, 1987, [IX +] 307pp.rijkelijk geïll.in kleur & zw/w., in oblong, mooie staat, Tentoonstellingscatalogus t.g.v. Europalia 1987 Österreich (Tentoonstelling in Alden Biesen, Bilzen, 19/09-16/12-1987), 25 Euro.
  426. Diverse auteurs, Katholicisme en antisemitisme. Overeenkomst en verschil. Nederland en Vlaanderen (België), s.l., Trajecta, 2006, 184pp.geïll., 24cm., in het tijdschrift "Trajecta. Tijdschrift voor de geschiedenis van het katholiek leven in de Nederlanden" jg.15 themanummer, 20 Euro.
  427. Diverse auteurs, Katholieke Universiteit Nijmegen (1923-1973). Een documentenboek, Bilthoven, Ambo, 1974, 511pp.geïll., 24cm., in de reeks "Publicaties van het katholieke documentatie centrum" vol.3, linnen band, 2 stempeltjes, mooie staat, N73435, 20 Euro.
  428. Diverse auteurs, Kleeding en de man (uitgave van de Magazijnen "nederland" bij de opening van het nieuwe gebouw Spui Hoek Spuistraat te 's-Gravenhage), 's-Gravenhage, Magazijnen "Nederland" 1915, 80pp. geïll. met zw/w.tekeningen, gecart.band, rug hersteld, 17,5 Euro.
  429. Diverse auteurs, Klokken en klokkengieters. Bijdragen tot de campanologie, Historische Commissie van den Nederlandse Klokkenspel-Vereniging, 1963, 311pp.met illustraties, 24cm., 25 Euro.
  430. Diverse auteurs, Koloniale taalpolitiek in Oost en West. Nederlands-Indië, Suriname, Nederlandse Antillen, Aruba, Amsterdam, Amsterdam University Press, 1997, 304pp.geïll., 24cm., mooie staat, T68510, 15 Euro.
  431. Diverse auteurs, Kunstschatten uit de St.-Servaas. Heiligdomsvaart jaar 1976, Maastricht, 1976, [12]pp. + 144 ills., 30cm., linnen band, stofwikkel (multilingual: introduction in Dutch, French, English and German), 20 Euro.
  432. diverse auteurs, La France aux Pay-Bas. Invloeden in het verleden, Vianen, Kwadraat, 1985, 318pp.met buitentekstills., 27cm., softcover, mooie staat, tekst in het Nederlands, 20 Euro.
  433. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.1 (volledig in 4 afleveringen), Roermond, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1894, 195pp., 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug, titel in goudopdruk, 60 Euro.
  434. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.10 (volledig in 4 afleveringen), Sittard, Limburg -Provinciaal Genootschap voor Geschiedkundige Wetenschappen, Taal en Kunst, 1904, 338pp.met buitentekstills.en uitvouwbare genealogische platen, 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug [bevat o.a. BOVEN L., De familie Crmers van Maashees. Genealogische studie, pp.41-74 + 148-168 + 215-230 + 323-338 & VAN BEURDEN A.F., De handelingen van den magistraat der stad Roermond van het jaar 1696 tot en met 1797 (deel 1), pp.261-306], 60 Euro.
  435. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.11 (volledig in 4 afleveringen), Sittard, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 243pp.geïll.en met uitvouwbare genealogische plaat, 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug, titel in goudopdruk, [bevat o.a. ROMEN K., Opkomst en ontwikkeling der drukkunst in de stad Roermond, pp.10-64], 50 Euro.
  436. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.12 (volledig in 4 afleveringen), Sittard, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1906, 263pp.met buitentekstills.en grote uitvouwbare genealogische plaat (33x105cm, 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met lederen rug, titel en nerven in goudopdruk, [bevat o.m. VAN BEURDEN A.F., De handelingen van den magistraat der stad Roermond van het jaar 1696 tot en met 1792 (vervolg), pp.194-261], 60 Euro.
  437. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.13 (volledig in 4 afleveringen), Sittard, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1907, 251pp.met uitvouwbare kaart en genealogische plaat, 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met lederen rug, titel en nerven in goudopdruk, 50 Euro.
  438. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.18 (volledig in 4 afleveringen), Sittard, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1912, 290pp.met buitentekstills., 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug, titel in goudopdruk, 50 Euro.
  439. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.19 (volledig in 4 afleveringen), Sittard, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1913, 235pp.met buitentekstills., 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met lederen rug, titel en nerven in goudopdruk, 50 Euro.
  440. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.21 (volledig in 4 afleveringen), Sittard, Limburg -Provinciaal Genootschap voor Geschiedkundige Wetenschappen, Taal en Kunst, 1915, 307pp.met buitentekstills., 22cm., stempeltje op titelblad en bladsneden, gecart.band met linnen rug, 50 Euro.
  441. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.22 (volledig in 4 afleveringen), Sittard, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1916, 253pp.met buitentekstills.en uitvouwbare kaart, 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug, titel in goudopdruk [bevat o.a. ROMEN Karel J.W., Oorkonden en bescheiden betrekking hebbende op de adellijke abdij der Cisterciënserorde van O.L.Vrouwe Munster te Roermond van 1220 tot 1797, pp.66-97 & 120-147], 60 Euro.
  442. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.3 (volledig in 4 afleveringen), Roermond, Limburg -Provinciaal Genootschap voor Geschiedkundige Wetenschappen, Taal en Kunst, 1896, 379pp., 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug [bevat o.a. VAN BEURDEN A.F., Boxmeer. Geschiedenis van de parochie, het klooster der Carmelieten O.L.Vr. Broeders en het H.Bloed, pp.149-318], 70 Euro.
  443. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.4 (volledig in 4 afleveringen), Roermond, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1896, 303pp.met uitvouwbare kaart, 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug, titel in goudopdruk [bevat o.a. VRANCKEN Jac., De H. Lambertus, bisschop van Maastricht en martelaar. Zijn leven, werken en sterven, naar Godescalk, pp.1-152 & VAN BEURDEN A.F., Viagie oft Reyse tot Jerusalem 1519 (met platte grond der Kerk van het H.Graf en facsimile), pp.153-226], 70 Euro.
  444. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.5 (volledig in 4 afleveringen), Roermond, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1897, 160 + 183pp.met kaart, cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug, titel in goudopdruk [bevat o.a. VRANCKEN Jac., Joannes van Knippenbergh, afl.1-2 pp.3-44 & Appendix Histor. Eccles. van Knippenbergh, afl.1-2 pp.44-160 & VRANCKEN J., Over de Volquinsche studiebeurzen en nog wat, afl.3 pp.3-42 & VAN BEURDEN A.F., Wandelingen rondom Roermond. Herten, Merum, Ool, Beegden, Neer, Nunhem met kaart, afl.4 pp.57-108, & SCHRIJN Dr., De H. Nicolaas in het folklore, afl.4 pp.109-151], 60 Euro.
  445. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.7 (volledig in 4 afleveringen), Roermond, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1900, 370pp.met buitentekstills., 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met lederen rug, titel en nerven in goudopdruk [bevat o.a.: VAN BEURDEN A.F., Charles de Quaij, capitaine de Grénadiers de la Garde Impériale sous Napoléon, pp.3-116, & VAN BEURDEN A.F., Roermondsche Schepenzegels, pp.117-216], 75 Euro.
  446. Diverse auteurs, Limburg's jaarboek, jg.8 (volledig in 4 afleveringen), Roermond, Limburg - Provinciaal genootschap voor geschiedkundige wetenschappen, taal en kunst, 1902, 327pp.met uitvouwbare kaarten en genealogische plaat, 22cm., stempeltje op titelblad, gecart.band met linnen rug, titel in goudopdruk, 50 Euro.
  447. Diverse auteurs, Maaslands Melange: opstellen over Limburgs verleden, Dr. P.J.H. Ubachs aangeboden bij gelegenheid van zijn vijfenzestigste verjaardag, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1990, 396pp.geïll., 24cm., in de reeks "Werken uitgegeven door Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap gevestigd te Maastricht" deel 14, goede staat, N72418, 27 Euro.
  448. Diverse auteurs, Marnix van sinte Aldegonde - Officieel gedenkboek, Brussel/ Amsterdam, Onze Tijd/ Wereldbibliotheek, s.d. [+/-1939], 388pp.+ 76 platen, stempeltje, 25cm., goede staat, 30 Euro.
  449. Diverse auteurs, Met kap en koord - hoofdstukken uit de geschiedenis van de Nederlandse Kapucijnen (nr.1, februari 1982), Tilburg, 1982, 48pp.geïll., in-4, 10 Euro.
  450. Diverse auteurs, Minderbroeders-Kapucijnen in Nederland - Zoeken naar nieuwe wegen en vertrouwen in de toekomst, Amstelveen, Luyten, 1985, 163pp.geïll., 20cm., 15 Euro.
  451. Diverse auteurs, Mirakelen van Onze Lieve Vrouw te 's-Hertogenbosch 1381-1603, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1978, xxiii + 726pp.+ 20 ills., 23cm., beige linnen band, in de reeks "Bijdragen tot de geschiedenis van het zuiden van Nederland" vol.XLII, 22 Euro.
  452. Diverse auteurs, Mirakelen van Onze Lieve Vrouw te 's-Hertogenbosch 1381-1603, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1978, xxiii + 726pp.+ 20 ills., 23cm., blauwlinnen band, 23 Euro.
  453. Diverse auteurs, Miscellanea Jozef Duverger. Bijdragen tot de kunstgeschiedenis der Nederlanden [2 vols.], Gent, Vereniging voor de geschiedenis der textielkunsten, 1968, volledig in 2 vols.: 929pp.met ills.en uitvouwbare stamboom, 25cm., linnen band met goudopdruk, mooie staat, met bijdragen in verschillende talen, 60 Euro.
  454. Diverse auteurs, Miscellanea Jozef Duverger. Bijdragen tot de kunstgeschiedenis der Nederlanden [2 vols.], Gent, Vereniging voor de geschiedenis der textielkunsten, 1968, volledig in 2 vols.: 929pp.met ills.en uitvouwbare stamboom, 25cm., linnen band met goudopdruk, roestvlekjes op bovenste bladsneden, goede staat, met bijdragen in verschillende talen, S72056, 45 Euro.
  455. Diverse auteurs, Miscellanea Mgr Dr P.J.M. Van Gils [Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel LXXXV (85) 1949. Eerste stuk + Tweede stuk: 2 volumes], Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1949, 2 volumes: samen 851pp. + buitentekstplaten, in de reeks:" Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap" deel LXXXV 1949 Eerste stuk + Tweede stuk, enkele stempeltjes, goede staat, N72196, 37 Euro.
  456. Diverse auteurs, Miscellanea Trajectensia - bijdragen tot de geschiedenis van Maastricht (uitgegeven bij gelegenheid van het 300-jarig bestaan van de stadsbibliotheek van Maastricht 31 juli 1662-1962), Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap (uitgave Nr.4) 1962, 700pp.+ 20 platen buitentekst, gebroch., mooie staat, 35 Euro.
  457. Diverse auteurs, Monniken en Monialen in de Nederlanden (Benedictus en zijn monniken in de Nederlanden 480-1980, deel II), Gent, Centrum voor kunst en cultuur Sint-Pietersabdij Gent, 1980, 387pp.met buitentekstills.in kleur en zw/w en uitvouwbare kaarten, 25cm., softcover, mooie staat, [catalogus van tentoonstelling Sint-Pietersabdij Gent 1980-1981], 23 Euro.
  458. Diverse auteurs, Mosalect - Bloemlezing uit de Limburgse dialectliteratuur, Heerlen, Veldeke -Vereniging voor Limburgse Volkscultuur, 1976, 416pp., linnen band, 26cm., mooie staat, 17 Euro.
  459. Diverse auteurs, Mosalect - Bloemlezing uit de Limburgse dialectliteratuur, Maastricht, Vroom & Dreesmann/ Hendric van Veldeke, s.d., 416pp.geïll., herdruk, 21cm., 16 Euro.
  460. Diverse auteurs, Musea in Zeeland, Tielt, 1996, pp.129-165, geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" nr.261 (pp.129-192, Jg.45 nr.3), 10 Euro.
  461. Diverse auteurs, Natuurmonumenten in Nederland - een keus uit wat behouden bleef, Laren, Luitingh 1977, 128pp.geïll., gecart.band, in oblong, 10 Euro.
  462. Diverse auteurs, Nederland en de toekomst van Vlaanderen, Kampen / Kapellen, Kok Agora / Pelckmans, 1998, 106pp., 22cm., mooie staat, 13 Euro.
  463. Diverse auteurs, Nederlandse en Vlaamse identiteit. Betekenis, onderlinge relatie en perspectief. Civis Mundi jaarboek 2006, Budel, Damon, 2006, 174pp., 23cm., mooie staat, 18 Euro.
  464. Diverse auteurs, Nomina Geographica Neerlandica - Geschiedkundig onderzoek der Nederlandsche Aardrijkskundige Namen - uitgegeven door het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap : Deel I- II- III- VI- VII- VIII- IX- X- XI- XII- XIII- XIV + register op dln. I-X, Leiden, E.J.Brill, 1885-1954, samen +/- 2300pp., standaardwerk, volledig behalve delen IV & V, 235 Euro.
  465. Diverse auteurs, Norbertijnen - Gehoorzaam saamhorig [Berne, NL.], Aalsmeer, Luyten, 1990, 174pp.of which 12pp.ills.out-of-text, VG, 15 Euro.
  466. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel IX afl.1-4, 1935 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1935, volume 9 (1935) volledig: 449pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk, scharnieren beschadigd), 25cm., stempeltje, interieur en tekst in mooie staat, 40 Euro.
  467. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel VI afl.1-4, 1932 [Driemaandelijksch tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1932, volume 6 (1932) volledig: 436pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk, scharnieren beschadigd), 25cm., stempeltje, bevat o.m. Ruusbroec-nummer, pp.257-436], 40 Euro.
  468. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel VII afl.1-4, 1933 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1933, volume 7 (1933) volledig: 484pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 40 Euro.
  469. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel VIII afl.1-4, 1934 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1934, volume 8 (1934) volledig: 461pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk, scharnieren los, beschadigd), 25cm., stempeltje, tekst in mooie staat, 40 Euro.
  470. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel X afl.1-4, 1936 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1936, volume 10 (1936) volledig: 488pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 40 Euro.
  471. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XIV afl.1-4, 1940 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1940, volume 14 (1940) volledig: 404pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 40 Euro.
  472. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XIX afl.I-II, 1945 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1945, volume 19 (1945) volledig: 259 + 240pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 40 Euro.
  473. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XV afl.1-4, 1941 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1941, volume 15 (1941) volledig: 380pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 40 Euro.
  474. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XVI afl.1-4, 1942 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1942, volume 16 (1942) volledig: 310pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 40 Euro.
  475. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XVIII afl.I-II, 1944 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1944, volume 18 (1944) volledig: 279 + 253pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, enige aantekeningen op pp.50-108, goede staat, 40 Euro.
  476. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XX afl.1-4, 1946 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1946, volume 20 (1946) volledig: 498pp., 25cm., orig.omslagen (met slijtage, ruggen wat hersteld), stempeltje, [afl.1/2 bevat Lutgart-nummer, pp.7-193], 30 Euro.
  477. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXI afl.1-4, 1947 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereeniging, 1947, volume 21 (1947) volledig: 432pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 40 Euro.
  478. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXII afl.1-4, 1948 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereniging, 1948, volume 22 (1948) volledig: 428pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 40 Euro.
  479. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXIII afl.1-4, 1949 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereniging, 1949, volume 23 (1949) volledig: 452pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, [bevat o.m. VAN HERREWEGHEN Pacifius O.F.M.Cap., De Leuvense bijbelvertaler Nicolaus van Winghe. Zijn leven en zijn werk (139pp.)], 40 Euro.
  480. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXIV afl.1-4, 1950 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereniging, 1950, volume 24 (1950) volledig: 459pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, luttele aantekeningen, goede staat, 35 Euro.
  481. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXV afl.1-4, 1951 & Registers op deel I-XXV (1927-1951) [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereniging, 1951-1952, volume 25 (1951) volledig: 328pp. + vii,268pp. (Registers), gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 50 Euro.
  482. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXVI afl.1-4, 1952 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereniging, 1952, volume 26 (1952) volledig: 445pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 35 Euro.
  483. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXVII afl.1-4, 1953 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-vereniging, 1953, volume 27 (1953) volledig: 336pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 35 Euro.
  484. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXXIV afl.1-4, 1960 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-Genootschap, 1960, volume 34 (1960) volledig: 448pp.+ 4 ills.buiten-tekst, gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 35 Euro.
  485. Diverse auteurs, Ons Geestelijk Erf - deel XXXV afl.1-4, 1961 [Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750), Antwerpen, Ruusbroec-Genootschap, 1961, volume 35 (1961) volledig: 448pp., gecart.band (linnen rug met titel in goudopdruk), 25cm., stempeltje, goede staat, 35 Euro.
  486. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel I, volledige jaargang, 1927 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1927, volledige jaargang: 448pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), 2 stempeltjes, goede staat, R70217, 40 Euro.
  487. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel II, volledige jaargang, 1928 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1928, volledige jaargang: 465pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, R70219, 40 Euro.
  488. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel III, volledige jaargang, 1929 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1929, volledige jaargang: 465pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, R70218, 40 Euro.
  489. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel IV, volledige jaargang, 1930 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1930, volledige jaargang: 486pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, R70220, 40 Euro.
  490. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel IX, volledige jaargang, 1935 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1935, volledige jaargang: 449pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, R70225, 40 Euro.
  491. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel L, volledige jaargang, 1976 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1976, volledige jaargang: 448pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70261, 40 Euro.
  492. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LI, volledige jaargang, 1977 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1977, volledige jaargang: 448pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70262, 40 Euro.
  493. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LII, volledige jaargang, 1978 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1978, volledige jaargang: 448pp. + 7 buitentekstplaten, 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70263, 40 Euro.
  494. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LIII, volledige jaargang, 1979 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1979, volledige jaargang: 448pp. + buitentekstill., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70264, 40 Euro.
  495. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LIV, volledige jaargang, 1980 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1980, volledige jaargang: 400pp. + buitentekstplaten, 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70265, 40 Euro.
  496. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LIX, volledige jaargang, 1985 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1985, volledige jaargang: 596pp. + buitentekstplaten, 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, [bevat de voordrachten gehouden op het Geert Grote congres te Nijmegen 27-29 september 1984, pp.113-505], R70270, 50 Euro.
  497. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LV, volledige jaargang, 1981 [Ruusbroec-nummer] (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1981, volledige jaargang: 404pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, [Ruusbroec-nummer met 6 bijdragen met betrekking tot Ruusbroec ter gelegenheid van de 600e verjaardag van het overlijden van Ruusbroec], R70266, 40 Euro.
  498. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LVI, volledige jaargang, 1982 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1982, volledige jaargang: 392pp. + buitentekstills., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70267, 40 Euro.
  499. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LVII, volledige jaargang, 1983 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1983, volledige jaargang: 416pp.geïll., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70268, 40 Euro.
  500. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LVIII, volledige jaargang, 1984 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1984, volledige jaargang: 408pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70269, 40 Euro.
  501. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LX, volledige jaargang, 1986 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1986, volledige jaargang: 408pp. + buitentekstill., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70271, 40 Euro.
  502. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXI, volledige jaargang, 1987 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1987, volledige jaargang: 414pp. + buitentekstplaten, 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70272, 40 Euro.
  503. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXII, volledige jaargang, 1988 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1988, volledige jaargang: 408pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70273, 40 Euro.
  504. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXIII, volledige jaargang, 1989 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1989, volledige jaargang: 417pp.geïll. + buitentekstill., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, [bevat o.m. het eerste deel van "Spiritualia Neerlandica. Opstellen voor Dr. Albert Lampe S.J. hem door vakgenoten en vrienden aangeboden uit waardering voor zijn wetenschappelijk werk", pp.117-416], R70274, 40 Euro.
  505. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXIV, volledige jaargang, 1990 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1990, volledige jaargang: 416pp. + buitentekstill., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, [bevat hoofdzakelijk het tweede deel van "Spiritualia Neerlandica. Opstellen voor Dr. Albert Lampe S.J. hem door vakgenoten en vrienden aangeboden uit waardering voor zijn wetenschappelijk werk", pp.1-275 + 307-308 + registers: pp. 289-305], R70275, 40 Euro.
  506. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXIX, volledige jaargang, 1995 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1995, volledige jaargang: 416pp.met 3 ills., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70280, 40 Euro.
  507. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXV, volledige jaargang, 1991 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1991, volledige jaargang: 396pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70276, 40 Euro.
  508. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXVII, volledige jaargang, 1993 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1993, volledige jaargang: 324pp.geïll., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70278, 40 Euro.
  509. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXVIII, volledige jaargang, 1994 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1994, volledige jaargang: 368pp.met 1 ill., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70279, 40 Euro.
  510. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXX, volledige jaargang, 1996 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1996, volledige jaargang: 420pp.met 1 ill., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70281, 40 Euro.
  511. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel LXXI, volledige jaargang, 1997 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1997, volledige jaargang: 396pp.met 7 ills., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70282, 40 Euro.
  512. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel V, volledige jaargang, 1931 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1931, volledige jaargang: 519pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, R70221, 40 Euro.
  513. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel VI, volledige jaargang, 1932 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1932, volledige jaargang: 435pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, [bevat o.m. 5 artikels betreffende Jan Van Ruusbroec] R70222, 40 Euro.
  514. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel VII, volledige jaargang, 1933 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1933, volledige jaargang: 484pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, R70223, 40 Euro.
  515. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel VIII, volledige jaargang, 1934 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1934, volledige jaargang: 460pp., 24cm., ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70224, 40 Euro.
  516. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel X, volledige jaargang, 1936 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1936, volledige jaargang: 487pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, R70226, 40 Euro.
  517. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XI, volledige jaargang, 1937 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1937, volledige jaargang: 405pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), stempeltje, goede staat, R70230, 40 Euro.
  518. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XII, volledige jaargang, 1938 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1938, volledige jaargang: 442pp., 24cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), enkele stempeltjes, goede staat, R70241, 40 Euro.
  519. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XIII, volledige jaargang, 1939 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1939, volledige jaargang: 471pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70234, 40 Euro.
  520. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XIV, volledige jaargang, 1940 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1940, volledige jaargang: 401pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70233, 40 Euro.
  521. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XIX, volledige jaargang, 1945 (Studiën over de Nederlandsche vroomheid van af de bekeering tot circa 1750, bezorgd door de Ruusbroec-vereeniging), Tielt, Lannoo, 1945, volledige jaargang: 257 + 240pp. + 11 buitentekstills., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70232, 40 Euro.
  522. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XL, volledige jaargang, 1966 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1966, volledige jaargang: 447pp. + 1 buitentekstills., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70255, 40 Euro.
  523. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XLI, volledige jaargang, 1967 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1967, volledige jaargang: 448pp. + 4 buitentekstplaten, 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70256, 40 Euro.
  524. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XLIX, volledige jaargang, 1975 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1975, volledige jaargang: 448pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70260, 40 Euro.
  525. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XLVI, volledige jaargang, 1972 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1972, volledige jaargang: 446pp. + buitentekstill., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70257, 40 Euro.
  526. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XLVII, volledige jaargang, 1973 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1973, volledige jaargang: 448pp. + 3 buitentekstplaten, 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70258, 40 Euro.
  527. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XLVIII, volledige jaargang, 1974 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1974, volledige jaargang: 448pp. + 5 buitentekstplaten, 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70259, 40 Euro.
  528. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XV, volledige jaargang, 1941 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1941, volledige jaargang: 379pp., 24cm., gecart.band, stempeltje, goede staat, R70227, 40 Euro.
  529. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XVI, volledige jaargang, 1942 (Driemaandelijksch tijdschrift voor de studie der Nederlandsche vroomheid van-af de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging) + Bijlage: De misvreklaring van Simon van Venlo, Antwerpen, Centrale Boekhandel Neerlandia, 1942, volledige jaargang: 309pp. + buitentekstill. + 15pp.bijlage, 24cm., gecart.band, stempeltje, goede staat, R70228, 40 Euro.
  530. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XVII, volledige jaargang, 1943 (Studiën der Nederlandsche vroomheid van af de bekeering tot circa 1750, bezorgd door de Ruusbroec-vereeniging), Tielt / Den Haag, Lannoo / De Residentiebode-Uitgeverij, 1943, volledige jaargang: 244 + 223pp.met 17 ills., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, [2 delen, deel I bevat o.a.: D.A. Stracke, De origineele tekst der XV Pater op het lijden des Heeren en diens lotgevallen, pp.71-140. Deel II: Groenendael-herdenking (1343-1943)], R70229, 40 Euro.
  531. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XX, volledige jaargang, 1946, bevat Lutgart-nummer (afl.1-2) (Driemaandelijksche tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandsche vroomheid vanaf de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Tielt, Lannoo, 1946, volledige jaargang: 497pp. + buitentekstills., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, [bevat 8 bijdragen over de heilige Lutgardis], R70235, 40 Euro.
  532. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXI, volledige jaargang, 1947 (Driemaandelijksche tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandsche vroomheid vanaf de bekeering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereeniging), Tielt, Lannoo, 1947, volledige jaargang: 432pp. + buitentekstill., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70236, 40 Euro.
  533. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXII, volledige jaargang, 1948 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt / Den Haag, Lannoo / De Residentiebode-Uitgeverij, 1948, volledige jaargang: 425pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70237, 40 Euro.
  534. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXIII, volledige jaargang, 1949 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt, Lannoo, 1949, volledige jaargang: 449pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70238, 40 Euro.
  535. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXIV, volledige jaargang, 1950 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt, Lannoo, 1950, volledige jaargang: 458pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70239, 35 Euro.
  536. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXIX, volledige jaargang, 1955 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt, Lannoo, 1955, volledige jaargang: 447pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70245, 40 Euro.
  537. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXV, volledige jaargang, 1951 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt / Den Haag, Lannoo / De Residentiebode-Uitgeverij, 1951, volledige jaargang: 327pp. + buitentekstills., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70240, 40 Euro.
  538. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXVI, volledige jaargang, 1952 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt, Lannoo, 1952, volledige jaargang: 445pp. + uitvouwbare plaat, 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70242, 40 Euro.
  539. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXVII, volledige jaargang, 1953 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt, Lannoo, 1953, volledige jaargang: 336pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70243, 35 Euro.
  540. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXVIII, volledige jaargang, 1954 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt, Lannoo, 1954, volledige jaargang: 441pp. + buitentekstplaten, 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70244, 40 Euro.
  541. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXX, volledige jaargang, 1956 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Tielt, Lannoo, 1956, volledige jaargang: 447pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70246, 40 Euro.
  542. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXXI, volledige jaargang, 1957 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1957, volledige jaargang: 447pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70247, 40 Euro.
  543. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXXII, volledige jaargang, 1958 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1958, volledige jaargang: 447pp. + 2 buitentekstplaten, 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70248, 40 Euro.
  544. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXXIII, volledige jaargang, 1959 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1959, volledige jaargang: 448pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70249, 40 Euro.
  545. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXXIV, volledige jaargang, 1960 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1960, volledige jaargang: 447pp. + 4 buitentekstplaten, 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70250, 40 Euro.
  546. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXXIX, volledige jaargang, 1965 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1965, volledige jaargang: 455pp. + 4 buitentekstplaten, 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70254, 40 Euro.
  547. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXXV, volledige jaargang, 1961 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1961, volledige jaargang: 447pp., 24cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, R70251, 40 Euro.
  548. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Deel XXXVII, volledige jaargang, 1963 (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot circa 1750 - Orgaan van de Ruusbroec-vereniging), Antwerpen, Ruusbroec-genootschap, 1963, volledige jaargang: 448pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R70253, 40 Euro.
  549. Diverse auteurs, Ons geestelijk erf. Jaargang 1944. Afl. I-II (Studiën over de Nederlandsche vroomheid van af de bekeering tot circa 1750, bezorgd door de Ruusbroec-vereeniging), Tielt / Den Haag, Lannoo / Residentiebode-uitgeverij, 1944, volledige jaargang: 279 + 253 + 13pp.met ills., 24cm., linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R73880, 40 Euro.
  550. diverse auteurs, Opstand en pacificatie in de Lage Landen. Bijdrage tot de studie van de pacificatie van Gent. Verslagboek van het Tweedaags Colloquium bij de vierhonderdste verjaring van de Pacificatie van Gent, Gent, v.z.w. De Pacifikatie van Gent, 1976, 391pp.geïll., 25cm., softcover, mooie staat, 23 Euro.
  551. Diverse auteurs, Oud Eindhoven - Voorstudies tot de geschiedenis van Eindhoven, Eindhoven, Stichting " Brabants Heem ", 1950, 187pp.geïll., Nr.4 juli-aug.1950 (jg.II) van tijdschrift "Brabants Heem", 25 Euro.
  552. Diverse auteurs, Overijselse portretten - Jubileumbundel uitgegeven ter gelegenheid van de viering van het honderdjarig bestaan van de Vereeniging tot Beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis op maandag 14 juli 1958, Zwolle, erven J.J.Tijl, 1958, 306pp.+ buitentekstills., linnen band met goudopdruk, mooie staat, 25 Euro.
  553. Diverse auteurs, Pieter van der Meer de Walcheren en Vlaanderen, Tielt, Lannoo, s.d., 178pp.met 10 ills., 25cm., linnen band, stofwikkel (wat gebruiksslijtage), enkele stempeltjes, tekst in goede staat, R72705, 15 Euro.
  554. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel XCIV-XCV 1958-1959, Maastricht, Geschied- en Oudheidkundig Genootschap 1960, 492pp.+ 22 buitentekstills.& -kaarten, mooie staat, 20 Euro.
  555. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CI (101) 1965, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1966, 255pp. + buitentekstplaten, 25cm., mooie staat, [bevat o.a.: LINSSEN J., Roermond rond 1400, pp.39-122], N72193, 20 Euro.
  556. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel C (100) 1964, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1965, 317pp. + buitentekstplaten (waaronder 1 uitvouwbare genealogische plaat) + los toegevoegd: uitvouwbare kaart en tabel, 25cm., mooie staat, [bevat o.a.: JANSSEN DE LIMPENS K.J.Th., Geschiedenis der heerlijkheid Oost, pp.85-147 & UBACHS Winifred, De Nedermaas Niemandsland 1814-1815, pp.149-226], N72192, 25 Euro.
  557. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CXVIII (118) 1982, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1982, 343pp.geïll., 25cm., mooie staat, [bevat o.a.: AART J.J. & MEKKING C.S., Bijdragen tot de bouwgeschiedenis van de Sint-Servaaskerk te Maastricht, Deel III, De westpartij, pp.87-248], N72185, 20 Euro.
  558. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel LXXXVIII-LXXXIX (88-89) 1952-1953, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1952-1953, lxxxiv + 246pp.geïll. + buitentekstplaten, 25cm., gedeeltelijk onopengesneden, stempeltje, goede staat, [bevat o.a.: VAN GESTEL A. S.J., Autobiografie (1830-1900), uitgegeven door dr J. Tesser S.J., pp.119-234], N72179, 20 Euro.
  559. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CII (102) 1966, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1967, 289pp. + buitentekstplaten, 25cm., onopengesneden, stempeltje, goede staat, [bijdragen in het Nederlands], N72181, 20 Euro.
  560. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel XC-XCI (90-91) 1954-1955, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1954-1955, 261pp.geïll., 25cm., onopengesneden, stempeltje, mooie staat, [bijdragen in het Nederlands, bevat o.a.: HEERE L. O.S.C., Het Obituarium der Kruisheren van Roermond, pp.51-126], N72182, 20 Euro.
  561. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel XCII-XCIII (92-93) 1956-1957, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1956-1957, 438pp.geïll. + buitentekstplaten, 25cm., onopengesneden, stempeltje, goede staat, [bijdragen in het Nederlands, bevat o.a.: HEERE L. O.S.C., Het Kruisherenklooster te Venlo, pp.255-368], N72183, 20 Euro.
  562. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CXIX (119) 1983, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1983, 303pp.geïll., 25cm., mooie staat, [bevat o.a.: MEERMAN M., Kroniek van de Roermondse watermolens, 1750-heden, pp.7-58 & MEKKING A.J.J., Bijdragen tot de bouwgeschiedenis van de Sint-Servaaskerk te Maastricht, deel III: De Westpartij (slot), met uitslaande opbouw- en doorsneetekening en plattegrond, pp.59-196], N72194, 20 Euro.
  563. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CXVI-CXVII (116-117) 1980-1981, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1980-1981, 477pp.geïll., 25cm., mooie staat, [bevat o.a.: AALBERTS Tos, BOSMAN Lex, VAN HEES Rob, MEKKING Aart & VAN ROSSEM Sis, Bijdragen tot de bouwgeschiedenis van de Sint-Servaaskerk te Maastricht, Deel II, Het schip, pp.96-252], N72184, 20 Euro.
  564. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CXXIII (123) 1987, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1987, 303pp.geïll., 25cm., mooie staat, [bevat o.a.: MUNIER W.A.J., De calvinisering van de colleges van schout en schepenen in de landen van Overmaas vanaf de verovering van Maastricht in 1632 tot aan het eind van de zeventiende eeuw, pp.42-145], N72186, 20 Euro.
  565. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CXXII (122) 1986, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1986, 286pp.geïll., 25cm., mooie staat, [bevat o.a.: VENNER G.H.A., Het hoofdgerecht Roermond, pp.30-101], N72187, 20 Euro.
  566. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CXX (120) 1984, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1984, 437pp.geïll., 25cm., mooie staat, [bevat o.a.: CANTERS Th.A.M., Liberalen, klerikalen en antiklerikalen in Venlo, 1830-1839, pp.7-161], N72188, 20 Euro.
  567. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel CIII-CIV (103-104) 1967-1968, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1969, 229pp.geïll., 25cm., onopengesneden, mooie staat, N72189, 20 Euro.
  568. Diverse auteurs, Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel XCVIII-XCIX (98-99) 1962-1963, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1962-1963, xxv + 373pp. + buitentekstplaten, 25cm., mooie staat, N72191, 25 Euro.
  569. DIVERSE AUTEURS, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap ; deel - Deel CXXI 1985, Maastricht, 1985, 231pp.geïll., 25cm., [bevat o.a. KLAVRSMA, T., De Hornes 1296-1345, pp.7-68], N24721, 20 Euro.
  570. DIVERSE AUTEURS, Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg ; Tome 112 (o.a.LINSSEN, J., De stichting van de stad Roermond en haar eerste opkomst, pp.1-133), Maastricht, 1976, 345pp.+ 1 uitvouwbare kaart, 20 Euro.
  571. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome CXV (114) (1978) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], Maastricht, 1978, 277pp.geïll., 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 114, goede staat, [bevat bijdragen in het Nederlands, o.m.: MOSMULLER J.M.H., De invloed van de Staten-Generaal op de benoeming van proost en kanunniken in het kapittel van Sint Servaas te Maastricht, in het bijzonder gedurende de achttiende eeuw, pp.63-139 & VENNER G.H.A., De reglementen van de Staten van het Overkwartier van Gelder], pp.141-223], N72582, 20 Euro.
  572. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome CVII-CVIII (107-108) (1971-1972) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], Maastricht, 1971-1972, 271pp.geïll. + uitvouwbare plaat, 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 107-108, goede staat, [bevat bijdragen in het Nederlands, o.m.: LINSSEN J., Kroniek van de Roermondse watermolens, pp.81-154], N72587, 20 Euro.
  573. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome CXV (115) (1979) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], Maastricht, 1979, 545pp.geïll., 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 115, goede staat, [bevat bijdragen in het Nederlands, o.m.: BORGHUIS Niek, VAN HEES Rob e.a., bijdragen tot de bouwgeschiedenis van de Sint Servaaskerk te Maastricht, Deel I, De Oostpartij, pp.6-266 & MUNIER W.A.J., Beschouwingen rond de aanstelling en beëdiging van de eerste kantonpriesters in het bisdom Luik na de afsluiting van het Concordaat van 1801, in het bijzonder in het departement van de Nedermaas], N72581, 25 Euro.
  574. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome CXIII (113) (1977) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], Maastricht, 1977, 297pp.geïll., 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 113, goede staat, [bevat bijdragen in het Nederlands, o.m.: DE JONG E. e.a., Een studie over het Bergportaal en de Bergpoort van de St. Servaaskerk te Maastricht, pp.34-192 & VAN RENSCH Th.J., Het Hof van Justitie van Pruisisch Gelre. (Enkele aspecten van zijn geschiedenis, competentie en de invloed van de achttiende-eeuwse rechtsontwikkeling in Pruisen, pp.193-268], N72583, 20 Euro.
  575. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome / Deel 127 (1991) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], s.l., Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1991, 351pp.geïll., 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 127, goede staat, [bevat bijdragen in het Nederlands, o.m.: AUGUSTUS L., Vervolgingsbeleid en procesvoering tegen de Bokkerijders. Het ontstaan van een waandenkbeeld, pp.69-153], N72584, 23 Euro.
  576. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome CXII (112) (1976) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], Maastricht, 1976, 343pp.geïll. + uitvouwbare kaart, 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 112, goede staat, [bevat bijdragen in het Nederlands, o.m.: LINSSEN J., De stichting van de stad Roermond en haar eerste opkomst, pp.7-133 & MUNIER W.A.J., De reorganisatie van het kerkelijk bestuur in het zuidelijk gedeelte van het koninkrijk der Nederlanden na de definitieve afscheiding van België, pp.135-250], N72586, 23 Euro.
  577. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome / Deel 129 (1993) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], s.l., 1993, 433pp.geïll., 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 129, goede staat, [bevat bijdragen in het Nederlands, o.m.: WESTERVELD Peter D., Het devolutierecht in het Overkwartier van Gelder. Een studie aan de hand van het Gelderse Land- en Stadsrecht (1620) en enkele achttiende-eeuwse rechtsgeleerde adviezen, pp.67-156 & EVERS Ingrid M.H., Drie vergeten Maastrichtse schilders: François Hermans (1745-1804), Louis Hermans (1750-1834) en Guillaume Henri Franquinet (1784-1854), pp.157-194], N72588, 23 Euro.
  578. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome / Deel 132 (1996) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], s.l., 1993, 353pp.geïll., 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 132, mooie staat, [bevat bijdragen in het Nederlands, o.m.: DRINT Adrie, Stilte en lofzang. Joodse begraafplaatsen en grafstenen in Limburg, pp.93-198 & VAN RUYVEN-ZEMAN Zsuzsanna, De Firma Nicolas te Roermond. Glasschilderkunst uit de negentiende en vroeg-twintigste eeuw, pp.199-273], N72589, 23 Euro.
  579. Diverse auteurs, Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg. Tome / Deel 131 (1995) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap], s.l., 1995, 259pp.geïll., 24cm., in de reeks "Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg / Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap" deel 131, goede staat, [bevat bijdragen in het Nederlands], N72590, 20 Euro.
  580. Diverse auteurs, Recht en instellingen in de oude Nederlanden tijdens de middeleeuwen en de nieuwe tijd - Liber amicorum Jan Buntinx, Leuven, Universitaire Pers, 1981, xxi + 627pp.met portret, linnen band, in de reeks "Symbolae Facultatis Litterarum et Philosophiae Lovaniensis. Series A" vol.10, mooie staat, 50 Euro.
  581. Diverse auteurs, Religie aan de grens. Aspecten van de Limburgse kerkgeschiedenis. Negende verzameling bijdragen van de Vereniging voor Nederlandse Kerkgeschiedenis, Delft, Eburon, 1997, 165pp.geïll., 24cm., enkele stempeltjes, mooie staat, N73436, 15 Euro.
  582. Diverse auteurs, Rembrandt [in de serie: Genie en wereld], Hasselt, Heideland, 1967, 296pp.geïll.in kleur & zw/w, simili-lederen band, mooie staat, 20 Euro.
  583. Diverse auteurs, Retour. Amsterdam-Brussel. Nederland en Vlaanderen in thema's, Groningen, Wolters-Noordhoff, 1990, 221pp.met buitentekstills., 24cm., 17 Euro.
  584. Diverse auteurs, Roermond. Stad met verleden. Negen hoofdstukken over Roermondse geschiedenis, Roermond, Commissie Kleine Monumenten Roermond, 1985, 227pp.geïll., 25cm., gecart., 20 Euro.
  585. DIVERSE AUTEURS, Romeins België en Nederland, Den Haag, Hermeneus 1980, pp.71-206 rijkelijk geïll., themanummer van het tijdschrift "Hermeneus - tijdschrift voor antieke cultuur" jg.52 nr.2 (mei 1980), 11,5 Euro.
  586. Diverse auteurs, Sint-servatius bisschop van Tongeren-Maastricht - het vroegste Christendom in het Maasland (Handelingen van het colloquium te Alden Biesen, Tongeren en Maastricht 1984), Borgloon, 1986, 183pp.geïll., in de reeks "Kunst en Oudheden in Limburg" nr.29, in-4, 27 Euro.
  587. Diverse auteurs, Sittard, historie en gestalte, Sittard, Alberts' Drukkerijen, 1971, 586pp.met 136 ills., 25cm., enkele stempeltjes, 18 Euro.
  588. Diverse auteurs, Spiegel van Limburg - Volksalmanak voor de beide Limburgen - Deel 2, Antwerpen / Nijmegen, De Koepel, 1952, 96pp.+ 12pp.buitentekstill., geïll.omslag, 15 Euro.
  589. Diverse auteurs, Spiegel van Limburg, Nijmegen/Antwerpen, De Koepel, s.d., 136pp., gecart.band met stofwikkel, 22,5 Euro.
  590. Diverse auteurs, St.Anna vlagt, St.Anna rouwt, St.Anna bouwt - dankbare hulde aan de nageachtenis van onzen beminden geneesheer-directeur dr. H.J. Schim Van Der Loeff, s.l., +/- 1944, 113pp.+ enige ills., 22cm., mooie staat, 17 Euro.
  591. Diverse auteurs, Studiën op religieus - wetenschappelijk en letterkundig gebied - N 1, 2, 4, 's Hertogenbosch, W.Van Gulick, 1869-1871 (?), 3 afzonderlijk ingebonden delen, +/- 500pp.per deel, per deel/ 24,79 EUR., 25 Euro.
  592. Diverse auteurs, Studies over de sociaal-economische geschiedenis van Limburg - Jaarboek van het sociaalhistorisch centrum voor Limburg - Deel XL-1995, 282pp., 15 Euro.
  593. Diverse auteurs, Studies over de sociaal-economische geschiedenis van Limburg - Jaarboek van het sociaalhistorisch centrum voor Limburg - Deel XXXIX-1994, 256pp., 15 Euro.
  594. Diverse auteurs, Suriname, Tielt, 1997, pp.1-25, geïll., in-4, themanummer van tijdschrift "Vlaanderen" nr.264 (pp.1-64, Jg.46 nr.1), 10 Euro.
  595. Diverse auteurs, 't kepelke van Genuë ; Uit de geschiedenis van de kapel van Onze Lieve Vrouw van Genooi 1631-1981, Venlo, 1981, 64pp., 23cm., grijslinnen band met ill., 16 Euro.
  596. Diverse auteurs, Théodore Schaepkens 1810 (Maastricht) - 1883 (Sint-Joost-ten-Node) [tentoonstellingscatalogus], Maastricht, Stichting Historische Reeks Maastricht [Publ.Nr.14] 1990, 144pp.rijkelijk geïll., 15 Euro.
  597. Diverse auteurs, Theologische opstellen opgedragen en aangeboden aan Mgr.Dr. G.C. Van Noort, Utrecht, Het Spectrum, 1944, 311pp.+ portret, gecart.band met linnen rug, goede staat, 23 Euro.
  598. Diverse auteurs, Tussen cultuur en politiek. Het Algemeen-Nederlands Verbond (1895-1995), Hilversum / Den Haag, Verloren / Het Algemeen-Nederlands Verbond, 1995, 256pp.geïll., 24cm., 17 Euro.
  599. Diverse auteurs, Tussentijds - Theologische Faculteit te Tilburg : Bundel opstellen bij gelegenheid van haar erkenning, Tilburg, Hart van Brabant, 1974, 432pp., 25 Euro.
  600. Diverse auteurs, Twents Carmellyceum in Oldenzaal 40 jaar [1923-1963], s.l., 1963, 62pp.met enige ills., originele omslag, mooie staat, 15 Euro.
  601. Diverse auteurs, Varia historica, aangeboden aan professor doctor A.W. Byvanck ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag door de Historische Kring te Leiden, Assen, Van Gorcum, 1954, 285pp. + buitentekstills., 26cm., linnen band, stofwikkel, goede staat, G68637, 20 Euro.
  602. Diverse auteurs, Verslagboek van het Maria-congres gehouden te Maastricht op 3, 4,5,6 en 7 september 1947 [Verslag-boek], Maastricht, Bestuur van het Maria-congres, 1948, 288pp.+ 74pp.buitentekstills., gecart.band met linnen rug, enige roestplekjes, goede staat, 24 Euro.
  603. Diverse auteurs, Verspreiding van de herpetofauna in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Utrecht, Zeeland, Noord-Holland en Zuid-Holland - 1987, Stichting Herpetologische Studiegroepen & Het Natuurhistorisch genootschap in Limburg +/- 1988, 115pp.geïll.met fig. en tabellen, 9 Euro.
  604. Diverse auteurs, Verspreiding van de herpetofauna in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Utrecht en Zeeland - 1986, Stichting Herpetologische Studiegroepen & Het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg 1987, 108pp.geïll., 9 Euro.
  605. Diverse auteurs, Vlaanderen en Nederland, Amsterdam, Boekman, 2006, 128pp.geïll., 24cm., in het tijdschrift "Boekman. Tijdschrift voor kunst, cultuur en beleid" jg.18 nr.67, 14 Euro.
  606. Diverse auteurs, Vlaanderen ontmoet Nederland. Geschiedenis van de Orde van den Prince, Tielt, Lannoo, 2005, 480pp.geïll., 24cm., mooie staat, 15 Euro.
  607. Diverse auteurs, Vluchten voor de Groote Oorlog. Belgen in Nederland (1914-1918), Amsterdam, De Bataafsche Leeuw, 1988, 80pp.geïll. + frontispice, 30cm., goede staat, B69234, 17 Euro.
  608. Diverse auteurs, Vriendenboek voor A.J. Bernet Kempers aangeboden door de "Vereniging van het Nederlands Openluchtmuseum" ter gelegenheid van zijn afscheid van het museum, Arnhem, 1971, 155pp.geïll., linnen band, 15 Euro.
  609. DIVERSE AUTEURS, Vriendengave - Bernardus kardinaal Alfrink aangeboden bij gelegenheid van de veertigste verjaardag van zijn priesterwijding, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum 1964, 249pp.+ 4pp.buitentekstills., mooie staat, 20 Euro.
  610. Diverse auteurs, Vrouwen en mystiek in de Nederlanden. Themanummer van het tijdschrift: Ons geestelijk erf. Deel LXVI, volledige jaargang, 1992 (Driemaandelijks tijdschrift voor de geschiedenis van de vroomheid in de Nederlanden - Orgaan van het Ruusbroecgenootschap, Centrum voor spiritualiteit), Antwerpen, Universitaire Faculteiten Sint-Ignatius, 1992, volledige jaargang: 352pp., 24cm., mooi ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R70277, 40 Euro.
  611. Diverse auteurs, Vrouwen in de Nederlandse koloniën, Nijmegen, SUN, 1986, 199pp.geïll., mooie staat, 7e Jaarboek voor vrouwengeschiedenis, 13 Euro.
  612. Diverse auteurs, Waar Nederlands de voertaal is. Nederland- en Vlaanderenkunde, Lier, Van In, 1990, 195pp.geïll., 26cm., 23 Euro.
  613. Diverse auteurs, Westland-serie [wellicht volledig in 10 delen], I: De oorsprong van ons volk. 5000 jaar Noordsch-Germaansche kultuurontwikkeling, II: Joodsche wereld-politiek, III: Volksche cultureele opbouw, IV: Wachten achter Roosevelt..., Amsterdam, Westland, 1942-1943, [... V: De tegenstanders der rassenidee en hun strijdmethode, VI: de poort van Rusland opengebroken! 25 jaar Sovjet- en Jodenheerschappij. 25 jaar verschrikking en ellende, VII: De uitlezing in den erfstroom van het volk, VIII: Gedachten over opvoeden en leiden, IX: Finlands heldenstrijd. De titanenstrijd van een klein land voor het groote Europa, X: Kort overzicht der rassenkunde steunende op de "Rassenkunde des Deutschen Volkes"] 48 + 46 + 48 + 48 + 44 + 34 + 48 + 23 + 40 +32pp.geïll., 24cm., deel I-II: 2e druk [wellicht volledig in 10 delen], 300 Euro.
  614. Diverse auteurs, Willem I, Koning der Verenigde Nederlanden, Herinneringen, Hasselt, Provinciale Bibliotheek, 1971, iii + 112pp.+ 10 platen buitentekst, 27cm., [Catalogus van tentoonstelling: Duras, kasteel, juli 1971], 27 Euro.
  615. Diverse auteurs., Magister artium. Onderwijs, kerk en kunst in Limburg. Opstellen Br. Sigismund Tagage aangeboden bij zijn zeventigste verjaardag, Sittard, Stichting Charles Beltjens, 1992, 291pp.geïll., 24cm., goede staat, N72648, 24 Euro.
  616. DOEVENSPECK Willem, Door Boerewaard, Antwerpen, Standaard, 1943, 31pp.met buitentekstills., 19cm., in de reeks "Kunstenaars van heden", enkele roestvlekjes, goede staat, 15 Euro.
  617. DOOMEN Jeanne, De hollende kleurling - Het Nederlandse strafrecht in negen verhalen, Amsterdam/Antwerpen, Contact 1993, 260pp., 4 dr., mooie staat, 10 Euro.
  618. DOORNINCK P.N. V. (deel I) & WIJNAENDTS VAN RESANDT W. (deel II), Inventaris van het oud archief van het kasteel Middachten [2 delen], Haarlem (dl.2: Arnhem), Gebr. van Brederode (dl.2: S.Gouda Quint), 1896-1914, 2 delen: [iv], 306 + [viii], 220 pp., moderne gecart.banden met linnen rug, pagina's zeer fris, 22cm., goede staat, 120 Euro.
  619. DORHOUT MEES T.J., Het ontwerp voor een nieuw Nederlands burgerlijk wetboek, Brussel, Paleis de Academiën, 1964, 20pp., 26cm., in de reeks "Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" jg.26 no.2, originele omslag, goede staat, J73175, 10 Euro.
  620. DOZY Charles M., BRENNER, VAN GOGH C.M., GALIPPE, Estampes anciennes - collection mr. Ch.M. Dozy (Catalogue, Vente a Amsterdam 3-4 novembre 1909, De Vries) [relié avec 2 autres catalogues de vente], Amsterdam, 1909, [iv] 133pp.+ 16pp.illustrations hors-texte, 27cm., reliure cart., bel état, [relié avec: 1) Estampes anciennes collections O.Brenner et C.M.Van Gogh première partie; estampes, portraits et eaux-fortes des écoles hollandaise, flamande, française et anglaise, Vente a Amsterdam 21-24 juin 1910, De Vries, [iv] 236pp.+ 12 pp.illustrations hors-texte, avec qqs.annotations en crayon dans le marge du texte & 2) Dessins anciens et modernes gravures et eaux-fortes appartenant à Madame Vve Galippe, première partie, vente à Amsterdam les 27, 28 et 29 mars 1923, De Vries, 86pp.+ 48pp.illustrations hors-texte], 100 Euro.
  621. DREES, W., Herinneringen en opvattingen, Naarden, Strengholt's Boeken, 1983, 142pp., 6,5 Euro.
  622. DREESEN Jaak, De kleine kaarten op tafel - kleinkunst in noord en zuid, Tielt/Den Haag, Lannoo, 1963, 139pp.+ 8pp.ills., gebruiksslijtage, 6,5 Euro.
  623. DRIESSEN Th.W.J., Geschiedenis van de St. Urbanusparochie te Belfeld, Belfeld / Tegelen, De Mercuur, 1971, 291pp. + frontispice + buitentekstplaten, 24cm., linnen band, gesigneerd met opdracht door de auteur, 2 stempeltjes, mooie staat, N73443, 30 Euro.
  624. DROGE Philip, Het Oranjekapitaal. Een onderzoek naar het vermogen van de invloedrijkste familie van Nederland, Amsterdam, Vassallucci, 2004, 239pp., 21cm., mooie staat, 14 Euro.
  625. DROSSAERS S.W.A., Algemeen Rijksarchief: Het archief van den Nassauschen domeinraad [10 vols.], 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1948-1955, 10 vols.: xxxix,272 + 331 + 308 + 315 + viii,429 + x,252 + 255 + 276 + 266 + 265pp. + uitvouwbare genealogische platen, 25cm., vol.5: rug hersteld, goede staat, [bevat: I: Eerste deel: het archief van den raad en rekenkamer te Breda tot 1581: Inventaris. II: id.: Regestenlijst I (1170-1427). III: id. Regestenlijst II (1428-1500). IV: id. Regestenlijst III (1501-1581). V: id. Repertorium op de leenregisters van de Lek en Polanen (1309-1576) en index op het eerste deel I-V. VI: Tweede deel: Het archief van de raad en rekenkamer te Breda tot 1581: Stukken betreffende de rechten en goederen van Anna van Buren: Inventaris. VII: id.: Regestenlijst van oorkonden I (c. 1166-1459). VIII: id.: Regestenlijst van oorkonden II (1460-1580). IX: id. Regestenlijst van brieven I (1467-1542). X: id. Regestenlijst van brieven II (1543-1548) en index op het tweede deel I-V], N73015, 170 Euro.
  626. DROSTE Flip G., Nederland & Vlaanderen. Een pamflet over de grenzen, Amsterdam / Antwerpen, De arbeiderspers, 1993, 144pp., 20cm., mooie staat, 14 Euro.
  627. DU MOUSTIER Benoit, Kartuizers, Tilburg, Bergmans, 1947, 174pp. + buitentekstplaten, 20cm., gecart.band (linnen rug), stofwikkel, stempeltje, goede staat, R72202, 14 Euro.
  628. DU SAAR Johannes, Het leven en de composities van Jacobus Barbireau, Utrecht, De Haan, 1946, (viii) + 210 (+ vi) pp., 25cm., Academisch proefschrift (Universiteit Utrecht, 1946), 25 Euro.
  629. DUCHATEAU Marc., Dis. Van Raemdonck, Antwerpen, Standaard, s.d., 32pp.met buitentekstills., 19cm., in de reeks "Kunstenaars van heden", enkele roestvlekjes, goede staat, 15 Euro.
  630. DUKER A.C. (DE GROOT A., inl.), Gisbertus Voetius [volledig in 4 vols.], Leiden, Groen en zoon, 1989, volledig in 4 vols.: [19],395,cxl + 354,cxxv + 352,cx + 187 pp. + frontispices, 23cm., herdruk van de uitgave van 1897-1915, linnen banden (met goudopdruk), enkele stempeltjes, zoniet mooie staat, R69520, 100 Euro.
  631. DUMONT Georges H., La vie aventureuse d'Antoine van Bomberghen, compagnon de lutte de Guillaume le Taciturne, Anvers, Le Papagay, 1952, 146pp.+ 4 planches + 1 table généalogique dépliante, non coupé, 18 Euro.
  632. DUVERGER Jos., Conrat Meijt (ca. 1480-1551), Brussel, Paleis der Academiën, 1934, 127pp.met buitentekstills., 29cm., in de reeks "Koninklijke Belgische Academie, afdeeling schoone kunsten, verhandelingen, verzameling in-4o, tweede reeks" Boek V Aflevering 2, originele omslag, mooie staat, 35 Euro.
  633. E.D.D.Y. [= PEETERS Edward], Excursion pédagogique en Hollande. Notes & impressions [complet en 3 tomes], Ostende, Nouvelle Bibliothèque Pédagogique, s.d. [+/- 1907], complet en 3 tomes: 132 + 134 + 95pp. + 33 planches hors-texte, 19cm., qqs.rousseurs et cachets, sinon en bon état, 60 Euro.
  634. E.d.M., In dienende liefde - uitgewerkte clubs voor K.J.V.'ers ten dienste van clubgeefsters aangevuld met 'n serie overwegingen voor zelfvorming, Cuyk, Van Lindert, 1934, 224pp., 19cm., stempeltje, 2e dr., geïll.omslag, wat gebruiksslijtage, 20 Euro.
  635. EDMUNDUS P. (Congr.Pass., postulator in de zaak van heiligverklaring), Leven van den Dienaar Gods Pater Carolus Houben Passionist (Een Limburgsche heilige), Mook, Passionistenklooster Mater Dolorosa, 1923, xx + 87pp.+ portret + 12 buitentekstplaten, goede staat, 20 Euro.
  636. EGELIE Godfried C.M., Gietijzeren wegkruisen in Limburg. Een inventarisatie en aanzet tot interpretatie van de thematiek, s.l., De Walburg Pers, s.d. [+/- 1983], 223pp.geïll., 26cm., 2 stempeltjes, N70468, 25 Euro.
  637. EHLINGER Charles (dir.), Une introduction à la foi catholique - Le nouveau catéchisme pour adultes réalisé sous la responsabilité des évêques des Pays-Bas (Le catéchisme hollandais), Paris, 1968, 654pp., reliure toile, jaq., joint: Supplément (Les grands points discuté du catéchisme hollandais - dossier de Charles Ehlinger, 68pp.), 20 Euro.
  638. EILERS Franz-Josef & MANKAU Bernward, Er säte Gottes Wort - Ein Bildbuch zum Leben Arnold Janssens [1837-1909], 118pp.with ills., Kaldenkirchen, Steyler Verlagsbuchhandlung, 1962, in oblong, hc, VG, 21 Euro.
  639. ELIAS H.J., Onze wording tot natie. Inleiding tot de geschiedenis der Vlaamsche Beweging, Kortrijk, Steenlandt, 1932, 118pp.met omslagontwerp van J. Cantré, 23cm., in de reeks "De Phalanks" nr.2, 35 Euro.
  640. EMEIS, M.G., Gids voor Amsterdam en omgeving, Amsterdam, Allert De lange s.d.[jaren '40] geïll. met zw./w.platen & 1 kaart, 128pp.+ 4pp.buitentekstill., gecart.band, 12,5 Euro.
  641. EMERENTIA M. zr. O.P., Geluk dat in de stilte groeide - een verhaal van de levensopgang van een Brabantse jongen [over frater Andreas van den Boer uit Udenhout], Tilburg, R.K.Jongensweeshuis, 1949, 156pp.+ buitentekstills., linnen band met geïll.stofwikkel, tweekleurendruk, 12 Euro.
  642. ENGELBREGT J.H.A. O.F.M., Gids voor de kapel van O.L.Vrouw onder de Linden te Thorn, s.l., 1979, 32pp., 14cm., 8 Euro.
  643. ENGELEN J.P.A.M., Afstammelingen van de Westerwaldse pijpmakers in beide Limburgen en pijpenfabriek Trumm-Bergmans te Weert, s.l., Pijpologische Kring Nederland, 1985, 108pp.geïll., 30cm., beperkte oplage van 250 exemplaren, omslag licht hersteld, goede staat, V74445, 50 Euro.
  644. ENGELS-GEURTS Wil & Netty, Heerlijke gerechten uit de Limburgse keuken, Zuid Boekprodukties, 1984, 156pp.met enige ills.in kleur, gecart.band, mooie staat, 18 Euro.
  645. ENTJES H., Dialecten in Nederland, Haren-Gn, Knoop & Niemeijer, 1974, 140pp.met binnen- en buitentekstills., 23cm., 15 Euro.
  646. EPPINK Derk Jan, Vreemde buren. Over politiek in Nederland en België, Amsterdam / Antwerpen, Contact, 1998, 302pp., 20cm., 12 Euro.
  647. ERASMUS DESIDERIUS (WEILAND J. Sperna, ed.), Over opvoeding en vrije wil, Baarn, Ambo, 1992, 155pp.met frontispice, 21cm., in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.6, 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), zoniet in mooie staat, F69656, 15 Euro.
  648. ERENS A. (O.Praem.), De oorkonden van het Norbertinessenklooster St. Catharinadal te Breda - Oosterhout, Tongerloo, Drukkerij der abdij, 1931, 502pp., in "Analecta Praemonstratensia" 1928-1931, onopengesneden, zeer goede staat, 65 Euro.
  649. ERENS A. O.Praem., Sint Willibrord (658-739), apostel der Nederlanden (Bij het eeuwfeest 739-1939), Tongerloo, St.Norbertus-boekhandel, 1939, 255pp.geïll., 23cm., ingebonden in gecart.band (bruin linnen rug), enkele stempeltjes, goede staat, 20 Euro.
  650. ERENS A. O.Praem., Sint Willibrord (658-739), apostel der Nederlanden (Bij het eeuwfeest 739-1939), Tongerloo, St.Norbertus-boekhandel, 1939, 255pp.geïll., 24cm., goede staat, 25 Euro.
  651. ERENS Ambr. (O.Praem.), De herwording van St.Catharinadal te Breda na de Nederlandsche Beroerten 1625-1635, Tongerloo, Drukkerij der Abdij, 1927, 35pp., overdruk uit "Analecta Praemonstratensia" Tomus 3 (1927), onopengesneden, 13 Euro.
  652. ERENS Ambr. (O.Praem.), Tongerloo en 's Hertogenbosch ; de dotatie der nieuwe bisdommen in Brabant 1559-1596 [Doctoraatsthesis], Tongerloo, Drukkerij der Abdij, 1925, xlii + 382pp., "Dissertatie tot het verwerven van den titel van doctor in zede- en geschiedkundige wetenschappen [aan de Katholieke Universiteit Leuven]", mooie staat, 62 Euro.
  653. ESTIUS Wilhelmus [1542-1613], Historie der martelaren van Gorkum grootendeels Minderbroeders, die in den jare des Heeren 1572 voor het catholyke geloof door de oproerlingen vermoord zijn. In vier boeken, Leeuwarden, Hoepermans, 1841, Volledig (ingedeeld in vier boeken): 216 + 165 + 156pp., gecart.band titel in goudopdruk op rug), 14cm., stempeltje, mooie staat, [vervolg titel: ... "achter dezelve, door denzelfden schrijver, een aanhangsel behelzende de marteling van Guillielmus van Gouda, insgelijks een Minderbroeder, voorgevallen in den jare 1573. Ook hebt gij er de martelingen van sommige anderen, ter voegelijke plaatsen vermeld; bij name die van den theologant en poëet Cornelius Musius, een Delftenaar. Uit het latijn"], 200 Euro.
  654. EVERS F.J.H., De Nederlandsche marine - met een aanhangsel over de Nederl. Scheepswerven, Amsterdam, Joh.G.Stemler, 1899, 92pp.met 4 afbeeldingen in autotypie (dubbelbladig), gecart.band met linnen rug, 20cm., 30 Euro.
  655. EVERS J.H.M., Historisch repertorium met betrekking tot Wittem als bedevaartsoord, Heerlen, Hogeschool voor Theologie en Pastoraat, 1986, xix + 400pp.met 7 ills. + 9pp.register los toegevoegd, 24cm., in de reeks "HTTP-katern" vol.2, 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), goede staat, N69963, 30 Euro.
  656. EVERSEN Jos. M.H. & MEULLENERS J.L., De Limburgsche gemeentewapens vergeleken met de oude plaatselijke zegels en beschouwd in het licht der locale geschiedenis, Maastricht, Leiter-Nypels, 1900, 596pp.geïll., 24cm., gecart.band (gemarbreerde platen, linnen rug, rug hersteld), enkele stempeltjes, 170 Euro.
  657. FABER J.A., Drie eeuwen Friesland. Economische en sociale ontwikkelingen van 1500 tot 1800. Deel I + II [2 vols.], Wageningen, Afdeling Agrarische Geschiedenis Landbouwhogeschool Wageningen, 1972, 2 vols.: samen 760pp.geïll., 25cm., in de reeks "A.A.G. Bijdragen" vol.17, goede staat, N72871, 30 Euro.
  658. FABIUS D.P.D., Voorwaardelijke veroordeeling [m.b.t. Nederland + rechtsvergelijkende studie], Utrecht, G.J.A.Ruys, 1914, 360pp., onopengesneden, mooie staat, 37 Euro.
  659. FAIDER M.Ch., Etudes sur les constitutions nationales (Pays-Bas autrichiens et pays de Liège), Bruxelles, Gregoir, Wouters et Comp., 1842, 248pp., couv.cart. (dos abîmé), qqs.rousseurs dans le texte, 50 Euro.
  660. FALTER Rolf, 1830. De scheiding van Nederland, België en Luxemburg, Tielt, Lannoo, 2005, 350pp.geïll., 24cm., mooie staat, 23 Euro.
  661. FASSEUR Cees, Juliana & Bernhard. Het verhaal van een huwelijk. De jaren 1936-1956, s.l., Balans, 2008, 496pp.met ills.in en buiten tekst in kleur en z/w, 22cm., gecart.band met stofwikkel, gesigneerd met opdracht door auteur, mooie staat, 23 Euro.
  662. FASSEUR Cees, Rechtsschool en raciale vooroordelen, Amsterdam, Balans, 2001, 29pp., 20cm., bijgevoegd: postkaart gesigneerd met opdracht door de auteur, mooie staat, N68591, 10 Euro.
  663. FASSEUR Cees, Wilhelmina. De jonge koningin, s.l., Balans, 1998, 647pp.met ills.in en buiten de tekst in kleur en z/w, 22cm., mooie staat, 16 Euro.
  664. FASSEUR Cees, Wilhelmina. Krijgshaftig in een vormeloze jas, s.l., Balans, 2001, 644pp.geïll., 22cm., mooie staat, 16 Euro.
  665. FASSEUR Cees, Wilhelmina. Sterker door strijd, s.l., Balans, 2002, 176pp.met ills., gecart.band met stofwikkel, 21cm., mooie staat, 14 Euro.
  666. FEITH Jan (samenstelling), Wilhelmina Regina - Nederland gedurende veertig jaren, samengesteld in de 40 meest belangrijke onderwerpen door jhr Jan Feith, 's-Gravenhage, Zuid-Hollandsche uitgevers maatschappij, 1938, 196pp.geïll.+ frontispice, linnen band met stofwikkel, 13 Euro.
  667. FIGEE Thea (tekst) & OPREIJ Willy (foto's), Pierre Lumey, s.l., Galerie Hüsstege, 1991, 96pp.rijkelijk geïll.in kleur, linnen band met stofwikkel, 29cm., mooie staat, 30 Euro.
  668. FIOLET H.A.M. O.F.M., Een kerk in onrust om haar belijdenis. Een phaenomenologische studie over het ontstaan van de richtingenstrijd in de Nederlandse hervormde kerk, Nijkerk, Callenbach, 1953, x + 213pp., 23cm., enkele stempeltjes, 17 Euro.
  669. FISCHER Hermann SVD., Mutter Maria Michaele - Adolfine Tönnies, Mitgründerin und erste Generaloberin der Steyler Anbetungsschwestern, Kaldenkirchen, Missionsdruckerei Steyl, 1938, 280pp.+ frontispice (portrait), text in gotic german, cloth, 24 Euro.
  670. FOLKERTSMA Boate, De stavering fan it westerlauwerske frysk yn de njoggentjinde ieu, Groningen, Frysk Ynstitut oan de Ryksuniversiteit to Grins, 1973, v + 382pp., mooie staat, [tekst in het Fries], 25 Euro.
  671. FONCKE, R., De Belgische en Hollandse plaatsnamen op de "Augsburger Meilenscheibe", s.l., 1961, overdruk uit de "Verslagen en Mededelingen van de Kon. Vlaamse Ac. voor Taal- en Letterkunde" 1961-Aflevering 5-9, 24pp., 6,5 Euro.
  672. FOPPENS Joannes Franciscus (HARREWYN François & DEVEL Pierre, ills.), Historia episcopatus Antverpiensis, continens episcoporum seriem, et capitulorum, abbatiarum, et monasteriorum fundationes, nec non diplomata varia ad rem hujus dioecesis spectantia, Bruxellis [Brussel], Apud Franciscum Foppens, 1717, [2bl], [8], 210, [6], [2bl] pp.met gegraveerd frontispice & 9 uitvouwbare platen (3 plattegronden: Antwerpen & Breda & Bergen-op-Zoom, stadhuis en kathedraal van Antwerpen, kerk en kasteel van Breda, zicht op St-Michaelsabdij en St.-Bernardsabdij) & 15 vignetten (wapenschilden) in tekst, tekst in latijn, 19cm., vollederen band (hoeken wat gedeukt, onder- en bovenkant rug licht beschadigd), zoniet zeer goed exemplaar, 450 Euro.
  673. FORMSMA W.J., De archieven van de Hoge Justitiekamer in Groningen en andere gewestelijke rechterlijke instellingen tot 1811, Ministerie van Cultuur/ Rijksarchief in Groningen, s.d., 312pp., 24cm., orig.omslag, mooie staat, 25 Euro.
  674. FRANCISCANA, FRANCISCANA - Tijdschrift voor Franciscaanse geschiedenis en bibliografie (in de Nederlanden); losse nummers beschikbaar, Beschikbare nummers: 1949-2, 1966-1/2-3, 1967-2/3, 1968-1/2-3, 1969-1/2-3, 1970-1/2, 1972-1/2-3, 1973-1/2, 1979-1/2, 1980-4, 1987-2, 1991-1/2, 1994-2-3, 1999-3-4, 2000-1-2-3 ; PRIJS per enkel nr.:, 7,5 Euro.
  675. FRANQUINET G.D. & SCHAEPKENS A. & BLOEMARTS A., Annales de la Société historique et archéologique à Maestricht ; 1e série.Mémoire et Notes - 2me fascicule, Maestricht, H.Bury 1854, pp.87-182, dos reparé, texte en bel état, 20 Euro.
  676. FRANQUINET G.D. (ed.), Beredeneerde inventaris der oorkonden en bescheiden van het adellijk klooster St. Gerlach, berustende op het provinciaal archief van Limburg. IV: Charters en bescheiden van het adellijk klooster St. Gerlach, Maastricht, Ter Provinciale Griffie, 1877, viii + 303pp., 23cm., gecart.band (linnen rug), enkele roestvlekjes en stempeltjes, 50 Euro.
  677. FRANSSENS Lode, Op de heuvel stonden twee soldaten, Leeuwarden / Maastricht, Eisma, 1990, 244pp.met tekeningen van Dré Mathijs, gesigneerd met opdracht door de auteur, 15 Euro.
  678. FREDERICQ Paul, De secten der geeselaars en der dansers in de Nederlanden tijdens de 14de eeuw, Bruxelles, Hayez, 1898, iv + 62 pp. + 1 buitentekstplaat in kleur, 29cm., gepubliceerd in en getrokken uit "Mémoires de l'Académie Royale des Sciences, des Lettres et des Beaux-Arts de Belgique" tome LIII (53) [1895-1898], enkele roestvlekjes, onopengesneden, B74550, 50 Euro.
  679. FREDERICQ Paul, Les comptes des indulgences en 1488 et en 1517-1519 dans le diocèse d'Utrecht, Bruxelles, Hayez, 1899, 80pp., br.orig. (dos réparé), extrait des "Mémoires couronnés et autre Mémoires" publiés par l'Académie royale de Belgique 1899 (T.59), 25 Euro.
  680. FREDERIKS J.G. & VAN DEN BRANDEN F. Jos., Biographisch woordenboek der Noord- en Zuidnederlandsche letterkunde, Amsterdam, Veen, s.d., v + 918pp., 24cm., 2e druk, tekst gedrukt in 2 kolommen, linnen band, enkele stempeltjes, luttele roestvlekjes, goede staat, T73532, 30 Euro.
  681. FREDERIKS K.J., Op de bres (1940-1944). Overzicht van de werkzaamheden aan het departement van Binnenlandsche Zaken gedrurende de oorlogsjaren, Den Haag, Van Stockum & zoon, 1945, 102pp., 24cm., 15 Euro.
  682. FRID Géza, In tachtig jaar de wereld rond - herinneringen, Naarden, Strengholt 1984, 291pp.geïll., gecart.band, bib.ex.maar ongebruikt, 15 Euro.
  683. FRIEDLANDER Max J. & PAUWELS Henri (comments and notes), Pieter Bruegel (Early Nederlandish Painting vol. 14), Leyden/ Brussels, Sijthoff/ La connaissance, 1976, 56pp.with 62 plates out-of-text + Supplements vol.1-13 (40pp.), 28cm., cloth, dustwrapper, VG, 90 Euro.
  684. FRIEDLANDER Max J. & PAUWELS Henri and LEMMENS G. (notes and comments), Jan van Scorel and Pieter Coeck van Aelst (Early Nederlandish Painting vol. 12), Leyden/ Brussels, Sijthoff/ La connaissance, 1975, 166pp.with 215 plates out-of-text, 28cm., cloth, dustwrapper, VG, 100 Euro.
  685. FRIEDLANDER Max J. (& VERONEE-VERHAEGEN Nicole, notes and comments), Hans Memlinc and Gerard David. Part 2: Gerard David ("Early Nederlandish Painting" vol. 6-2), Leyden/ Brussels, Sijthoff/ La connaissance, 1971, only part 2 (on Gerard David): 77pp.with 280 plates out-of-text, 28cm., cloth, dustwrapper, VG, 100 Euro.
  686. FRIEDLÄNDER Max J., Von Eyck bis Bruegel - Studien zur Geschichte der Niederländischen Malerei, Berlin, Julius Bard, 1916, [viii +] 191pp.+ 32 ills.out-of-text, 1st ed., cloth, gilt edges on top, G, 30 Euro.
  687. FRUIN J.A., De anfang en de slichte clage umme varende have - naar het oud-saksische recht (met een aanhangsel over de actiën om roerend goed naar het oud-Hollandsche recht), Amsterdam, Van der Post, 1871, 84pp., gecart.band met linnen rug, enkele stempels, 25cm., 30 Euro.
  688. FRUIN R., Het archief van prelaat en edelen van Zeeland (Rijks archief-depôt in de provincie Zeeland), 's-Gravenhage, Nijhoff, 1904, 312pp., halflinnen band, 28cm., goede staat, 60 Euro.
  689. FRUMENTIUS M. C.M.M., Frater Andreas een levensbeeld, Tilburg, R.K.Jongensweeshuis, 1921, 80pp.geïll., stempeltje, goede staat, 20 Euro.
  690. FRUMENTIUS M. C.M.M., Frater Andreas een levensbeeld, Tilburg, R.K.Jongensweeshuis, 1921, 80pp. + frontispice, 20cm., ingebonden in linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R72718, 17 Euro.
  691. FRUYTIER J. O.Cist., Het koorgestoelte der Cistercienserabdij St. Bernard aan de Schelde in de Parochiekerk te Wouw, Bergen-op-Zoom, Juten, 1924, 47pp., 24cm., overdruk uit "Taxandria" vol. 31, goede staat, 15 Euro.
  692. FUCHTER Henri, Over het putatieve huwelijk. Aanteekeningen op art.150, 151, 152 en 153 Burg.Wetb., Leiden, Somerwil, 1879, [viii] + 46pp., 23cm., Academisch proefschrift [Rijksuniversiteit te Leiden, 1879, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  693. FUHRING Peter (red.), De wereld is een tuin - Hans Vredeman de Vries en de tuinkunst van de renaissance, Gent, Ludion, 2002, 124pp.rijkelijk geïll.in kleur en zw/w, 29cm., mooie staat, 30 Euro.
  694. GABRIËLS J., Het Nederlandse ornament in de renaissance - de geest der vormen, Leuven, Davidsfonds, 1958, 206pp.geïll.+ 40pp.buitentekstills., 14 Euro.
  695. GACHARD M., Etudes et notices historiques concernant l'histoire des Pays-Bas - Vol.II, Bruxelles, Hayez, 1890, 465pp., 23cm., br.orig. (dos restauré), non coupé, [contient e.a. "Les d'Arenberg" (pp.139-212), "Jeanne la Folle" (pp.213-341)], 40 Euro.
  696. GACHARD M., Etudes et notices historiques concernant l'histoire des Pays-Bas - Vol.III, Bruxelles, Hayez, 1890, 611pp., [contient e.a.: Le cardinal Bentivoglio sa nonciature à Bruxelles (pp.95-168), Le feld-maréchal prince Charles-Joseph de Ligne. Particularités et lettres inédites (pp.340-399), Les Bollandistes. Leur travaux, leur suppression sous Joseph II 1773-1789 (pp.414-466), Recherches historiques sur les princes de Chimay et les comtes de Beaumont 1415-1843 (pp.467-610)], dos réparé, br., texte en bel état, 40 Euro.
  697. GACHARD m., Notice historique sur la rédaction et la publication de la carte des Pays-Bas autrichiens par le général comte de Ferraris. Avec pièces justificatives, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1843, 57 (1) pp., publié dans et extrait de "Nouveaux mémoires de l'Académie Royale des sciences et belles-lettres de Bruxelles" Tome XVI (16), in-4, non coupé, 45 Euro.
  698. GALLEE Johan Hendrik Pieter, Artt.38 en 39 Strafwetboek, Arnhem, Tjeenk Willink, 1883, ix + 98pp., 23cm., stempeltje, Academisch proefschrift [Rijksuniversiteit te Leiden, 1883, Doctoral dissertation], 35 Euro.
  699. GALLEE Johan Hendrik, Bijdrage tot de geschiedenis der dramatische vertooningen in de Nederlanden gedurende de middeleeuwen, Haarlem, Kruseman, 1873, 127pp., 25cm., linnen band met goudopdruk, enkele roestplekjes, stempeltje, Academisch proefschrift (ter verkrijging van den graad van doctor in de wijsbegeerte en letteren aan de hoogeschool te Leiden, 1873), 30 Euro.
  700. GANS M.H., Het Nederlandse Jodendom. De sfeer waarin wij leefden. Karakter, traditie en sociale omstandigheden van het Nederlandse Jodendom vóór de Tweede Wereldoorlog, Baarn, Ten Have, 1985, 152pp.geïll., 21cm., 2 stempeltjes, 13 Euro.
  701. GASMAN M.J., Korte geschiedenis van de parochie Kampen, Kampen, 1950, 16pp., 10 Euro.
  702. GASMAN M.J., Parochie Den Hoorn - Geschiedkundige aanteekeningen, s.l., s.d. [+/- 1909], 28pp., orig.omslag, "niet in den handel", wat gebruiksslijtage, 10 Euro.
  703. GASMAN M.J.G., Strijd over graven en zerken in de Buitenkerk 1809-'10, Kampen, 1956, 7pp., overdruk uit de Kamper Almanak 1956, 6 Euro.
  704. GENARD Pierre, Les résolutions des députés pour l'union d'Utrecht depuis le 29 juillet 1579 jusqu'au 17 novembre de la même année, Bruxelles, Hayez, 1888, 58pp., 22cm., extrait des "Bulletins de la commission royale d'histoire de Belgique. 4me série" tome XV no.2, br.orig. (dos restauré), non coupé, texte en bon état, [introduction en français, texte des résolutions en néerlandais], N71883, 20 Euro.
  705. GENICOT Luc-Fr., Les églises mosanes du XIe siècle. Livre I: Architecture et société, Louvain, Bibliothèque de l'Université - Bureau du Recueil / Publications Universitaires de Louvain, 1972, xlvi + 368pp.avec ills. + carte dépliante hors-texte, 25cm., dans la série "Université de Louvain. Recueil de travaux publiés par les membres des conférences d'histoire et de philologie" 4e série 48e fasc., br.orig., non coupé, bel état, R74336, 35 Euro.
  706. GERDING M.A.W., Vier eeuwen turfwinning. De verveningen in Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel tussen 1550 en 1950, Wageningen, Afdeling Agrarische Geschiedenis Landbouwhogeschool Wageningen, 1995, [14] + 533pp.geïll., 25cm., in de reeks "A.A.G. Bijdragen" vol.35, goede staat, N72877, 30 Euro.
  707. GERHARD A.H., A.H. Gerhard vrijdenker, socialist en opvoeder een keur van zijn opstellen, verzameld en ingeleid door P.Spigt met een voorwoord van M.A.Reinalda, Amsterdam, De Arbeiderspers, 1949, 247pp.+ portret, goede staat, 20 Euro.
  708. GERMAIN Alphonse, Les Néerlandais en Bourgogne, Bruxelles, Van Oest, 1909, 126pp.avec ills.hors-texte, 21cm., br.orig., dans la série "Collection des grands artistes des Pays-Bas", bon état, 20 Euro.
  709. GERRETSEN Jan Hendrik, Florentius Radewijns, Nijmegen, Ten Hoet, 1891, [x +] 144pp., orig.omslag, goede staat, [Proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de godgeleerdheid aan de Rijks-Universiteit te Utrecht, 11 april 1891], 45 Euro.
  710. GERRETSON C. & GEYL P., Briefwisseling Gerretson-Geyl. I: 1911-1928, II: 1929-1934, III: 1935-1940, IV: 1942-1945, V: 1946-1958 [volledig in 5 vols.], Baarn, Bosch en Keuning, 1979-1981, volledig in 5 vols.: 392 + 361 + 355 + 380 + 358pp., 21cm., linnen band, stofwikkel, mooie staat, 50 Euro.
  711. GERRETSON C., Nederland, Vlaanderen, België. Memories en vertoogen, Utrecht, Oosthoek, 1927, 149pp., 27 Euro.
  712. GERRETSON C., Verzamelde werken [7 vols.], Baarn, Bosch & Keuning, 1973-1987, Volledig in 7 vols., linnen band met stofwikkel, 20cm., mooie staat, [I. Literatuur (1904-1958): 695pp.met enkele ills., II. Geschiedenis (1904-1931): 405pp., III. Geschiedenis (1933-1939): 434pp., IV. Geschiedenis (1940-1949): 457pp., V. Geschiedenis (1950-1953): 408pp., VI. Geschiedenis (1954-1958): 495pp., VII. Inleiding en registers: 323pp.], 100 Euro.
  713. GERRETSON, C., Geschiedenis der 'Koninklijke' - deel III/1, Haarlem, Joh.Enschedé en zonen 1941 rijkelijk geïll. met kaarten, tabellen & fig., (XIV)+ 454pp., vollnn.band-wat slijtage, mooie staat, 37 Euro.
  714. GERRETSON, C., Geschiedenis der 'Koninklijke' - deel III/2, Haarlem, Joh.Enschedé en zonen 1941 rijkelijk geïll. met kaarten, tabellen en figuren, XIVpp. + pp.455-968, vollnn.band-wat slijtage, zeer mooie staat, 37 Euro.
  715. GESSLER J., De Vlaamsche Baardheilige Wilgefortis of Ontcommer - kantteekeningen bij een standaardwerk, Antwerpen, De Sikkel, 1937, 198pp.rijkelijk geïll., 26cm., ex.bibl. (rug hersteld, stempeltje), 25 Euro.
  716. GESSLER J., La vierge barbue. La légende de sainte Wilgeforte ou Ontcommer. Notes bibliographiques, archéologiques et folkloriques, Bruxelles / Paris, Edition Universelle / Editions Picard, 1938, 154pp.avec ills. + planches hors-texte, 26cm., br., partiellement non coupé, R69026, 40 Euro.
  717. GEULINCX Arnout [VERHOEVEN Cornelis, ed.), Van de hoofddeugden. De eerste tuchtverhandeling, Baarn, Ambo, 1986, 157pp.met frontispice, 21cm., in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.10, 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), zoniet in mooie staat, F69653, 14 Euro.
  718. GEYL P. (o.l.v.), Wilhelmus van Nassouwe, uitgegeven ter gelegenheid van het IVde eeuwfeest der geboorte van prins Willem van Oranje, Middelburg, Den Boer, s.d., 304pp.+ 17 buitentekstills., linnen band, stofwikkel, 28cm., 20 Euro.
  719. GEYL P., De Groot-Nederlandsche gedachte. Tweede bundel: historische beschouwingen en polemieken, Antwerpen, De Sikkel, 1930, 213pp., 24cm., originele omslag, goede staat, B69413, 20 Euro.
  720. GEYL P., De Witten-oorlog een pennestrijd in 1757, Amsterdam, 1953, 152pp., in "Mededelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, afd.Letterkunde" nieuwe reeks dl.16 nr.10, stempeltje, 18 Euro.
  721. GEYL P., Eenheid en tweeheid in de Nederlanden, Lochem, De Tijdstroom, 1946, 220pp., 25cm., linnen band, goede staat, B73868, 15 Euro.
  722. GEYL P., Nederlandse figuren - Deel 2, Amsterdam/ Antwerpen, Wereldbibliotheek, 1960, 122pp., 9 Euro.
  723. GIBSON Walter S., Bruegel, Amsterdam/ Brussel, Elsevier, 1977, 216pp.rijkelijk geïll., harde kaft met stofwikkel, 12,5 Euro.
  724. GIEBELS Lambert J., Beel van vazal tot onderkoning - biografie 1902-1977, Den Haag, SDU, 1995, xvi + 649pp.geïll., linnen band, stofwikkel, orig.omslag, mooie staat, 20 Euro.
  725. GIEBELS Lambert J., De Greet Hofmans-affaire. Hoe de Nederlandse monarchie bijna ten onder ging, Amsterdam, Bert Bakker, 2007, 325pp.met ills., 22cm., mooie staat, 17 Euro.
  726. GIEZEBAAR G.P.J. (Schetutist C.I.C.M.), De strijd tusschen Kerk en staat over de benoemingen der apostolische vicarissen van 's-Hertogenbosch in de 18de eeuw, Nijmegen-Utrecht, Dekker & Van De Vegt, 1938, xv + 143pp., 24cm., stempeltje, goed, 23 Euro.
  727. GIJSEN J.M., Joannes Augustinus Paredis (1795-1886), bisschop van Roermond, en het Limburg van zijn tijd, Assen, Van Gorcum, 1968, 476pp.(waarvan 45pp.bibliografie) + 1 portret, 23cm., in de reeks "Maaslandse Monografieën" nr.8, gecart., stofwikkel, mooie staat, 20 Euro.
  728. GIJSEN J.M., Joannes Augustinus Paredis 1795-1886, bisschop van Roermond en het Limburg van zijn tijd, Assen, Van Gorcum, 1968, 476pp.(waarvan 45pp.bibliografie) + 1 portret, in de reeks "Maaslandse Monografieën" nr.8, 20 Euro.
  729. GILARD P., Recherche sur la constitution des craies du Limbourg, Bruxelles, Lamertin, 1926, 73pp.avec figures dans le texte + 4 planches hors-texte, 29cm., dans la série "Académie royale de Belgique, classe des sciences, mémoires, collection in-4o, deuxième série" tome 8 fascicule 1, br.orig., non coupé, bon état, 35 Euro.
  730. GILTAIJ Jeroen, De tekeningen van Rembrandt en zijn School, Rotterdam, Museum Boymans-van Beuningen 1988, 377pp.rijkelijk geïll., linnen band met stofwikkel, zeer mooie staat, 40 Euro.
  731. GOBBERS Walter, Jean-Jacques Rousseau in Holland - Een onderzoek naar de invloed van de mens en zijn werk (ca.1760-ca.1810), Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde 1963, 523pp.+ frontispice (portret), mooie staat, 45 Euro.
  732. GODDIJN, Walter, De beheerste kerk - Uitgestelde revolutie in R.K.Nederland, Amsterdam / Brussel, Elsevier, 1973, 224pp., 11,5 Euro.
  733. GOESSEN J., In beeld ... "De veel vereeuwigde Slevrouwe", uit de collectie Goessen, Maastricht, 2000, 147pp.rijkelijk geïll.in kleur, 22cm., gecart.band, mooie staat, N72315, 20 Euro.
  734. GOESSEN J., Weer 150 jaar parochiekerk (1837-1987), s.l., Schatkamernieuws Slevrouwe, 1987, 34pp.geïll., 21cm., in de reeks "Schatkamernieuws Slevrouwe" vol.6, 10 Euro.
  735. GOMMERS Kurt, Surinaamse voetballers in Nederland, Leuven, 2000, ix + 75 + iv pp.geïll., 29cm., mooie staat, onuitgegeven licentiaatsthesis aan de Katholieke Universiteit Leuven (promotor: prof. E. Stols), N72241, 30 Euro.
  736. GOMMERS Seraphine (zr. Gezelschap van J.M.J.), En het zaad groeide op - Geschiedenis van de Congregatie der Zusters van de H.Maagd Maria genaamd het Gezelschap van Jezus Maria Jozef vanaf haar stichting in 1822 tot 1940, 's-Hertogenbosch, Moederhuis Mariënburg, 1957, 347pp.geïll., linnen band met goudopdruk, enkele vlekjes op kaft, 23 Euro.
  737. GOOSSENS J. (ed), Woeringen en de oriëntatie van het Maasland, s.l., Vereniging voor Limburgse Dialect- en Naamkunde, 1988, 111pp.met binnen- en buitentekstills., 24cm., mooie staat, 17 Euro.
  738. GOOSSENS Th. e.a. (red.), Historisch tijdschrift - collectie van jaargangen 1 (1923) t.e.m. 20 (1941), Tilburg, W. Bergmans, 1923-1941, 20 jaargangen compleet, per jaargang uniform ingebonden in gecart.band (gemarbreerd) met linnen rug (titel en jaargang in goudopdruk vermeld op rug), 22cm., mooie staat, 220 Euro.
  739. GOOSSENS Th., Franciscus Sonnius in de pamfletten - bijdrage tot zijne biografie, 's-Hertogenbosch, Mosmans, 1917, 233 + 88 + VI pp., stempeltje, 25cm., goede staat, 32 Euro.
  740. GORISSEN A., Matthias Kemp. Een leven voor Limburg (1890-1964), Maastricht, Stichting Historische Reeks Maastricht, 1191, 168pp.geïll., 23cm., 17 Euro.
  741. GORRIS G. (S.J.), Sint Servatius van Maastricht, 's-Hertogenbosch, Mariënburg, 1923, 32pp., uit de reeks publicaties van het "Geert-Groote-Genootschap" nr.48, 9 Euro.
  742. GOSSART Ernest, La domination espagnole dans les Pays-Bas à la fin du règne de Philippe II, Bruxelles, Lamertin, 1906, viii + 303pp., 23cm., br.orig., dans la série "Espagnols et Flamands au XVIe siècle", bel état, non coupé, 40 Euro.
  743. GOSSES Godard, De Friesche oorkonden uit het archief van het St.Anthony-gasthuis te Leeuwarden. I: Een bijdrage tot de kennis der historische grammatica van het Westfriesch, Bolsward, Olsinga, 1928, viii + 151pp.+ 4pp.stellingen, Academisch proefschrift (ter verkrijging van den graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden, 1928), 24cm., stempeltje, goede staat, 30 Euro.
  744. GOSSI Max, Les Pays-Bas sous Philippe II - les gueux au XVIe siècle, Bruxelles, Office de Publicité, 1877, 471pp., br.orig. (dos restauré), estampe, 23cm., bon état, 40 Euro.
  745. GOVAERT Marcel, La langue et le style de Marnix de Sainte-Aldegonde dans son "Tableau des Differens de la Religion", Bruxelles, Palais des Académies, 1953, 311pp., pour la plupart non coupé, bel état, dans la série "Académie Royale de Belgique, Classe des lettres et des sciences morales et politiques. Mémoires, in-8" Tome XLVIII fasc.1, T30821, 30 Euro.
  746. GOVERS N. C.SS.R. (& VAN ROSSUM Kardinaal, inleiding), Leven van den eerbw. Dienaar Gods Petrus Donders c.ss.r., Venloo, G.Mosmans Senior, 1915, 205pp.+ buitentekstills., enkele stempels, gecart., goede staat, 17,5 Euro.
  747. GRAEF Hilda, Edith Stein - een vrouw van deze tijd, Bilthoven/ Antwerpen, Nelissen/ 't Groeit, 1955, 315pp., linnen band met stofwikkel, 13,5 Euro.
  748. GREUP G.M., De Rijnverbinding van Amsterdam en haar geschiedenis, Amsterdam, Becht, 1952, 203pp.met 52 ills., 28cm., linnen band, stofwikkel, enkele stempeltjes, goede staat, N72848, 20 Euro.
  749. GRIBLING J.P. (WOLTERS J.B.Th., inleiding), Jan Dellepoort, een Europees priester (1910-1979), Assen, Van Gorcum, 1985, xv + 333pp.geïll. + frontispice, 23cm., 3 stempeltjes (waarvan 1 klein stempeltje op onderste bladsneden), goede staat, [met samenvatting in het Duits, Engels, Frans en Spaans], R73509, 24 Euro.
  750. GRIBLING J.P., Willem Hubert Nolens 1860-1931 - Uit het leven van een priester-staatsman, Assen, Van Gorcum 1978, xxiv + 379pp., uit de reeks "Maaslandse monografieën" nr.26, 17 Euro.
  751. GROENEVELD Gerard, Zwaard van de geest. Het bruine boek in Nederland (1921-1945), Nijmegen, Vantilt, 2001, 429pp.geïll., 24cm., mooie staat, N73874, 27 Euro.
  752. GROENVELD S., De prins voor Amsterdam. Reacties uit pamfletten op de aanslag van 1650, Bussum, Fibula, 1967, 128pp.geïll. + buitentekstplaten, in de reeks "Fibulareeks" vol.30, 21cm., enkele stempeltjes, goede staat, N73433, 13 Euro.
  753. GROENVELD S., 't Is ghenoegh, oorloghsmannen. De vrede van Munster: de afsluiting van de Tachtigjarige Oorlog, Den Haag, Sdu, 1997, 86pp.geïll., 21cm., 13 Euro.
  754. GROOTHUIS L.H.A. O.Carm., De Brabantse bisschoppen Bekkers en De Vet - wegbereiders van een vernieuwingsbeweging, Tilburg, Zuidelijk Historisch Contact, 1973, xlii + 312pp.+ 2 portretten, linnen band, in de serie "Bijdragen tot de geschiedenis van het zuiden van Nederland" vol.28, 18 Euro.
  755. GUILLAUME baron, Histoire des bandes d'ordonnance des Pays-Bas, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1873, 248pp., Mémoire présenté à la classe des lettres de l'Académie le 3 février 1873, publié dans et extrait de "Mémoires couronnés et mémoires des savants étrangers publiés par l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome XL (40), in-4, non coupé, 120 Euro.
  756. GUNNING J.W.L., Jan Ligthart sa vie et son oeuvre, avec une anthologie de ses écrits, Neuchatel, Delachaux & Niestlé, 1923, xvi + 322pp., Dissertation académique (présentée à la section de pédagogie de l'Université de Lausanne pour l'obtention du grade de docteur), 23cm., br.orig., 35 Euro.
  757. GURATZSCH Herwig, Die Auferweckung des Lazarus in der niederländischen Kunst von 1400 bis 1700. Ikonographie und Ikonologie [complete in 2 vols.], Kortrijk, Van Ghemmert Publishing Co., 1980, complete in 2 vols.: xiii + vii + 384pp.with ills. + 200 ills.-out-of-text, 301cm., in the series "Ars Neerlandica. Studies in the history of art of the Low Countries" Vol.2, cloth, dustwrapper, as new, S72012, 50 Euro.
  758. HAAGEN Florentius ord.Carm., Het leven van pater Titus Brandsma voor jongens en meisjes, Nijmegen, Titus Brandsma-fonds, 1960, 32pp.geïll., geïll.omslag, 20cm., 10 Euro.
  759. HABETS Jos & GOOSSENS W., Geschiedenis van het tegenwoordig bisdom Roermond en van de bisdommen, die het in deze gewesten zijn voorafgegaan [volledig in 4 vols.], Roermond, J.J. Romen, s.d. [+/-1875]-1890-1892-s.d. [+/-1927], volledig in 4 vols. (incl. het in 1927 verschenen 4e deel van de hand van W. Goossens]: [5],620 + [5],675 + ii,742 + vi,324pp. + frontispice (portret) + kaart (der parochiën van het oude bisdom Roermond) + gravure (Bouwvallen der oude Domkerk van de H.Geest te Roermond in 1821), 24cm., gecart.banden (gemarbreerde platten, linnen rug met goudopdruk), enkele stempeltjes, enkele roestvlekjes, goede staat, [inhoud: I: Het oude bisdom Tongeren - Maastricht - Luik, tot op het einde der XVIIIde eeuw - Historische schets van het aartsbisdom Keulen. II: Het oude bisdom Roermond 1559-1801. III: Het oude bisdom Roermond 1559-1801. IV: De Fransche revolutie - Het concordaat - De nieuwe bisdommen Luik en Aken - Het vicariaat Limburg - Het tegenwoordig bisdom Roermond], N69895, 320 Euro.
  760. HABETS Jos, Geschiedenis van het tegenwoordig bisdom Roermond en van de bisdommen die het in deze gewesten zijn voorafgegaan. Eerste deel: Het oude bisdom Tongeren - Maastricht - Luik tot op het einde der XVIIIde eeuw. Historische schets van het aartsbisdom Keulen, Roermond, J.J.Romen, [1875], Deel I (van 4): 620pp., orig.omslag, 24cm., stempeltje, goede staat, 90 Euro.
  761. HABETS M.J.R e.a., Architectuur uit de 20e eeuw in Limburg (1900-1985), s.l., Van Hooren, 1985, 59pp.geïll., 31cm., gecart.band, enkele stempeltjes, goede staat, N73461, 15 Euro.
  762. HAENTJES, A. H., Hugo de Groot als godsdienstig denker, Amsterdam, Uitgeverij Ploegsma, 1946, 176pp., hc, 15 Euro.
  763. HAKKERT Adriaan, Wel vergeven niet vergeten. Geschiedenis van Nederland gedurende de Tweede Wereldoorlog, Soesterberg, Aspekt, 2003, 448pp.geïll., 24cm., mooie staat, N73865, 20 Euro.
  764. HALBERTSMA H., Zeven eeuwen Amersfoort, s.l., s.d. [+/-1959], 143pp.met figuren in de tekst + 24 buitentekstills., 12 Euro.
  765. HANS D., Het Nederlandsche parlement - korte schets onzer volksvertegenwoordiging, Amsterdam, Kampen & zoon, s.d., xii + 240pp., linnen uitgeversband, 23cm., 15 Euro.
  766. HANS D., Parlements-film. Figuren en momenten uit de Nederlandsche volsvertegenwoordiging, Scheveninge, Jos v. Biene, s.d., 174pp. + buitentekstplaten, 25cm., enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N72656, 23 Euro.
  767. HANSON Mark, Van Frans naar Nederlands - de taalsituatie in het Limburgs middelbaar onderwijs 1830-1914, Leeuwarden/Maastricht, Eisma, 1990, il + 332pp., gecart.band, uit de reeks "Maaslandse Monografieën" nr.49, mooie staat, 20 Euro.
  768. HAREL Elie, Histoire de l'émigration des religieuses Supprimées dans les Pays-Bas, & conduits en France par M. l'Abbé de Saint-Sulpice, envoyé de madame Louise de France & du Prince-Evêque de Gand, pour la translation des Reliques de Sainte-Colette à Poligny en Franche-Comté. Rédigée d'après les Mémoires de l'Abbé de Saint-Sulpice, 134pp., Reprint (Bruxelles 1999) de l'édition originale (Bruxelles, 1785), bel état, 20 Euro.
  769. HARKX P.J.F.M., De oud-bisschoppelijke cleresie en Rome - Contacten en vredespogingen 1733-1749, Helmond, Helmond, 1963, xi + 171pp.+ bijgevoegd: 2pp.stellingen, Proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de theologie aan de K.U.Nijmegen 1963 - promotor: prof.dr. R.R.Post, [Academic dissertation, text in dutch], 23 Euro.
  770. HARLAAR Martin & KOSTER Jan Pieter, Stilstaan bij de oorlog - De gemeente Amsterdam en de Tweede Wereldoorlog 1945-1995, Bussum, Thoth, 1995, 63pp.geïll.met (oude) foto's, gecart., mooie staat, 10 Euro.
  771. HARMSEN Ger, De geschiedenis van de J.G.O.B. - Jongelieden Geheelonthoudersbond van oprichting tot opheffing (1912-1950), s.l., Comité van oud-J.G.O.B'ers, 1962, 75pp.geïll.met foto's, 17 Euro.
  772. HARTOG J., De spectatoriale geschriften van 1741-1800 - Bijdrage tot de kennis van het huiselijk, maatschappelijk en kerkelijk leven onder ons volk, in de tweede helft der 18de eeuw, Utrecht, Van der Post, 1890, 323pp., 21cm., mooie gecart.band met lederen rug (titel in goudopdruk), enkele stempeltjes, 30 Euro.
  773. HAVARD Henry, Amsterdam et Venise, Paris, Plon, 1876, xi + 636pp.contenant 7 eaux-forts (par Léopold Flameng et Gaucherel) et 124 gravures sur bois, 2e édition, reliure d'éditeur plein-cuir rouge avec décorations dorées au dos, toutes tranches dorées, 29cm., bel état, 150 Euro.
  774. HAVARD Henry, De Hollandsche schilderkunst, Gent, J.Vuylsteke, 1887, vi + 232pp.geïll. met 91 figuren, onopengesneden, rug hersteld, enkele roestplekjes, 21 Euro.
  775. HAVELAAR Just, Oud-Hollandsche figuurschilders, Haarlem, Bohn, 1919, 183pp.met 20 platen, 2e druk, 17 Euro.
  776. HAVELAAR, Just, Vincent van Gogh, Amsterdam-Sloterdijk, Wereldbibliotheek 1946, 38pp. + 4Oill. & 4 kleurenill., linnen band, 15 Euro.
  777. HAVENAAR R., Anton Adriaan Mussert. Verrader voor het vaderland. Een biografische schets, Den Haag, Kruseman, s.d., 130pp.geïll., 22cm., mooie staat, 17 Euro.
  778. HEERINGA K. (uitg.), Rekeningen van het bisdom Utrecht 1378-1573. Tweede deel: Rekeningen over het geestelijk gezag van den bisschop, Utrecht, Kemink en zoon, 1932, [vi +] 632pp., in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie nr.59, tekst in mooie staat, 23cm., 35 Euro.
  779. HEERINGA K. (uitg.), Rekeningen van het bisdom Utrecht 1378-1573. Derde deel: Inleiding en indices, Utrecht, Kemink en zoon, 1932, LXXXI,171pp., in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie nr.60, rug hersteld, grotendeels onopengesneden, tekst in mooie staat, 23cm., 25 Euro.
  780. HEERINGA K., Rijksarchief in Zeeland ; Het archief van de staten van Zeeland en hunne gecommitteerde raden 1574 (1578) - 1795 (1799), 's-Gravenhage, Algemeene Landsdrukkerij, 1922, XXXIX + 166pp., orig.omslag (rug licht hersteld), goede staat, 27cm., 45 Euro.
  781. HEERKENS Piet S.V.D., Den Örgel, Tilburg, Bergmans, s.d., 47pp.geïll., 26cm., in de reeks "Vignetten van Tijs Dorenbosch", 14 Euro.
  782. HEESTERS W. & RADEMAKERS C.S.M., Geschiedenis van Sint-Oedenrode, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1972, xxiii + 353pp.+ 23 afbeeldingen, linnen band, in de reeks "Bijdragen tot de geschiedenis van het zuiden van Nederland" vol.XXIV, 23 Euro.
  783. HEIMANS E., HEINSIUS H.W. & THIJSSE Jac.P., Geïllustreerde flora van Nederland. Handleiding voor het bepalen van de naam der in Nederland in het wild groeiende en verbouwde gewassen en van een groot aantal sierplanten, Amsterdam, Versluys, 1948, viii + 1108pp., geïllustreerd met meer dan 6000 figuren, in oblong (14x19cm.), gecart., 16e druk, 20 Euro.
  784. HEINES Frans SVD. (naar de meer-uitgebreide duitsche uitgave van Hermann Fischer), Leven van pater Arn. Janssen, stichter der Missie-congregatie van het "Goddelijk Woord" en van de Missiezusters "Dienaressen van den Heiligen Geest", Heide, Maria Middelares Aller Genaden, 1936, 187pp.+ enkele buitentekstills., 3e dr., enkele stempeltjes, goede staat, 17 Euro.
  785. HEINES Frans SVD. (naar de meer-uitgebreide duitsche uitgave van Hermann Fischer), Leven van pater Arn. Janssen, stichter der Missie-congregatie van het "Goddelijk Woord" en van de Missiezusters "Dienaressen van den Heiligen Geest", Uden, Missiehuis St.Willibrordus, 1936, 187pp.+ enkele buitentekstills., 22cm., 3e dr., linnen band, enkele stempeltjes, luttele roestvlekjes, zoniet in goede staat, R72627, 17 Euro.
  786. HELDRING J.L. (red.), Moraal en buitenlandse politiek, Rotterdam, Universitaire Pers 1975, xi + 82pp., 9 Euro.
  787. HELKMA Gert & ROODENBURG Herman (red.), Soete minne en helsche boosheit. Seksuele voorstellingen in Nederland 1300-1850, Nijmegen, Sun, 1988, 285pp.met buitentekstills., softcover, 22 cm., in de reeks "Sporen", mooie staat, 20 Euro.
  788. HEMMERECHTS Karel, Wie zijn neus schendt... een pleidooi voor Dietse gevelbescherming, Lier, Van In, 1966, 167pp., 17cm., in de reeks "Campus. Verhandelingen van de Katolieke Hogeschooluitbreiding" nr.501, 13 Euro.
  789. HEMSTERHUIS Frans (PETRY M.J., ed.), Waarneming en werkelijkheid, Baarn, Ambo, 1990, 167pp.met frontispice, 21cm., in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.14, 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), zoniet in mooie staat, F69655, 13 Euro.
  790. HENGST Ferdinand, Wie moeten in de directe gemeentebelastingen bijdragen ?, 's-Bosch, J.W.Robijns, 1884, [viii +] 89pp., [Proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de rechtswetenschap aan de rijks-universiteit te Utrecht... 23 juni 1884], orig.osmlag (rug licht hersteld), wat roestplekjes, 24cm., goede staat, 45 Euro.
  791. HENRIQUES DE CASTRO D., Keur van grafstenen op de Portugees-Israëlitische begraafplaats te Ouderkerk aan de Amstel / Selected gravestones from the Dutch Portuguese Jewish cemetery at Ouderkerk aan de Amstel, Ouderkerk aan de Amstel, Stichting tot Instandhouding en Onderhoud van Historische Joodse Begraafplaatsen in Nederland, 1999, 68 + xii + 125pp.geïll. + buitentekstplaten, 39cm., beperkte oplage van 750 exemplaren, gecart.band, stofwikkel, mooie staat, [fotografische herdruk van de Nederlands/Duitse editie van 1883 met Engelse vertaling en beschrijving van zes extra grafstenen, inleidend artikel en selectieve bibliografie], N70470, 70 Euro.
  792. HENSEN A., De eerste twee bisschoppen van Haarlem in de zestiende eeuw, Hilversum, Paul Brand, s.d., 241pp. + buitentekstplaten, 21cm., 2 stempeltjes, goede staat, N73490, 20 Euro.
  793. HENTZEN Cassianus O.F.M., De politieke geschiedenis van het lager onderwijs in Nederland ; 1e deel. De vestiging van het Staatsmonopolie 1795-1813, Nijmegen, Malmberg, 1920, xiv + 266pp., 23 Euro.
  794. HERMANS C.R., Introductio in notitiam rei literariae maxime provinciae Brabantiae septentrionalis, Lugduni-Batavorum [Leiden], J.W.Van Leeuwen, 1834, [iv] 86 + [63] + [1] pp., (with 56pp.of tables with names and references), text in latin, 23cm., original cart.cover, [literary history of North Brabant], 75 Euro.
  795. HERMANS Dorine & HOOGHIEMSTRA Daniela, De schoonfamilie [over het Nederlandse koningshuis], s.l., Mouria, 2005, 112pp., 20cm., mooie staat, 14 Euro.
  796. HERMANS Dorine & HOOGHIEMSTRA Daniela, Vertel dit toch aan niemand. Leven aan het hof, s.l., Mouria, 2006, 190pp.geïll., 21cm., mooie staat, 14 Euro.
  797. HERMANS Dorine & HOOGHIEMSTRA Daniela, Voor de troon wordt men niet ongestraft geboren. Ooggetuigen van de koningen van Nederland, 1813-1890, Amsterdam, Bert Bakker, 2008, 350pp.geïll., 22cm., mooie staat, 15 Euro.
  798. HESNA Hans, Hongerprocessie. De heldenstrijd onzer hongerende landgenooten in den barren winter van het jaar 1945, Amsterdam, Scheltens & Giltay, s.d., 176pp.geïll. + frontispice, 21cm., gecart.band (linnen rug), enkele stempeltjes, goede staat, N73564, 25 Euro.
  799. HEYDENRIJCK C.J.A., Een akademisch proefschrift van 1855 over ; De rechten en plichten van onzen staat opzichtens het onderwijs der jeugd, Den Haag, 's Gravenhaagsche kantoor-, boek- en papierhandel, +:- 1899, 50pp., gebroch., stempeltje, 25cm., rug hersteld, 25 Euro.
  800. HEYMANS Gerardus (HUBBELING H.G., ed.), Over metafysica en esthetica, Baarn, Ambo, 1987, 157pp.met frontispice, 21cm., in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.19, 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), zoniet in mooie staat, F69654, 13 Euro.
  801. HEYNEN Edg., Maastrichtse drukken (1552-1816). Een bescheiden aanzet tot een Maastrichtse bibliografie. Eerste gedeelte: 1552-1782 + Tweede gedeelte: 1783-1816 [volledig in 2 delen], Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1947-1948, 2 volumes: pp. 1-175 + pp.1-140 + buitentekstplaten, 25cm., in de reeks "Publications (de la Société historique et archéologique dans le Limbourg) - Jaarboek van Limburgs Geschied- en oudheidkundig Genootschap" deel LXXXIII (83) 1947 [xxxvi + 281pp.] & LXXXIV (84) 1948 [xlvii + 326pp.], goede staat, [bevat verder o.a. ook nog: GLAZEMA P., Oudheidkundige opgravingen in door de oorlog verwoeste Limburgse kerken, vol.84 pp.197-280 + 57 buitentekstills.], N72195, 50 Euro.
  802. HILBRINK C., In het belang van het Nederlandse volk... Over de medewerking van de ambtelijke wereld aan de Duitse bezettingspolitiek (1940-1945), 's-Gravenhage, Koninginnegracht, 1995, 248pp., 24cm., mooie staat, 17 Euro.
  803. HILHORST Marieke, Bij de zusters op kostschool. Geschiedenis van het dagelijks leven van meisjes op Romms-Katholieke pensionaten in Nederland en Vlaanderen, Utrecht, Bruna, 1989, 167pp.geïll., 21cm., 10 Euro.
  804. HILLESUM Etty, Etty - De nagelaten geschriften van Etty Hillesum 1941-1943, Amsterdam, Balans, 1986, xvi + 874pp.+ 32pp.ills., 22cm., roodlinnen band, stofwikkel, 20 Euro.
  805. HILLESUM Etty, Het verstoorde leven - dagboek van Etty Hillesum 1941-1943, Weesp, De Haan, 1985, 199pp.+ portret & 8pp.ills., 21cm., linnen band met stofwikkel, goede staat, 14 Euro.
  806. HIRSCHFELD Gerhard, Bezetting en collaboratie. Nederland tijdens de oorlogsjaren 1940-1945, Haarlem, Becht, 1991, 279pp., 22cm., in de reeks "In historisch perspectief", 20 Euro.
  807. HOEVENAARS Willibr., Aartsbroederschap der H.Mis van Eerherstel gevestigd in de Abdijkerk te Heeswijk, Berne, Abbatia Bernensis, 1923, 64pp., 4e dr., 15cm., 15 Euro.
  808. HOLLENBERG P., Gerlacus Van den Elsen (O.Praem.). Emancipator van de Noordbrabantse boerenstand (1853-1925), 's-Hertogenbosch, Zuid-Nederlandsche Drukkerij, 1956, xii + 388pp. + buitentekstills. + 2pp.stellingen, 23cm., 2 stempeltjes, goede staat, [doctoraatsthesis, Universiteit Nijmegen, promotor: L.J. Rogier], N70410, 17 Euro.
  809. HOLTKAMP C.P.M., Delflandia [5e deel van: Register op de parochiën, altaren, vicarieën en de bedienaars zooals die voorkomen in de middeleeuwsche rekeningen van den officiaal des aartsdiakens van den Utrechtschen dom], Haarlem, St.Jacobs-Godshuis, 1934, [x +] 190pp., gebroch., 23cm., mooie staat, 25 Euro.
  810. HOLTKAMP C.P.M., Rijnlandia [4e deel van: Register op de parochiën, altaren, vicarieën en de bedienaars zooals die voorkomen in de middeleeuwsche rekeningen van den officiaal des aartsdiakens van den Utrechtschen dom], Haarlem, St.Jacobs-Godshuis, 1932, [ix +] 134pp., gebroch., 23cm., mooie staat, 25 Euro.
  811. HOLTKAMP C.P.M., Schielandia [6e deel van: Register op de parochiën, altaren, vicarieën en de bedienaars zooals die voorkomen in de middeleeuwsche rekeningen van den officiaal des aartsdiakens van den Utrechtschen dom], Haarlem, St.Jacobs-Godshuis, 1935, [vii +] 64pp., gebroch., 23cm., mooie staat, 17 Euro.
  812. HONDIUS Jodocus & VAN DEN KEERE Pieter [KAERIUS], Hondius-Kaerius wall-map of Europe (Amsterdam 1595), Amsterdam, H. Israel, s.d. [1967], 10 loose b/w plates in cart.editor's portfolio, 72x47cm., full size facsimile reprint of mountable wallmap "Nova Totius Europae Descriptio", in the series "Imago Mundi" Supplement V, VG, [missing: loose text-book with introduction to the map by C. Koeman], 75 Euro.
  813. HOOYKAAS Gerard, Thorbecke. Een leven in brieven, Den Haag, Instituut voor Nederlandse Geschiedenis, 2005, 144pp. + buitentekstplaten, 24cm., in de reeks "Horizonreeks", mooie staat, N73860, 16 Euro.
  814. HOOYMAN Jan, De onvergetelijke deken Mgr. Th. Brouwer pastoor van St.Walburgis in Arnhem 1848-1873, Arnhem, Stichting R.K.Begraafplaats te Arnhem, s.d. [+/-1973], 63pp.geïll., 27cm., 17 Euro.
  815. HOPSTER Heinrich (s.v.d.), Arnold Janssen [1837-1909] : ein Apostel unserer Zeit (neubearbeitung 1983 von Paul Langer), Sankt Augustin, Steyler Verlag, 1983, 36pp.with ills., 8 Euro.
  816. HORA SICCAMA J.H., Aanteekeningen en verbeteringen op het in 1906 door het Historisch Genootschap uitgegeven Register op de Journalen van Constantijn Huygens den Zoon, Amsterdam, Johannes Müller, 1915, 811pp., uit de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie Nr.35, 40 Euro.
  817. HOTTINGA Tijn, Het Franciscaanse avontuur van Drachten, Franeker, Van Wijnen, 2004, 136pp.geïll., halflinnen band, 23cm., mooie staat, 23 Euro.
  818. HUBERT Eugène, Correspondance de Maximilien de Chestret, agent diplomatique du Prince-Evêque de Liège à Paris et à La Haye (1785-1794), Bruxelles, Lamertin/ Hayez, 1921, 370pp., 30cm., br.orig., non coupé, bon état, dans la série "Académie royale de Belgique. Classe des lettres et des sciences morales et politiques. Mémoires collection in-4" 2e série Tome VII (fasc.IV et dernier), 80 Euro.
  819. HUBERT Eugene, Les états-généraux des Provinces-Unies et les protestants du Duché de Limbourg pendant la Guerre de la Succession d'Espagne. Etude d'histoire politique et religieuse, Bruxelles, Hayez, 1904, 28pp., 29cm., publié dans et extrait des "Mémoires couronnés et mémoires des savants étrangers publiés par l'Académie Royale des Sciences, des Lettres et des Beaux-Arts de Belgique" tome LXII (52) [1903-1904], peu de rousseurs, non coupé, bon état, B74560, 25 Euro.
  820. HUBERT Eugène, Les garnisons de la Barrière dans les Pays-Bas autrichiens (1715-1782). Etude d'histoire politique et diplomatique, Bruxelles, Hayez, 1901-1903, 399pp., publié dans et extrait des "Mémoires couronnées et mémoires des savants étrangers publiés par l'Académie royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome LIX, non coupé, br.moderne, 30cm., 70 Euro.
  821. HUBERT Eugene, Les Pays-Bas espagnols et la république des Provinces-Unies depuis la paix de Munster jusqu'au traité d'Utrecht 1648-1713. La question religieuse et les relations diplomatiques, Bruxelles, Lebègue, 1907, 481pp., non coupé, 30cm., br.orig. (restaurée), extrait des "Mémoires publiés par la classe des lettres et des sciences morales et politiques de l'Académie royale de Belgique" Nouvelle série Collection in-4o T.II, signé avec dédicace par l'auteur, texte en bon état, B74539, 60 Euro.
  822. HUBERT Eugène, Les Pays-Bas espagnols et la république des Provinces-Unies depuis la paix de Munster jusqu'au traité d'Utrecht 1648-1713. La question religieuse et les relations diplomatiques, Bruxelles, Hayez, 1907, 481pp., br.orig., non coupé, 30cm., bel état, dans la série "Académie royale de Belgique, Classe des lettres et des sciences morales et politiques et classe des Beaux-Arts. Mémoires. In-4" 2e série T.II, 60 Euro.
  823. HUIJSEN Coos, De Oranjemythe, een postmodern fenomeen, Zaltbommel, Europese Bibliotheek, 2001, 199pp.met buitentekstills., gecart.band, 22cm., enkele vlekjes op de eerste pagina's, mooie staat, 13 Euro.
  824. HUISMAN Gerda C., Catalogus van de middeleeuwse handschriften in de Universiteitsbibliotheek Nijmegen, Leuven, Peeters, 1997, xliv + 648pp.met ills., 24cm., als nieuw, in de reeks "Miscellanea Neerlandica" vol.XIV, 50 Euro.
  825. HUIZINGA J., Burg en kerspel in Walcheren, Amsterdam, Noord-Hollandse Uitgevers-Maatschappij, 1935, 62pp. + 5 buitentekstplaten, 24cm., stempeltje, enkele roestvlekjes, goede staat, N68788, 14 Euro.
  826. HUIZINGA J., Erasmus, Rotterdam, Ad.Donker, 1978, 258pp.(waarvan 6pp.bibliografie), 6e dr., 17,5 Euro.
  827. HUIZINGA Johan (HOPMAN F., transl.), The waning of the middle ages. A study of the forms of life, thought and art in France and the Netherlands in the fourteenth and fifteenth centuries, London, Penguin Books, 2001, 344pp., 22cm., in the series "Classic history", softcover, VG, ISBN 0-141-39061-1, G71035, 14 Euro.
  828. HULSBUS, Joop, En de zon werd rood - de ondergang van Nederlands Indië en de hel van de Birma spoorweg 1941-1945, Baarn, Hollandia, 1986, 284pp., bib.ex. mooie staat, 11,5 Euro.
  829. HULSKER JAN, Van Gogh en zijn weg ; het complete werk, Amsterdam, Meulenhoff 1979, 488pp.rijkelijk geïll., linnen band met stofwikkel, 62 Euro.
  830. HUTJENS Valentinus, De monniken van Sint Augustinus, Heemstede, De Toorts, 1948, 106pp.met 9 volbladills., stofwikkel, [uitgave t.g.v.het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Augustijnen provincie], 15 Euro.
  831. HUTSCHENRUYTER Wouter (bewerkt door), Vereeniging Het Beethovenhuis ; Programma van den Beethoven-cyclus April 1911 in het gebouw v. Kunsten en wetenschappen en in de zaal "Diligentia" te 's-Gravenhage, s.l., 1911, xv + 301pp.+ enkele buitentekstills., linnen band, 40 Euro.
  832. HUYDECOPER Johan Adolf, Eenige opmerkingen over het begrip van diefstal, Utrecht, J.De Kruyff, 1885, 63pp., 22cm., Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1885, Doctoral dissertation], 37 Euro.
  833. HUYGENS, Ch., Licht en schaduw - De roman van Rembrandt's leven, Den Haag, J.P.Kruseman, s.d.[+/- 1946], 346pp.geïll., 2 druk, linnen band, 16 Euro.
  834. HUYSMANS J.-K., Sainte Lydwine de Schiedam, Paris, Librairie Plon, s.d., x + 276pp., 19cm., cachet sur page de titre, 20 Euro.
  835. Hyacinthe d'Hoffelize, Vie de la mère Marie-Marguerite des Anges (Van Valckenissen) Religieuse carmélite et fondatrice du couvent d'Oirschot dans le Brabant hollandais, Paris, Douniol, 1870, xviii + 424pp., reliure cart. (dos en toile), 22cm., qqs.cachets, bon état, 75 Euro.
  836. HYACINTHUS BR., Baanbrekers Mgr.Ludov.Hub.Rutten (1809-1891) & Br.Bernardus Hoecken (1810-1880), Tilburg, R.K.Jongensweeshuis 1928, 70pp., uit de "Opvoedkundige Brochurenreeks" Nr.44, 9 Euro.
  837. HYACINTHUS broeder B.D.O., In honderd jaren 1840-1940 Gods goede daden herdacht bij het eeuwfeest van de Congregatie der Broeders van de Onbevlekte Ontvangenis der H.Maagd Maria te Maastricht, Maastricht, 1940, 278 + XI pp.+ buitentekstills., stempeltje, 30 Euro.
  838. HYACINTHUS, Leven en werken van Mgr. Ludovicus Hubertus Rutten, stichter der Congregatie van de Broeders der Onbevlekte Ontvangenis te Maastricht, door Br. Hyacinthus (lid dier Congregatie), s.l., s.d. [1924], 99pp., 24cm., gecart.band (gemarbreerde platten, linnen rug), enkele stempeltjes en roestvlekjes, goede staat, [[overdruk uit "Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg à Maestricht" vol.60 (1924)], R72644, 20 Euro.
  839. HYMANS Ernst & MEY Abram, Mensch en samenleving - deel II: De mensch van heden tegenover de wereld waarin hij werkt (alle vraagstukken leiden tot de nnoodzaak van een geleide economie ter verkrijging van economische stabiliteit en sociale gerechtigheid), Utrecht, De Haan 1948, 351pp., linnen band, mooie staat, 30 Euro.
  840. IJZERMAN J.W., De Nieuw-Guinea-expeditie van het Kon. Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap, Leiden, Brill, 1904, 14pp., roodlinnen band met titel en versieringen in goudopdruk (verguld wapenschild van Nederland op achterplat), vergulde bladsneden, 24cm., mooie staat, 35 Euro.
  841. ISRAEL Jonathan I., Dutch Primacy in World Trade, 1585-1740, Oxford, Clarendon, 1992, xxi + 462pp.with ill., softcover, 22cm., VG, 37 Euro.
  842. JACOBS J., GERATS A. & POELS H.A., Gedachten, woorden en daden van Dr.H.A.Poels, Heerlen, Katholieke Arbeidersbeweging Limburg, 1947, 68pp.geïll., lichte gebruiksslijtage, goede staat, 10 Euro.
  843. JACOBS, JOZEF, Vormleer van her Friesch werkwoord, Gent, Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde, 1900, 278pp., gecart.band, rug verstevigd, goede staat, 40 Euro.
  844. JADIN Louis (abbé), Procès d'information pour la nomination des évêques et abbés des Pays-Bas, de Liège et de Franche-Comté d'après les Archives de la Congrégation Consisteriale, 3e partie: 1713-1794 (+ annexes: 1686), Rome, Institut historique belge, 1931, 345pp. (dont Annexes "1686" sur pp.339-345), non coupé, bel état, extrait du "Bulletin de l'institut historique belge de Rome" 11e fasc., 40 Euro.
  845. JADIN Louis (abbé), Procès d'information pour la nomination des évêques et abbés des Pays-Bas, de Liège et de Franche-Comté d'après les Archives de la Daterie 1631-1775, Rome, Institut historique belge, 1931, pp.347-389, non coupé, bel état, extrait du "Bulletin de l'institut historique belge de Rome" 11e fasc., 13 Euro.
  846. JADIN Louis, Les Actes de la Congrégation Consistoriale concernant les Pays-Bas la principauté de Liège et la Franche-Comté 1593-1797, Rome, Institut Historique Belge, 1935, 622pp., br.orig., non coupé, bel état, 26cm., extrait du Bulletin de l'Institut historique belge de Rome (1935), 65 Euro.
  847. JADIN Louis, Procès d'information pour la nomination des évêques et abbés des Pays-Bas, de Liège et de Franche-Comté d'après les Archives de la Congrégation Consisteriale, Rome, Institut historique belge, 1928-1931, Complet en 3 parties: 260 + 318 + 493pp., 25cm., br.orig., non coupé, bel état, dans "Bulletin de l'institut historique belge de Rome" fascicules 8 (343pp.), 9 (372pp) & 11 (493pp.), 110 Euro.
  848. JANSEN J.C.G.M. & RUTTEN W.J.M.J., Geschiedenis van de landbouw in Limburg in de twintigste eeuw, Leeuwarden/Mechelen, Eisma, 1992, 418pp.geïll., gecart.band, uit de reeks "Maaslandse Monografieën" vol.52, zeer mooie staat, 27,5 Euro.
  849. JANSEN J.C.G.M., Landbouw en economische golfbeweging in Zuid-Limburg 1250-1800 ; een analyse van de opbrengst van tienden, Assen, Van Gorcum, 1979, xxxix + 320pp.(met tabellen), uit de reeks "Maaslandse monografieên" nr.30, 22,5 Euro.
  850. JANSEN J.L. c.ss.r. (& HANRATH M.J. c.ss.r., opnieuw uitgegeven door), Leven en werken van de Dienaar Gods mgr. Petrus Joseph Savelberg Stichter van de Congregaties der Kleine Zusters en Broeders van St Joseph, s.l., 1947, 212pp.+ portret, 17 Euro.
  851. JANSMA Klaas & SCHROOR Meindert [redactie], 10.000 jaar Geschiedenis der Nederlanden, Lisse, Rebo Productions, 1991, 487pp., gecart.band met stofwikkel, mooie staat, 21 Euro.
  852. JANSMA T.S., Tekst en uitleg. Historische opstellen aangeboden aan de schrijver bij zijn aftreden als hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam, Den Haag, Martinus Nijhoff, 1974, xxv + 262pp. + frontispice + buitentekstplaten, 24cm., goede staat [bevat 10 artikels met betrekking tot de geschiedenis van de Nederlanden in de 14-15-16e eeuw], N72895, 20 Euro.
  853. JANSSEN A.M.P.P., Visitationen des Landdekanates Susteren im 17. Jahrhundert / Visitaties van het landdekanaat Susteren in de 17de eeuw / Visitationes decanatus Susterensis, Geilenkirchen, Druckerei Gatzen, s.d., 242pp.with ills. + folding map out-of-text, 24cm., in the series "Schriftenereihe des Kreises Heinsberg" vol.4, softcover, 3 stamps (of which a small one at lower edges), else VG, [multilingual: German-Dutch-Latin], N69957, 20 Euro.
  854. JANSSEN DE LIMPENS K.J.Th., Geschiedkundig overzicht van het hertogdom Limburg en de landen van Overmaze, s.l., s.d., 65pp., 24cm., overdruk uit "Rechtsbronnen van het Hertogdom Limburg en de landen van Overmaze", in de reeks "Werken der Stichting tot Uitgaaf der Bronnen van het Oud-Vaderlandse Recht" nr.1, 12 Euro.
  855. JANSSEN Jos., Onze reliekenschat, Maastricht, Ernest Van Aelst, s.d., 224pp., geïll.met tekeningen van Harry Pieters, gesigneerd met opdracht door de auteur, 2 stempeltjes, goede staat, H69955, 25 Euro.
  856. JANSSENS Gustaaf, Brabant in het verweer. Loyale oppositie tegen Spanje's bewind in de Nederlanden van Alva tot Farnese (1567-1578), Kortrijk-Heule, UGA, 1989, 442pp.met buitentekstills. + [3] uitvouwbare stambomen, 24cm., stofwikkel, in de reeks "Anciens Pays et Assemblées d'Etas/Standen en Landen" nr.89, mooie staat, 50 Euro.
  857. JAPPE ALBERTS W. (uitg.), Stukken betreffende de geschillen tussen hertog Arnold van Gelre en Nijmegen (1458-1459), Utrecht, Kemink & zoon, 1952, 63pp., in de reeks "Werken uitgegeven door het Historische Genootschap" 3e serie nr.79, 13 Euro.
  858. JONGMANS S.H.M., Kroniek van St. Michiels Gestel, St. Michiels Gestel, St. Michaël, 1963, 50pp.geïll., 25cm., mooie staat, N73553, 17 Euro.
  859. JOOSTEN L.M.H., Katholieken & fascisme in Nederland (1920-1940), Utrecht, Hes, 1982, 457pp., 23cm., 15 Euro.
  860. JOOSTING J.G.C., De begrenzing van de rechtspraken der kerkelijke rechters onderling, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1912, xvi + 508pp., 25cm., orig.omslag (wat hersteld), onopengesneden, goede staat, in de reeks "Oud-Vaderlandsche rechtsbronnen. Bronnen voor de geschiedenis der kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht in de middeleeuwen" Derde afdeling Vierde deel, 37 Euro.
  861. JOOSTING J.G.Ch. (opgemaakt door), Inventaris van het Oud-Archief der Nijmeegsche Broederschappen, Nijmegen, F.E. Macdonald, 1891, xxviii + 615pp., gecart.band met linnen rug, klein stempeltje op bladsneden, tekst in mooie staat, 60 Euro.
  862. JORISSEN Theod., De eerste coalitie en de republiek der Vereenigde Nederlanden, Amsterdam, Koninklijke Academie der Wetenschappen / Van der Post, 1877, 175pp., 27cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, goede staat, N71915, 27 Euro.
  863. JOUSTRA Arendo & VAN VENETIË Erik, Ruud Lubbers - Manager in de politiek, Baarn, Anthos, 1990, 295pp., 6,5 Euro.
  864. JULIANA, Koninklijke woorden 1950 van H.M. Koningin Juliana, Amsterdam, Wereldbibliotheek, uit de reeks "Premieboeken voor de W.V.B.-leden" 1950 (31 dec.), 16pp., 6 Euro.
  865. JUSTE Théodore, Les Pays-Bas sous Philippe II (1565-1567), Bruxelles, Lebègue, s.d., 388pp., nouvelle édition, br.orig. (dos restauré), qqs.rousseurs, 50 Euro.
  866. KALFF G., Huiselijk en maatschappelijk leven van Amsterdam in de zeventiende eeuw, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, s.d. [+/-1906], 129pp.geïll.met 164 prenten, 42cm., rood linnen geïllustreerde uitgeversband (licht verkleurd, randen wat slijtage), goede staat, 50 Euro.
  867. KALSBEEK Huibrecht, Schooltandverzorging - een sociaal-tandheelkundig onderzoek bij recruten, Rotterdam, Bronder-Offset, 1972, 291pp.geïllustreerd met grafieken en tabellen, 23cm., Academisch proefschrift (Rijksuniversiteit te Utrecht, 1972), ["The school dental service in the Netherlands. A socio-dental study in military recruits", with a summary in english], 30 Euro.
  868. KANTERS G. S.C.J., La dévotion au Sacré-Coeur de Jésus dans les anciens Etats des Pays-Bas (12e-17e siècle) Supplément: Nouvelle série de documents de la Belgique et de la Hollande, Duculot, Gembloux, 1932, 91pp.avec 7 ills., br.orig., ex.bibl., 19cm., non coupé, 15 Euro.
  869. KANTERS G., De Godsvrucht tot het H.Hart van Jesus in de vroegere Staten der Nederlanden - II. Nieuwe geestelijke bloemengarve nagelezen op den akker onzer voorvaderen, Brugge, Beyaert, 1931, 160pp., onopengesneden, stempeltje, 20 Euro.
  870. KANTERS G., De Godsvrucht tot het H.Hart van Jesus in de vroegere Staten der Nederlanden - Bijvoegsel : nieuwe geestelijke bloemengarve nagelezen op den akker onzer voorvaderen, Brugge, Beyaert, 1931, 104pp., onopengesneden, stempeltje, 17 Euro.
  871. KANTERS G., De Godsvrucht tot het Heilig Hart van Jezus in de vroegere Staten der Nederlanden (XII-XVIIe eeuw), Brussel, Dewit, 1929, 364pp.geïll., 27 Euro.
  872. KAPTEIN Herman, De Hollandse textielnijverheid (1350-1600). Conjunctuur en continuïteit, Hilversum, Verloren, 1998, 288pp., 24cm., mooie staat, 25 Euro.
  873. KARSEBOOM Anthony Jan, Bijdrage tot de leer der voortdurende misdrijven, Amsterdam, G.Van Tyen en zonen, 1872, 84pp., 23cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Hoogeschool te Leiden, 1872, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  874. KARSTEN G., Het dialect van Drechterland - deel I (A-H), Purmerend, Muusses, 1931, xi + 207pp.+ 3 pp.stellingen + uitvouwbare kaart, 25cm., Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad van Doctor in de Letteren en wijsbegeerte aan de Universiteit van Amsterdam, 23 Euro.
  875. KARSTEN, GERT, 100 jaar Nederlandse Philologie - M.De Vries en zijn School, Leiden, Nederlandsche Uitgeversmaatschappij, 1949, 238pp.geïll., 16 Euro.
  876. KARTAWINATA Raden (vertaling), Reis van den kapitein Willem Ijsbrandszoon Bontekoe, uit het Nederlandsch in het Soendaasch overgebracht, Batavia, Landsdrukkerij, 1874, 91pp., 22cm., rug hersteld, tekst in het Soendaans, stempeltje, zeldzaam, 50 Euro.
  877. KASTEEL P., Abraham Kuyper, Kampen, Kok, 1938, x + 346pp., 26cm., originele omslag, onopengesneden, goede staat, N72103, 17 Euro.
  878. KEIJSER-SCHUURMAN W.E.S.L., Een bijzondere nalatenschap; meubeltekeningen in de albums van Matthias Soiron [in: Publications de la société historique et archéologique dans le Limbourg, deel 138 / Jaarboek '02], s.l., Limburgs geschied- en oudheidkundig genootschap, 2002, 224pp.rijkelijk geïll. in kleur en zw./w., 24cm., geïlL.omslag, mooie staat, N72320, 20 Euro.
  879. KEMP M., Geschiedenis van Limburg, Maastricht, Veldeke, 1946, 95pp., 19cm., gecart., 20 Euro.
  880. KEMP M., Limburgensia - beredeneerde bibliographie van boeken betrekking hebbende op Nederlandsch Limburg (eerste reeks), Maastricht, Veldeke, 1947, 176pp., 20cm., 23 Euro.
  881. KEMP M., Noodzakelijk pro memorie - De Limburgse Maaslanden in de geschiedenis der Nederlanden, Maastricht, Veldeke, 1941, 87pp., 24cm., 15 Euro.
  882. KEMP Mathias & JONAS Henri (ills.), De zeven broeders, Maastricht, Leiter-Nypels, 1921, [25]pp.versierd met houtsneden van Henri Jonas, 31cm., enkele stempeltjes, genummerde en beperkte oplage: ex.306/325 (één van de 25 exemplaren niet in de handel), licht gecart.en wat bevlekte omslag, herdruk uit de in 1916 verschenen bundel "Het Wijnroode Uur", 60 Euro.
  883. KEMP Mathias [ 1890-1964, Maastricht], De felle novene, Maastricht, Veldeke 1947, 222pp., bandteekening van Hub.Duys, 1e druk, gecart.band, mooie staat, 20 Euro.
  884. KEMP Mathias [ 1890-1964, Maastricht], Limburg in den Wereldbrand, Maastricht, uitgeverij "Veldeke", 1946, 96pp., rug wat hersteld, 16 Euro.
  885. KEMP Mathias, De vreemde vogel en andere gedichten, Maastricht, Schmitz, 1919, 42pp., 22cm., enkele stempeltjes, 1e druk, gedrukt op Van Gelder papier, 23 Euro.
  886. KEMP Mathias, Naar den uchtend. Een bundel verzen, Maastricht, Schmitz, 1917, 56pp., 20cm., enkele stempeltjes, 24 Euro.
  887. KEMP Mathias, Ravijnen. Verzen, Amsterdam, Van Munster, s.d., 118pp., 22cm., enkele stempeltjes, herziene herdruk van "Het wijnroode uur', "Naar den uchtend" en "De vreemde vogel", 20 Euro.
  888. KEMP Pierre, Limburgs sagenboek, Maastricht, Leiter-Nypels, 1968, 310pp., orig.omslag met stofwikkel, 20 Euro.
  889. KENIS Paul, Joos Pyn - een Groot-Nederlandsch martelaar (+ 17 september 1631), Borgerhout, Volksuniversiteit Herman van den Reeck, 1933, 24pp., 9 Euro.
  890. KERNKAMP G.W. (uitg.), Acta et Decreta Senatus - Vroedschapsresoluten en andere bescheiden betreffende de Utrechtse Academie : Eerste deel - tot april 1674, Utrecht, Broekhoff, 1936, xii + 548pp., uit de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie Nr.65, 30 Euro.
  891. KERNKAMP G.W. (uitg.), Acta et Decreta Senatus - Vroedschapsresoluten en andere bescheiden betreffende de Utrechtse Academie. Tweede deel: april 1674 - april 1766, Utrecht, Broekhoff, 1938, xi + 630pp., onopengesneden, 23cm., mooie staat, in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie Nr.68, 30 Euro.
  892. KERS Martin, Hollandboek - Fotografische impressies van Holland, Terra Zutphen, 1988, 144pp.rijkelijk geïll.met kleurenfotografie, linnen band met stofwikkel, 16 Euro.
  893. KERVYN DE LETTENHOVE baron, Les Huguenots et les Gueux - Etude historique sur vingt-cinq années du XVIe siècle (1560-1585) - Tome III. 1572-1576, Bruges, Beyaert-Storie, 1884, 644pp., belle reliure demi-cuir (plats marbrés, titre doré au dos), estampe, 23cm., [contient: IIIe partie: La France depuis la Saint-Barthélemy jusqu'à la mort de Charles IX (15762-1574) & Les Pays-Bas depuis le siège de Mons jusqu'au départ du duc d'Albe 1572-1573], 60 Euro.
  894. KERVYN DE LETTENHOVE baron, Les Huguenots et les Gueux - Etude historique sur vingt-cinq années du XVIe siècle (1560-1585) - Tome IV: 1576-1578, Bruges, Beyaert-Storie, 1884, 588pp., belle reliure demi-cuir (plats marbrés, titre doré au dos), estampe, 23cm., [contient: 5e partie: La France depuis la Paix de Monsieur jusqu'aux Etats de Blois (6 mai- 6 déc.1576, Les Pays-Bas depuis la mort de Requesens jusqu'à la Pacification de Gand (5 mars-8 nov.1576) & 6e partie: La France depuis les Etats de Blois jusqu'au duel des Mignons (6 déc.1576-1er février 1578), Les Pays-Bas depuis l'arrivée de don Juan jusqu'à la bataille de Gembloux (3 nov.1576-31 janv.1578)], 60 Euro.
  895. KERVYN DE LETTENHOVE baron, Les Huguenots et les Gueux - Etude historique sur vingt-cinq années du XVIe siècle (1560-1585) - Tome II. 1567-1572, Bruges, Beyaert-Storie, 1884, 616pp., belle reliure demi-cuir (plats marbrés, titre doré au dos), estampe, 23cm., [contient: IIe partie: La France depuis la conspiration de Meaux jusqu'à la Saint-Barthélem & Les Pays-Bas depuis l'arrivée du duc d'Albe jusqu'au siège de Mons 1567-1572], 60 Euro.
  896. KERVYN DE LETTENHOVE baron, Les Huguenots et les Gueux - Etude historique sur vingt-cinq années du XVIe siècle (1560-1585) - Tome V. 1578-1580, Bruges, Beyaert-Storie, 1885, 616pp., belle reliure demi-cuir (plats marbrés, titre doré au dos), estampe, 23cm., [contient: VIIe partie: La France depuis la fuite du duc d'Alençon jusqu'au traité de Nérac (14 févr.1578-28 février 1579) & Les Pays-Bas depuis la bataille de Gembloux jusqu'à la mort de don Juan (31 janvier- 1er octobre 1578), VIIIe partie: La France depuis la retour du duc d'Alençon jusqu'au traité de Fleix (27 janv.1579- 26 nov.1580) & Les Pays-Bas depuis la mort de don Juan jusqu'au traité du Plessis-lez-Tours (1er oct.1578- 19 sept.1580)]], 60 Euro.
  897. KERVYN DE LETTENHOVE baron, Les Huguenots et les Gueux - Etude historique sur vingt-cinq années du XVIe siècle (1560-1585) - Tome I : 1560-1567, Bruges, Beyaert-Storie, 1883, 511pp., belle reliure demi-cuir (plats marbrés, titre doré au dos), estampe, 23cm., [contient: Ie partie: La France depuis la conspiration d'Amboise jusqu'à la conspiration de Meaux & Les Pays-Bas depuis le départ de Philippe II jusqu'à la fin de régence de Marguerite de Parme (1560-1567)], 60 Euro.
  898. KESER Marianne, Lieve vrouwe, sij waert verheven Tsertoghenbossche. Een historisch verhaal, Heeswijk-Dinther, Esstede, 2000, 192pp. + grondplan, 22cm., gecart.band, mooie staat, R74494, 17 Euro.
  899. KESSELS-VAN DER HEIJDE Marina, Maastricht, Maestricht, Mestreech. De taalverhoudingen tussen Nederlands, Frans en Maastrichts in de negentiende eeuw, Hilversum, Verloren, 2002, 317pp.geïll., 25cm., in de reeks "Maaslandse monografieën" vol.65, gecart., 23 Euro.
  900. KIKKERT J.G., Geld, macht & eer. Willem I. Koning der Nederlanders en Belgen (1772 - 1843), Utrecht, Scheffers, 1995, 254pp.met buitentekstills., linnen band met stofwikkel, 24cm., mooie staat, 20 Euro.
  901. KLIJN Annemieke, Onze man uit Maastricht: Sjeng Tans (1912-1993). Een biografie, Nijmegen, Sun, 2001, 352pp.geïll., 23cm., mooie staat, N69416, 17 Euro.
  902. KLOEKE G.G., De Hollandsche expansie in de zestiende en zeventiende eeuw en haar weerspiegeling in de hedendaagsche Nederlandsche dialecten. Proeve eener historisch-dialect-geographische synthese, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1927, xv + 199pp. + los toegevoegd: 1 grote uitvouwbare kaart, 25cm., in de reeks "Noord- en Zuid-Nederlandsche dialectbibliotheek" deel II, enkele stempeltjes, luttele roestvlekjes, goede staat, T72324, 45 Euro.
  903. KLOEKE G.G., Het taallandschap van onze noordoostelijke provinciën, Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgevers maatschappij, 1955, 159pp.met 8 kaarten (losbladig bijgevoegd), 26cm., in de reeks "Verhandelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, afd.Letterkunde" nieuwe reeks deel LXII no.3, 23 Euro.
  904. KLÖNNE B.H., Onze voorouders volgens de theorie van Darwin en het Darwinisme van Winkler, 's-Hertogenbosch, Henri Bogaerts, 1869, 178pp.geïll.met gravures, orig.omslag (rug verstevigd), ex.bibl. (stempeltje), zeldzaam, [Vroege studie over het Darwinisme, o.m. in Nederland], 150 Euro.
  905. KLOOS J., Noordwijk in de loop der eeuwen, Noordwijk, A.Dorsman, 1928, 442pp.met 94 ills.+ uitvouwbare kaart en platte grond, linnen uitgeversband, 28cm., stempeltje op voorpagina, goede staat, 120 Euro.
  906. KLOOS W.B., Het Nationaal Plan - proeve eener beschrijving der planologische ontwikkelingsmogelijkheden voor Nederland, Alphen aan den Rijn, Samsom, 1939, 294pp.met enige grafieken, 20 Euro.
  907. KLOS P.J. S.S.S., De Vrouwe van alle volkeren die eens Maria was. Medeverlosseres, middelares, voorspreekster, [Amsterdam], 1993, 112pp., in-4, 20 Euro.
  908. KNOL, H.D.M. (m.m.v.J.Rutgers), Beginselen van het privaatrecht [Nederland] - 2 vol., 's-Gravenhage, Uitgeversmij. v/h G.Delwel 1958-'60, (vii) + 473 + vii + 423pp., 11 (vol.II) & 12 (vol.I) herziene druk, linnen band, mooie staat, 25 Euro.
  909. KNUTTEL G., Fakkeldragers van de Nederlandsche schilderkunst ; Van Eyck, Bruegel, Rubens, Rembrandt, Vermeer, Van Gogh, Antwerpen, De Sikkel, 1947, 187pp.geïll., in de reeks "Maerlantbibliotheek" band XIX, met geïll.stofwikkel, 18 Euro.
  910. KNUTTEL J.A.N., Het geestelijk lied in de Nederlanden voor de kerkhervorming, Groningen / Amsterdam, Bouma's boekhuis / Bert Hagen, 1974, xv + 543pp., 23cm., herdruk van de Rotterdam-uitgave (1906), linnen band, enkele stempeltjes, mooie staat, R69225, 23 Euro.
  911. KNUVELDER Gerard, De mythe Nederland. Beschouwingen over het nationaal en koloniaal vraagstuk, Hilversum, Brand, 1932, 222pp.geïll., 22cm., originele omslag, luttele roestvlekjes, goede staat, N73873, 15 Euro.
  912. KNUVELDER Gerard, Het rampjaar 1830, Hilversum, Paul Brand, 1930, 136pp., gebroch., enkele roestplekjes, goede staat, 16 Euro.
  913. KNUVELDER Gerard, Vernieuwing van staatsbestel - Essay over de revolutie van rechts en de katholieke staatsleer, Hilversum, Paul Brand 1934, 179pp., 22,5 Euro.
  914. KNUVELDER Louis, Arnold Meijer. Leven en karakter. Een korte schets, 's-Gravenhage, De Veste, s.d., 79pp.met buitentekstills., 23cm., 60 Euro.
  915. KOCH Matthias (& NUIJENS W.J.F., uit het hoogduitsch overgezet door), Onderzoek naar de oorzaken der Nederlandsche omwenteling in de XVIe eeuw - Eene weerlegging der geschiedvoorstelling van John Lothrop Motley in zijne "Opkomst van de Nederlandsche Republiek", Amsterdam, Van Langenhuysen, 1862, viii + 244pp., moderne linnen band (orig.omslag deels opgenomen), stempeltje, 23cm., goede staat (interieur en tekst in mooie staat), 45 Euro.
  916. KOCH Matthias (& NUIJENS W.J.F., uit het hoogduitsch overgezet door), Onderzoek naar de oorzaken der Nederlandsche omwenteling in de XVIe eeuw - Eene weerlegging der geschiedvoorstelling van John Lothrop Motley in zijne "Opkomst van de Nederlandsche Republiek", Amsterdam, Van Langenhuysen, 1862, viii + 244pp., orig.omslag (rug verstevigd), stempeltje, 40 Euro.
  917. KOEKHOVEN F., Criminationum ab illustrissimo C.J.M. Bottemanne episcopo harlemensi contra F. Koekhoven sacerdotum, Romam delatarum certa enumeratio, brevisque refutatio. Litterae ad eminentiam suam, Sacrae Congregationis Propagandae Fidei cardinalem, praefectum eminentissimum dominum Ledochowski, Monasterii ab Mosam, 1894, 15pp., [tekst in latijn], stempeltje, 15 Euro.
  918. KOERPERICH Richard, Les lois sur la mainmorte dans les Pays-Bas catholiques. Etude sur l'édit du 15 septembre 1753, ses précédents et son exécution, Louvain, Smeesters, 1922, xv + 287pp., 24cm., dans la série "Universitas Catholica Lovaniensis. Dissertationes ad gradum magistri in Facultate Theologica consequendum conscriptae" Series 2 Tomus 11, signé avec dédicace par l'auteur, relié en couverture cart. (dos en cuir avec titre et fleurons dorés, feuilles de garde marbrées), bel état, [texte en français], J74376, 50 Euro.
  919. KOERPERICH Richard, Les lois sur la mainmorte dans les Pays-Bas catholiques. Etude sur l'édit du 15 septembre 1753, ses précédents et son exécution, Louvain, Smeesters, 1922, xv + 287pp., 24cm., dans la série "Universitas Catholica Lovaniensis. Dissertationes ad gradum magistri in Facultate Theologica consequendum conscriptae" Series 2 Tomus 11, signé avec dédicace par l'auteur, br.orig., non coupé, petite déchirure restaurée dans la couverture, sinon en bel état, [texte en français], J74386, 40 Euro.
  920. KOERPERICH Richard, Les lois sur la mainmorte dans les Pays-Bas catholiques. Etude sur l'édit du 15 septembre 1753, ses précédents et son exécution, Louvain, Smeesters, 1922, xv + 287pp., 24cm., dans la série "Universitas Catholica Lovaniensis. Dissertationes ad gradum magistri in Facultate Theologica consequendum conscriptae" Series 2 Tomus 11, br.orig., non coupé, bon état, [texte en français], J74375, 30 Euro.
  921. KOLDEWEIJ A.M., Der gude Sente Servas. De Servatiuslegende en de Servatiana: een onderzoek naar de beeldvorming rond een heilige in de middeleeuwen. De geschiedenis van de Kerkschat van het Sint-Servaaskapittel te Maastricht, deel 1, Assen-Maastricht, Van Gorcum, 1985, xiii + 356pp.geïll., 26cm., in de reeks "Maaslandse Monografieën (groot formaat), linnen band, 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), zoniet in mooie staat, N70465, 25 Euro.
  922. KOLFSCHOTEN C. (S.J.), Canisius en de andersdenkenden, 's Hertogenbosch, Mariënburg, 1925, 16pp., publicatie nr.107 van het "Geert-Groote-Genootschap", 7,5 Euro.
  923. KOLKHUIS TANKE Johannes Antonius, Dr. E.J.B. Schonck (1745-1821). Een bijdrage tot de studie van het literaire leven in Nederland op het einde van de achttiende eeuw, Nijmegen, Janssen, 1963, 208pp. + 16 buitentekstplaten + toegevoegd: 3pp.stellingen, 25cm., goede staat, [doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit te Nijmegen, promotor: Prof. W.J.M.A. Asselbergs], T72565, 25 Euro.
  924. KOLLEWIJN A.M. & M.J., Geschiedenis van Nederland (voor school, huis en studie) [4 delen], Arnhem-Nijmegen, Cohen, s.d. [+/- 1900], 4 volumes (compleet): 501 + 575 + 512 + ix,443pp.met illustraties & uitvouwbare platen, geïllustreerde linnen banden, stempeltje op voorpagina, mooie staat, 100 Euro.
  925. KOOIJMANS Luuc, Liefde in opdracht. Het hofleven van Willem Frederik van Nassau, Amsterdam, Bert Bakker, 2000, 332pp.met ills., 22cm., mooie staat, 20 Euro.
  926. KOOLE R.A., Van Bastille tot Binnenhof. De Franse Revolutie en haar invloed op de Nederlandse politieke partijen, Houten, Fibula, 1989, 199pp., 22cm., 12 Euro.
  927. KOORN Florence W.J., Begijnhoven in Holland en Zeeland gedurende de middeleeuwen, Assen, Van Gorcum, 1981, vi + 250pp.geïll., 24cm., in de reeks "Van Gorcum's historische bibliotheek" vol.97, enkele stempeltjes, goede staat, 20 Euro.
  928. KOSSMAN, Eender en anders - De evenwijdigheid van de Belgische en Nederlandse geschiedenis na 1830 - Redevoering uitgesproken door -- ter gelegenheid van de Algemene Ledendag van De Orde van den Prince Brugge 25 september 1982, s.l., De Orde van den Prince, 1982, 31pp., 6 Euro.
  929. KOSSMANN Ernst H., Een tuchteloos probleem. De natie in de Nederlanden, Leuven, Davidsfonds, 1994, 111pp., 21cm., gecart., mooie sttat, 17 Euro.
  930. KOSTER Frank, Studenten van proletariaat tot praatgroep. Een verhaal over de Nijmeegse studentenbeweging tussen 1970 en 1976, vooral over de socialistiese studentenbond politikologie, Nijmegen, Frank Koster, 1979, 484pp.geïll., softcover, 22cm., mooie staat, 20 Euro.
  931. KOYEN Milo O.Praem., Het 'Proprium Praemonstratense' van Alipius Van Veen, Averbode, 1956, pp.277-292, overdruk uit "Analecta Praemonstratensia" vol.32 (1956), 8 Euro.
  932. KRÄMER G. & BALLINTIJN G., De meidagen van 1940 op oorlogsreportage in Nederland, Enschede, Van der Loeff, 1945, 80pp.+ 21pp.buitentekstills., stempeltje, 15 Euro.
  933. KRAMERS Coen Thz. (& STEGER A.M.A.A., inleiding), Sedert 1929..., Schiebroek, Vox Romana, s.d.[+/-1929], 128pp., wat roest, mooie staat, 15 Euro.
  934. Kreukels L.H.M., Mijnarbeid: volgzaamheid en strijdbaarheid. Geschiedenis van de arbeidsverhoudingen in de Nederlandse steenkoolmijnen (1900-1940), Assen, Van Gorcum, 1986, xlv + 600pp.geïll., 23cm., in de reeks "Maaslandse Monografieën", enkele stempeltjes, mooie staat, N70696, 20 Euro.
  935. KRIJN Jos., De katakomben van Valkenburg, als een apologie van het Roomsche geloof, Antwerpen, Kiliaan, 1912, 56pp.geïll., 21cm., in het tijdschrift "Verhandelingen van de Algemeene Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbreiding" jg.14 nr.9, N68628, 17 Euro.
  936. KRINGS, Wilfried, Wertung und umwertung von allmenden im Rhein-Maas-Gebiet vom Spättmittelalter bis zur Mitte des 19.Jahrhunderts - Eine historisch-sozialgeographische Studie, Assen, Van Gorcum 1976 geïll. met 11 fig., XXII + 107pp., linen cover with dustwrapper, in the series "Maaslandse Monografieën" vol.20, 18 Euro.
  937. KROMHOUT Bas, Fout geboren. Het verhaal van kinderen van foute ouders, Amsterdam / Antwerpen, Contact, 2004, 213pp.geïll., 20cm., 20 Euro.
  938. KRONENBURG J.A.F. C.SS.R., De HH. martelaren van Gorcum, Amsterdam, Bekker, 1917, vii + 138pp., frontispice in kleur, 4e druk, stempeltje, luttele roestvlekjes, zoniet in goede staat, R72671, 20 Euro.
  939. KRONENBURG J.A.F. C.SS.R., De HH. martelaren van Gorcum, Amsterdam, Bekker, 1917, vii + 138pp., frontispice in kleur, 4e druk, linnen band, enkele stempeltjes, luttele roestvlekjes, zoniet in goede staat, R72564, 20 Euro.
  940. KRONENBURG J.A.F. C.ss.R., Maria's feestkring in Nederland - Overzicht van het ontstaan en de ontwikkeling der Mariafeesten in ons vaderland [getrokken uit "Maria's heerlijkheid in Nederland"], Amsterdam, De R.K.Boek-centrale, 1919, 248pp., linnen band met goudopdruk, 24cm., goede staat, 35 Euro.
  941. KRONENBURG J.A.F. C.SS.R., Maria's heerlijkheid in Nederland - geschiedkundige schets van de vereering der H.Maagd in ons vaderland, van de vroegste tijden tot op onze dagen [8 volumes], Amsterdam, Bekker, 1904-1914, 8 delen: 206 + 431 + 534 + 476 + 701 + 555 + 468 + 584pp.met buitentekstillustraties, linnen banden met goudopdruk (enkele ruggen licht beschadigd, zwakke binding van enkele pagina's), 23cm., goed, 150 Euro.
  942. KRONENBURG père C.SS.R., L'apôtre des lépreux du Surinam ; le vénérable Pierre Donders de la Congrégation du Très Saint Rédempteur (1809-1887), Bruxelles/ Louvain, Couvent des Rédemptoristes/ Librairie saint Alphonse, 1927, 340pp.+ frontispice (portrait), reliure cart.avec dos en cuir (charnière restaurée), 21cm., intérieur en bel état, 27 Euro.
  943. KROP G.K., Concertgebouworkest in diamant 1888-1948, Amsterdam, Van Munster's uitgevers-mij., 1948, 102pp.+ buitentekstills., linnen band met stofwikkel, 15 Euro.
  944. KRUIJF Ernst Frederik, De opkomst der Gallicaansche kerk, Utrecht, Kemink & zoon, 1877, [Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad in de Godgeleerdheid aan de Hoogeschool te Utrecht..., 29 Juni 1877], x + 276pp., ingebonden in linnen band, orig.omslag bewaard, stempeltje, goede staat, 45 Euro.
  945. KUIPER G.J.M., Huis en klooster St.Antonius te Albergen, s.l., 1959, 221pp. + 2pp.theses, 24cm., Academisch proefschrift (R.-K.Universiteit te Nijmegen, 1959 promotor: prof.R.R. Post], 25 Euro.
  946. KUYPER A. Dr., Het vergrijp der zeventien ouderlingen - Memorie van den Amsterdamschen Kerkeraad der Nederduitsch Hervormde gemeente, in zake het adres van de hh.G.Kuiper c.s. voor de kerkeraad gesteld door dr.A.Kuyper, Amsterdam, H.De Hoogh, 1872, 144pp., gebonden in gecart.band (linnen rug), goede staat, 37 Euro.
  947. KUYPER A., Parlementaire redevoeringen [4 delen] I.Kameradviezen & II-IV.Ministerieele redevoeringen Tweede kamer 1-2-3, Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 4 delen (volledig): 715 + 684 + 465 + 1010 pp., halflederen banden (goudopdruk op ruggen), goede staat, 100 Euro.
  948. KUYPERS Jehan, Lieve Vrouwkes van Brabant of eenen krans van Maria-legenden, Maastricht, Ernest Van Aelst, 1940, 147pp.geïllustreerd met pentekeningen van Jan Hul, tweekleurendruk (rood-zwart), 2 stempeltjes, 15 Euro.
  949. LACROIX Albert & VAN MEENEN François, Notices historique et bibliographique sur Philippe de Marnix, Bruxelles, François Van Meenen, 1858, 117pp.+ frontispice (portrait), br.orig., 22cm., 40 Euro.
  950. LAFORET N.J., Les martyrs de Gorcum, Louvain, Peeters, 1867, xvi + 248pp.+ 4 planches hors-texte (portraits), reliure cart. (dos en cuir rouge avec titre et faux-nerfs dorés), feuilles de garde marbrées, 18cm., peu de rousseurs, bon état, peu commun, 70 Euro.
  951. LAGERWEY E., Geschiedenis der gemeente van de heilige Gertrudis te Utrecht, Utrecht, De Ploeg, 1932, 65pp.rijkelijk geïll., orig.omslag, 13 Euro.
  952. LAMBERMOND C.H. O.P., De Dominicanen te Leeuwarden 1245-1945, s.l., s.d. [+/-1945], 107pp.+ enige buitentekstills., in de reeks "Frisia Catholica", stempeltje, 17 Euro.
  953. LAMBOOIJ Th., Land en volk van Friesland, Dokkum, Fa.J.Kamminga, 1948, 142pp.+ enige buitentekstills., in de reeks "Frisia Catholica" vol.VII, 21cm., ex.bib., goede staat, 23 Euro.
  954. LAMBRECHT D. (ed.), Lopen rechsthistorisch onderzoek (Handelingen van het tiende Belgisch-Nederlands rechtshistorisch colloquium), Brussel, Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België, 1990, 225pp., in de reeks "Iuris Scripta Historica" vol.III, 26cm., mooie staat, 27 Euro.
  955. LAMMERTSE J., Wat de Hervorming bracht, Utrecht, Het Spectrum, 1938, 111pp., uit de reeks "Schijnwerpers" nr.22, enkele roestvlekjes, goede staat, 10 Euro.
  956. LAMPEN Willibrordus O.F.M., De martelaren van Alkmaar en hun tijd, Alkmaar, Noord-Hollandsch Dagblad, 1922, 58pp.geïll., lederen band met goudopdruk, goede staat, 21 Euro.
  957. LANGEVELD Herman, Dit leven van krachtig handelen: Hendrikus Colijn (1869-1944). Deel I: 1869-1933, s.l., Balans, 1998, 480pp. + buitentekstplaten, 23cm., linnen band, stofwikkel, mooie staat, N73863, 25 Euro.
  958. LANGEVELD L.A., Land- en waterwegen der Romeinen, voornamelijk in de Maas-, Waal- en Rijndelta omstreeks het begin onzer jaartelling. Historisch-geografische schets, Den Haag, Van Stockum, 1930, 68pp.+ uitvouwbare kaart en enkele buitentekstills., enkele vochtvlekjes, 25cm., rug hersteld, 20 Euro.
  959. LANS J.A. (bestuurder), Sint-Gregorius-blad - Tijdschrift tot bevordering van kerkelijke toonkunst ; volledig van 1888 (jg.XIII) tot en met 1893 (jg.XVIII), Haarlem, Sint Jacobs-Godshuis 1888-1893, samen +/- 450pp., samen ingebonden in gecart.band, lichte gebruiksslijtage maar mooie staat, 62 Euro.
  960. LANS M.J.A., Het leven van pater Bernard - priester van de Congregatie des allerheiligsten Verlossers - Doctor in de H.Godgeleerdheid, Maastricht, St.Paulus-Vereeniging, 1884, xii + 388pp.+ 1 portret, gecart.band met linnen rug, "Volksuitgave door den schrijver herzien", gebruiksslijtage, behoorlijke staat, 25 Euro.
  961. LANS M.J.A., Het leven van pater Bernard - priester van de Congregatie des allerheiligsten Verlossers - Doctor in de H.Godgeleerdheid, Zwolle, P.J.Van Spijk, 1877, (viii +) 407pp.+ 1 portret, gecart.band met lederen rug (lichte slijtage), goede staat, 34 Euro.
  962. LANS Michel, Pater Joannes Baptista Lans 1808-1886 ; een stukje geschiedenis uit het kerkelijk leven der 19 eeuw (nagelaten handschrift bewerkt en voltooid door J.Bogaerts), 's-Hertogenbosch, G.Mosmans 1911, 219pp., gecart.band, mooie staat, 40 Euro.
  963. LANS, M.J.A., Vie de R.P.Bernard (traduite du néerlandais), Yournai/Paris/Leipzig, Casterman/ Libr. Internationale Catholique/ Kittler 1882, 376pp.+ 1 portrait, couv.cart., dos en cuir, estampe, bel état, 45 Euro.
  964. LECLER Joseph, Histoire de la tolérance au siècle de la réforme [2 vols.], Paris, Aubier/ Montaigne, 1955, complet en 2 vols.: 403 + 459pp., 23cm., br.orig., dans la série "Théologie. Etudes publiées sous la direction de la faculté de théologie S.J. de Lyon-Fourvière" vol. 31, signé par le propriétaire précédent sur page de titre, bon état, 40 Euro.
  965. LECLERCQ W.L., Noord-en Midden-Limburg, s.l., Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond A.M.W.B., 1949, 86pp.met ills. van Han Alta en foto's van Jan Van Eyck en de auteur + kaart, uit de reeks "Nederland ons aller tuin", 10 Euro.
  966. LEENDERTSE M.J. (red.) (BEELAERTS VAN BLOKLAND F., inl.), Trouw aan Oranje! Nederland en Oranje, één in verleden, heden en toekomst, Amsterdam, Meulenhoff, 1934, 294pp. + frontispice + buitentekstplaten, 27cm., linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, [verschenen ter gelegenheid van de 25e verjaardag van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana (30 april 1934)], N72622, 25 Euro.
  967. LEENDERTSE M.J. (red.) (FOCK D., inl.), De hechte band tusschen vorstenhuis en vaderland (samengesteld ter gelegenheid van den vijfenvijftigsten jaardag van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina - 1935), Amsterdam, Scheltens & Giltay, 1935, 316pp. + frontispice + buitentekstplaten, 29cm., linnen band (met bandtekening van Lion Cachet), stempeltje, goede staat, N72633, 20 Euro.
  968. LEENEN, J., Een Limburgse en Nederlandse uitspraakregel, Antwerpen, De Sikkel, 1954, 24pp., overdruk uit "Taal en Tongval" VI Nr.1, 9 Euro.
  969. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1950 dl.42 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1950, 160pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, goede staat, 23 Euro.
  970. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1951 dl.43 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1951, 159pp.+ enige buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  971. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1952 dl.44 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1952, 156pp.+ enige buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  972. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1953 dl.45 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1953, 191pp.+ enige buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  973. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1954 dl.46 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1954, 184pp.geïll.+ enige buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  974. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1957 dl.49 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1957, 168pp.+ enige buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  975. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1958 dl.50 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1958, 208pp.+ enige buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  976. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1959 dl.51 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1959, 156pp.+ enige buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  977. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1960 dl.52 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1960, 184pp.+ enige buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  978. LEIDEN, Leids Jaarboekje 1961 dl.53 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1961, 164pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, goede staat, 17 Euro.
  979. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1927-1928 dl.21 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland), Leiden, Mulder & zoon, 1928, XCIX + 104pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, gecart.band (scharnieren hersteld), 25 Euro.
  980. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1938 dl.30 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland), Leiden, Mulder & zoon, 1938, 227pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, 25 Euro.
  981. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1942 dl.34 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland), Leiden, Mulder & zoon, 1942, 228pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, gecart.band, 25 Euro.
  982. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1943 dl.35 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland), Leiden, Mulder & zoon, 1943, 195pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, gecart.band, 25 Euro.
  983. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1944 dl.36 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland), Leiden, Mulder & zoon, 1944, 220pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, gecart.band, 25 Euro.
  984. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1945 dl.37 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland), Leiden, Mulder & zoon, 1945, 217pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, gecart.band, 25 Euro.
  985. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1946 dl.38 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1946, 200pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, goede staat, 25 Euro.
  986. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1947 dl.39 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1947, 160pp.geïll.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, goede staat, 25 Euro.
  987. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1948 dl.40 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1948, 159pp.+ enige buitentekstills. Waarvan 1 uitvouwbaar plan, wat roestplekjes, goede staat, 25 Euro.
  988. LEIDEN, Leidsch Jaarboekje 1949 dl.41 (Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken), Leiden, Vereeniging "Oud leiden", 1949, 144pp.+ enige buitentekstills., wat roestplekjes, goede staat, 23 Euro.
  989. LEIDEN, Register op de Jaarboekjes voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland 1904-1948, Leiden, Vereeniging "Oud-Leiden", 1948, 77pp., orig.omslag, goede staat, 15 Euro.
  990. LEIDEN, Register op de Jaarboekjes voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland 1904-1958, Leiden, Vereeniging "Oud-Leiden", 1958, 71pp., orig.omslag, goede staat, 17 Euro.
  991. LEMAIRE R., De romaanse bouwkunst in de Nederlanden, Leuven, Davidsfonds 1954, 276pp.geïll.+ 61pp.buitentekstills. & enkele uitslaande platen, onopengesneden, 14 Euro.
  992. LEMMENS Gerard & HERBEGHS Leo, Maria in Limburg. Sprakeloze vertellingen, s.l., Corrie Zelen, 1978, 71pp., 20cm., 2 stempeltjes, goed, R73300, 10 Euro.
  993. LENSHOEK Egbert Petrus, Het strafproces bij de landmacht, Leiden, Somerwil, 1886, [viii] + 111pp., 23cm., onopengesneden, stempeltje, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1886, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  994. LEOPOLD J.H., Gedichten [6 vols.in 7 banden], Amsterdam/ Oxford/ New York, Noord-Hollandsche Uitgevers Maatschappij, 1983, 6 vols.in 7 banden: I. Gedichten I. De tijdens het leven van de dichter gepubliceerde poëzie. Deel 1: Teksten: 208pp., II. Deel 2: Apparaat en commentaar: xxxxvi + 297pp., III. Gedichten uit de nalatenschap. Deel 1: De gedichten voorafgegaan door editie-technische commentaar: ix + 258pp., IV. Deel 2: Genetisch-interpretatief commentaar: 258pp., V. Gedichten II. Nagelaten poëzie. Deel 1: Teksten: 378pp., VIa en b. Deel 2: Apparaat en commentaar: lxii + 758pp.met buitentekstills., 26cm., zachte kaft met stofwikkel, in de reeks "Monumenta Literaria Neerlandica" vol.2, mooie staat, 140 Euro.
  995. LESCRAUWAET, J.F., De liturgische beweging onder de Nederlandse hervormden in oecumenisch perspectief - een fenomenologische en kritische studie, Bussum, Paul Brand, 1957, 257pp., Academisch Proefschrift ter verkrijging van de graad van Doctor in de Heilige Godgeleerdheid aan de Katholieke Universiteit Nijmegen - febr.1957, promotor: Prof.Dr.W.H.Van de Pol, 20 Euro.
  996. LEVINUS AMMONIUS O.Cart. (PIL Albert, ed.), Vijf brieven van Levinus Ammonius, kartuizer, aan Johannes de Molendino, kannunik te Doornik (1522-1525), Doornik, 1971, pp.157-176., 25cm., overdruk uit "Horae Tornacenses", mooie staat, [inleiding in het Nederlands, brieven in het Latijn], R74780, 8 Euro.
  997. LIEBAERS Herman, Hélène Swarths Zuidnederlandse jaren, Gent, 1964, 239pp., 25cm., onopengesneden, publicatie van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde 6e reeks nr.92, mooie staat, 20 Euro.
  998. LIEFTINCK G.I., Codicum in finibus Belgarum ante annum 1550 conscriptorum qui in bibliotheca universitatis asservantur, Pars I: Codices 168-360 Societatis cui nomen Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde, Lugduni Batavorum (Leiden), Brill, 1948, xxii + 236pp., in the series "Bibliotheca Universitatis Leidensis. Codices Manuscripti, V", 30 Euro.
  999. LIEFTINCK P. (samenstelling), Overzicht van de ontwikkeling der handelspolitiek van het Koninkrijk der Nederlanden van 1923 tot en met 1938, Haarlem, Erven F.Bohn, 1939, xv + 178pp., publicatie van het "Nederlandsch Economisch Instituut" nr.28, orig.omslag, enkele stempeltjes, goede staat, 20 Euro.
  1000. LIEVENS Robrecht, Jordanus van Quedlinburg in de Nederlanden - Een onderzoek van de handschriften, Gent, Secretarie der Academie, 1958, xix + 406pp.+ 7pp.buitentekstills., in "Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde" reeks VI nr.82, onopengesneden, mooie staat, 40 Euro.
  1001. LIGTENBERG Raphael O.F.M., Die Romanische Steinplastik in den Nördlichen Niederlanden - Band I: Die Reliefplastik und der Bauornamentik erster Teil, Haag, Martinus Nijhoff, 1918, 1st part (all published): x + 140pp.+ 27 plates out-of-text (with 74 figures), cloth, 27cm., few foxing, VG, 70 Euro.
  1002. LIGTHART C.J. S.J., De Nederlandse Jezuietengeneraal Jan Philip Roothaan (Amsterdam 23-11-1785 - +Rome 8-5-1853) Een antwoord op de vraag: "Wat is een Jezuiet" ?, Nijmegen, Dekker & Van de Vegt, 1972, 290pp.+ 16pp.buitentekstills., 17 Euro.
  1003. LINDEMAN L., I: Het nationalisme van de N.S.B. Een documentatie over het tijdvak einde 1931-zomer 1939, II: Het socialisme van de N.S.B. Een documentatie over het tijdvak einde 1931-zomer 1940 [volledig in 2 vols.], Leiden, Nenasu, s.d., volledig in 2 vols.: 361 + 331pp.met buitentekstills., 25cm., linnen band, met stempel op de twee voorbladen van elk volume met de tekst "Der Reichskommissar für die besetzten niederländischen Gebiete", deel I: derde druk, deel II: eerste druk?, 100 Euro.
  1004. LISSENS R.F., Benamingen van onze letterkunde in encyclopedieën en literaire lexicons, Gent, Secretariaat der Academie, 1962, 45pp., 25cm., T68865, 12 Euro.
  1005. LOHMAN Louis Bothenius, Opmerkingen over de wet van 8 november 1815, Staatsblad no.51, Groningen, Huber, 1886, [viii] + 54pp., 23cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit Groningen, 1886, Doctoral dissertation], 25 Euro.
  1006. LOOPSTRA Jan Johannes, De assibilatie in de Oudfriese oorkonden, Haarlem, Tjeenk Willink, 1935, xiii + 148pp.+ 4pp.stellingen, Academisch proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Universiteit van Amsterdam 1935, 24cm., 20 Euro.
  1007. LOOSJES Cornelis, Bijdrage tot de studie van de criminaliteit der vrouw, Haarlem, De Erven Loosjes, 1894, xvi + 244pp.+ enkele uitvouwbare tabellen & 3pp.stellingen, 24cm., rug hersteld, stempeltje, Academisch proefschrift [Universiteit van Amsterdam, 1894, Doctoral dissertation], 60 Euro.
  1008. LOURDAUX Willem & HAVERALS Marcel, Bibliotheca Vallis Sancti Martini in Lovanio. Bijdrage tot de studie van het geestesleven in de Nederlanden (15de-18de eeuw) / A contribution to the study of intellectual life in the Netherlands [complete in 2 vols.], Leuven, Universitaire Pers Leuven, 1978-1982, complete in 2 vols.: lxxiv,862pp. + viii,510pp. + 88 buitentekstplaten, 25cm., in de reeks "Symbolae Facultatis Litterarum et Philosophiae Lovaniensis" Series A vol.8, linnen banden, mooie staat, [tekst volledig in het Nederlands / text only in Dutch; bevat: I: De bewaarde handschriften / The surviving manuscripts; II: De geschiedenis van de bibliotheek en de evolutie van haar inhoud / The history of the library and of its contents], B74655, 100 Euro.
  1009. LUCIUS pater O.F.M.Cap., Bij Moeder Maria in Handel - troosteres van de bedroefden en toevlucht van de zondaars. Bedevaartboekje, Uden, 1939, 64pp., 12cm., 12 Euro.
  1010. LUGT Frits, Mit Rembrandt in Amsterdam - Die Darstellung Rembrandts von Amsterdamer Stadtbilde und von der unmittelbaren landschaftlichen Umgebung - mit einem Zusatz über einige in Utrecht und Gelderland entstandene Zeichnungen (nach der hollandischen Ausgabe von Frits Lugt, deutsch von Erich Lange), Berlin, Bruno Cassirer 1920, viii + 184pp. + out of text : 118 ills. & some maps & 1 map (50x80cm.), linen cover, VG, 62 Euro.
  1011. LUKKENAER P. (inl. & aantek.), Mirakelboeck Onser Liever Vrouwen t' Amersfoort, Amersfoort, Het Onze Lieve Vrouwe Gilde, 1946, xii + 87pp., 24cm., 18 Euro.
  1012. LUTTENBERG G., Proeve van onderzoek omtrent het Armwezen in ons vaderland, en naar de meest doeltreffende middelen die verder ter verbetering van het lot der armen zouden kunnen aangewend worden, Zwolle, Tjeenk-Willink, 1841, [xx +] 173pp., 2e druk, orig.omslag (rug hersteld, enkele hoekjes afgebroken), enkele stemepltjes, goede staat, 75 Euro.
  1013. LYNA Frederik, Door Noord-Europa in het begin der XVIIIe eeuw (uit het dagboek van een Hollandschen avonturier), Antwerpen, Ruquoy, Delagarde & Van Uffelen, 1925, 43pp., 26cm., overdruk uit den "Vlaamschen Gids" jg.13, 15 Euro.
  1014. M.J.W., Recherches sur l'ancienne avouerie de la ville de Ruremonde et sur les familles de Vlodorp et de Cortenbach qui jadis furent investies de cette charge héréditaire, Gand, Gyselynck, 1855, 96pp., br.orig., 23cm., bel état, 50 Euro.
  1015. MAAS Chris (ed.), Illustre Lieve Vrouwe Broederschap 's-Hertogenbosch Codex 73 tomus II, Amsterdam, Vereniging voor Nederlandse Muziekgeschiedenis, 1971, xx + 179pp., herbonden in halflinnen band, cm., mooie staat, in de reeks "Monumenta Musica Neerlandica" VIII-2, [bevat publicatie van een serie van 16 meerstemmige Magnificat-composities...], [bilingual: Nederlands-English], 40 Euro.
  1016. MAAS W.J.M., De dijkwet van 1810 - een algemene bijdragenwet in de Franse tijd, Rotterdam/ 's Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1963, 155pp.+ 1 kaart, Academisch proefschrift, mooie staat, 23 Euro.
  1017. MACHEN C.H., Warmond voorheen en thans - Deel I: De ruïne van Warmond of wel de geschiedenis der oude Sint-Matthijskerk, Leiden, De Bink & zoon, 1927, 163pp.met afbeeldingen naar oude prenten en teekeningen van Alexis Machen, enkele roestplekjes, 25cm., geïll. gecart.band (plakkertje op rug), goed, 30 Euro.
  1018. MACKEN Raymond O.F.M., Medieval philosophers of the former low countries. Bio-bibliography and catalogue. Part I. Part II [complete in 2 vols.], Leuven, Editions Medieval Philosophers of the Former Low Countries, 1997, complete in 2 vols.: together xxiv + 940pp. + 87 plates out-of-text, 24cm., in the series, softcover, VG, ISBN 90-803532-2-1, 100 Euro.
  1019. MACLER Frederic, Quatre conférences sur l'Arménie faites en Hollande, suivies d'une note sur la Hollande et les Arméniens, Paris, Adrien-Maisonneuve, 1932, 194pp., br.orig., 19cm., qqs.cachets, bon état, X60271, 50 Euro.
  1020. MADER Franz Friedrich, Geistige und religiöse Probleme des Zeitalters der Glaubenskämpfe in den Niederlanden und am Niederrhein, Bonn, 1963, 61pp., 29cm., [Niederschrift über die Tagung der Arbeitsgemeinschaft für Westdeutsche Landes- und Volksforschung (Bonn) in Schleiden (Eifel) vom 29.April bis 1.Mai 1963], 23 Euro.
  1021. MAENEN A.J.Fr., Petrus Regout (1801-1878). Een bijdrage tot de sociaal-economische geschiedenis van Maastricht, Nijmegen, Centrale drukkerij, 1959, xxxi + 450 pp., 23cm., in de reeks "Bijdragen tot de sociale en economische geschiedenis van het zuiden van Nederland" vol.7, stofwikkel, beschadiging achteraan, 23 Euro.
  1022. MAGDALA zr., In dienst van de liefde - levensbeschrijving van eerw.moeder Maria (Helena Stollenwerk) en eerw.moeder Jozefa (Hendrina Stenmanns) Medestichteressen van de Congregatie van de Missiezusters "Dienaressen van den H.Geest" van Steyl-Baexem, Baexem, klooster Mariabosch, 1938, 191pp.+ buitentekstills., 2e dr., 20 Euro.
  1023. MAGNETTE Félix, Les émigrés français aux Pays-Bas (1789-1794), Bruxelles, Hayez, 1908, 144pp., publié dans et extrait de "Académie Royale de Belgique, Classe des Lettres et des Sciences morales et politiques et Classe des beaux-arts. Mémoires, in-8" 2e série T.4 (1908), 30 Euro.
  1024. MAHMOUD-EFFENDI, Mémoire sur l'état actuel des lignes isocliniques et isodynamiques dans la Grande-Bretagne, la Hollande, la Belgique et la France, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1858, 47pp.+ 1 carte hors-texte dépliante, Mémoire présenté à la classe des sciences le 8 novembre 1856, publié dans et extrait de "Mémoires couronnés et mémoires des savants étrangers, publiés par l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome XXIX (29, 1856-1858), in-4, non coupé, 60 Euro.
  1025. MAHO, H., D'Amsterdam à l'Ile de Marken - Notes & Impressions, Bruxelles, A.Bieleveld, 1911, 214pp.richement ill., 22,5 Euro.
  1026. MAK J.J., De rederijkers, Amsterdam, Van Kampen & zoon, 1944, 184pp.+ enkele ills., gecart.band, enkele onderlijningen, 8,5 Euro.
  1027. MALENGREAU Guy, L'Esprit Particulariste et La Révolution des Pays-Bas au XVIe siècle (1578-1584), Louvain, 1936, 221pp., 25cm., br.orig., dans la série "Université de Louvain. Recueil de travaux publiés par les Membres des Conférences d'Histoire et de Philologie" 2me sér. fasc. 36, bon état, non coupé, 50 Euro.
  1028. MARCHAL chevalier, Histoire politique du règne de l'empereur Charles-Quint, avec un résumé des événements précurseurs depuis le mariage de Maximilien d'Autriche et de Marie de Borugogne, Bruxelles, Tarlier, 1854, 758pp.+ frontispice en couleurs (portrait), reliure cart. (plats marbrés, dos en toile avec titre doré), 28cm., cachet, bon état, 80 Euro.
  1029. MARGRY P.J., Bedevaartplaatsen in Noord-Brabant, Eindhoven, Bura Boeken, 1982, 351pp.geïll., gecart.band met stofwikkel, mooie staat, 27 Euro.
  1030. MARIJNISSEN R.-H. e.a., Hieronymus Bosch, Brussel, Arcade, 1972, 565pp.rijkelijk geïllustreerd in kleur en zw/w, linnen band met geïll.stofwikkel, in zwart linnen etui, 30cm., mooie staat, [text in dutch], 140 Euro.
  1031. MARIJS, Meindert H.M., 's Gravenhage in beeld - De residentie in de twintiger en dertiger jaren, Den Haag, Omniboek / Voorhoeve, 1979, 192pp., speciale uitgave bij het 125-jarig jubileum van de 's Gravenhaagsche Boekhandelaarsvereniging 1854-1979, 11,5 Euro.
  1032. MARLIER Georges, Anthonis Mor van Dashorst (Antonio Moro), Bruxelles, Palais des Académies, 1934, 116 + [3]pp.avec 15 figures dans le texte + 6 planches hors-texte, 29cm., dans la série "Académie royale de Belgique, classe des beaux-arts, mémoires, collection in-4o, deuxième série" tome 3 fascicule 2, br.orig., bon état, 50 Euro.
  1033. MARTENS VAN SEVENHOVEN A.H., Archief van het kapittel van st.Maria op het Hof te 's-Gravenhage, 's-Gravenhage, Nijhoff, 1914, 228pp., gecart., 28cm., bibl.label op rug, goede staat, ["Algemeen rijksarchief"], 30 Euro.
  1034. MATHIJSEN M., EIJSSENS H. & WELSINCK D., Schandaal in Leiden - Brieven over de lotgevallen van de theologiestudent Gerrit van de Linde (= De Schoolmeester), Amsterdam, Thespa, 1978, 136pp.geïll., uit de reeks "Amsterdamse smaldelen" Nr.8, 10 Euro.
  1035. MEERKAMP VAN EMBDEN A. (uitgegeven door), Stadsrekeningen van Leiden (1390-1434) - eerste deel (1390-1424), Amsterdam, Johannes Müller, 1913, xviii + 505pp., 24cm., uit de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch genootschap" 3e serie Nr.32, onopengesneden, 35 Euro.
  1036. MEES-VERWEY Mea, De betekenis van Johannes Van Vloten - Een bibliografie met inleiding, Santpoort, C.A.Mees, 1928, 359pp.+ 3pp.stellingen, Proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de R.U.Leiden 1928, 30 Euro.
  1037. MEETER E., Geschiedenis van het beleg van Groningen in 1672 in verband gebragt met de Vaderlandsche Historie van dien tijd, Groningen, J.Donckens, 1839, vii + 104pp., orig.omslag (wat bevlekt, rug hersteld), 19cm., stempel op titelpagina, wat roestplekjes in tekst, 45 Euro.
  1038. MEIHUIZEN L.S., De rekening betreffende het graafschap Gelre (1294/1295), Groningen, Wolters, 1953, [8] + 174 + 131pp. + toegevoegd: 3pp.stellingen, 24cm., goede staat, (doctoraatsthesis, Universiteit van Amsterdam, promotor: Prof. J.F. Niermeyer), N72769, 20 Euro.
  1039. MEIJER Remco & SCHOO H.J., De monarchie. Staatsrecht, volksgunst en het Huis van Oranje, Amsterdam, Prometheus, 2002, 280pp., 20cm., mooie staat, 14 Euro.
  1040. MEIJER Remco, Aan het hof. De monarchie onder Koningin Beatrix, Amsterdam, Bert Bakker, 1999, 303pp.met stamboom en plan, 22cm., mooie staat, 14 Euro.
  1041. MEISCHKE R., Amsterdam Burgerweeshuis, 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1975, viii + 374pp.geïll., linnen band met stofwikkel, 30cm., in de reeks "De Nederlandse Monumenten van Geschiedenis en Kunst. De Provincie Noordholland. De Gemeente Amsterdam" deel 1, mooie staat, 20 Euro.
  1042. MELCHIOR A. (& W.H.Bierman, inleiding), De eerste walvisvaart van de "Willem Barendsz", Haarlem, Gottmer, s.d., 235pp.geïll., gecart.band, 20 Euro.
  1043. MELLINK, Albert, Amsterdam en de wederdopers in de zestiende eeuw, Nijmegen, Sun, 1978, 121pp., 18,5 Euro.
  1044. MENS Alcantara O.F.M.Cap., Oorsprong en betekenis van de Nederlandse begijnen- en begardenbeweging. Vergelijkende studie: XIIde-XIIIde eeuw, Antwerpen, Standaard, 1947, xxx + 451pp., 26cm., in de reeks "Verhandelingen van de koninklijke Vlaamse academie voor wetenschappen, letteren en schone kunsten van België, Klasse der letteren" jaargang 9 nr. 7, mooie staat, B62222, 45 Euro.
  1045. MENS Alcantara O.F.M.Cap., Oorsprong en betekenis van de Nederlandse begijnen- en begardenbeweging. Vergelijkende studie: XIIde-XIIIde eeuw, Leuven, Universiteitsbibliotheek, 1947, xxx + 451pp., 26cm., in de reeks "Universiteit te Leuven. Publicaties op het gebied der geschiedenis en der philologie" 3de reeks 30ste deel (beperkte oplage van 150 exemplaren in deze reeks), orig.omslag, mooie staat, B74309, 45 Euro.
  1046. MENSINK B.A. Dr., Jan Baptist Stalpart van der Wiele - advocaat, priester en zielzorger 1579-1630, Bussum, Paul Brand, s.d. [+/- 1958], [viii +] 237pp.+ 3 platen + 1 uitvouwbare genealogische tabel, 25 Euro.
  1047. MESSCHERT Willem (ROCHUSSEN C., ill. & TOLLENS H., voorwoord), De gouden bruiloft, Haarlem, Kruseman, s.d. [1848], 100pp.geïll.met vignetten van Rochussen, 26cm., blinde omslag, stempeltje, enkele roestvlekjes, T72665, 27 Euro.
  1048. MESSING F.A.M., Geschiedenis van de mijnsluiting in Limburg, Leiden, Martinus Nijhoff, 1988, 707pp.geïll.in kleur en zw./w. + buitentekstplaten, 25cm., linnen band, enkele stempeltjes, 20 Euro.
  1049. MEUFFELS Hubert C.M., De heilige Liduina van Schiedam, 's-Hertogenbosch, Mosmans zoon, 1928, 175pp.+ enkele buitentekstills., stempeltje, 19cm., 17 Euro.
  1050. MEUFFELS Hubert C.M., Les martyrs de Gorcum, Paris, Lecoffre, 1908, 201pp., dans la série "Les Saints", 1e éd., estampe, br.orig., bon état, 20 Euro.
  1051. MEUFFELS Hubert, Sainte Lydwine de Schiedam, Paris, Lecoffre, 1925, 175pp., reliure cart.moderne, bon état, 17 Euro.
  1052. MEULENBERG M., De parochies Oirsbeek en Doenrade van oude tijden tot heden, s.l., 1955, 175pp., 24cm., linnen band, 50 Euro.
  1053. MEUWISSEN B., De Spaans-Nederlandse pedagoog Jan Louis Vives (1492-1540), Tilburg, R.K.Jongensweeshuis, 1940, 76pp.+ portret, 19cm., 20 Euro.
  1054. MEVIUS Johan, Speciale catalogus van de Nederlandse munten van 1795 tot heden, met Ned.West-Indië, Suriname, Curaçao, Ned.Antillen, Amsterdam, Mevius & Hirschhorn, 1975, 96pp.geïll., 6e herziene & verbeterde dr., 10 Euro.
  1055. MEYERS Jan, Mussert. Een politiek leven, Amsterdam, De Arbeiderspers, 1984, 331pp.met buitentekstills., 20cm., in de reeks "Open-Domein" nr.10, 15 Euro.
  1056. MEYROOS Arnold, Onze gemeente-financien, Amsterdam, Metzler & Basting, 1897, 191pp., 24cm., stempeltje, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1897, Doctoral dissertation], 45 Euro.
  1057. MICHIELSEN Joeri Nicolaas Maria Elisabeth, The 'Nazification' and 'Denazification' of the Courts in Belgium, Luxembourg and the Netherlands. The Belgian, Luxembourg and Netherlands courts..., Maastricht, Universitaire Pers, 2004, [... and their reactions to occupation measures and measures from their governments returning from exile], 391pp., 24cm., VG, 35 Euro.
  1058. MIN Thij (JEUKEN Johan W.L.K., voorwoord), Rond d'n machtige tore. Venraodse verhaaltjes, Venray, Messemaeckers, 1979, 191pp.geïll., 21cm., 2e druk, goede staat, [in het dialect van Venray], N72661, 23 Euro.
  1059. MINCKELERS, Observations météorologiques faites à Maestricht, pendant les années 1805-1812, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1839, 7pp., publié dans et extrait de "Nouveaux mémoires de l'Académie Royale des sciences et belles-lettres de Bruxelles" Tome XII (12), in-4, non coupé, 24 Euro.
  1060. MINDERHOUD Huib D., Tabee sobats. Dametin, meer dan een terugblik, Dalen, Stichtin Dametin, s.d. [+/- 2003], 192pp.geïll., 25cm., gecartonneerde band, enkele markeringen in pen en zoniet in goede staat, N68822, 24 Euro.
  1061. MOHLBERG Cunibert O.S.B., Radulph de Rivo. Der letzte Vertreter der altrömischen Liturgie. Erster Band: Studien, Louvain, Bureuax du Recueil, 1911, xv + 258pp., 26cm., in the series "Université de Louvain. Recueil de travaux publiés par les membres des conférences d'histoire et de philologie" 1e série 29e fasc., original softcover, pages uncut, very good condition, [text in German], [Radulphus De Rivo = Radulph of Rivo = Radulph of Tongres = Radulph van der Beken, Breda 1350 - Tongeren 1403, Dutch Roman Catholic historian and liturgist who became dean of the chapter of Tongeren in 1383 and was a protector of the Windesheim reform], R74331, 75 Euro.
  1062. MOK L., Collaboratie. Personen en patronen. De bezetting als overgangstijd, Haarlem, Mok, 1990, 70pp., 19cm., 12 Euro.
  1063. MOL A.W.M., Hydro-biologische districten in Nederland, Arnhem/Leersum/Texel, Rijksinstituut voor Natuurbeheer 1985, 49pp.met 36 fig. & 11 tabellen, 7,5 Euro.
  1064. MOLENAAR M. M.S.C., Peter Jozef Savelberg - een priester van Heerlen, Hilversum, Paul Brand, 1940, 133pp.+ frontispice (portret), stempeltje, wat gebruiksslijtage, 15 Euro.
  1065. MOLESCHOTT Jacobus (& PEETERS V.J.B.M.), De eenheid des levens (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door V.J.B.M.Peeters), Baarn, Ambo, 1989, 144pp.+ portret, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.18, stempeltje, 15 Euro.
  1066. MOLL W., Kerkgeschiedenis van Nederland vóór de hervorming [6 banden], Arnhem (& Utrecht), Nijhoff en zoon (& Kemink), 1864-1871, 6 banden (volledig): xvi,533 + xvi,422 + xviii,424 + xiv,376 + viii,260 + 189pp., werk ingedeeld in 2 delen: I (1 band) + II (banden 2-5) + Register (band 6), ingebonden in stevige moderne gecart.banden, titelpagina's van band I en VI ontbreken, 22cm., goede staat, 150 Euro.
  1067. MOLL Willem, De rechten van den heer van Bergen op Zoom - historisch overzicht loopend tot 1567, Groningen, Wolters, 1915, 184pp.+ losbladiug 2pp.stellingen, 25cm., "proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor iin de rechtswetenschap aan de rijks-universiteit te Groningen... ", 35 Euro.
  1068. MOLLER J.B.W.M., Sint Liduina van Schiedam in de mystiek en in haar tijd, 's-Gravenhage, Pax, 1948, 401pp.+ enige buitentekstills., groene linnen band, stempeltje, 26cm., 20 Euro.
  1069. MOLLER J.B.W.M., Sint Liduina van Schiedam in de mystiek en in haar tijd, 's-Gravenhage, Pax, 1948, 401pp.+ enige buitentekstills., linnen band, geïll.stofwikkel, 26cm., 25 Euro.
  1070. MÖLLER J.B.W.M., Sint Liduina van Schiedam in de mystiek en in haar tijd, 's-Gravenhage, Pax, 1948, 401pp.+ enige buitentekstills., groene linnen band (wat slijtage aan hoekjes), stempeltje, 26cm., 17 Euro.
  1071. MONTEIRO Marit, Geestelijke maagden. Leven tussen klooster en wereld in Noord-Nederland gedurende de zeventiende eeuw, Hilversum, Verloren, 1996, 415pp.geïll., 24cm., 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), zoniet in mooie staat, [doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit Nijmegen, promotores: M.G. Spiertz & W.H.M. Jansen], N70469, 27 Euro.
  1072. MOORS Jan (& VAN DER VELDEN G.M. O.Praem., ed.), Het memoriaal van abt Jan Moors, 15 november 1634-23 juni 1637 (ingeleid en van voetnoten voorzien door G.M.Van der Velden), Averbode, 1980, vi + 312pp.+ 6 platen buitentekst, 25cm., mooie staat, in de reeks "Bibliotheca Analectorum Praemonstratensium" fasc.14, [inleiding in Nederlands, memoriaal/tekst in latijn], 23 Euro.
  1073. MORLION Carla, Het Sint-Agneeteklooster te Gent (1434-1535). Proeve van een mentaliteitsgeschiedenis, Leuven, 1981, xxvi + 317pp., in-4, mooie staat, [onuitgegeven thesis tot het verkrijgen van de graad van licentiaat in de geschiedenis, KUL], 50 Euro.
  1074. MORRIS John & DE LAET Johannes, Correspondence of John Morris with Johannes De Laet (1634-1649), Van Gorcum-Prakke, 1970, xxvii + 255pp., [introduction & notes in english, texts of letters in latin], Academic dissertation Catholic University of Nijmegen (NL.) 1970, promotor: prof.T.A.Birrell, 27 Euro.
  1075. MUDZAERTS Dionysius [MUDZAERT, 1578-1635] O.Praem., Oorsprongh, begin ende vervolgh van het gheloof, ende de kerckelycke geschiedenissen in onse Nederlanden, [Tot Antwerpen], [by Hieronymus Verdussen], [1624], A-S6, T-V4, b-f4, *4 pp., (231 + [48] pp.), with indices, 35cm., text in dutch, modern cloth, some pages waterstained though all text well readable, few marg.wormholes (not affecting text), rare, [this work forms part 4 of Mudzaerts' Generale kerckelycke historie, van het begin der werelt tot het jaer onses heeren Jesu Christi..., Antwerpen, by Hieronymus Verdussen, 1624], cfr. Goovaerts I:611-612, 500 Euro.
  1076. MULDER, Anne H., Zeven eeuwen Nederlandsche Levenskunst - een geschiedenis van het dagelijkse leven - Deel II : Tusschen keulen en Parijs, Amsterdam, Querido, s.d., 227pp., harde kaft met stofwikkel, 12,5 Euro.
  1077. MULLENERS J.L., Vie de Saint Lambert, précédée d'un essai historiqueet ethnographique de l'époque la plus ancienne de la ville de Maestricht et des environs, Maestricht, 1909, 58pp., extrait des "Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg" 45e année, bon état, 17,5 Euro.
  1078. MULLER Frederik, Catalogue de tableaux anciens dépendant de la collection de M. J.-J.Van Alen a Kettering, Angleterre, de la succession du graveur anglais sir F. Seymour Haden (+ 2 juin 1910 à Woodcote Manor, Arlesford), de l'atelier du peintre A. Verhoesen à Utrecht,... Vente du 22 novembre 1910 [relié avec 1 autre catalogue de vente], Amsterdam, Muller, 1909-1910, 67pp.+ 28 planches hors-texte, reliure toile, 27cm., bel état, [relié avec 1 autre catalogue de vente de Muller: Catalogue d'une vente importante de tableaux anciens... vente du 30 juin au 2 juillet 1909 (122pp.+ 72 planches hors-texte, 3 dernières planches peu tachés)], 100 Euro.
  1079. MULLER Frederik, Catalogue de tableaux anciens... Amsterdam, Frederik Muller, vente le 26 avril 1910 [relié avec 2 autres catalogues de vente ; 25 avril 1911 & 15-16 decembre 1908], Amsterdam, Muller, 1908-1911, 59pp.+ 24 planches hors-texte, reliure toile, 27cm., bel état, [relié avec 2 autres catalogues de vente de Muller: Catalogue de tableaux anciens dépendant de la succession de K. a la Haye, d'une église catholique à Amsterdam et de quelques autres provenances, vente du 25 avril 1911 (45pp.+ 21 planches hors-texte) & Tableaux anciens provenant des collections Evert Moll sr. A Ryswyk, mr.W.M. Helmich a Zwolle, d'une ancienne famille patricienne a Amsterdam et de quelques autres provenances, Vente 15 et 16 decembre 1908 (96pp.+ 19 planches hors-texte)], 100 Euro.
  1080. MULLER Frederik, Catalogue d'une vente de tableaux anciens contenant de belles oeuvres de Brouwer, Cuyp, Van Goyen, Dirk Hals, Van Musscher, Rubens, Steen, Teniers,... + Supplément ; Vente Amsterdam, Frederik Muller, 30 nov.-3 dec.1909 [relié avec deux autres catalogues de vente de Muller], Amsterdam, Muller, 1906-1909, 32 + 16pp.+ 9 planches hors-texte, reliure toile (petit manque au dos), 27cm., bel état, [relié avec 2 autres catalogues de vente de Muller: Catalogue de tableaux anciens formant les collections de Nesselrode de Moscou Revon du chateau de Dampierre, d'une famille noble de Russie, F.E.Lintz de la Haye et quelques autre provenances, vente du 27 avril 1909 (75pp.+ 28 planches hors-texte) & Catalogue des tableaux anciens formant la galerie de portraits de l'ancienne famille v.I.v.D., la collection de mr.H.C.Du Bois de La Haye et quelques autres provenances, vente de 27-28 nov.1906 (100pp.+ 24 planches hors-texte)], 100 Euro.
  1081. MULLER Frederik, Vente publique 15-18 novembre 1904, Frederik Muller Amsterdam : Porcelaines de la Chine, du Sawe etc., meubles, etoffes, faiences, bronzes, pendules, estampes, tableaux anciens et modernes, diamants, argenterie, armes, sculptures... [relié avec 3 autres catalogues de vente], Amsterdam, Muller, 1904-1906-1910, 134pp.+ 22 planches hors-texte, reliure toile, 27cm., bel état, [relié avec 3 autres catalogues de vente de Muller: Antiquités et objets d'art dépendant des successions (Me.Douière, Royaards van den Ham, Sir F.Seymour Haden, Van Gelder-Boekenoogen, la famille Snouck Van Loosen,... , vente du 22 au 26 nov.1910 (140pp.), Antiquités et objets d'art formant la collection de M.-F. Rattignan, M.J. Viehoff à Harlem, une succession frissonne,... , Vente du 26 au 29 avril 1910 (123pp.+ 16 planches hors-texte) & Antiquités objets d'art... collections de Bruyn Tengbergen, de M... d'Amsterdam, F.Bohn de Nuremberg, C.Mouwen de Bréda et autres, Vente du 24 au 28 avril 1906 (135pp.+ 21 planches hors-texte)], 120 Euro.
  1082. MULLER P.L., Nederlands eerste betrekkingen met Oostenrijk, toegelicht uit de correspondentie der keizerlijke gezanten te 's Gravenhage (1658-1678), Amsterdam, Koninklijke Academie der Wetenschappen / Van der Post, 1870, 144pp., 27cm., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, goede staat, N71914, 30 Euro.
  1083. MULLER P.L., Onze gouden eeuw - De republiek der vereenigde Nederlanden in haar bloeitijd [3 volumes] I: De opkomst, II: De bloeitijd, III: De laatste jaren, Leiden, Sijthoff, s.d. [+/- 1896], Volledig in 3 delen: viii,404 + 448 + 490pp.rijkelijk geïllustreerd in tekst + platen buitentekst, 28cm., linnen banden (met lederen ruggen, titel in goudopdruk), stempeltje, mooie staat, 90 Euro.
  1084. MULLER, M., Zo leefde Rembrandt in de gouden eeuw, Baarn, Hollandia, 1968, 304pp.geïll., harde kaft met stofwikkel, 16 Euro.
  1085. MULS Jozef, Bruegel, Brussel/ Amsterdam, Standaard-Boekhandel/ Kosmos, s.d.[+/-1924], 82pp.+ 6pp.buitentekstills., 12,5 Euro.
  1086. MULS Jozef, Erasmus en Quinten Matsijs, Antwerpen, Brussel,.., Standaard-Boekhandel, 1953, 41pp.+ 11pp.buitentekstills., in de reeks "Katholieke Vlaamse Hogeschooluitbreiding" nr.429, goede staat, 10 Euro.
  1087. MUNIER W.A.J., De beginfase van het z.g. simultaneum in de kerk van de hh. Nicolaas en Barbara te Valkenburg (1632-1687) - Katholieken en portestanten in strijd om het bezit van een kerkgebouw, Valkenburg aan de Geul, 1985, 48pp.geïll. (met noten), mooie staat, 10 Euro.
  1088. MUNIER W.A.J., Het simultaneum in de landen van Overmaas - een uniek instituut in de Nederlandse kerkgeschiedenis 1632-1878, Leeuwarden, Eisma, 1998, xxvi + 369pp., in de reeks "Maaslandse monografieën" deel 61, gecart.band, mooie staat, 20 Euro.
  1089. MUNNIX Peter & ROOSJEN René, Onze Lieve Vrouw in ' t Zand, een 550 jaar oud bedevaartsoord, Roermond, 1985, 112pp.rijkelijk geïll., 24cm., linnen band, enkele stempeltjes, zoniet in mooie staat, N70528, 18 Euro.
  1090. MUSKENS M.P.M, De kerk van de Friezen bij het graf van Petrus, Rome, Willibrordcentrum, 1989, 205pp.geïll., 24cm., goede staat, R72662, 18 Euro.
  1091. MUSKENS M.P.M., Op bedevaart, voor studie, voor overleg in Rome. Een geschiedenis, een uitnodiging, Rome, Pauselijk Nederlands College, 1988, 425pp.geïll. 24cm., 2de uitgebreide editie, in de reeks "Friezen, Franken, Nederlanders", gesigneerd met opdracht door de auteur, geïll.omslag, goede staat, N72327, 20 Euro.
  1092. MUSSERT Anton & GROENEVELD Gerard, Nagelaten bekentenissen. Verantwoording en celbrieven van de NSB-leider, Nijmegen, Vantilt, 2005, 253pp. + buitentekstplaten, 22cm., gecart.band, stofwikkel, mooie staat, N69414, 20 Euro.
  1093. NABER Johanna W.A. (uitg.), Correspondentie van den stadhouderlijke familie 1777-1795 & 1795-1820 [samen 5 delen], 's-Gravenhage, Nijhoff, 1931, xxxv,243 + 258 + xxviii,306 + xx,322 + xx,308pp., in de reeks "Uitgaven vanwege het Koninklijk Huis-Archief" vols.I-II, grotendeels onopengesneden, linnen uitgeversbanden met goudopdruk, wat roestplekjes, goede staat, 80 Euro.
  1094. NABER Johanna W.A., Betje Wolff en Aagje Deken, Amsterdam, Meulenhoff, 1913, xvi + 287pp.geïll., gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), 24cm., enkele stempeltjes, 20 Euro.
  1095. NAPJUS Eelco (& DE VRIES K., inleiding), Historisch chronyk van Sneek, Leeuwarden, De Tille, 1969, 156pp.+ 2 portretten, met geïll.stofwikkel, in de reeks "Varia Frisica" nr.3, [facsimile-uitgave van de eerste druk der Napjus' werk uit Sneek, 1772], 23 Euro.
  1096. NEBBENS STERLING Adriaan Herman, Analogie en symboliek in de straf, Amsterdam, Holdert, 1895, [viii] + 100pp.+ 3pp.stellingen, 23cm., stempeltje, Academisch proefschrift [Universiteit van Amsterdam, 1895, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  1097. NEERLANDIA FRANCISCANA (& FRANCISCANA), Neerlandia Franciscana (vols.1-3, 1914-'19-'20, complet) & Franciscana [continuation de 'Neerlandia Franciscana'] vols.4-6 (1921-'22-'23), Iseghem, Franciscana, 1914-'23, série de 6 vols., par vol.+/-320 à 400pp., vol.1 & 3: cart.& dos en cuir (dont titre et nerfs dorées), vols.2 & 4-6: en fascicules orig. (vol.5 fascs.collées ensemble & couv.tachée), qqs.rousseurs, bel état [Revue trimestrielle bilingue Néerl./Fr., qui étudie l'histoire des trois ordres de S.François surtout en ce qui concerne la Belgique et la Hollande, publiée d'abord sous le nom "Neerlandia Franciscana" (3 premières années), continuée sous le nom "Franciscana" (édité jusqu'à 1921, dans cet ensemble seulement le dernier vol.manque)], 370 Euro.
  1098. NEFKENS Harrie & WILLEMSEN Leo, Weert heeft een missie. Een wereldwijde kijk op het leven en werken van meer dan dertig Weerter missionarissen, Weert, 1989, 148pp.geïll., 25cm., geïll.omslag, goede staat, N73550, 20 Euro.
  1099. NELIS Hubert, Diplôme suspect de l'empereur Frédéric II, relatif à Saint-Servais de Maestricht (18 mai 1236), Bruxelles, Hayez, 1921, pp.109-149, 23cm., extrait du "Bulletin de la commission royale d'histoire" vol.85, br. (dos restauré), signé avec dédicace par l'auteur, qqs.cachets, texte en bon état, N71933, 17 Euro.
  1100. NEUMAN H.J., Arthur Seyss-Inquart. Het leven van een Duits onderkoning in Nederland. Met authentieke brieven tijdens zijn gevangenschap geschreven, Utrecht / Anwterpen, Veen, 1989, 372pp.met [6] buitentekstills., 24cm., 20 Euro.
  1101. NEVENLANDER Geert, van Benelux naar Venelux - verzamelde gedachten over onbekende maar ongekende samenwerkingsmogelijkheden in De Nederlanden na de Vlaamse onafhankelijkheid, Roermond, De Vleermuis, s.d., 68pp.geïll., 15 Euro.
  1102. NIEMEIJER Jan A., Nico Bulder de houtgraveur, Groningen, De Vuurbaak, 1979, 176pp.rijkelijk geïll., in-4, gecart.band met stofwikkel, 20 Euro.
  1103. NIEUWENTIJT Bernard (& VERMIJ R.H., ed.), Een zekere, zakelijke wijsbegeerte (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door, Baarn, Ambo, 1988, 141pp.+ portret, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.12, stempeltje, [B.Nieuwentijt, 1654-1718], 13 Euro.
  1104. NIJGH Henricus (STAPELKAMP Herman, ed.), Oorlog in Atjeh. Het journaal van luitenant-ter-zee Henricus Nijgh, 1873-1974, Zutphen, Walburg Pers, 2010, 216pp.geïll., 25cm., in de reeks "Werken van de Linschoten-vereeniging" vol.109, linnen band, stofwikkel, als nieuw, N73763, 30 Euro.
  1105. NIJHOFF P., Inventaris van het oud archief der gemeente Nijmegen, opgemaakt volgens besluit van heeren gedeputeerde staten der provincie Gelderland, van maart 1849, Arnhem, Is.An. Nijhoff en zoon, 1864, [iv] + 140pp., 24cm., gecart. (rug hersteld), stempeltje, 40 Euro.
  1106. NISSEN Peter (samenst.), De akkoorden van het gemoed. Het literaire leven in Roermond in de negentiende eeuw. Een bloemlezing, Roermond, Stichting Rura, 1986, 287pp.geïll., 24cm., enkele stempeltjes, goede staat, N73442, 23 Euro.
  1107. NN (& WAGENAAR Jan), Het leven van Jan Wagenaar, benevens eenige brieven van en aan denzelven, Amsterdam, by Yntema en Tieboel, 1776, [viii] + 191 + [viii] pp., moderne blinde omslag, 22cm., 100 Euro.
  1108. NN (BOEKENOOGEN G.J., uitg.), Een schone ende miraculeuse historie van den ridder metter swane, die te Nimmeghen in Ghelderlandt t'scheep quam by den geleyde van een swaen, wt den lande van Lillefoordt, twelck men seydt te wesen Rijssel, Duway ende Orchy gheleghen in Vlaenderen, Leiden, N.V.Boekhandel en Drukkerij voorheen E.J.Brill, 1931, viii + 177pp.geïll., 22cm., in de reeks "Nederlandsche volksboeken" vol.3, [heruitgave van de Amsterdamse druk van Cornelis Diricksz. Cool uit het jaar 1651], 23 Euro.
  1109. NN (Een katholiek Nederlander), De afstand van keizer Karel V als graaf der Nederlanden, aan zijnen zoon koning Filips II in 1555 (Een behartigenswaardig woord ook voor onze dagen), Arnhem, Josué Witz, 1855, 42pp., orig.omslag, 22cm., goede staat, 21 Euro.
  1110. NN (een roomsch catholyk tijdgenoot) & SCHOTEL G.D.J., voorwoord, De legende van den Geusen troubele in den jare 1572 ende 1575, Leiden, Sijthoff, 1872, 48pp., 21cm., moderne gecart.band, stempeltje, 35 Euro.
  1111. NN (FRITZ Josef, uitg.), Die historie van Christoffel Wagenaer, discipel van D.Johannes Faustus (naar den Utrechtsen druk van Reynder Wylicx uit het jaar 1597), Leiden, N.V.Boekhandel en Drukkerij voorheen E.J.Brill, 1913, 245pp.met 2 ills., 22cm., in de reeks "Nederlandsche volksboeken" vol.12, grotendeels onopengesneden, 30 Euro.
  1112. NN (Un électeur néerlandais), Mémoire sur les sociétés secrètes protestantes dans les Pays-Bas, Amsterdam, Van Langenhuysen, 1852, xvi + 128pp., br.orig., 17cm., peu de rousseurs, bon état, 55 Euro.
  1113. NN [? MILLET, prêtre du diocèse de Chaalons sur Marne], L'erreur confondue ou Exposition des principes et autorités qui ont déterminé tous les evêques de France, à l'exception de quatre, ainsi que la majeure et la plus saine partie des prêtres a refuser le serment exigé par le décret du 27 novembre 1790 avec des observations sur l'obéissance due au pape, sur le schisme, et sur le dernier serment de la liberté et de l'égalité, s.l., s.d. [1793], [vi +] 212pp.+ [iii] pp. de tables, reliure cart.d'époque, dos en cuir (titre et fleuron doré), 19cm., bel état, [l'avant-propos par A.J., Ev. Comte de Chaalons, finit par: "Donné à Gémert en Hollande, où la persécution contre l'Eglise de France & son Clergé nous a forcés de nous retirer. Ce 6 Juillet 1793"], 900 Euro.
  1114. NN [VAN HEUPEN], Godts kerke, en haar opperhoofd verdedigd tegen den herderlyken brief van Joannes Jacobus van Rhyn zich noemende aarts-bisschop van Utrecht, door Godts voorzienigheid. Uitgegeven ter gelegenheid van den dood van Pius VI. Waar in deze Hoogwaarde Paus en de Roomsche Moeder Kerke bitterlyk gelasterd worden, Te Amsterdam, F.J. van Tetroode, 1800-1801, 2 delen in 1 band: 248 + 259pp., vollederen band met vergulde titelopdruk op rug, gemarbreerde bladsneden, mooi en gaaf exemplaar, 21cm., [bevat: 1e deel: zie titelomschrijving & 2e deel: idem + "met enige bemerkingen op de leerreden van den hoogleeraar Heringa professor aan de Academie te Utrecht, aldaar uitgesproken op den 8ste van Lentemaand 1795. En eenige andere schryvers.Twede stuk" - vgl.ex.in KB.NL], 200 Euro.
  1115. NN [VAN TEYLINGEN Augustijn], Op-komste der Neder-landtsche beroerten, invoeringhe der ketteryen, kerck-schenderyen, ende grouwelycke moorden. met acht placcaten van de wettighe instelders jder in hunne stadt bevestight ende gheboden, nochtans van de selve eerst ghevioleert ende overtreden. Door eenen lief-hebber der waerheydt ende der zielen saligheydt, Tot Ceulen, by de weduwe ende erffghenamen van Gaspar de Kreimer, 1666, 358pp., gegraveerde frontispice (titel op titelgravure: "Opcomste der Nederlandtsche beroerten, invoeringhe der ketterijen, belt-stormerijen ende goddeloose tirannijen der Geusen"), vollederen band met wat gebruiksslijtage, 13cm., handgeschreven ex-libris op titelblad, redelijk goede staat, zeldzaam relaas over de godsdienstige beroerten in de Nederlanden, 370 Euro.
  1116. NN, 100 jaar Missiezusters van het Kostbaar Bloed 1885-1985, Pottum, 1985, 122pp.rijkelijk geïll., gecart.band, mooie staat, 20 Euro.
  1117. NN, 100 jaren Congregatie der Franciscanessen van de H. Joseph, Huize Boslust, Valkenburg (L.), 28 oktober, 1867-1967, s.l., Drukkerij Econoom, 1967, 104pp.geïll., 26cm., linnen band, goede staat, N72640, 20 Euro.
  1118. NN, 500 jaar Jacob van Horne - ter herinnering aan de sterfdag op 2 mei 1488 [tentoonstellingscatalogus], Weert, Jacob van Horne-museum, 1988, 52pp., bib.ex., 7,5 Euro.
  1119. NN, A Deo et Rege ; De eerste Roermondse Karmel 1698-1797 Documentenstudie, Roermond, Karmel, 1962, 138pp.+ enige buitentekstills., goede staat, 23 Euro.
  1120. NN, Acta et decreta synodi provincialis Ultrajectensis, inchoatae die vigesima quarta mensis septembris, ..., Gestel St. Michaëlis [Sint-Michielsgestel], Typographia iocesis Buscoducensis in instituto surdo-mutorum, s.d. [+/- 1865?], [... anni millesimi octigentesimi sexagesimi quinti, Pontificatus Sanctissimi in Christo Patris ac Domini nostri Pii divina Providentia Papae noni anno vigesimo, et die quarta mensis Octobris ejusdem anni conclusae; Praesidente in ea R.mo et Ill.mo in Christo Patre ac Domino Joanne Zwijsen, Archiepiscopo Ultrajectensis], liii + 338 + 172 + xxv pp., 26cm., cart.cover, leather spine, gilt lettering on spine, stamp on first page and title page, [text in Latin], [Appendix: S.S. Domini nostri Pii IX epistola encyclica, 172pp.], 70 Euro.
  1121. NN, Administratief memoriaal der provincie Limburg - 17de deel, 1827 van nr.1 tot 53, Maastricht, L.Th.Nijpels, 1827, xii + 348pp., gecart.band met lederen rug (wat beschadigd), tekst in mooie staat, 30 Euro.
  1122. NN, Administratief Memoriaal der Provincie Limburg - XIII deel ; 1823 N 1-69, Maastricht, Nypels, x + 382 + 22 + 12pp., gecart.band met lederen rug (wat slijtage), 45 Euro.
  1123. NN, Almanak voor het jaar 1867 (Nieuwjaars-geschenk) uitgegeven door de vereeniging van den H.Vincentius van Paulo te Amsterdam (twaalfde jaargang), Amsterdam, Lenfring, 1866, xvi + 180pp.geïll., omslag hersteld, [bevat o.m. artikel over de martelaren van Gorcum (pp.45-86)], 20 Euro.
  1124. NN, Als een brandende toorts - Documentaire getuigenissen over Dr. Edith Stein (Zr.Theresia Benedicta a Cruce) en medeslachtoffers, Echt, Vrienden van Dr.E.Stein, 1967, 276pp.+ 8pp.buitentekstill., stempeltje, goede staat, 20 Euro.
  1125. NN, Aquarelles et gouaches hollandaises de 1850 à nos jours [Catalogue d'exposition 24 nov.1961-8 janv.1962], Liège, Musée des Beaux Arts 1961, 46pp.(dont 25pp.ills.en n/bl.), 10 Euro.
  1126. NN, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 11e deel, Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1883, 415pp., gecart.band, goede staat, 40 Euro.
  1127. NN, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 4e deel, Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1877, 463pp., gecart.band, wat gebruikslijtage, goede staat, 40 Euro.
  1128. NN, Archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht. Bijdragen. 17e deel, Utrecht, Wed.J.R.Van Rossum, 1889, 478pp., gecart.band, 40 Euro.
  1129. NN, Beeld van de Kempen (hedendaagse kunstenaars uit de Nederlandse en Belgische Kempen), Tentoonstellingscatalogus ; Beerse / Oirschot, Janssen Pharmaceutica / Gemeentehuis, 1-25 nov.1989, 32pp.geïll., 10 Euro.
  1130. NN, Beknopt geschiedkundig verhaal van het beroemd Mirakel waarmee god de stad Amsterdam heeft vereerd en verheven [in den jare 1345], te Amsterdam, C.L.Van Langenhuysen, 1845, 32pp., orig.gecart.omslag (rug hersteld), 2e druk, stempeltje, wat roestplekjes, 17cm., goede staat, zeldzaam, 40 Euro.
  1131. NN, Berne - jaargang 15 (1962) & 16 (1963) (maandschrift van de Norbertijner abdij te Heeswijk), Heeswijk, 1962-'63, 143 + 176pp.geïll., jg.XV-XVI (1962-1963) van tijdschrift "Berrne" smaengebonden in 1 gecart.band (linnen rug), 25 Euro.
  1132. NN, Bernensia 1938-1, 24pp., 1e nummer van tijdschrift "Bernensia" uitgegeven door de vereniging van oud-leerlingen van het Gymnasium te Berne (Prémontré, Norbertijnen) [bevat lijst van alle oud-leerlingen tot en met 1930, pp.6-24], 10 Euro.
  1133. NN, BIJDRAGEN TOT DE GESCHIEDENIS - Bijzonderlijk van het aloude Hertogdom Brabant (driemaandelijks tijdschrift), Antwerpen, per nummer/ 10 à 12 EUR., [voorradige nrs.: 1912-april, 1914-febr.-maart-april-juni, 1924-dec., 1950-2-3-4, 1951-4, 1957-1-2, 1962-4, 1963-1/2-3/4, 1965-1/2, 1966-1/2, 1969-1/2-3/4, 1970-1/2, 1971-3/4, 1972-3/4, 1973-3/4, 1975-1/2, 1976-3/4, 1977-1/2, 1978-1/2], 10 Euro.
  1134. NN, BIJDRAGEN VOOR DE GESCHIEDENIS DER NEDERLANDEN (driemaandelijks tijdschrift), 's-Gravenhage/Antwerpen, Nijhoff/De Sikkel, per nr.+/-100pp., beschikbaar: I.(1946)-Nrs.1/2-3/4, III.(1948-'49)-Nrs.1/2-3/4, VI.(1951)-Nr.1/2, XI.(1956)-Nr.4, XIV.(1959-'60)-Nrs.2-3-4, XV.(1960)-Nrs.1-2-4, XVI.(1961)-Nrs.1-2-4, prijs per enkel nummer:, 9 Euro.
  1135. NN, Brochure "Auteurs in de Euregio Maas-Rijn" [drietalig F-N-D], s.l., Euregio Maas-Rijn, s.d., +/- 94pp., 12,5 Euro.
  1136. NN, Brochure "Belgisch-Nederlandse Vereniging Limburg - Benev 10 jaar 1963-1973", s.l., 1973, 28pp., 6 Euro.
  1137. NN, Brochure "Hoe blij was ik ... Heiligdomsvaart Maastricht 23 augustus - 2 september 1990, Maastricht, Uitgave van de Commissie Pelgrimages, 1990, 35pp., 6 Euro.
  1138. NN, Brochure "Maastricht ontvangt van 18 t/m 29 mei '77 Zwitserland", Maastricht, 1977, 60pp., 7 Euro.
  1139. NN, Catalogus personarum religiosarum S.Ordinis Ciserciensis... 1905 [bound with 4 other works], Romae, Ex typographia polyglotta, 1906, xvi + 270pp., cloth, 21cm., VG, text in latin, bound together with I: Catalogus personarum religiosarum S.Ordinis Ciserciensis...1910 (Romae, 1911, viii + 287pp.), II: Catalogus generalis abbatiarum prioratuum monasteriorum necnon et personarum religiosarum S.Ordinis Ciserciensis... 1920 (Brigantii, 1921, v + 333pp.), III: id. 1925 (Brigantii, 1925, 371pp.) & IV: idem 1930 (Typis Polyglottis Vaticanis, 1931, 394pp.), 150 Euro.
  1140. NN, Christie van der Haak - La cause de notre joie, Eindhoven, Stedelijk Van Abbemuseum s.d.[jaren '1980], 32pp.rijkelijk geïll., 7,5 Euro.
  1141. NN, Collectio Epistolarum Pastoralium, Decretorum aliorumque Documentorum quae pro regimine Archidioecesis Ultrajectensis publicata fuerunt a die 1 mensis Maii 1859 ad diem 7 mensis Februarii 1895, Ultrajecti, Domus S.Gregorii, 1896, iii + 251 + IX pp., [text in latin], spine bit repaired, G, 30 Euro.
  1142. NN, Collectio Epistolarum Pastoralium, Decretorum aliorumque Documentorum quae pro regimine Archidioecesis Ultrajectensis publicata fuerunt a 1e die mensis Maii 1853 ad 1um maji 1859, Tilburgi, Typis Orphanotrophii, 1859, [vi] 476pp., modern cart.cover, 22cm., texts in latin & dutch, 60 Euro.
  1143. NN, Cornelis Troost en zijn tijd (schilderijen en pastellen, tekeningen, beeldhouwwerken, meubelen, aardewerk, porcelein, zilver), Rotterdam, Museum Boymans, 1946, 117pp.+ 47 buitentekstills., Tentoonstellingscatalogus 27 juli-15 sept.1946, 14 Euro.
  1144. NN, De Congregatie der Gasthuiszusters van Breda 14 november 1826-1926 "Alles voor allen", Breda, 1926, 63pp.geïll., 22cm., 14 Euro.
  1145. NN, De congregatie van de broeders van de onbevlekte ontvangenis, gevestigd te Maastricht, gedurende de eerste halve eeuw van haar bestaan (1840 - 21 november - 1890). Beknopte schets van haar ontstaan en haar ontwikkeling, Maastricht, 1915, vii + 226 + ii pp. + buitentekstplaten, 23cm., linnen band, luttele roestvlekjes, stempeltje, goed, R73815, 27 Euro.
  1146. NN, De grote-OJ St.Stephanuskerk Hasselt, Hasselt, 1985 zw./w.ill., 24pp.(brochure), 7,5 Euro.
  1147. NN, De Heilige Kempen - Cultuur en kunst uit de Nederlandse en Belgische Kempen, Valkenswaard, 1992, 93pp.met 40 illustraties, Tentoonstelingscatalogus (Valkenswaard, Museum Van Gerwen-Lemmens, 12 sept.-22 nov.1992), 13,5 Euro.
  1148. NN, De Katholiek - Godsdienstig - geschiedkundig en letterkundig maandschrift : delen 1-11, 14-29, 31-42, 93/94, 97-102, 123-131, 134, 137, 137, 138, 140 [samen 60 delen], elk deel bevat een halve jaargang, 1 jaargang= 1842 (enz...), zeldzaam, prijs voor hele lot:, 740 Euro.
  1149. NN, De Noordzee-eilanden - Die Nordseeinseln, Leeuwarden, Het Algemeen Publiciteitskantoor s.d.(+/-jaren '50) geïll.met zw./w.foto's & publiciteit, 136pp., 7,5 Euro.
  1150. NN, De O.L.Vrouwenkerk te Zwolle - Geschiedkundig overzicht van de oorsprong der Kapel, de bouw van de kruiskerk en de lotgevallen van de toren, Zwolle, 1950, 16pp., 22cm., stempeltje, 10 Euro.
  1151. NN, De Ursulinen van St. Salvator (1876-1926). Uitgegeven ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het klooster St. Salvator te Roermond, Roermond, Van der Marck, s.d. [+/- 1926], 26pp.geïll., 24cm., goede staat, R73595, 14 Euro.
  1152. NN, De weg naar vrijheid - een socialistisch perspectief : Rapport van de Plancommissie van de Partij van de Arbeid, Amsterdam, De Arbeiderspers, 1951, 416pp., 22,5 Euro.
  1153. NN, Delft (Holland-Hollande-Hollandia), Delft, Royal Netherlands Fermentation industries, s.d., [12pp.text +] 76pp.ills., cloth, 12,5 Euro.
  1154. NN, Documents monétaires (2e série 5me fasc.) Pays-Bas - Projet de loi relatif à la limitation du monnayage d'argent (Octobre 1874), s.l., s.d. [+/- 1874], 28pp., 31.5x20cm., peu de rousseurs, bon état, 23 Euro.
  1155. NN, Documents relatifs à la question monétaire - 2e série 1er fasc.: Pays-Bas (Rapport de la section centrale de la deuxième Chambre des Etats Généraux), s.l., s.d. [+/- 1874], (documents recueillis par m.le ministre des finances), 49pp., 31.5x20cm., 25 Euro.
  1156. NN, Een kwarteeuw Beneluxraad (1957-1982) / Vingt-cinq années de conseil Benelux. Uitgegeven naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad / Brochure éditée à l'occasion du 25e anniversaire du Conseil Interparlementaire Consultatif de Benelux, s.l., s.d. [+/-1982], 46pp., 22cm., [tweetalig/bilingue: Nederlands-français], G73871, 15 Euro.
  1157. NN, Eenige woorden over de Missie-Congregatie van het Onbevlekt Hart van Maria. Scheut-bij-Brussel, In Nederland: Missiehuis Sparrendaal, Vught ; Nijmegen: Missiehuis Bisschop-Hamer. Stichting en werking, innerlijke organisatie, Antwerpen, Dirix-Van Riet, 1925, 59pp.+ frontispice & enkele illustraties buitentekst, 19cm., 17 Euro.
  1158. NN, Feestgave bij 't herdenken der 25-jarig Stichting van het Gezelschap der Carmelitessen van het Goddelijk Hart van Jezus (25 jarig Jubelfeest der Eerw. Zusters Carmelitessen 1891-1916), s.l., 1916, 42pp.+ enkele ills., in oblong, 15cm., enkele stempeltjes, 15 Euro.
  1159. NN, Felicitas. Eene goede Zélatrice, Gulpen, Alberts, 1884, vi + 127pp. + frontispice + buitentekstplaat, 23cm., linnen band, enkele roestvlekjes, stempeltje op voorblad en verso titelblad, tekst in goede staat, [[biografie van Félicie Marie Elise Claereboets], R73811, 50 Euro.
  1160. NN, Gedenkboek "Honderd jaren Papierfabriek 1850-1950" [over de Koninklijke Nederlandse Papierfabriek], Maastricht, Veldeke [uitgeg. voor de Kon.Ned.Papierfabriek] 1950, 187pp.geïll. + uitvouwbare genealogische tabel van de familie Frésart, linnen band, mooie staat, 27,5 Euro.
  1161. NN, Gedenkboek der inhuldigingen en feesttogten van Zijne Majesteit Willem II 1840-1842, 's-Hertogenbosch, J.F. Demelinne, vii + 369 + 22 + 18 pp.+ 1 handgekleurde plaat (8 andere platen ontbreken) & 1 pagina facsimile, gegevraveerd portret van Willem II op titelpagina, stempeltje op voorblad, originele gecart.band (wat gebruiksslijtage aan scharnieren), 25cm., 80 Euro.
  1162. NN, Gedenkboek uitgegeven bij het eeuwfeest van het seminarie Hageveld (1817 - 2 mei - 1917), Voorhout, Seminarie Hageveld, 1917, 228pp.geïll., 28cm., linnen band, luttele roestvlekjes op band en bladsneden, 2 stempeltjes, tekst en binnenwerk in goede staat, N73460, 50 Euro.
  1163. NN, Gedenkboek van het Eerste Diocesane Eucharistisch Congres in het Bisdom Haarlem, Amsterdam 19 - 22 october 1922, Amsterdam, 'T Kasteel van Aemstel, 1922, 220pp., kaft wat onfris, 20 Euro.
  1164. NN, Genealogisch repertorium - herzien en tot 1 januari 1970 bijgewerkt door H.L.Kruimel [in 2 delen], Den Haag, Centraal bureau voor Genealogie 1972, 376+ 343pp., banden in simili-leer met goudopdruk, mooie staat, 75 Euro.
  1165. NN, Geschiedenis der parochie van St.Joseph te Zwaagdijk - Vijftig-jarig bestaan 1873-1923 (18 november), Hoorn, Electrische drukkerij H.Stumpel, 24pp.geïll., orig.omslag (wat slijtage), stempeltje, 24cm., 13 Euro.
  1166. NN, Geschiedschrijving van het koor "In honorem Dei" uit Schiedam ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan op 16 februari 2005, s.l., Stichting Theophilus, 2005, 180pp.geïll. in kleur, 30cm., N68821, 25 Euro.
  1167. NN, Graalkalender 1933, s.l. [nederland], +/- 1933, [142] pp.geïll.+ bijgevoegd 1 pagina met de Dagordes van de Graalretraite en graalcursus augustus 1934, gekleurde omslag, gedrukt op gekleurd papier (per maand andere kleur), uitzonderlijke publicatie voor de vrouwelijke jeugdbeweging voor Katholieke Actie "De Graal", 17x16cm., stempeltje op eerste pagina, 40 Euro.
  1168. NN, Gust Kuche tachtig jaar [ Nederland maar sinds 1934 in België verblijvend], s.l., 1974, 16pp.geïll., 7,5 Euro.
  1169. NN, Hamer. Maandblad. 3e jaargang, nummer 1 (october 1942), 's Gravenhage, Hamer, 1942, 32pp.geïll., 35cm., orig.omslag (hersteld), B73788, 15 Euro.
  1170. NN, Handschriften en oude drukken van de Utrechtse Universiteitsbibliotheek (Catalogus bij de tentoonstelling in het Centraal Museum te Utrecht t.g.v. het 400-jarig bestaan van de Bibliotheek der Rijksuniversiteit 1584-1984), Utrecht, Universiteitsbibliotheek, 1984, 391pp.geïll., in-8, linnen band, stofwikkel, 2e dr., mooie staat, 30 Euro.
  1171. NN, Handschriften en oude drukken van de Utrechtse Universiteitsbibliotheek (Catalogus bij de tentoonstelling in het Centraal Museum te Utrecht t.g.v. het 400-jarig bestaan van de Bibliotheek der Rijksuniversiteit 1584-1984), Utrecht, Universiteitsbibliotheek, 1984, 391pp.geïll. 23cm., geïllustreerde omslag, goede staat, N70478, 20 Euro.
  1172. NN, Heiligdomsvaart Maastricht 25 aug.- 4 sept.1983 [Programmaboekje], Maastricht, Stichting Het Graf van St. Servaas, 1983, 64pp., 9 Euro.
  1173. NN, Heiligdomsvaart Maastricht 26 aug.-5 sept. 1976 [programmaboekje], Maastricht, 1976, 64pp., 9 Euro.
  1174. NN, Heiligdomsvaart Maastricht 8-22 juli 1962 [2 delen], Maastricht, De Stichting "Het Heilig Graf van St. Servaas", 1962, 36pp. + 64pp., 7,5 Euro.
  1175. NN, Henk Eikenaar - schilderijen en tekeningen [Tentoonstellingscatalogus 22.11.1987-10.01.1988], Oirschot, Nieuwe Brabantse Kunst Stichting 1987, 16pp.geïll., 6,5 Euro.
  1176. NN, Henk Eikenaar, Maastricht, Stichting Manutius 1990, 24pp.geïll., mooie staat, 6,5 Euro.
  1177. NN, Het boek der Psalmen, nevens de gezangen, bij de Hervormde Kerk van Nederland in gebruik door last van de hoog mogende heeren Staten Generaal der Vereenigde Nederlanden, uit drie berijmingen, in het jaar 1773, gekozen met de noodige daarin gemaakte veranderingen, Amsterdam/ Haarlem, Nederlandsche Bijbel-Compagnie, 1884, [iv] 268 + 240 + 94 [20] + 48 pp., lederen band (lichte slijtage), vergulde bladsneden, 20cm., stempeltje, [bevat tevens: "Evangelische gezangen..." & vervolgbundel (1884, 240 + 94 [20] pp.), en "Catechismus of onderwyzing in de christelijke leer die in de Nederlandsche Hervormde Kerken en scholen geleerd wordt' (1884, 48pp.)], 40 Euro.
  1178. NN, Het kind in de prentkunst de Nederlanden 1550-1650, Tentoonstellingscatalogus : Heist-op-den-Berg, Heemmuseum, 29 sept.-4 nov.1979, 89pp. met 22 platen, 16 Euro.
  1179. NN, Het Koninklijk Nederlandsch-Indische leger in den strijd tegen Japan, Maastricht, sectie XV M.G.Overzeesche Gebiedsdeelen, s.d. [+/-1942], 80pp.+ 6pp.buitentekstills.+ 1 uitvouwbare kaart, wat roestplekjes, 15 Euro.
  1180. NN, Het land van Herle. Jubileumboek 1950-1960, Heerlen, Historische Kring "Het land van Herle", 1961, 272pp.geïll. + uitvouwbare platen, 24cm., ex.bibl. (enkele stempeltjes, bibliotheeketiketten verwijderd van omslag), tekst en binnenwerk in goede staat, N73432, 25 Euro.
  1181. NN, Het leven van den zaligen Frederik van Hallum (uit het middeleeuws latijn vertaald en ingeleid door pater Elpidius Bruno o.f.m.), s.l., Frisia-Catholica, 1947, 105pp.geïll., goede staat, 20 Euro.
  1182. NN, Het Nederland van morgen - Beschouwingen n.a.v. Boisot " De wedergeboorte van het Koninkrijk " en de brochure " om Neerlands toekomst ", s.l., s.d. [jaren 1940], 62pp., [brochure (10x7 cm.) over de toekomst van Nederland na de capitulatie van het Nederlands leger in '40], 7,5 Euro.
  1183. NN, Het portret in de Oude Nederlanden [Tentoonstellingscatalogus: Brugge Stedelijk Museum, 27 juni-31 aug.1953], Brussel, Editions la Connaissance, 1953, 92pp.+ 124pp.buitentekstills., 15 Euro.
  1184. NN, Het Ruusbroec-Genootschap, Antwerpen, 1946, 24pp.+ 2pp.ills., "niet in den handel", 6 Euro.
  1185. NN, Het Vrij Nederlandsch Liedboek - 1 April 1944, uitgegeven in bezet Nederland, 191pp., beperkte oplage van 1900 ex.: 1 van de 1500 ex.op Engelsch tekstpapier, wat roestplekjes, omslag aan randen licht verkleurd, goede staat, 22,5 Euro.
  1186. NN, Het zestigjarig jubelfeest van zijne koninklijke hoogheid prins Frederik der Nederlanden, als grootmeester nationaal der orde van Vrijmetselaren in het Koninkrijk der Nederlanden, onderhoorige kolonien en landen, gevierd 27 julij 1876, 's-Gravenhage, Gebr. Giunta d'Albani, 1877, 170pp.+ grote uitvouwbare gravure, originele gecart.band (hoekjes licht gedeukt, enkele lichte vlekjes, rug in linnen), 24cm., stempeltje op titelblad, goede staat, 120 Euro.
  1187. NN, Histoire du Crucifix miraculeux à Wyck-Maestricht, Maestricht, Boosten & Stols, 1904, 55pp.+ frontispice, br.orig., 17cm., bon état, 13 Euro.
  1188. NN, Historisch museum: Mariniers 1665-1965, s.l., s.d., 56pp.geïll., 24cm., catalogus van de gelijknamige herdenkingstentoonstelling ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van het Korps Mariniers (Historisch Museum, 9 dec. 1965 - 1 feb. 1966), 13 Euro.
  1189. NN, Jaarboeken van het Genootschap " Amstelodamum " jaargangen : 1960 & 1963, Amsterdam, J.H.De Bussy, per jaargang/ 16,11 EUR., +/-200pp. per jaargang, 16 Euro.
  1190. NN, Jaarboeken van het Genootschap " Amstelodamum " jaargangen : 1932, 1933, 1934, 1935, 1937, 1939, Amsterdam, J.H.De Bussy, per jaargang / 21,07 EUR., +/-340pp.per jg., 21 Euro.
  1191. NN, Jan Sluyters 1881-1957 [catalogue d'exposition 28 avril - 29 mai 1960], Paris, Institut Néerlandais 1960, 24pp.ill., 10 Euro.
  1192. NN, Journal officiel des Pays-Bas - Tome 19 Nrs.1-79 - Année 1924 [lois et ordonnances], Bruxelles, Weissenbruch, 1824, +/- 600pp., couv.cart. avec dos en cuir (peu abîmé), 55 Euro.
  1193. NN, Journal officiel des Pays-Bas - Tome 19 Nrs.1-79 Année 1824 [wetten en verordeningen], Bruxelles, Weissenbruch 1824, +/-600pp., couv.cart. avec dos en cuir [dos abîmé], 55 Euro.
  1194. NN, Karmel Roermond 1882-1982 (zaterdag 28 augustus 1982), s.l., 1982, 20pp.met enkele ills., boekje voor herdenkingsviering van het 100-jarig bestaan van de Karmel te Roermond, 8 Euro.
  1195. NN, Katalog der Gemäldegalerie - Holländische Meister des 15.- 16. und 17.Jahrhunderts, Wien, Kunsthistorisches Museum, 1972, 110pp.+ 96pp.ill., 11,5 Euro.
  1196. NN, Kennismakingstochten in en om de Kempen, Eindhoven, V.V.V. s.d. geïll.met foto's en kaarten, 143pp., mooie staat, 6,5 Euro.
  1197. NN, Kerkrade (aangeboden door het gemeentebestuur van Kerkrade aan de Zeereerwaarde Zr. Jeanne Cerfontaine O.S.U., moederoverste van de zusters Ursulinen te Kerkrade, bij gelegenheid van haar vertrek naar Lima - Peru), Kerkrade, Gemeente Kerkrade, s.d. [1976], 172pp.rijkelijk geïll.met foto's in kleur en zw./w., 26cm., linnen band, stofwikkel, stempeltje, goede staat, N72632, 20 Euro.
  1198. NN, Kirchröadsjer dieksiejoneer [Kerkrade], Kerkrade, Stichting Kirchröadsjer dieksiejoneer, 1987, 328pp., linnen band met stofwikkel, 22cm., mooie staat, 35 Euro.
  1199. NN, Kunst uit Noord-Brabant [tentoonstellingscatalogus t.g.v. Noord-Brabantweek, Antwerpen (B.) 8-18 sept.1962], Tilburg, Brabantse Stichting voor beeldende kunst en edelambacht 1962, 112pp.geïll.(met korte biografiën van de kunstenaars), 10 Euro.
  1200. NN, Kunstenaars zien de Zuiderzee [Tentoonstellingscatalogus 18 juli-1 october 1952], Enkhuizen, Zuiderzeemuseum 1952, 8pp., 6 Euro.
  1201. NN, La famille Del Court Van Krimpen - réfugiés de Verviers leur role dans l'industrie drapière en Hollande au 17e et au 18e siècle et leur place dans la magistrature avec une étude sur le tableau de Rembrandt dit "De Staalmeesters", Arnhem, Gouda Quint, 1916, 182pp.+ planches hors-texte & un plan (double-page) & tableau généalogique dépliante, 25cm., br.orig., qqs.rousseurs, 40 Euro.
  1202. NN, La monnaie aux Pays-Bas du VIIe au XVIe siècle [catalogue de l'exposition], Bruxelles, 1983, 24pp.dont 16 planches, Catalogue d'exposition Bruxelles Bibliothèque royale Albert I - Cabinet des Médailles 12/2-19/3 1983, 9 Euro.
  1203. NN, Le portrait dans les anciens Pays-Bas [Catalogue d'exposition, Bruges Musée communal, 27 juin-31 aug.1953], Bruges, 1953, 88pp.texte + 124 planches hors-texte, br.orig., bon état, 17 Euro.
  1204. NN, Les Indes Néerlandaises orientales [Congrès International de Géographie, Amsterdam 1938, Excursion C, 3 Août-11 Oct. 1938], Amsterdam, 1938, 86pp.geïll.+ 4 uitslaande kaarten, 12,5 Euro.
  1205. NN, Les trois concordats de 1801 et 1813, avec le gouvernement français, et de 1827 avec le gouvernement des Pays-Bas, contenant les actes de ces gouvernements et leurs conventions avec la cour de Rome, Bruxelles, Lacrosse, 1827, 312pp.+ 23pp. (texte du "concordat de Fontainebleau"), br.muet d'époque (dos peu restauré), 18cm., rousseurs dans le texte (texte toujours bien lisible), bon état, peu commun, 100 Euro.
  1206. NN, Levensbericht van een honderdjarige. Korte geschiedenis van de congregatie De Kleine Zusters van de Heilige Joseph, gesticht te Heerlen door Petrus Joseph Savelberg (21 juni 1872-1972), Valkenburg, Boek- en Offsetdrukkerij Crolla, s.d. [1972], 139pp. + buitentekstplaten, 24cm., 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), goede staat, R73470, 18 Euro.
  1207. NN, Levensschets van den hoogeerw. Pater Maria Franciscus Salesius De Beer. Eersten superior generaal van de Congregatie der Fraters van O.L.Vrouw, moeder van barmhartigheid te Tilburg. Uitgegeven bij gelegenheid van het diamanten feest van genoemde Congregatie, Tilburg, R.K.Jongensweeshuis, 1919, 558pp.geïll., 27cm., linnen band (licht verkleurd) met goudopdruk, 50 Euro.
  1208. NN, Liste chronologique des édits et ordonnances des Pays-Bas, règne de Charles-Quint (1506-1555), Bruxelles, Gobbaerts, 1885, ix + 451pp., 24cm., br.orig., dos restauré, 60 Euro.
  1209. NN, Liste chronologique des édits et ordonnances des Pays-Bas, règne d'Albert et Isabelle (1598-1621), Bruxelles, Goemaere, 1907, 73pp., 24cm., relié en couverture cart. (dos en toile, plats marbrés), avec nombreuses annotations intéressantes, 40 Euro.
  1210. NN, Liste chronologique des édits et ordonnances des Pays-Bas, règnes de Philippe IV (1621-1665) et de Charles II (1665-1700), Bruxelles, Goemaere, 1910, xii + 288pp., 24cm., br.orig., dos restauré, 50 Euro.
  1211. NN, Liste chronologique des édits et ordonnances des Pays-Bas autrichiens [3 tomes]. I: de 1700 à 1750. II: de 1751 à 1794 - Première partie: 1751-1780. III: de 1751 à 1794 - Deuxième partie: 1781-1794, Bruxelles, Devroye, 1851-1858, 3 tomes: xxxiv,492 + xiii,455 + xxxvii,413pp., 24cm., br.orig. (dos restaurés), non coupé, B74534, 120 Euro.
  1212. NN, Maastricht - Het Rome van Nederland, Maastricht, Heiligdomsvaartcomité, 1948, 32pp., 7,5 Euro.
  1213. NN, Maastricht - het Rome van Nederland, s.l., 1937, 32pp., 10 Euro.
  1214. NN, Meesterwerken uit Praag - Drie eeuwen Vlaamse en Hollandse schilderkunst, Tentoonstellingscatalogus : Brugge, Groeningemuseum, 29 juni-20 oktober 1974, 157pp.rijkelijk geïll., 17 Euro.
  1215. NN, Mens en Landschap in de 17de eeuwse Hollandse schilderkunst, Tentoonstellingscatalogus ; Brussel, Koninklijke Musea voor Schone Kunsten van België, 17 nov.-15 jan.1978, 89pp.geïll., 10 Euro.
  1216. NN, Met Smeets - wandelgids door Mooi Limburg - dl.2: Maastricht en omgeving, Heerlen, Smeets, s.d., 82pp.+ kaart, 11,5 Euro.
  1217. NN, Muntalmanak 1996 (inclusief catalogus van: Nederland, Suriname, Curaçao, Nederlandse Antillen, Aruba, Nederlands Indië, Koninkrijk Holland vanaf 1806), Nederlandse Vereniging van Munthandelaren, 1996, 192pp.rijkelijk geïll., mooie staat, 13e ed., 10 Euro.
  1218. NN, Musée Royal des Beaux-Arts d'Anvers. Recueil de 200 photogravures d'après les chefs-d'œuvre de Maîtres anciens, Anvers, Hermans, 1932, XXIIIpp.(texte) + 164pp.planches, rousseurs dans le texte, bon état, 17 Euro.
  1219. NN, Musée van Stolk: 300 sculptures et tableaux, Xe-XVIe siècles, objets de vitrine - art textile etc. La vente aux enchères publiques aura lieu à Amsterdam (les 8 et 9 mai 1928), Amsterdam, Frederik Muller, 1928, 48pp. + 40 planches hors-texte, 31cm., br., bon état, [catalogue de vente publique, contenant la description de 491 objets], S68873, 50 Euro.
  1220. NN, Museumcatalogus Rijksmuseum Amsterdam : " 100 Hollandse schilderijen " (viertalig), Amsterdam, Rijksmuseum, s.d., 16pp.tekst + 100pp.kleurenill., 7,5 Euro.
  1221. NN, Mussert noch Moskou, s.l., s.d., 23pp., 20cm., in de reeks "Brochere-reeks Witte Cel" nr.1, 15 Euro.
  1222. NN, Nederlands Archief voor kerkgeschiedenis (tijdschrift) - Nieuwe serie : delen XXXIV afl.4 & XXXV 1-2-3-4, XXXVI 1-2-3-4, XXXVII 1-2-3-4, XXXVIII 1-3-4, XXXIX 2/3, XL 4, XLII 1-2-3-4, XLIII 3-4, XLIV 1-2-3-4, XLV 1-3, 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, prijs per nummer:, 8 Euro.
  1223. NN, Nederlands Goud (Tentoonstelling t.g.v. het 25-jarig bestaan van het Nederlands Goud- en Zilvermuseum Lange Nieuwstraat 38 Utrecht, 18 okt.-1 dec.1963), 40pp.tekst + 44pp.buitentekstills., 13 Euro.
  1224. NN, Nederlandse 17e eeuwse italianiserende landschapschilders, 47pp., Tentoonstellingscatalogus Utrecht Centraal Museum 10 maart-30 mei 1965, 11 Euro.
  1225. NN, Nederlandse topfotografen fotograferen Gerard Joling, Apeldoorn, Bureau Voorlichting Foto Film Video 1995, 64pp.rijkelijk geïll., 7,5 Euro.
  1226. NN, Onze Lieve Vrouw van Renkum - het herstel van een oude devotie, Renkum, R.K. Kerkbestuur, 1928, 39pp.+ 5 buitentekstills., 4e vermeerderde druk, 22cm., wat roestplekjes, 16 Euro.
  1227. NN, Ordonnantie waarop, binnen de stad Leyden en vrijdom van dien, zal worden geheven eene plaatselijke belasting of impost op de bieren, Leyden, Herdingh en Du Mortier, 1815, 9pp., 21cm., mooie staat, 40 Euro.
  1228. NN, Organist en eredienst - Maandblad voor de gereformeerde organistenvereniging ; volledig vanaf Nov.1954 (Jg.20, nr.221) t.e.m. dec.1975 (samen 333 nrs.), s.l. [NL.], Gereformeerde organistenvereniging, 1954-1975, samen 333 fasc., per nr./12pp.sommige geïll. (samen +/- 4000pp.), wat roestplekken, stempeltjes, 240 Euro.
  1229. NN, Oude drukken uit de Nederlanden - Boeken uit de collectie Arenberg thans in de verzameling Lessing J.Rosenwald, Den Haag, M.Nijhoff, 1960, viii + 137pp.+ 19pp.ills., Tentoonstellingscatalogus Den Haag Meermanno-Westreenianum 29 aug.- 9 okt.1960 & Brussel Albert I-Bibliotheek 21 okt.-31 dec.1960, stempel, naam eigenaar op omslag, 16 Euro.
  1230. NN, Rembrandt en zijn tijd, Tentoonstellingscatalogus ; Brussel, La Connaissance, 1971, 200pp. rijkelijk geïll., [Tentoonstelling Europalia 1971 Paleis voor Schone Kunsten Brussel 23sept.-21 nov.1971], 15 Euro.
  1231. NN, Rembrandt: 1669/1969, Amsterdam, Rijksmuseum Amsterdam, 1969, 270pp.rijkelijk geïll., 24cm., catalogus van de tentoonstelling ter herdenking van Rembrandts sterfdag (Rijksmuseum, Amsterdam, 13 september - 30 november 1969), goede staat, S68600, 15 Euro.
  1232. NN, Renovabitur !! Eenige grepen uit de gedaante-wisselingen, wisselvalligheden, hernieuwingen en herscheppingen in den ontwikkelingsgang der Sint Radboud-stichting te Deventer a/d Yssel, Brugge, Excelsior 1931, 173pp, onopengesneden, "niet in den handel", 30 Euro.
  1233. NN, Schets van de Congregatie der Zusters van Liefde, Tilburg, 1949, 96pp.geïll., 15 Euro.
  1234. NN, Serviam. Lyceum Ursulinen Sittard, Maastricht, Crouzen, s.d. [+/- 1962], 28pp. + 24 buitentekstplaten, 34cm., linnen band, stofwikkel, gedrukt op luxe-papier, mooie staat, N73612, 20 Euro.
  1235. NN, St.Baafskerk Aardenburg : onze gemeente, Aardenberg, Hervormde Pastorie 1955, 28pp.(met info over gemeente & publiciteit), 6 Euro.
  1236. NN, Tekeningen van Martin Brink, Amersfoort, Nitram 1981, 240pp.rijkelijk geïll., gesigneerd met opdracht door Cor Brink-Bruijn, mooie staat, 37 Euro.
  1237. NN, Tentoonstellingscatalogus "De Voetbedevaart Keulen-Maastricht-Scherpenheuvel", Bokrijk, Provinciaal Openluchtmuseum 2 aug.-31 okt.1980, 80pp.geïll., uit de reeks "Bokrijkse Berichten" Nr.18, 12,5 Euro.
  1238. NN, Ter gedachtenis aan de viering van het vijftig jarig bestaan der Congregatie der Zusters Carmelitessen van het Goddelijk Hart van Jezus gesticht door moeder Maria Teresa Tauscher van den Bosch, 1891-1941, s.l., s.d. [+/-1941], 88pp.rijkelijk geïll., 27x20cm., stempeltje, goede staat, 23 Euro.
  1239. NN, The importance of Holland as seen from the air (aerial views of industrial sites, docks... - with description), s.l.(NL.), Royal Dutch Airlines s.d.(1928) with more than 100 b/w photos, 194pp., linen cover with gold letters and dec., slightly worn at the edges, VG, 45 Euro.
  1240. NN, Thomas a Kempis et la Dévotion moderne, Bruxelles, Bibliothèque Royale, 1971, xvii + 64pp.+ 27 buitentekstills., br.orig.ill., 22cm., 14 Euro.
  1241. NN, Tijdschrift "Brabants Heem" ; Jaargang 24 Nrs. 1/2 & 3 & 4 & 5 & 6, s.l., Stichting Brabants Heem 1972, per nummer +/- 32pp., prijs per nummer:, 6 Euro.
  1242. NN, Uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente Nijmegen in 1855, gedaan door burgemeester en wethouders aan den Raad dier Gemeenten, op den 29. April 1856, Nijmegen, C.A. Vieweg, 1856, 214pp., 22cm., stempeltje, 50 Euro.
  1243. NN, Vereniging Rembrandt - tot behoud en vermeerdering van kunstschatten in Nederland : Verslag over 1966, s.l., s.d., 40pp. + 26pp. buitentekstill., 7,5 Euro.
  1244. NN, Verslag van de Algemene Vergadering der leden van het Historisch genootschap gehouden te Utrecht op 30 october 1950, Utrecht, Kemink en Zoon, 1951, 53pp., 7,5 Euro.
  1245. NN, Verslag van de Algemene Vergadering der leden van het Historisch Genootschap gehouden te Utrecht op 3 november 1951, Utrecht, Kemink en Zoon, 1952, 45pp., 7,5 Euro.
  1246. NN, Verslag van de Algemene Vergadering van het Historisch Genootschap gehouden te Utrecht op 2 november 1954 - verenigd met Bijdragen en Mededelingen van het Historisch Genootschap (69 deel), Utrecht, Kemink en Zoon, 1955, 131pp., 10 Euro.
  1247. NN, Verslag van den achtsten Zeeuwsen Ontwikkelingsdag gehouden op zaterdag 8 mei 1937 in het "Schuttershof" te Goes, Bijvoegsel van het Zeeuwsch Landbouwblad 15 mei 1937, 46pp., 9 Euro.
  1248. NN, Verzameling eener geschiedenis met de beide weeshuizen te Nymegen in de eerste helft der negentiende eeuw [Nijmegen], s.l., 1842, 68pp., 23cm., stempeltje, 50 Euro.
  1249. NN, Vie de la Servante de Dieu mère Madeleine Damen fondatrice des Franciscaines de la Pénitence et de la Charité chrétienne (Heythuizen-Nonnenwerth) -Extraite de l'histoire de cette Congrégation par soeur Maria Paula Munster..., Averbode, Impr.de l'abbaye, 1911, 140pp.+ qqs.planches hors-texte, reliure cart., 21cm., estampe, bon état, 35 Euro.
  1250. NN, Vier eeuwen Nederlands zilver, 207pp.tekst + 21 ills.buitentekst, Tentoonstellingscatalogus 's-Gravenhage Gemeentemuseum 18 juli-15 sept. 1952, 17 Euro.
  1251. NN, Vincent Van Gogh - dessins / aquarelles [Catalogue d'exposition Liège, Le Musée des Beaux-Arts, 3-30 sept.1968], Liège, 1968, 12pp.(texte) + 90pp.ills.hors texte en couleurs et en n/bl., bel état, 16 Euro.
  1252. NN, Vincent van Gogh : schilderijen - aquarellen - tekeningen, Tentoonstellingscatalogus ; Gent/Charleroi, Museum voor Schone Kunsten/ Palais des Beaux-Arts, 1965, 60pp.met 48ill., 10 Euro.
  1253. NN, Vincent van Gogh en zijn tijdgenoten (stedelijke tentoonstelling ter herdenking van den sterfdag van Vincent van Gogh, 29 juli 1890), Amsterdam, Stedelijk museum, 1930, 109pp. + frontispice + 31 buitentekstills., 20cm., tentoonstellingscatalogus (Stedelijk Museum, Amsterdam, 6 september - 2 november 1930), enkele roestvlekjes, goede staat, S68677, 25 Euro.
  1254. NN, Vrijmetselarij, Den Haag, Orde van vrijmetselaren onder het grootoosten der Nederlanden, 1973, 10pp., 16cm., mooie staat, 8 Euro.
  1255. NN, Want hiertoe zijn we tezamen gekomen. Zusters Augustinessen van Sint Monica, Utrecht, s.d., 96pp.met 20 platen, 26cm., geïllustreerde omslag, 15 Euro.
  1256. NN, Water uit de bron - fragmenten uit het levensverhaal van moeder Elisabeth, gelegd naast de H.Schrift en naast andere teksten (verzameld bij gelgenheid van het Kapittel 1975-1976), Maastricht, Onder de Bogen, +/- 1976, 100pp., gecart.band met stofwikkel, [over Moeder Elisabeth Gruyters 1789-1864, medestichter van de kongregatie van de Liefdezusters van de H.Carolus Borromeus, te Maastricht in 1837], 13 Euro.
  1257. NN, Zo meenden vreemden - Wat zeiden vreemdelingen over ons land van de 16e tot de 19e eeuw, Amsterdam, Wereldbibliotheek, uit de reeks "Premieboeken voor de W.V.B.-leden" 1969 (voorjaar), 48pp.geïll., 9 Euro.
  1258. NOË J. S.J., De religieuze bezieling van Vondels werk, Tielt, Lannoo, 1951, vii + 186pp., 25cm., orig.omslag, goede staat, T74038, 23 Euro.
  1259. NOLET W. & GORRIS G.C. S.J., De Alkmaarsche martelaren, Hilversum, Paul Brand, 1929, 64pp., 25cm., stempeltje, onopengesneden, 18 Euro.
  1260. NOLET W., Onze Lieve Vrouw ter Nood te Oesdom, 's-Hertogenbosch, Mariënburg, 1922, 16pp., 19cm., in de reeks "Geert-Groote-Genootschap" nr.23, 10 Euro.
  1261. NOLET W., Onze Lieve Vrouw ter Nood voorheen en thans, Alkmaar, Van Putten & Oortmeijer, 1933, 143pp.geïll., 10 Euro.
  1262. NOORDELOOS P., Cornelius Musius (mr Cornelis Muys) - Pater van Sint Agatha te Delft ; humanist-priester-martelaar, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum 1965, 328pp.+ 17 buitentekstills., linnen band, stofwikkel met wat slijtage, stempel, goede staat, 20 Euro.
  1263. NOORDELOOS P., De plaats der marteling en begrafenis van Alkmaar's martelaren, 's-Hertogenbosch, Teulings, 1933, 39pp.+ 10 buitentekstills., in de reeks "Collectanea Franciscana Neerlandica" III-3, 27cm., 17 Euro.
  1264. NOTERMANS Jef, Een groot Limburger in het verre oosten: Petrus Maria Vrancken, s.l., s.d. [+/- 1950], 19pp.met portret, 26cm., overdruk uit "Jaarboek Bisschoppelijk College Sittard 1950" pp.66-84, originele omslag, stempeltje, goed, bijgevoegd: handgeschreven brief van de auteur aan de Ursulinen van Maastricht, R73549, 15 Euro.
  1265. NOUWENS Jac. M.S.C., De veelvuldige H. Communie in de geestelijke literatuur der Nederlanden vanaf het midden van de 16e eeuw tot in de eerste helft van de 18e eeuw, Bilthoven/ Antwerpen, Nelissen/'t Groeit, 1952, 78 + 379pp., geïll.stofwikkel, 24cm., 27 Euro.
  1266. NUTEN P. & DE MONTE Filippo, Il secondo libro de madrigali spirituali a sei & sette voci (novamente da lui composti, & dati in luce, in Venetia appresso Angelo Gardano M.D.LXXXIX), Brussel, Paleis der Academieën, 1958, xiv + 182pp., 26cm., in de reeks "Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Schone Kunsten" verh.14, 50 Euro.
  1267. NUTEN P. (& DE MONTE Filip), [3 vol.] I.De "Madrigali Spirituali" van Filip de Monte (1521-1603) & II.Il primo libro de Madrigali spirituali a cinque voci (1581) in partituur gebracht door P.Nuten & III.Il secondo Libro de Madrigali spirituali a sei & sette voci (1589) in partituur gebracht door P.Nuten, Brussel, Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België (Klasse der Schone Kunsten, verh.14) 1958, 360 + xv + 238 + xiv + 182pp., mooie staat, "auteursexemplaar", 125 Euro.
  1268. NUYENS E.M.Th., De staatkundige geschiedenis der provincie Limburg vanaf haar ontstaan tot aan haar uiteenvallen in 1839, Maastricht, Limburgs geschied- en oudheidkundig genootschap, 1956, 192pp.met 14 kaarten, 25cm., goede staat, L71844, 20 Euro.
  1269. NUYENS W.J.F., Geschiedenis van het beleg en ontzet van Leiden in 1574, Leiden, Van Leeuwen, 1874, 100pp.met 1 uitvouwbare kaart van het beleg, orig.omslag (hersteld), 24cm., wat roestplekjes, 37 Euro.
  1270. NUYENS W.J.F., Geschiedenis van het Nederlandsche volk van 1815 tot op onze dagen [4 delen in 2 banden], Amsterdam, Van Langenhuysen, 1883-1884-1885-1886, 270 + 285 + 289 + 325pp., [4 delen samengebonden in 2 volumes], 23cm., gecart.banden met linnen rug, goede staat, 50 Euro.
  1271. ODENDAAL Bernardus Johannes, Die kerklike betrekkinge tussen Suid-Afrika en Nederland (1652-1952) veral met betrekking tot die Ned. Geref. Kerk, Franeker, T.Wever, 1957, 296pp., 23cm., Academisch proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de godgeleerdheid... Vrije Universiteit te Amsterdam 1957, 30 Euro.
  1272. OKKEMA J.C., Handleiding voor genealogisch onderzoek in Nederland, Weesp, Fibula-Van Dishoeck 1985, 128pp.geïll., bib.ex., mooie staat, 12,5 Euro.
  1273. OLDENHOF H.J., Karmel Drachten 1935-1985, Drachten, Karmel, 1985, 88pp.rijkelijk geïll., 16 Euro.
  1274. OLTERDISSEN Alfons (JASPAR E., ed.), Alfons Olterdissen's prozawerken in Maastrichtsch dialect, bewerkt en met eene alfabetische woordenlijst voorzien, Maastricht, Leiter-Nypels, 1926, 266 + iii pp. + frontispice, 24cm., 1e druk, gecart.band (linnen rug, gemarbreerde platten), enkele stempeltjes, gesigneerd met opdracht door Jaspar, goede staat, T72643, 30 Euro.
  1275. OMONT Henri, Deux lettres de Michel à Daunou sur les archives et bibliothèques de Belgique et Hollande (1837), Paris, H.Champion, 1912, 8pp., br.orig., non coupé, bel état, extrait de la "Revue de Bibliothèques" nrs.4-6 1912, 10 Euro.
  1276. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - 7de jaargang (1955) volledig (Maandblad van de gemeentelijke commissie heemkennis), Amsterdam, 1955, 192pp.rijkelijk geïll., jaargang 7 (1955) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1277. Ons Amsterdam, Ons Amsterdam - geïllustreerd tijdschrift gewijd aan de hoofdstad des lands (maandelijks): Jaargang I(1949) & II (1950) volledig, jg.VIII(1956) t.e.m. XII(1960) volledig, XIII(1961) 1-2-3-4-5-6, XVI(1964) 2-3-4-11-12, XIX(1967) 3-4-5-6-7-8-9-10-11, XX(1968) 6-7-8-9-10-11-12, XXI(1969) 1-2-3-4-5-6-7, XXII(1970) 4-5-6-7-8-9-10-11-12, XXIII(1971) volledig, XXIV(1972) volledig, Hele lot (151 nrs.):, 235 Euro.
  1278. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 10 (1958) volledig (Maandblad van de gemeentelijke commissie heemkennis), Amsterdam, 1958, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 10 (1958) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1279. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 11 (1959) volledig (Maandblad van de gemeentelijke commissie heemkennis), Amsterdam, 1959, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 11 (1959) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1280. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 12 (1960) volledig (Maandblad van de gemeentelijke commissie heemkennis), Amsterdam, 1960, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 12 (1960) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1281. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 13 (1961) volledig (Maandblad van de gemeentelijke commissie heemkennis), Amsterdam, 1961, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 13 (1961) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1282. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 14 (1962) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1962, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 14 (1962) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1283. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 15 (1963) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1963, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang (19) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1284. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 17 (1965) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1965, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 17 (1965) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1285. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 18 (1966) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1966, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 18 (1966) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1286. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 19 (1967) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1967, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 19 (1967) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1287. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 20 (1968) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1968, 352pp.rijkelijk geïll.+ 31pp.Registers op de jaargangen 1-18 (1949-1966) samengesteld door B.de Ridder, jaargang 20 (1968) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 20 Euro.
  1288. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 21 (1969) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1969, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 21 (1969) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1289. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 22 (1970) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1970, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 22 (1970) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1290. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 23 (1971) volledig (Maandblad gewijd aan de Hoofdstad des lands), Amsterdam, 1971, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 23 (1971) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1291. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 24 (1972) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1972, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 24 (1972) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1292. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 25 (1973) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1973, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 25 (1973) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1293. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 26 (1974) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1974, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 26 (1974) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1294. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 27 (1975) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1975, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 27 (1975) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1295. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 28 (1976) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1976, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 28 (1976) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1296. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 29 (1977) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1977, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 29 (1977) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1297. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 30 (1978) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1978, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 30 (1978) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1298. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 31 (1979) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1979, 352pp.rijkelijk geïll., jaargang 31 (1979) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1299. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 32 (1980) volledig (Gemeentelijk maandblad voor heemkennis), Amsterdam, 1980, 352pp.rijkelijk geïll., jaargang 32 (1980) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1300. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 8 (1956) volledig (Maandblad van de gemeentelijke commissie heemkennis), Amsterdam, 1956, 176pp.rijkelijk geïll., jaargang 8 (1956) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1301. ONS AMSTERDAM, Ons Amsterdam - jaargang 9 (1957) volledig (Maandblad van de gemeentelijke commissie heemkennis), Amsterdam, 1957, 384pp.rijkelijk geïll., jaargang 9 (1957) volledig, originele halflinnen band met simili-lederen rug, mooie staat, 15 Euro.
  1302. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XX afl.4 (dec.1946), Tielt, 1946, pp.391-499, [bevat o.m. MOEREELS lod. S.J.: Twee collatiën van Cornelis Jansonius van Schoonhoven (pp.391-433), SPAAPEN B. S.J.: De vereering van de H.Lutgardis. Aanvullingen (pp.434-450),...], 13 Euro.
  1303. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXI afl.1 (febr.1947), Tielt, 1947, pp.1-112, [bevat o.m. ROSIER I. O.Carm.: De Carmelitaanse vroomheid in de Nederlanden (pp.52-65), BOES G.: De abdij van Sint-Truiden tijdens de eerste eeuwen van haar bestaan (pp.66-73),...], 13 Euro.
  1304. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXI afl.3 (sept.1947), Tielt, 1947, pp.225-328, [bevat o.m. DE GANCK P.M.-Roger O.Cist.: Enkele 'costuymen' in de abdij Ter Kameren rond het jaar 1700 (pp.257-279), PREIS Pawel J.: Iconographie van de heilige Lutgart in Bohemen en Moravië (pp.280-303),...], 13 Euro.
  1305. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXI afl.4 (dec.1947), Tielt, 1947, pp.329-432, [bevat o.m. DE GANCK P.M.-Roger O.Cist.: Enkele 'costuymen' in de abdij Ter Kameren rond het jaar 1700 (vervolg) (pp.329-343), SPAAPEN B. S.J.: Een onbekend tractaatje van Nicolaas Eschius "Corte Oeffeninghe" ? (pp.344-374), ...], 13 Euro.
  1306. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXII afl.2 (mei 1948), Tielt, 1948, pp.105-200, [bevat o.m. MOEREELS Lod. S.J.: 'Wat de liefde Gods can bedryven' (vervolg) (pp.105-131), COPPENS Cypr. O.S.B.: Een preek van Dom Benedictus van Haeften proost van Affligem (+1648) op den feestdag van de H.Teresia 15 oct.1640 (pp.132-147),...], 13 Euro.
  1307. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXII afl.3 (juli 1948), Tielt, 1948, pp.201-312, [bevat o.m. SWENDEN K.: Bronnen van Dionysius Cartusianus' "Mystica Theologia" (pp.259-278), VAN HOOGENBEMT Roza: De voorstelling van de Gekruisigde van de XIIe tot de XVIIe eeuw (pp.201-236),...], 13 Euro.
  1308. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXII afl.4 (dec.1948), Tielt, 1948, pp.313-428, [bevat o.m. SPAAPEN B. S.J.: De verspreiding van de Geert-Groote-thesis van pater Van Ginneken (pp.377-386), STRACKE A. S.J.: Uit den nabloei van onze mystiek (vervolg) (pp.313-366),...], 13 Euro.
  1309. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXIII afl.1 (febr.1949), Tielt, 1949, pp.1-120, [bevat o.m. VAN HERREWEGHEN Pacificus O.F.M.Cap.: De Leuvense bijbelvertaler Nicolaus van Winghe. Zijn leven en zijn werk (pp.5-38), AMPE A. S.J.: Een fragment Ignatiaanse vroomheid (pp.39-58),...], 13 Euro.
  1310. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXIV afl.1 (maart 1950), Tielt, 1950, pp.1-104, [bevat o.m. STRACKE A. S.J.: Arnulf van Leuven O.Cist. versus Gelukz. Hermann Jozef O.Praem. (pp.27-50), AMPE A. S.J.: De Karmeliet Franciscus Amelry als schrijver van "Wat de liefde Gods can bedryven" (pp.51-69), AMPE A. S.J.: De wezensinkeer Gods naar de leer van Jan Van Ruusbroec (pp.5-26),...], 13 Euro.
  1311. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXIV afl.2 (juni 1950), Tielt, 1950, pp.105-224, [bevat o.m. STRACKE A. S.J.: Arnulf van Leuven versus Hermann Jozef (pp.133-169), SWENDEN K.: Dionysius van Rijkel. Biografische nota (pp.170-181), MOEREELS L. S.J.: Uit de voorgeschiedenis van de devotie tot het H.Hart in de Nederlanden. I.Zr.Francisca Clara van S.Lieven (pp.105-132),...], 13 Euro.
  1312. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXIV afl.3 (sept.1950), Tielt, 1950, pp.227-336, [bevat o.m.: REYPENS L. S.J.: Bij het zesde eeuwfeest der hoogduitse vertaling van Ruusbroec's "Brulocht" (pp.225-242), STRACKE A. S.J.: Over de Vita Wandregesili (pp.243-270), AMPE A. S.J.: Franciscus Amelry als schrijver van de Brieven (pp.287-304), enz.], 13 Euro.
  1313. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXIV afl.4 (dec.1950), Tielt, 1950, pp.337-459, [bevat o.a.: VAN WOERKUM M.: Florentius Radewijns leven geschriften persoonlijkheid en ideeën (pp.337-364), HEYNEN Edg.: Jan Van Gorcum leven en werken (pp.381-400), ...], 13 Euro.
  1314. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf - deel XXV afl.3 (sept.1951), Tielt, 1951, pp.225-328, [bevat o.m. VAN WOERKUM M.: Het libellus 'Omnes, inquit, artes' een rapiarium van Florentius Radewijns (vervolg) (pp.225-268), ...], 13 Euro.
  1315. ONS GEESTELIJK ERF, Ons Geestelijk Erf - jaargangen 1 t.e.m. 71 (driemaandelijks tijdschrift voor de studie van de vroomheid in de Nederlanden), Antwerpen, 1927-1997, Volledige collectie van jaargangen 1 (1927) t.e.m. 71 (1997) [slechts 1 nummer ontbreekt: nr.1 jg.51 (1977)], jg.1-38 per jaar ingebonden in halflinnen banden, stempeltje, mooie staat, [jg.25 bevat ook de Registers op deel I-XXV (1927-1951) 268pp.], 1300 Euro.
  1316. ONS GEESTELIJK ERF, Ons Geestelijk Erf - Personenregister op deel I-XXV (1927-1951), Tielt, 1951, 124pp., deel XXV afl.4 (dec.1951) van tijdschrift "Ons Geestelijk Erf", 23 Euro.
  1317. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf (3-maandelijks tijdschrift voor de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekeering tot ca.1750) ; deel VI afl.2 (april 1932), Antwerpen, Neerlandia, 1932, pp.113-256, goede staat, 13 Euro.
  1318. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf (3-maandelijks tijdschrift voor de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekeering tot ca.1750) ; deel VII afl.1-2 (Jan.-april 1933), Antwerpen, Neerlandia, 1933, deel VII afl.1 & 2 samengebonden; pp.1-240, goed, 20 Euro.
  1319. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf (3-maandelijks tijdschrift voor de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekeering tot ca.1750) ; deel II afl.1 (Jan.1928), Antwerpen, Neerlandia, 1928, pp.1-120, goede staat, 13 Euro.
  1320. Ons Geestelijk Erf, Ons Geestelijk Erf (3-maandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot ca.1750) beschikbaar: nr.1 1943 & nr.2/3 1991 (vol.65), Antwerpen, Ruusbroec-Genootschap, prijs per deel:, 13 Euro.
  1321. Ons Geestelijk Erf, Ons geestelijk Erf (Driemaandelijks tijdschrift gewijd aan de studie der Nederlandse vroomheid vanaf de bekering tot ca.1750): vol.X-3 (juli 1936), XXII-1/2 (febr./mei 1948), XXXIV-2 (juni '60), XL-3 (sept.'66), XLII-1 (maart'68), 62-4 (dec.'88), 65-1 (maart'91), Antwerpen, Ruusbroec-Genootschap, prijs per nr.:, 12 Euro.
  1322. OOSTVEEN TON, Liefde als wapen - herinneringen aan Mgr.W.M.Bekkers, 's-Hertogenbosch, Malmberg, 1966, 141pp.+ 15pp.buitentekstills., 10 Euro.
  1323. OPTATUS O.F.M.Cap., De geest van Clara - Clarissen in Nederland, s.l., Clarissen in Nederland, 1953, 112pp + 41pp.illustraties, goede staat, 13 Euro.
  1324. OPTATUS P. O.F.M., De geest van de dienares Gods moeder Joanna van Jesus (+1648) stichteres der congregaties van Penitenten-Recollectinen [Reprint van de editie Tilburg 1948], Sint-Truiden, Instituut voor Franciscaanse Geschiedenis, 1999, 128pp., vol.48 in "Instrumenta Franciscana", 17 Euro.
  1325. OPTATUS P. o.f.m., De spiritualiteit van de Capucijnen in de Nederlanden gedurende de xviie en xviiie eeuw (een bijdrage tot de geschiedenis van de vaderlandse vroomheid), Utrecht/Brussel, Het Spectrum 1948, 208pp. + 16 buitentekstills., linnen band, uit de reeks "Batavia Sacra", 12,5 Euro.
  1326. OPZOOMER Cornelis (& VAN DOOREN Wim), Het wezen der kennis (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door W.Van Dooren), Baarn, Ambo, 1990, 159pp.+ portret, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.17, [C.Opzoomer 1821-1892], 13 Euro.
  1327. OTTEN Ad, De vestiging van de Duitse Orde in Gemert 1200-1500, Gemert, Heemkundekring "De Kommanderij Gemert", 1987, 171pp.geïll., geïll.omslag, 23cm., 24 Euro.
  1328. OTTERSPERE Willem, Bolland. Een biografie, Amsterdam, Bert Bakker, 1995, 635pp. + 22 buitentekstills., 22cm., linnen band, mooie staat, 17 Euro.
  1329. OTTO J.A. S.J., Generaal P. Roothaan stichter van de nieuwe Jezuïetenmissies 1785-1853, Leuven, 1939, 32pp., in "Xaveriana" nr.181 (Jan.1939), 16cm., 10 Euro.
  1330. OUDSHOORN H.I. S.J., De tuinders in Wateringen en De Lier - Bijdrage tot de godsdienstgeografie van het Westland, Assen, Van Gorcum, 1957, 140pp.+ 2pp.stellingen, 24cm., [Proefschrift ter verkrijging van de graad vvan doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, 1957], 24 Euro.
  1331. OUWERLING H.N., Geschiedenis der dorpen en heerlijkheden Deurne, Liessel en Vlierden, Helmond, Helmond, 1933, [viii] 751pp.+ frontispice, 27cm., deels onopengesneden, goede staat, 60 Euro.
  1332. OVERMEER Paul Chr.H., De economische denkbeelden van Gijsbert Karel van Hogendorp (1762-1834), Tilburg, H.Gianotten, 1982, 549pp.+ losbladig 3pp.stellingen, mooie staat, Academisch proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de economische wetenschappen aan de Katholieke Hogeschool Tilburg, 25 Euro.
  1333. OVERVOORDE J.C., Gemeente-archief Leiden. Archieven van de kloosters, deel II.Regesten (vervolg), Leiden, G.F. Theonville, 1917, 512pp., stempeltje op titelblad, 24cm., goede staat, 40 Euro.
  1334. PAETS TOT GANSOIJEN Adriaan, Iets over de kosten van het strafproces in Nederland, Leiden, Eduard Ijdo, 1891, [viii] + 168pp., 22cm., omslag licht hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1891, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  1335. PANHUYSEN Titus A.S.M., Maastricht staat op zijn verleden, Maastricht, Stichting Historische Reeks Maastricht, 1984, 148pp.rijkelijk geïll., 23cm., 15 Euro.
  1336. PASTOR Ludwig & HUURDEMAN D., De Nederlandsche paus Adriaan VI. Naar het Duitsch van Ludwig Pastor bewerkt door D. Huurdeman R.K. Pr., Amsterdam, N.V. Boekhandel en Uitgeverszaak, voorheen E.v.d.Vecht, 1908, 155pp. + frontispice + buitentekstplaat, 20cm., gecart.band (linnen rug), enkele stempeltjes, goede staat, R72325, 17 Euro.
  1337. PASTURE A., Documents concernant quelques monastères anglais aux Pays-Bas au XVIIe siècle, Rome, 1930, pp.155-223, extrait du "Bulletin de l'Institut historique belge de Rome" (1930), br., 18 Euro.
  1338. PASTURE A., Inventaire de la Bibliothèque Barberini à la Bibliothèque Vaticane au point de vue de l'Histoire des Pays-Bas, Liège, Georges Thone, 1924, 117pp., signé par l'auteur, 30 Euro.
  1339. PAUELS H., Een leven voor de priesters - Een levensschets van Josefine, Kerkrade, 1976, 69pp., 22cm., 13 Euro.
  1340. PAUWELS J. (O.F.M.Recollect), Tractatus theologicus de casibus reservatis in dioecesibus Antverpiensi, Buscoducensi, Cameracensi, Coloniensi, Gandavensi, Leodiensi, Mechliniensi, Namurcensi, Ruraemundensi. Accedit Tractatus alter de Labaismo cum decretis ad idem objectum pertinentibus, Lovanii [Louvain], Typis Joannis Jacobs, 1770, xvi + 544 [ii] pp.+ folding plate, 3rd edition, 18cm., full-leather binding (d'epoque, engilded title at spine), text in latin, small stamp at titlepage, nice condition, [Subjects dealt with: Abortus, Abusus S.Euch., Adulterium, Apostasia, Blasphemia, Homicidium, Incendium, Incestus, Magia Diabolica, Raptus, Sodomia,...], 230 Euro.
  1341. PEERBOLTE Lambertus, Iets over het strafrechtelijk begrip 'oordeel des onderscheids', Amsterdam, Roeloffzen & Hubner, 1894, [viii] + 48pp., 24cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Universiteit van Amsterdam, 1894, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  1342. PEETERS Flor & VENTE Maarten Albert, De orgelkunst in de Nederlanden van de 16de tot de 18de eeuw, Antwerpen, Mercatorfonds, 1971, 341pp.rijkelijk geïllustreerd in kleur & zw/w, linnen band met perkamenten rug, 33cm., 50 Euro.
  1343. PEETERS Paul (eindred.), Orgelcultuur op de scheidslijn van kerk en staat - Het orgel in de 17de en de 20ste eeuw (Congres Honderd jaar Nederlandse Organistenvereniging 1890-1990 Amsterdam 20-23 juni 1990), 172pp.geïll., speciale editie van tijdschrift 'Het Orgel', [text in dutch], 16 Euro.
  1344. PEIJNENBURG J.W.M., Judocus Smits en zijn tijd [1813-1872], Amsterdam, De Tijd, 1976, (iv +) 153pp.+ 4pp.stellingen (losbladig), (deel 2 met bijlagen ontbreekt), [doctoraatsthesis in de Godgeleerdheid K.U.Nijmegen, promotor Prof.Dr.J.C.A.P.van Laarhoven], mooie staat, 25 Euro.
  1345. PEIJNENBURG J.W.M., Judocus Smits en zijn tijd [2 delen], Amsterdam, De Tijd, 1976, 2 delen : [iv +] 153pp. + bijlage "De brieven en artikelen van Judocus Smits" +/- 352pp., [doctoraatsthesis in de Godgeleerdheid K.U.Nijmegen, promotor Prof.Dr.J.C.A.P.van Laarhoven], mooie staat, 40 Euro.
  1346. PERRY Jos, De voorman. Een biografie van Willem Hubert Vliegen, Amsterdam, De Arbeiderspers, 1994, 484pp. + buitentekstplaten, 20cm., in de reeks "Open domein" nr.29, mooie staat, N73862, 18 Euro.
  1347. PERSYN Jul. [SCHAEPMAN], Dr. Schaepman [3 delen], Utrecht-Amsterdam/ Antwerpen, Het Centrum/ Veritas, 1912-1916, 544 + 739 + 196pp.+ frontispices, herbonden in halflinnen banden, (titelblad deel III-1 ontbreekt), tekst in mooie staat, 50 Euro.
  1348. PERSYN Jul. [SCHAEPMAN], Dr. Schaepman. Eerste deel: maart 1844-juli 1870. Tweede deel: juli 1870-juli 1880 [2 delen van de 3], 's-Gravenhage, Roebert, s.d., 2 delen: 544 + 739pp. + frontispices, herbonden in gecart.banden (linnen rug), enkele stempeltjes, goede staat, [het derde deel ontbreekt], T73847, 35 Euro.
  1349. PERSYN Jul., A glance at the soul of the Low Countries, Leiden-London, De Vlaamsche Boekenhalle-Futura-Stem uit België (Washbourne), 1916, 139pp., orig.softcover, stamp, most pages uncut, 21cm., G/VG, 35 Euro.
  1350. PERSYN Jul., Kritisch kleingoed (Nederland), Hoogstraten, Haseldonckx, 1914, 301pp., 23cm., enkele stempeltjes, ex-librisstempel van letterkundige pater Linnebank, in de reeks "Over letterkunde" vol.3, 20 Euro.
  1351. PETIT Louis D. (bewerkt door), Repertorium der verhandelingen en bijdragen betreffende de geschiedenis des vaderlands, in tijdschriften en mengelwerken tot op 1900 verschenen, Leiden, E.J.Brill, 1907, (16 +) xxix pp. + 1638 kolommen (=819pp.), orig.linnen band, goede staat, 65 Euro.
  1352. PEYPERS W.N., 1572-1672-1872 De Spanjaarden in Holland - Tooneelen uit de laatste levensdagen der gebroeders De Witt, gevolgd door een beknopte beschrijving van het onafhankelijkheidsfeest in 1872, Gorinchem, Van der Mast, 263pp.+ frontispice, stempeltje, blinde moderne omslag, wat roestplekjes, 30 Euro.
  1353. Philippe de Marnix de Sainte Aldegonde (& LACROIX Alb., introd.), Oeuvres de Ph.de Marnix de Sainte Aldegonde ; Correspondance et mélanges, Paris/ Bruxelles, Bohné/ Van Meenen, 1860, xv + 511pp., br.orig., 22cm., non coupé, [contient: Traité de l'éducation, correspondance, Avis d'un affectionné au bien public, De reipublicae christianae statu ejusque salute, etc., Réponse apologétique], 40 Euro.
  1354. PHILIPS J.F.R. & JANSEN J.C.G.M. & CLAESSENS Th.J.A.H., Geschiedenis van de landbouw in Limburg 1750-1914, Assen, Van Gorcum, 1965, xx + 306pp.+ 4pp.buitentekstills., uit de reeks "Maaslandse Monografieën" nr.4, 25 Euro.
  1355. PHILIPS N.V., Het juiste woord, Eindhoven, NV Philips' Gloeilampenfabrieken, 1961, 116pp., in oblong, gecart., 4e dr., goede staat, 15 Euro.
  1356. PHILIPS Rudolf, Gezondheidszorg in Limburg. Groei en acceptatie van de gezondheidsvoorzieningen 1850-1940, Assen, Van Gorcum, 1980, xxxix + 378pp., 23cm., in de reeks "Maaslandse monografieën", 2 stempeltjes, mooie staat, N73440, 17 Euro.
  1357. PIERARD Louis, La vie tragique de Vincent Van Gogh, Bruxelles, Labor, s.d., 231pp.+ 12 planches hors-texte, br.orig., 19cm., 17 Euro.
  1358. PIERRON Sander, Les Mostaert ; Jean Mostaert dit le maître d'Oultremont, Gilles et François Mostaert, Michel Mostaert, Bruxelles-Paris, G.Van Oest, 1912, 159pp.+ 32pp.ills.hors texte, dans la "Collection des grands artistes des Pays-Bas", qqs.rousseurs, bon état, 40 Euro.
  1359. PIETERS G.H., Een kwart eeuw van strijd. Herinneringen uit de Limburgsche arbeidersbeweging, Maasbracht, Corrie Zelen, s.d., 171pp., 20cm., 12 Euro.
  1360. PIETERSE Wilhelmina Christina, Daniel Levi de Barrios als geschiedschrijver van de Portugees-Israelietische gemeente te Amsterdam in zijn "Triumpho del govierno popular", Amsterdam, Scheltema & Holkema, 1968, 211pp.+ 3 pp.ills., 24cm., (Academisch proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de letteren aan de universiteit van Amsterdam), 25 Euro.
  1361. PIJLS H., De bokkerijdersbende met de doode hand, Sittard, Drukkerij Missiehuis, 1924, vi + 126pp.met ill., 22cm., originele 1924-ed., originele omslag, enkele stempeltjes, goede staat, N72323, 40 Euro.
  1362. PIJNENBURG P.D.M., Het streekplan ; ruimtelijke ordening als regionaal probleem (Dissertations on the regional plan, with summary), Assen, Van Gorcum & Co. 1956, vii + 232pp, mooie staat, [Proefschrift ter verkrijging van de graad van Doctor in de Rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht..., 1956, promotor: W.F.Prins], 30 Euro.
  1363. PIRENNE H., Bibliographie de l'histoire de Belgique - Catalogue méthodique et chronologique des sources et des ouvrages principaux relatifs à l'histoire de tous les Pays-Bas jusqu'en 1598 et à l'histoire de Belgique jusqu'en 1830, Bruxelles-Gand, Lamertin-Vyt, 1902, xvi + 270pp., 2e édition, reliure cart.avec dos en cuir (titre et faux-nerfs dorés au dos, plats marbrés), estampe, bel état, 50 Euro.
  1364. PIRENNE H., Bibliographie de l'histoire de Belgique - Catalogue méthodique et chronologique des sources et des ouvrages principaux relatifs à l'histoire de tous les Pays-Bas jusqu'en 1598 et à l'histoire de Belgique jusqu'en 1830, Bruxelles-Gand, Lamertin-Vyt, 1902, xvi + 270pp., 2e édition, br.orig. (dos restauré), estampe, pour la pupart non coupé, texte en bel état, 37 Euro.
  1365. PIRENNE Henri, Les anciennes démocraties des Pays-Bas, Paris, Flammarion, 1910, 304pp., 1e éd., br.orig., cachet, bon état, dans la série "Bibliothèque de Philosophie scientifique", 23 Euro.
  1366. PITRA dom O.S.B., La Hollande catholique, Paris, 1850, 350pp., reliure cart., 16cm., qqs.estampes, rousseurs dans le texte, peu commun, dans la série "Bibliothèque nouvelle... sous la direction de M.Louis Veuillot", 50 Euro.
  1367. PIUS O.Carm., Moeder Josephine Carmelites 1863-1931, Boxmeer, Carmelitessenklooster St.Jozef, 1937, 253pp.+ enige buitentekstills., 20cm., stempeltje, orig.omslag met wat gebruiksslijtage, goed, [biografie van Femia Koning], 24 Euro.
  1368. PIUS P. (O.Carm.), Een vrouw wijst de weg - Leven van moeder Josephine Carmelites 1863-1931, Heerlen, Winants, 1947, 273pp.geïll.+ 12pp.buitentekstills., 20cm., geïll.stofwikkel, 23 Euro.
  1369. PLEMP VAN DUIVELAND L.J., Willem Frederik Koning der Nederlanden, 1949, 141pp.+ buitentekstills., [in opdracht van de Directie der Nederlandsche Handel-Maatschappij geschreven... uitgegeven ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan der maatschappij op 29 maart 1949], 15 Euro.
  1370. PLUYM A.J., Het H. Sacrament van Mirakel en de H.Stede te Amsterdam. Historisch kritische proeve, Amsterdam, Van Langenhuysen, 1869, [xvi] + 199pp.+ 4 uitvouwbare platen, orig.omslag, nieuwe uitgave, 18cm., 60 Euro.
  1371. PLUYM A.J., Het H.Sacrament van Mirakel en de H.Stede te Amsterdam. Historisch-kritische proeve, ter gelegenheid van het vijfde eeuwfeest, Amsterdam, Zweers, 1845, [iv] 199 pp.+ 3 uitvouwbare platen, gecart.band met lederen rug, 18cm., stempeltje, goede staat, [met ex-libris van Ed Ipers], 85 Euro.
  1372. POELHEKKE J.J., Vijfhonderd jaar Erasmus (Rede bij gelegenheid van de zes en veertigste dies natalis van de katholieke universiteit), Nijmegen, Dekker & Van de Vegt, 32pp., 8 Euro.
  1373. POELHEKKE M.A.P.C., Het land der zon, Nijmegen, Malmberg, 1901, 162pp., 22cm., heringebonden in gecart.band (orig.omslag niet bewaard, gemarbreerde platten, lederen rug met goudopdruk, gemarbreerde schutbladen), 2 stempeltjes op voorblad en 1 stempeltje op verso titelblad, plakkertje verwijderd van rug, zoniet in mooie staat, zeldzaam, [Maarten Poelhekke, Deventer 1864 - Nijmegen 1925; dystopische roman over de stad "Fin-de-Siècle"], T73810, 120 Euro.
  1374. POELS, Een zestal redevoeringen, s.l., Limb.R.K. Werkliedenbond, s.d., 206pp., bib.ex, 10 Euro.
  1375. POLAK G.I. & VAN AMERINGEN M.L. (bewerkt door), Gebeden der Nederlandsche Israëlieten, voor den eersten en tweeden dag van het Loofhuttenfeest (vol.I) & voor den Sabbath der Middeldagen van het Loofhuttenfeest, het Slotfeest en het Vreugde-feest der Wet (vol.II) ; Hebreeuwsch en Nederduitsch, met een historisch overzicht, Amsterdam, J.L.Joachimsthal, 1881, 2 delen: x + 334 + 18pp.& x + 168 + 17pp, tweetalig Nederlands-Hebreeuwse uitgave, nieuwe verbeterde en vermeerderde uitgave, linnen band met lederen rug met goudopdruk (rug deel I hersteld), mooie staat, 60 Euro.
  1376. POLLMANN J., Ons eigen volkslied, Amsterdam, H.J.Paris, 1936, 247pp.+ enkele platen buitentkst, wat gebruiksslijtage, tekst in goede staat, 20 Euro.
  1377. POLMAN P. O.F.M., Godsdienst in de Gouden Eeuw, Utrecht/Brussel, Het Spectrum 1947, 95pp. + 28 buitentekstill., enkele stempels, linnen band, uit de reeks "batavia Sacra", 12 Euro.
  1378. POMES Hendrikus, Over Van Alphen's kindergedichtjes. Bijdrage tot de kennis van de opvoeding hier te lande in de 18e eeuw, Rotterdam, Brusse, 1908, xii + 283pp.+ frontispice (portret), 25cm., Academisch proefschrift (ter verkrijging van de graad van doctor in de Nederlandse letteren aan de Rijks-Universiteit te Leiden, 1908), 27 Euro.
  1379. POMPEN Aurelius O.F.M., Sint Victor van Xanten en zijn betekenis voor de geschiedenis van Nederland, Roermond, Romen, 1955, xix + 229pp., 24cm., blinde omslag, 2 stempeltjes, goede staat, H69958, 23 Euro.
  1380. POMPEN Aurelius O.F.M., Sint Victor van Xanten en zijn betekenis voor de geschiedenis van Nederland, Roermond, Romen, 1955, xix + 229pp., 24cm., originele omslag, goede staat, H72314, 25 Euro.
  1381. POMPONNE (ROWEN Herbert H., ed.), Pomponne's "Relation de mon ambassade en Hollande" (1669-1671), Utrecht, Kemink en zoon, 1955, 178pp., 25cm., dans la série "Werken uitgegeven door het historisch genootschap" vierde serie no.2, br., [introduction en anglais, texte de Pomponne en français], N68851, 20 Euro.
  1382. PONTANUS Johannes Isaakszoon, Historische Beschijvinghe der seer wijt beroemde Coop-stadt Amsterdam ..., Amsterdam, 1968, [viii] 360 [vi] pp.met illustraties, facsimile-uitgave van de oorspronkelijke druk uit 1614, beperkte oplage, 26cm., simili-lederen band met goudopdruk, goud op snee, mooie staat, 33 Euro.
  1383. POOL G.J. (HECKER J.F.C., naar het hoogduitsch van), De danswoede, eene volksziekte der middeleeuwen in de Nederlanden, Duitschland en Italië, Amsterdam, C.G.Sulpke, 1833, x + 94pp., orig.omslag (rug verstevigd), 23cm., zeldzaam, 150 Euro.
  1384. POORTMAN J.J., Repertorium der Nederlandse wijsbegeerte, Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1948, 403pp., 25cm., linnen band, stempeltje, goede staat, F71995, 15 Euro.
  1385. PORTEOUS John, Aangemunt en nagemunt - Een episode uit de vaderlandse muntgeschiedenis, Amsterdam, Meulenhoff, s.d., 33pp.tekst + 44pp.ills., goede staat, 10 Euro.
  1386. POS Hugo & KUIJK Jan, Het averechts handelen. De Geer in Lissabon. Naïef, wereldvreemd en eigengereid, Haarlem, In de Knipscheer, 2001, 128pp., geïll., 21cm., linnen band, stofwikkel, mooie staat, 16 Euro.
  1387. POST Herman, Ik ben volkomen rustig - Verzetsbrieven uit de dodencel, Tilburg, De Schaduw, 1995, 91pp.+ 32pp.buitentekstills., mooie staat, [over Jan van Straelen, verzetstrijder in Nederland], 15 Euro.
  1388. POST Kees (& MAASKANT A.A.C., samenstelling), Oude boerderijen, Deventer, Ankh-Hermes, 1976, 192pp.rijkleijk geïll., linnen band, 28cm., 20 Euro.
  1389. POST R., Belastingen in de veertiende eeuw door het bisdom Utrecht aan de pauselijke curie verschuldigd, pp.37-113, overdruk uit "Mededeelingen van het Nederlandsch Historisch Instituut te Rome" 2e reeks dl.III (1933), 20 Euro.
  1390. POST R., De verkiezing en benoeming van bisschop Jan van Arkel 1340-1342, pp.79-95, overdruk uit "Mededeelingen van het Nederlandsch Historisch Instituut te Rome" 2e reeks dl.II (1932), 10 Euro.
  1391. POST R., Het Sacrament van Mirakel te Amsterdam, Nijmegen, 1955, pp.241-261, overdurk uit "Studia Catholica" jg.30 (1955), 8 Euro.
  1392. POST R.R., De via antiqua en de via moderna bij vijftiende-eeuwse Nederlandse theologen, Nijmegen-Utrecht, Dekker & Van de Vegt, 1964, 19pp., stempeltje, 24cm., [Afscheidscollege aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen, 22 mei 1964], 9 Euro.
  1393. POSTHUMUS MEYJES F.E., Geschiedenis en genealogie van het geslacht Meyjes (Van Oostrom Meyjes, Posthumus Meyjes), met de daaraan in de vrouwelijke lijn ontsproten takken, voor de famile bewerkt en uitgegeven [2 delen], Amsterdam, J.H.De Bussy, 1899-1909, 2 delen: xxii,263 + [vi],75 pp., + gekleurd wapenschild & enkele uitvouwbare genealogische tabellen, gecart.banden, 30 & 33cm., beperkte en genummerde oplage van 100 exemplaren [Deel I: "nr.17, behoort aan dr. W.Posthumus Meyjes", deel 2: "Oudere geschiedenis en vervolg", nr.16], enkele roestplekjes, goede staat, zeldzaam, 370 Euro.
  1394. POSTHUMUS N.W. (ed.), De nationale organisatie der lakenkoopers tijdens de republiek, Utrecht, Kemink & zoon, 1927, LX + 370pp., in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie nr.51, grotendeels onopengesneden, rug hersteld, 30 Euro.
  1395. POSTHUMUS N.W. (uitg.), Bescheiden betreffende de Provinciale Organisatie der Hollandsche Lakenbereiders (de zgn. Droogscheerderssynode), Amsterdam, Johannes Müller, 1917, xxiv + 284pp., uit de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie Nr.38, onopengesneden, 35 Euro.
  1396. PRAKKEN C.J., De Provinciale Staten van Friesland en de zeewaterkeerende waterschappen. Proeve van een historisch-staatsrechterlijk onderzoek naar de wetgeving der Provinciale Staten van Friesland ten opzichte van de zeewaterkeerende waterschappen na 1850, 's Gravenhage, H.P.De Swart en zoon, 1883, viii + 176pp., 23cm., Academisch proefschrift (Rijks-Universiteit te Leiden, 1883), 40 Euro.
  1397. PRICK Harry G.M., In de zekerheid van eigen heerlijkheid. Het leven van Lodewijk van Deyssel tot 1890 [K.J.L. Alberdingk Thijm], Amsterdam, Athenaeum - Polak & Van Gennep, 1997, 1080pp.geïll., 25cm., linnen band, stofwikkel, mooie staat, T70538, 30 Euro.
  1398. PRICK W., Bisschop Nelis - vriend van Brabants Katholieken 1736-1798, Utrecht/Brussel, Het Spectrum 1948, 108pp.+ 4 buitentekstill., enkele stempels, linnen band, uit de reeks "Batavia Sacra", 12 Euro.
  1399. PRIESTER Peter, De economische ontwikkeling van de landbouw in Groningen (1800-1910). Een kwalitatieve en kwantitatieve analyse, Wageningen, Afdeling Agrarische Geschiedenis Landbouwhogeschool Wageningen, 1991, [14] + 639pp.geïll., 25cm., in de reeks "A.A.G. Bijdragen" vol.31, goede staat, N72879, 20 Euro.
  1400. PRINS Jan, Timaios-sonnetten (deze veertig sonnetten zijn bestemd als inleiding vooraf te gaan aan een eerlang te verschijnen vertaling van Platoon's "Timaios"), s.l., s.d., 24pp., 25cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, zeldzaam, gedrukt op luxepapier Van Gelder, 24 Euro.
  1401. PRINSEN J., Rekening van de kosten van het rederijkersfeest te Leiden in 1596, s.l., s.d., 49pp., blinde omslag, [overdruk uit de "Bijdragen en Mededeelingen van het Historisch Genootschap" dl.XXV, 15 Euro.
  1402. PROOST K.F. & ROMEIN Jan (red.), Geestelijk Nederland 1920-1940 (2 vols.) I.Onderwijs, radio, wijsbegeerte, godsdienst, kunst en letteren, II.De wetenschappen van natuur, mens en maatschappij, Amsterdam-Antwerpen, Kosmos, s.d. [+:-1948], 2 delen: [vii],332 + [vii],304pp.+ 106 ills.buiten-tekst, linnen banden, enkele stempels, goed, 30 Euro.
  1403. PROOST K.F., Weg en werk - een eeuw drankbestrijding : Ontwikkelingsgang van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken, geschetst ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan, Utrecht, Centraal Bureau, 1941, 168pp.rijkelijk geïll., gecart.band met linnen rug (wat bevlekt en slijtage), tekst in mooie staat, 23 Euro.
  1404. PUCHINGER G. (red.), Is de gereformeerde wereld veranderd ? - Gesprekken, Delft, Meinema 1966, 467pp. + enkele buitentekstills., 13 Euro.
  1405. PUTTEMANS André, La censure dans les Pays-Bas autrichiens, Bruxelles, Palais des Académies, 1935, 375pp., (Académie royal de Belgique, Classe des lettres..., Mémoires, coll.in-8 , T.37, fasc.1), non coupé, 37 Euro.
  1406. QUACK H.P.G., Martinus des Amorie van der Hoeven, Amsterdam, Van Kampen, 1869, [iv + ] 178pp.+ portret + 2pp.facsimilés, gecart., goede staat, 50 Euro.
  1407. QUICKE Fritz, Les Pays-Bas à la vieille de l'unification bourguignonne 1356-1384. Contribution à l'histoire politique et diplomatique de l'Europe occidentale dans la seconde moitié du XIVe siècle, Bruxelles, Editions Universitaires, 1948, 458pp., br.orig., jaq.ill., 25cm., 30 Euro.
  1408. QUINTUS Jacobus Johannes Aricius, De cellulaire gevangenisstraf in Nederland sinds hare invoering bij de wet van 28 juni 1851, Stbl.No.68, Groningen, Noordhoff, 1887, [viii] 184pp., 23cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit van Groningen, 1887, Doctoral dissertation], 45 Euro.
  1409. QUISPEL G., Het evangelie van Thomas en de Nederlanden. Nieuwe vertaling en verklaring van een vergeten bron, Baarn, Tirion, 1991, 176pp., 22cm., 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), goede staat, R70111, 15 Euro.
  1410. RADEMAKER B. C.SS.R., Hoe onze Lieve Vrouw bij Roermond kwam wonen, Nijmegen, s.d., 112pp.met prentjes van Gerard Huysser, 20cm., geïll.omslag (rug licht hersteld), goede staat, 20 Euro.
  1411. RADEMAKER Leonard Albert, Didericus Camphuysen, Gouda, Koch & Knuttel, 1898, 339pp.met 1 portret & 1 facsimile, doctoraatsthesis in de Godgeleerdheid R.U.Utrecht -promotor Prof.Dr.S.D.Van Veen, gecart.band met linnen rug, 70 Euro.
  1412. RAEDTS C.E.P.M., De opkomst, de ontwikkeling en de neergang van de steenkolenmijnbouw in Limburg, Assen, Van Gorcum 1974, 239pp.(geïll.met enkele kaarten), uit de reeks "Maaslandse Monografieën" vol.18, 18,5 Euro.
  1413. RAEPSAET J.J., Histoire de l'origine, de l'organisation et des pouvoirs des états généraux et provinciaux des Gaules, particulièrement des Pays-Bas, depuis les Germains jusqu'au XVIe siècle, Mons-Gand-Bruxelles-Liège, Leroux, 1838, 376pp., Tome II des "Oeuvres complètes de J.J.Raepsaet - revues corrigées et considérablement augmentées par l'auteur, suivies de ses oeuvres posthumes", couv.orig.remplacée, qqs.rousseurs, bon état, 45 Euro.
  1414. RAEPSAET J.J., Mémoire sur l'origine des Belges, présenté à l'Institut de Hollande, augmenté de notes posthumes, Mons-Gand-Bruxelles-Liège, Leroux, 1838, [vi +] 420pp.+ 1 planche dépliante, 2e éd., Tome I des "Oeuvres complètes - revues corrigées et considérablement augmentées par l'auteur, suivies de ses oeuvres posthumes", couv.orig.remplacée, qqs.rousseurs, bon état, [contient: Mémoires sur l'origine des Belges (pp.1-120), Recherches sur l'origine et la nature des inaugurations des princes souveraines des XVII Provinces des Pays-Bas... (pp.121-198), Anecdote sur l'origine et la nature du Carnaval (pp.255-280), Défense de Charles Martel contre l'imputation d'avoir usurpé les biens ecclésiastiques... (pp.281-352), ...], 45 Euro.
  1415. RANKE Bert, Rederijkers in de branding - Het Vlaamsche rederijkerstooneel en de opstand der XVIe eeuw, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1941, 58pp.+ 8pp.buitentekstills., gecart., in de reeks "De Seizoenen" nr.4, mooie staat, 12 Euro.
  1416. RATS J.C. C.SS.R., De Lieve Vrouw in 't Zand. Haar beeld, haar vereering, haar wonderen, Roermond - Maaseik, Romen, 1935, 192pp. + frontispice, 25cm., wat slijtage, enkele stempeltjes, tekst goede staat, N70527, 23 Euro.
  1417. RAUE J.J., De bouwgeschiedenis van de panden Markt 2 en 4 te Delft, Delft, Vereniging 'Hendrick de Keyser', +/- 1962, 46pp.geïll.met foto's en plannen, 10 Euro.
  1418. RAYNAL, Histoire du Stathoudérat, depuis son origine jusqu'a présent, Bruxelles, J.Dewaet, 1831, vii + 155pp., br.orig., nouvelle éd., qqs.rousseurs, 17cm., bel état, 45 Euro.
  1419. REGICOLA, Koningin Wilhelmina. Schetsen uit haar leven, voor de Nederlandse jeugd, 's-Hertogenbosch, Mosmans, 1901, 170pp. + frontispice + buitentekstplaten, linnen band, enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N72669, 30 Euro.
  1420. REMBRANDT, Rembrandt als leermeester [Tentoonstellingscatalogus Stedelijk Museum de Lakenhal Leiden, 1 juni-1 sept.1956], Leiden, 1956, 71pp.tekst + 32pp.buitentekstills., luttele onderlijningen, goede staat, 10 Euro.
  1421. REMBRANDT, Rembrandt tentoonstelling ter herdenking van de geboorte van Rembrandt op 15 juli 1606 - Schilderijen, Amsterdam, 1956, xxiv + 215pp.met 101 afbeeldingen van schilderijen met omschrijving, Tentoonstelling Rijksmuseum Amsterdam (18 mei-5 aug.1956 & Museum Boymans Rotterdam 8 aug.-21 okt.1956, 15 Euro.
  1422. REMBRY Ernest, Le P. Marc d'Aviano. La délivrance de Vienne en 1683. Voyage de Marc d'Aviano dans les Pays-Bas en 1681, Bruxelles, Alfred Vromant, 1884, 141pp., 24cm., relié en couverture cart. (br.orig.conservée, dos en toile, plats marbrés, peu usée), signé avec dédicace par l'auteur à Edward Van Even (archiviste de la ville de Louvain), 2 cachets, qqs.rousseurs, sinon en bon état, rare, 50 Euro.
  1423. REMY F., Les grandes indulgences pontificales aux Pays-Bas à la fin du moyen âge (1300-1531). Essai sur leur histoire et leur importance financière, Louvain, Librairie Universitaire, 1928, xxi + 230pp., 26cm., dans la série "Université de Louvain. Recueil de travaux publiés par les membres des conférences d'histoire et de philologie" 2e série 15e fasc., relié en couverture cart. (plats marbrés, dos en toile avec titre doré), cachet au verso de la page de titre, bon état, [dissertation présentée pour l'obtention du grade de docteur en sciences historiques], R74338, 35 Euro.
  1424. RENDERS Emile [JAN VAN EYCK], Jean Van Eyck. Son oeuvre, son style, son évolution et la légende d'un frère peintre, Bruges, Charles Beyaert, 1935, 137pp.+ 18 planches hors-texte, 36.5x26.7cm., édition limitée et numérotée: cet ex. porte le nr.334/500 sur papier Excelsior Featherweight Antique, bel état, 110 Euro.
  1425. RENDERS Hans, Verijdelde dromen - een surrealistisch avontuur tussen De Stijl en Cobra, Haarlem, J.Enschedé en zonen 1989, 216pp.geïll., 22,5 Euro.
  1426. RENES J., De geschiedenis van het Zuidlimburgse cultuurlandschap [volledig in 2 vols. Vol. 1: tekst, Vol. 2: kaarten], Assen / Maastricht, Van Gorcum, 1988, volledig in 2 vols.in foudraal: xiii + 265pp. + 5 uitvouwbare kaarten linnen band, in de reeks "Maaslandse Monografieën (groot formmaat)", 65 Euro.
  1427. RENKENS J.P.G., Inventaris van de archieven van de Schepenbank Swolgen - Broekhuizenvorst en van het Kerspel Tienray, Maastricht, 1981, 113pp.geïll., 29cm., in de reeks "Rijksarchief in Limburg" vol.22, enkele stempeltjes, goede staat, N73457, 15 Euro.
  1428. RENOUVIER Jules, Histoire de l'origine et des progrès de la gravure dans les Pays-Bas jusqu'à la fin du quinzième siècle, Bruxelles, Hayez, 1860, 247pp.+ 1 planche hors-texte, non coupé, publié dans et extrait de "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique. Collection in-8" T.X, 40 Euro.
  1429. RENTING R.A.D., Regestenlijst van de Schepenkist-oorkonden uit het rechterlijk archief van Arnhem, 's-Gravenhage, Rijksarchief in Gelderland, 1952, xvi + 130pp., 21 Euro.
  1430. RHIJNVIS FEITH, Oden en gedichten [5 delen], Amsterdam (& vol.5: Haarlem-Zwolle), Johannes Allart (& vol.V: F.Bohn en D.Van Stegeren), 1796-1809 (& vol.V:1814), Volledig in 5 delen: viii,199 + viii,204 + viii [ii] 196 + xvi,204 + xiv,210 pp., + frontispice (portret van auteur) in deel I, gegraveerd vignet op titelbladen, originele blinde omslagen (sommige ruggen licht beschadigd en hersteld), 22cm., enkele stempeltjes, goede staat, 210 Euro.
  1431. RIEMENS H., Les Pays-Bas dans le monde (histoire, conditions politiques, économiques et sociales, L'empire d'outremer, l'esprit néerlandais), Paris, Payot, 1939, 353pp.avec 12 croquis dans le texte, br., 21 Euro.
  1432. RIETBERGEN Peter & VERSCHAFFEL Tom, Broedertwist. België en Nederland en de erfenis van 1830, Zwolle, Waanders, 2005, 128pp.rijkelijk geïll.in kleur, 287cm., catalogus bij de gelijknamige tentoonstelling (Noordbrabants Museum, 's Hertogenbosch, 24 sept 2005-8 januari 2006), 24 Euro.
  1433. RIJKE A.J.B., Het compromis en het pactum de compromittendo, 's-Bosch, J.W.Robijns, 1883, [vi +] 169pp., [Proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de rechtswetenschap aan de rijks-universiteit te Utrecht... 9 juli 1883], orig.osmlag (rug licht hersteld), wat roestplekjes, 24cm., goede staat, 50 Euro.
  1434. RITTER P.H. jr., Pater Henri de Greeve, Baarn, Hollandia, s.d. [+/- eind jaren +/- 1940's], 84pp.+ 1 ill., moderne blinde omslag, 15 Euro.
  1435. ROBIJNS L., Driemaandelijkse bladen (1902-1930 ; 1949-1960) Neerlands volksleven (1951-1960), Antwerpen, Centrum voor Studie en Documentatie, 1978, XXIV + 401pp., in-8, in de reeks: "Nederlandse Volkskundige Bibliografie. Systematische registers op tijdschriften, reekswerken en gelegenheidsuitgaven" vol.25, mooie staat, 37 Euro.
  1436. ROBINSON Alan D., Dutch organised agriculture in international politics (1945-1960), The Hague, Nijhoff, 1961, 192pp., softcover, 24cm., stamp, G, 20 Euro.
  1437. ROGGE, H.C., Brieven van Nicolaes Van Reigersberch aan Hugo de Groot, Amsterdam, Johannes Müller, 1901, 818pp., uit de reeks " Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap " 3 serie N 15, kaft lichtjes beschadigd, "belangrijk voor de geschiedenis van De Groot - bevat voorts een reeks van gewichtige berichten over de toestanden in Nederland in de jaren 1622-1643", 100 Euro.
  1438. ROGGEN Domien, De meesterwerken van Klaas Sluter I. De rouwstoet van het praalgraf van Philips den Stoute te Dijon, Antwerpen, De sikkel, 1936, 58pp.geïll., softcover, 25cm., mooie staat, 21 Euro.
  1439. ROGIER L.J. & DE ROOY N., In vrijheid herboren - Katholiek Nederland 1853-1953, 's-Gravenhage, Pax, 1953, 917pp.met illsutraties, linnen band met goudopdruk, 27cm., goede staat, 25 Euro.
  1440. ROGIER L.J., Geschiedenis van het catholicisme in Noord-Nederland in de 16e en de 17e eeuw [3 dln., volledig], Amsterdam, Urbi et Orbi, 1945-'47, 3 delen: I. 650pp., II. 832pp., III.(register en 3 kaarten) 79pp., linnen banden, 60 Euro.
  1441. ROGIER L.J., Geschiedenis van het katholicisme in Noord-Nederland in de zestiende en zeventiende eeuw ; 5e deel, Amsterdam/Brussel, Elsevier 1964, pp.889-1048, 7,5 Euro.
  1442. ROLDANUS Cornelia W., Zeventiende-eeuwsche geestesbloei, Amsterdam, Van Kampen, 1938, 194pp.+ enkele buitentekstills., gecart., in de reeks "Patria" XV, 10 Euro.
  1443. ROMIJN Peter, Snel, streng en rechtvaardig. Politiek beleid inzake de bestraffing en reclassering van 'foute' Nederlanders (1945-1955), De Haan, 1989, 326pp.geïll., 22cm., goede staat, N73866, 20 Euro.
  1444. RONGEN Hieronymus O.Cist., Van schilderspalet tot monnikskap [over Roger Durey], Tegelen, Cisterciënserklooster (Trappisten), 1929, 103pp.met enige ills., 20 Euro.
  1445. ROODUIJN Tom (red.), De Republiek der Nederlanden. Pleidooien voor het afschaffen van de monarchie, Amsterdam, De Bezige Bij, 1998, 203pp., 19cm., mooie staat, 13 Euro.
  1446. ROPPE L. & PANHUYSEN G.W. & NUYENS Elis.M. (uitgeg. door), De decadaire resp. maandelijkse rapporten van de commissarissen van het directoire exécutif in het departement van de Nedermaas 1797-1800, s.l., 1956, uit de reeks "Werken uitgegeven onder auspiciën van de Bestendige Deputatie van de Provincie Limburg" Nr.1, 252pp.+ uitvouwbare kaart, 20 Euro.
  1447. ROPPE L. & PANHUYSEN G.W. & NUYENS Elis.M. (uitgeg. door), De decadaire resp. maandelijkse rapporten van de commissarissen van het directoire exécutif in het departement van de Nedermaas 1797-1800, Maastricht, Limburgs geschied- en oudheidkundig genootschap, 1956, 252pp. + uitvouwbare kaart, 25cm., onopengesneden, mooie staat, L71843, 20 Euro.
  1448. ROPPE LOUIS, Een omstreden huwelijk ; Koning Willem Frederik, Graaf van Nassau, en de Gravin van Nassau geboren Henriette d'Oultremont de Wégimont, Hasselt, Heideland 1973, 347pp., gecart.band, 4e dr., mooie staat, 17,5 Euro.
  1449. ROSENFELD Paul, The provincial governors from the minority of Charles V to the revolt (in the low countries) ["Standen en Landen" vol.17], Louvain/Paris, Nauwelaerts, 1959, 64pp.in "Anciens Pays et assemblées d'états - Standen en Landen" vol.17, 117pp. (containing furthermore: pp.65-82 recensions & pp.83-115 Chronicon of the International Commission for the history of representative and parliamentary Institutions), 25 Euro.
  1450. ROSIER Irenaeus O.Carm., Biographisch & bibliographisch overzicht van de vroomheid in de Nederlandse Carmel van 1235 tot het midden der achttiende eeuw, Tielt, Lannoo, 1950, 231pp., linnen band, in de reeks "Studiën en Tekstuitgaven van Ons Geestelijk Erf" vol.10, 20 Euro.
  1451. ROUKENS Win., Wort- und Sachgeographie in Niederländisch-Limburg und den benachbarten Gebieten, mit besonderer Berücksichtigung des Volkskundlichen. Teil IA: Text, Nijmegen, De Gelderlander, 1937, xi + 478pp. + added: 3pp.'stellingen', 25cm., softcover (bit used), G, (doctoral dissertation, R.K. Universiteit Nijmegen, promotor Jac. Van Ginneken), [only contains part IA (Text); part IB (atlas) is missing], N72657, 75 Euro.
  1452. ROUSSEAU H., In gaodsnaom... (da's neet gevlook). 1932-1982: 50 jaar Rousseau-Veugen, Assen, Van Gorcum, 1982, 93pp.geïll., 21cm., linnen band, mooie staat, N73500, 20 Euro.
  1453. RUTGERS C.A., Jan van Arkel. Bisschop van Utrecht, Groningen, Wolters-Noordhoff, 1970, 300pp.geill., 24cm., in de reeks "Bijdragen van het Instituut voor Middeleeuwse Geschiedenis der Rijksuniversiteit te Utrecht" vol.34, enkele stempeltjes, 18 Euro.
  1454. RUTTEN Felix, Limburgsche sagen, Amsterdam, Scheltens & Giltay, s.d., 164pp., gecart.band met linnen rug (omslag wat verkleurd), boekversiering van Herman Moerkerk, 17cm., goede staat, 30 Euro.
  1455. RUTTEN Susan, Moslims in de Nederlandse rechtspraak - een inventarisatie ven gepubliceerde rechterlijke beslissingen in zaken waar islamitische rechtsnormen en waarden een rol spelen 1973-1986, Kampen, Kok, 1988, 341pp., 24cm., 25 Euro.
  1456. RUWET Joseph, Pays-Bas et Principauté de Liège aux temps modernes - Recueil d'études, Louvain-la-Neuve, 1981, xxv + 219pp., br., état de neuf, 27 Euro.
  1457. RUWET Joseph, HELIN Etienne, LADRIER Francoise & VAN BUYTEN Leo, Marché des céréales à Ruremonde, Luxembourg, Namur et Diest aux XVIIe et XVIIIe siècles, Louvain, Bureaux du Recueil / Publications Universitaires de Louvain, 1966, 492pp. + 22 figures hors-texte, 25cm., dans la série "Université de Louvain. Recueil de Travaux d'Histoire et de Philologie. 4e série" fasc.33, br., bel état, B74032, 45 Euro.
  1458. 'S GRAVENSANDE Willem Jacob (& DE PATER C., ed.), Welzijn, wijsbegeerte en wetenschap (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C.De Pater), Baarn, Ambo, 1988, 160pp.+ portret, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.13, 12 Euro.
  1459. 'S GRAVESANDE Willem Jacob (DE PATER C., ed.), Welzijn, wijsbegeerte en wetenschap, Baarn, Ambo, 1988, 160pp.met frontispice, 21cm., in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.13, 3 stempeltjes (waarvan een klein stempeltje op onderste bladsneden), zoniet in mooie staat, F69657, 13 Euro.
  1460. SACRE Johan, Edgard Wiethase, Antwerpen, Standaard, s.d., 32pp.met buitentekstills., 19cm., in de reeks "Kunstenaars van heden", enkele roestvlekjes, goede staat, 16 Euro.
  1461. SAINTRAIN Henri C.SS.R., Jean-Corneille-Martin Lambertz curé de Thildonck en Brabant, fondateur de la Congrégation des Ursulines dites de Thildonck, mort en odeur de sainteté en 1869, Tournai, Casterman, 1892, 277pp.+ frontispice, reliure moderne demi-toile, 22cm., cachet, bon état, 65 Euro.
  1462. SAINTRAIN Henri C.SS.R., Jean-Corneille-Martin Lambertz curé de Thildonck en Brabant, fondateur de la Congrégation des Ursulines dites de Thildonck, mort en odeur de sainteté en 1869, Tournai, Casterman, 1892, 277pp.+ frontispice, br.orig., 23cm., dos restauré, 60 Euro.
  1463. SAINTRAIN P. (met autorisatie, naar de Fransche uitgave, vrij bewerkt en aanmerkelijk vermeerderd door Jos.Timmermans), "De heilige pastoor van Thildonck" en zijn stichting in Nederland, Venlo, Drukkerij H.Lebesque, 1920, 255pp.+ frontispice (portret), stempeltje, 21cm., [biografie van Joannes Cornelis Martinus Lambertz], 23 Euro.
  1464. SALVERDA DE GRAVE J.-J., L'influence de la langue française en Hollande d'après les mots empruntés - Leçons faites à l'Université de Paris en janvier 1913, Paris, Champion, 1913, 174pp., br., dos restauré, intérieur en bel état, 25 Euro.
  1465. SANDBERG Berend Willem Theodoor, Eenige bezwaren tegen de voorwaardelijke veroordeeling en hare invoering ten onzent, Utrecht, P.Den Boer, 1892, 58pp., 22cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1892, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  1466. SASSEN Ferd., De reis van Marin Mersenne in de Nederlanden (1630), Brussel, Paleis der Academiën, 1964, 51pp., 26cm., in de reeks "Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" jg.26 no.4, originele omslag, goede staat, F73130, 17 Euro.
  1467. SASSEN Ferd., Johannes Horthemels. De laatste "Aristotelische" hoogleraar te Utrecht, Amsterdam, Noord-Hollandse Uitgevers Maatschappij, 1961, 62pp. + frontispice, 24cm., stempeltje, goede staat, F68761, 10 Euro.
  1468. SCHAEPMAN H.J.A.M., Van het H.Sacrament van Mirakel tot Amsterdam, Utrecht, Wed.Van Rossum, 1895, 29pp.+ frontispice, gecart.band met linnen rug (wat gebruiksslijtage), enkele stempeltjes, 2e druk, 20 Euro.
  1469. SCHAMA Simon, Overvloed en onbehagen. De Nederlandse cultuur in de Gouden Eeuw, Amsterdam, Contact, 1988, 682pp.geïll., 24cm., linnen band, stofwikkel, mooie staat, 17 Euro.
  1470. SCHELTEMA P., Het Archief van Amsterdam, Amsterdam, Ter Stads-drukkerij, 1862, 75pp., gecart.band, 23cm., mooie staat, 25 Euro.
  1471. SCHENK M.G. & SPAAN J.B.Th., Drakensteyn en zijn bewoners, Baarn, De Boekerij, 1967, 60pp.geïll., in oblong, 10 Euro.
  1472. SCHENK, Peter, 100 Afbeeldinge der voornaamste gebouwen van Amsterdam, Amsterdam, Barent Greve, s.d., 102pp., Facsimileuitgave, gecart.band met wat roestplekjes, voor het overige in mooie staat, 30 Euro.
  1473. SCHERMERHORN W., De positie van de Lage Landen aan de zee, Antwerpen-Brussel-Gent-Leuven, Standaard, 1946, 39pp., 19cm., 10 Euro.
  1474. SCHETS Gaspar, SCHELIUS Radbodus Hermannus, HOGERSIUS Theophilus, GRAEVIUS N., VAN KINSCHOT Caspar (& BURMANNUS Petrus, ed.), Analectorum Belgicorum - Pars prima continens Casparis Scheti, Corvini,... Commentarius ineditus de rebus quae inter Joannem Austriacum,... accedit Dialogus de Pace... Pars altera continens viri illustris Rabodi Hermanni Schelii,... Opuscula politica, Lugduni Batavarum[Leiden], apud Corn. Van Hoogeveen, 1772, 2 volumes: [2] bl. [20] CXLIII, 327 + LX,551 pp., with engraved vignette on titlepages by P.C.La Fargue, full leather binding with gilt decorations on plates and on spine, 21cm., text in latin, nice copy, [full title; Casparis Scheti, corvini, Wesemaliae baronis, Grobbendoncki toparchae, equitis aurati, quaestoris regii, etc. Commentarius ineditus de rebus quae inter Joannem Austriacum, ab eo tempore quo D.XXIV. Julii an.MDLXXVII arcem namurci intercepit, et Belgii ordines actae fuerunt. Accedit ejusdem Dialogus de pace inter Philippum II. Hispaniae regem et belgas ineunda: et alia opuscula his adjecta... & Rabodi Hermanni Schelii, venebruggae et Welbergii toparchae, Iselmudani Salaniae agri praesidis, Opuscula Politica. Quibus conprehenduntur Libertas publica; protrepticus de pace, et de caussis belli anglici primi, ad principes christianos; et de iure imperii, insertis tribus Theoph. Hogersii orationibus. Quibus accedunt Joannis Georgii Graevii oratio...], 500 Euro.
  1475. SCHEUER Herman Johannes, Insubordinatie en militair tweegevecht, Heerlen, K. Weyerhorst, 1893, [xvi] + 94pp., 23cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1893, Doctoral dissertation], 40 Euro.
  1476. SCHIERBEEK A. (red.), Onze duinen, Den Haag, Algemene Vereniging voor natuurbescherming voor 's-Gravenhage en omstreken, 1938, 128pp.met 90 ills., gecart.band, 25cm., "niet in de handel", 23 Euro.
  1477. SCHILLINGS Harry, Toneel en theater in Limburg in de 19e en 20e eeuw, Assen / Amsterdam, Van Gorcum, 1976, xix + 320pp.met buitentekstills., 23cm., linnen band, stofwikkel, in de reeks "Maaslandse monografieën", 15 Euro.
  1478. SCHILTMEIJER, J.R., Met de paardentram door Amsterdam - Het oude Amsterdam gespiegeld aan het heden, Amsterdam, Vereniging Jan ter Gouw, 1975, 320pp.met 500 afbeeldingen, linnen band met stofwikkel, zeer goede staat, 62 Euro.
  1479. SCHILTMEIJER, J.R., Amsterdam in 17 euwse prent, Zandvoort aan zee, Minerva Filmstrips, s.d.[1966], 192pp.met 110 afbeeldingen van oude gravures en 10 fragmenten van de vogelvluchtkaart van Balthasar Florisz, 15 Euro.
  1480. SCHMITZ Wolfgang O.F.M., Het aandeel der Minderbroeders in onze middeleeuwse literatuur. Inleiding tot een bibliografie der Nederlandse Franciscanen, Nijmegen-Utrecht, Dekker & Van de Vegt & Van Leeuwen, 1936, xx + 170pp.+ enige platen buitentekst, 25cm., omslag licht bevlekt, goed, 25 Euro.
  1481. SCHOLL S.H. O.Praem., Het liberalisme bij Mr. G.K. Van Hogendorp, Mr. J.R. Thorbecke en Mr. S. Van Houten, Leuven / Tilburg, Universiteitsbibliotheek / Bergmans, 1947, xxvi + 131pp., 25cm., gesigneerd door de auteur, G68657, 30 Euro.
  1482. SCHOLL S.H. O.Praem., Het liberalisme bij Mr. G.K. Van Hogendorp, Mr. J.R. Thorbecke en Mr. S. Van Houten, Leuven / Tilburg, Universiteitsbibliotheek / Bergmans, 1947, xxvi + 131pp., 25cm., in de reeks "Universiteit te Leuven. Publicaties op het gebied der Geschiedenis en der Philologie" 3de reeks 24ste deel, orig.omslag, mooie staat, G74295, 25 Euro.
  1483. SCHOTEL G.D.J. (& ROGGE H.C.), Het maatschappelijk leven onzer vaderen in de Zeventiende Eeuw, Leiden, Sijthoff, begin 20e E., viii + 453pp.geïll., Tweede verbeterde en geïllustreerde uitgave, 23cm., orig.omslag, 20 Euro.
  1484. SCHOTEL G.D.J. (& ROGGE H.C.), Het Oud-Hollandsch huisgezin der zeventiende eeuw, Leiden, Sijthoff, begin 20e E., vii + 443pp.geïll., Tweede verbeterde en geïllustreerde uitgave, 23cm., orig.omslag (rug wat hersteld), 20 Euro.
  1485. SCHOTEL G.D.J. (ROGGE H.C., ed.), De openbare eeredienst der Nederl. hervormde kerk in de zestiende, zeventiende en achttiende eeuw, Leiden, Sijthoff, s.d. [+/- 1906], xi + 436pp.geïll. + uitvouwbare platen, 23cm., 2de uitgave, linnen band, 2 stempeltjes, goede staat, R73487, 25 Euro.
  1486. SCHOTEL G.D.J., De dood des Konings - Brief van dr. G.D.J. Schotel predikant te Tilburg aan dr. H.P. Timmers Verhoeven predikant te 's Gravenhage, 's Hertogenbosch, Gebr. Muller, 1849, 32pp., 21cm., moderne omslag, goede staat, 23 Euro.
  1487. SCHOY Auguste, Histoire de l'influence italienne sur l'architecture dans les Pays-Bas, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1879, ii + 508pp., publié dans "Mémoires couronnés et mémoires des savants étrangers publiés par l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome XXXIX (39) seconde partie, in-4, non coupé, qqs.rousseurs, cart., bel état, 150 Euro.
  1488. SCHOY Auguste, Histoire de l'influence italienne sur l'architecture dans les Pays-Bas, Bruxelles, Hayez, 1879, ii + 508pp., extrait des "Mémoires couronnés et mémoires des savants étrangers publiés par l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome XXXIX (39), in-4, br.orig., bel état, 140 Euro.
  1489. SCHREURS Jac. M.S.C., Honderd jaar Ursulinen in Kerkrade 1859-1959, Kerkrade, 1959, 141pp.+ 15pp.buitentekstills., stofwikkel, mooie staat, 20 Euro.
  1490. SCHREURS Peter (MSC), Caraga Antigua 1521-1910. The hispanization and christianization of Agusan, Surigao and East Davao, s.l., 1991, viii + 491pp.with some ills., [doctoraatsthesis aan de Katholieke Universiteit Nijmegen 1991], 30 Euro.
  1491. SCHULMAN, Coins and Medals Jacques Schulman b.v. 1880-1980 Amsterdam ; Jubileumveiling t.g.v.ons honderdjarig bestaan, Vente publique à l'occasion de notre centenaire, centenary Auction catalouge, Auktion anlaessisch unserer Jahrhundertsfeier 17-21 november 1980, Amsterdam, J.Schulman, 1980, [xii +] 226pp.+ 105pp.illustrations out-of-text, cart.cover, VG, 20 Euro.
  1492. SCHURINGA F.G., Het dialect van de veenkoloniën in verband met de overige tongvallen in de provincie Groningen, Groningen, Wolters, 1923, xvi + 133pp.+ 1 uitvouwbare kaart & 3pp.stellingen, 21cm., [Academisch Proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de Nederlandsche letteren aan Universiteit van Amsterdam], 27 Euro.
  1493. SCHUT LEYDENSIS Engelbertus (COEBERGH VAN DEN BRAAK A.M. & RUMMEL E., eds.), The works of Engelbertus Schut Leydensis (ca.1420-1503), Leuven, Leuven University Press, 1997, 146pp.with ill., 24cm., in the series "Supplementa humanistica Lovaniensia" vol.10, softcover, fine condition, [text in Latin, introduction in English], T74576, 25 Euro.
  1494. SCHUTGENS K., Bijdrage tot de geschiedenis van het klooster Sint-Elisabethsdal, 1979, pp.267-329 met 4 afbeeldingen, gesigneerd door auteur, overdruk uit "Publications" 1979, 13,5 Euro.
  1495. SCHUTGENS K., Inventaris der archieven van het klooster Sint-Elisabethsdal te Nunhem, 1240-1797, Maastricht, 1979, 169pp.geïll., 29cm., in de reeks "Rijksarchief in Limburg" vol.18, enkele stempeltjes, mooie staat, N73458, 15 Euro.
  1496. SCHÜTTEL Lothar, Luchtoorlog boven Europa (met een voorwoord van Generaal-Majoor Best, commandant der Luchtverdediging te 's-Gravenhage), Amsterdam, Fidelitas s.d.[+/-1939], 274pp.met enkele ills., kaarten en tabellen, stempel, rug licht hersteld, 14 Euro.
  1497. SCHUURMAN Paul, Ideas, mental faculties and method. The logic of ideas of Descartes and Locke and its reception in the Dutch republic, 1630-1750, Leiden, Brill, 2004, xiv + 191pp., 25cm., in the series "Brill's studies in intellectual history", hardcover (cart.), fine condition, 85 Euro.
  1498. SEIJBEL Maarten (samenstelling), Orgels in Overijssel, Sneek, 1965, 143pp.geïll., 20 Euro.
  1499. SEIPGENS Emile, In en om het kleine stadje - Limburgsche schetsen en novellen, Amsterdam, Van Kampen & zoon, 1887, 280pp.met een penteekening van Henri Luyten, gecart.band met linnen rug (wat gebruiksslijtage), stempeltje, tekst in mooie staat, [bevat: De stem van Kobus Mulders, Wullmem Looimans de Gierebast, Jozef Sebaldus, Hoe Mathis Knoups "liberaal" en weer "katholiek" werd, De zwambroers], 60 Euro.
  1500. SEMIF, Opheldering inzake de Nederlandsche vrijmetselarij. Haar streven, organisatie en werkwijze, Hilversum, Paul Brand, 1936, 64pp., stempeltje, 22cm., enige roestplekjes, 15 Euro.
  1501. SERVAAS Sint (& PESCH P.N.G. & KOLDEWEIJ A.M., eds.), Het blokboek van Sint Servaas. Facsimile met commentaar op het vijftiende-eeuwse blokboek, de Servaas-legende en de Maastrichtse reliekentoning / Le livre xylographique de Saint Servais..., Utrecht, Clavis, 1984, [... fac-similé avec commentaire sur le livre xylographique du quinzième siècle, sur la légende de S. Servais et sur l'ostention des reliques à Maestricht], 111pp.geïll. + 24pp.facsimile in kleur, 20cm., in de reeks "Clavis, kunsthistorische monografieën", vol.1, linnen band, [tweetalig/bilingue: Nederlands-français], 25 Euro.
  1502. 'S-GRAVESANDE G.H., Onze letterkunde in bezettingstijd, 's-Gravenhage, Boekhandel M. Dijkhoffz, 1946, 40pp., 24cm., 13 Euro.
  1503. SHETTER William Z., The pillars of society. Six centuries of civilization in the Netherlands, The Hague, Martinus Nijhoff, 1971, 193pp., 22cm., softcover, G, N68633, 17 Euro.
  1504. SICKINGHE Eilko Eger, Het verzuim der huwelijksafkondigingen bij huwelijken in het buitenland voltrokken, Utrecht, L.E.Bosch en zoon, 1878, 79pp., 25cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 18, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  1505. SIMONS Ludo, Antwerpen - Den Haag retour. Over twee volken gescheiden door dezelfde taal, Tielt, Lannoo, 1999, 133pp.geïll., 21cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, mooie staat, 21 Euro.
  1506. SINDERAM H.W., Handleiding tot zelfonderricht van Friesch houtsnijwerk, Amsterdam, Sinderam & co., s.d., 28pp.geïll., 7e dr., hoekje afgesneden, tekst in goede staat, 12 Euro.
  1507. SINDERAM H.W., Handleiding tot zelfonderricht van Friesch houtsnijwerk, Amsterdam, Sinderam & co., 39pp.geïll., 16e dr., goede staat, 20 Euro.
  1508. SINGELENBERG P., Art and architecture in the Netherlands: H.P. Berlage, Amsterdam, Meulenhoff, 1969, 28pp. + 32 plates out-of-text, 24cm., softcover, S68870, 14 Euro.
  1509. SINGELS N.J., Uit de geschiedenis van het provinciaal Utrechtsch genootschap (1773-1923), Utrecht, Oosthoek, 1923, 266pp. + uitvouwbare buitentekstills., 27cm., linnen band, enkele roestvlekjes, goede staat, N68644, 25 Euro.
  1510. SINNIGE Th., De Katholieke parochie van Aduard-Zuidhorn, 29pp.+ 1p.ill., overdruk uit de "Groningsche Volksalmanak" 1944, 10 Euro.
  1511. SIXTI SUFFRIDI, Apollo over de inwijdinghe vande Neerlandtsche Academia de Byekorf (ghesticht door D.S. Coster Amsterdammer), Amsterdam, Nederlandschen Uitgeversbond 1946, 23pp., Facsimile-uitgave - voor de deelnemers van het 19 Nederlandsch Philologen Congres..., 10 Euro.
  1512. SLANGHEN Eg., Bijdragen tot de Geschiedenis van het tegenwoordige Hertogdom Limburg [facsimile-uitgave], Beegden, Limburgse Post 1989, 214pp., facsimile-uitgave van de oorspr.ed. uit 1865, "niet in de handel", mooie staat, 20 Euro.
  1513. SLIJKERMAN F.P.M. & K.J., Genealogie en geschiedenis van het Westfriese geslacht Slijkerman. De nakomelingen van Jan Gersen Slijckeman (1726?-1802) uit Mettingen, Alkmaar, Slijkerman Da Costa, 1985, 608pp.met illustraties + 1 uitvouwbare genalogische tafel, 24cm., gecart., mooie staat, [vervolg titel:... "voorafgegaan door een inleiding over het graafschap Lingen, het bisdom Osnabrugge en de tjeutenhandel, gevolgd door een overzicht van de familiegroepen Slijkelman, Schlickelmann in Opper-Lingen 1600-1850"], 65 Euro.
  1514. SLOOTMANS C.J.F., VAN DE WATERING C.C.J. & WEIJS L.J., Tussen hete vuren [2 dln.] I: Economisch-sociale geschiedenis van het potmakersambacht te Bergen op Zoom 1400-1925, II: techniek en produkt, familiebetrekkingen en archivalia van de Bergen op Zoomse potmakers, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1970, 2 delen: xxiii,226 + viii,191pp., met buitentekstillustraties, 23cm., linnen banden, in de reeks "Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland" vols.XVIII-XIX, mooie staat, 35 Euro.
  1515. SLOOTS Cunibertus O.F.M., Haga Mariana bisschoppelijk college Weertt 1648-1948. 300 jaren onderwijsgeschiedenis, Roosendaal, Van Poll Suykerbuyk, 1948, 431pp.+ frontispice & enkele ills., gecart., 24cm., goede staat, 23 Euro.
  1516. SMIETS Michael (RUYTEN A.H.M., ed.), Dichtwerken van wijlen Dr. Michaël Smiets, verzameld en met een levensschets van den dichter uitgegeven, Roermond, Henri Van der Marck, 1887, 342pp. + portret, 23cm., gesigneerd met opdracht door Ruyten, gecart.band, enkele roestvlekjes, 2 stempeltjes, goede staat, T73531, 60 Euro.
  1517. SMIT C., Diplomatieke geschiedenis van Nederland inzonderheid sedert de vestiging van het koninkrijk, s'-Gravenhage, Nijhoff, 1950, xi,511pp. met 14 kaarten, 24cm., 24 Euro.
  1518. SMITS A. O.S.B., 1830: scheuring in de Nederlanden [volledig in 4 vols.], Kortrijk-Heule, UGA, 1983 (vols. I + II) / 1999 (vols. III + IV), volledig in 4 vols.: 432 + 509 + 501 + 496pp.met enkele buitentekstills., 24cm., vols. I + II verschenen in de reeks "Standen en Landen / Anciens Pays et Assemblées d'Etats" nr.83, vols. I + II: stofwikkel, mooie staat [inhoud: I: Holland stoot Vlaanderen af, II: Brussel met Wallonië veroveren Vlaanderen, zetten zich uit tot België en stoten op hun beurt Holland en daarmee ook de generaliteitslanden af, III: Hoofdrolspelers, medespelers en bespelers van de publieke opinie in de Nederlanden, IV: Op weg naar een zelfstandig "Hollands" Nederland en een onafhankelijk neutraal "Waals" België. Midden-Nederland komt tussen twee stoelen te zitten], 120 Euro.
  1519. SMITS A. O.S.B., 1830: scheuring in de Nederlanden. Deel I: Holland stoot Vlaanderen af, Brugge, Wiek op, 1950, 382pp., 24cm., linnen band bevlekt, stofwikkel, goede staat, 20 Euro.
  1520. SMITS Xav. & VAN SASSE VAN YSSELT A.F.O., De grafzerken in de kathedrale Sint Janskerk van 's-Hertogenbosch. Hierbij: De wapen- en rouwborden voorheen in voormelde kerk aanwezig [2 vols.], 's-Hertogenbosch, Lutkie & Cranenburg, 1912, 2 vols.: samen xviii + 373 + 18 pp.rijkelijk geïll. + buitentekstill., 26cm., orig.omslag, in oorspronkelijke linnen opbergband, enkele stempeltjes, zoniet in goede staat, N69906, 225 Euro.
  1521. SMITSKAMP H., Groen van Pinksterer als historicus, Amsterdam, H.J.Paris, 1940, xii + 168pp., linnen band met goudopdruk, 18 Euro.
  1522. SNOUCK HURGRONJE C., Nederland en de Islam, Leiden, Brill, 1915, xviii + 138pp., gecart., 2e vermeerderde druk, 23cm., 30 Euro.
  1523. SPIER Jo, Onze schulden zijn hun schuld - een prenteboekje over de annexatie, Amsterdam, Elsevier, 1945, 16pp.met kleurentekeningen van Jo Spier, [satirische tekeningen en slogans, als pleidooi voor annexatie van Duitsland door Nederland], 17 Euro.
  1524. SPIERTZ M.G., L'église catholique des provinces-unies et le saint-siège pendant la deuxième moitié du XVIIe siècle, Louvain, Publications universitaires de Louvain / Bureau de la R.H.E., 1975, xviii + 188pp.avec carte, 24cm., dans la série "Bibliothèque de la Revue d'Histoire Ecclésiastique" vol.62, br., 2 cachets, bon état, R69462, 24 Euro.
  1525. SPIERTZ M.G., Maastricht en het vierde kwart van de achttiende eeuw ; kerkelijke, politieke en sociale verhoudingen (1775-1801), Assen, Van Gorcum 1964, xxvii + 255pp.+ 1 uitslaande kaart, uit de reeks "Maaslandse Monografieën" deel 1, 20 Euro.
  1526. SPIERTZ M.G., Maastricht en het vierde kwart van de achttiende eeuw ; kerkelijke, politieke en sociale verhoudingen (1775-1801), Assen, Van Gorcum, 1964, xxvii + 255pp.+ 1 uitslaande kaart, uit de reeks "Maaslandse Monografieën" deel 1, herbonden in halflinnen band, ex.bibl. (enkele stempeltjes), 14 Euro.
  1527. SPITZEN Otto Ant., Een oude steen [in de Michaelskerk te Zwolle], s.l., 1875, 21pp.+ 1 ill., blinde omslag, 24pp., [overdruk uit ?], 13 Euro.
  1528. STAKENBURG A.J.T., Rotterdam, 's-Gravenhage, W.Van Hoeve 1958 geïll.met 96pp.zw./w.foto's Ed Van Wijk, 116pp., mooie staat, 10 Euro.
  1529. STARMANS J.C.J.M. & DARU-SCHOEMANN M.M.R., Industrieel erfgoed in Limburg. Verslag van een onderzoek naar onroerende en roerende industrieel-archeologische relicten, Leeuwarden/ Maastricht, Eisma, 1990, xi + 228pp.rijkelijk geïll., gecart., 25cm., mooie staat, in de reeks "Maaslandse monografieën" (groot formaat) nr.7, 17 Euro.
  1530. STEENACKERS Em., Lambert Thomas Schenckels de Bois-le-Duc recteur de la Grande Ecole à Malines 1574-1588, Malines, Dierickx-Beke, 1932, 50pp.+ 1 ill., br.orig., estampe, extrait du bulletin du "Cercle archéologique littéraire et artistique de Malines" (1931), 20 Euro.
  1531. STELL Gerald, Luxembourgish standardization. Context, ideology and comparability with the case of West Frisian, Louvain-la-Neuve, Peeters, 2006, 91pp., 24cm., in the series "Bibliothèque des cahiers de l'Institut de Linguistique de Louvain" vol.119, softcover, VG, T69872, 10 Euro.
  1532. STENFERT KROESE J.G. (aanteekeningen en register), Wet van den 28sten juni 1881 S.97... houdende wettelijke bepalingen tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap (Drankwet), met aanteekeningen en alphabetisch register, Zwolle, Tjeenk Willink, 1909, 90pp., 19cm., 3e druk, in de reeks "Nederlandsche staatswetten. Editie Schuurman en Jordens" nr.41, luttele onderlijningen, goede staat, 13 Euro.
  1533. STENGERS Jean, Les Juifs dans les Pays-Bas au Moyen Age, Bruxelles, Palais des Académies, 1950, 119pp., 25cm., dans la série "Mémoires de l'Académie Royale de Belgique, Classe des lettres et des sciences morales et politiques" t.45 fasc.2, bel état, non coupé, 60 Euro.
  1534. STEPPE Jan, Het koordoksaal in de Nederlanden, Leuven, Universiteitsbibliotheek, 1952, 461pp. + 137 buitentekstills., 26cm., in de reeks "Universiteit te Leuven. Publicaties op het gebied der geschiedenis en der philologie" 3e reeks 50e deel, orig.omslag, mooie staat, R74351, 70 Euro.
  1535. STERCK J.F.M., De 'Mirakelkist' en de traditie - Een bijdrage tot de geschiedenis van het kerkelijk oud-Amsterdam, Amsterdam, Van Langenhuysen, 1896, 62pp.+ 1 afbeelding, stempeltje, 23cm., goede staat, 17 Euro.
  1536. STERCK J.F.M., Oorkonden over Vondel en zijn kring, Bussum, N.V. Uitgevers-Maatschappij, 1918, xv + 367pp.met portretten en facsimilé's, 24cm., linnen band, goede staat, T72149, 25 Euro.
  1537. STERCK, J.G., Marnix van Aldegonde en broer Cornelis, overdruk uit "Miscellanea Gessleriana", Antwerpen, 1948, pp.1161-1167, 5 Euro.
  1538. STIJL Simon & CHOTIN A.G. (trad.), Origine et prospérité des Pays-Bas [2 tomes], Bruxelles, Brest Van Kempen, 1828-1829, Complet en 2 tomes: 232 + pp.+ frontispice (portrait de Guillaume I), br.orig. (dos peu restaurés), 18cm., rousseurs dans le texte, estampe, rare, 100 Euro.
  1539. STOKMAN S. O.F.M., De katholieke arbeidersbeweging in oorlogstijd, Utrecht, Spectrum, 1946, 167pp., 23cm., enkele roestvlekjes, goede staat, N69461, 15 Euro.
  1540. STOKMAN Siegfried O.F.M., De religieuzen en de onderwijspolitiek der regeering in het Vereenigd Koninkrijk der Nederlanden 1814-1830 (De politieke geschiedenis van het lager onderwijs in Nederland), 's-Gravenhage, Het R.K.Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding, 1935, xxiii + 473pp., 26cm., uit de reeks " Universitas Catholica Lovaniensis - Dissertationes ad gradum Magistri in facultate Theologica vel in Facultate Iuris Canonici consequendum conscriptae " series II Tomus 27, onopengesneden, mooie staat, [bijgevoegd: spijskaart "Feestmaal aangeboden door den H.E.P. Provinciaal der Nederlandse Minderbroeders ter gelegenheid van de promotie van den Eerw. Pater S. Stokman O.F.M. tot de graad van magister in het kerkelijk recht aan de Katholieke Hogeschool te Leuven (14 juli 1935)", 4pp.], R15221, 40 Euro.
  1541. STOKMAN, S., Het verzet van de Nederlandsche bisschoppen tegen nationaal-socialisme en Duitsche tyrannie ; Herderlijke brieven instructies en andere documenten, Utrecht, Het Spectrum, 1945, 320pp., gecart.band, 12,5 Euro.
  1542. STOKS Martin C.SS.R., Een man van vorstelijk karakter - levensschets van mgr. Joannes Zwijsen, Roermond-Maaseik, Romen & zonen, 1938, 88pp.+ buitentekstills., 18cm., 14 Euro.
  1543. STOLK P.J., De maagd van Schiedam - een kritische hagiografie, Amsterdam, Wetenschappelijke Uitgeverij, 1980, 143pp.geïll., [over Lidwina van Schiedam], 13 Euro.
  1544. STROUVEN Elizabeth, La vie de la venerable Elizabeth Strouven, fondatrice et premiére superieure du Monastere nommé Le Mont Calvaire à Maestricht, ecrite par elle-même en flamend, et traduite en françois par un prêtre du diocèse de Liège, Liege, chez Jean-Philippe Gramme, 1722, vi + 266pp., 17cm., reliure plein-cuir d'époque (titre et décorations dorés au dos, qqs.taches sur les plats, charnières légèrement fragiles), bon état, 350 Euro.
  1545. STRUIK L.A., Oranje in ballingschap 1795-1813. Een Odyssee, Amsterdam, De Bataafsche Leeuw, 2006, 459pp.met ills.in kleur en zw/w, gecart.geïll.band, 25cm., mooie staat, 35 Euro.
  1546. STUTJE Jan Willem, De man die de weg wees. Leven en werk van Paul de Groot (1899-1986), Amsterdam, De Bezige Bij, 2000, 610pp. + [8] buitentekstills., 23cm., 15 Euro.
  1547. SWARTH Helene (LIEBAERS Herman, ed.), Brieven aan Pol De Mont, Gent, 1964, 267pp., 25cm., onopengesneden, publicatie van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde 6e reeks nr.92, mooie staat, 27 Euro.
  1548. SYBENGA T., De grondwet van 1887 toegelicht ook in verband met de praktijk, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1921, xxii + 558pp., 6e bijgewerkte uitgave, linnen band, stempeltje, G, 20 Euro.
  1549. 'T HART G. & FISCHER H.F.W.D., Costumen van 's-Gravenhage (1451-1609), Utrecht, Kemink en zoon, 1963, xxxii + 182pp., 24cm., in de reeks "Werken der Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht. Derde reeks" nr.19, stempeltje, goede staat, N72800, 20 Euro.
  1550. T.S.F. H.L.H. [VAN HEUSSEN Hugo Franciscus] (H.F.R, vertaling), Batavia sacra of Kerkelyke historie en oudheden van Batavia, ... in 't Latijn beschreeven door den heer T.S.F. H.L.H. etc., vertaald en met aantekeningen opgehelderd door H.F.R. [volledig in 3 vols.], Antwerpen, Christianus Vermey, 1715-1716, [... behelzende de levens van onze eerste geloofsverkondigers, mitsgaders van de Utregtsche bisschoppen, en van de voornaamste personen die hier te lande in geleerdheit of heiligheit uytgemunt hebben / behelzende de levens, daaden, ordonnantien, oorlogen en andere voorvallen der Utregtsche bisschoppen / behelzende de daaden van de Utregtsche bisschoppen en van de pausselijke vikarissen in de Vereenigde Nederlanden...], volledig in 3 vols. en met alle gravures: 32,clx,665,[31]pp. met 17 kopergravures (frontispice + 16 portretten) + [4],656,[47]pp. + 33 gegraveerde wapenplaten + [4],542,[26]pp. + 9 uitvouwbare gegraveerde portretten, 20cm., gecart.banden met lederen rug (met titel en versieringen in goudopdruk, hoeken lichtjes gedeukt), enkele stempeltjes, stempeltje op onderste bladsneden, roestvlekjes, zoniet mooie staat, R69893, 450 Euro.
  1551. TAGAGE J.M.B. (uitg.) & JAPPE ALBERTS W., voorwoord, De ordinarius van de collegiale onze Lieve Vrouwekerk te Maastricht volgens een handschrift uit het derde kwart van de veertiende eeuw, Assen, Van Gorcum, 1984, xxxiii + 581pp.+ frontispice in kleur, in de reeks "Maaslandse monografieën" deel 39, [latijnse tekst met Nederlandse vertaling, inleiding en noten], enkele stempeltjes, goede staat, 30 Euro.
  1552. TAGAGE J.M.B. (uitg.) & WEGMAN H.A.J., voorwoord, De ordinarius chori van de collegiale Sint-Servaaskerk te Maastricht volgens een handschrift uit het vierde kwart van de dertiende eeuw, Leeuwarden/ Mechelen, Eisma, 1993, xxxv, 276pp., in de reeks "Maaslandse monografieën" deel 54, gecart.band, mooie staat, [latijnse tekst met Nederlandse vertaling, inleiding en noten], 30 Euro.
  1553. TAGAGE Sigismund, Maastricht, bakermat van een congregatie (1800-1850) [in: Geschiedenis der Broeders van Maastricht, Deel 1], Maastricht, Leiter-Nypels, 1965, 243pp. + buitentekstills., 24cm., stempeltje, goede staat, [ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Congregatie der Broeders van Maastricht], N72645, 17 Euro.
  1554. TAMSE C.A., Het Huis van Oranje & andere politieke mythen, Amsterdam, Bert Bakker, 2002, 491pp., 22cm., mooie staat, 16 Euro.
  1555. TANS J.A.G., Pasquier Quesnel et les Pays-Bas. Correspondance, publiée avec introduction et annotations, Groningen/ Paris, Wolters/ Vrin, 1960, [vi] + xxxviii + 639pp., 23cm., br.orig., dans la série "Publications de l'institut français d'Amsterdam Maison Descartes"vol.6, bel état, 40 Euro.
  1556. TAUSCHER Maria-Teresa van de Hl.Jozef (Karmel DCJ.), Autobiografie van moeder Maria-Teresa Tauscher van de hl.Jozef, Anna Maria Tauscher Van den Bosch, Stichteres van de Karmelietessen van het goddelijk Hart van Jesus, Steijl, 1980, 291pp.+ 22pp.buitentekstills., mooie staat, 15 Euro.
  1557. TAUSCHER Maria-Theresa ( Stichteres van de Karmelieten van het goddelijk Hart van Jezus - Karmel te Sittard), Autobiografie, s.l., Drukk.Steijl, 1980, XIV + 291pp. + 16pp.buitentekstills., 15 Euro.
  1558. TEEUWEN P.J.M., Uit aarde geschapen. Aspecten van bedrijfsbeleid in de keramische nijverheid binnen het oude industriegebied van Noord-Limburg (1815-1965), Leeuwarden, Eisma, 1991, xli + 432pp.geïll., 23cm., in de reeks "Maaslandse monografieën", gecart.band, enkele stempeltjes, mooie staat, 22 Euro.
  1559. TENHAEFF N.B. (opnieuw uitgegeven en van aanteekeningen voorzien door), Bisschop David van Bourgondië en zijn stad - Utrechtsch-Hollandsche Jaarboeken 1481-1483 van de hand van een onbekenden, gelijktijdigen schrijver, naar den eersten druk van Antonius Matthaeus' Analecta (1698), Utrecht, A. Oosthoek, 1920, XL + 183pp.+ buitentekstills., in de reeks "Herdrukken van de Maatschappij der Nederlandsche letterkunde" nr.2, gecart.band met linnen rug, 23 Euro.
  1560. TEPE Wim O.P., Begijnen in de Lage Landen, Aalsmeer, Luyten, 1987, 198pp.geïll., 20cm., geïll.omslag, enkele stempeltjes, goede staat, R74200, 13 Euro.
  1561. TER GOUW J., De gilden - eene bijdrage tot de geschiedenis van het volksleven, Amsterdam, G.Portielje & zoon, 1866, 100pp., orig.omslag (rug hersteld), 20cm., stempeltje op titelpagina, tekst in mooie staat, 23 Euro.
  1562. TER KUILE G.J., Inleiding tot een oorkondenboek van Overijssel. Het begrip oorkonde, levering, besate, panding, athmaling en inleiding, Leiden, Rutgers, s.d. [1935], [ix +] 198pp.+ 4 buitentekstills. & 1 p. stellingen, gebroch., 25cm., [Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden 12 juli 1935], 40 Euro.
  1563. TERLINDEN Ch., Guillaume Ier roi des Pays-Bas et l'Eglise Catholique en Belgique (1814-1830). Tome second: Le Concordat (1826-1830), Bruxelles, Albert Dewit, 1906, Tome II (des II), iv + 470pp., br.orig. (peu usée), texte en bel état, 30 Euro.
  1564. TERLINDEN Charles (Vicomte), L'archiduchesse Isabelle, Bruxelles, La renaissance du livre, 1943, 119pp.+ 1 portrait, dans la collection "Notre passé", br., bel état, 11 Euro.
  1565. TERPSTRA H., De Nederlanders in Voor-Indië, Amsterdam, Van Kampen, 1947, 205pp.+ enkele buitentekstills., gecart.band met stofwikkel, in de reeks "Patria", wat roest op bladsnede, goede staat, 12 Euro.
  1566. TERPSTRA NOYON Tarquinius Johannes, Verscherping van korte vrijheidsstraffen, Arnhem, Karel F.Misset, 1896, 93pp., 22cm., stempeltje, Academisch proefschrift [Universiteit te Amsterdam, 1896, Doctoral dissertation], 32 Euro.
  1567. TERSTEGGE Anselmus, Honderd jaar monnikenleven in Koningshoeven, Tilburg, Gianotten, 1984, 203pp.geïll., 22cm., bijgevoegd: "Aanvulling" (1992, 16pp.), 18 Euro.
  1568. TESSER J. S.J., De Jezuïeten te Maastricht 1852-1952, Maastricht, Veldeke, 1952, 220pp.+ 20 ills., 24cm., 23 Euro.
  1569. THEUNISSE J.G.L., Jan Frederik Vlekke (1849-1903). Ethiek en rentabiliteit in een ondernemersleven, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1966, xxiii + 405pp. + buitentekstplaten, 23cm., goede staat, (doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit te Nijmegen, Promotor: P.H. Winkelman), N72139, 17 Euro.
  1570. THEUNISZ Joh., Drie Zwolse memoriën betreffende de Hanze, Den Haag, Hamer, s.d., 72pp., 19cm., orig.omslag, 23 Euro.
  1571. THIELEMANS Marie-Rose, Bourgogne et Angleterre. Relations politiques et économiques entre les Pays-Bas Bourguignons et l'Angleterre 1435-1467, Bruxelles, Presses Universitaires de Bruxelles, 1966, 641pp.avec ills.hors-texte et 1 carte et 1 graphique dépliantes, 24cm., br.orig., dans la série "Travaux de la Faculté de Philosophie et Lettres" vol.30, bel état, 27 Euro.
  1572. THOMAS VAN KEMPEN [A KEMPIS] (e.a.), Een klooster ontsloten - de kroniek van Sint-Agnietenberg bij Zwolle (in vertaling en met commentaar), Kampen, Stichting Ijsselacademie, 2000, 264pp.geïll., gecart., 25cm., 25 Euro.
  1573. THOMSON D.Croal (& HOLME Charles, ed.), The brothers Maris ; James, Matthew, William [Summer number of "The Studio" 1907], London-Paris, The Studio, 1907, X + XXXVIII + 19pp.+ 73 plates out-of-text in bl/w and in colour, 30cm., nice hardback (marbled plates, red leather spine with engilded title, original wrappers bound in), text in english & french, VG, 40 Euro.
  1574. THYS, WALTER, De Kroniek van P.L.Tak : brandpunt van de Nederlandse cultuur in de jaren negentig van de vorige eeuw, Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde [reeks VI Nr.73], 1955, 362pp., onopengesneden, enkele stempeltjes, goede staat, T11375, 24 Euro.
  1575. TIERENTEYN Louis, Histoire des origines, des développements et du rôle des officiers fiscaux près les conseils de justice dans les anciens Pays-Bas depuis le XVe siècle jusqu'à la fin du XVIIIe, Bruxelles, Hayez, 1891, 276pp., publié dans et extrait de "Mémoires couronnés et autres mémoires publiés par l'Académie Royale des Sciences, des Lettres et des Beaux-Arts de Belgique" coll.in-8 Tome XLV, non coupé, 50 Euro.
  1576. TIMMERMANS Ruth, Het convent van Betlehem - een half millenium vrouwelijke spiritualiteit en bedrijvigheid, Duffel, Convent van Betlehem, 1999, 504pp.rijkelijk geïll., 31cm., gecart.band, mooie staat, 45 Euro.
  1577. TIMMERMANS Wilhelmina, De Nederduitsch hervormde gemeente te Utrecht in verband met het toenemend aantal onkerkelijken en in haar relatie tot haar evangelisatie-orgaan: de Nederlandsch hervormde stadszending, Utrecht, Smits, 1943, xii + 180pp.+ tabellen en kaarten buiten tekst (de meeste uitvouwbaar), bijgevoegd: 2pp.stellingen, 24cm., stempeltje, goede staat, [Academisch proefschrift, Universiteit Utrecht, 1943], 27 Euro.
  1578. TIMMERS J.J.M., De kunst van het Maasland - deel II: De gotiek en de Renaissance, Assen, Van Gorcum, 1980, deel 2: 385pp.met 548 illustraties, linnen band met stofwikkel, 26cm., mooie staat, S53628, 30 Euro.
  1579. TIMMERS J.J.M., De kunst van het Maasland - deel II: De gotiek en de Renaissance, Assen, Van Gorcum, 1980, deel 2: 385pp.met 548 illustraties, gecart., geïll.stofwikkel, 25cm., goede staat, 50 Euro.
  1580. TOLMAN Rinke, Een wereld van schoonheid, Utrecht, Het Spectrum, s.d., 118pp.met 16 buitentekstills., stofwikkel, uit de reeks "Schijnwerpers" nr.31, 9 Euro.
  1581. TRALBAUT Marc Edo, 8 x Vincent Van Gogh, Antwerpen, P.Peré, 1962, 111pp.geïll., partikuliere uitgave als nieuwjaarsgeschenk 1962, niet in de handel, gecart. (wat slijtage aan rug), tekst in mooie staat, 15 Euro.
  1582. TRALBAUT Mark Edo, Van Goghiana II, Antwerpen, Peré, 1964, 112pp.geïll., geïll.uitgeversband, privé-uitgave (private edition), [texte in dutch & french], VG, 20 Euro.
  1583. TRALBAUT Mark Edo, Van Goghiana IV, Antwerpen, P.Peré, 1967, 112pp.avec ills., reliure d'éditeur ill., édition privée (private edition, privé-uitgave), [texte en français], bel état, 20 Euro.
  1584. TRALBAUT Mark Edo, Van Goghiana V, Antwerpen, P.Peré, 1968, 128pp.avec ills., reliure d'éditeur ill., édition privée (private edition, privé-uitgave), [textes en français & en néerlandais], bel état, 20 Euro.
  1585. TRALBAUT Mark Edo, Van Goghiana VI, Antwerpen, P.Peré, 1968, 120pp.avec ills., reliure d'éditeur ill., édition privée (private edition, privé-uitgave), [plupart des textes en français], bel état, 18 Euro.
  1586. TRALBAUT Mark Edo, Van Goghiana VII, Antwerpen, Peré, 1970, 117pp.geïll., geïll.uitgeversband, privé-uitgave (private edition), [texte in dutch & french], VG, 20 Euro.
  1587. TRALBAUT Mark Edo, Van Goghiana VIII, Antwerpen, P.Peré, 1972, 95pp.geïll., geïll.uitgeversband, privé-uitgave (private edition), [texte in dutch], VG, 18 Euro.
  1588. TRALBAUT Mark Edo, Van Goghiana X, Antwerpen, P.Peré, 1975, 107pp.avec ills., reliure d'éditeur ill., édition privée (private edition, privé-uitgave), [textes en néerlandais & pour la plupart en français], bel état, 20 Euro.
  1589. TROELSTRA A., Stof en methode der catechese in Nederland vóór de reformatie, Groningen, Wolters, 1903, xii + 356pp., 24cm., 40 Euro.
  1590. TUINSTRA Fons, De ziel van Limburg, Maastricht, Gebrs. Van Aelst, s.d., 144pp., 20cm., 20 Euro.
  1591. TUKKER Cornelis Andries, De classis Dordrecht van 1573 tot 1609 - Bijdrage tot de kennis van in- en extern leven van de gereformeerde kerk in de periode van haar organisering, Leiden, Universitaire Pers, 1965, [viii] 199pp.+ 4pp.stellingen, 24cm., [Proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de Godgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Leiden], 30 Euro.
  1592. TUMMERS F. S.J., De "nieuwere" richting in de strafrechtswetenschap critisch beoordeeld, Nijmegen, Malmberg, 1911, 175pp., 24cm., stempeltje, 30 Euro.
  1593. TYLER Parker, Van Gogh, Haarlem, De Spaarnestad s.d., 142pp.met 92 kleurenreproducties, linnen band met stofwikkel, mooie staat, 27,5 Euro.
  1594. UBACHS P.J.H. & EVERS I.M.H., Ongewilde revolutie. Limburgs Maasland onder Frankrijk (1794-1814) [Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, deel 130], Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, 1994, 281pp.geïll., 24cm., themanummer van "Jaarboek van Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap / Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg" deel 130, stofwikkel, mooie staat, N72660, 23 Euro.
  1595. UBACHS P.J.H., Tweeduizend jaar Maastricht, Maastricht, Schenk, 1993, 199pp.met buitentekstills., 25cm., 20 Euro.
  1596. UBACHS Winifred & TAGAGE Sigismund, De Maastrichtse cellebroeders en hun kapel, Maastricht, De Beyart, 1966, 70pp. + buitentekstplaten, 23cm., goede staat, N73807, 14 Euro.
  1597. UNTERKIRCHER F. (samenstelling), De Nationale Bibliotheek van Oostenrijk : Handschriften en gedrukte werken over de geschiedenis van de Nederlanden 1475-1600, Brussel, Koninklijke Bibliotheek Albert-I, 1962, xiv + 103pp.+ 4pp.kleurenills.+ 66pp.ills.zw/w., tentoonstellingscatalogus (5/05-8-07 1962, Albert-I-bibliotheek Brussel), 30 Euro.
  1598. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1970, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1970, 256pp.geïll.+ losbladig 1 uitvouwbare kaart, 15 Euro.
  1599. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1971, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1971, 159pp.geïll., 15 Euro.
  1600. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1972 - Utrecht 850 jaar stadsrecht, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1972, 218pp.geïll., 20 Euro.
  1601. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1973 - 50 jaar Oud Utrecht, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1973, 247pp.geïll., 20 Euro.
  1602. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1974, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1974, 260pp.geïll., 15 Euro.
  1603. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1976, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1976, 276pp.geïll., 17 Euro.
  1604. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1977, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1977, 203pp.geïll., 15 Euro.
  1605. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1978 (Unie van Utrecht 1579-1979), Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1978, 243pp.geïll., 20 Euro.
  1606. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1979, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1979, 227pp.geïll., 15 Euro.
  1607. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1980, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1980, 207pp.geïll., 15 Euro.
  1608. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1981, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1981, 386pp.geïll., 20 Euro.
  1609. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1982, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1982, 223pp.geïll., 15 Euro.
  1610. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1983, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1983, 198pp.geïll., 15 Euro.
  1611. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1984, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1984, 176pp.geïll., 15 Euro.
  1612. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1985, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1985, 239pp.geïll., 15 Euro.
  1613. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1986, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1986, 197pp.geïll., 15 Euro.
  1614. UTRECHT, Jaarboek Oud Utrecht 1987, Utrecht, Vereniging Oud Utrecht, 1987, 355pp.geïll., 15 Euro.
  1615. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1927, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1927, 207pp.+ buitentekstills., orig.omslag, onopengesneden, 20 Euro.
  1616. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1929, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1929, 191pp.+ buitentekstills., orig.omslag, onopengesneden, 20 Euro.
  1617. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1930, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1930, 187pp.+ buitentekstills., orig.omslag, onopengesneden, 20 Euro.
  1618. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1931, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1931, 191pp.+ buitentekstills., linnen band met goudopdruk, 20 Euro.
  1619. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1944, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1944, 127pp.+ buitentekstills., orig.omslag, 20 Euro.
  1620. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1950, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1950, 176pp.+ buitentekstills., linnen band met goudopdruk, 15 Euro.
  1621. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1951, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1951, 152pp.+ buitentekstills., linnen band met goudopdruk, 15 Euro.
  1622. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1952, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1952, 195pp.+ buitentekstills., linnen band met goudopdruk (licht bevlekt), goede staat, 15 Euro.
  1623. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1957, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1957, 155pp.+ buitentekstills., goede staat, 17 Euro.
  1624. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1961, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1961, 192pp.+ buitentekstills., 15 Euro.
  1625. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1963, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1963, 184pp.+ buitentekstills., linnen band met goudopdruk, goede staat, 15 Euro.
  1626. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1964, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1964, 184pp.+ buitentekstills., goede staat, 15 Euro.
  1627. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1965, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1965, 131pp.+ buitentekstills., goede staat, 15 Euro.
  1628. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1968, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1968, 183pp.+ buitentekstills., goede staat, 15 Euro.
  1629. UTRECHT, Jaarboekje van Oud-Utrecht 1969, Utrecht, Vereeniging tot beoefening en tot verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en omgeving, 1969, 199pp.+ buitentekstills., goede staat, 15 Euro.
  1630. UYTTENBOOGAARD Cor (Gevangene no.634), In de kluwen der SS - Concentratiekampherinneringen door Cor Uyttenboogaard gevangene nr.634, Amsterdam, John Kappee, 1945, 59pp.geïll.met tekeningen & 1 foto, geïll.omslag, stempeltje, 15 Euro.
  1631. UYTTERHOEVEN Fr., Willem van Oranje en de Zelfstandigheidsstrijd der Nederlanden, Brussel, Standaard, 1933, 78pp., 20cm., in de reeks "Katholieke Vlaamsche hoogeschooluitbreiding" jaargang 32 nr.8 verhandeling 315, goede staat, 10 Euro.
  1632. UYTTERSPROT, H., Heinrich Heine en zijn invloed in de Nederlandse letterkunde, Gent, Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde [reeks VI Nr.72], 1953, xvi + 528pp., T12489, 50 Euro.
  1633. VAESSEN Theo, De Scholtens - een geautoriseerde biografie van een pioniersfamilie, Houten, 1987, 208pp.geïll., genummerd exemplaar: nr.349/500, gesigneerd met opdracht door Richard Scholtens, linnen band met stofwikkel, 30cm., mooie staat, 40 Euro.
  1634. VALVEKENS P. Em. O.Praem., De inquisitie in de Nederlanden der zestiende eeuw, Bruseel-Amsterdam, De Kinkhoren-Desclée de Brouwer, 1949, 347pp., orig.omslag, 23cm., goede staat, 22 Euro.
  1635. VAN ALPHEN Jacobus Petrus Antonius, Willem Van Swaanenburg, achttiende-eeuwer en tijdgenoot, Epe, Drukkerij Hooiberg, s.d. [+/- 1966], 336pp. + toegevoegd: 6pp.stellingen, 22cm., goede staat, [doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit te Nijmegen, promotor: W.J.M.A. Asselbergs], T72649, 20 Euro.
  1636. VAN APELDOORN L.J., Nicolaas Everaerts (1462-1532) en het recht van zijn tijd, Amsterdam, Noord-Hollandse Uitgevers-maatschappij, 1935, 58pp., 24cm., in de reeks "Mededeelingen der Koninklijke Akademie van Wetenschappen, afdeeling letterkunde" deel 80 serie B nr.7, J68726, 14 Euro.
  1637. VAN ASSELDONK G. m.s.f., De Nederlanden en het Westers Schisma (tot 1398), Utrecht-Nijmegen, Dekker & Van de Vegt, 1955, xv + 271pp., Academisch proefschrift (promotor: prof.R.R. Post), 24cm., ex.bibl. (stempel, rug hersteld), tekst in mooie staat, 23 Euro.
  1638. VAN BAAL J., Ontglipt verleden (2 dln.) I.Tot 1947: Indisch bestuursambtenaar in vrede en oorlog & II.Leven in verandering: 1947-1958, Franeker, T.Wever, s.d. [+/-1989], 2 delen: 510 + 616pp.met 3 kaarten, linnen banden met stofwikkel, mooie staat, 40 Euro.
  1639. VAN BALEN Petrus (& VAN DEN HOVEN M.J., ed.), De verbetering der gedachten (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.J.van den Hoven), Baarn, Ambo, 1988, 146pp.+ frontispice, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.11, [P.Van Balen, 1643-1690], 12 Euro.
  1640. VAN BALEN, W.J., Nederlands voorhoede, Amsterdam, Amsterdamsche Boek- en Courantmaatschappij, 1941, 224pp., harde kaft, 20 Euro.
  1641. VAN BASTELAER René, L'origine et l'application du mot "gueux" aux signataires du Compromis des Nobles, Anvers, van Hille-De Backer, 1912, 9pp.+ 2 planches hors-texte, avec "Hommage de l'auteur", br.orig., 23cm., extrait du "Bulletin de l'Académie royale d'archéologie de Belgique", 12 Euro.
  1642. VAN BEMMELEN J.F., De achtergrond van de persoonskaart, Naarden, A.Rutgers 1944, 68pp., 2e dr., gecart.band, uit de reeks "Bibliotheek voor geslacht- en wapenkunde", 11,5 Euro.
  1643. VAN BENEDEN P.-J., Mémoire sur une balénoptère capturée dans l'Escaut en 1869, Bruxelles, Académie royale (impr.par Hayez), 1871, 36pp.avec quelques figures dans le texte + 2 planches hors-texte, Mémoire présenté à la classe des Sciences le 5 novembre 1870, publié dans et extrait de "Mémoires de l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique" Tome XXXVIII (38), in-4, non coupé, 50 Euro.
  1644. VAN BEUGHEM A.-E., Johan Michel Dautzenberg 1808-1869 Schets van zijn strijd op taal- en letterkundig gebied, Brussel, 1935, 225pp.+ portret, in de reeks "Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde" VIe reeks nr.57, enkele onderlijningen op omslag, rug licht hersteld, tekst in mooie staat, 20 Euro.
  1645. VAN BIERVLIET Aubert-Tillo O.S.B., Heiligen uit ons volk, Brugge, Tabor, 1987, 159pp.met buitentekstills., 24cm., 15 Euro.
  1646. VAN BIJLERT Wilhelmus Antonius, De mogelijkheid van benadeeling als bestanddeel der valschheid in geschriften, Nijmegen, Thieme, 1890, viii + 136pp., 23cm., onopengesneden, stempeltje, Academisch proefschrift [Universiteit van Amsterdam, 1890, Doctoral dissertation], 32 Euro.
  1647. VAN BILSEN B. O.F.M., Franciscaanse gemeenschappen in Nederland - Notities over verleden, heden en toekomst, Brummen, Secretariaat Franciscaanse Samenwerking, 1967, 67pp., 12,5 Euro.
  1648. VAN BILSEN B. O.F.M., Het Schisma van Utrecht [1423-1450], Utrecht/Brussel, Het Spectrum 1949, 190pp. + 16 buitentekstills., linnen band, uit de reeks "Batavia Sacra", 13 Euro.
  1649. VAN BOMMEL Jan jzn (samenstelling), Daar kerkte Rotterdam - Kerken, die in Rotterdam verwoest werden, en hun interieur, Leiden, Stichting Orgelcentrum, 1965, 179pp.met 112 zw/w.foto's, witte uitgeversband met goudopdruk, 26cm., stempeltje, goede staat, [uitgave ter gelegenheid van de herdenking van de bevrijding in 1945], 22 Euro.
  1650. VAN BUIJTENEN M.P., De grondslag van de Friese vrijheid, Assen, [1953], [xii] 217 + xxi pp.+ 7 platen & 2pp.stellingen, [Academisch proefschrift, Univ.Amsterdam, 1953], 24 Euro.
  1651. VAN BUIJTENEN M.P., Kerkhistorische gegevens voor de geschiedenis van Haskerland, 1961, 28pp.+ 1 ill., in de reeks "Frisia Catholica" vol.XXII, overdruk uit "Archief voor de geschiedenis van de Katholieke Kerk in Nederland" jg.3 afl.1, stempeltje, goede staat, 10 Euro.
  1652. VAN BUIJTENEN M.P., St. Vitus van Oldenhove - Episoden uit de strijd om Leeuwardens Kerk 1146-1580, Utrecht, Wed. J.R.Van Rossum, 1950, 178pp.+ 9 buitentekstills. (waarvan 1 uitvouwbaar plan, in de reeks "Frisia Catholica" vol.XI, stempel, goede staat, 20 Euro.
  1653. VAN CATTENBURCH A.L., 1304. Intogt der Hollanders binnen Zierikzee, onder jonker Willem, grave van Oostervant. Geschiedkundige aanteekeningen ter opheldering van de maskerade, te houden door de leden van het Leidsche studenten-coprs in junij 1865, Leiden, Hazenberg, 1865, [viii] 113 pp.met een portret & 3 platen met wapenschilden (in kleur) en een uitvouwbare kaart van Zeeland, roodlinnen uitgeversband met goudopdruk (licht bevlekt), stempeltje, 23cm., inktvlekje op onderste bladsnede, 100 Euro.
  1654. VAN CRUYNINGEN, Behoudend maar buigzaam. Boeren in West-Zeeuws-Vlaanderen, 1650-1850, Wageningen, Afdeling Agrarische Geschiedenis Landbouwhogeschool Wageningen, 2000, [14] + 486pp.geïll., 25cm., in de reeks "A.A.G. Bijdragen" vol.40, goede staat, N72873, 20 Euro.
  1655. VAN DAALEN P., Wij Nederlanders - een sociologische verkenning, Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1967, 256pp., 7 Euro.
  1656. VAN DAALEN Pieter Kornelis, Nederlandse beeldhouwers in de negentiende eeuw, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1956, xi + 96pp.+ frontispice, 24cm., Academisch Proefschrift (ter verkrijging van de graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Utrecht, 22 juni 1956), 25 Euro.
  1657. VAN DE KOLK Jos, Bij de oermenschen van Nederlandsch Zuid-Nieuw-Guinea, s.l., Indische missie-vereeniging, 1919, 204pp.geïll., softcover, 23cm., bibl.ex. (enkele stempeltjes), goede staat, 50 Euro.
  1658. VAN DE MEERENDONK L. O.Praem., Het klooster op de Eikendonk te Den Dungen, Tilburg, Stichting Brabants Historisch Contact, 1964, xv + 191pp., uit de reeks "Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland" Deel II, linnen band, goede staat, 20 Euro.
  1659. VAN DE MOLENGRAFT Alix Zr., Drie begijnen zijn begonnen - Geschiedenis van tienduizend Zusters van Liefde 1832-1964, Tilburg, Kongregatie der Zusters van Liefde, 1993, xi + 263pp.+ 42 buitentekstills., gecart.band, mooie staat, 20 Euro.
  1660. VAN DE VELDE Heymeric (& HOENEN M.J.F.M., ed.), Eenheid in de tegendelen (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.J.F.M.Hoenen), Baarn, Ambo, 1990, 153pp.+ portret, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.4, mooie staat, [H.van de Velde 1395-1460], 15 Euro.
  1661. VAN DE VELDE, Edg., Vondel en de plastische kunsten, Gent, Kon.Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde, s.d.[+/- 1926], 142pp.+ 16 buitentekstill., rug licht beschadigd maar in goede staat, T14623, 27 Euro.
  1662. VAN DE VEN Jeroen M.M., In Facie Ecclesiae - De katholieke huwelijksliturgie in de Nederlanden, van de 13de eeuw tot het einde van het Ancien Régime, Leuven, Peeters, 2000, xxxii + 790pp., in de reeks "Miscellanea Neerlandica" vol.XXII, 24cm., als nieuw, 60 Euro.
  1663. VAN DE VEN Jeroen M.M., Over Brabant geschreven - Handschriften en archivalische bronnen in de Tilburgse Universiteitsbibliotheek [2 vols.] I.Middeleeuwse handschriften en fragmenten, II.Jonge handschriften en archivalische bronnen, Leuven, Peeters, 1994, 2 delen: xi,209 + xiii,518pp.met enige ills., in de reeks "Miscellanea Neerlandica" vols.VIII-IX, 24cm., als nieuw, 65 Euro.
  1664. VAN DE WAARSENBURG Hans, De vijf verticale elementen van Piet Killaars, Maastricht, Gemeente Maastricht 1989, 48pp.geïll.in kleur en zw/w, gecart.band, mooie staat, 9 Euro.
  1665. VAN DE WALLE C., Siardus Bogaerts de prior en zijn monasterium te Huijbergen 1614-1670, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1980, xxiv + 276pp.+ 13 illustraties buiten tekst, 23cm., linnen band, in de reeks "Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland" vol.XLVIII, mooie staat, 18 Euro.
  1666. VAN DE WOESTIJNE, Karel (Aus dem Flämischen von Karl Jacobs), Pieter Bruegel, München, Verlag Karl Alber, 1942, 61pp.ill., cart.cover, 10 Euro.
  1667. VAN DEN BAAR P., Priester in Limburg op het breukvlak van de tijd. Dr. Frans Hennissen 1926-1984, Beek, Stichting Vrienden van Frans Hennissen, s.d. [jaren '90], 256pp.geïll., 22cm., enkele stempeltjes, mooie staat, R73486, 17 Euro.
  1668. VAN DEN BERG J. & VAN DOOREN J.P. (eds.), Pietismus und reveil. Referate der internationalen Tagung: Der Pietismus in den Niederlanden und seine internationalen Beziehungen (Zeist, 18-22 Juni 1974), Leiden, Brill, 1978, vii + 386pp.with 7 ills., 25cm., in the series "Kerkhistorische bijdragen", vol.7, cloth, 2 stamps, else VG, N69438, 37 Euro.
  1669. VAN DEN BERGH Hans & VINKEN Pierre, Klein republikeins handboek. Honderd misverstanden over de monarchie, Amsterdam, Boom, 2002, 150pp., 22cm., mooie staat, 15 Euro.
  1670. VAN DEN BOOGERD L., Het Jezuïetendrama in de Nederlanden, Groningen, Wolters, 1961, 268pp.met buitentekstill., 23cm., 20 Euro.
  1671. VAN DEN BORREN Charles, Les origines de la musique de clavier dans les Pays-Bas (Nord et Sud) jusque vers 1630, [Bruxelles-Paris], [années 1910's], 195pp., couv.orig. & page de titre manquent, partiellement non coupé, difficile à trouver, 25 Euro.
  1672. VAN DEN BOSCH J. (& Westendorp Boerma J.J., uitg.), Briefwisseling tussen J.Van Den Bosch en J.C. Baud 1829-1832 en 1834-1836 [2 delen], Utrecht, Kemink en zoon, 1956, 224 + 273pp., in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" derde serie nr.80-81, 30 Euro.
  1673. VAN DEN BOSSCHE L., Jeroen Bosch, Diest, Pro Arte, 1944, 48pp.+ 16 platen buitentekst, 32cm., 20 Euro.
  1674. VAN DEN BREMT Fr., Willem de Fesch (1687-1757?). Nederlands componist en virtuoos. Leven en werk, Leuven, Universiteitsbibliotheek, 1949, vi + 348pp.met partituren + frontispice, 26cm., in de reeks "Universiteit te Leuven. Publicaties op het gebied der geschiedenis en der philologie" 3e reeks 35e deel (beperkte oplage van 125 exemplaren in deze reeks), orig.omslag, onopengesneden, mooie staat, M74330, 50 Euro.
  1675. VAN DEN DRIES N.C.M.A., De Hooge Raad der Nederlanden tijdens de bezetting, Leiden, Brill, 1945, 75pp., 23cm., 13 Euro.
  1676. VAN DEN HAUTE Gabryelle, Les relations anglo-hollandaises au début du XVIIIe siècle d'après la correspondance d'Alexandre Stanhope (1700-1706), Louvain, Librairie Universitaire, 1932, xvi + 379pp. 25cm., dans la série "Université de Louvain. Recueil de travaux publiés par les membres des conférences d'histoire et de philologie" 2e série 23e fasc., br.orig., non coupé, bel état, G74333, 70 Euro.
  1677. VAN DEN HOEl W., De geschiedenis van het wapen der koninklijke marechaussee, 's-Gravenhage, Stichting ons wapen, s.d. [+/- 1963], 471pp. + 49pp.bijlagen + buitentekstills., 27cm., linnen band, stofwikkel, N68825, 25 Euro.
  1678. VAN DEN HOMBERGH F.A.H. & BRUGMAN Johannes o.f.m., Leven en werk van Jan Brugman O.F.M. (+/- 1400-1473) met een uitgave van twee van zijn tractaten [= Speculum imperfectionis & Devotus tractatus], Groningen, Wolters, 1967, 311pp.(waarvan 9pp.bibliografie & 181pp. tekstuitgave van 2 traktaten in het latijn), in de reeks "Teksten en documenten uitgegeven door het Instituut voor middeleeuwse geschiedenis" vol.6, goede staat, 25 Euro.
  1679. VAN DEN HURK Alph.W. O.Praem., Heeswijk-Dinther en de abdij van Berne - hun ontmoeting, Heeswijk-Dinther, Gemeente, 1984, 80pp.geïll., mooie staat, 13 Euro.
  1680. VAN DEN HURK W.J.C.C. O.Praem., Het verborgen leven van de abdij van Berne in haar parochies 1797-1857, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1977, xxix + 276pp.+ 21 buitentekstills., in "Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland" vol.39, 20 Euro.
  1681. VAN DEN KEERE Pieter [KAERIUS Petrus] (& KOEMAN C., introd.), Germania Inferior id est, XVII Provinciarum ejus novae et exactae Tabulae Geographicae, cum Luculentis Singularum descriptionibus additis., Amsterdam, Theatrum Orbis Terrarum, 1966, xviii + 93pp.+ 24 double-page engraved maps, with engraved titlepage, Facsimile of the 1617-Amsterdam-edition, green cloth, dustwrapper, 45cm., in the series "Theatrum Orbis Terrarum. Third series of atlases in facsimile" vol.3, 135 Euro.
  1682. VAN DEN OEVER Karel, De Hollandsche natie voor een Vlaamsche spiegel, Roermond, Romen, 1925, 109pp., 22cm., orig.omslag, luttele roestvlekjes, goed, B73870, 15 Euro.
  1683. VAN DER BLOM N., Florislegium - bloemlezing uit de Erasmiaanse Rotterdamse en andere opstellen, Leiden, Brill & Backhuys, 1982, viii + 168pp.met enkele ills., 20 Euro.
  1684. VAN DER BOOM Bart, We leven nog. De stemming in bezet Nederland, Amsterdam, van der Boom, 2003, 182pp.met [8]buitentekstills., 22cm., mooie staat, 20 Euro.
  1685. VAN DER BOON Johannes Engelbertus, Iets over den gerechtelijken boedelafstand. Aanteekeningen op de Artt.707 en 709 W.v.B.R., Leiden, Somerwil, 1881, 56pp., 23cm., onopengesneden, rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1881, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  1686. VAN DER ELST Abraham, Opmerkingen over de Wet houdende verbodsbepalingen tegen het dragen van wapenen, Leiden, Somerwil, 1890, [viii] + 69pp., 23cm., rug hersteld, stempeltje, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1890, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  1687. VAN DER ESSEN L. & HOOGEWERFF G.J., Le sentiment national dans les Pays-Bas, Bruxelles, Les Editions Universitaires, 1943, 102pp., br.orig., 22cm., bon état, 20 Euro.
  1688. VAN DER ESSEN L., De historische gebondenheid der Nederlanden, Antwerpen, De Sikkel, 1938, 39pp., 25cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, voordracht voor het "Comité voor politieke en sociaal-economische voorlichting" (Sint-Niklasa, maart 1938), 15 Euro.
  1689. VAN DER ESSEN L., Kritisch onderzoek betreffende de oorlogvoering van het Spaans leger in de Nederlanden in de XVIe eeuw, nl. de bestraffing van opstandige steden, Brussel, Paleis der Academiën, 1950, 36pp., 26cm., in de reeks "Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België", originele omslag, goede staat, B73107, 13 Euro.
  1690. VAN DER ESSEN L., Kritische studie over de oorlogsvoering van het Spaanse leger in de Nederlanden tijdens de XVIe. V: onder Farnese, tot na de inneming van Maastricht (1578-1579), Brussel, Paleis der Academiën, 1956, 26pp.met kaart, 26cm., in de reeks "Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" jg.18 nr.1, originele omslag, goede staat, B73108, 13 Euro.
  1691. VAN DER ESSEN L., Kritische studie over de oorlogsvoering van het Spaanse leger in de Nederlanden tijdens de XVIe. VI: Van na de verovering van Maastricht tot het begin van het groot offensief tegen de Vlaamse provinciën 1579-1582, Brussel, Paleis der Academiën, 1957, 22pp., 26cm., in de reeks "Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" jg.19 nr.1, originele omslag, goede staat, B73109, 13 Euro.
  1692. VAN DER ESSEN Leon & KELLY Francis, Alexandre Farnèse. Prince de Parme, gouverneur général des Pays-Bas (1545-1592). Tome V [de V]: 1585-1592, avec une étude iconographique par Francis Kelly, Bruxelles, Nouvelle société d'éditions, 1937, xiv + 424pp.avec ills.hors-texte, 29cm., br.orig., non coupé, dans la série "Bibliothèque du seizième siècle", 50 Euro.
  1693. VAN DER ESSEN Léon, Alexandre Farnèse, Prince de Parme, Gouverneur général des Pay-Bas (1545-1592) [5 tomes] I. 1545-1578, II. 1578-1582, III. 1582-1584, IV. Le siège d'Anvers (1584-1585), V. 1585-1582 avec une étude iconographique par Francis KELLY, Bruxelles, Librairie nationale d'art et d'histoire/ Nouvelle Société d'Editions, 1933-1937, complet en 5 tomes: I.: xxix, 313pp.avec ills.hors-texte, II.: 366pp.avec ills.hors-texte, III.: 262pp.avec ills.hors-texte, IV.: 154pp.avec ills.hors-texte, V.: 424pp.avec ills.hors-texte, 29cm., br.orig., dans la série " Bibliothèque du seizième siècle", bon état, dernier volume signé et dédicacé par l'auteur à Monsieur Cardijn, 250 Euro.
  1694. VAN DER ESSEN Leon, Alexandre Farnèse. Prince de Parme, gouverneur général des Pays-Bas (1545-1592). Tome IV: le siège d'Anvers, Bruxelles, Nouvelle société d'éditions, 1935, Tome 4 (des 5): xiv + 154pp.avec ills.hors-texte, 29cm., br.orig., non coupé, dans la série "Bibliothèque du seizième siècle", 40 Euro.
  1695. VAN DER ESSEN Leon, Alexandre Farnèse. Prince de Parme, gouverneur général des Pays-Bas (1545-1592). Tome III [de V]: 1582-1584, Bruxelles, Librairie nationale d'art et d'histoire, 1934, 262pp.avec ills.hors-texte, 29cm., br.orig., non coupé, dans la série "Bibliothèque du seizième siècle", 50 Euro.
  1696. VAN DER ESSEN Leon, Alexandre Farnèse. Prince de Parme, gouverneur général des Pays-Bas (1545-1592). Tome II [de V]: 1578-1582, Bruxelles, Librairie nationale d'art et d'histoire, 1934, 366pp.avec ills.hors-texte, 29cm., br.orig., non coupé, dans la série "Bibliothèque du seizième siècle", 50 Euro.
  1697. VAN DER EYCKEN M. & BONGAERTS, J., Diest en het Huis Oranje-Nassau (met 58pp.geschiedkundige bijdragen), Diest, Stedelijk Museum, 1980, 135pp.+ 4pp.buitentekstill., uit de reeks "Diestsche Cronycke" Nr.3, stofwikkel, catalogus van gelijknamige tentoonstelling, 15 Euro.
  1698. VAN DER HEIJDEN Chris, Grijs verleden. Nederland en de Tweede Wereldoorlog, Amsterdam, Contact, 2001, 470pp., 23cm., mooie staat, N69229, 16 Euro.
  1699. VAN DER HEIJDEN L.J., Geschiedenis van het miraculeuse beeldje van Onze Lieve Vrouw van Eiteren en de parochie van den H.Nicolaas te Ijsselstein, 1936, 55pp.geïll., 24cm., 20 Euro.
  1700. VAN DER HEIJDEN, M.J.M., De dageraad van de emancipatie der Katholieken - De Nederlandsche Katholieken en de staatkundige verwikkelingen uit het laatste kwart van de achttiende eeuw, Nijmegen, 1947, 370pp., doctoraatsthesis in de Letteren en Wijsbegeerte K.U.Nijmegen - promotor Prof.J.D.M.Cornelissen, 45 Euro.
  1701. VAN DER HEIM Antonius Jacobus, Dissertatio historico-politica inauguralis de Antonio Heinsio, consilario, Lugduni Batavorum, apud C.C.van der Hoek, 1834, 207pp., text in latin, Academic dissertation for the degree of doctor in law, blind cart.cover (bit used), interior VG, [A.J.Van der Heim, griffier tweede kamer der Staten-Generaal, +1846], 80 Euro.
  1702. VAN DER HOEVEN Adrianus, Otto Gerhard Heldring, Amsterdam, H.J.Paris, 1942, XXIV + 332pp.+ 3pp.stellingen, proefschrift ter verkrijging van den graad van Doctor in de Godgelerdheid aan de R.U.Utrecht 1942, [Academic dissertation], 25 Euro.
  1703. VAN DER LANS J.R., De Meerssener bende - Episode uit den tijd der Limburgsche bokkenrijders, Amsterdam, Van Langenhuysen, s.d., 208pp., 1e druk, stempeltje, gecart.band, wat gebruiksslijtage, goed, 40 Euro.
  1704. VAN DER PALM J.H., Geschied- en redekunstig gedenkschrift van Nederlands herstelling in den jare 1813, Amsterdam, Johannes van der Hey en zoon, 1828, 114pp., 2e dr., ingebonden in linnen band (originele omslag bewaard), 30 Euro.
  1705. VAN DER PLAS Michel (ed.), Those Dutch catholics, London, The Catholic Book Club, 1967, 164pp., cloth, dustwrapper, 10 Euro.
  1706. VAN DER PLAS Michel (samenstelling), Uit het rijke Roomscheleven - een documentaire over de jaren 1925-1935, Utrecht, Ambo s.d., 340pp.rijkelijk geïll., 6e druk, 12,5 Euro.
  1707. VAN DER VELDEN G. O.Praem. (bewerkt door), Het necrologium van Arnold van Vessem uit 1574 - aangevuld met namen van de abdijleden tot 1986, Berne, Abdij van Berne, 1986, 149pp., in-4, mooie staat, 24 Euro.
  1708. VAN DER VELDEN G.M. O.Praem., GELENS Koos & VAN OOIJEN Rudy, Eeuwenlang. Klooster Mariënschoot en Dorp Zennewijnen, Ophemert, 1991, 301pp.geïll., 21cm., linnen band, goede staat, N74502, 23 Euro.
  1709. VAN DER VELDEN H.E.J.M., Rodolphus Agricola (Roelof Huusman) een Nederlandsch humanist der vijftiende eeuw, Leiden, Sijthoff, 1911, [xvi] 262pp., 25cm., enige roestplekjes, rug wat hersteld, [Proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de Nederlandsche letteren aan de Rijks-Universiteit te Leiden], 32 Euro.
  1710. VAN DER VEN D.J., Van vrijen en trouwen op 't boerenland, Amsterdam/ Mechelen, De Spieghel, 1929, 187pp.+ 64 buitentekstills., 26cm., roestplekjes, stempeltje op bladsneden, 25 Euro.
  1711. VAN DER VEN F.J.H.M., Economische en sociale opvattingen in Nederland, Utrecht, Het Spectrum, s.d., 108pp., in de reeks "De Nederlandse volkshuishouding tussen twee wereldoorlogen" nr.4, 12 Euro.
  1712. VAN DER WANSEM C. S.C.J., Het ontstaan en de geschiedenis der Broederschap van het Gemene Leven tot 1400, Leuven, Universiteitsbibliotheek / Universitaire Uitgaven, 1958, [4] + xii + 221pp., 25cm., in de reeks "Universiteit te Leuven. Publicaties op het gebied der geschiedenis en der philologie. 4e reeks" vol.12, originele omslag, luttele roestvlekjes, goede staat, [academische verhandeling; bijgevoegd: 2pp."Theses"], R74108, 30 Euro.
  1713. VAN DER WEE Herman (ed.), The Rise and Decline of Urban Industries in Italy and the Low Countries (Late Middle Ages - Early Modern times), Leuven, University Press, 1988, 400pp.with ills., softcover, 24cm., VG, 40 Euro.
  1714. VAN DER WILK Emile, Ed. de Nève - schrijver, journalist, verzetsman, 1889-1961, Tilburg, De Schaduw, 1989, 287pp.geïll., mooie staat, 15 Euro.
  1715. VAN DER ZEE Henri, In ballingschap. De Nederlandse kolonie in Engeland (1940-1945), Amsterdam, De Bezige Bij, 2005, 448pp.geïll., 22cm., 16 Euro.
  1716. VAN DER ZEE Sytze, Voor Führer, volk en vaderland. De SS in Nederland, Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1979, 275pp.geïll., 20cm., 15 Euro.
  1717. VAN DIJK A. O.F.M., Cornelius Musius - een Delftse martelaar van 1572, Utrecht/Brussel, Het Spectrum 1947, 72pp.+ 7pp.buitentekstill., enkele stempeltjes, linnen band, uit de reeks "Batavia Sacra", 10 Euro.
  1718. VAN DIJK Hans, Henri Hermans 1883-1947 De grondlegger van het Limburgs muziekleven, Hilversum, Verloren, 2002, 246pp.met enige ills., in de reeks "Maaslandse monografieën" deel 64, gecart.band, mooie staat, 17 Euro.
  1719. VAN DIJK Hans, Panorama van drie eeuwen muziek in Limburg, Leeuwarden/ Maastricht, Eisma, 1991, xv + 285pp.met enkele ills., in de reeks "Maaslandse monografieën" deel 50, gecart.band, mooie staat, 20 Euro.
  1720. VAN DIJK R.Th.M. O.Carm. (red.), Het klooster Soeterbeeck te Deursen 1732-1982, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1982, 219pp.+ 30pp.buitentekstills., linnen band, mooie staat, 20 Euro.
  1721. VAN DIJK R.Th.M., De constituties der Windesheimse vrouwenkloosters vóór 1559. Bijdrage tot de institutionele geschiedenis van het kapittel van Windesheim [2 vols.], Nijmegen, Centrum voor Middeleeuwse Studies - Katholieke Universiteit Nijmegen, 1986, 2 vols.: samen xvi + x + 944pp.geïll. + 4pp.stellingen, 23cm., in de reeks "Middeleeuwse studies" vol.3.1-2, beperkte oplage van 400 exemplaren, enkele stempeltjes, goede staat, (doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit Nijmegen, promotor: A.G. Weiler), N69962, 75 Euro.
  1722. VAN DIJK Rudolf O.C.D. (red.), Met de liefde als midden. Toespraken bij gelegenheid van het 750-jarig bestaan van de Karmel in Nederland (Nijmegen - 11 september 1999), s.l., Valkhof Pers, 2000, 68pp.geïll., 22cm., 10 Euro.
  1723. VAN DIJK W.K. & HULSMAN L.H.C. (red.), Drugs in Nederland, Bussum, Paul Brand 1971, 254pp., 10 Euro.
  1724. VAN DONSELAAR Jaap, Fout na de oorlog. Fascistische en racistische organisaties in Nederland (1950-1990), Amsterdam, Bert Bakker, 1991, 249pp., 22cm., mooie staat, N69231, 16 Euro.
  1725. VAN DUIJL C.F., Onze geschiedenis geschetst in haar verband met de algemeene historie, Kampen, Laurens Van Hulst, 1883, 407pp., orig.omslag, 1e druk, 20cm., stempeltje, 30 Euro.
  1726. VAN DUYSE Fl., De melodie van het Nederlandsche lied en hare rhythmische vormen, Bruxelles, Hayez, 1902, 351pp., 22cm., 1902-uitgave, gepubliceerd in en getrokken uit "Mémoires couronnés et mémoires des savants étrangers publiés par l'Académie Royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique. Collection in-8o" Tome LXI (61), onopengesneden, enkele roestvlekjes, S74531, 37 Euro.
  1727. VAN DUYSE Prudens, De Rederijkkamers in Nederland, hun invloed op letterkundig, politiek & zedelijk gebied. Eerste deel, Gent, Siffer (Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde), 1900, Deel I (v/d.2): 297pp., 26cm., orig.omslag, goede staat, 50 Euro.
  1728. VAN ERMEN E., VAN MINGROOT E., MINNEN B. & VAN DER EYCKEN M., Limburg in kaart en prent ; historisch cartografisch overzicht van Belgisch en Nederlands Limburg, Tielt/Weesp, Lannoo/Fibula-Van Dishoeck, 1985, 160pp.rijkelijk geïll.met kaarten en prenten in kleur (enkele in zw./w.), 39cm., linnen band met goudopdruk, originele stofwikkel, mooie staat, 60 Euro.
  1729. VAN ESSEN Johan Leonard Cornelis, Opmerkingen over de drankwet naar aanleiding van het wetsontwerp tot wijziging van 19 juni 1893, Utrecht, J.De Kruyff, 1894, xi + 250pp., originele 1894-editie, 23cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1894, Doctoral dissertation], 50 Euro.
  1730. VAN EVERDINGEN Adriaan Willem, Eenige opmerkingen naar aanleiding van artikel 79 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering, Tiel, A.Van Loon, 1885, 62pp., 23cm., rug hersteld, onopengesneden, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1885, Doctoral dissertation], 25 Euro.
  1731. VAN EWIJCK Johannes Diderik, Art.461 wetboek van strafrecht, Utrecht, Van Huffel, 1890, [viii] + 47pp., 23cm., rug hersteld, Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1890, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  1732. VAN GALEN Hermanus Martinus Joseph, De grote bijbelse gedichten van Joan de Haes (1685-1723), Tilburg, Jeka, s.d. [+/- 1970], [14] + 215pp., 25cm., goede staat, [doctoraatsthesis, Rijksuniversiteit te Leiden, promotor: Prof. A. Zaalberg], T73561, 20 Euro.
  1733. VAN GELDER Enno & VAN KALKEN Frans, Histoire des Pays-Bas. [Relié avec:] La Belgique contemporaine (1780-1930), Paris, Armand Colin, 1936 & 1930, 2 ouvrages reliés en 1 tome: 194 + 15pp. & 218 + 15pp., 17cm., dans la collection "Armand Colin, section d'histoire et sciences économiques" no.188 & 128, reliure cart. (plats marbrés, dos en toile avec titre doré), qqs.annotations en crayon, sinon en bel état, B69726, 20 Euro.
  1734. VAN GELDER H.E., Rembrandt en het landschap, Amsterdam, Becht, s.d., 60pp.met 60 ills., uit de "Palet-serie", 10 Euro.
  1735. VAN GELDER H.E., Rembrandt en zijn portret, Amsterdam, Becht, s.d., 60pp.met 62 ills., uit de "Palet-serie", 9 Euro.
  1736. VAN GESTEL A. S.J., Pauperisme en christendom of de noodzakelijkheid van christelijk onderwijs voor kinderen der armen, 's Hertogenbosch, Henri Bogaerts, 1868, 150pp., 19cm., blinde moderne omslag, zeldzaam, 30 Euro.
  1737. VAN GILS A.E.A. (red.), Jubileumboekje ter gelegenheid van het 150 jaar bestaan van de Sint Gertrudisparochie te Ossendrecht, Zundert, Vorsselmans, s.d., 96pp.geïll., 21cm., gecart.band, N68772, 15 Euro.
  1738. VAN GINNEKEN Jaap, Het mysterie monarchie. Een interview met het Nederlandse volk, Amsterdam, Boom, 2003, 254pp.met ills., 22cm., mooie staat, 20 Euro.
  1739. VAN GINNEKEN Jac. S.J. & VAN DER HEYDEN E.J.J., Leges barbarorum - fragmenten verzameld door Jac.Van Ginneken S.J. & E.J.J.Van der Heyden, Nijmegen-Utrecht, 1926, 40pp., in de reeks "Nijmeegsche Studie-teksten" nr.2, (text in latin), 27cm., [bevat: Lex Salica, Lex Ribuaria, Lex ad Amorem, Lex Frisionum, Lex Saxonum & Lex Angliorum], 15 Euro.
  1740. VAN GINNEKEN Jac. S.J., Sint Peter Kanis van Nijmegen - een voorlooper onze gouden eeuw [Canisius], Rijswijk, Kruisvaarders van st.Jan, 1928, 142pp., in-4, ingebonden in gecart.band (linnen rug), goede staat, 20 Euro.
  1741. VAN GINNEKEN Jac., De studie der Nederlandsche streektalen, Amsterdam, Elsevier, 1943, 112pp.+ 4 platen, gecart.band met stofwikkel (wat slijtage), in de reeks "Hoekstenen onzer volkskultuur. Derde reeks: Streektalen" deel I, 15 Euro.
  1742. VAN GOGH Vincent, Vincent Van Gogh [tentoonstellingscatalogus Antwerpen, Feestzaal, 7 mei-19 juni 1955], Antwerpen, 1955, [80] pp.rijkelijk geïll. in kleur en zw/w., geïll.omslag, 26cm., 20 Euro.
  1743. VAN GOGH Vincent, Zelfportret in brieven en schetsen, Amsterdam, Wereldbibliotheek, uit de reeks "Premieboeken voor de W.V.B.-leden", 1953 (30 maart), 40pp.geïll., 9 Euro.
  1744. VAN GOOR, Thomas Ernst, Beschryving der Stadt en Lande van Breda, 's Gravenhage, Jacobus van Kieboom, 1744, 546pp.met ill. waarvan enkele uitvouwbaar), Facsimileuitgave - heruitgegeven door de Algemene Boekencentrale J.-J. Couvreur - Den Haag, s.d., 40 Euro.
  1745. VAN GULDENER Hermine, Rijksmuseum Amsterdam [texte en français], München & Ahrbeck/Hannover, Knorr & Hirth 1969, 104pp.avec 48 ills.(plein page) en couleurs, couv.cart., jaquette(peu déchirée), 11,5 Euro.
  1746. VAN HAAREN H.M.E., Palaeolithic Artifacts from Limburg, 46pp.tekst met 22 figuren + 22 platen buiten tekst, reprinted from "Berrichten van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek" 1968, 13,5 Euro.
  1747. VAN HAM W.A. & VERBEEK L., BIJDRAGEN TOT DE GESCHIEDENIS Bijzonderlijk van het aloude Hertogdom Brabant, Jg.52 afl.1-2. [VAN HAM, De leengoederen en de leenmannen van de heerlijkheid stad en land van Bergen op Zoom, pp.5-90 & VERBEEK L., Franciscus Zypaeus 1580-1650 en het kerkelijk gezag], Antwerpen, 1969, 136pp., jg.52 afl.1-2 (1969), 12 Euro.
  1748. VAN HASSELT A.L.J.C., De strijd tegen het tandbederf en de school-tandverzorging (me teen afzonderlijk hoofdstuk bevattende: statistische cijfers en graphische voorstellingen betreffende het vóórkomen van tandbederf bij kinderen en volwassenen in de gemeente 's-Gravenhage), 's-Gravenhage, Haagsche Tandheelkundige Vereeniging, s.d. [1916], 40pp.+ enkele platen buiten tekst, 24cm., 15 Euro.
  1749. VAN HASSELT J.L. & SANGERS W. O.S.C., Wessem, een stadje met allure, s.l., Maasketen "Jan van Eyck", 1975, 100pp.met 72 illustraties, geïll.omslag, 24cm., 20 Euro.
  1750. VAN HEEL Dalmatius O.F.M. & SLOOTS Cunibert O.F.M. (reds.), Bijdragen voor de geschiedenis van de provincie der Minderbroeders in de Nederlanden - Bundel XII (1953), Roosendaal, 1953, pp.321-481, 23cm., mooie staat, 20 Euro.
  1751. VAN HEEL Dalmatius O.F.M. & SLOOTS Cunibert O.F.M. (reds.), Bijdragen voor de geschiedenis van de provincie der Minderbroeders in de Nederlanden - Bundel XIV (1953), Roosendaal, 1953, pp.165-316, 23cm., mooie staat, 20 Euro.
  1752. VAN HEEL Dalmatius O.F.M., De minderbroeder Aegidius de Monte bisschop van Deventer +1577, Rotterdam, 1935, 235pp., orig.omslag, 25cm., 2 stempeltjes, 30 Euro.
  1753. VAN HEEL Dalmatius O.F.M., De minderbroeder pater Henricus de Vroom (Henricus Sedulius) 1549-1621 ; zijn leven, zijne geschriften, zijne brieven, Den Haag, Van Zijl, 1931, 138pp.+ portret, 20 Euro.
  1754. VAN HEEL Dalmatius O.F.M., Nicolaas Wiggers Cousebant als seculier priester 1555-1603 en als minderbroeder 1603-1628, Haarlem, ST.Jacobs Godshuis, 1929, 101pp.+ portret, 24cm., 17 Euro.
  1755. VAN HEERDT C. Baron, Nederlandse en buitenlandse ridderorden en onderscheidingen, Amsterdam, Agon Elsevier, 1965, 88pp.waaarvan 16pp.buitentekstills., gecart, goede staat, 20 Euro.
  1756. VAN HEES N., Bisschop Bekkers - vriend van ons allen, Amsterdam, Becht, 1966, 176pp.geïll., 10 Euro.
  1757. VAN HEMERT Paulus (& PLAT J. & WIELEMA M.R.), Gezag en grenzen van de menselijke orde (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J.Plat & M.R.Wielema), Baarn, Ambo, 1987, 152pp.+ portret, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.15, stempeltje, 14 Euro.
  1758. VAN HERWAARDEN J., Opgelegde bedevaarten. Een studie over de praktijk van opleggen van bedevaarten (met name in de stedelijke rechtspraak) in de Nederlanden gedurende de late middeleeuwen (ca 1300 - ca 1550), Assen, Van Gorcum, 1978, xxv + 774pp.geïll., 23cm., in de reeks "Van Gorcums historische bibliotheek" Nr.95, linnen band, 2 stempeltjes, goede staat, R73408, 30 Euro.
  1759. VAN HEUSDE Philip Willem (& DE VALK J.M.M.), Wijsbegeerte van het gezond verstand (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J.M.M.De Valk), Baarn, Ambo, 1989, 143pp., in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.16, [Ph.W.van Heusde, 1778-1839, hoogleraar te Utrecht, classicus en filosoof], 13 Euro.
  1760. VAN HOECK F. S.J., De Jezuïeten te Nijmegen. Schets der werkzaamheden van de Societeit van Jezus te Nijmegen, in verband met de godsdienstige en staatkundige geschiedenis der stad, 's-Hertogenbosch-Antwerpen, Malmberg, 1921, 215pp., 25cm., stempeltje, goede staat, 23 Euro.
  1761. VAN HOECK F. S.J., De manke zwartrok - een Noord-Brabantsch missionaris onder de Indianen. Levensschets van den E.P. Aloysius Van der Velden S.J., Leuven, Xaveriana, 1928, 196pp.+ portret en enige buitentekstills., geïll.omslag, 21cm., 20 Euro.
  1762. VAN HOECK F. S.J., Schets van de geschiedenis van de Jezuieten in Nederland, Nijmegen, Van de Vegt, 1940, viii + 424pp., 24cm., enkele roestvlekjes, 2 stempeltjes, zoniet in goede staat, N69959, 24 Euro.
  1763. VAN HOECK S.J, De soldatenpastoor P. Henricus Verbraak S.J. Aalmoezenier van het Ned. Ind. Leger te Atjeh, Amsterdam, Boekcentrale, 1924, 208pp. + frontispice + buitentekstplaten, 20cm., linnen band, enkele stempeltjes, goede staat, R72683, 23 Euro.
  1764. VAN HOMMERICH L., Korte verhandeling over de corporatieve staatsvorm in het hertogdom Limburg en de landen van Overmaas tijdens de late middeleeuwen, Leuven, De Vlaamsche Drukkerij, 1937, 48pp., 24cm., gesigneerd met opdracht door de auteur, roestvlekjes, N68639, 17 Euro.
  1765. VAN HOUT Frans, De brandweer in de Geldropse gemeenschap vroeger en nu (Gedenkschrift ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Geldrops vrijwillige brandweer op 20 mei 1975), Geldrop, Gemeentebestuur, 1975, 47pp.geïll., in de reeks "Bijdragen tot de lokale geschiedenis van Geldrop" nr.1, 10 Euro.
  1766. VAN HOVEL TOT WESTERFLIER J.G.F.M.G., Roermond, vroeger en nu, Roermond, Boekhandel Willems, 1970, 112pp.met buitentekstills., 21cm., 15 Euro.
  1767. VAN HUGENPOTH TOT DEN BERENCLAAUW J.B. baron, De kloosters in Nederland in 1861, Utrecht, Kemink en zoon, 1861, xvi + 176pp. (incl. een lijst van alle kloosters), 2e uitgave, rug hersteld, grotendeels nog onopengesneden, tekst in mooie staat, 55 Euro.
  1768. VAN HULZEN A., Vaderlandsche geschiedenis. Deel I + II [volledig in 2 vols.], Groningen, Wolters-Noordhoff, 1988, volledig in 2 vols.: 408 + 421pp.geïll., 24cm., deel I: 4e druk, deel II: 6e druk, 25 Euro.
  1769. VAN ISTENDAEL Geert, Mijn Nederland, Amsterdam/Antwerpen, Atlas, 2005, 382pp., 21cm., 2e druk, mooie staat, N73864, 15 Euro.
  1770. VAN ITERSON W., De stad Rhenen. De resultaten van een rechtshistorisch onderzoek, Assen, Van Gorcum, 1960, 291pp. + buitentekstplaten (waaronder een grote uitvouwbare plattegrond), 25cm., goede staat, N72658, 40 Euro.
  1771. VAN KALVEEN C.A., Het bestuur van bisschop en Staten in het Nedersticht, Oversticht en Drenthe, 1483-1520, Groningen, Willink, 1974, xxxii + 540pp.geill., 24cm., in de reeks "Bijdragen van het Instituut voor Middeleeuwse Geschiedenis der Rijksuniversiteit te Utrecht" vol.36, enkele stempeltjes, 24 Euro.
  1772. VAN KALVEEN C.A., Het bestuur van bisschop en Staten in het Nedersticht, Oversticht en Drenthe 1483-1520, s.l., 1974, xxxii + 540pp.+ Losbladig 3pp.stellingen, 24cm., goede staat, Academisch proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de letteren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht 20 dec.1974, [The government of bishop and Estates in the Nedersticht, Oversticht and Drenthe 1483-1520 - with a summary in english], 27 Euro.
  1773. VAN KAMPEN Anthony, Bouwen op mensen (uitgave t.g.v. het 75-jarig bestaan van de Hollandsche Beton Groep), Rijswijk, Hollandsche Beton Groep 1977, 320pp.geïll.(met ills. O.Dicke, R.De Jonghe & A.Zuidhoek), linnen band, mooie staat, 20 Euro.
  1774. VAN KAMPEN Joh. & VAN RYCKENROY Jan (NETTESHEIM Friedrich, ed.), Kroniek der stad Roermond van 1562-1638, Roermond, J.J. Romen, 1876, 446 + vi pp., 26cm., originele omslag (rug hersteld), enkele stempeltjes, enkele roestvlekjes, tekst in goede staat, N69904, 110 Euro.
  1775. VAN KERKHOFF A. o.c., Na veertig jaren. Een terugblik op het herstel der bisschoppelijke hiërarchie en zijne gevolgen in Nederland, Vlaardingen, Henri Coebergh, 1893, ii + 144pp., herbonden in halflinnen band (titel in goudopdruk op rug), met opdracht van de schrijver, stempeltje op titelblad, mooie staat, 40 Euro.
  1776. VAN KLINKEN L., Wijsgerige achtergronden van de paedagogische verscheidenheid bij het lager onderwijs in Nederland in de 20ste eeuw, Kampen, Kok, 1946, 216pp., Academisch proefschrift, onopengesneden, 25cm., 25 Euro.
  1777. VAN KOETSVELD C.E., Het ontstaan, de beginselen en de geschiedenis van onze politieke partijen, Rotterdam, Bolle, s.d., 558pp.geïll. + buitentekstplaten, 25cm., originele omslag (rug hersteld), enkele stempeltjes en roestvlekjes, N72666, 24 Euro.
  1778. VAN KRUGTEN H., Onze Lieve Vrouw in 't Zand te Roermond (opgedragen aan Z.D.H. Mgr. Pardeis bij gelegenheid der plegtige Krooning van het mirakuleus beeld), Roermond, J.J. Romen & zonen, 1877, 232pp.+ 2 gravures buitentekst, moderne gecart.band, 23cm., stempeltjes op voorblad, wat roestplekjes in tekst, geode staat, 60 Euro.
  1779. VAN LEEUWEN Petrius Antonius O.F.M., Het kerkbegrip in de theologie van Abraham Kuyper, Franeker, T. Wever, 1946, 270 + [26]pp., 24cm., enkele stempeltjes, enkele vlekjes op omslag, goede staat, [doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit van Nijmegen, promotor: P. Kreling O.P.], R70686, 30 Euro.
  1780. VAN LEEUWEN, A.Th., Hendrik Kraemer - Dienaar der Wereldkerk, Amsterdam, Ten Have, 1959, 175pp., gecart.band, 12,5 Euro.
  1781. VAN LENNEP J. & TER GOUW J., De uithangteekens in verband met geschiedenis en volksleven beschouwd - De uithangteekens in verband met geschiedenis en volksleven, Leiden, Sijthoff, s.d. [+/-1890], xiv + 275pp.geïll., orig.omslag (rug verstevigd), 15 Euro.
  1782. VAN LENNEP J. & TER GOUW J., De uithangteekens in verband met geschiedenis en volksleven beschouwd - De uithangteekens in het algemeen beschouwd, Leiden, Sijthoff, s.d. [+/-1890], xiv + 257pp.geïll., orig.omslag (rug verstevigd), 15 Euro.
  1783. VAN LENNEP J. & TER GOUW J., De uithangteekens in verband met geschiedenis en volksleven beschouwd - De uithangteekens in het bijzonder beschouwd, Leiden, Sijthoff, s.d. [+/-1890], x + 246pp.geïll., orig.omslag (rug verstevigd), 15 Euro.
  1784. VAN LIEMPT Ad, Kopgeld. Nederlandse premiejagers op zoek naar Joden (1943), s.l., Balans, 2002, 373pp.met ill., 22cm., 2e druk, mooie staat, N69228, 17 Euro.
  1785. VAN LIER Th., De sociaal-economische beteekenis van het Nederlandsch-Belgisch Verdrag [1925], Roermond-Maeseijck, Romen en zonen, 1926, 127pp., 21 Euro.
  1786. VAN LOON J.B. Dr., Water en waternamen in Noord-Brabants Zuidwesthoek, Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgevers-mij., 1965, 117pp.+ losbladig uitvouwbare kaart, 19 Euro.
  1787. VAN LOOVEREN, W., Benelux - Antwerpen-Rotterdam-...Moerdijk ; een reeks bijdragen tot opheldering van het 106-jarig Belgisch-Nederlands "Schelde-Rijn"-gesprek - deel I, Den Haag/Antwerpen, Zuid-Hollandsche Uitgeversmij./De Nederlandsche Boekhandel 1952, 68pp., uitgave voor het "Nederlandsch Genootschap voor Internationale Zaken te 's-Gravenhage", 22,5 Euro.
  1788. VAN LUTTERVELT R., Pieter Cornelisz. Hooft - Drossaert van Goeylant en Castelein - op Thuys te Muyen, Amsterdam, Tentoonstellingscommissie van het Nationale Comité ter herdenking van P.C.Hooft 1947, 26pp. + 12pp.ill., mooie staat (vlekje op kaft), 9 Euro.
  1789. VAN MALSSEN, P.J.W., Louis XIV d'après les pamphlets répandus en Hollande, Amsterdam/Paris, H.J.Paris/A.Nizet & M.Bastard, 1936, 226pp., Doctoraatsproefschrift in Letteren en Wijsbegeerte aan de Universiteit van Amsterdam 3 november 1936, promotor Prof.Gallas, 30 Euro.
  1790. VAN MOOK Willem & VAN DEN BOGAARD Antoon, Folklore-boek van de Brabantse Kermissen in de geschiedenis van Circus Pigge & Jean Leon Pigmans directeur du Cirque du Brabant, Tilburg, H.A.Lepelaars, s.d.[+/-1980's], 133pp.geïll., mooie staat, 18 Euro.
  1791. VAN MOORSEL P.P.V., Willibrord en Bonifatius, Bussum, Fibula - Van Dishoeck, 1968, 112pp.geïll. + buitentekstills., 22cm., in de "Fibulareeks" vol.28, geïll.omslag, enkele stempeltjes, H70532, 10 Euro.
  1792. VAN NISPEN TOT PANNERDEN C J, Het regt van vereeniging en de burgerlijke regtsbevoegdheid van vereenigen als regtspersonen beschouwd, Leyden, Jacobus Hazenberg, 1853, xvi + 187pp., 23cm., orig.omslag (rug hersteld), 40 Euro.
  1793. VAN NOORT Fr., Nationaal front en Arnold Meyer, Zulte, Uitgaven Oranje, 1961, 62pp.met buitentekstills., 16cm., 24 Euro.
  1794. VAN NOUHUYS J.W. (& HOKKE C., bewerking), De eerste Nederlandsche transatlantische stoomvaart in 1827 van Zr Ms stoompakket Curaçao. Tweede deel: Bijlagen [Linschoten, 53-2], 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1951, xliv + 224pp.met 8 platen en 1 lijnentekening, 25cm., blauwlinnen band met goudopdruk, in de reeks "Werken uitgegeven door de Linschoten-vereniging" deel LIII-2, mooie staat, 35 Euro.
  1795. VAN NUFFEL Herman, Lamoraal van Egmont in de geschiedenis, literatuur, beeldende kunst en legende, Leuven, Nauwelaerts, 1971, 158pp.+ 65pp.buitentekstills., gesigneerd met opdracht door auteur, 2e dr., gecart.band, mooie staat, 27,5 Euro.
  1796. VAN OLDENBURG ERMKE F., Leer mij ze kennen ... de Limburgers, Leiden, Sijthoff, 1966, 149pp.met buitentekstills., 20cm., 10 Euro.
  1797. VAN OLDENBURG-ERMKE F., Servaas van Maastricht, Brugge/Brussel, De Kinkhoren, 1944, 81pp.+ 5 buitentekstills., uit de reeks "Heiligen van onzen stam", gecart.band met stofwikkel, stempeltje, goede staat, 14 Euro.
  1798. VAN OOYEN Henry, Ariëns Priester, Heerlen/Enschede, J.Roosenboom/Ariëns-uitgeverij, s.d.[+/-jaren 1930's], 200pp.rijkelijk geïll., gecart.band, 18,5 Euro.
  1799. VAN OPPENKRAAIJ Theodore, La doctrine de la prédestination dans l'église réformée des Pays-Bas depuis l'origine jusq'au synode national de Dordrecht en 1618 et 1619. Etude historique, Lovanii [Louvain], Van Linthout, 1906, xiv + 272pp. + joint: 16pp. "Theses", 23cm., dans la série "Universitas Catholica Lovaniensis. Dissertationes ad gradum doctoris in Facultate Theologica consequendum conscriptae" Series 2 Tomus 2, br.orig., non coupé, bon état, [texte en français, "theses" en latin], N74390, 60 Euro.
  1800. VAN OPPENRAAIJ Théodore, La doctrine de la prédestination dans l'église réformée des Pays-Bas depuis l'origine jusqu'au synode national de Dordrecht en 1618 et 1619 - Etude historique, Louvain, Van Linthout, 1906, xiv + 270pp., reliure cart., dans "Université catholique de Louvain. Dissertations doctorales de la Faculté de Théologie" IIe série t.II, estampe, texte en bel état, 60 Euro.
  1801. VAN OVERMEIRE Karim, Het Verloren Vaderland. Het Verenigd Koninkrijk der Nederlanden (1815-1830), Brussel, Egmont, 2005, 317pp.geïll., 24cm., mooie staat, 15 Euro.
  1802. VAN PEER A., Maria van Jesse - historische schets van "Delffs ommeganck", Delft, 1954, 48pp.+ 2 ills., 19cm., 13,5 Euro.
  1803. VAN POPPEL Frans, Trouwen in Nederland. Een historisch-demografische studie van de 19e en vroeg-20e eeuw, Wageningen, Afdeling Agrarische Geschiedenis Landbouwhogeschool Wageningen, 1992, [20] + 654pp.geïll., 25cm., in de reeks "A.A.G. Bijdragen" vol.33, goede staat, N72875, 23 Euro.
  1804. VAN PUIJENBROEK F.J.M., Onder de voet gelopen. Het ontstaan en verdwijnen van een kleinnijverheid in Nederland na 1800, de Brabantse klompenmakerij, Tilburg, Stichting Zuidelijk Historisch Contact, 1969, xxxiv + 259pp.+ 8pp.buitentekstills. & 4pp.stellingen, 23cm., [Proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de sociale wetenschappen aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg, 1969], 22 Euro.
  1805. VAN PUYVELDE, Leo, De Belgische schilders in Holland - Hoe zij Holland zagen, Leiden / Gent, A.W.Sijthoff / Van Rysselberghe en Rombaut s.d.[1919] rijkelijk geïll., (vi)+ 38pp.(tekst) + 54 buitentekstill.(reproducties), lnn.band (lichte slijtage aan hoekjes) met goudopdruk, zeer mooie staat, zeldzaam interessant werk, 55 Euro.
  1806. VAN RAALTE E., Dr. D. Bos. Leven en werken van een Nederlands staatsman, Assen, Van Gorcum, 1962, [8] + 321pp. + frontispice, 23cm., linnen band, stofwikkel, stempeltje, goede staat, N68635, 14 Euro.
  1807. VAN RAEMDONCK J., Biographie du colonel Sollewyn, Sint-Nikolaas, J. Edom, 1876, pp.11-201 + 1 portrait + 1 grande planche généalogique dépliante, 28cm., in "Annalen van den oudheidskundigen kring van het Land van Waas 6e deel 1-2e afl. juli 1876/ Annales du cercle archéologique du pays de Waas 6e tome 1-2e livr. juillet 1876" (201pp.), br.orig., 100 Euro.
  1808. VAN REGTEREN ALTENA I.Q., Vereeuwigde Stad - Rome door Nederlanders getekend 1500-1900, s.l., Openbaar Kunstbezit Nederland 1964, 116pp. Met 75 ills.in kleur en zw/w., linnen band, mooie staat, 16 Euro.
  1809. VAN RENSCH Th. J., Inventaris van het archief van de Schepenbank Echt, Maastricht, 1981, 131pp.geïll., 29cm., in de reeks "Rijksarchief in Limburg" vol.23, enkele stempeltjes, goede staat, N73456, 17 Euro.
  1810. VAN RENSCH Th. J., Inventaris van het archief van het Klooster der Annunciaten te Venlo 1361-1795. Inventaris van het archief van het Klooster van de H. Geest te Venlo 1382-1793, Maastricht, 1981, 150pp.geïll., 29cm., in de reeks "Rijksarchief in Limburg" vol.21, enkele stempeltjes, goede staat, N73459, 15 Euro.
  1811. VAN RENSCH Th.J., De pastoriegoederen van Ottersum, Maastricht, Maaslands Melange, 1990, 21pp., 24cm., overdruk uit "Maaslands Melange", 10 Euro.
  1812. VAN RHIJN Maarten, Wessel Gansfort, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1917, xix + 263 + lxxix + iv pp. + frontispice, 25cm., gecart.band (linnen rug), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, (doctoraatsthesis, Rijks-Universiteit te Groningen), R70493, 40 Euro.
  1813. VAN RIJCKEVORSEL L. S.J., Pastoor F.Van Lith S.J. de stichter van de missie in Midden-Java 1863-1926, Nijmegen, Stichting St.Claverbond, 1952, 139pp.+ enige buitentekstills., gecart.band, 17 Euro.
  1814. VAN ROOSBROECK R., Willem van Oranje, 's Gravenhage, Kruseman, 1983, 152pp.met buitentekstills., gecart.geïll.band, 23cm., mooie staat, 14 Euro.
  1815. VAN ROOTSELAAR W.F.N. (R.K.Priester en archivaris der stad Amersfoort), De H.Theodorus Van der Eem en diens bloedverwanten, Haarlem, Drukkerij van St.Jacobs-Godshuis, 1888, 66pp., met handgeschreven opdracht door schrijver, stempeltje, overdruk uit "De Bijdragen voor de Geschiedenis van het Bisdom van Haarlem", 30 Euro.
  1816. VAN SCHAIK A.H.M., Bataafs en Rooms. Drie studies over de verhouding van de katholieke Kerk in de Noordelijke Nederlanden en Rome aan het eind van de 17e en het begin van de 18e eeuw, s.d. [1979], iv + 257pp., 23cm., enkele stempeltjes, (doctoraatsthesis, Rijksuniversiteit te Utrecht, promotores: J.C. Boogman & J. de Kok), 20 Euro.
  1817. VAN SCHAIK TON H.M., Aartsbiscchop in oorlogstijd. Een portret van kardinaal De Jong (1885-1955), Baarn, Gooi en Sticht, 1996, 106pp.geïll., 22cm., 17 Euro.
  1818. VAN SCHELVEN A.A. Dr. (uitgegeven door), Kerkeraads-protocollen der Nederduitsche vluchtelingen-kerk te Londen 1560-1568, Amsterdam, Johannes Müller, 1921, xix + 555pp., in de reeks "Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap" 3e serie nr.43, [texts in latin & some in dutch], 30 Euro.
  1819. VAN SCHENDEL Arthur, Verzameld werk [8 vols.], Brugge, Orion, 1976-1978, Volledig in 8 vols.+ bijvoegsel: 789 + 747 + 736 + 765 + 789 + 758 + 772 + 677pp., linnen band met stofwikkel, 21cm., mooie staat + Bijgevoegd: Beschouwingen over Arthur van Schenkel (63pp.), 150 Euro.
  1820. VAN SCHIE G. C.I.C.M., Maakte zijn baard de man? Keten van schetsen uit het leven van missionaris Henry Raymakers, stichter van Sparrendaal, s.l., s.d., 272pp.geïll., 30cm., goede staat, R70481, 30 Euro.
  1821. VAN SCHOOR N., Het leven van Peter Bruegel - teekenaar en schilder van zijn land en zijn volk - aan de jeugd verteld, Leuven, Davidsfonds, 1945, 139pp., 10 Euro.
  1822. VAN SEGGELEN Andreas Johannes Maria, Het liedboek van Liisbet Ghoeyuaers, Zwolle, Tjeenk Willink, s.d. [+/- 1966], 214pp. + buitentekstplaten + los toegevoegd: 3pp.stellingen + bijlage 2-8 (liedteksten), 21cm., stempeltje, goede staat, (doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit te Nijmegen, promotor: W.J.M.A. Asselbergs], M72079, 20 Euro.
  1823. VAN SEGGELEN Jos.A., Sint Paulus in jaren van oorlog - Leven en arbeid van de Nederlandse R.K. Bond van Overheidspersoneel Sint Paulus over de jaren 1940-1945, Den Haag, 1947, 208pp., goede staat, 25 Euro.
  1824. VAN SIERENBERG DE BOER G.J. (bijeengebracht door), Maçonnieke levensbeschouwing - een verzameling bijdragen van leden van de orde van vrijmetselaren onder het grootoosten der Nederlanden, Bussum, Van Dishoeck, 1961, 184pp., wat gebruiksslijtage, pocket, goede staat, 10 Euro.
  1825. VAN SPILBEECK Ignace O.Praem., Vie du bienheureux Frédéric de Hallum, fondateur de l'abbaye du Jardin de Marie de l'ordre de Prémontré, Paris/ Bruxelles/ Tamines, V.Bray/ Libr.Générale/ Duculot-Roulin, 1895, 135pp., 23cm., br.orig. (restauré), non coupé, intérieur en bon état, rare, 45 Euro.
  1826. VAN STAAL K.R., Terug uit de hel van Buchenwald (door K.R.Van Staal, gevangene nr.22046 Concentratiekamp Buchenwald), Amsterdam, Nieuwe Wieken, 1945 (mei), 48pp.,gebroch., goede staat, 13 Euro.
  1827. VAN STRATUM Jean C.M. e.a., Omkijken en doorgaan. Gedenkboek bij de viering van honderd jaar gymnasium te Heeswijk (1886-1986), Heeswijk-Dinther, Abdij van Berne, 1986, 350pp.geïll., 24cm., linnen band, gesigneerd met opdracht door één van de co-auteurs (Jean C.M. van Stratum), goede staat, N74496, 25 Euro.
  1828. VAN SWINDEREN Jan Hendrik Frans Karel, Over den oorsprong en de geschiedenis van de belasting op de Floreenen in Friesland, Leeuwarden, W. Eekhoff, 1861, [viii +] 144pp., 23cm., moderne gecart.band[Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad van Doctor in het Romeinsch en hedendaagsch Regt aan de Hoogeschool te Leiden, 13 junij 1861], zeldzaam, 80 Euro.
  1829. VAN TIENHOVEN Henricus Wilhelmus, Art.70 Ontwerp Wetboek van Militair Strafrecht, Leiden, Eduard Ijdo, 1891, [viii] 86pp., 23cm., Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Leiden, 1891, Doctoral dissertation], 30 Euro.
  1830. VAN TIENHOVEN VAN DEN BOGAARD Bastiaan, Beschouwingen over artt.295-298 van het Wetboek van Strafrecht, 's-Gravenhage, J.Kasteel, 1887, 49 + [iii] pp., 24cm., gecart., Academisch proefschrift [Rijks-Universiteit te Utrecht, 1887, Doctoral dissertation], 35 Euro.
  1831. VAN UDEN Hans, Ivoren parade, Amsterdam, Salm & Co., 1940, 428pp., 23cm., linnen band, [roman over een tandartsenpraktijk], 15 Euro.
  1832. VAN USSEL Paule, De regeering van Maria van Bourgondië over de Nederlanden, Leuven, Universiteitsbibliotheek, 1943, xl + 151pp. + buitentekstplaten, 25cm., in de reeks "Universiteit te Leuven. Publicaties op het gebied der geschiedenis en der philologie" 3e reeks 15e deel, orig.omslag, onopengesneden, mooie staat, G74327, 25 Euro.
  1833. VAN VEEN Jac., Democratisering van het recht ? - De werkelijkheid in de paleizen van justitie, Amsterdam, Van Gennep 1977, 133pp., 7,5 Euro.
  1834. VAN VEEN S.D., Historische studiën en schetsen, Groningen, Wolters, 1905, [viii +] 503pp., linnen band, 37 Euro.
  1835. VAN VELTHOVEN, H., Noord-Brabant in de samenwerking Nederland-België, Nijmegen, De Koepel, 1947, 53pp. + kaart, 7,5 Euro.
  1836. VAN VLOTEN Johs., Nederlands opstand tegen Spanje, in zijn beginselen, aard en strekking geschetst (1564-1567), Haarlem, De erven F.Bohn, 1856, [viii],208 p., moderne linnen band (orig.omslag deels opgenomen), stempeltje, 23cm., goede staat (interieur en tekst in mooie staat), 50 Euro.
  1837. VAN WALSUM G.E. (ed.), Rotterdam - Europoort 1945-1970, Rotterdam, Donker, 1972, 330pp.met buitentekstills., bijgevoegd: losbladige kaart in kleur, 28cm., linnen band met stofwikkel, in gecart.foudraal, mooie staat, 20 Euro.
  1838. VAN WEEZEL Max & ORNSTEIN Leonard, Frits Bolkestein. Portret van een liberale vrijbuiter, Amsterdam, Prometheus, 1999, 314pp., 23cm., mooie staat, N73867, 20 Euro.
  1839. VAN WELSENES Chr., Nederland zal ons een zorg zijn, Baarn, Bosch & Keuning, 1974, 128pp.rijkelijk geïll., publicatie t.g.v. 75-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond, 10 Euro.
  1840. VAN WELY Daniël O.F.M., Het kransje der twaalf sterren in de geschiedenis van de rozenkrans, 's-Hertogenbosch, Malmberg, 1941, 71pp.+ 4 platen buitentekst, in de reeks "Collectanea Franciscana Neerlandica" VI-1, 24cm., 15 Euro.
  1841. VAN WERVEKE H., De oudste burchten aan de Vlaamse en de Zeeuwse kust, Brussel, Paleis der Academiën, 1965, 22pp. + 10 ills. (waarvan 9 buitentekst), 26cm., in de reeks "Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" jg.27 no.1, originele omslag, goede staat, [avec un résumé français: Les plus anciennes fortifications des côtes flamande et zélandaise], B73115, 15 Euro.
  1842. VAN WIJNEN Harry, De macht van de kroon, s.l., Balans, 2000, 255pp., 22cm., mooie staat, 12 Euro.
  1843. VAN WISSEKERKE Willem Gillisz (& STRUIK D.J., introd.), Liber desideratus 1494 (Facsimile), Nieuwkoop, De Graaf, 1965, 50 + [55] pp., limited edition of 500 copies, cart., 21cm., VG, in the series "Dutch classics on history of science" vol.12, 50 Euro.
  1844. VAN YSSELSTEYN N.J., De Fransche protestanten en de Nederlandsche Republiek in den jare 1625, Leiden, Gebr.Van der Hoek, 1857, ix + 115pp., orig.omslag, stempeltje, 24cm., grotendeels onopengesneden, 30 Euro.
  1845. VAN ZANDEN J.L., De economische ontwikkeling van de Nederlandse landbouw in de negentiende eeuw, 1800-1914, Wageningen, Afdeling Agrarische Geschiedenis Landbouwhogeschool Wageningen, 1985, [17] + 461pp.geïll., 25cm., in de reeks "A.A.G. Bijdragen" vol.25, goede staat, N72872, 20 Euro.
  1846. VAN ZEGGELEN Marie C., Maria van Oranje, Amsterdam, Meulenhoff, 1947, 304pp., gecart.band, 12 Euro.
  1847. VAN ZUTPHEN A., Aardrijks- en geschiedkundige beschrijving der provincie Utrecht [heruitgave van de originele 1820-editie te Gorinchem], Utrecht, Vereniging van Utrechtse Geografische Studenten, 1972, 209pp.met frontispice & 1 uitvouwbare kaart, 17cm., simili-lederen band met goudopdruk, stempeltje, mooie staat, 30 Euro.
  1848. VANDEBEECK Th. & GRAUWELS J., De Boerenkrijg in het departement van de Nedermaas, Maastricht, Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap [Uitgave N 3] 1961, 402pp.+ 18pp.buitentekstill. + uitvouwbare kaart, goede staat, 24 Euro.
  1849. VANDENBROUCKE J., Het poppenspel in de Nederlanden, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1946, 138pp.+ 12 buitentekstills., mooie staat, 12,5 Euro.
  1850. VANDER NOOT Thomas (DE KEYSER P., ed.), Salighe meditacie des lijdens ons liefs heeren op sie seuen ghetiden (Antw., Thomas vander Noot, c. 1505). Literair-historische en bibliographische inleiding van Dr P. de Keyser, Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, 1942, 51pp., 21cm., R68852, 15 Euro.
  1851. VANDERHALLEN Boudewijn, Noord-Nederlandse historische tijdschriften (1883-1960) [Bibliografie], Antwerpen, Centrum voor Studie en Documentatie, 1980, XLIV + 356pp., in-8, in de reeks: "Nederlandse Volkskundige Bibliografie. Systematische registers op tijdschriften, reekswerken en gelegenheidsuitgaven" vol.31, originele omslag geplastifieerd, mooie staat, 30 Euro.
  1852. VANGASSEN H., Noordhollandse charters [Bouwstoffen tot de historische taalgeografie van het Nederlands], 1964, xv + 276pp., linnen band, in de reeks "Bouwstoffen en studiën voor de geschiedenis en de lexicografie van het Nederlands" vol.VIII, mooie staat, 45 Euro.
  1853. Various authors, Die Niederlande im Umbruch der Zeiten. Alte und neue Beziehungen zum Reich, Würzburg, Konrad Triltsch, 1941, xv + 395pp.with ills.and maps out-of-text, 24cm., 1st ed., cloth, 25 Euro.
  1854. VELDKAMP G.M.J., Inleiding tot de sociale verzekering, Antwerpen, De Sikkel, 1953, xvi + 215pp., linnen band, onderlijningen in tekst, binding licht gelost op enkele plaatsen, 7,5 Euro.
  1855. VELIUS Theodorus, Chroniick van Hoorn, daer in particulierlijck verhaelt worden des selven stadts eerste begin opcomen en ghedenckweerdighe gheschiedenissen tot op dit teghenwoordighe jaer 1617..., tot Hoorn, Ghedruckt by Willem Andriessz., 1617, xvi + 23 + 304pp., gegraveerd vignet op titelblad (met wapenschild van Hoorn) & 3 gegraveerde portretten buiten tekst, 2e vermeerderde uitgave, moderne gecart.band, 21cm., stempeltje op titelblad en p.127, vlekjes op enkele bladz., goed exemplaar, zeldzaam, [vervolg titel: "...mitsgaders merckelijcke dingen, diestaende de Trubbel, en soo voor, als na de selve, deur heel Westvrieslandt verloopen, en by ander schrijvers overloopen, of immers naulijcx gheroert zijn. Met noch daer by een corte beschrijvinghe van de teghenwoordighe staet van de stadt, mitsgaders des selven ontwerp: en ooch een cort verhael van den geleerde mannen die sy uptgegeven heeft"], 900 Euro.
  1856. VELLENGA S.Y.A., Katholiek Zuid Limburg en het fascisme ; een onderzoek naar het kiesgedrag van de Limburger in de jaren dertig, Assen, Van Gorcum, 1975, xvi + 175pp.(geïll.met enkele kaarten en tabellen), uit de reeks "Maaslandse Monografieën" nr.19, 17 Euro.
  1857. VELLENGA S.Y.A., Katholiek Zuid Limburg en het fascisme ; een onderzoek naar het kiesgedrag van de Limburger in de jaren dertig, Assen, Van Gorcum, 1975, xvi + 175pp.+ 2pp.stellingen, 23cm., Academisch proefschrift (ter verkrijging van de graad van Doctor in de letteren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, 1975), 20 Euro.
  1858. VENEMA Adriaan, Het dilemma, Amsterdam / Antwerpen, De arbeiderspers, 1994, 208 + xpp., 20cm., 10 Euro.
  1859. VENEMA Adriaan, Kunsthandel in Nederland (1940-1945), Amsterdam, De Arbeiderspers, 1986, 654pp.met buitentekstills., 22cm., linnen band, stofwikkel, 35 Euro.
  1860. VENEMA Adriaan, Verleden tijd. Memoires, s.l., Balans, 1994, 352pp.met buitentekstills., 23cm., 15 Euro.
  1861. VENTE M.A. & OUSSOREN H.L. & JANSSEN C.F. & DE KLERK J., Nederlandse orgelpracht [diverse bijdragen over de geschiedenis van orgels en hun bespelers vnl. te Haarlem, n.a.v. de tentoonstelling t.g.v. de restauratie van het orgel der Grote Kerk te Haarlem], Haarlem, Tjeenk Willink 1961, 190pp.+ 40pp.zw/w.foto's, linnen band met stofwikkel, mooie staat, 30 Euro.
  1862. VERBEET G.J.B., 750 jaar Minderbroeders in Maastricht (1234-1984). Een terugblik op een stuk kerkelijke geschiedenis met het accent op de laatste 50 jaren, geschreven ter gelegenheid van het 750-jarig jubileum van de Minderbroeders in Maastricht, Utrecht, Werkgroep K.750, 1984, 69pp.geïll., 21cm., in de reeks "Binnenpandreeks" nr.8, goede staat, R73559, 14 Euro.
  1863. VERBEET G.J.B., Hoe een provincie in twee delen werd gesplitst. Het gebeurde in Limburg tussen 1830 en 1839, Maastricht / Lanaken, Bijnens, 1985, 94pp.met buitentekstil., 21cm., 15 Euro.
  1864. VERBEKE W., JANSSENS J. & SMEYERS M. (eds.), Arturus rex. Volumen 1: catalogus. Koning Artur en de Nederlanden. La matière de Bretagne et les anciens Pays-Bas, Leuven, Leuven University Press, 1987, xx + 322 pp. + 24 plates, 24cm., in the series "Mediaevalia Lovaniensia" Series 1 Studia 16, exhibition catalogue (Stedelijk Museum L. Vander Kelen-Mertens, Leuven, 25 juli - 25 oktober 1987), softcover, fine condition, T74593, 25 Euro.
  1865. VERBEKE W., JANSSENS J., SMEYERS M., VAN HOECKE W. & TOURNOY G. (eds.), Arturus rex. Volumen 1: catalogus. Koning Artur en de Nederlanden. La matière de Bretagne et les anciens Pays-Bas. Volumen 2: Acta conventus Lovaniensis 1987 [2 volumes], Leuven, Leuven University Press, 1987-1991, complete in 2 volumes: xx,322 + xi,527pp.with ills. + 24 plates, 24cm., in the series "Mediaevalia Lovaniensia" Series 1 Studia 16-17, [vol.I: exhibition catalogue (Stedelijk Museum L. Vander Kelen-Mertens, Leuven, 25 juli - 25 oktober 1987)], softcover, fine condition, T74592, 75 Euro.
  1866. VERBERNE, L.G.J., De Nederlandse arbeidersbeweging in de negentiende eeuw, Utrecht / Antwerpen, Aula-boeken, 1959, 200pp., Aula-pocket N 23, 6 Euro.
  1867. VERBIST Bert, De heilige Liduina van Schiedam, Tongerlo, Sint-Norbertusdrukkerij, 1961, 102pp., 22cm., 15 Euro.
  1868. VERDONCK Joris, Maurice Felbier, Antwerpen, Standaard, s.d., 28pp.met buitentekstills., 19cm., in de reeks "Kunstenaars van heden", mooie staat, 15 Euro.
  1869. VERHAEGEN Paul, Le baron d'Hartemberg promoteur de l'Union Hollando-Belge 1766-1846, Bruxelles, Hayez, 1910, 231pp., publié dans et extrait de "Academie Royale de Belgique, Classe des Lettres et des Sciences morales et politiques et Classe des beaux-arts. Memoires, collection in-8" 2ème série T.VII, br.muet moderne, bel état, 30 Euro.
  1870. VERHAGE Hans, Katholieken, Kerk en wereld - Roermond en Helmond in de lange negentiende eeuw, Hilversum, Verloren, 2003, 310pp.met enige ills., in de reeks "Maaslandse monografieën" deel 66, gecart.band, als nieuw, 20 Euro.
  1871. VERHEYEN Jan, Middeleeuwsche Nederlandsche kloosters, Amsterdam, Allert de Lange, 1947, 106pp.+ 12pp.buitentekstills., gecart.band met linnen rug, in de "Heemschutserie" nr.51, 13,5 Euro.
  1872. VERHOEF C.E.H.J., Philips van Marnix - Heer van Sint-Aldegonde, Antwerpen, C.De Vries-Brouwers, 1985, 96pp.geïll., bib.ex., goede staat, 9 Euro.
  1873. VERHOEF C.E.H.J., Philips van Marnix. Heer van Sint Aldegonde. Erflater, Antwerpen, de Vries-Brouwers, 1985, x + 96pp.met buitentekstills., 22cm., 12 Euro.
  1874. VERMEERSCH V., Zilver & Wandtapijten. Catalogus. Gruuthusemuseum, Brugge. Inventaristentoonstelling n.a.v. het 25-jarig bestaan van Gruuthuse als Stedelijk Museum, Brugge 91 juli -19 oktober 1980, Brugge, Stad Brugge, 1980, 332pp.met buitentekstills.in kleur en z./w., softcover, 24cm., mooie staat, 25 Euro.
  1875. VERMEULEN E.E.G., Fruin en Huizinga over de wetenschap der geschiedenis, Arnhem, Van der Wiel, 1956, 103 + 114pp., 23cm., [Academisch proefschrift, R.K.Universiteit Nijmegen, 1956, promotor: Mgr.Prof. K.L. Bellon], 25 Euro.
  1876. VERMEYLEN, August, Pieter Bruegel - landschapppen, Antwerpen- Brussel-Gent-Leuven / Amsterdam, Standaard-Boekhandel / Van Ditmar, 1935, 15pp. + 10 buitentekstill.in kleur, 10 Euro.
  1877. VERNULAEUS Nicolaus [Nicolas de VERNULZ] (ROUSSEAU Jean-Marie & PLARD Henri, eds.), Un "Wallenstein" néo-latin: 'le duc de Friedland' "Fridlandus. Tragoedia" (1637) par Nicolaus Vernulaeus (Nicolas de Vernulz), Bruxelles, University Press, 1989, 149pp., 24cm., bel état, [introduction en français, texte bilingue: latin-français], 30 Euro.
  1878. VERRRIPS Ger, Dwars, duivels en dromend. De geschiedenis van de CPN (1938-1991), Amsterdam, Balans, 1995, xi + 580pp., 24cm., linnen band, stofwikkel, mooie staat, 15 Euro.
  1879. VERSCHUEREN L. O.F.M. & IBELINGS C. S.J., Jerusalem (1422-1802, 1838-1938), Nijmegen, Drukkerij Janssen, 1938, 252pp.geïll. + frontispice, 27cm., stempeltje, goede staat, [inhoud: geschiedenis van het Jerusalem-klooster in Venray], R73614, 23 Euro.
  1880. VERSCHUUR A., Klankleer van het Noord-Bevelandsch, Amsterdam, Ten Brink & De Vries, 1902, 174pp.+ 25 buitentekst-illustraties, Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de Nederlandsche letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam 1902, 25cm., grotendeels onopengesneden, rug hersteld, goed, 25 Euro.
  1881. VERSLUIS W.G., Beknopte geschiedenis van de katholieke arbeidersbeweging in Nederland, Utrecht-Nijmegen, Dekker & Van de Vegt, 1949, 127pp., 15 Euro.
  1882. VETH Cornelis (samenstelling), Een onzalig besluit - Bijdrage tot de wordingsgeschiedenis van het nieuwe Leidsche stadhuis, Amsterdam, J.H.De Bussy, 1934, 25pp.tekst met ills.+ 8pp.ills., orig.omslag, 24cm., 10 Euro.
  1883. VICTOR Rene, Levensbericht van Prof. R. Kranenburg (8 september 1880-28 december 1956), Brussel, Paleis der Academiën, 1957, 32pp., 26cm., in de reeks "Mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België. Klasse der Letteren" jg.19 no.6, originele omslag, goede staat, J73123, 10 Euro.
  1884. VINKEN Pierre (& BERTRAMS Joep, ills.), Republikeins citatenboek, Amsterdam, Bert Bakker, 2002, 246pp.met ills., 20cm., mooie staat, 14 Euro.
  1885. VIOTTA Henry [Henricus Anastasius], Het auteursrecht van den componist, Amsterdam, Louis Roothaan, 1877, [viii] + 83pp., 24cm., onopengesneden, rug hersteld, Academisch proefschrift [Hoogeschool te Leiden, 1877, Doctoral dissertation], 70 Euro.
  1886. VISSCHER, H.A., Walcheren : natuur, landschap en geschiedenis, Bussum, Romen, 1983, 139pp.geïll., gecart.band, bib.ex., als nieuw, 18,5 Euro.
  1887. VISSER Ab., Het klooster van Sint Jurriaan - Pauwhof-herinneringen, Utrecht/ Antwerpen, Bruna, 1974, 120pp.met ills., 15 Euro.
  1888. VLADERACCUS Petrus (VERWEIJ Michiel, ed.), Petrus Vladeraccus. Tobias (1598), Leuven, Leuven University Press, 2001, 191pp., 24cm., in the series "Supplementa humanistica Lovaniensia" vol.17, softcover, fine condition, [introduction and commentary in English, text in Latin], T74586, 30 Euro.
  1889. VN KALVEEN C.A., Utrecht-Rome in diplomatiek en diplomatie 1516-1517 ; de resignatie van Bisschop Frederik van Baden, Groningen, Wolters-Noordhoff, 1971, ix + 160pp.+ frontispice, in de reeks "Rijksuniversiteit Utrecht. Teksten en Documenten" vol.X, 23cm., 21 Euro.
  1890. VOLKMAN (& VAN VLOTEN J., voorrede), Marnix van sint Aldegonde (door de rederijkkamer "De Olijftak" met den tweeden prijs bekroond), Antwerpen, Buschmann, 1875, [vi +] 97pp.+ frontispice (portret), orig.omslag, rug licht hersteld, goede staat, 25 Euro.
  1891. VOORMEULEN VAN BOEKEREN Gerrit Rinse, Het leven en de daden van Nederlands meest beroemde zeehelden en vlootvoogden, Amsterdam, De erven Hendrik van Munster en zoon & Johannes Van Der Hey en zoon, 1841, iv + 172pp., 24cm., orig.omslag, uitgegeven door de "Maatschappij tot nut van 't algemeen", 60 Euro.
  1892. VOORTVELT C.P. O.F.M., De Amor poenitens van Johannes Neercassel (1626-1686). Ontstaansgeschiedenis en lotgevallen van een verhandeling over de strenge biechtpraktijk, Zeist, Kerckebosch, 1984, xxvii + 284pp.geïll. + portret + 3 pp.stellingen, 22cm., enkele stempeltjes, mooie staat, (doctoraatsthesis, Katholieke Universiteit te Nijmegen, promotor: M.G. Spiertz), R69437, 25 Euro.
  1893. VOS K., Menno Simons (1496-1561). Zijn leven en werken en zijne reformatorische denkbeelden, Leiden, Brill, 1914, viii + 35pp., 22cm., linnen, enkele stempeltjes, goede staat, 30 Euro.
  1894. VOS Rene, Niet voor publicatie. De legale Nederlandse pers tijdens de Duitse bezetting, Amsterdam, Sijthoff, 1988, 592pp.geïll., 24cm., 15 Euro.
  1895. VOSSIUS Gerardus (& RADEMAKER Cor), Geschiedenis als wetenschap (uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door Cor Rademaker), Baarn, Ambo, 1990, 152pp.+ portret, in de reeks "Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland" vol.9, stempeltje, [G.J.Vossius, 1577-1649], 15 Euro.
  1896. VRANCKEN Jacq., St. Servatius-legende, uitgegeven naar een Latijnsch handschrift uit de XIVe eeuw en met aantekeningen voorzien, Maastricht, St. Paulusdrukkerij, 1884, 288pp., 17cm., stempeltje op titelblad, omslag gerestaureerd, 50 Euro.
  1897. VUGS Reinold, F. Bordewijk: een biografie, Baarn, de Prom, 1995, 380pp., 24cm., goede staat, T68505, 20 Euro.
  1898. WACHTERS H.J.J., Erasmus van Rotterdam - zijn leven en werken, Amsterdam, C.L.Van Langenhuysen, 1936, 276pp.+ 16pp.buitentekstills., linnen band (lichte slijtage), 27,5 Euro.
  1899. WAGHENAER Lucas Janszoon & KOEMANS C., Spieghel der Zeevaerdt [bijgevoegd:] Lucas Janszoon Waghenaer. Sa vie et son "Spieghel der Zeevaerdt", Lausanne, Sequoia, 1964, 228pp.met 44 kaarten in kleur (dubbele pagina's), blauwlinnen band in etui (achterkant wat bevlekt) met titel in goudopdruk, 41cm., facsimile herdruk van de oorspronkelijke editie gedrukt te Leiden door Christoffel Plantijn in 1584-1585 van het exemplaar uit de Universiteitsbibliotheek van Utrecht (T.FOL.165), mooie staat, [bijgevoegd: KOEMANS C. "Sa vie et son "Spieghel der Zeevaerdt", 72pp.geïll., blauwlinnen band met titel in goudopdruk, 28cm., mooie staat, tekst in Frans-text en français], 270 Euro.
  1900. WAGHENAER Lucas Janszoon (& SKELTON R.A., introd.), Spiegel der Zeevaerdt, Amsterdam, N. Israel/ Meridian, 1964, facsimile herdruk van de oorspronkelijke editie gedrukt te Leiden door Christoffel Plantijn in 1584-1585 met 44 kaarten in z/w (dubbele pagina's), linnen band met titel in goudopdruk, 44cm., mooie staat, 200 Euro.
  1901. WAGNER-HEIDENDAL Lutgard, Het filhellenisme in het Koninkrijk der Nederlanden (1821-1829) Een bijdrage tot de studie van de publieke opinie in het begin van den negentiende eeuw, Brussel, 1972, x + 432pp., in de reeks "Verhandelingen van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België - Klasse der Letteren" Jg.34 nr.71, stempeltje, goede staat, 37 Euro.
  1902. WALLIS, A.S.C., Een Hollander bij uitnemendheid - Johan De Witt, Amsterdam, Mij. voor goede en goedkoope lectuur [Wereldbibliotheek], 1927, 54pp., uit de reeks "Handboekjes Elck 't Beste", 6,5 Euro.
  1903. WARREN Hans, Geheim dagboek 1942-1944, Amsterdam, Bert Bakker, 1985, 197pp., 10 Euro.
  1904. WEBER R.E.J., De seinboeken voor Nederlandse oorlogsvloten en konvooien tot 1690, Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgeversmij., 1982, xii + 177pp., stofwikkel, in: "Verhandelingen der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. Afd.Letterkunde" nieuwe reeks deel 112 (Werken commissie voor Zeegeschiedenis, deel XV), mooie staat, 25 Euro.
  1905. WEILER A.G., Willibrords missie - Christendom en cultuur in de zevende en achtste eeuw (met een vertaling van de voornaamste literaire bronnen door P.Bange), Hilversum, Gooi & Sticht, 1989, 266pp.+ 8pp.buitentekstills., 20 Euro.
  1906. WEISMANN W.A., Bouw- en beeldhouwkunst te Amsterdam in de zeventiende eeuw, 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, begin 2220e E., 120pp.rijkelijk geïll.met 114 zw/w-foto's tekeningen en plannen, rood linnen geïllustreerde uitgeversband (licht verkleurd, randen wat slijtage), 41cm., goede staat, 50 Euro.
  1907. WEISSMAN A.W., Documents classés de l'art dans les Pays-Bas du Xme au XIXme siècle, Utrecht, Oosthoek, s.d. [+/- 1915?], 4pp.de texte + 120 planches en phototypie, 44cm., dans une farde d'éditeur plein-toile, bel état, Cet ouvrage forme suite à l'ouvrage monumental de feu J.J. Van Ysendyck, [Weissman A.W., architecte hollandais, 1858-1923], 170 Euro.
  1908. WELCKER J.M., Heren en arbeiders in vroege Nederlandse arbeidersbeweging 1870-1914, Amsterdam, Van Gennep 1978, 681pp., 18,5 Euro.
  1909. WELTERS A., De Lieve Vrouwkes van Limburg, Maastricht, Van Aelst, 1947, 150pp.geïll.in kleur door Jeanne Hebbelynck & Liesje Thomassen, 16cm., tweekleurendruk, 2e druk, orig.omslag, 2 stempeltjes, goede staat, R74202, 20 Euro.
  1910. WELTERS Ad., Legenden van de sterre der zee [Maastricht], Maastricht/ Vroenhoven, Ernest Van Aelst, 1940, 107pp.met illustraties van Georges Tielens, 16cm., geïll.omslag, 15 Euro.
  1911. WELTERS Ad., Legenden van de sterre der zee [Maastricht], Maastricht, Ernest Van Aelst, 1930, 107pp.met illustraties van Georges Tielens, geïll.omslag, 17cm., 1e druk (1930), linnen band, stempeltje, enkele vlekjes onderaan de eerste pagina's, goed, R68093, 15 Euro.
  1912. WELTERS H. & HERBERGHS Leo, Geheimzinnig Limburg - verhalen van vroeger, s.l., Vroom en Dreesmann, 1973, 147pp., [bewerking door Leo Herberghs van Welters' "Limburgsche legenden sagen en verhalen"], 20 Euro.
  1913. WENDLANDT H.C., Het klooster ; De Franciscanessen van Muenster-St. Mauritz (& Het St. Alphonsus-seminarie op den berg Nebo), Venlo, Nieuwe Venlosche Coruant, 1930, pp.609-614 & [xviii] pp.met enkele ills., 32cm., in de reeks "Het klooster" nr.31, 15 Euro.
  1914. WESSELY J.E., Jan De Visscher und Lambert Visscher. Verzeichniss ihrer Kupferstiche, Leipzig, Rudolph Weigel, 1866, 94pp., 22cm., halfcloth binding (marbled plates), some foxing, very few (useful) annotations in text, else VG, 90 Euro.
  1915. WESTENDORP N., Algemeen overzigt der Romeinsche oudheden in de Noord-Nederlanden, Groningen, Schierbeek, s.d. [+/- midden 19e E.], 120pp., blinde omslag, 23cm., stempeltje, zeldzaam, uitgegeven door het Genootschap "Pro Excolendo Jure Patrio" te Groningen, 100 Euro.
  1916. WETHLIJ A.J.M., Tekengebruik en klankinformatieve waarde bij de vocaalspelling in de Sittardse oorkonden 1348-1450 [2 delen - 2e dl.: Noten en 'Zusammenfaasung'], Doctoraatsthesis aan de K.U. Nijmegen, nov.1980, promotor prof.Dr.A.A.Weijen, niet in de handel, mooie staat, XXXVII + 683pp., beperkte oplage, T14630, 50 Euro.
  1917. WHITING Ch. & TREES W., Van dolle dinsdag tot bevrijding ; ons langste oorlogsjaar [over de bevrijding van Nederland in W.O.II], Haarlem, De Haan 1977, 176pp.rijkelijk geïll., gesigneerd door Trees, 22,5 Euro.
  1918. WIBAUT-GUILONARD Tineke, Zo ben je daar - kampervaringen, Amsterdam, Ploegsma, 1983, 176pp.geïll., in-4, mooie staat, 15 Euro.
  1919. WIEFFERING F., Glorieuze orgeldagen [over draaiorgels in Nederland], Utrecht, A.Oosthoek, 1965, 216pp.met 100 foto's uit de collectie van de schrijver, gecart.band met stofwikkel, 30 Euro.
  1920. WIERTZ F.J.M., Geloven in Schaesberg. Een beknopt overzicht van de geschiedenis van Schaesberg en vooral van zijn kerkgemeenschap (1700-1975), Schaesberg, 1975, 244pp.met buitentekstills., 25cm., enkele stempeltjes, 23 Euro.
  1921. WIJERS Carla, Prinsen & clowns in het Limburgse narrenrijk. Het carnaval in Simpelveld en Roermond (1945-1992), Amsterdam, P.J. Meertens-instituut, 1995, xii + 493pp.geïll., 25cm., in de reeks "Publikaties van het P.J. Meertens-instituut voor Dialectologie, Volkskunde en Naamkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen" Deel 22, gecart., mooie staat, 30 Euro.
  1922. WIJNBEEK D., De nachtwacht - de historie van een meesterwerk, Amsterdam, Holdert & co., 1944, 210pp.met +/- 35 illustraties buitentekst, gecart.band met linnen rug, 31cm., mooie staat, 24 Euro.
  1923. WIJNBERG S., De joden in Amsterdam - een studie over verandering in hun attitudes, Assen, Van Gorcum/Prakke 1967, 177pp., gecart.band met stofwikkel, 12,5 Euro.
  1924. WIJNEN Jo & KOOPMANSCHAP Theo, Hoe katholiek is Limburg? De kerk en het bisdom Roermond, Maasbree, De Lijster, 1981, 181pp.met buitentekstills., 21cm., 12 Euro.
  1925. WIJNEN Jo, Bestaat Limburg echt?, Maasbree, Corrie Zelen, s.d., 121pp., 20cm., 12 Euro.
  1926. WIJNGAARDS Nicolaas Carel Heinrich, Mechteldis van Lom 1600-1653 Dichteres en Annuntiate van Venlo, Zwolle, Tjeenk Willink, 1957, 179pp.+ bijgevoegd: 5pp.stellingen, [Academisch proefschrift aan de R.Kuniversiteit te Nijmegen, promotor: W.J.M.A.Asselbergs], 24 Euro.
  1927. WIJNMAN, H.F., Uit de kring van Rembrandt en Vondel - Verzamelde studies over hun leven en omgeving, Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgeversmij., 1959, 205pp., harde kaft met stofwikkel, 21 Euro.
  1928. WILHELMINA & JULIANA, Koningin, Koninklijke woorden over Nederland-Indonesië, Amsterdam, Wereldbibliotheek, uit de reeks "Premieboeken voor de W.V.B.-leden" 1950 (Nieuwjaar), 16pp., 6 Euro.
  1929. WILLAERTS L. S.J., Les origines du Jansénisme dans les Pays-Bas catholiques. Le milieu - Le Jansénisme avant la lettre, Bruxelles, Palais des Académies, 1948, 438pp., br.orig., 25cm., dans la série "Académie Royale de Belgique, Classe des lettres et des sciènces morales et politiques, Mémoires" t.43 fasc. 2, bel état, non coupé, 50 Euro.
  1930. WILLEBOIS Joannes, De capacitate donandi et acquirendi titulo gratuito secundum principia juris hodierni (Dissertatio juridica inauguralis), Lugduni Batavorum [Leiden], J.W.Van Leeuwen, 1833, [vi +] 74pp., Academic dissertation (defended at the University of Leiden, 12 June 1833), orig.wrappers (spine repaired), 23cm., G, 75 Euro.
  1931. WILLEMS J.H.J., Joh. Petrus Hasebeoek - Bijdrage tot de kennis van het letterkundig leven, voornamelijk in de jaren 1830-1840, Eindhoven, Lecturis, 1939, 187 + CLII pp.+ 3pp.stellingen, [Proefschrift ter verkrijging van de graad van Doctor in de Letteren en Wijsbegeerte aan de R.U. te Utrecht... 1939], 27 Euro.
  1932. WILLEMSEN Jan, Van tentoonstelling tot wereldorganisatie ; de geschiedenis van de stichtingen Memisa en Medicus Mundi Nederland 1925-1995, Nijmegen, Valkhof Pers, 1996, 303pp.geïll., mooie staat, 20 Euro.
  1933. WILLEMSZ. Arent (GONNET C.J., ed., Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem. Elfde deel (1884): Bedevaart naar Jerusalem in 1525, Haarlem, Küppers, 1884, [4] + 382 + lxxxvii pp. + buitentekstplaat, 22cm., gecart.band (gemarbreerde platten), enkele stempeltjes en roestvlekjes, zoniet in goede staat, N70386, 75 Euro.
  1934. WILLINK Gerardus, Specimen oeconomico-politicum inaugurale, quo continentur Nonnulla de re argentaria in urbe Amstelaedami, Lugduni-Batavorum, Van Leeuwen, 1838, [viii] 110 [ii] pp., text in latin, 22cm., cart.cover with leather spine, [Doctoral dissertation, University of Leiden, Faculty of Law, 1838], 80 Euro.
  1935. WILS Ign. M.P.A., Geschiedenis van Roomsch Katholiek Dordrecht tijdens en na de hervorming, Westmalle, Cisterciënzer Drukkerij, 1925, 57pp.+ 2 platen, omslag licht hersteld, 13 Euro.
  1936. WINKELMAN P.H. (ed.), Bronnen voor de geschiedenis van de Nederlandse Oostzeehandel in de zeventiende eeuw - deel II. Amsterdamse bevrachtingscontracten van notaris Jan Franssen Bruyningh 1593-1600, 's-Gravenhage, Nijhoff, 1977, L + 625pp.+ 7pp.facsimiles, in de reeks Rijks Geschiedkundige Publicatiën. Grote serie" nr.161, linnen band, 28cm., goede staat, 65 Euro.
  1937. WINKELMAN P.H., Remonstranten en katholieken in de eeuw van Hugo de Groot, Nijmegen, Centrale Drukkerij, 1945, viii + 338pp.+ 6pp.buitentekst-ills., rug verstevigd, goede staat, 30 Euro.
  1938. WIRTH H.F., Der Untergang des Niederländischen Volksliedes, Haag, Martinus Nijhoff, 1911, xvi + 357pp., 24cm., text in german, cart.cover (spine in green cloth) plastified, stamp, text and interior VG, 30 Euro.
  1939. WITLOX H., Schets van de ontwikkeling van welvaart en bedrijvigheid in het Verenigd Koninkrijk der Nederlanden "Benelux 1815-1830", Nijmegen, Centrale Drukkerij, 1956, 232pp.+ 4pp.stellingen, Academisch proefschrift ter vekrijging van de graad van doctor in de Economische Wetenschappen aan de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg 1956, 25 Euro.
  1940. WOLFS S.P. (ed.), Litterae de Beneficiis o.p. (1243-1524), Groningen, Wolters 1963, xxxi + 91pp., uit de reeks "Fontes minores medii aevi" vol.XIV, 14 Euro.
  1941. WOLFSWINKEL Rolf, Tussen landverraad en vaderlandsliefde. De collaboratie in naoorlogs proza, Amsterdam, Amsterdam University Press, 1994, 206pp.met buitentekstills., 24cm., 17 Euro.
  1942. WOLTERS Alb., De heiligen Wiro, Plechelmus en Odgerus en het kapittel van Sint Odiliën-Berg, Roermond, J.J.Romen, 1861, 182pp.+ 1 plaat buiten tekst (frontispice ontbreekt), 21cm., gecart. (gemarbreerde platten, linnen rug, gemarbreerde schutbladen, rug hersteld, wat slijtage), enkele roestvlekjes, 2 stempeltjes, tekst in goede staat, zeldzaam, H74285, 75 Euro.
  1943. WOLTERS Alb., De heiligen Wiro, Plechelmus en Odgerus en het kapittel van Sint Odiliën-Berg, Roermond, J.J.Romen, 1861, 182pp.+ 2 platen buiten tekst , 21cm., gecart., zeldzaam, 90 Euro.
  1944. WYBRANDS Aem. W. (uitgegeven, met inleiding, aanteekeningen en register door -), Gesta Abbatum Orti Sancte Marie - Gedenkschriften van de abdij Mariengaarde in Friesland (naar het in Brussel bewaarde Handschrift uitgegeven...), Leeuwarden, H. Kuipers, 1879, xxxiv + 275pp.+ ix pp.register + frontispice in kleur, gecart.band met linnen rug (wat gebruiksslijtage), [inleiding & noten in Nederlands, documenten in latijn], 100 Euro.
  1945. WYNANTS Paul, Religieuses 1801-1975 - Tome I: Belgique, Luxembourg, Maastricht/ Vaals, Namur, 1981, 320pp., br., 23cm., dans la série "Répertoires Meuse-Moselle"é vol.IV, cachet, bon état, 30 Euro.
  1946. ZAAL Wim, Vloekjes bij de thee - een reportage over de 19de eeuw in Nederland, Amsterdam, Meulenhoff 1962 geïll., 277pp.+ 8pp.buitentekstill., mooie staat, 10 Euro.
  1947. ZAHN Ernest, Regenten, rebellen, en reformatoren. Een visie op Nederland en de Nederlanders, Amsterdam, Contact, 1989, 356pp.geill., 23cm., 14 Euro.
  1948. ZONDERGELD G.R., Een kleine troep vervuld van haat. Arnold Meijer & het Nationaal Front, Houten, De Haan/Unieboek, 1986, 296pp.met buitentekstills., 20cm., 17 Euro.
  1949. ZUYDERLAND, Siet Zuyderland, Tentoonstellingscatalogus ; Antwerpen, Lens Fine Art 26/01-25/2 1978, 24pp.geïll., bijgevoegd: uitnodiging vernissage, 10 Euro.
  1950. ZWIJSEN J. Mgr., Gemeenzame gesprekken over de bijzondere regelen van de Congregatie der Zusters van Liefde van O.L.V moeder van Barmhartigheid te Tilburg [door Mgr.J.Zwijsen... gehouden tijdens zijn verblijf in Tilburg in den jare 1863 en 1864], s.l., s.d., 302pp., moderne heruitgave van de oorspronkelijke editie (Tilburg, R.K.Jongensweeshuis, 1864), mooie staat, 23 Euro.
    Bestellen - Order